Behangsel papieren GEBRS. HART LOURENS GÖSTLK |ïsK 1 Uil! wegens opheffing ieybileer-lnrichting A.TabernaS&Zoon EERSTE HAARLEMSCHE PAPIERHANDEL Engros Tel. 1279-2953 En détail Kleine Houtstraat 49 Bezichtigt onze Etalages II49 Kleine Houtstraat 49 «g J. LOTTGERING Zuiver Wollen Heeren- en Dames Gabardines „OE ECHTE UB MS" Dit sis Omstreken BLOEMENDAAL. GRONDEN ZEEWEG, De Commissie inzak© den aankoop van gronden langs den Zeeweg door do ge meente Eloemendaal iiield Donderdag een openbare vergadering in Vreeburg. Do voorzitter, de lieer P. Otto sprak al lereerst een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Spr. logde speciaal den nadruk op het woord openbaar, waar mede deec vergadering was aangekondigd, omdat het hier geldt 'een openbare zaak, een openbaar belang. De tijd is nu geko men, volgens spr. om eens in het open baar to vertellen, wat de Commissie sinds hare installatie heeft gedaan. Do voorzitter deelt mede, dat tot deze vergadering zijn uitgenoodigd B. en W. cn de Itaad van Bloemendaal, de heeren Duden en Vrijland, gemachtigden van de Erven V. de Vliet en de heer J. de Jong, gemeonte-arohitect. Geen. van deze heeren was ter vergadering aanwezig. Een 8-tai genoodigden hadden bericht gezonden, dal zij do vergadering niet konden of wilden bijwonen. Do heer Otto memoreert vervolgens hoe de Commissie is ontstaan. In de Raads zitting van December werd besloten om 1 millioen voor den aankoop van' gronden langs den Zeeweg op de begrooting to brengen. Hierdoor werden de burgers op geschrikt. De zaak kwam ter sprake op een vergadering van den Vrijheidsbond. Hier werd duidelijk tot uiting gebracht,1 dat een eventueele actio moest gaan bui ten alle politiek om en daarom werd dan ook een Commissie, gevoimd uit alle groe pen der bevolking. Dit een 60-tal personen werd een kleinere commissie van 14 be noemd, orn het Raadsbesluit tot aankoop van de gronden langs den Zeeweg aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen. Men wilde geen actie voeren achter den rag van het Gemeentebestuur 'om en daar om heeft men zich regelrecht tot B. en "YV. goriohl tot hut verkrijgen vaal de noodige gegevens. Ten opzichte van de Erven V. de Vliet heeft men ongeveer dezelfde handelwijze gevolgd. Bij een conferentie, gehouden met B. en IV. bleek duidelijk, dat over deze ma terie in dat College verschil van meening bestaat. Spr brengt dank aan B. en W. voor de bereidwilligheid, waarmee de ge gevens werden verstrekt. Sommige belang rijke gegevens als een kadastrale kaart kon men tniet krijgen, oiyidat men die bljjkbaar ten Raadhuïze zelf niet bezat. De Commissie heeft zich niet tot den Raad van Bloemendaal willen wenden om vernietiging van het Raadsbesluit te vra gen. De Raad kan moeilijk een dergelijk besluit, dat met bijna algemeene stemmen s genomen, herroepen. Maar de burgerij -taat hier anders tegenover. Zij kaai zich wenden tot Gedeputeerde Staten. De Com missie heeft dan ook een conferentie met Gedeputeerden gehad en dit College beeft zich bereid verklaar; zijn beslissing op le schorten tot het Tesultaat van den arbeid der Commissie zou blijken. "Wel zou volgens spr. de Gemeenteraad kimmen lcoinen met een plan tot wijziging van 'het contract,-'indien dit de wenseh was van beide partijen. Er is aldus spr. een oogenblilc geweest, dat dit laatste mogelijk was. De aetie van het Comité, gaat de voois, voort, is ook niet bedoeld als critiek. Maar de bestudeering dezer zaak heeft de Com missie tot het inzicht gebracht, dat