Aan de Kust van Azuur Als Haarlem grooter w erdt Plaatjes bij praatjes. 40e Jaargang [No. 12200 Verschijnt dage'ijks, behalve op Zon- en Feestdagen ZATERDAS 24 MAART 1923 AGBL ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.577». Franco per post door Nederland f3.871/,. Afzonderlijke nummers f 0.15. Geïl lustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f 0.577,franco per post f0.65. Post Giro 38810. Uitgave der N.V. Laurens Coster, Directeur-Hoofdredacteur J. C. PEEREBOONI, Telefoon 3082 ADVERTENTIENVan 1—5 regels f 1.75iedere regel meer 35 Cts. Reclames 60 Cts per regel. BIJ abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en aanbod van 1—4 regei 60 Ct» per plaatsing, elke regel meer 15 Cts. k contantbuiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie en Administratie Groote Houtstraat 83. Telefoonnrs. Redactie 600 en Administratle724 BIJKANTOOR voor Santpoort, Velsen, Velseroorcf, Wijkeroog, IJmuiden, Beverwijk enz. BRIEHUiZERKERKWEG 2, VEL8EN, TELEFOON 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Heden. ZATERDAG 24 MAART. Stadsschouwburg, Wilsonsplein Het Vrije Tooncel (voordrachten, liedjes, één- acters, enz.), S uur. Schouwburg Jansweg Slotbal Dans. Instituut Gcbr. Kwekkeboom, 8 uur. Café Brinkmann Jaarlijksche alge- meene vergadering van aandeelhouders der Mij. voor Electrische Ceatraalsta- tions, 2 uur. Hotel Fiinckler Buitengewone alge- meene vergadering van aandeelhouders der Rijnlandsche Hypotheekbank, 2 uur. Kunsthandel F. H. Smit, Groote Houtstraat 69 Tentoonstelling van schilderijen, door K. A. van Eek, 10-^6 Voormalige zalen van „Trou moet Blycken": Tentoonstelling „De Wo ning". Tea-room Luxor Theater, Groote Houtstraat: 's middags 3.30—5.30 en 'b avonds 811 uur Concert. Cinema Palace Foyer: Middag- en Avondconcert 3.30- 5.30 en 8—11 uur. Bioscoopvoorstellingen. ZONDAG 25 MAART. Stadsschouwburg-, Wilsonsplein Het Hofstadtooneel: „Dolle Hans", 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Het Oude Nest", 8 uur. Gemeentelijk© Concertzaal: Buiten gewoon Namiddagconcert der I-Iaar- lemsche Orkest Vereeniging, half drie. Gebouw van den Protestantenbond: Bijeenkomst van „De Nieuwe Gedach te", drie uur. Gebouw „De Centrale": Bijeen komst voor vrijdenkers, half .elf. Hotel „Spoorzicht". Stationsplein, Matinée en Avondconcert. Kleine Vereeniging, Klein© Hout straat: Muziek. - Café-Restaurant „Lion d'Or", Kruis weg 36, Concert van 8—11 uur. Tea-room Luxor Theater, Groote Houtstraat's middags 3.305-30 en 's avonds S—11 Concert. Cinema-Palace Foyer: Middag- en Avondconcert 3.305.30 cd 811 uur. Luxor-Theater, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Cinema-Palace- Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Scala Theater. Kl. Houtstraat 77 Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. MAANDAG 26 MAART. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Laatste voorstelling der Musikalische Kamerspiele, 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Het Oude Nest", 8 uur. Gebouw van den Protestantenbond: Muziekavond voor „De Nieuwe Ge dichte", 8 uur. IJaarlemsche Huishoud- en Indus trieschool: algemeene ledenvergade ring, half drie. Kunsthandel F. H. Smit. Groote Houtstraat 69: Tentoonstelling- van schilderijen, door K. A. van Eek, 106 Tea-room Luxor Theater, Groote Houtstraat: 's middags 3.30—5 30 en s avonds 811 uur: Concert. Cinema Palace FoyerMiddag- on Avondconcert c.305.30 en 811 uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Luxor-Theater, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Scala-Theater, Kl. Houtstraat TT: Bioscoopvoorstelling, 8 uur, I. knoestig, verwrongen stammen, wagr- van er geen twee geliik zïin gevormd. Eii dan ze zijn een van d'e weinige gewassen die