RACHELS AD VERTENTIEN „ODEON" mi FiMdiildi REERENHOEOEN ADVERTEERT IN DIT DLAD LION D'OR QANSLES-SCHOEüTJES HEEREN 8ALSCH0ENEK PROBEERTH UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit is aan L. A. Ruys- sonuors, op verzoek, iuet ingang van 2 October, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van notaris te Zwa- luwe. HET VERCAAN VAN DE „SPEEDY". Do Britsclie torpedojager „Spee dy", die in de Zee van Marmora is gezonken, L, naar een draadloos te legram uit Londen meldt, niet, zooals .cerst bericht is, in aanvaring geweest niet etfn Nederlandsch, maar met een Servisch stoomschip. Hot ongeluk is Zaterdagnacht gebeurd en de „Spee dy" verdween binnen zeven minuten in de golven. Een officier en negen man kwamen om het leven. Commandant Wilkinson, die op de brug van den torpedo-jager stond, sprong overboord toen het schip zonk. Hij zwom tenïgen tijd rond de plaats. Hij hoorde hulpgeroep, maar kon in de duisternis geen overlevenden ont ken. Zeven-en-tachtig opvarenden werden gered. E0M SCHIETPARTIJ IN EEN TREIN. Op bet (baanvak Amersfoort "Utrecht is door oen vijftigtal verlof- traande militairen in den trein gescho ten. Door de militaire autoriteiten, zijn de verlofgangers naar de kazerne to Utrecht o\ ergebraciht. GALGENHUMOR. De Maasbode verhaalt Dinsdagmorgen, op het gewone uur, werd uit de strafgevangenis aan den Noordsingel te Rotterdam, een ge vangene ontslagen, die daar een gerui me». tijd had doorgebracht. Zijn vrien den hebben het feit, echter niet onop gemerkt willen laten voorbijgaan en aan hun vreugde over zijn terug komst gaven ze op origineel© wijze uiting. Drie auto's, volgepakt met vriend en maag. stonden voor de deur die den langgemisten doortocht aou ge ven naar de vrijheid. Toen het heer- Bchap naar buiten trad, viel dadelijk de muziek in. Gd een trekharmonica speelde men met élan een „Lang zal hij leven", terwijl één dér vrienden een bloempot met heidekruid en bloe men aanbood. Lang hield men zich eohler niet met„officieel Lghoid" op en een, twee, drie werd de verloren zoon in den voorsten auto geheechen terwijl een oollega-aaaitslagene goedgunstig werd toegestaan, in. een der andere "wagens plaats te nemen, tevens onder aanbieding van een dag vrij drinken. Toen zette de stoet onder gezang en gelach zich In beweging. GE1M ASKERDE ROOVERS. Maandagmorgen 5 uur heeft bij 'Apeldoorn een brutale aanranding plaats gehad. De veekoopman G. Huitsman te Vaassen, die naar de vee markt te Riissen wou gaan, werd op jdlen eenzamen weg langs het A.pel- doornsche kanaal tusschen de Ram en de Papegnaibrug te Bcemte aange vallen door twee gemaskerde mannen. Zij hadldten een touw over den weg ge- «mannen, dat door H. niet werd opge merkt. Hij kwam met zijn fiets te val len en de gemaskerde mannen, die zich verdekt hadden opgesteld, spron gen op hem toe. Zij trachtten H. zijn portefeuille te ontnemen. H. verde digde zich eerter zoo krachtig tegen hen. dat hij de aanranders met leego handten in de richting van Yaassen het hazenad deed kiezen. EEN DUITSCHE BANDIET. Maandagavond vervoegde zich bij d.c winkelierster Meesseoi te Kunrad'e, bij Heerlen een Euitecher, die om eem pakje oigaretten vroeg, dat de vrouw hem verstrekte.Opeens viel hij toen de vrouw aanhij stopte haar eerst een prop in dien mond en bracht haar ver volgens een steek toe. De vrouw ver