het besluit indertijd door den Raad genomen Hel voornaamste motief van den Raad om de gronden te koopen is wel geweest, dat men hoopte de kosten van don Zee weg ehirdoor voor een gedeelte te vergoe den. Voor een enkel Raadslid kwam hierbij dat men nu eindelijk binnendrong im ter reinen, die altijd ontoegankelijk waren geweest. Spr. behandelt dan het lijvige raadsbe sluit en concludeert dat belangrijke en wel de best verkoopbare deelen buiten den koop zijn gebleven; dat er tal van bepalin gen in voorkomen, die zeer bezwarend zijn voor de Gemeente; alle bepalingen zijn ten gunste van de verkoop eis. De gemeente heeft op Zaridvoorts gebied den boulevard op eigen kosten moeten aanleggen. De gronden aan dezen boule vard behooren aan do verkoopers en Ko- mon met de andere gereserveerde terrei nen het eerst voor exploitatie in aanmer king. Bovendien staat do gemeente dan nog bij de verkoopers, doordat de grond aan de laatste niets aan koop kost, wat een gevaarlijke concurrentie ten gevolge heeft. De Commissie heeft zich tot het ge meentebestuur gewend om een exploita tie-rekening. Van verschillende kanten werd toen verzekerd, dat er geen exploita tierekening was. Later kwam er toch een, gedateerd op 28 Juni '21, terwijl het be sluit om de gronden te koopen gevallen was in April *21. Hieruit volgt, dat bij den koop de exploitatierekening niet was opgemaakt. Bovendien werd bij de op telling een fout van 4 ton gemaakt. De Commissie heeft zich later tot B. en W. gewond om een nieuwe exploitatie-re kening. Dit verzoek werd niet toegestaan. De bestaande rekening werd toen door spr. aan criiiek onderworpen. Op een ter rein van 173 H.A. wordt voor wegenaanleg gerekend op 15 H.A. De Commissie komt na nauwkeurig onderzoek tot het resul taat dat dit pl.m. 29 H.A. moet zijn. De exploiatierekening loopt over een tijd van 25 jaar. Indien dit werkelijkheid zou worden zouden 1600 villa's moeten worden gebouwd met een bevolking van circa 8000 zielen. Dan zou 25 jaren lang elke week 11/2 villa moeten worden opgeleverd. Spr. vraagt zich af, hoe dit kan, waar onze be volking jaarlijks met pLm. 200 inwoners toeneemt, die zich bovendien toch niet al lemaal aan den Zeeweg vestigen. De geschutte grondprijzen, varleerende tussChen f 8 en f 25 per M2. noemt spr. belachelijk. Hoe langzaam exploitatie gaat toont Aerdenhout, dat ondanks goede ver bindingswegen met Haarlem en Amster dam, ondanks de mooie omgeving, in 25 jaren nog niet volgebouwd is. Hoe langzaam exploitatie langs derge lijke wogen gaat, wijzen de Oude Scheve- nïnger Weg, de Zandvoortsche laan, do weg van Bergen naar Bergen aan Zee dui delijk uit. De cersie, die 300 jaar is, is nog niet volgebouwd. Dit alles heeft de Commissie er toe be wogen om zelf eon nieuwe exploitatie-re kening in elkaar te zotten, waarbij reke ning werd gehouden met terrelnverplaat- sing, minder gememtepersoneel. De Zee weg, die cr eenmaal is, is hierbij niet mee gerekend. Spr. komt dan tot de conclusie dat dc gemeente 25 jaar lang elk jaar 1 ,ton zal verliezen, terwijl je na afloop dezer pe riode geen kans neeft om iets van het ver lorene in te halen. Rekent men het rente verlies mede dan wordt de strop in 25 jaar 28 millioen en bij een exploitatietijd vam 75 jaar 76 millioen. Spr. acht het noodig, om den aankoop der gronden te beschouwen in verband met de gemeente-financiën. Onze begroo- ting van f 649.000 wordt voor 2/3 opge slokt. Komt dit er nog bij, dan wordt alles opgeslokt. Het belastbaar inkomen is het laatste