Gsmengd Nieuws UW Rechtszaken Sport enWeflstrtJta Rabrieh yoor Vragen Letteren en Kunst HET ADVERTENTIEBUREAU VAN (VAN 1883) GROOTE HOUTSTRAAT 93 - TELEPHOON 724 te eren de acoütisw aarde per srtcaar en per zeeel kan uitmaken. De aangelegenheid verkrijpt echter een meer bedenkeliik karakter indien men een overbodig veelvoud van ban derollen besteröd om rondom de kistjes te lesuren zou moeten bestellen. Gemeenliik bevinden zich van dit soort banderollen 15 en 20 stuks op één vel. Iedere baodörol vertegen woordiet de acciinskoeten van één geheel kistje siearen Een fabrikant, die dus bij hand having van het veelvouden-systeem b.v. 9 vellen van 100 stuks sigaren tegen een kleinhandelsprijs van 12 cent, overbodig moet bijnemen, zal op die wijze een voorloopige onnooddge belasting hebben van18000 stuks sigaren a 12 ct waarde per stuk, zijn de f 2160 waarde a 10 pet accijns is f 216. Indien men nu in aanmerking neemt, dat dit reeds met één merk kan plaats vinden, dan moet het nieuw gedachte systeem reeds in zichzelf ver oordeeld zijn. HET AÜTOGEVAAR. Op den West/zeedijk te Rotterdam werd C. G. door een auto zoodanig aangereden diat hij een ernstige her senschudding bekwam. Op hetzelfde oogenblik reeds de autobestuurder een tweeden persoon aan. die hierdoor kneuzingen aan armen en be enen op liep. PREMIELEENINCEN. De Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank zal bet uitgeven van premie-leeningen staken. Rubriek van den Arbeid Van hier en daar. HET CONTRACT IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. D& samenwerkende gezelïenorgani eaties in de sigarenindustrio hebben aan de patroons terzake van de door (Jeze gestelde ei&ohen, inzake do ven. lenging van het contract voor één maand geantwoord: „Om de mogelijkheid te scheppen, dat over dedoor u voorgestelde wijzi gingen in de bestaande C. A. O. regel matig kan worden onderhandeld, zooals ook uw verlangen is, volgens uw verklaring in de conferentie van Maandag 19 dezer, aanvaarden wij uw eischen. Wij stemmen er dus uitsluitend om do hierboven genoemde reden in toe, dat van den eersten April e.k. af de loonaftrek voor de stukloonplakkers wordt gebracht van 18 pet, op 25 pet., dat de leeftijdsprogressie voor de strippers vervalt en dat de werkge vers het loonverlies, ontstaan door het verzuim op den tweeden Paasch- dag, niet behoeven te vergoeden. Een en ander geldend tot einde April 1923." Verzocht wordt echter ten opzichte van de striploonen met een geringere verlaging genoegen te nemen. HET CONFLICT IN DE MEUBEL INDUSTRIE. Wij hebben melding gemaakt van., een communiqué van de arbeiders in zake een conferentie met de patroons. In Het Volk doet de voorzitter van- den modernen meuholmakersbond nog nog een paar mededoelingen aangaan de die conferentie, waaronder de vol gende: „Aan het slot van de conferentie verklaarde een der arbeidersbestuur- .defs, dat, als de patroons meenden, 'dat de arbeiders dit complex van ver slechteringen zouden moeten aanvaar den, de verzekering kon worden gege ven, dat het slechts dan zou geschie den, als niet het minste verzet meer kon worden geboden, een toestand, waarin de arbeiders nog lang niet verkeer en." DE LEDENTALLEN DER VAK- CENTRALEN. De ,,R. K. Vakbeweging" deelt me de, dat het ledental van het 11.K. Vakbureau in 1922 met 29.086 ver minderde. Het telde op 1 Januari 1923 122.558 leden tegen 151.644 lei den