V® ET& R.C.H wint met 4-2 van Willem II en is kampioen van Nederland a m NEDERLANDSCHE VOETBALBOND Een zeer mooie en spannende wedstrijd R.C.H. door „Haarlem" gehuldigd fc. C. H. Hulde moet hier zeker gebracht wor- Jen aan het adres van do wakkere Ra- VEROVERT DEN EERE- Icing en haar spelers in het bijzonder voor Voetbaloverzicht. TITEL. Zooals we Zaterdag reeds voorspel den. hebben de R. C. H.'ers de pracht kans, om den eere-titel ie bemochugen, 2ich niet laten ontglippen. Mei 42 Leeft R. C. H. welverdiend van Willem II gewonnen en is daarmede kampi oen van Nederland geworden 1 We wenschea R. C. H. met deze on gekende prestatie van harte geluk. Vooral voor Willem Hazevoet, die Van de oprichting af in het eerste elf tal heeft gespeeld en zijn toen nog kleine clubje tot een groote vereeniging heeft zien groeien, moet het een groote voldoening wezen, dat zijn Racing thans de hoogste plaats in den lande bezet. Voor hem dan ook een apart eere-saluut! De wedstrijd was prachtig om aan te zien; spannende oogenblikken van het begin tot het einde. Met een ongekend enthousiasme wierpen alle elf spelers zich in den strijdmen kan het hun aanzien, dat zij nu eens niet van den sterksten tegenstander zelfs wilden ver liezen. Het zou dan ook onbillijk wezen, om namen van uitblinkers te noemen, vrant alle spelers hebben in den waren zin van het woord gezwoegd. Alleen spreken we de hoop uit, dat scheidsrechter Van Gessel, wanneer hij nog eens geroepen wordt, zulk aen belangrijken wedstrijd te leiden, een luider fluitje meebrengt, want dat van gisteren was totaal onhoorbaar en had het onaangename gevolg, dat- er tel- kens na zijn fluitsignaal een minuut doorgespeeld werd, tot groot verdriet Van beide partijen. Een record aantal toeschouwers heef: 'den strijd bijgewoond. Na afloop van den wedstrijd u'erd R. C. H. ia haar kleedhuis namens haar zuslervereenigtng „Haarlem" dcor den teer J. A. J. Paulcn met een fraaien krans gehuldigd. De heer Patrien stelde er hcogea prijs op. da: Haarlem de eerste vereeniging was, die R. C. H. na het behalen var. het Nederlandsch kam pioenschap huldigde* Eea bestuurslid en de aanvoerder dankten den heer Paulen voor deze hulde. Met muziek voorop en gezeten landauers werden de spelers langs een grooten omweg naar de Groote Markt in Haarlem gebracht, waar de stoet on bonden word. Ranglijstjes. KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. 6 4 0 2 S 16- R. C. H. Be Quick (Gr.) Go Ahead Willem II (a) (a) Willem II t BUITEN CEWONE COMPETITIE. Nieuwe indeeling. 'A. S. C. S 3 1 1 7 8—6 !D. H. C. 53026 97 Hilversum 53216 7—' Spartaan 5 2 12 5 7 S. V. V. 412146- •Zandvoort 40040 5— De Uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDER- LAND. R. C. H.—Willem II 4_ BUITENGEWONE COMPETITIE. Nieuwe Indeeling. .Leiden S. V. V.Hilversum Oostelijke afdeeling. Derde klasse B. Borne; BorneEnsch. Boys II 1o KAMPIOENSWEDSTRIJD. ©osterbeek Oosterbeek Go Ahead II o1 BUITEN DE COMPETITIE: Om den Alomarla-beker. '.AlkmaarAlcmaria Victrix— V. S. V. 3—1 Om den H. V. C.-beker. AmersfoortH. V. C.Storm vogels 0—3 Om den Mohr-beker. Hilversum't Gooi—Allen Weer baar 3o Om het kampioenschap van Nederland R. C. H-Willem II (4-2) In een zeer goed gespeelden wedstrijd is het R. C. H. wederom gelukt, door be tere baltechniek van de enthousiast wer kende Willem li-spelers te winnen en daarmede het kampioenschap van Neder land weer eens in het Westen to doen belanden. de keurige prestatie, speciaal in da kam pioenswedstrijden verricht. Verder aan den energieken trainer Nr. Julian, aan wïen zeker een groot deel van het succes toekomt. Hulde aan hem en anderen, die hiertoe hebben medegewerkt. Deze dag is werkelijk een glorie in Haarlem's voetbal- historie geworden, in het bijzonder voor de Racing. Alle spelers hebben ook dezen middag zich tot het uicerste gegeven en enthou siast gewerkt van het begin tot het einde Driewerf hulde voor die elf! Een zeer druk bezoek was er dezen mid dag op het R. C. H.