jaar hier gedaald met 1'3. Niettemin zijn de kosten der Gemeenleliuishouding ge slegen met f 124.000. Noodzakelijkerwijze moet hieruit volgen een hooger belasting. Onze gemeente verliest dan' als wöonoora alle aantrekkelijkheid. Uittocht van ver mogende inwoners kan hiervan het gevolg zijn. Dit is in meer dan een opzicht een strop voor de achterblijvenden. Bovendien waren velen in de Commissie gekant tegen gemeente-exploitatie, omdat de gemeente geen goed koopman kan zijn. Spr. wijst in dit verband op ,de gronden aan den hoogen Düinendaalsclien Weg, die nog niet verkocht zijn. Al deze dingen heeft de Commissie doen besluiten om zich mei een gemotiveerd re quest te wenden tot Ged. Staten om liet Raadsbesluit niet goed te keuren en om aan de burgerij medewerking te vragen. Een ontwerp request is gereed, binnenkors zal het in druk verschijnen en in ruime mate worden verspreid. Een hartelijk applaus beloont den spr. voor zijn duidelijke uiteenzetting Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door de heeren Lioni en Monnik. De heer Lioni zon het bejammeren als de actie van het comité er toe zou leiden, dat de gronden langs den Zeeweg niet ïui exploitatie zouden worden gebracht en bo vendien zou hij gaarne zien, dat de Com missie een andere werkwijze volgde, waar door wellicht een minnelijke schikking nogelijk is. Nadat de debaters waren beantwoord, werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter gesloten. SCHOTEN. AANBESTEDINCEN, Hèt bestuur der Vereen, tot stich ting en instandhouding van scholen met den bijbel te Haarlem heeft Vrij dagmorgen aanbesteed: Het bouwen van een schoolgebouw voor L. O. met 7 klassen en een gym- nastieklokaol op een terrein aan de Hertzogstraat, Benviljoen straat en Lucas Meijerstraat te Schoten. (N.ll.) Ingeschreven werd door: J. II. Felix, Amsterdam, f SO.OOO. II. A. de Graaf, Halfweg f 77.83C. Cronan en 'Co., Haarlem f 92.911. N. V. v. h. G. Wegci'if, Apeldoorn, f 89.100. M. Coblenz en Zonen, Schoten f 107.700. J. Teitsma, Bloemendaal. f 83.898. D. van Kamnen, Bloemendaai, f 89.150. Lutter en Lotgering, Amsterdam, f 86.500. G. IJsker, Heemstede f 80.226. .T. H. C. v. d. Pol, Scholen f 122.507. J. Kraai, ITaarlem f 81.900. W. Theunissen en A. J. W. Som beek, Haarlem f 82.600. Laagste inschrijvers: Bakker cn Karssen, Alkmaar voor f 73.997. De gunning werd aangehouden. HEEMSTEDE- Nietterusaekome n.Door mei. D. alhier is aangifte gedaan van verduistering. Zii kocht een kleinig heid asn de deur van een ventende li onvrouw en s-af een gulden in be ta liny. De koopvrouw zeide geen ?eld te nts' te kunnen seven, doch het eve-n bii haar man te zullen wisselen. Zii is echter lot. nu toe niet lerugsckeerd met het geld dat z,ii terug moest ge ven. Men zii gewaarschuwd. Gevonden voorwerpen. terug te bekomen bii C. Hartsu ijker, Leidschevaartweg 215. een dames handschoen. Spruit en Bo^-clistra-at 2. een touw; A. de Groot, Voonves 21, een meta'en ceintuur ;L. v. Diik Nic. Beetsplein S. een zakmesA. Robijn, Raadhuisstraat 5S, een iongensjas. Bureau van poflitie. Raadhui?, een dameshoed en een boorcleristrikj'e. Siirgsrlijlsg Standi HAARLEM. ONDERTROUWD: 20 April: H. L. Buijs en A. M. v. Vliét, G. J. M. Trip en A. J. M. Beccari. BEVALLEN: 18 April: II. L. Nol len—Snakenbroek, d. 19 April: A. J. de Doelderr'e Doelder, d. 20 April: A. BeljaardsStokman, d. S. de Jong Sturm, d. W. M. v. Sloolen—v, d. Meij, d. OVERLEDEN: 19 April: A. Span- jaartTheissling, 78 jaar, K-.nnein r- straat. E. C. v. Son, 