SPORTBLADvan HAARLEM'S DAGBLAD Maandag 11 Juni 1923 No. 12263 R. C. H. Kampioen van Nederland Onder leiding van P.W. PEEREBOOM R.C.H. KAMPIOEN VAN NEDERLAND Verschijnt wekelijks H.F.C. IN DELI ■R. C. H., de flinke Racing. Ia thans kampioen van 'i land! Ieder, die met haar steeds mee ging, Is door vreugde overmand! R. C. H. hield hare kleuren Fier omhoog, waar zij ook was; Hield niet van onnoodig zeuren. Het was alles eerste klas! Boekclaar en Xachtegeller Vormden saam de linkerv/ing Speelden eiken Zondag feller, 't Ging om hun verecniging Roelfsema, Van Dam en Koning, Vielen •onophoud'üjlc aan; Vonden dan ook hun belooning, Als de „kiep" den bal liet gaan! Nieuwenhuis, de stoei e speler. Was gedurende 't seizoen. Een enorme spelvcrdcclcr, Lapte allen aan zijn schoen! Een aardige foto van het elftal cud- H. F. C.'ers, ever welks wedstrijd te Medan wij in een vorig nummer het eon en ander mededeelden. H. F. C.'ers zullen in deze foto de volgende oud-clubgenocten vinden: Saeys, Bollée, Ten Cate, Van Maas, Angenent, Kater, Wegerif, Bauer en Von Mcller. De grensrechter, geheel rechts, is do oud-Kaar. lemmer J. de Craaiff. In het elftal speelden 9 H. F. C.'ers mede, daar de cud-blauwwitten Koper en M. Schnitger op het laatste oogen-blik verhinderd waren mede te doen. Geutskens, Krom, zij beiden steunden Hunnen spil verbazend goed; Losten schoten, die zwaar dreunden, „Voedden", vielen aan verwoed! 't Duo in de achterhoede, (Willem Hazevoct en Kuyt), Was steeds flink en werd nooit moede, Speelde fair den wedstrijd uit Douwe Radsma, in de palen, Stond steeds stevig, onvervaard Weinig zagen wij hem falen, 't Doel der Racing bleef bewaard; Julian, de werker, zwoeger. Trainde R. C, IT. geducht! Ach, wie dacht aan trainen vroeger? Haarlem leek een klein gehuchtl Het succes is dus gekomen, 't Resultaat is pick-piek-fijn! Ieder heeft het nieuws vernomen, Dat de Racing trotsch mag zijn! Laat de klokken nu maar luiden, Laat de klokken nu maar slaan! 't Klinkt van 't Noorden tot het Zuiden De R a c i n g-C lub zal nooit vergaan LUCHTVAART. SPORTWEEK IN ENGELAND. In Engeland organiseert men een feroote vlieg-week, die 'zal plaats heb ben van 23 tot 30 Juni. Op 25 Juni begint het internationa le luchlvaartcoiigres, dat tot het einde tier week zal voortduren. Tenslotte zal op 30 Juni te Hendon een demonstratie van militaire vlieg tuigen plats hebben, waaraan wordt deelgenomen door machines van de eenvoudigste tot de ingewliklkelclföte Constructies. V.'IELRIJDEN. EEN STOUT STUKJE. Pierre Lnbric, een Frausch wielren ner, haalde een paar dagen geleden het stoute stukje uit, van de 1ste I étage van den Eiffeltoren (86 M.) op zijn fïet3 de traip af tc rijden. In Fransche bladen is met liet er niet over eens, of men het een flink staal-, tje van moed of een nutteloozen acro- batentoer moet noemen. Honkbal HONKBALCLUB „HAARLEM". Zooals reeds verloden, week vermeld, is opgericht de Honkbal Club „Haarlem". Het bestuur, is als volgt samengesteld: J. II. Kuling, voorzitter, I.. Wegerif, se cretaris-penningmeester en M. Corstens, commissaris van materiaal. De vereeniging is reeds in het bezit van liet complete materiaal, hiervoor benoo- digd, en zal onder de bekwame leiding van den heer Bloesing getraind worden, hetgeen