-terrein, dat den stroom kijkers nauwelijk kon bevatten, toen scheidsrechter Van Gessel precies halfdrie het aainvangssignaal deed weer klinken en R. C. II. zich volledig op stelde, terwijl bij Willem II Mommers en Stevens door ziekte verhinderd waren. Van het begin af zien wij een enthou siasten strijd met R. C. H. door het wind- voordeel in de meerderheid. Eenige keu rige aanvallen leveren geen resultaat op. Ma'.hysen, goed bijgestaan door Mertens Scholleart, weten de enthousiaste, goed op gezette R. C. H.-aanvallen onschadelijk te maken. Roe!fsem3, Van Dam en Nachtegeller beproeven de talenten van den Willem li-keeper, die van zeer goed© kwaliteit zijn. Na eenige pittige aanvallen van Wil- II, die eenig gevaar opleveren voor Radsma. doch waarbij hij solide is, komt R. 0. H. in de meerderheid en onder neemt aanval op aanval. Boekelaar en Koning maken verschillende rushes en geven pracht voorzetten, doch voorloopig weten Nertens c.s. het gevaar te bezwe ren. Dan bij een goeden aanval, wordt Nachtegeller. in den rug bewerkt; Van Gessel geeft penalty. Van Dam plaatst ch achter den bal en een helsch lawaai kondigt aan. dat R. C. H. de leiding heen momen (1—0). Willem II doet eenige onsamenhangen de tegenaanvallen. Niet lang hierna, na dat eenige malen de bovenlat geholpen heeft en net naast of over geschoten is, wee; Roeifsema een voorzet van Boekelaar te benutten en den stand op 20 te brem Willem II legt er een schepje bovenop en weet juist vóór rust van een misver stand in de R. C. I-I. achterhoede te pro fiteeren (21)In de rust worden eenige athletiek-nummers ten beste gegeven, waarbij „jumper" en de gebroeders .Dek ker keurige sprongen in polsstok-hoog laten zien. Het publiek- toont zich en thousiast en weet het getoonde naai waarde te schatten. Xuide worden d< athleten toegejuicht. De muziek liet eïch niet onbetuigd. Na de hervatting is Willem II onmid lijk in den aanval en slaat een geregeld beleg voor het R. C. H.-doel, dat de be kogeling doorstaat. De R.C.H.-verdediging houdt stand; geleidelijk aan b.auw-zwarten zich van de omsingeling los te maken en nu het offensief heel inhaalden te nemen. Boekelaar krijgt volop gelegenheid, om te toonen, dat zijn spel aanmerkelijk verbeterd is. Keurige rushes onderneemt hij en dito voorzetten volgen. Plots een R. C. II.-aanval, Nachtegeller wisselt van plaats mot Boekelaar, geeft een pracht voorzet, waaruit Koning langs den uitloopenden Nathijsen no. 3 maakt (3-1). Binnen de 2 minuten heeft Nachtegeller dan een voorzet van Koning benut en de stand is 4—1. Willem II werkt enthousiast verder. Kuyt trapt een bal weg, doch deze belandt voor de voeten van Gehring, die zich niet bezint en no. 2 maakt (4—2). R. C. H. blijft sterker. Krom raakt geblesseerd. Nachtegeller trekt zich in de verdediging terug. Willem II weet evenwel den ach terstand niet te verkleinen en wanneer Van Gessel, die goed leidde, het einde aankondigt, heeft R. C. H. het kampioen schap van Nederland behaald. Hierna komt als eerste de heer Paulon namens „Haarlem" met een prachtkrans de R. C. H. gelukwenschen met den be haalden titel. Deze attentie werd op lioo- gen. prijs gesteld. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. óp den heer Kips, voorzitter N. V. B., Tim mermans, bestuurslid N, V. B.; Boeljon, hoofdconsul; Blóte, secretaris van „de Zwaluwen"; de wethouders Nr. Bomans Mx. Slingenberg, ene. 'a afloop ging het R. C. H.-elftal in open rijtuigen voorafgegaan door de mu- ziekvereenigirg Laurens Janszoon Coster door Schoten en Haarlem naar café Brink maan, waar de avond op recht gezellige wijze werd doorgebracht. Buiten de competitie ULYSSES I—D. I. 0. I (2—3). Door dat eenig© Ulysses-spelers schitterden door afwezigheid, kon de ze wedstrijd pas om ruim 10i uur aan- jen. D. 1. 0. speelt de eerste helft met wind mede en is zoodoende even sterker. Wanneer rust aanbreekt, heeft zij een nuttigen 20 voorspron; elkaar "op, doch Uiysses is het meest in den aanval. Door snel toeloopen weet de rechtsbuiten van Ulysses met een goed schot tegen te scoren. (2—1). Na den aftrap neemt D. I. 0. den bal mede en binnen een minuut is het 3—1 door toedoen van een Ulysses- speler. Wanneer nog een 10 minuten te spelen zijn. is liet wederom de rechtsbuiten van Ulysses die door snel toeloopen weet te scoren (32). in wel ken stand geen verandering kwam'. ULYSSES II—D. I. S. I (4—0). D. I. S. geniet het eerst het wind- voordeel en is zoodoende iets sterker, doch door goed verdedigen der Ulys- ses-achterhoede weet zij scoren te voor komen. Uit een snellen aanval weel Ulysses kort voor rust zelfs de leiding te nemen door toedoen van Joosten. Na de rust heeft Ulysses het win voordeel en is voortdurend sterke)-. Spoedig is het dan ook 2—0. Het laat ste kwartier zien' we zelfs de Ulysses- keeper op de helft van het veld staan. Als het einde daar is, heeft Ulvsses II dezen wedstrijd volkomen verdiend met 4—0 gewonnen. Een tegenpunt had D. I. S. echter wel verdiend voor haar harde werken. Wedstrijden van T. H. B. T. H. B.—HAARLEM-COMB. (1—3). De kampioenen van de 1ste klasse B. van den II. V. B. spelen eenige oefenwedstrijden tegen sterke tegen standers. Zoo werd Zondag gespeeld tegen een Haarlem-combinatie, be staande uit in hoofdzaak spelers uil het tweede elftal versterkt met Kaan, Van Da alen en" Van Donselaar. T.H.B. moest het stellen zonder eenige harer beste spelers, zoodat het verkregen re sultaat alleszins bevredigend was. Vóór rust werd het spel in hoofdzaak op de T. H. B.-helft gespeeld, c'och de achterhoede weerde zich uitstekend. Door van Donselaar werd no. 1 ge scoord: Veldheer wist vóór rust den stand op 2—*0 te brengen. De tweede helft ging meer gelijk op, hoewel de wind veel afbreuk aan het spel deed.Van deWeter maakte t van. waarna Van Pellecom 1 vergeefsche pogingen ten derden male de roodbroeken scoorde. Hierbij bleef het. Haarlem won verdiend. Scheids rechter Van der Horst leidde dezen gemoedeliiken wedstrijd tot ieders ge noegen. H. B. II—SPOORVOCELS (7—0). De 3de klas kampioenen konden het tegen het tweede elftal van T. H. B. niet bolwerken. De Boys hielden het spel steeds in handen en. brachten Spoorvogels een geduchte 70-neder- Inag toe. van welke doelpunten Van den Berg er 6 scoorde. T. H. B. Ill—E. H. S. I en II (2—1 Een combinatie van E. H. S. I en II vist het niet tot een overwinding te brengen tegen T. H. B. III. De strijd ging hier meer gelijk op; alleen kon den de Boys het. net eenmaal méér •inden dan E. II. S., waardoor de groenwitien met 21 wisten te zege vieren. Een penalty werd door E. H. S. niet benut. OM DEN 3ISSCH0PSBEKER. R.