65 jaar, Dreef. L. F. Junge, 83 jaar, Ampzingstraat» laatste fisricMea ISMED PACHA WENSCWT EEN EERVOLLEN VREDE. CONSTANT IN OPEL (B. T. A.). Voor zijn vertrek naar Lausanne ver klaarde Ismed Pacha aan journalisten, ter conferentie te gaan met den oprech ten wensck een ecrvollen vrede te slui ten, welke de positie en rechten van Turkije waarborgt. Politieke, juridische economische slavernij zullen wij ech- afwijzen. Hij geloofde niet, dat het aanvaarden van het Chester-plan, de onderhand?'mgen ernstig zou beïnvloe den. De Fransoh-Turksche overeenkomst van 1914 moet eerder worden beschouwd als een burgerlijke, dan als een poli- liek-economibchp rechtskwestie. Ismed Pacha had ook een onderhoud met den hoogen commissaris der Vcreenigde Sta ten. DE TOESTAND TE MÜL.HEIM. MüLHKIM a.d. RUHR. (Wolffbu reau). Het centrum der stad is door communisten, syndicalisten en misda dig gespuis bezet. De toegangen naai de stad hebben zij verbarrikadeerd. Het raadhuis ligt onder heb geweer vuur der oproerlingen, 'wapenwinkels werden door hen geplunderd. De re- geeringspresidenfc heeft Schupo uit Duisburg ontboden. ONTPLOFFING IN EEN CELLULOID- FABR1EK. In een fabriek van celluliidknoopen en kammen te Boedapest heeft 'heden een. ernstige ontploffing plaats gehad, waar door een gedeelte der fabriek is ingestort, lïen aantal arbeiders werd 'Uider de puin- hoopen begraven. Tot dusverre zijn reeds U dooden en gewonden geborgen. Het op ruimingswerk is evenwel nog niet geëin digd- Men vorinood, dat benzinedampen door kortsluiting tot ontploffing zijn ge bracht. ONDER EEN AUTOMOBIEL. - Donderdagmiddag werd op dcu Bor- nerbroekschen Weg te Almelo het vijfjarig kind van den heer G. Bon- vanic door een automobiel overreden. In hoopeloozen toestand werd 't kind naar het Algemeen Ziekenhuis ver- UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Zeven stakende arbeiders, aan wie Woensdag vooi'loopig door de firma H. ten Gate Lzn. en Co. te Almelo de toegang tot hare fabrieken, was ont zegd, zijn Donderdagmiddag definitief ontslagen. EL'AARLEMSCHE JEUGDKBRK. Men deelt ons mede dat a.s. Zondag 10.30 uur in de Waalsche Kerk (Be- KÜnehof) -/.al spreken jhr. mr. C. G. C. Quarlcs van Ufford uit Zwolle. Deze "ameniv-omst is bedoeld vuor jongens en meisies van l-i13 jaar. Arr, Rechtbank UITSPRAKEN. B. F., chauffeur, t.e Amsterdam, ap pél overtreding motor- en rijwielwet Vrijgesproken. J. F. P., koopman, te Jan Gijzen- vaart, appèl overtreding art. 453 W. v. S. Vonnis Kantonrechter Haarlem bevestigd. O. v. d. P., grondwerker te Haar lem, appèl overtreding openbare dron kenschap. Vonnis Kantonrechter Haar lem bevestigd. .T. P. arbeider, te Haarlemmermeer. Vrijgesproken. P. L. Sch,, los werkman, te Haar lem, gedetineerd, diefstal. 6 maanden gevangenisstraf met aftrek preven tieve hechtenis. C. S., chauffeur, te Haarlem, gede tineerd, verduistering. 4 maanden ge vangenisstraf met aftrek preventieve hechtenis. P. J. v. O., loodgieter te Haarlem, appèl overtreding openbare dronken schap. Vonnis Kantonrechter I-In lem bevestigd. ELECTRISCHE DRUK LEVERING VAN ALLE PARTICULIER EN HANDELS DRUKWERK MsM voor vrages VRAAGWaaneer verlaat een dienst bode haar ouden dienst en op weikeu da tum treedt sij in den nieuwe, indien zij met 1 Mei van betrekking verandert? ANTWOORD: 1-Iefc oude Haarleinsohe gebruik wil dat men 3 Mei de oude be trekking verlaat en 6 Mei in de nieuwe treedt, maar men kan ook ouderling een andere regeling treffen. VRAAG: Heeft men het reclit