3 lieert zich door de garische stad de mare verspreid van het geweldige SUCCES van de van de firma Koningstraat 4S - 50 - 52 - 54 De oorzaak daarvan Komt onze Etalage's zien Dan ireet U het! EL, Beekman - Koningstraat 48-54 POOR ZIJN BRUID BESTOLEN. Aan een rijken hotelhouder te Mar seille overkwam dezer dagen dat hij, op den dag van zijn huwelijk door z,.n bruid bestolen werd. Hij zou in het huwelijk treden met een dame van middelbaren leeftijd. Des avonds, na het diner zou het jonge paar de huwelijksreis aanvaarden. Plotse ling misie men de bruid. Zij was ner gens meer te vinden. De ontgoochel de bruidegom kwam daarna alras tot ae ontdekking, dat niet alleen zijn vrouw was verdwenen doch dat ook zijn portefeuille met een inhoud van llöO.OJO francs niet meer te vinden >vas. Ook zijn stiefdochter was er van door. De bestolen hotelhouder heeft een aanklacht tegen zijn bruid inge diend. IN DE HOOP TE KUNNEN UIT BREKEN. Een Engelscli blad meldde dezer Hagen een merkwaardig geval van een te Parijs gearresteerden inbreker die in de gevangenis klaagde over hevige maagpijnen. Op raad van een dokter word de maag geopend en xnen vond daarin zestien nachtegalen die de man vlak voor zijn arrestatie ihad ingeslikt, in de hoop met behulp daarvan te kunnen ontsnappen. Men zal moeten toegeven, dat het verhaal in dezen vorm niet heele- taaal duidelijk is. Dat komt, omdat het Fransche woord voor nachtegaal, rossignol, ook beteekent: looper, val- eche sleutel zoo vertelt 't N. v. d. Dag. STUDENTENSTREKEN. Studenten uit Oxford en Cambrid ge hebben Dinsdagavond, na den uni- versiteits rugby-wedstrijd, weer eens .wat herrie gemaakt iu Londen. Te gen half 11 namen zij Piccadilly Cir cus in beslag, het drukste punt van het West-End. Er volgde een wed strijd in het beklimmen der fontein met het Cupido'tje boVenop en èen goedaardig verzet tegen een paar po- liue-agenten. Twee studenten vielen tijdens den strijd in,de fontein. An dere jongelui in avondtoilet o-msten Sn kringen om taxi's heen jf bek om men woest-gillend de omni'-iiss-n. In het Princo of Wales' theater inoest in het tweede beddijf het gor dijn zakken wegens hot schreeuwen, zingen, trappelen en fluiten der stu denten. „Wij kunnen een grapje ver- dragen bij dergelijke gelegenheden zei de manager maar dit ging veel te ver. Zoo'n rumoerige ,jag" had ik nog nooit meegemaakt". HEET GEBAKERD. Te Perpignan had men besloten in het stedelijk plantsoen een gedenk- teeken op te richten voor een pjlaat- selijke beroemdheid en aan een te Parijs gevestigd Spaansch beeldhou wer was opgedragen het borstbeeld te maken en bovendien het voetstuk te ontwerpen. De beeldhouwer kweet zich van die opdracht maar toen hii op den dag van de onthulling van liet monument uit Purija te Perpigmui aankwam, bemerkte hij dat het voet stuk niet volgens zijn opgaaf was ver vaardigd en dat men zich niet aan zijn teekening en ontwerp gehouden had. De kunstenaar, met zijn licht ontvlambaren Castiliaanschen aard, was daar zoo boos over, dat hij ha mer en beitel haalde het borstbeeld losmaakte en het onder zijn arm mee nam, tot groote consternatie van het eere-comité. De onthullingsplechtigheid moest worden uitgesteld. SPANJE RIJP VOOR HET FASCISME? Generaal Conrado Novell!, de lei der van de Spaansche fascisten, heeft te Barcelona een redevoering gehou den over het fascisme. In een inter view verklaarde hij naderhand o.a.: Het schijnt mij toe, dot Spanje rijp is voor het fascisme en ik kan wel haast voorspellen, dat binnen een jaar in Spanje dezelfde politieke ge beurtenissen zullen plaats vinden als in Italië. De generaal verklaarde voorts vele uitnoodigingen te hebben ontvangen, te Madrid en in andere plaatsen, redevoeringen te houden over het fascisme. Hij voegde er aan toe, dat door het fascisme in de ver schillends landen, geen buitenland- sche propaganda wordt gevoerd. DIEFSTALLEN IN HET KAISER FRI EDRICH-M USEUM TE BERLIJN. Sedert eenigen tijd brachten tal 141 ongewenschte bezoekers een be zoek aan het Kaiser Friedrich Mu seum te Berlijn. In verband hiermede was door de directie van dit museum een verscherpte bewaking ingesteld. Desniettemin zijn dezer dagen