loor het bewustzijn, en de man stal alle kostbaarheden uit het huis, waar na hij de vlucht nam. Buren, die na «enigen tijd langs den winkel kwa men vonden de vrouw bewusteloos in een groot en plas 'bloed liggen. Onmid dellijk werd die politie te Voerendaal gewaarschuwd, die dadelijk een on- - derzoek instelde, echter zondier resul taat. De toestand van de vrouw is zeer ernstig. DE EX-KROONPRINS. De cx-kroonprina, die sedert 15 Augustus te Doorn heeft vertoefd, weder op de pastorie van Ooeterland op Wieringen leruggekeeixl. De kapi tein der marechaussee, Van Houten heeft hem op zijn reis vergezeld. EEN VECHTPARTIJ TUSSCHEN ZWARTE STOKERS. Op liet in do Maashaven liggende Engelsche stoomschip „Heatfield" te Rotterdam kregen oenige negers een woordenwisseling over de te verrich ten werkzaamheden. De twist liep zóó hoog. dat ©en der stokers een ijzeren staaf greep en daarmee den stoker M. G. zóódanig op hot gelaat timmerde, dat laatstgenoemde oen paar tanden verloor, en enkele hoofdwonden be kwam. G. droop af en Ring naar lie- neden, om korten tijd later, gewa pend met een scheermes, weer terug te kèeren. Hij ging den eersten aanval ler met het mes te lijf en bracht hem daarmede niet minder dan negen ste ken toe op borst en armen. Gelukkig kwam or nog bijtijds andier personeel toeschieten om de vechtenden te schei den anders had die vreeanaoortigo wraakoefening wel eens erger kunnen aJloopen. De Rivierpolitie rekende G. in en stelde hem voorloopig in verze kerde bewaring. De ander werd door een onmiddellijk gearriveerden genees heer verbonden, doch kon niet naar het ziekenhuis worden vervoerd, om dat morgen de boot vertrekt CEDENKBOEK 1898—18S3. In opdracht van liet Landshuldi- gingscomilé 18981923< zal, zoo meldt de Nieuwe CL, ter gelegenheid van het zilveren regeorings-jubileum van H. M. de Koningin, een rijk geïl lustreerd gedenkboek worden -uitge geven, waarin een zeventigtal voor aanstaande mannen en vrouwen in den lande, ieder op hun speciaal ge bied, geheel belangloos, in populai- ren vorm ,de hoofdzaken zullen be handelen van al datgene wat gedu rende do laatste 25 jaren in ons land en in de overzeesche deelen des Rijks is geschied of tot stand is gebracht. Dit nationalistische standaard werk, dat aan H. M. de Koningin zal worden opgedragen, is gesteld onder do redactie van den kapitein der ar tillerie W. G. de Bas, te Utrecht. De omvang van het werk wordt geschat op ruim 40 vel druks. De band, voor stellende de koninklijke standaard, wordt ontworpen door den heer C. A. Lion Cachet, te Vreeland. Voor de illustratie van dit werk hebben de heeren H. Deutmann, hoffotograaf te '6 Gravenhage, de N.V. Vereenigde Fotobureaux te Amsterdam en de N.V. Koninklijke Metaalbedrijven Van Kempen, Begeer en Vos belangloos hun medewerking toegezegd. De prijs van 't werk zal, zoowel voor luxe-, ge wone- als volksuitgaaf, zoo laag mo gelijk worden gesteld. KINDERVERPLEGING. Naa/r Mgr. Alph. Ariens in „De Gelderlander" mededeelt, zijn, van de oprichting af tot Januari van dit jaar, door het R.