om van een dienstbode, die per maand betaald wordt en met goedvinden vóór half April ver trekt, de Nieuwjaarsfooi in te houden? ANTWOORD: Van ouds wordt veronder- •telB, dat een dienstbode die de Nieuw jaarsfooi aanneemt niet voor of met Mei haar betrekking verlaat- Geschiedt dit toch door opzegging harerzijds dan kan de fooi door mevrouw worden afgehouden. VRAAG: Op 'hoeveel vacant ie heeft een dienstbode recht die medio Maart in be trekking kwam? ANTWOORD: Van recht op Vacantia is een sprake; bij het verhuren wordt veel- l een afspraak daaromtrent gemankt. VRAAG: Kan een dienstbode, die per week gehuurd is en voor dag en nacht dient, met één week opaeggen Heeft nevrouw in dit geval het recht de nieuw jaarsfooi in te houden? Heeft mevrouw lie: recht haar met zes weken op te zeggen 1 ANTWOORD: Mevrouw zoowel als de dienstbode kunnen per week opzeggen. Die fooi is een vrijwilligo gift in dil geval, die niet meer kaïn worden teruggevorderd. VRAAG: Gedurende acht maanden heb ecu werkster voor alle dagen, die per week betaald wordt. Mag ik de nieuw jaarsfooi gedeeltelijk of geheel inhouden, u zij met veertien dagen heeft opgezegd ANTWOORD: Neon. VRAAGBetreffende e.iektevergocding ANTWOORD1. Wij weten niet wat n per dag verdient, maar veronderstellen dat f 4 een mooie vergoeding is voor twee gen dat u ziek geweest zijl, en daardoor niet gewerkt hebt.' Men had u maar één dag (één werkweek) behoeven te vergoe- 2. Op dien Dinsdag hadt u op vergoeding recht. 3. U hebt recht op, een week vergoeding voor de opzegging. Billijk is, dat de vergoeding die u ouder 2 en 3 toekomt, verminderd wordt met het geen u onder 1 te voel gegeven werd. Op wat cr overblijft heeft u dan nog recht. Desnoods kunt u zioli met een bewijs van onvermogen wenden lot het Bureau van Consultatie Gebouw Rechtbank Vrijdags half 2. VRAAGSedert eenigen tijd worden de bladeren van mijn'bonte valangiiun brain verdorren geheel en vallen af. Ook de luiddenstengel vertoont do zelfdo ver schijnselen. Verpotten en nieuwe zwarte aarde geven geen resultaat. Om don ande ren dag krijgt zij een kopje aarde en wordt in de zon gezet. Hoe komt dit? ANTWOORD: Uw plantje zal te weinig voedsel en te weinig warmte ontvangen. Heeft u een serre aan do zonzijde, zet do plant daar en gec-f om de 8 dagen wat af treksel van koemest. VRAAG: Afijn aspidistra vertoont aan de bladeren gele punten en gaatjes, welke zich tot scheuren uitbreiden. Do plant st-na: in de kamer, terwijl haar genoeg wa ter wordt gegeven. Wat is hiertegen te doen 1 ANTWOORD: Water is niet alleen vol doende. Geef ook dunne mest. Zet de plant .niet te vcei in de zon. Heeft de plant wel c-cns versohen grond gehad? VRAAGKan van mijn uitgebloeide cli via de stengel al uitgesneden worden? ANTWOORD: Zoodra de bloemen zijn uitgebloeid kan de stengel worden afge sneden. 't Is voor do plant beter, omdat de stengel en vooral do zaden veel voedsel noodig hebben, VRAAG: Van welken datum af werd de premie voor onder de wapenen geroepenen (mobilisatie-premie) uitbetaald en hoeveel bedroeg deze? Wie kwam hiervoor in aan merking en tot wien moot men zich won den om alsnog voor dezo promie in aan merking te komen ANTWOORD: Er zijn drie steunregelin gen getroffen. De Ie, loopende van 1 Aug. 1918—31 Maart 1919, de 2a van 1 April 1919 -51 Juli 1919 en de 3e van 1 Aug. 1919-31 December 1919. Zij die in een deeer tijd vakken met onbepaald verlof of met ont- slagbewijs huiswaarts keerden, konden mits binnen zes weken aan den minis ter