een groot ivoorrooht is, daar c.o heer Bleesi-ng, voorzitter van den Neder landse-hen Honkbal Bond, het spel dooi en door kent. Dat mei kracht en groet enthousiasme door de leden zal worden geoefend, blijkt mede hieruit, dat reeds vóór I Juli voor do competitie zal worden ingeschreven, zoodat na 15 Juli eoer waarschijnlijk de eerste competitie-wedstrijd te wachten slaat. De oefeningen 7,uilen worden ge houden op hel gemeentelijk speelterrein aan de Kleverlaan. en wel op Zondagmor gen van 912 uur en Donderdagsavonds vanaf 7 uur. Zondagmorgen werd geoefend aan de Leidschevaart; het bleek toen reeds, da' do leden het zeer serieus opnemen. Zij, die im. deze sport belang stellen, wordon uitgenoodigd om te komen kijken op de genoemde oefeningsavonden; zij kunnen zich aldaar bij de bestuursleden ais lid opgeven of nadere inlichtingen verkrijgen. Zcoals reeds eerder in ons blad is ge schreven, is Honkbal een mooie zomer sport, die eenige overeenkomst vertoon» met cricket. Voor velen lieeft het op cricket misschien dit voor, flat men aan Honkbal niet zijn geheeler. dag bc-hoefl ou te offeren, daar een Honkbal-wedstrijd in ciica 2 uur is afgeioopen. Zooals al licht bekend is, wordt het gespeeld door twee paitijen, elk van 9 spelers. Er is steeds hc-weging. aan de zijden van het uitgezette vierkant; dit geeft het spel die groote levendigheid en afwisseling, waar door de Amerikanen Oiet boven het cric ket verkiezen. Daarom, liefhebbers van zomersporten, komt op de oefeningsavonden eens kijken en u zult zich stellig als lid opgeven. R.C.H—WILLEM II De Willem ll-keeper ziet den bal in het doel verdwijnen. LAWNTENNIS. Competitie EL L. T. B„ OVERZICHT. Het is eigenaardig, dat men des winters nooit in de open lucht tennis wedstrijden houdt, terwijl momenteol het weer zoodanig is, dat men het in den winter vaak beter heeft. En nu speelt men, storm en regen ten spijt! tiet blijft aldus sukkelen. Ver saheidene wedstrijden werden door re gen onderbroken, In de eerste klasse in de eerste plaats de belangrijke ontmoeting Anglo Dutch—Festina, waarbij ae Rotter dammers zich veel heter hielden dan eenigen tijd terug in Amsterdam. Nu wonnen de A. D.-meuschen met 5-2. De eerste- wedstrijd D. D. V.Dordt werd gestaakt met 4-0 voor de eersten. Thans werden deze wedstrijden geëin digd en tevens de returnwedstrijd ge speeld. Beide matches werden door D. D. V. gewoónen, ofschoon zij zonder Roldanus uitkwam. De eerste met 7-0 en de tweede met 4-3 na veel spanning. Hilversum sloeg Daisy te Apeldoorn met 7-0, terwijl D. D. V. II met G-l van het zwakke Aurora, won. In de ITaai'lemsche afdceling boekte Santpoort een 5-2 overwinning op Res Nova. waarbij o.a. Nico Bouvy van Bertling wou en in de dames-dubbel mevr. Bouvy en mevr. Leesberg van de dames Dozy en Wijsman wonnen. Dea II kon het begrijpelijkerwijs niet tegen Haarlem bolwerken en ver loor mot 6-1, waarbij De Gaaf het eenige puntje in de wacllt sleepte. Top, dat in Amsterdam tsgeu Smash II speelde, zal nog eens terug moeten komen, daar de strijd met 3-2 voor Smash II door regen gestaakt werd- De voornaamste uitslagen zijn. a le klasse. D. D. V.—Dordt. L. T. C. 7-0 Dordt. L .T. C.