Korporaal Clancy van de Bereden Poiitio. JKCEZONDEN MEDEDEELINCEN k 80 Cts. per regel. Daarna kwam de bestuursverkie- zinjr aan de orde. Vier leden waren aan de beurt van aftreden. De heer Scheen werd bij acclamatie herkozen. Het bestuur ziet er dus ale volgt uit VoorzitterH. Schoen, secretarisJ. Maarsepenningmeester H. J. van W ielink. CommissarissenW. H. J. van der En'nde W. HazevoetP. Nachtegel- Ier, G. v. d. Haak. De voorzitter decide mede, dat trainer Julian ook dezen winter, al thans voorloopig, twee avonden per week naar Haarlem zal komen om resp. het eerste en tweede en de H V. B.-elftallen te oefenen. De taak van de elftal-commissie zag het be stuur gaarne in twee afzonderlijke commissies gesplitstcommissie A, voor de N. V. B.-elftallencommissie B. voor de n. V. B.-elftallen, resp. bestaande uit drie en vijf leden. De vergadering sloot zich aan bij dit p an. .Elftal-oommissie A ie als volgt gekozenII. Scheen. P. C. Lange veld en A. Segerius. Eenige wijzigin gen aangaande het cluborgaan wer den zonder meer goedgekeurd. Daar na werd het nieuwe bestuurslid G. ven den Haak geïnstalleerd, die do ver gadering bedankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Het secretariaat voor H. V. B.-za- Jfaen berust evenals het vorig jaar bij den heer H. J. van Wielink, Harmer.- janswee 10. Bij de gebruikelijke rond vraag kwam nog de zaak ter tafel, aangaande gymnastieklessen en werd besloten-.. dat behalve de beide trai- ningavonden, ook een avond per week gymnastiekles aan de ieden zou gege ven worden door den heer W. van Leeuwen. ALGEMEENE VERCADERINC H. F. C. Zaterdag hield de H. F. C. haar jaarlijksche algent. vergadering in do tu inzaai van café „Brinkmann". De bijeenkomst was zeer druk bezocht. Na de openingsrede van den voor zitter brachten de secretaris en pen ningmeester hun verslagen uit, welke beide luid applaus verwierven. Ver kiezing van bestuur voor het komend seizoen bracht geen wijziging, zoodat dit wederom als volgt werd samen gesteld: G. H. Kaars Sijpesteyn, voorzitter: J. ,T. Laan, vice-voorritter; Jhr.J. C. Mollerue, secretaris; H.Seig- nette, penningmeester; S. Bijvoet, W. Beydon, K. Lotsy, commissarissen. Het programma werd vervolgens regelmatig verwerkt,waarna de rond vraag gehouden werd, waarvan druk gebruik gemaakt werd. Ruim tien uur eindigde deze ge animeerde vergadering. COMPETITIE VAN TRAM- EN SPOORWEGPERSONEEL. De Tramweg-competitie hield Vrij dag j.L Haar vergadering in Hotel „Zomerlust" te Leiden. Ter vergade ring waren afgevaardigden van H. T.M. (Haagacho Tramw. Mij.), R.E. T.M. (Rotterd. Electr. Tramw. Mij.), Tramvogels (Haarlem), „Road" (Rot terd. Spoorw. Personeel), U. T. M. (Ütr. Tramw. Mij.). Door de vergadering werd aangeno men een voorstel den naam „Tram weg-Competitie" te wijzigen in „Com petitie van Tram- en Spoorwogper- ncel". Door don afgevaardigde van Tramvogels werd voorgesteld het nieu we bestuur op te dragen, zoo spoedig mogelijk statuten samen te stenen en hierop koninklijke goedkeuring te vra gen, voorts tevens een huish. regle- iSent samen te steller in overeen stemming met de statuten. Dit voor stel werd met algemeene stemmen aangenomen. Bij acclamatie werd het aftredende bestuur herkozen. Het zal aangevuld worden met van elke deelnemende vereeniging 1 bestuurslid. Het dage- üjksch bestuur ziet er thans als volgt uit. H. Vrins (Tramvogels) voorzitter; A. Bliek H. T. M.), secr.-comp.-lei der, Jac. Marisstraa. 204, Den Haag, R. Hallensleben (R. E. T. M.), pen ningmeester. Aan de competitie zullen het a.s. sei'oen deelnemen, veranderingen voorbehouden, II. T. M. (Den Haag), R. E. T. M. (Rotterdam), Tramvo gels (Haarlem), U. T. M. (Utrecht) A. G. T. (Amsterdam) alle Tramelftal- len, voorts „Road" (Rotterdam) en vermoedelijk „Dordrecht" als spoor wegelftallen. Tot 30 September a.s. staat de inschrijving open. Yereeni- gingen welke deel willen nemen aan deze competitie gelieven zich te wen den tot den secr.