een verzoek om steun richten. Kostwin ners konden o.a. een bedrag van hoogstens F 100, do overigen hoogstens f 40 worden toegekend voor kleeding, gereedschap of verhuiskosten. Uit 'het vorenstaande kan rnen afleiden of men al of niet in de termen valt. VRAAG: betreffende kuikens uit een broedmachine. ANTWOORDKuikens uit een broedma chine is het grootbrengen zonder kloek of kunslmoeder altijd cenigszins moeilijk, omdat de temperatuur met kruiken dikwijls te hoog of te laag is. Zorg vooral dat deze kuikens in een flinke laag goed droog zand loopen, geef ze minstens vijf maal per dag P. Sluis' opfokvoer 1 A, maar steeds matig dat, zc het in 10 minuten op- YRAAG 10 Maart werd ik ziek. Op dokters advies en dat van mijnheer mocht ik niet eerder in mijn betrek king terugkomen, dan wanneer ik ge heel hersteld was. Mijnheon heeft mij nu van dezen datum af ontslagen. Op hoeveel loon heb ik recht'/ ANTWOORD: Gij hebt voor den tijd dat mijnheer U nog niet had op gezegd, al waart gij ziek, recht op loon gedurenden Uwer ziekte voor een betrekkelijk korten tijd. Meestal wordt hier voor zes weken aangeno- YltAAGTot- wien moet men zich wenden om iemand ontoerekenbaar te laten verklaren? ANTWOORD: Tot den geneeskun dige waarna dan of plaatsing in eene inrichting of onder curatelestelling of buiten volgen kan, al naar het doel dat hierbij wordt nagestreefd. VRAAGWelke is de beste en kortste fietsweg naar Lichtenvoorde? Hoeveel K.M. is dit 1 ANTWOORD: Haarlem, I-Ialfweg, Amsterdam, Naarden, Amersfoort, Bartievold, Apeldoorn, Voorst, Zut- fen, Ruurlo, Zïeuwent, Lichtenvoor de. 160 K.M. VRAAG: Welke is de kortste on mooiste fietsweg van Haarlem liefst via Woerden naar Mont- foort? Hoeveel K.M. is dit? ANTWOORD- Haarlem, Heemstede, Hoofddorp, Aalsmeer, Kudelst.mrt, de Kwakcl, Uithoorn, Mijdrecht. Wil- nis Kamerlk, Woerden, Harmeien, Monlfoort. 55 K.M. VRAAGWordt het pensiongeld, wanneer een pensiongast 14 dagen met vacantie gaat, geheel of half be rekend Dezelfde vraag geldt voor het geval, wanneer een kamer op 30 April niet 1 Mei is opgezegd en de tennijn op één maand bepaald is- ANTWOORDNaar billijkheid moet niet meer worden geëischt dan het bedrug dat voor pension berekend wordt, onder aftrek van een zeker sommetje waarop gedurende dio 14 dagen (of die maand) de grondstoffen die anders voor het ersehaffen van de kost zouden moeten worden aan gekocht, mogen worden becïjfeld. VRAAG: Welke' is de kortste weg naar I-Ia.uwert (N.H.) Hoeveel K.M.? ANTWOORD: Haarlem, Schoten, Santpoort, Veïsen, Beverwijk, Castri- cum, Alkmaar, Heer-Hugowaard, Spanbroek. Benningbroek, I-lauwert. Ongeveer 55 K.M. Sgort en Wedstrijden DAMMEN. De Competitie 1922/23 van den Ned. Dambond. .District Noord nfdeeling A). Hoof d k 1 a s s e. Nu de hoofdklasse-competitie van den Neder]andschen Dambond goheel is uitgespeeld, publicecren wij hieron der den eindstand dezer competitie, teneinde onzen lozers een overzicht lo. geven van de verrichtingen der beide Ilaarlemsche clubs: •jund noSaj 0 p v* 199A ifiP3 oNnON -t-WA 'AIO 3 CO 00 00 05 00 O 0 •s 'EÏO -I .,v'Uigd Amslerdamsch Dam gei.......up" behaalde dus in deze afaec-.iig ongeslagen het kampioen schap. Tweede klasse. Op den wedstrijd „Ilaarlemsche Damclub" II„Joseph Blankenaar" II na is ook dez.6 competitie geheel uitgespeeld. De wedstrijd „Ilaarlemsche Dam club" II„Joseph. Blanken oor" II is vastgesteld op a.s. Zondagavond tc 6 uur in liet clublokaal der „Haar- lemsclie Damclub", bovenzaal café „De Korenbeurs". Spaarne 36. Zelfs met een 164 nederlaag is de .Ilaarlemsche Damclub" II nog kam pioen dezer afdeeling. Dit is voor de „Haarlemsohe Dam club" een fraai succes, temeer als men in oogenschouw neemt dat aan dezo competitie behalve de ,,I-I. D. C."