-K. Comité, voor huisvesting van kindeien uit den vreemde totaal 63.000 kinderen hier te lande verzorgd en verpleegd, n.l. 25.000 Oostenrijkschc, 5000 Hongaar- sche, 26.000 Duitsche, 6000 Belgische en 1500 Neder'nndsche. De inzender berekent, dat daarvoor f 9.525.000 aan verplegdngskosten is uitgegeven door particulieren, en f820.000 door het comité; dat aan giften en geschen ken voor ongeveer f 3.100.000 aan de kleinen is meegegeven en dat 486 wa gons levensmiddelen en goederen lot een bedrag van f 1.813.000 daartveen zijn gezonden, wat 'n totaal-generaal maakt van f 15.320.000. TUCHTUNIE. De TuchriUnie gedenkt op 19 Oct. a.s. het 12 y 12-jarig bestaan door het houden van een Congres te Utrecht, Als sprekers treden op: Luitenant-ko lonel J. M. van Hoogstraten, Dr. P. H. Ritter prof. H. Bemelmans. Dr. Hulshof! Pol. Mr. C. L. d'e Vries- Feyens, Dr. C. P. Gunning, P. Schar- roo, Dr. J. S. Slotemakör do Bruyne en Corn. Vet la NEDERLAND EN DE ÖNTWAPE- NINC. De bijzondere correspondent van De Maasbode to Genève meldt Jhr. Loudon heeft in dc plenumzii- ting van den Volkenbond verklaard, dat regeering en volk van Mede:land vurig naar ontwapening verlangen, maar dat zij bezwaren hebben tegen een weder- zijdsch garantieverdrag. „Toch," zoo voegde hij cr aan toe, „zal de Nederlandsche delegatie niet le gen de jesolutie, welke over het ver band tusschen ontwapening en garantie verdrag is voorgesteld, stemmen, daar zij de zeer diepgaande studie, welke reeds heeft plaats gehad, wil aanmoedi- DE DUITSCHE STUCADOORS. Het hoofdbestuur van denNed. Stu- cadoorspatroonsbond heeft tegen 9 Oer. een vergadering belegd ter bespreking van de quaestie der Duitscbe gezellen in het bedrijf. Tot die vergadering zullen de besturen der vakorganisaties worden uitgenood igd. Hoewel 23 Sept. als termijn was ge steld, waarop de Duitscbe werkkrachten volgens afspraak tusschen de Neder landsche en Duitscbe organisaties weer de grens over zouden gaan, is er blijk baar nog geen? uitvoering aan dit be sluit gegeven. Althans op verschillende werken zijn d© Duitschers nog aan den arbeid. Naar we vernemen heeft ook hel Duitsche consulaat te Rotterdam inlichtingen in gewonnen over de quaestie. DE REIS DER KONINCIN NAAR SCANDINAVIë. Naar aanleiding van vragen, gedaan door het Kamerlid Van Ravesteyn, heeft de minister van Buitcnlandsche Za ken geantwoord dat hij de Koningin op de reis naar de hoven van Kopenhagen, Stockholm en Christiania beeft verge zeld in verband met bet officieel karak ter van het bezoek, en met de omstan digheid, dat bij het bezoek van den Ko ning van Denemarken aan de Koningin in 1914 ook de Deensche Minister van Buitenlaridsche Zaken tegenwoordig was. Het bezoek, dat door de Koningin aan deze hoven gebracht werd, strookte te vens met de hartelijke betrekkingen, wel ke tusschen Nederland en de drie an dere Staten worden onderhouden en met het belang deze te bevestigen. Voor den Staat der Nederlanden vloeieD uit deze bezoeken geen andere kosten voort dan eenige uitgaven wegens onderscheidin gen en lijdelijke versterking van het personeel der betrokken legaties. Gemengd Nienws EEN BRUTALE BANKAANSLAC. De kassier van de Firet National Bank te Hopedale kreeg een schot in den nek, dat waarschijnlijk doodelij'k zal zijn en afgevuurd werd door een bende van vijf man, die een poging dieden om bij dagiliaht de bank te be- rooven. Zij namen echter met leege handen de vlucht, toen miss Jessie Snijder, de assistente van-den kamer de politie om hulp riep. GEVOLCEN DER ZONSVERDUISTE RING. De „Daily Mail" verneemt uit Alla habad, dat Zondag ongeveed zestig personen letsel hebben gekregen