—D. D. V. 3-4 Anglo DutchFestina 5-2 D. D. V. IIAurora 6-1 DaisyHilversum 0-7 2e klasse; Smash II—T. O. P. 3-2 (gestaakt'. SantpoortRes Nova 5-2 Haarlem I—Dea II 6-1 A. W. CHALLENGER. Hengelen. Be bedreigde uengelrechten We hebben den heer II. F. van der Goes, den voorzitter der hengelaars- vereenigmg „Tusschen het Riet" (waarvan de burgemeester, da heer C. Maarschalk, beschermheer is) eens gevraagd, wat do hengelaars voorne mens zouden zijn te doen, als het in derdaad eens zoover mocht komen, dat het visschen met den heugel verboden v/erd. De heer Yah der Goes haalde twij felachtig zijn schouders op en sprak als zijn meeniug uil, dat het Wellicht nooit zoover zal komen. .Wel veron derstelde hij, dat de desbetreffende Staatscommissie zal onderzoeken, wel ke wateren er voor in aanmerking zouden korden, waarin het bijvoor beeld to* 1 October verboden zou ziju, op snoek te visschen. ,,En goed beschouwd", zei de heer Fan der Goes, ,,ben ik daar niet eens zoo'n groots tegenstander van. De' snoek is in de zomermaanden lieele- maal niet goed. Ieder, die verstand van visschen heeft, weet dat. Daar om is het zoo te betreuren, dat sommi ge visschers toch in dezen tijd naar snoek hengelen. Die visch wordt te gen 1 October pas goed". De hengelaarsvereeniging „Tus schen bet Riet'' beeft, aldus 'de heer Staande van links naar rechts: Kuyt, Radsma, Hazevoct, trainer Julian. KnielendeGeutskens, Nieuwenhuis, Krom. Zittende: Koning, Van Dam, Roelfsema, Nachtegeller, Bcokelaar. Van der Goes, zelf een stuk water gepacht van de Leidschevaart, loo- ponde van de Brouwersvaart te Over- veen, tot vierhonderd meter voorbij het station te Lisse, waarvoor zij niet minder dan f 800 per jaar betaalt. Wanneer de zooeven genoemde Staatscommissie ook voor dit water het visschen met den hengel tot 1 Oc tober zou willen verbieden, dan zou „Tusschen het Riet" daarin stellig niet berusten, maar maatregelen be ramen, om meer recht op dit water te verkrijgen, teneinde karper uit te zet ten. De hengelaars zouden ook niet zoo tegen de broodvisschers gekant zijn, als dezen zich maar v ilden bepalen tot het vangen van uitsluitend aal en alle andere vischsoorten, die in hun fuik mochten komen, weer vrijlieten. Maar velen doen dat niet. Tot hun eigen nadeel. Op het zooeven genoemde stuk water zouden anders gemakkelijk hvee broodvisschers hun bedrijf kun nen uitoefenen. Komende tot de vraag, waar het om ging, namelijk wat de hengelaars biï een eventueel algeheel hengelverbod zouden doen, antwoordde de heer Van der Goes, dat de belanghebbenden dan zeer zeker zouden gaan reclamee ren, „en als dit niet mocht helpen", zei de heer Van der Goes lachend, „dan gaan we een beetje aan Politiek doen! Er zijn heel wat liengelliefheb- bers, dat zal n wel bekend wezen. Dan gaan we aan de Knmer-candidatc-n vragen, of zii vóór of tegen dé henge laars zijn! Maar ik zie de toekomst vooralsnog heiisch niet somber in. Ik behoor niet tot hen, die al vuur zien, vóórdat, er brand is! De hengelsport heeft te veel burggerrecht verkregen, om haar zoo maar zonder meer weg t? cijferen! Wij willen, dat er gehen geld masr worden volgens de bepalin gen in dë Grondwet, natuurlijk met inachtneming van den verboden tijd tusschen 15 Maart en 1 Juni". Schieten. Haarlemsche Scfrieibond DE COMPETITIE. Eindelijk, wij schrijven reeds 10 Ju ni, is dan de