-re serves' alleen Amstardamscho tiental len deelnemen en niettegenstaande dit het kampioenschap toch in Haarlem komt. Een woord van lof aan dit wakkere tiental is hier dan ook zeer zekér op z'n plaats. Derde klasse. Het derde tiental der „Ilaarlem sche Damclub" heeft dezo competitie schitterend ingezet met eon 1.1—3 over winnig op het Ajnsterdamsche „Jo seph Blankenaar" 111. Zondag a.s. speelt dc Ilaarlemsche Damclub" III te Wormcrveer tegen „De Zaanstreek" II in café ,.l>o jonge Prins". Aanvang 's morgens te 10J uur. Maandagavond a.s. speelt de „Ilaar lemsche Damclub" 111 in haar clublo kaal, bovenzaal café ,,De Korenbeurs" togen de kampioenen 1921/22. „Gezel lig Samenzijn" III ut Amsterdam- De aanvang dezer wedstrijd is vast gesteld op ?i uur. Wedstrijdleider is de heer J. W. van Dartelen. Belangstellenden hebben ook bij de zen wedstrijd vrijen toegang. COMPETITIE HAARLEM EN OMSTREKEN. In deze competitie speelt hei voorde tiental der „Ilaarlemsche Damclub" mede. Zaterdagavond a.s. speelt de Haar- lemschq Damclub IV li aar laatsten wedstrijd tegen de „Linunensche Dam club", bovenzaal café Do Korenbeurs, Spaarne 36. Zooals uit dit overzicht blijkt, heeft de „Haarlomsche Damclub" zich 111 al deze competities schitterend ge weerd. Van do vier tientallen zijn er twee vrijwel zeker kampioen. Makelaar P. HOOGEVEEN Lza. zal op Dins dag 24 April a.s. des morgens 10 uur, ten over staan Notarissen BERTLING en WOLZAK in het perceel ZIJLSTRAAT 96A, veilen: den Inventaris der gunstig bekende van den Wel.Ed. Heer J. C. CADERIUS v. VEEN bevattende o. m.: zeer fraaie mahonie- en eikenhouten Salon-'en Eetkainerameublementen, afzonderlijke meubelen, waarbij Clubfauteuils, Glazenkast, Bureaux,Tafels en spiegels; voorts zeer mooie Hallmeubelen, magnefique Schouw, Brandkast, Karpetten, Loopers, en Gor dijnen, verder eenige Machines en hetgeen meer genummerd zal zijn te bezichtigen in bovenge noemd perceel Zaterdag 21 en Maandag 23 April van 10 3 uur. BLOEMZADEN Ruime keuze nieuwe Zaden SANTPOORT Filiaal Arendsweg 107 te Wijk aan Duin PIANO'S-ORGELS Eerste klas merken in ver schillende houtsoorten voorradig, met 10 jaar schriftelijke garantie, worden tegen zeer billijke prijzen op gemakkelijke condities geleverd. H. J. SMIRK 11 Ridderstraat 11 Wij hebben wederom enorme keuze in alle genres Behangselpapieren, waarvan uitgebreide Staal-Gollecties op zicht verkrijgbaar zijn Plakmeo! verkrijgbaar. Papier v.a. 15 ct. per rol 2 p. ROLLADE 1 p. VET 2 p. ROSBIEF, 1 p. VET 2 p. GEHAKT, 1 p, VET 5 p. hard OSSENVET 2 p. BIEFSTUK Spaarnwouderstr. 62 Prima kwaliteit Ververij Chemische Wasscherij i.M GR00TE HOUTSTRAAT 5A. Telefoon 771 l!» VERVEN EN ST00MEN VAN Voorjaarsgoederen FR. TAVERNE! en alle soorten Gordijnen en Spaarnwouderstraat 62 Tapijten. Bij ons is de keus niet moeilijk Wij zijn rwïm gesorteerd. Prima Eng. gemaakte Heeren-costuums tie nieuwste dessins in modellen vanaf f25. BLAUW KAMGAREN COSTUUMS vanaf f 25, f 30, f 35, f 37,50 en f40. vanaf f 20. Ook kleeding voor corpulente Heeren. PANTAIOSS VOOB DE DIKSTEX Ü.VöER DE DIKKE PEBSOiVEX. Jongeheeren Costuums vanaf f 10.75 AI deze goederen zijn verkrijgbaar bij KL. HOUTSTRAAT 97, bij de KI. Houtbrug Jp

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 11