-K. A. V.—CRAAF WILLEM II (1—0). Onder groote belangstelling is Zondag de finale om den Bissthopsbeker te Lisse gespeeld tusschen Graaf Willem II uit Den. Haag en R.-K. A V. uit Amsterdam. Graaf Willem II had 5 in vallers, waardoor zij niet dat spel ga ven', wat wij van haar op het H. 15. C.- terrein gezien hebben. Graaf Willem 11 heeft eerst bet voordcel van den ster ken windzij doet eenige goede aan- •allen, doch bet schieten is door den wind zeer lastig, terwijl de R.-K. A. V verdediging goed werk levert. R.-K. A. V. doet enkele uitvallen, zon der succes. Rust 0o. In de tweede helft zijn de R.-K. A, V.'ers direct aanvallend als een corner goed voor doel geplaatst wordt, volgi een scrimmage, waaraan Huijsstee een einde maakt, doorimet een onhoudbaar schot R.-K. A. V. de leiding te bezor gen. Graaf Willem II zet er dan alles op om gelijk te maken, doch geholpci door den wind, blijft R.-K. A. V. macs ter over het terrein. Met 1o legt R.-K. A. V. voor een jaar beslag op den fraaien beker, d-.i na afloop door kapelaan Looyaards werd uitgereikt. SERJEWEOSTRIJD. Zondag trok H. B. C. III naar Noord- wijk, om tegen Concordia II in de fi nale te trachten den eeisten prijs te behalen. Vol moed trok zij af, maar ontmoette daar 'een combinatie van I en II waar tegen zij niet bestand was. Concordia begint met eenige goede aanvallen, waartegen II. B. C. voorloo pig weerstand biedt, maar als even met 10 man gespeeld wordt, wegens een blessure van den links-back, weet zij de leiding te nemen, welke achter stand vóór rust nog wordt ingehaald door een schot van Draijer. Rust 11. Na rust is Concordia veel sterker, en weet achtereenvolgens den stand op 41 te brengen. Met een penalty brengt Juffermans den stand op 42 voor Concordia, waarmede het einde komt. H. B. C. heeft echter geprotesteerd tegen ongerechtigde spelers van Con cordia. Voetbalnieuws. De gedegradeerde „Groote Haagsche". Onze lezers weten het, .nietwaar, dat II. V. V., de groote Haagsche" (zoo als zij bij voorkeur genoemd wordt) voor degradatie is aangewezen. Ten minste volgens de competitievoorwaar- deti van het seizoen 1922'23. De club, die dezen zomer haar veer tigjarig bestaan hoopt te vieren en in den loop der jaren zooveel voor het ■oetbalspel in ons land heeft gedaan; meegeholpen heeft, om dit spel in alle kringen populair te maken, moet de- gradeeren. De cluh, die (toen zij nog de alom gevreesde „Leeuw van Wassenaar" was) tien maal kampioen van het Westen en acht maal kampioen van Nederland is geweest, wat nog geen andere vereeniging in ons land haar Heeft nagedaan. De club der Kesslers, van Constant '.ucyden, van ue Campioni's en vele andere spelers van naam, die niet al leen vele jaren de kleuren van 11. V. V., maar ook die van Nederland hoog hebben gehouden. Want er zijn tijdon geweest, dat er wel zes II. V. V.'ers voor het Nederlandsch Elftal tegelijk gekozen werden, tot groot verdriet vaak van Amsterdammers, Haarlem mers en Rotterdammers, om van de drie andere distrieten maar niet te spreken. liet voor en tegen der competitie- voorwaarden van de laatste jaren is al vaak ook in dit blad besproken, maar zeer velen waren liet er over eens, dat het onbillijk en onrecht vaardig was, om de clubs zonder het spelen van degradatiewedstrijden te laten degradoea'en. Dat kwam vooral uit, toen clubs-als II. F. C., Hercules, Sparta en Vitesse voor de „ei aanmerking kwamen. Wie hei zich niet den wanhopigen strijd van Sparta om in de eerste