ten gevolge van het opdringen van een ontzaglijke menigte naar de oevers van denheiligen poel te Thameswar in de Punjab ter gelegenheid van de zona verduistering, welke groote reli gieuze beteekenis heeft voor de Hin does. De laatste dagen waren er acht honderdduizend menschen bijeen <«11 in den poel te baden en er liepen spe ciale treinen van Delhi ten beihoeve der bedevaartgangers. WERKLOOZENRELLETJES TE MOSKOU. Uit Riga wordt gemeld, dat te Mos kou botsingen heboen plaats gehad tusschen soldaten en werklooze ar- EEM AARDSTORTING TE STOCKHOLM. De bladen te Parijs'bevatten een telegram uit Stockholm, volgens het welk liet bovenste gedeelte van de steile kust ten Oosten van de douane loodsen is ingestort en terecht geko men is boven verschillende gebouwen. Het entrepöt, een restaurant en een fabriek zijn geheel bedolven. Men vreest dat er meer dan honderd slachtoffers zijn. DE BEiRLIJNSCHE DIEREN TUIN DEZEN WINTER GESLOTEN. Het besluit om den Barlijuschen dierentuin van 1 October tot half Maart te sluiten, ie definitief gewor den. nadat alle pogingen om de geld middelen te verbeteren zijn mislukt. PRIJSVERLAGING TE WEENEN Zatertihg zijn te Ween en voor het eeret sinds 1914 de prijzen der levens middelen iets gedaald. Een Algi Handelsblad-medewerker schrijft Onlangs deelden Zuid-Slavische en Tsjechische bladen mede, dat ex-keizer.r Zita zich te Boedapest zou bevinden, om daar de aanspraken van den kroonpre tendent Otto bij Horthy te doen geldeu. Ook wilde zij, heette het, een beslissing provoceeren. Van dit alles was natuur lijk geen woord waar, maar al volgde na korten tijd een dementi, het is in deze gevallen in overeenstemming met de psychologie van de openbare meening, nu eenmaal zoo, dat niemand zulke de mentis leest, of als hij ze leest ze toch niet gelooft. Waarschijnlijk zullen dia kringen, die belang hebben bij de Habs- burgsche quaestie, steeds weer alarmec- rende berichten de wereld inzenden, om de aandacht hiervoor levendig te houden. Het is daarom wel ter plaatse, om hier een cn ander te vertellen hoe de familie van den ex-keizer in Spanje leeft, hoe haar levensomstandigheden zijn, in het bijzonder de financieele, die voor een herstel op den troon van bijzouder groo te beteekenis zijn. Want gelijk de klee- ren den man maken, zoo maakt geld ko- ingen De vestiging van ex-keizerin Zita cn haar kinderen naar Spanje heeft een veel bewogen voorspel, dat het vertellen wel waard is. Toen keizer Karl te Madeira door de griep stierf, kwam koning Alfonso hier van zeer onder den indruk. Koninjj Al fonso had reeds vroeger met klem te kennen gegeven dat Madeira als ban- ningsoord voor de keizerlijke familie al een zeer slechte keuze was. Want het is in Spanje een algemeen bekend feit, dat herstellende soldaten in de laatste oorlogsjaren een zware griep naar Ma deira hadden overgebracht, die door het eigenaardige klimaat een voxan had aan genomen, waartegenover de doctoren machteloos stonden. Onmiddellijk na den dood von Karl heeft de Spaansche koning to Londen bemiddeld om te bewerken, dat het kei zerlijk gezin öf naar Wight öf naar Spanje overgebracht zou worden. Lon den liet op antwoord wachten, 2oolang, dat de koning, verontwaardigd, een tele gram regelrecht naar den Engelschen koning zelf zond, waarin hij hem de onmogelijke situatie teekende en ver klaarde dat