-competitieleider in Den Haag. Feuilleton o vee de competities. „Hot Sportblad" schrijft: Het besluit van hot bondabostuur de competitie op den eersten Zondag in September te laten aanvangen, blijkt practisoh tenslotte van woinig beteeke- nis te z\jn daar in het Weston in d< grootste eerste klas af Jeeling slechts één wedstrijd op het programma van am. Zondag staat. Wel wordt in de andere districten gespeeld maar daar zön de kampioenen gewoonlijk al geronnen tijd aangewezen, voordat men in hot Westen zoos er gevorderd was. net zon dan ook niet moer dan billijk zijn geweest, dat men in het Weeten da delijk mej een volledig programma was begonnen. Men heeft evenwel do kool en de geit willen sparen door aan de Zilveren. Balcommissie toestemming te geven om de eorste 3 Zondagen van September weer de jaarlykscho wedstrijden te organisee- ren. Daar de veroenigingen blijkbaar geen prijs stellen op oen beihoorlijk op tijd eindigen van het seizoen en men liever nog eens wat oefent om tenminste met geoefonde ploegen aan do competitie te beginnen, hebben versohillenido Weste lijke eerste klassers weer voor de Z. V. B.- wodstrijden ingeschreven, zoodat een be hoorlijk begin van de compotitio alweer mislukt as. Het bondsbestnn, had dit kunnen voor zien en de consequentio van bet eenmaal genomen besluit om de competitie op den eersten Zondag in September te begin nen, in vollen omvang moeten aanvaar den. Nu wordt verteld, da^ men dat niet heeft kunnen doen omdat het reglement dat verbiedt. Inderdaad is dit het geval maar dat had men ook kunnen weten toen het destijds betreffende besluit werd ge- uoinen, dan zou er niet het minste be zwaar tegen bestaan hebben om aan de Algemeene Vergadering de noodige mach tiging te vragen. Wanneer men het programma zoo re gelmatig mogelijk afwerkt, voorkomt men vaak onaangenaamhodeu aan het oinde van het seizoen. We donken b.v. aan de degradatie in het Oosten in het vorig seizoen. Het is te hopen, dat hot nieuwe Tegle- nient ook aan dezen hulfslaohtigen toe stand een einde maakt. Het bondabo stuur durft blijkbaar de Zilveren-Balcom- imssie niet voorstellen do wedstrijden naar het eind van het soizoen te verschui ven. Misschien dat do Algemeene Verga dering een beter begrip van het alge meen voetbalbelang heeft. Korfbal HAARLEMSCHE KORFBALBONO. Zaterdagavond kwam het Bestuur van den H. K. B. voor het ter. t na do reorganisatie, die dezen zomer plaats gehad heeft, bijeen. Het huishoudelijk reglement zal deze week aan de b< sturen der aan gesloten clubs worden toegezonden. Do wedstrijd HaarlemDen Haag, die op 't eind van het voióge seizoen niet plaats kon hebben, zal zoo mo gelijk nog in 1922 gespeeld worden. Aan de twaalftallen van „De Kraaien, A. J. C. I en B. K. C. I zullen medail les uitgereikt worden als nummers een en twee van hun afdeclingen. Voorts werd besloten een vergade ring op den llen September te Lou den met de besturen der N. K. B.-H. K. B. clubs nL Ad ven io, Haarlem en Macbi om een regeling te treffen inzake de contributie-heffing. .Als nieuw lid zal to gelaten wor den de IJmuider Korfbalclub G. S. D., indien costuum etc. goedgekeurd zijn. Zoo zal dan de H. K. B. een nieuw tijdperk ingaan. We wenechen, dat het er een van groei en voorspoed mag zijn- Misschien kan nu de (ijd komen, dat er aan schoolcompetities en dergelijke wedstrijden gedacht kan worden. Er ligt op dat gebied nog heel wat terrein braak. Dat de ontginning met succes plaats hebbel Wielrijden VAN DE STADIONBAAN. De uitslagen luiden als volgt: Nationale sprintwedstrijd over 800 Meter. Eindstrijd. 