klasse te blij ven? En haar zegetocht naar Haar- lom, die de Rotterdammers toch niet voor degradatie behoedde? Wie her innert zich niet de schier bovenmen- schelijke krachtsinspanning der II. F. C.'crs, die twee maal moesten trachten te promoveeren, teneinde- weer eerste klasse te komen, wat hun zoo schitterend gelukt is? En thans is dan weer aller belang stelling op H. V. V. gericht. Zal zij het volgend seizoen in een lager mi lieu moeten spelen, of zal zij door de •oorgenomen nieuwe compotitierage- ling voor de eerste klasse behouden blijven De degradatie moet II. V. V. wel driedubbel hard vallen, omdat dit door het doelgemiddelde moet geschie den. De Hagenaars hebben namelijk, renals D. F. C. en Quick, 19 punten. Vooral 't verschil met Quick is uiterst miniem: op een verschil van 0.02 doel gemiddelde moet li. V. V. degradee- ren. Dat is toch eigenlijk al te gek! Als de tijd niet reeds zoover gevor derd was, zouden we zelfs wenschen, dat D. F. C. Quick eu II. V. V. een halve competitie moesten spelen, om 11 it te maken, wie degradeeren moet. Het zonderlinge der degradatie van I. V. V. komt nog duidelijker naar oren, als men op het ranglijstje ziet, (lat H. V. V.'s voorhoede slechts vier goals in het heele seizoen minder ge scoord heeft, dan die van R. C. H., die kampioen van het Westen geworden isVolgens de goals heeft II. V. V. het dan ook eigenlijk alleen aan haar verdediging (die 45 maal gepasseerd werd) te danken, dat zij moet degra deeren. Met belangstelling zullen we intus- schcn het verloop der geschiedenis van V. V. gadeslaan. We spreken even wel de hoop uit, dat II. V. V. gelou terd uit deze misère te voorschijn! treedt en dat zij haar bijnaam „Leeuw j van Wassenaar" weer met fierheid mag dragen! club als H. V. V. mag niet ten onder gaan! VITESSE. Vitesse heeft ter herdenking van haar promotie naar de Oostelijke eer ste klasse voor de spelers van het eer ste en tweede elftal- een- clubtocht naai de Frïesche meren georganiseerd. De clubtocht wordt IS Augustus met 25 deelnemers in drie boeiers van de Friesche Jachtclub aanvaard. liet voornemen bestaat om op de heenreis te Zwolle een voetbalwedstrijd tegen A. C. te spelen, en fe Leeuwarden tegen Frïsia uit te komen. Men blijft een week op de Friesche meren, o.a. worden de Sneeker zeilwedstrijden be zocht. De terugreis gaat over de Zui derzee naar Amsterdam. Om hei: Kampioenschap van Nederland. CRICKETEESGHOUWINGEN. IV. Dat aan -het „uitzetten van het ild" irj. onze Hollandsche cricketwed strijden vaak zeer weinig zorg wordt besteed, zal elk werkelijk cricketlief hebber met mij betreuren; jaar in jaar uit wordt dit euvel op ouze velden ge constateerd, zonder dat ook maar de minste pogingen worden aangewend, 11 hierin verbetering te brengen. Ik doel hier met zoozeer op de Eer ste Klasse Vereenigingen, hoewel ook daar het „veld uitzetten" vaak zeer gebrekkig geschiedt, maar veel meer op de elftallen uit de lagere regionen en dan wel in het bijzonder op de ploe gen, welke in de plaatselijke bonden uitkomen. Hoe daar af en toe de belangen van dit cricket-onderdeel worden behar tigd, is werkelijk treurig te noemen. Aan wien echter van dat alles de schuld? Zeer zeker niet aan de jonge bowlers en aanvoerders dier elftallen; hun werd immers nooit gewezen op dc absolute noodzakelijkheid van het 'aii niet alleen de nowier eu xeider van liet elftal moeten hiervan op de hoog te zijn, noen, elke speler moet voor zichzelf kunnen uitmaken, waar hij moot staan, waar voor hem de meeste kans op