hij in geen geval rustig zou toezien, dat de misdaad, begaan tegen over den ex-keizer ook tegenover de on schuldige vrouw en nog onschuldiger kinderen zou worden voortgezet. Indien de groote mogendheden er niet onmid dellijk voor zouden zorg dragen, dat de keizerlijke familie in een gezonder kli maat zou worden overgebracht, zou hij geheel Europa op de hoogte brengen van deze afschuwelijke toestandeD, van de misdadige houding tegenover het kei zerlijk gezin. Gelijktijdig zou hij twee oorlogsschepen onder Spaansche vlag naar Madeira zenden om de familie naar Spanje te brengen. De Spaansche ko ning zeide overtuigd te zijn, dat niemand het wagen zou zich tegen de uitvoering van zijn wil te verzetten. Engeland gaf onmiddellijk zijn toe stemming voor het overbrengen van Zita. met haar kinderen naar Spanje, waar zij bij, haar aankomst dooi koning Alfonso met groote hartelijkheid cn eer v ontvangen volgens het Spaansche hof ceremonieel alsof de ex-keizerin lid van een icgccrcnd Huis was. De keizerin had tot haar komst Spanje haar gehcele geestelijke en li chamelijke frischheid en onbuigzame energie bewaard, en alle opwinding, die zij sedert de tweede putsch in Hongarije doorstaan had, met groote kracht ge dragen. Na haar aankomst in Spanje kwam er een plotselinge keer. Niet alleen phy- siek, maar ook psychisch is zij thans ge broken. Zij is geheel 'in zich zelf ge keerd, spreekt weinig, bekommert zich alleen om dc kinderen en heeft dikwijls onder een diepe depressie cn nerveuse aanvallen te lijden. Veel zorg heeft zij ook over hare materieelc positie. Deze quaestie is niettegenstaande het drin gend noodzakelijk is, nog steeds niet geregeld. Voor de onderhoudskosten der keizerlijke familie, komt de Spaansche staat op, die een voorschot verstrekt, tot dat de commissie van hei stel die hier mede reeds een jaar bezig is deze quaestie geregeld zal hebben. Den suc- cessiestaten is reeds meermalen ver zocht, die keizerlijke goederen, die op hun territoir liggen, vrij te geven, waar bij hun als compensatie o.a. kwijtschel ding van vóór-ooriogsehc verplichtingen werd voorgesteld. Nooh Teieclxo-Slowakije, noch Zuid- Slavië hebber, tot r.otr toe bindende erklaringen gedaan, zoodat alles nog onzeker ie. De commissie van herstel schat de waarde der keizerlijke be zittingen in de success est aten op 170 millioen frc. Zij wil deze goederen in vrij beleer hebben. Wat d'e Hongaar- sche goederen betreft, daar is de toestand1 zeer verward. Het deel van het vermogen der keizerlijke familie, dat uit het goed Raczkewe, groote /oorraden Tokaier wijn cn drie hui zen in Boedapest bestaat, is nog on der sequester, omdat ook andtene lo <jen der keizerlijke familie daarop aanspraak maken en de Hongaasreohc regeering op het standpunt staat, it eerst deze quaestie moet uitge- laaki zijn. alvorens deze goederen vrijgegeven kunnen worden. Zij is ech ter geneigd die goederen alleen ter beschikking der keizerin en haar kin deren to stellen. Tot nu toe werden maar loei ktei- „e bedragen, in het geheel twee mil lioen Hongaaxsche kronen ter besoliik- king van do keizerin gesteld, de op brengst van den verkoop van keizer lijke wijnvoorraden. Opmerkelijk is, dlat de suocessiesta- ten den benarden finanoieelen toe stand der keizerin gebruiken om van haar eon formeöle verklaring voor altijd te kriieen, dat zij