recht hebben on dezen grond. Want al die'cybressen, cactus sen, nalmen. agaven. ziin maar vreemdelingen, ingevoerd uit J£lein Azië, Afrika, Mexico, waar al niet. Wanneer de Noordeling, na de kille eentonige Povlakte te ziin doorge- snoord. dje hem zoo tevenviel als hij ztoh heel Italië slechts als een won- dertuin. ook de léatste bergrug, die hem nog van de zee scheidt, dporge- reden is. dan springt zijn hart dp en zegt hemdii.t is nu het Zuiden- Want het landschap dat hij dan zie', is niet. zooals de streken 'benoorden de Alpen, rod al het uieuwe wat het biedt toch in menig opzicht oen herin nering aan wat hij thuis zag, neen, een andere atmosfeer ligt, hier over een ongekende groepeering van huizen en bergen met -vreemde planten en hoornen. En zoo voelt hii dadelijkdit is bet zuiden. Al had' hij het zich schien wel anders voorgesteld groo- ter rijkdom van kleur, weelderiger plantengroei. Daarin vergiste hii zich het eenige kleurige is hief de- blauwe lucht en de blauwe zee. vooral de zee, die, als ze wil, den stoutmoedïgsten kleurder van prentbriefkaarten in het geliik kan stellen. Maar overigens is het landschap streng en sober. De hergen ziin niet gehuild) in een zwaren mantel van bos- schen zooals de meeste Duv'sche ge bergten ziin. Ze ziin s/leehts met lage etruiken en schaarsche piinboomen begroeid en uit de verte schiinen ze kaal. want de kleur van de rots, nu eens griis, dan weer roestbruin of grauwgeel in oneindige afwisseling van tinten, is overal te zien. Misschien boeten ook hier, als in zooveel stre ken van Italië de nakomelingen voor de zonden der vaderen, die roekeloos de oude wouden omhakten, zoodat de aarde afspoelde van de bergen en. ze voor eeuwen ziin gedoemd tot on vruchtbaarheid. Alleen op Gap Martin zag ik hoo rnen zoo dicht opeen, dat ze den in- druk gaven van een 'boscli; prachtige dennen, maar somberder dian de onze, want hun stam miste den warmen, roodbruinen gloed. Maar ook zonder overvloed weet het Zuiden den Noor deling te imponeeren, want hier groeien planten en boomen, die hii thuis zag ver j-oetelen in warme kas sen. of. die hii alleen in verbeelding aanschouwde. „Het land. waar de citroenen bloeien, de sinaasappel gloeit in 't donker loof", dat trekt wonderlijk aan. Dat .die goudlen appe's der Hes- periden zoo maar onbesohermd daar hangen in de tuinen langs den weg, dat vcivuit ons altijd weer met verba zing. En clan de cvpvessen, die als een donkere vlam uit de aarde ODstij- gen I Men zou hier gromt koopen, alleen om c.vnressen te bezitten, die boomen, zoo voornaam ea ernstg, altlid zich zelf geliik. De oliif valt tegen op het eerste gezicht. Ze draast altiid groe ne bladen, maar het groen is vaal en somber, en de bebl-adciing slechts dun. Evenmin maken cie vruchten indruk-, ze zijn zwartgroen en vaak maar weinig grooter dan een pruime- pit. Maar later begint men de boo- Het schijnt slecht te gaan met de teelt van olijven, een van de voor naamste cultures toch. Ziekten en secteij teisteren de boomen en de op brengst van de olie. die bij ons haast onbetaalbaar is. maakt hier de onkos ten niet meer goed. Het zou jammer ziin als het zoo bleef, want ze moeten niet verdwijn en, die olijfgaarden, die vaak de illusie van een bosch weten te geven, en die aardig© oliemolen ties tegen de berghelling. Middeïlaridsche Zeekust. Maar zelden verstoren opvallend leeliike huizen die sohoonheid. Want de huizen ziin eenvoudig en passen hii het land schap Jiet Zuiden is benijdenswaar dig vrii gebleven van geglazuurde pannen, geveiversieringen van hard steen en bonten zandsteen, hel ge kleurde bovenlichten en ach, de inventaris van de gruwelkamer der architectuur is te uitgebreid om op te noemen. Ook pogen de architecten hior blijkbaar niet, indeelingen