1. P. Kolles2. P. Kos- sen (3/4 lengte); 2. P. G. Ikelaar (I 1/2 lengte). Premiewedstrijd over 4 K.M. Na elke twee ronden een premie voor de lstc en 2de aankomendenvier prij zen). Ie prijs: C. Erkeieus2e prijsS. J. Bekkering; 3e prijs: F. Wiersms; 4e prijs A. H. Kloppenburg. Koppelwedstrijd over 30 K.M. in vijf klassementen. Totaal uitslag: 1. P. Aandewiel— C. A. Bakker (84 punten)2. P. G. Ikelaar—A. v. d. Boom (73 p.); 3. P. StraatC. Erkelens (60 p.); 4. F. do Vreng—Joh. Hóhle (12 p.). Wedstrijd met motorgangmaking over 2 maal 40 K.M. 1. J. Rosellen (2 p.) 2. Jac. Storm (4 p.) 3. C. Blekemolen (6 p.) 4. J. Wegmann (8 p.) VAN DE RIJSWIJKSCHE BAAN. De uitslagen luiden Kampioenschap van de 's-Grav. W. V. „Excelsior" over den korten af stand. 1200 M. 1. P. Leene 3 on 1 en 1 is 5 p. 2. v. Huet 2 en 2 en 2 is 6 p.3. Stelten etï én 3 Is 7 punten. Tandem-match in drie ritten over 1200 M., tusschen beroepsrenners Schulz-Nemos (Duitschland), Tulle- ken-Didier en W. van Duyn—Bon- tekoe (Nederland). 1. Van Duyn—Bontekoe2. Tulle kenDidier3. SchulzNeinas. Inhaalwedstrijd tusschen deze ren ners op safeties, over maximum 6 K.M.1. Tulleken en Didier; 2. Schulz en Neinas; 3. Bontekoo en W. van Duyn. Kampioenschap van de 's-Grav. W. V. Excelsior over den langen af stand, 12 K.M. 1. P. Leeno: 2. H. Datema; 3. w Zonneveld 4. L. Seton; 5. J. Meijer- man. Wedstrijd over 100 K.M. achter groote motoren tusschen de beroeps- renners Léon van der Stuyft (Sauge), Belgi, Sutcr (André). Zwitserland, Ganay (Naso), Frankrijk, Lavalade (Colonna), Frankrijk en Dickeutman (Oeurremans) Nederland. Léon v. d. Stuyft in 1 uur 17 min. 21 3/6 sec. 2. Dickentmau (1 ronde 200 Al.)3. Ganay (8 ronden 30 M.) 4. Lavalade (17 ronden 250 L)5. Suter (35 ron den 340 M.). FEESTAVOND G. Z. O. D. Men schrijft ons: Zaterdag vierde de R.-K. Futclub G. Z. O. D. haar eersten feestavond in het gebouw Zang ui Vriend :h p die uitstekend geslaagd kan wor 'en genoemd. Daarom een woord van hulde aan het bestuur en de feestoora missie. Na een openingstoespraak van den voorzitter werden met groot succes eenige tooneelstukjes opge voerd en ©en paar zangnummers ten gehoore gebracht door mej. M. Lan- geveld te Zandvoort. O.m. heeft mej. L. het liedje van Godfr. Mann en „De Storm" van Nico Hoogerwerff uit muntend tot hun recht doen komen. De begeleiding was ten zeex.-te toe vertrouwd aan den heer Th. v. Waard die met mej. T. v. Waard eenige mu zikale nummers ten gehoore bracht Ook het Dubb. Mannen Kwartet Aurora, directeur de heer Nico 'le Zwager, komt een woord van lof toe; de samenzang liet niets te wenschen over Mej. L an geve ld en mej. van Waard kregen bloemen. Tot laat in den avond werd het feest voortgezet Luchivaartaieuws De I. C. A. R. Uit Rotterdam wordt aan De Cou rant geschreven Rotterdam staat in het teeken van do I. C. A. R. on zal daar zeker de eerste twee weken in blijven staan. Do naam I. C. A. R .zweeft op aller lippen. Aan de trams wapperen I. G. A. R.-vlaggen, van de booten, die naar hot vliegveld varen ontplooit zich een I C A.R,-wimpel en op ver- soliiilende punten in do stad staan groote borden waarop de naam I.C.A.R. in reuzenletters prijkt Om het vliegveld Waalhaven had zich tegen het uur van de officieele opening een groote menschenmaesa verzameld en toen om 4 uur de poor ten voor het publiek open gingen stroomde het reetfs dadelijk vol. Te 7 uur had het officieele diner plaats. Prins Hendrik was tot zijn leedwezen verhinderd daaraan deel te nemen. Ook des avonds kon het I C.A.R. zich in een druk bezoek verheugen en velen bewogen rich op het kermister rein. dat echter nog niet geheel was voltooid. De avond werd met een vuurwerk besloten. 's Avonds vereenigde het I.C.A.K.- bestuur eon aantal genoodigd'en aan een maaltijd m het I.C.A.R.