ten gunste van haar zoon geen propaganda of politieke actie zal voeren en van den troon afstand zal doen. Del keizerin is hierop niet inge- EEN COMMUNISTISCHE ORGANI SATIE IN HONCARIJE. Uit Boedapest wordt aan die Tel ge meld: Na wekenlang© nasporingen is het den detectives van de politieke afdeeling der Boedapceter politie ge lukt de leden eener communistische geheime organisatie to arresteeren. Reeds lang wist de politie, dat een dergelijke organisatie, die haar be velen cn groote geldsommen uit Wee- nen kreeg, in de Hongaarsche hoofd stad 'haar werk verlichtte zij kende ook enkelen der leden maar wilde niet te vroeg ingrijpen. In dergelijke vroeger voorgekomen gevallen waren juist omdat de politie te hard van stapel liep de leiders sleeds ontkomen. De meeloopers, die ondergeschikte rol letjes speelden, wist men te vatten maar do aanvoerders bleven in vrij heid cn begonnen hun arbeid met fris schen moed van voren af aan. Nu had de geheime politie streng bevel nie mand in hechtenis te nemen, maar de draden, «lie de organisatie verbonden, in het oog te houden en eerst dan te handelen, als zij wist naar welk mid delpunt die leidden. Een toeval heeft haar dit doen ontdekken. Een' detective sloeg (eenige dagen geleden een jongen man gade die in een koffiehuis oen anderen bezoeker •een rol papier overhandigde# Deze laatste gaf de ;ol aan een derden per soon, die haar naar een huis in da' Raday-straat bracht. Op zioh zelf zou dat toch niet zoo vreemd geweest zijn» als niet de andtic sporen, die de po litie reeds volgde, naar ditzelfde adres hadden geleid. In het betrokken huis woonde, onder den valschcn naam Barga, een uit Woenen gekomen me dicus, Ernst Singer geheeten, in wiens kamer, hij onderzoek, een pers werd gevonden waarop het weekblad „Kommune" vermenigvuldigd werd. Men ontdekte dat deze Singer de eigenlijke gevolmachtigde van Ernst Londier en Georges Lukacs was, die hem naar Boedapest «zonden om hier de propaganda te leiden. Singer was hier met de gebroeders Greiner en met Emerich Katzburg in verbinding ge lreden, die hem bij alles behulpzaam waren. Deze vier begonnen tijdens de laatste stakingen te werken, wilden hun vlugschriften onder de leden dei sociaaldemocratische vakorgani6.it ics verspreiden en trachtten ontevreden heid te stoken. Ook verschenen zij bij kooplieden, knoopten met hen ecu gesprek aan en gaven dan als hun nieening te kennen, dat de stakingen wei een gevaarlijke wending zouden nemen, dat de arbeiders wel tot ex- cesscn zouden overgaan en de w inkels hij die gelegenheid wel zouden ge plunderd worden. Deze personen heeft men in de eer ste plaats gearresteerd en daarna nog 70 andere personen in hechtenis geno men, welk getal later nog met 25 ver groot is. Van deze laatsten zijn er acht, die hun onschuld bewijzen kou den, weer op vrije voeten gesteld. Van de „Kommune" waren tot dusver 39 exemplaren verschenen. IIet eerste nummer werd in slechts 500 exemplaren gedrukt, maai- het laatste bereikte reeds een oplage van 4000 stuks. De drukkerij en alle gevonden couranten en vlugschriften zijn in beslag genomen. Vastgesteld kon wor den, dat tot dusver meer den 40 mil lioen kronen voor propaganda-doeï- einden uitgegeven zijn. Het ledental der organisatie wordt op ongeveer honderd geschat. De meeste leden zijn metaalarbeiders. Onder hen zijn vele