en verhoudingen te vermijden die zij te voren wel eens gezien hebben. Er ligt daardoor rust ovc-r de dorpen geen enkel huis tracht de aand'ach'- te trekken wat alleen een sohoon heid ongestraft kan doeu, en geen en kel huis schaamt zich, te zijn als een ander. Het doet iemand evenveel goed als het zion van een nationale klecder- drach', naast al die bonte blouses en iaponnen. waartoe wii veroordeeld ziin. De menschen ziin vriendeHik, of schoon er hier zooveel vreemdelingen komen. Hun vriendelijkheid moet dus wel van een buitengewone hoeda nigheid wezen. Ik vrees, dat de onze niet opgewassen zou ziin tegen zoo- vóel Engelschen en Amerikanen. Want En go! sell snrekenden ziin hier overweldigend talrijk, en misschien liikt hun meerderheid nog grooter dan ze is, doordat ze er nogal eens op uit gaan en de Frarische bezoekers lmn vermaak mcr binnen zoeken. Hef mondaine gedoe, de weeë modeponies ziet men zelden buitenshuis, en dit is niet ongelukkig. Beschilderde gezich ten ziin bii daglicht iets vreeaoUiks. J. KOBBE'. HOE STAAT T MET De molens worden in beweging ge bracht door een smal stroompje wa ter. vaak met groote moeite en zorg een paar gemetselde bogen heen, die een verkleind fragment liiken van een Romeinsoh aquaduct, wordt het water boven het groote rad gebracht om ziin werk te d'oen. De agaven staan hier als onkruid langs den wreg. Denk u eens. de ..hon derdjarige Aloe" op het eind van de vorige eeuw het troetelkind van bui ten d'> aatsbezitters, d'ie in haar lÖO-te iaar heette te bloeien om daarna te sterven en waarvan de bloei een won der was wat velen kwamen zien, hier groeiend in een rommelhoek of langs den stoffigen wegkant. Maar de plan*, weet ziin waardigheid te bewaren en altiid is het fijne silhouet van ziin me tershoog© bloemstengel een bexvonde- renden blik waard, al wachtte hii ook geen 99 jaren niet ziin zelfopoffering en al groeit hii op een mestvaalt. Al deze planten en nog zooveel an dere geven naast bergen, zee cp lucht de bloembollen? Nog één week slechts en dan is liet weer Paaschfeest. De traditie getrouw zullen de bewoners uit steden en dor pen nabij de bloembol I en streek, zoo wel jong als oud, per fiets, motor, rijwiel, spoor, tram, bus, te voet, in een kinderwagen, aan of op vader s of moeder's arm naar de bloembollen- 'elden gaan of gebracht worden. Als door een magneet gevoelt elk recht geaard Hollander zich door die kleu rige velden aangetrokken. Zonder twijfel worden reeds nu plannen voor een gezellig dagje gemaakt en wij nopen dat niemand 111 liet weer teleur gesteld zal worden. De laatste mooie dagen hebben de bloembollen zeer veel goed gedaan, de crocussen staan dan ook nu al in vollen bloei. Op de veLden, maar ook in de kleine tuin tjes voor sommige woningen in de stad steken zij hun veelkleurigekopjes omhoog.Al deze voorteekenen yan do lente doet het in ons binnenste jube len. Niet alleen die plant, maar ook de hyacithen henoren weer het oog. De hyacinthen beginnen alreeds te kleuren ,nog enkele wéken geduld, en dan staan deze bolgewassen met. de tulpen ook in vollen bloei, om dei velden als het war© met kleurig vlag- gedoek belegd te doen schijnen. Wanneer liet weer medewerkt dam zal er op de Paaschda.gen reeds zeer veel te genieten zijn. De geijkte „Bol- lendag" zal echter wel een week later vallen. Wie den tijd aan zich zelf heeft, kan zich gerust de moeite ge troosten, zich naar de velden te bege ven, overal hieerscht een gezellige be drijvigheid. bij het opruimen van de beschermende rietlaag. De aan liet lichtbrengtng van Tutankhamen's schiaitten zal geen afbreuk aan een ieders belangstelling bij het te voor- 1 schijn Ocomen van deze bloemenschat kunnen doen. Gaan wij hu eens den stand van de bloembolilenvelden in de