-restau rant, waar ihr. H. Loudiou, oud-mi nister en voorzitter van de K.N.V.L. de tafel presideerde en aanving niet een dronk te wijden op de Koningin en het Koninklijk Huis. Verder werd nog het woord gevoerd door don heer D. G. van Bcuningon, den vooreitter van het dagelijksch be stuur van het LC.A.R., welke allen bedankte, die aan het concours had den meegewerkt, de buitenlanóache vliegers en vooral het vooruitstrevende Rotterdamsche gemeentebestuur, dat voor een goede luchthaven had zorg gedragen. Hulde werd vooral gebracht aan generaal C. J. Snijders, die zooveel enthousiasme voor het luchtverkeer betoont. Spr. roept verder de voortdurende medewerking van de pera in en be dankte vele autoriteiten voor Jiaar hulp. Tijdons -het diner werd op het vlieg veld, ten aansohouwe van een talrijk publiek, een fraai vuurwerk af- eestokj&n. De Zondag en het buitengewoon fraaie weer lokten duizendlen naar 't I.C.A-R. Reeds kort na de opening be gonnen zich de verschillende rangen op te vullen on later op den middag was alles dicht bezet. Ook de ten toonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. Er worden zeer vele paseagïersYluchten gemaakt. Bij- 'na den geh'ecleri middag door maakte men voor het passagebureau queu, wel een bewijs, dat men hoe langer hoe meer vertrouwen in het vlieswe zen gaat stellen. e strooi wedstrijden. Om drie uur, schrijft De Couram, begon de eerste wedstrijd, n.l. de uit strooiwedstrijd. Hieraan werd deelgeno men door de volgende vliegers en toe stellen r Dachereux met een Sopwitb, Hofstra met een Fokker, Zimmermann met een Junker, Serniclaes met Sopwith, Wende met een D6 Havülacd en Strasser met een Junker. De prijzen werden als volgt behaald ie prijs f500, de Duitscho piloot Zim mermann met een Junker-toestel, wcike in totaal 16 biljetten binnen het vier kant had geworpen. De 2e prijs, f300, kwam aan den Franschman Duchereux met een Sopwith-toestel (6 biljetten). Men zal zich intusschen goed ver maakt hebben met de schitterende de monstraties van onze knappe militaire vliegers, die intusschen werden gehou den. Het was een prachtig gezicht hun toestellen in de zon te zien blinken met ingehouden adem volgde het pu- bliek de verschillende duikeltoeren van de vliegers, die met een warm applaus werden beloond. Door de volgende mi litairen werd aan de demonstraties deelgenomen: dc luitenants Jongbloed cn Van Weerden Poelman en door de sergeants v. d. Griendt, Rombouts en Bakkenes. Maar wat bovendien kapi tein Van Heyst, nog een van de oude garde, met zijn Carley-toestel deed, was meer dan, schitterend. Oud-generaal Snijders huldigde kapitein v. Heyst als den oudsteu onzer militaire vliegers en schte hem geluk met ziju mooie de- straties. Spr. wees er daarbij op dat kapitein Van Heyst een van de eerste menschea was die bij onze luchtvaart- afdeeling werd geplaatst en noemde hem iemand, die met succes de paden der lucht heeft bewandeld. Spr. bood hem daarna een lauwerkrans aan. Ook het dagelijksoh bestuur van det I. O. A. R. bracht kapitein Van Heyst hulde. Intusschen was er weer wa> anders ie en. Een escadrille van drie Neder- landsche vliegtuigen, gevlogen door luitenant W. Verstecgh en de sergeants d. Griendt en Bakkenes, allen ui'. Soesterberg, was opgestegen en ver gastte het publiek op eenige prachtig® staaltjes van hun kunnen. Vooral het bij elkaar blijven, het plotseling tege lijk uiteengaan en het dan weer ver zamelen/ was buitengewoon fraai. Ten slotte toonde een escadrille van 6 Fransche legervliegtuigen weer eens dat men de kunst van vliegen ook in Frankrijk uitnemend verstaat. Jammer, een der vliegers bij het landen een ongelukje had, waarbij een vleugel van zijn toestel werd beschadigd. Ook des avonds was het weer druk aan de Waalhaven, waartoe het optre den van het ensemble Speenboff niet weinig bijdroeg. Dc eerste wedstrijddag van dit vliegfestijn kan zeker als uitste kend geslaagd worden beschouwd. Maandag hebben geen wedstrijden plaats, alleen demonstraties en passa- giersvluchten. Dinsdagmorgen is er stijgwedstrijd. Naar „De Courant" ver neemt, komen 10 September 3 van de beste Belgische militaire vliegers, ter wijl men binnen eenige dagen een 3-tal Deensche marine-watervliegtuigen ve wacht. Het Fransche escadrille. Het „N. v. d. D." meldt, dat aan den vooravond der opening van de I. C. A. R. de eerste buitenlandsche vliegers zijn