op 1 Januari 1922. Het blad meldt verder dat sinds zij haar hoogste ledencijfer hadden, het N.V.V. een verlies aan leden van 23.55 heeft te boeken, het R.K. Vak bureau een van 22.54 bet C.N.V. een van 18.52 en het A.N.V. een van 11.97 Van het N.A.S. zijn, geen cijfers bekend. Uit de cijfers blijkt dat de vier ge noemde vakcentralen sedert hun ge zamenlijk hoogtepunt, toen zij 549.156 leden telden, op 1 Januari in totaal 117.253 leden verloren hadden. Dat is relatief een verlies van 21.35 pro cent. DE UITSLUITING IN DE STEEIf- INDUSTRIE. Naar de Maasbode verneemt, heb ben de steenfabrikanten van de af delingen NijmegenMillingen en van de afdeelingen NijmegenTiel zich solidair verklaard met de werkgevers aan dea? Boven IJssel, en zullen zij dus de uitsluiting proclameeren. De uitsluiting gaat Zaterdag over veer tien dagen in. DE GEVOLCEN VAN HET LIJDE LIJK VERZET VAN HET OOSTEN- RIJKSCHE POSTPERSONEEL. Het lijdelijk verzet van het oerso- neel als g-evol? van het inhouden door de ras-eering van vrijbiljetten od de treinen, begint reeds ernstige gevolgen te vertoornen in het postverkeer,voor al te Weenen. Indien de onderhande lingen met de regeering niet binnen enkele dagen tot een resulaat voeren, zal bet postverkeer naar gevreesd wordt in Oostenrijk volslagen worden ontwricht. Op een d'er Weensohe sta tions staan reeds 15 waggons vol post zakken met buiten!andsohe corresnon. dentie. welke niet bewerkt kunnen worden. Dagelijks komen hier zeven wagons bij A.S. VERLACINC VAN DE KOLEN- PRIJZEN IN DUITSCHLAND. De Riikskolenraad heeft zich in zijn vergadering bezig gehouden met de quaestie van een verlaging van de ko- 1 en belasting van 40 tot 15 pet. der svndacaatsnrijen voor t.e stellen. Na goedkeuring van dit voorstel zoudten dan de eigenlijke kolenpriizen wor den verlangd met de helft van he' bedrag der_ verlaging van de kolen- belasting. Van de zijde der regeering was d'e verklaring ontvangen, dat de voorstellen van den riikskolenraaö daar werden goedgekeurd. Waar schiinliik zullen reeds met 1 April de kolenprijzen aanmerkelijk warden verlaagd. UIT DE ENGELSCHE POLITIEK. In de vergadering der onafh. libe ralen gaf Asqui'.h nogmaals uit aan der wensoh tot hereeniging beide liberale groepen door samen werking bij de stemmingen en bij d,e discussie, doch hij verzette zich na drukkelijk tegen de voorgestelde con sultatieve commissie, bestaand© uit hemzelf. Llovd George, Simon en Mond. Het standpunt van Lloyidi George was. dat een doeltreffende samenwerking onmogelijk was, zon der voorafgaand overleg. BRAND. Het Amerikaansche consulaat te Smyrna is door brand verwoest. VAN" MANNEQUIN TOT MARKIEZIN. Te Londen is een huwelijk gesloten, dat bijzonder de aandacht heeft getrokken. Het „mooiste meisje van de Londensche society", miss Paula Sellibrand, werd in de kerk van Sint James in den echt ver bonden met den markies Do Casa Maury. Er was een talrijk gezelsohap gasten uit de Engelsche en Fransche aristocratie aan wezig en de bruid zag er uit als een fi guurtje van een schilderij van Botticelli, toen zij lang en slank, met bleek gelaat langzaam door het middenpad van de kerk naar het altaar schreed in haar wit satij nen bruidskeeld en getooid met een kan ten sluier, die om haar voorhoofd was ge slagen met een breeden band, die aan de kap van een non deed denken. De belangstelling voor de bruid gold niet enkel ha3r schoonheid en haar toilet, die haar tot een bruid uit een sprookje maakten, maar ook in een ander opzicht was dat het geval, door haar snelle car rière in de Londensche groote wereld, waarin zij het eerst word geïntroduceerd door barones d'Erlanger. Want nog maar een jaar geleden was miss Sellibrand man nequin bij Victoire, het bekende mode huis, dat vooral in hofkringen zijn klanten heeft. Thans is zij ni.