volledige uitslag bekend van den Haarlemscben Competitiewed strijd. Er moest nog door eenige hee- ren van „Voor Vaderland en Koning" worden geschoten, hetgeen Zondag morgen heeft plaats gehad. Het eer ste vijftal bracht het tot een goed eind en behaalde 93S p., zoodat definitief beslag op .de tweede plaats is gelegd. Het 2e v ijftal had nog een goede kans, voor de derde plaats doch door een on gelukje van een der schutters is het uitgedraaid op de vierde plaats. Do eindstand is dus: le. Vijftallen: 1. Gen. Joubert 4717 p., 2 V. V:. en K. 4679 p.. 3. Gen. v. Merlen 4624 p., 4. Claudius Civïlus 4597 p., 5. Bloe mend. Commando 4569 p. Hoogste korpsschiitters resp.: J. W. F. Francoo 959 p.. .T. F. A. Kohlwey 952 p., A. II. de Wilde 939 p.. M. A. Ifoeben 951 p., A. J. ITekker 947 p. 2e Vijftallen: 1. Gen. Joubert 4539 p., 2. Bloemon- daal Commando 4455 p., 3. Gen. v. Merlen 43S9 p.. 4. V. V. en K. 4357 p., 5 Cladius Civïlus -4331 p. Hoogste korpssc-hutters resp.: N. v. Keulen 929 p.. J. van Buggeuum 913 p., Th. Iveistel 724 p., ,T. Jacobs 876 p., L. Dost 900 p. Hoogste korpsschutter van liet ge heel werden dus- voor de le vijftallen de heer .T. W. F. Frnnsoo en voor de 2e vijftallen de heer N. v. Keulen. Het krachtsverschil tusschen de ver- eenïgïngen is wel erg groot want no. 1 staat 38 p. boven no. 2, no. 2 55 p. boven no. 3: no.3 27 p. boven no. 4 en no. 4 28 p, boven no. 5, Die verschillen zijn te groot cn moeten het volgende jaar belangrijk minder zijn. Het wordt dus oefenen en nog eens oefenen. De prijswinners gelukgewenscht met het behaalde succes. Eindwedstrijd: Litslag vrije baan 3e klas. 1. A. Lindeman 97-97, 2. F. B. M. Stachelhnnsen 96-94 (IS): 3. H. J. Klau wers 96-94 (17): 4. W. Oorthnizen 96- 93; 5. H. v. d. Laan 95-91, 6. C. Elder» mans 93-92; 7. J. Rompa 96-88. BESTUURSVERGADERING. Dinsdagavond a.s., 8 uur, beslunra vergadering in het gebouw „De Nij verheid" Jansstraat. Agenda: Afwer king. Nationale wedstrijd. Ook de le den van de Commissie van bijstand worden uitgenoodigd de vergadering bij te wonen. WAPENBROEDER. Een medailie voor R. C. H. van Haarlem's Dagblad Do Directie van Haarlem's Dagblad zond heden het kranige lt. O. II. den volgenden brief Aan het Bestuur van de Racing Club Haarlem, alhier- Heb is ons een behoefte. Uwe ver ecniging onze oprechte gelukwenschen aan te bieden bij bet behalen van het voetballer upioensehap van Nederland. Niet alleen strekt deze schitterende prestatie Uw sportieve energieke ver- ceniging tot eer, maar liet feit, dat voor de eerste maal een dergelijk, tusschen de vier districten bestreden kampioenschap naar Haor-ern ge bracht wordt, verleent or voor de sport-enthousiasten in onze stad een bij zonderen glans aan. liet ligt in ons voornemen Uwe ver* eeniging een blijvend souvenir aan' deze. heugelijke gebeurtenis aan te bieden in den vorm van een zilveren' medaille, die wij U verzoeken we! te willen aanvaarden. Wij zullen haar zoo snel mogelijk laten vervaardigen en U doen toekomen. U ten slotte toewenscbende dat dé toekomst voor Uwe vereeniging even schitterend moge zijn als het heden,' verblijven wij Hoogachtend, i Dir. HAARLEM's DAGBLAD^ R.C.H.WILLEM II EEN HEFTIGE DOELWORSTELING

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 7