verschillen de plaatsen na dan blijkt, dat men te Lissc, Hillegom en Heemstede van oordeel is, dat de hyacinthen na twee weken, de tulpen na drie weken uiter lijk in vollen bloei zullen staan. De crocussen staan er reeds in vollen bloei. Te Bennebroek is men van oordeel, dat de „Bollendag" wel op 8 April zal vallen. In Noordelijker richting schijnen de bollen vroeger te bloeien. De berich ten uit Santpoort, Velsen en Bever wijk geven ons nog hoop, dat daar de „Bollendag" óp Paschen zal zijn. Over den stand der gewassen is men zeer tevreden. Te Beverwijk is men van meening, dat indien het weer goed blijft de hyacinthen op de Paaschd'agen in vollen bloei staan. Het koude weer van Vrijdag doet het gewas natuurlijk geen goed. Het zal echter nog wel een drietal weken du ren voor de tulpen daar in vollen bloei zullen staan. Enkele vroegere „duc"-soorten uitgezonderd. Laten wii honen. dat. de bloemen iedereen door haar frissche kleuren zullen bekoren. maar ook dat de op brengst der bollen zoodanig moge zijn. dat de beproefde bloernhollen- liandol goede winsten, kan maken. Een bloeiend bollenhedrljf is 'n voor- doel voor geheel deze streek. J. H. SCHAT XIV. HEEMSTEDE. men lief te krijgen, met hun donkere die eigenaardige schoonheid Stadsnieuws ZANDER, ivii vernemen zal de a ir de uitbreiding der vnn liet S!.-Elis3.bot dei a.s. plaats viiifkr de mogelijkheid dit ide afdeellng 1:02 in icn nenicn- Hedeu herdenkt eeri bekend inwo ner vau Haarlem, de heer J. II. Schat zijn zeventigston verjaardag. Gedurende vele jaren is de heer Schat voorzitter vau de afdeeling Haar lem van „Weduwenzorg", een vereeni ging, die steun verleent aan weduwen van gepensionncerde militairen, die buiten de Pensioenwet vallen. Dat de heer Schat zich juist voor deze vereeniging bijzondor heeft ge ïnteresseerd is geen wonderjaren lang toch maakte hij doel uit vau het Nederlandsche leger. Op 5 Mei 1S73" kwam hij ;n dienst, doorliep verschillende rangen en ein digde zijn militairen loopbaan als ad judant-onderofficier. In 1904 vroeg hij pensioen aan en ging toen over oij de Landweer. In den rang van adjudant- onderofficier werd hij toen gep ritst op net bureel van den Landweerdistricts commandant in de Hoofdwacht. Deze functie nam de heer Schat waar tot uen oorlogAugustus 1914. Toen werd hij "ook bij de Landweer gepension- neerd. Na den oorlog werd hij werk zaam gesteld op de Provinciale griffie op het bureau van den Provincialen Adjudant tc Haarlem, ook werkte hij eenigen tijd op de afdeeling militaire zaken ter provinciale griffie. Tegelij kertijd was hij toen secretaris van den derden Keuringsraad in het le' mili tiedistrict. Bij 'gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana werd den heer Schat, in Mei 1909, de Orde van Oranje Nas- ut vereerd- De jubilaris heeft veel aan schermen gedaan, waarmede hij verschillende prijzen behaalde. In 1874 kreeg hij het eerste brevet van meester en in 1880 dat van meester op alle wapens. En nog stelt hij veel belang in de edele schermkunst. Ook het dilettantentooneel had altijd zijn liefde en gedurende 25 jaar was bij werkend lid van verschillende rede rijkerskamers. Dat de heer Schat een zeer verdienstelijk werkend lid was blijkt wel uit het feit, dat verschillen de rederijkerskamers hem het eere lidmaatschap aanboden, o.rn. „Ten Kate" en de Onderofficiersvereeniging Thalia", beide te Leeuwarden, de Burgerkring „Harmonie" te Den Hel der en de Harlingor Rederijkerska mer, (in 1877). De heer Schat heeft van heel wat jongelui de schietoefeningen tot ver hooging van 's Lands Weerbaarheid geleiddikwijls kreeg hij dan op de baan bezoek van den toenmaligen di recteur der Rijkskweekschool, den heer P. JE van der Ley, die veel be lang stelde in de'oefeningen ,der