- rkiezin. „Ik schaam er mij in 't geheel niet voor. dat ik mannequin licn geweest," zeïde zij. „Het was voor mij geen pose, zooals dat het geval is geweest met sommige dames uit de Londensche groote wereld, want ik was mannequin om in mijn levensonder houd te voorzien." Haar echtgenoot, markies Do Casa Man ry is een bekende figuur op automobiel- wedstrijden in Engeland en Frankrijk en hij neemt zijn bruidje op de huwelijksreis natuurlijk per auto mee. DE BOOZE VADER EN DE EERLIJKE ZOON. Een jongetje van 12 jaar ligt op het oogenblik in een Londonsch hospitaal waaf hij een lichte operatie heeft onder gaan na een tuchtiging door zijn vader. De knaap beschouwt zich overwinnaar in een strijd, waarin hij weinig kansen hail en hij is van plan na zijn herstel vuyigé kolen te stapelen op het hoofd zijns ge dwaald hebbenden vaders. Een paar dagen geleden had Sr. aan Jr. een stukje van 6 stuivers meegegeven, bm< een pakje sigaretten te gaan halen. Toen do jongen terugkwam, vertelde - hij, dat onderweg zijn schoenveter was losgeraakt. Hij had de sixpence tusschen zijn lippen genomen en die ingeslikt toen een andere jongen, terwijl hij nog gebukt stond, hem onverwachts een schop gaf. De vader was evenwel overtuigd, dat do jongen hot geld uitgegeven of minstens verloren had en hij paste de nog Bteods ononfeilbaar geachte vaderlijke tot zede lijke verbetering van kleine jongens op hem toe. Maar ook den volgenden dag hield de zoon zijn verhaal vol. De moeder begon zich toen tooh ongerust te maken en nam hem mee naar het hospitaal, waar de X-stralon het verblijf van de sixpence maar al te duidelijk aanwezen. Het geld stuk kon vrij gemakkelijk worden verwij derd en werd aan don jongen ter hand go steld. „Pa moest dat pak slaag maar tc- nemen," zei hij. „.Tenslotte zal ik toch zijn sigaretten nog voor hem kunnen koopen."- Adreskaarten Briefpapier Kwitanties Couverten Catalogi Nota's enz. moeten in overeenstemming zijn met de artikelen die door Uwe firma worden geleverd dus goed verzorgd Voor uitsluitend goed verzorgd drukwerk DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM MOORD TE KOEWACHT. De t echt bank te Middelburg heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J, A., 30 jaar, slager te St. Jansteen, titans gedetineerd, te Middelburg, tegen f op 16 lezer 3 jaar gevangenisstraf *vas j gevorderd wegens doodslag, gepleegd op 15 Januari op Joseph Suy. De rechtbank veroordeelde beklj tot 3 jaren gevangenisstraf. Koloniën VAN DEN VOLKSRAAD. Het ..Bat. Nwbld." kon medediee- len, dat het in de bedoeling der re- yeerincr ligt den Volksraad tegen 1 Mei in buitengewone zitting bijeen te' roeuen ci: wel hoofdzakelijk ter be handeling van de voorstellen der sa lariscommissie. De btieenroening z,al echter eerst Dlaats vindien als de voorbereiding der behandeling van bedoelde voorstellen zoover gevorderd is. dat een afdoening daarvan door den Volksraad in korten termijn gewaarborgd is. Aan die voorbereiding (advies der betrokken