minderjaren en ook meisjes. Rij allen vond men communistische insignes. De „Kommune" noemde zich, blij kens de ondertitels, hot orgaan der Hongaarsche communistenpartij en dat der Boedapester organisatie van die internationale sectie. HET VLIEGONGELUK BIJ DE AMERIKAANSCHE MANOEUVRES. Omtrent het ongeluk met licl Ame- rïkaarische legervliegtuig bij dc ma noeuvres te Mitohfield, waarbij zes personen werden gedood, woidt uit Mineola aan de Engelsche bladen ge meld, dat hef vliegtuig van een hoog te van enkele honderden voel met den kop ernlaag naai beneden stortte en te pletter viel. liet kwam met zooveel geweld op den grond neer, dat de stukken der machine in liet rond vlo gen over een oppervlakte van driekon derd voet. De bestuurder, twee onder officieren cn drie soldaten, allen be boerende tot de militaire luchtvaart, werden gedood. Toen de machine op den grond kwam, vloog zij in brand en werd to taal vernield. Drie der inzittenden ver brandden levend, terwijl de anderen uit het vliegtuig stortten, toeai het te gen den grond sioeg. Het ongeluk ge beurde, nadat clo manoeuvres nfgeloo- pen waren eai 't vliegtuig een demon stratie hield voor de duizenden toe schouwers. terwijl de lucht en het veld schitterend verlicht waren door vier reuzenzoeklichten. De bestuurder, Ray mond Davis, was een bekwaam vlie ger en heeft tijdens den oorlog een Duitsche vliegmachine neergeschoten. De autoriteiten verklaarden, dat de machine nieuw was en nauwkeurig werd beproefd voordat de manoeuvres werden gehouden. Men kon geen op heldering geven over de ooi-zaak van het ongeluk1, hoewel geloofd wordt» dat dit gedeeltelijk aan het plotse ling op komen van een landmist moe' worden geweten. DANSSCHOOL AANVANG der lessen 28 September en 1 October. Inichrljving voor leerlingen dagelijks van 7—10 uur en 's avoids aan de zaal Café KORENBEURS. Aanbevelend A. REQOUIN 5RZESTRAAT 1 VAN DAM'S ACCOUNTANTSBUREAU DUIENVOOBDESTRAAT 110. SPECIALE VERKOOP CASAQUES TURFMARKT I0EK KAMPERVEST LAAGSTE PRIIZEN pr. kwaliteit alle Uit het model geraakte en verregende worden bij ons weer als nieuw gereinigd en ge- yormd Ververij en Chemische Wasscherij J. LOTTGERING Groote Houtstraat 5a Telefoon 771 Haarlemsche Toynhee Vereiuiging Inschrijving voor den cursus in Nederlandsche, Fransche, Duit sche en Engelsche taal, in boekhouden, knippen, knippen on naaien, verstellen, voor de vioolclubs en clubs voor ouderen (jon gens en meisjes boven 14 jaar) op Donderdag en Vrijdag 28 en 89 September in het gebouw Donkera Spaarne 28 van 7.30—9.30. TJw pereeolent en verkoop op aan het kantoor van vaste goederen „Heomstoda-Aardenhout" Zand- voortschelaan 188, Tel. 26181. Correcte en saakkundige behan deling. L. EVKRDIJK, Makelaar. Taxatiën, Hypotheken en Assu rantiën. Heerenhuiien en villa's te koop en te huur. Vraagt In- liohtlngon. Tel. «6161. HOTEL CAFÊ-RESTAORANT PENSION Billijke conditiën NOORD-BRABANTSCHE SCHOENEN-COMPAGNIE 16 BARTELJORISSTR AAT16 TELEFOON 756 in ALLE STiATEN voorradig ECHT lak leder, prima kwaliteit 17.50 Allééa gevestigd BARTELJORISSTR. 16 U EENS BIJ HET BEREIDEN VAN DE III STAMPPOT EEN PAKJE III Fa. DE LUGT SERNE KAMPERVEST 1—3 TELEFOON 869 Vertrouwd adres voor: JAARS MA-HAARDEN i andere merken Vulhaarden Kachels en Fornuizen VULHAARDEN VANAF f 95 -

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 6