aangekomen. Het was een Fransch militair escadrille van 8 vliegtuigen, dat in3/4 uur van Metz naar Rotter dam was komen vliegen. Generaal Snij ders, voorzitter van het algemeen be stuur, heeft de gasten, die onder aan voering staan van kapitein Papin, met een hartelijke toespraak begroet en hun een lauwerkrans met linten in de Fran sche kleuren overhandigd. Zwemmen. WATERPOLO. Onder groote belangstelling had Zondag in de zweminrichting aan do Uoutvaart een walerpoiomiddag plaats van H. G. B. De eerste kamp was L. Z. V. III uit Leiden tegen Dolfijn II uit Amster dam. Scheidsrechter was de heer Coe- rengel uit Amsterdam. Het spel van L. Z. V. was veel beter dan van Dol fijn. Reeds in de eerste minuut maak te Leiden een doelpunt, met de rust was de stand 30. Ook na de rust speelde L. Z. V. heel goed, zoodat de eindoverwinning 6—0 was. Hiermede is L. Z. V. dus gepromoveerd naar de 2e klasse. Daarna speelden aspiranten van Nereus tegen aspiranten van H. V. G. B. Nereus was voor de rust beslist heter dan H. V. G. B. de stand was met rust 4—0. Nu wist H. V. G. B. door betere samenwerking den eind stand op 4—3 te brengen. Er waren goede zwemmers onder de aspiranten. De laatste strijd was tusschen Ne reus Ien H. V. G. B. I. Het werd een spannende strijd waarin het zevental H. V. G. B. voor de rust 2—0 wist te maken. Daarna wist Nereus 1 legenpuntje fé maken, 'doch nog voor het einde bracht II. V. G. B. den eind stand op 31. Het was een welgeslaagde propa- gandamididag. Hoe langer hoe meer begint de zwemsport opgang te maken in ons land, te zien naar de vele wed strijden die den laateten tijn in het frlssehe nat worden gehouden. ■eaeriandscha Cricketbond A. C. C.—ROOD EN WIT. Deze wedstrijd werd voor de 2de ronde van den Telegraaf beker gespeeld,- Rood en Wit mist Swens en Daam, terwijl A. C. C. volledig is. A. C. C. bal eerst en begint met Beuth en Oliver, die beiden op eenigszins gelukkige wijze met resp. 11 en 10 de dubbele cijfers bereiken. De s volgende batsmen presteeren hier op vrijwel niets, zoodat de stand van 236, 743 wordt. De staart doet 't iets beter cn dank zij Mabler, Selles en Van Lierop die 11, 17 n. u. en 20 scoren, wordt het totaal 88. Bij Rood en Wit bowlde Reydon met 534 heel goed, Davidson nam 29, terwijl Van Speng- ler en Faber ieder één wicket verover den. De innings van Rood en Wit begin; slecht, daar Wackwitz voor 2 door Beuth wordt gebowled, Van Manen en Van Gogh leggen echter door goed spel den grondslag voor een goed totaal. Op 52 wordt Van Manen gestumped voor een goede 39, direct gevolgd door Faber, die voor 8 gebowled wordt. Met Van Spengler samen weet Van Gugh dan het A. C. C.-totaal te bereiken en ook de honderd op te brengen. Eerst op 111 wordt Van Gogh voor 42 door Spruyt gevangen. Van Bueren en Reydon ma ken slechts 3 en 5 runs, maar Van Spengler cn Posthuma scoren er lustig op los. Op 192 wordt besloten te stop pen en heeft Rood en Wit dus ccn ge makkelijke overwinning behaald. Van Spengler en Posthuma bleven beiden niet respectievelijk met 67 cn 24. Bij A. C. C. nam Beuth alle 6 wickets voor runs. De rest van de bowlerij was niet veel bijzonders, hetgeen gevoegd bij zwak batten en middelmatig fieldeu, nog moeilijkheden genoeg kan geven, als dit elftal 't volgend seizoen in de eerste klasse wil spelen. Dc eindstrijd voor den beker wordt nu hoogstwaarschijnlijk op 17 September tegen H. C; C., ook in Bilthoven, ge speeld. Scorcsi A. C.- C., iste innings Beuth c Wackwitz, Reydon 11 Oliver c Van Manen, Reydon 19 Borneman c Van Gogh, v. Spengler 5 Noorderdorp run out o De Waal 0 v. Spengler, Reydon o Arends l.b.w. Reydon o Spruyt c v.- Vueren, Reydon o Mahler c Van Gogh, Faber 11 Selles not out 17 Van Lierop b DavidsoD 20 De Koning st v. Manen, Davidson 4 Extra's 1 Totaal 88 Bowlingcijfers Oi M. RJ W. Van Spengler ix 2 24 1 Reydon 17. 