vier- maandevs", onder wie veel leerlingen der Rijkskweekschool' (ook van H. B. S. en Gymnasium) waren. Een rustend leven'' geniet de kras se jubilaris nog niet hij zou dat ook niet willen -• de heer Schat arbeidt nog dagelijks in een particulieren werk kring- Wij kunnen onzen lezers geen por tret van den heer Schat van den aller- laatsten tijd aanbieden, dat bestaat niet, maar zij, die den jubilaris ken nen, zullen het met ons eens zijn dat het nog uitstekend lijkt. Want deze zeventigjarige draagt waarlijk zijn ja ren met eere SLECI-m-IOÖRENDEN. De Staatscourant van 23 en 24 Maart bevat de statuten van do afdeeling Haarlem ©n Omstreken van de Veree niging tot bevordering der belangen van slecbthoorenden, gevestigd te Haarlem. Zij tracht haar doel te be reiken door het verleenen van hulp en steun door raad en daad aan doovero en slecbthoorenden; het bevorderen van genees- en heelkundige hulp en de bestrijding van de kwakzalverij op het gebied van het gehoor; hot bevor deren van onderwijs aan slechthoo- renden; het uitgeven en verspreiden van geschriften; andere wettige mid delen. MELK EN EIEREN VERLOREN. Vriidaeuiiddasr half één werd op den Jansweg' een mei kwamen tie, dat Janes hét trottoir stond, aangereden door een met kisten en manden ge laden handwagen, die bii het uitwij ken :.egoide te hoog liggende rails terecht kwam, waardoor de bestuur der den goeden koers niet kon hou den. Tien eieren en 35 liter melk gin gen verloren. AANGEHOUDEN. Op verzoek van de politic te Zwolle is door de recherche te Haarlem aan- cchour'pn de 20-iariee bakker L. M.. wonende te Haarlem, verdacht van rijwielverdulsterin2 te Zwolle ge pleegd. PERSONALIA. Onze oud-stadgenoot de heer P. Colijn is Donderdagmiddag geïnstal leerd als Burgemeester van Boskoop. TENTOONSTELLING „DE WONING". Vrijdagavond hield de heer Van Krc ,-cld, onder ZWANEN Heden twee mooie plaatjes, waarbij echter niet .veel ter toelichting ge schreven behoeft te worden. Allereerst een kiekje in het mooie Haarlemmcrhoutpark, de villa-wijk tussehen den Hout en het Zuider Bui ten Spaarne. Geteekend is „Zwanen hof". een der ondtete villa's in dit "ark. schilderachtig aan den vijver egen. Dit bouwwerk is van Ir. B. van Loghem, die een groot percen tage van de villa's in dit park on.tr worpen heeft. Ook do Tuinwijk-wo ningen ziin. zooals men weet, zijn werk. Wii 1 geven ook een teekening van het vrijwel geheel vernieuwde „Leeuw en Hooft", het buiten ten Zuiden van de Snaniaardslaan aan dc Crayenes- tervaart gelegen. LEEUW EN HOOFT, zjkale voordracht over „De muziek in I onze \voning". In eenige korte, woerden, vertelde hij den talrijken aanwezigen, hoe aanmer kelijk aangenamer men zich thuis het leven door muziek kau maken. Hij wees op de groote verscheidenheid van leerboeken, en werken voor ensem bles. Bestudeert men deze voldoende, dan kan men zich thuis een eigen mu zikaal milieu scheppen. Hij toonde dit aan door 't ten gehoor© brengen van verschillende muziekstukken op de viool, waarbij hij door piano begeleid werd. Allereerst speelde hij zonder begelei ding een Menuet uit een Sonate van Bach, eeu mooi'genrestukje van dezen groote 11 componist. Vervolgens nog een klassieken dansvorm nl. een Gavot te van von Glück, waarbij hij ver klaarde, dat deze oude dansvormen het begin van de instrumentnle muziek genoemd kunnen worden. Daarna een Sonate van Mozart, een fijn muziek werk dat beter verzorgd was, dan de I vorige stukjes. Al deze werken werden voor een di lettant niet onverdienstelijk uitge voerd. Na de pauze traden mevr. van Kre- veld en do heer Lemaire, beiden uit Amsterdam, op- Zeer mooi werd door hen op een ge ïmproviseerd toonceltje „De Mei nacht" van Alfred de Musset voorge dragen- In dit gedicht treden de muze en een dichter