we der talrijke gouden en zilveren voor werpen ontvreemd. Donderdag ha/1 opnieuw een diefstal plaats; verschil lende kunstvoorwerpen van groote waarde werden daarbij ontvreemd. Tot nu toe Is nog niet precies vastge steld wat er zooal is gestolen; ver mist worden onder andere: een zilve ren schaal, een in goud gevatte parel, waardevolle sabel koppelingen en een beeldje. Al deze voorwerpen hebben, behalve hun materieele waarde, nog een zeer hooge kunstwaarde, zoodat het verlies vele millioenen bedraagt. De recherche heeft reeds een onder zoek ter plaatse ingesteld. De moge lijkheid bestaat, dat er buitenlanders bij betrokken zijn. Er is sprake van een internationale bende van mu- seumdieven, die allicht zullen trach ten de gestolen voorwerpen in het buitenland te verkoopen. Om deze re den heeft men in het bijzonder de aandacht van de grenspolitie op de ze diefstallen gevestigd, opdat zij een oogje in het zeil kan houden. Ook de antiquairs zijn van een en ander op de hoogte gestold. COMMUNISTEN VEROORDEELD. De Fransche communistische Ka merleden Vaillant Couturier en Ca- chin zijn tot zes maanden gevange nisstraf veroordeeld wegens het aan zetten van militairen tot ongehoor zaamheid. DE VORIGE HONGAARSCHE PREMIER VAN VERRAAD VER- DACHT. In de Nationale Vergadering heeft de vroegere premier Stephan Frie drich zich er over beklaagd, dat tegen hem een geheim onderzoek wordt ge voerd in zake een verraad, dat door hem zou zijn gepleegd. Hij zou name lijk een koerier met belangrijke do cumenten naar president Masaryk te Praag hebben gezonden. De minister president .graaf Bethlen antwoordde daarop, dat het volledig resultaat van hei tegen Friedrich ingestelde onderzoek in de eerstvolgende zitting aan de vergadering zal worden voor gelegd. Hij verzocht evenwel, dit in een geheime zitting to doen plaats vinden met het oog op eventueele vragen, die zouden worden gesteld. VOOR CANDIDAAT-E MIGRAN TEN NAAR CANADA. Zij die voor Canada wonschen te emigreeren behoeven slechts van het blanke ras, gezond en vlijtig te zijr. om er te slagen, verklaarde de Cana- deesche minister van Landbouw in een rede, welke hij in de University Club te Ottowa hield. Het is verder niet noodzakelijk dat zij verstand hc-bben van landbouw of veeteelt, doch zij moeten willen werken, en niet ,,een bed van rozen" of den achturigen arbeidsdag verwachten. NAALDENPRIKKEN. Het Parijsche publiek wordt in den laats ten tijd verontrust door een nieu we onaangename verrassing. Na den geheim2innigen v itriool werper, die er op uit was om kostbare damesman tels onherstelbaar te beschadigen, loopt er nu een onbekend iemand rond die er behagen in schept vrou wen en meisjes met een naald te prikken, 't Begon in een modeniiaa- zijn, waar een paar winkeljuffrou wen geheimzinnige naaldprikkcn kre gen en daarna ging er geen dag voor bij of de Parijsche bladen maakten melding van weer nieuwe gevallen Een enkele maal kwam 't ook voo'- dat de verwondingen minder onschul dig waren en dat er ontsteking volg de," waaruit men afleidde dat de (In- der naalden bezigde die met de een of andere vergiftigde stof waren be smeerd. De Parijsche politio is aan het zoe ken naar den bedrijver van deze on gerechtigheid, maar tot dusver zon der succes, liet aantal gevallen neemt integendeel toe, nu al elf ob een en denzelfden dag, zoodat men begint te gelooven, dat dit naalden- steken een soort epidemie geworden is en dat berichten er over in de bla den aanstekelijk werken op half on toerekenbare naturen, zoodat er niet één maar meer daders te Parijs rond- loopen. Dat zou ook blijken uit de ver schillende beschrijvingen die de slachtoffers van den vermoodelijken dader geven. Een dame die kamers verhuurt is aan de politie komen vertellen dat er een onbekend heer aan haar deur kwam om over het huren van ka mers te spreken en dat hij plotseling haar hand had gegrepen en was weg gegaan. Kort daarna voelde zij pijn aan haar hand, die spoedig opzwol, alsof er met een vergiftigd voorwerp j in geprikt was. Zij beschrijft den da- j der als eon man van middelbaren leeftijd met een donkeren baard. Lien ander slachtoffer, een jonge dame die dienst doet als