autoriteiten en vaststelling van het stand Dunt der regeerinel wordt nu druk gewerkt. De Volksraad zal wordit ly'i bij een geroepen tevens in advies krij gen de verlenging der Büliton-conces- sie en van de overeenkomst met de stoomvaartmaatschappijen. Aangezien de derde Dinsdag van Mei on den 15en valt en dan de voor- iaarszitting moet aanvangen, zal het met dbuitengewone zitting leert dag zijn. Het is zelfs d'e vraag, of men in 14 dagen, waartussclien twee Zonda gen. met het werk gereed zal kunnen kamen. z EEN INDISCH ONDERWIJS- COMITé. Dezer dagen heeft zich een voorloo- pig Indisch Onderwijs-colmité gecon stitueerd. Dit comité, waarvan voor zitter is de heer F. van Pe9ki, stelt zich ten doel. door middel van het on derwijs. den band tusschen Nederland en de tronen te versterken en daar door zoowel een algemeen Neder- landsch a'.s een algemeen Indisch be lang te dienen. HEN SPORTWEG. Van Londen naar Brighton. Sportieve en andere presta ties. Hoe een schilder werk kreeg. Wanneer er eens trifgfómaaTot moest worden, welke verkeersweg ter wereld voor de meeste sporten is gclbezngd dan nou het antwoord ongetwijfeld moeten zijn: d© ongeveer 87 K.M. lang© weg tusschen Westminster Bridge te Lon- ",en en het Aquarium in do Zuid En gelsche badplaats Brighton. Merk waardig genoeg is dez» weg niet oud te noemen. Nauwelijks 150 jaar gele den is hij aangedegd, toen het kleine vïsschersdorpje Brighthelmstono plot seling lot mode-badplaats gebombar deerd werd en het noodzakelijk bleek de talrijke koetsen uit Londen een behoorlijken rijweg te verschaffen. De Bngelechen vam anderhalve eeuw jeleden waren al even fanatieke gok kers als hun tegenwoordige nazaten. En hot duurde niet lang af de weg van Londen naar Brighton werd de aangewezen route voor het beslissen var aJile, soms de meest zonderlinge weddenschappen. Het moerend eel der wedstrijden werd met paarden ge streden, het aantal zoo uitgemaakte weddenschappen baliep enkele jaren na de openstelling van don weg reeds honderden. De koetsiers vian de reis wagens bleven voor deze sportieve uitingen niet ongevoelig. Het record van de koets-met-vier-paarden werd telkens en telkens weer verbeterd, tot in 1834 de koets „Criterion" den af stand aflegde in 3 uur 40 minuten, niettegenstaande het oponthoud aan 8 tolhekken. Inderdaad eene wonder baarlijke prestatie vooral in aanmer king genomen den tijd vam 3 uuir min., die als record geldt voor een paard-onder-den-man. Twee soorten van Engelsche atblie- ten beschouwen dezen weg als den voornaamste in hun sport, namelijk de hardioopars en de wielrenners. Bef, oudst bekende record vam een snol-wandela"r is dat van een zekeren French, die in 1868 drie-on-fcwintig uur onderwecr was van Londen naar Brighton en terug, een gemiddelde snelheid dus van ongeveer 714 R.M. per uur, wat formidabel genoeg is. Een record is dit echter bij lange na niet» De Londensdhe Effectenbeurs heeft sands jaren de gewoonte een jaarlijkschen wedstrijd op dezen af stand te organiseeren. Dit heeft de populariteit van dezen vorm vam sport niet weimig verhoogd en de re cords vielen snel. Houder is thans J. E. Hammonddie die 172 K.M., heen en terug, oiflegide in 18,uur 13 minu ten, dus gemiddeld bijna 914 KM. per terwijl het record voor den enke len afstand op naam staat van Ross met 8 uur 11 min. of 10>4 K.M. per uur gemiddeld. Tusschen de dagen, toen de eerste ■wielrijders op hun hooge fietsen den weg aftoerdem en de racende karre tjes van tegenwoordig ligt een kort tijdsverloop, maar een eindielooze se rie van records. Een zekere Muyall deed indertijd op een liooge houten velocipede twaalf uur over den énke len afstand, in 1912 had Gruibb op zijn race-karretje voor den dubbelen afstand 5 uur 9 min. 41 sec. noodig, afstand, nog zijn bewering waar te een record dat nog niet geslagen is. In 1888 editor wist een paardrijder, J. Selby genaamd, met .een tijd van nog geen S uur voor den dubbelen afstand, nog zijn bewering waar te maken, dat hij het te paard sneller kon da,n welke wielrijder ook. Dat is nu wel wat anders geworden. In het jaar 1S96 werden voor het eerst automobielen officieel op dezen weg toegelaten. Om dit feit te vieren, organisceerden de automobilisten on middellijk eon wedstrijd. Van vertrokken autos kwam er slechts een aan. Tijd voor 86 K.M. 2 uur 55 min. Wat later werd-de fiets plotseling ook voor dames populair en ziet, de weg naar Brighton moest het weer dadelijk ontgelden. Er werd een re cord gevestigd, maar dit werd niet er- kenci en is dus ook niet voor de ge schiedenis bewaard gebleven. Het kan wel niet anders, of bij al deze weddenschappen moesten er ook komen, van de zonderlinge of belache lijke soort, slechts in zeer verwijderd vorband met het begrip sport. Som mige van dit genre zijn ook reeds ir.oer dau een eeuw oud. Waarschijn lijk fe te ©eniger tijd met elk denk-1 baar voorwerp dat gerold of gereden kon worden, den weg afgelegd, bijv. met wagenraderen, vaten, kleine en groote wagens, kruiwagens, melkkar- ren enz., en in dfi tachtiger jaren heb ben twee dwazen elkaar zelfs op stel ten lamgs dezen weg bestreden. In de annalen van den weg staan verder opgeteekend een haxdlooperij cp bloote voeten, waarbij geen der mededingers aankwam en talrijke voorbeelden van loopers met blokken aan de boenen of aan de hals, die ge- woorlijk even weinig succes hadden. Er zijn wielrijders gewqpst, die ach teruit den afstand reden en een rol- schaatsen-enthousiast legde de 86 KM. in minder dan 314 uur af. De blinden, die naar Brighton Mepen, zouden tezamen een regiment kun nen vormen en meer dan een vader heeft zijn geheele gezin in een kinder wagen erover geduwd. Eenige jaren geleden nam een vrou welijke circusartlst op zich den af stand op een steanen bal te loopen. Zij slaagde en had in tfctaal 47 uur noodig, rusttijden niet meegerekend. Ben bekende equilibrist wedde dat hij tegen een ander eens zou hardloo- pen met een flesch, ibalanceerend op zijn hoofd. Het begin was spannend, maar spoedig liep de equilibrist uit en won gemakkelijk. Aam sommige van deze vreemde prestaties zijn ook nog records ver bonden. Een zekere meneer RïOey uit Brighton houdt het reoord voor den kruiwagen met 11 uur 10 minuten. Den vorigen zomer trachtte een sol daat hethouten heenrecord te ver beteren, maar slaagde niet» Maar de zwaarste taak had een 50- jarige huisschilder, wien een betrek king beloofd was, wanneer hij erin slaagde een kruiwagen vol bouwma teriaal van Londen naar Brighton te duwen. Dit vehikel was te zwaar cm tegen de steile heuvels, die de weg in over vloed heeft ,op te duwen, zoodat de man telkens de helft der lading aan de voet van den heuvel moest lossen, om ze later weer naar boven t© halen. Op den morgen van den vierden dag na zijn vertrek bereikte hij Brighton in goeden wélstand. BILJARTEN. Wij kennen hier in Nederland fei telijk alleem het Fransche biljartspol, terwijl de Enigelschen een eigen spel hebben, dat zeer van het Fransche afwijkt. Vole lezers zullen het Engel sche spel van reputatie kennen. De zeer groote tafels, dl© herhaaldelijk spelen met den brug noodzakelijk ma^ ken, de kleine ballen, veel kleiner en lichte'- dan de onze, de zes zakken, d!