op. De muze tracht den onhevredigden dichter tot dichten te bewegen, door eerst de schoonheid van den Meinacht te bezingen en als dit niet helpt den dichter dc parabel van de pelikaan te verhalen, die haar jongen met haar eigen bloed voedt in tijden van gebrek, zooas de dichter zijn eigen ziel den menschen moet ge ven. De opwekking helpt niet, het ge dicht eindigt met een somberen klaag zang van den dichter. Het gedicht weid door Jacob van Looy vertaald. Mevr. van Kreveld droeg nog voor „Kindersproke" van Marie Boddaert, ,,De "Wilgen" van Adama van Schel- tema, ..Kindertwaalfuurtje" van Falk land. De heer Lemaire had mot het voordragen van „De Nachtwacht" van Van Maurik eveneens veel succes. Over het slagen van den avond mag men tevreden zijn. Het Fllmkü'kspel Het Scala-Thsater. Eerst eenige komische films, welke zeer in den smaak vielen. Vooral die waarin de onafscheidelijkcn, Ham en Bud, voorkwamen. Op het tooncel hadden we weer eens het Duo Canis. De bezoekers van dit theater weten dat huik iets goeds geboden wordt door deze ar- tistcn, zoo ook nu. Het succes was groot. Een tocgiftje was zelfs noodïg. Als eerste hoofdnummer draaide een drama in 6 acten, getiteld „Haar eer ge wroken". Ecu danseres, tevens politieke agente, heeft opdracht zekere papieren machtig te worden. Het gelukt haar deze in het bezit te krijgen, maar haar dienst bode gaat deze weer terugbrengen aan den eigenaar, graaf Egon. Uit dank baarheid ontvangt zij een zegelring van den bestolene, zonder echter haar naam te noemen. Deze dienstbode wordt zelf ook politieke agente en ontmoet na ceni- gen tijd weer graaf Egon. Hun liefde is wedcrkcerig. Dc graaf krijgt door zija vrienden inlichtingen over de aanstaande gravin, die tot" gevolg hebben dat hij haar verstoot. Nu speelt de zegelring die indertijd aan een onbekende werd geschonken, een groote rol, want door middel daarvan wordt zij, hoewel ster vende, de echtgcnoote vau den graaf. De vertolkster van de rol van barones Pia was schitterend. Ook trekken in deze film dc prachtige costuums, vooral bij het historische feest, de aandacht; Het tweede höofdnummcr brengt nie mand minder dan de beroemde filmster Asia Nielsen op het doek, in „Gevon- nisd". We zien haar alles in het werk stellen om het leed van anderen te ver zachten, zoo zelfs 'dat ze er in eeu oogenbiik van onbedachtzaamheid een misdaad voor begaat. Door wroeging gedreven wordt ze op de plaats van de misdaad gepakt. Later zien we haar voor hetg erecht. Het zien van deze speelster in hel vertolken van haar werk is alleen al ecu gang naar dit theater waard. Dc explicateurs waren als altijd uit stekend. Luxor Theater. Zooals gewoonlijk weer mooie ge klemde natuuropnetningeru ditmaal beelden gevende van de Kusten van Catalonie. Voor tie vroolijkhcid zorgen dozc week Ambrosius cn zijn schoonzuster en Monty Banks (nog i in dc witte broodsweken) in een paar aardige' kluchten. Het -Journaal geeft bijzonder aardig© actualiteiten, waarbij vooral een jachtpartij in Amerika op konijnen uit munt. Twee variéténummers brengon afwis seling de twee Emanüels van wie do clown muzikaal zeer begaafd is cn al lerlei instrumenten bespeelt en de twee Trevally's van wie d© mannelijke helft merkwaardige sprongen tc zien Dan weer een gekleurde ruvtuurop- nenringbij de Muruts, die eon denk beeld geeft van het leven \an ecu pri mitieven volksstam en dan last not least het hoofdnummerLaagland (Tiefland) naar de beroemde opera van Eugen d'Albert- Wat voral in deze firn boeit, dat zijn dc schitterende nat uuropoémingen, waarmede wij niet willen gezegd heb ben, dat het spel der hoofdpersonen niet deugtintegendeel dc rollen van Martha cn Pedro cn Scbastinr.os zijn

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 1