3 34 5 Faber 4 1 20 1 Davidson 3092 Rood en Wit, iste innings Van Manen st Noorderdorp, Beuth 39 Wackwitz b Beuth Van Gogh c Spruyt, Beuth Faber b Beuth Van Spengler not out 67 Van Bueren b Beuth Reydon c Oliver, Beuth Posthuma not out Extra's Totaal 192 Davidson, Elis, Popping did not bat. Bowlingcijfers oj M, R.- W. Beuth 21 2 88 Oliver 9 1 34 Arends S o 25 Spruyt 7 o 35 le klaaae V. V. Y.V. O. C. Gewonnen door V. V. V. inet 18 runs. V. V. V. 59 en 62, V. C. 45 en 58. OM DEN „TELEGRAAf BEKER' V. R. A.H. C. C. Gewonnen door H. C. C. met 140 runs op de le innings. V. R. A. II 84, 11. O. C. Amst. G. C. III-V. V. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 49 runs. V. V. V. V. 100 en 81. Amst. C. C. III 01 en 69. Stand le klasse. I a a V. R. a; II—HAARLEM li. Vj R. A.- II gaat eerst naar 't wicket, en scoort 178 runs, waarvan De Koster 49, Meyers 26, v. d. Linde n, De Gor ter 25, Stroeve 19, Extra's 14. Musscher nam 459, Hazes, die wcei een extra dosis pech had te verwerken, i—3«, J. Tekelcnburg 3—42» P. Tekclen- burg 232. Haarlem II kon het lang niet tot het benoodigde aantal runs brengen. Het totaal werd precies 100 lager, dus 784 Hiervan had Musscher 15, Kieefstra 14, J. Tekelenburjj 11, J. Wesseling jo. Schut (527) en De Meyeje (423) hadden de wickets genomen, terwijl Post v. d« Burg (o12) en Dolleman (o7) geen succes hadden. Va R. A. II won dus met xoo runsj Zeilen HAARLEMSCHE ZEILVEREENI- CINC. Na venscliilleiide club tochten tin wedstrijden, die een nieuw leven in de Haart emsche zeil wereld van kleine [vaartuigen braciit, wil de H. Z. V.dil seizoen niet zonder meer eindigen. Zeer waanscliijnlijk zal in Sept. nog naar den Achterzaan gezeild wor den. Tevons zijn er plannen om do leden, wier aantal steeds groeiend is, nog een verrassing te bereiden en wel, zoo mogelijk 10 September. Even- tueele plannen zullen we tijdig ver- We wil'en een enkele vraag doen: Zou er in de H. Z. V. geen plaats zijn voor motorbootjes en kano's J De watersport zou hier wel bij varen. Visschen Op Zondae hieid de Jeugd- en Aspi- raJiten-visoliolub „De Vrije'Hengel", (onderafdealing van den Haarlem- solien Hen^olaarsibonjdO een wedstrijd op witviscli in haar eigen gepacht wa in de Ringvaart nabij Vijfhuizen. Door schenking van flinko giften aan geld door donateurs, bondsvoorzitter en nieuw© bestuursleden kon deze wed strijd goed georganiseerd worden en schitterend slagen. De prijzen beston den uit viscbartikelen en luxe voor werpen. De uitslag was 'e priis, de grootste (24 1/2 c.M.) A. Joosten 2e prijs de meeste (19 stuks). Piers; 3e priis (10 stuke) P. Scheffer4o priis (8), Moerkerk5e prijs (6), de Wit; 6© pr. (6) E. Ver mond; 7e pr. (6) C. Scheffer; Se pr. (5) K. Scheffer9e pr. (5) D. v. Nor- de; 10e pr. (5) Groeneveld; 11e pr. (5) Spakelaar; 12e pr. (4) v. Amstel; 13e pr. (4) D Vermond 14e pr. (4) Darson 15e pr. (4) J. de Geus; 16© pr. (3) E. de Geus; 17e pr. (3) Blok; 18e pr. (3) v. Duffelen; 19e pr. (3) v. d. Pol20e pr. (3) v. d. Enk hof. Na drie uur ge vise lit te hebben ver trokken de jeugdige hengelaar-s met banier voorop en begeleid door be stuurders, donateurs en muzikanten weder naar de stad toe. Schermen. NEDERL. SCHERMBOND. Naar de Nieuwe Crt. verneemt, heeft de Nederl. Amateur Schermbond de volgende wedstrijden uitgeschreven: 10 September a.3. nationaal kam pioenschap op de sabel om den Van Limburg Stirumbeker op het Casino terrein te Noordwijk aan Zee. Met dezen wedstrijd valt samen de jaarlijksche veldloop om het kam pioen schap, die gehouden wordt door de Nederl. Athl. Unie. 1. October. Groepenwedstrijd op den degen om den Revue der Sportenbekex vooir zalen, verenigingen en bonden; elke groep vertegenwoordigd door 4 schermers te Amsterdam in de zaal Aerts, Reguliersdwarsstraat 100—104. 28 October. Personeele wedstrijd op de fforet voor in Nederland gevestigde schermleeraren om den „Zilveren Flo ret", te Utrecht Militaire Gymnastiek- school. Hoofdsecondant kapitein A. E. W. de Jong. 29 October. Nationaal kampioen- bekersdhap op den degen om den La- bouchere-beker te Utrecht, in de Mili taire Gymnastiekschool. 