ïe het caraimibole-spel hebben uitge breid. De telling geschiedt met twee en drie te gelijk en het is daarom geen wonder, dat geweldig© series bereikt worden en de series van het Fransche bi'iart in ieder geval verre worden overtroffen. Kampioen van de Engelsche beroeps spelers is Tom Newman, die dezer da- g;n juist een buitengewoon grooten strijd begon don kampioen van het vo rig jaar, Smith, heeft verloren. Deze wedstrijd, die uit zeven partijen van 16000 punten elk bestond, werd aan gevangen in October j.J. en de ver- s- billende partijen werden te Leeds, Londen (4), Newcastle en Manchester gespeeld. Smith won viermaal ea Newman driemaal. Het eindresultaat was 110.266 tegen 109.344 punten, op zulk een reusachtig totaal dus slechts een verschil van 922. De hoogste serie werd door Newman gemaakt, n.1. 972, Smith had als hoogste serie 73L VRAAGMijn huisboedel staat bij mijn vader thuis .die den boedel ge bruikte zonder dat ik het wist en hem verwaarloosde. Tot wien moet ik mii voor deze quaestie wenden? ANTWOORD: Wend- u tot een rechtskundige, die uw Jraisbocdcl kan ODeisohen en schadevergoeding kan. vorderen terzake van dit onrecht matig gebruik. en dé verwaarl oo zing. VRAAGMijn pensiongasten heb oen Dei- maand vebuurd. Z-i voldoen de rekening den.len van iedere maand. Van te voren <verd mij medegedeeld dat zii den vijftienden zuilen vertrek ken. Heb ik toch nog recht een ge- heelen maand te vorderen? ANTWOORD Heeft u doordien de opzegging togen den 15den u tiidig genoeg werd medegedeeld, daarmede venoegen genomen dan kan u niet meer eischen d'an betaling van pension galden berekend tot den dag van het vertrek (den 15den). VRAAG: Boven mii woont een boksleeraar. Aangezien Lk zwak ben heb ik veel hinder van zijn lessen. Is daartegen iets te doen- ANTWOORD: Neen. het eenige wat u kunt doen is het hinderlijke ont loopen, door elders te gaan woneo of wel dien leeraar vragen aan uwe be zwaren op ©enigerlei wijze te willen tegemoet komen. EDUARD VERKADE NAAR VALKEN- BURG. Ook voor den komenden zomer heeft Eduard Verkade onderhandelingen gevoerd met Valkenburg, om daar, oven als verleden jaar openlachtvoorstollinged te geven. Naar het Vaderland verneemt is de oveF eenkomst officieus reeds in orde. Verkade zal er met een repertoire met blijspelen van Shakespeare, aangevuld met nog en kele 8ndere stukken, heengaan. INHOUD VAN TIJDSCHRIFTEN. In „Ons eigen tijdschrift'" mooie Paasohverhalen. Van Felix Timmer mans over do viering van den Paasch- tijd Ln Vlaanderen met al de daar nog gehandhaafde gebruiken, ge schreven in dat zoet-vloeiende Vlaamsch dat immer, om de bekoring die er van uitgaat een genot is om te lezen, verlicht met mooie teekenin- gen. Anne Haltema beschouwt een tweetal schilderstukken een van Ru bens „Christus Kruisiging" en een „Ecce Homo" van Quentin M-aasys, waarvan deze aflevering reproducties geeft, in een litter airstukje. Verder in dit nummer een paar an dere verhalen, verzen van Marie Koe nen, Van