klerk aan een post kantoor, deelde mede dat zij op straat I gestoken werd en dat zij daar een mulat van verdenkt, die op het druk ke trottoir tweemaal tegen haar was aangeloopen. Toen zii op haar kantoor kwam vond zij de afgebroken punt van de naald nog in liaar vinger zitten. Daarna is haar hand dik en pijimt opgezwollen. Een 17-jarig meisje dat op weg naar huis, m een drukke straat ^en steek in haar nek kreeg, vond ook een naald van zeven centimeters lengte nog in ue wond zitten. Er is onder de slachtoffers maar één man, een 28-jarige bank-employe, dib e-i. pi ik kreeg, terwijl hij op het balkon van een auto-bus stond. Een 18-jari? mc-ise is tweemaal in één week gestoken en de dokter die vond onderzocht, constateerde dat de naald met het een of ander bu tend vocht ingesmeerd was geweest. De naaldenprikkerij is op 't regen- blik te Parijs het onderwerp van den dag. De dames en meisjes «lurven nauwelijks meer gebruik te maken an autobus of metro, waar rtiees- e gevallen voorkwamen en Iedereen op den loer om de daders te pek ken, want ook de politie neemt nu aan, dat deze zonderlinge aanrandin gen in den beginne gepleegd weiden door den een of anderen man met een zieke!ijken geest, maar dat zijn voor been nu door anderen wordt ge- 'olgd. EEN BRIEF VAN EEN BEUL. De beul van New Jersey heeft den olgenden zakelijken, maar wel wat. luguberen brief geschreven aan het hoofd der justitie te Chicago: „Binnenkort moet ik een terechte stelling verrichten te Lincoln, in Ce staatsgevangenis van Nebraska en nog een andere. Op 2 Februari a s. passeer ik uw stad. Wanneer u mis schien een of meer misdadigers heeft, die ter'dood zijn veroordeeld, zal bet mij aangenaam ziin u te bezoeiien, in de Hoop dat wij tot een overeenkomst kunnen komen omtrent de voorwaar de waaron ik voor u zou Kunnin wei ken. Het betreft bier geaeel een za kelijk voorstel en ik hoao dat u het a!s zoj 'ank zult beschouwen. Ik zend u hierbij een enveloppe met mijn adres en een postzegel voor ant woord. In afwachting van uw geër de orders, hoogachtend Uw dw. Jammer da! heï antwoord niel wordt medegedeeld op dit zakelijk voorstel van dezen heul, die over het terechtstellen van misdadigers schrijft zooals een koopman in oud papier aan zijn klanten vraagt of ze ook wat hebben on te ruimen zoo merkt 't N. v. d. D. op. William Gilbert". Ingezonden Van Ingezonden strikken, geplaatst ol niet geplaatst, wordt do kopie den inzen-lel niet teruggegeven. Voor den inhond dezer rnhrlok atelt da Bodactie zich niet aansprakelijk. V DE ALGEMEENE VOLKS WAPENING. De Algemeene Volkswapening teged de Tuberculose blijft goed vorderen« Geen wonder. Is er sympathieker eo nuttiger streven denkbaar als een ziekte te bestrijden en uit te roeien, die bijna alle kinderen besmet en dóór de kinde ren zich onder de groote menschea handhaaft als hun gróótste moordena res en hun gróótste werkgeefster aa« Aimenzorg en Liefdadigheid? Geen wonder dus dat iederjen gehoot geeft aan onzen oproep zich Vóór de Jeugd aan onze zijde te scharen, ea Tegen de Tuberculose. Er zijn straten, waar bijna zonder uitzondering alle be- woners, voor zoover zij niet reeds lid waren, zich hebben aangesloten bij onze Vereeniging, bij de Haarlemsche Tu- berculose-Weer. Daar moet het heea en daarom is ook de jaarlijksche con tributie, ad i.miaimum, zoo laag' gesteld. Want wat s het voortdurend1 streven? Ten tste: alle besmettingsge varen der Tuberculose in .Haarlem ea Omstreke'n' op te sporen en voor a 11 a in. en omwonenden, groot en klein, arm en rijk, te vernietigen, zonder vuu* geen brand en zonder tuberkelbacillen geen tuberculose, voor niemand. Tea zóóliet versterken of weerbaar ma ken van het gezond zwakke kind, de latere tuberculoselijder of verspreider/ Zoo niet voor zichzelf, dan zal toch ze ker ieder wel a cent per week over heb ben voor het arme onbeschermde kindi dat luttele bedrag ééns in het jaar willen betalen. De deur van ons bureau aan da Ged. Oude Gracht 41 staat voor ieden een open, voor onvermogenden en ver mogenden, om hulp en rad te halen om hulp te brengen. I i in1. An'i&hk-ALh!'hT.K3 .""J rsvrrYrzrr&zr. ;,jr

Haarlem's Dagblad | 1922 | | pagina 15