12 November. Nationaal kampioen schap op de floret om den „Floret-bo- ker", in Den Haag, Schermzaal Park straat, en tevens de finale van den personeelen wedstrijd floret voor pro- fesseurs om de „Zilveren floret". H. C. 0. Haaarlem V. R. A. V. V, V. V. O. G. R. en W. H.D.V.S. to S c 11 1 9 1 0 0 12 0 9 1 0 9 12 0 6 1 0 5 11 0 6 12 1 3 12 1 2 12 0 0 0 3 1 0 7 10 Kerk en School GEREF. KERKEN. Beioepen ."o Engwierum. (Fr.) de heer H. iSteen, cand. te Anjumte Zuilichem de heer B. W,- de Graaff, cand. te Rilland— Bath. CHRIST. GEREF. KERK. Beroe pen te Lutten cn in De Krim, de heer P. Zwier, cand. te Zaandam. Naar het Engelsch van 0TTWELL BINNS. t4) Vertel mij ze dan vlug, opdat we, wanneer ik ze eenmaal ken, zoo spoe dig mogelijk op pad kunnen gaan. Clancy glimlachte over haar onge duld, toen wees hij naar de uitgestrek te vlakte: Een vlakte zooals deze, is zelfs midden in den zomer eenzaam en in den winter heerscht er een dood- sche verlatenheid. Er zijn maar drie levende wezens die het wagen liier des winters to huizen: het rer.dier, het tüuskusdior en de wolven. Deze specia le vlakte ken ik niet, maar hij komt mij heel uitgestrekt voor en zooals we moeten reizen, zelf onze slede voort trekkend, hebben we misschien niet eens genoeg mondvoorraad om haar door te trekken. Ma ar wij moeten hier doorheen trekkenriep Mollie uit Neen, maar we moeten het spoor Tan een krankzinnige volgen, dat misschien zigzag gaat zonder cc 11 igo vaete richting. Het zal misschien dagen, misschien zelfe wel weken duren eer we dat span inhalen en wanneer het stormt, wat bijna zeker is, in dezen tijd van het jaar, zullen er misschien dagen komen dat we niets uit kunnen voe ren. We zullen bevriezen, dat is ten minste lang niet uitgesloten en in ieder geval zullen we erg zuinig moe ten zijn met onzen mondvoorraad tot we wild tegenkomen, gebeurt dat r.i ja, dan verhongeren we. En zijn dat de gevuren. Sammige slechts, er rijn nog ver scheidene andere; zooals de wolven; een van ons kan ziek worden en rierven, maar dat zijn toch wel de voornaamste: uitputting, koude en hongernoo4. Wit u tooi gaan? Ja!, riep hlet meisje uit. Jal, ik ga mot u mee can mijn vader te red den, ik ben niet bang. Gedurende een oogmblik zagen zü elkaar aan en zij kaken in eikaars ziel en het besluit dat do man geno men had. wankelde. Dil oogenblik be hoorde hem toe. Wanneer hij nu ©prak kon hij zeker van zijn antwoord zijn. Maar desondanks bleef hij bij zijn eerste besluit. Enkele oogenbükken stond hij haar z»o aan te kijken, toen zeide hij eensklaps. Dat dacht ik wel van u. Nu zullen we gaan ont bijten. Meteen keerde hij zich om en gooi de wat op liet vuur. HOOFDSTUK XIX. De angst van een krankzinnige. Een uur later wees Clancy vanaf de plaats waar hij het geweer gevonden had, het meisje het spoor aan. Het was flauw maar toCh duidelijk te zien. hoewel de wind er heel wat sneeuw overgejaagd had, genoeg om het uit te wisschen. Daar gaat het, zeide hij met zijn geliandeehoende hand naar Ibet Noor den wijzende. Recht door deee onher bergzame streek. Maar ik geloof niet, dat de geleider van het span een be paald doel in het (hoofd heeft, het is heel goed mogelijk, dat hij weer om keert langs denzelfden weg. In dat ge val kunnen we hem ontmoeten. Hij zweeg, maar voegde er na enkele oogenblikken nadenkend aan toe: Hoe eerder hoe beter. Mollie Elkington begreep heel goed wat die laatste woordc-n be teekenden. Dat zij misschien op deze manier den dood tegemoet gingen, zij wist het, maar zo deed net of ze niets gehoord had. Wat het ook mocht kosten, de waarheid over haar vader zou ze te weten komen; en wanneer Clancy's on uitgesproken liefde voor haar 'hem de zelfde zedelijke verplichting oplegde, aanvaardde ze dat als iets vanzelf sprekends, in de stemming waarin ze nu verkeerde. Zonder