Otto van Tussenbroek een lijd rage Het zien van „Beeldend© Kunst" en van D. J. van der Ven een beschrijving van Vlöggelen en Paasch staats in Ootmarsum en De nekamp. Alzoo een groote verschei denheid. Van „Floralia" ditmaal een spe ciaal groenbljjvend© heester-nummer, waaraan veel zorg is besteed. De re dacteur zet uiteen hoe mooie groen- blijvende heesters in dien winter ln de tuinen aandoen en dat in de len te de tijd is aangebroken cm met eeni ge zekerheid op succes de plekjes vast te stellen, waar een of meer groen- blijvende planten aangebracht moe ten worden wil de tuin er ook in den winter behaaglijk uitzien. Verschillend© wenken en aanwij zingen worden gegeven, waarmede liefhebbers van mooie tuinen hun voordeel kunnen doen en dit nummer komt vooral nu van pas, daar- in de e. lc weken het de tijd is voor het planten van groenblljvende heesters. Vele soorten van groen blijvende hees ters worden beschreven en gehan deld wordt het effect met groe-nbliji- vendo planten in tuin en park. Het nummer is versierd met, vele afbeel dingen en er is bijgevoegd een plaat in kle"rendlruk van de „Kalmia late- rolia". Van de speciaaïnummers is dit een der fraaiste. „Avicultura" geeft een tweedo natio nale propaganda-nummer, dat ook rijk geïllustreerd is en waarbij ook een plaat in kleurendruk is gevoegd. Omtrent de pluimveeteelt in den vollen omvang geeft het veel te lezen. Van de onderscheidene bijdragen in dit nummer noemen wij' er een aangaande voorbereidingen voor de duivenfokkerij, een over de Plymouth Rocks, broeden onder de hen, over honden en konijnen. Liefhebbers van do pluim veeteelt zullen in.^ dit nnmmer veel vin den dat hen interesseert. Vooral de af beeldingen van honden zijn bijzonder moöi. Het handelsgedeelte geeft nuttige raadgevingen. In „Caccilia" een tweede artikel van K. P. Beraet Kempers over de ontwikke ling der symphonie tot Beethoven; M. A. Brandts Buys vervolgt de studie over klokspelen en klokkenspellen in Neder land; voorts eenige kleinere bijdragon. In het „Tijdschrift der Ned. Maats, voor Handel en Nijverheid" van W. B. een artikel over het emigratie vraagstuk in de Vereenigde It aten; Ir. C. Muller be gint oen reeks teohnisch-eoonomisohe op stellen met een beschouwing over stoom- accumulatie en de redactie geeft eenige voorbeelden van het ratïoneele beroeps keuze. In „den Gulden "Winckel" schrijft Ellen Forest ovor een moderne roman over Japan, P. L. van Eek Jr. over achttien- eeuwsche Vlsamsche journalistiek; in de Boekenschouw critïeken over onderschei dene in den laatsten tijd verschenen werken. - In het „Muziekpaedagogisoh Maand blad" weder een artikel van Mej. Belin- fante over Beethoven's 32 klaviersmaten. In „IndiS" verhaalt R. van de „Mi litaire sport en gymnastïekcureus te Ban doeng". Do bijdrage is geillustreerd. In „Administratieve Arbeid" sohrijft B. J. F. S. over ratïoneele werkmethoden ook van de st3at-administratie. In „Nederlandsch Fabrikaat" schrijft Jhr. mr. H. Smissaert over de „cirkels van arbeidsgelegenheid"; G. de Olercq over do ondersteuning der werkloozen. '9i belast zich met de plaatsing van Advei-tentiën in de Nieuwe Rotterdamsche Courant, bet Algemeen Handelsblad, De leiegraal, Het Nieuws van den Dag en verder ln alle dag-, week- en maandbladen ln Binnen- en Buitenland Prijsopgaven worden gaarne verstrekt

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 20