een woord te spreken, gingen ze nu op weg. Er stond geen wind en het was doodelijk stil, alleen het knarsen van de slede en het kraken van hun sneeuwschoe- nen werd gdhoord. Nog nooit had het meisje zooiets meegemaakt, ze had er het bestaan nooit van vermoed en het drakte haar terneer, zooals nooit te voren. Zooals een geluid dat lang achter elkaar herhaald wordt op iemands zenuwen kan werken tot er een neiging komt om het uit te gillen, precies zoo werkte die ontzettende stil te. Zij werd zich bewust van een ge voel alsof ze iets moest doen om de stilte te verbreken; maar zij beet zich op d'e lippen en toen ze sprak, was het slechts fluisterend: Ik geloof, dat we het spoor kwijt zijn Neen, antwoordde Clancy gerust stellend. Het ligt hier verborgen, maar ge kunt de saamgepakie sneeuw eronder voelen. Het verschil is on middellijk te voelen, wanneer men een stap opzij doet. Een paar minuten later verscheen het spoor weer, bijna uitgewischt door de sneeuw, die er overheen gewaaid was en de uithoHingen had opgevuld. Maar voor do geoefende oogen van den korporaal was liet duidelijk zicht baar. Uren achter elkaar trokken zij voort, soms raakten ze het spoor geheel kwijt, maar altijd vonden ze het vroeg of laat weer terug. Er werd Weinig gesproken, het meisje liep door zon der erbij te deuken, als iemand, die gehypnotiseerd is en ze had een ge voel alsof dit een taak was, die on eindig lang zou duren eer ze vervuld was. Niels verbrak de voortdurende stil- to, niets de sombere eentonigheid van de sneeuw. Nu en dan kwamen ze wat met sneeuw bedekte knotwilgen voorbij. Het was bij een van deze on derbrekingen in de grenzenlooze een zaamheid, dat het meisje plotseling een geluid hoorde, als er iets scheur de, maar ze keek niet, om, om te zien wat het was. Eens zagen ze een vos haastig wegvluchten bij hun nadering en tweemaal sneeuwhoen dors, waar van alleen de oogen zichtbaar waren. Geen ander teeken van leven was er te rion en de stemming werd daardoor niet opgewekter. Het kwam Mollie Elkington voor, alsof zij en Clancy de eenige mensChe- lijke wezens waren, die nog leefden. Vreemde gedachten kwamen bij haar op, terwijl ze zoo voorttrok onder een hemol, waar de zon mot doorkwam. Het leek haar aisof het tijdperk, dat de wetenschap voorspeld hal was aan gebroken. De warmte van de zon was uitgedoofd en de eeuwigdurende en overal heerschende winter was aan gebroken. Zij en Clancy waren de laatst overgeblevenen van een aardsch ros, die uit waren om een taak te ver vullen, die slechts kon eindigen in verwoesting en waaruit slechts de dood hen kon verlossen. 'as het werkelijk nog der moeitt waard, om zichzelf zoo alles te ont- jen, om tc zwoegen terwille van een doel, dat toch ïjdel was, zooals alle aardsdie etreren ijdelheid was 1 Die man voor haar, hield van haar lij van hem. Zij had zijn oogen in liefde zien opvlammen en zij verlang de er naar, dorstte er naar dat weer te zien, dorstte er ook naar om die liefde in woorden te hooren brengen. Waarom niet? Eén woord van haar, zelfs één blik zouden voldoende rijn; moest zij in deze koude, dreigende natuur, waar ieder oogenblik de dood hen kon overvallen om hen een te ma ken met deBO eenzame wereld, waar ze door heen trekken, moest zij zich dit ééne oogenblik van uitbundige vreugde ontzeggen? Plotseling schoot haar iets te binnen dat zij eens er gens gelezen had: „Pluk rozeknoppen, zooveel ge kunt, Want de tijd heeft snelle voeten Rozeknoppen! Haar oogen dwaal den over de bevroren uitgestrektheid van dit verlaten land en de ironie van de tegenstelling deed haar plot seling lachen! Die lach klonk onheil spellend in de vreemde stilte en xij hield hot in alsof ze er zelf bang voor was. D© man voor haar hield plotse ling stil, alsof iets hem geraakt had en toen hij zich omkeerde zag ze ziji- ontsteld gezicht haar met vrees er bezorgdheid aanzien. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6