succes is. Ik wil hiermede zeg gen, dat daar de bowler in combinatie met den aanvoerder hot veld uitzet, de fielder zooveel kijk pp spel en te genpartij moet hebben, dat hij zich, zonder verdere aanduiding, de plaats kiest, waar hij op de beste en nuttig ste manier zijn elftal kan dienen. Plaatst de bowler bijvoorbeeld een zij ner fielders op „point", dan behoort deze fielder voldoende spelkennis te bezitten om zijn plaats „dicht in" ol „dieper" to kiezen. Vooral het initia tief van den fielder op dit gebied laat zeer veel te wonschen over en het is zeor begrijpelijk, dat de taak van den bowler hierdoor aanmerkelijk zwaard wordt, Hot zou mij te ver voeren, elke plaats in het veld aan een nadere be spreking te onderwerpen; evenmin is. het mijn plan, mede te deelen, hoe een veld op fast medium fast en slowbowler moet worden uitgezet, dit alles is het werk van den ouderen cricketer, die door zijn jarenlange practijk zeer nuttigen arbeid kan ver richten, door den beginneling hierom trent iets bii te brengen: er ligt dus wederom terrein braak, dat met smart wacht om ontgonnen te worden. Het is dan ook inderdaad te honen, dat het zaad van dit epistel weldra hoog op mag komen in het waarachtige be lang van het cricket. Cricket in Engeland Varia Toer oer West-Indiërs. Samuel Coe. Yorkshire's aanval. Het West-Indische Cricket-team, onder leiding van H. B. G. Austin wordt over het algemeen in Engeland gunstig beoordeeld. Het elftal heeft iu P.'iscall een left-hand"'bov\l er en John een „medium-fast-bowler" een aanval van prima kwaliteit, terwijl, ook het veldwerk van de ploeg zeer geroemd wordt. Het latten is het wakste deel van het elftal en kan de ergeliiking met de beste Etigelsche prof.-teams nog niet doorstaan. De eerste ontmoeting tegen Cam bridge-University werd met 9 wickets verloren, hetgeen voor een groot deel te wijten was aan het zeer lastig te be spelen wicket. Tegen Sussex te Brighton rehabili teerden zij zich. Na een goed totaal van 213 runs (G. Challenor 87), scoorde Sussex 130( Slreet 56). Met 23 runs voorsprong werd aan de twee de innings begonnen, doch op het schitterende bowlen van Sussex's aan voerder A. E. R. Gillingham (5—14), kouden de West-Indiërs niets doen; het totaal sloot op 75.. liet Brighton-team had dus slechts 99 runs r.oodig voor de overwinning, doch Pascall en de fast-bowler Fran cis waren dusianig in vorm, dat het geheele elftal voor 72 runs aan den kant zat, waardoor de gasten hun rste overwinning boekten. Op Lord's speelden zij liun derde ontmoeting teeen een zeer sterk elftal der M. C. C. Het niet te hooge totaail der Enge'schen 228 (P. R. Johnson 103) werd gevolgd dom- 121 voor 8 wickets van de W-est-Indiër?. Toen kon egens dort regen niet. verder worden isneeld c-n daar op de eerste innings geen beslissing was verkregen, werd de ontmoeting als niet gespeeld beschouwd. Een volgenden keer hoop ik de ver- Jore verrichtingen van deze ploeg me de te deelen. De 46-jarige Leicestershire cricke ter Samuel Coe is ondanks zijn vrij hoogen leeftijd bijzonder in vorm. In drie op elkaar volgende wedstrijden scoorde bii 87 en .86 tegen Nortbans en 80 not out tegen Surrey. Speelde dit seizoen S innings met een gemid delde van 41.85. Zijn cricket-loopbaan dateert reeds van 1896; in die periode maakte liij twintig honderden in County-inatcbc-s met ails hoogste score 262 not out te gen Northamptonshire in 1914. Deze innings was geheel feilloos, duurde deolits vier uur en bevatte één 6, één en 39 vieren. Het schitterend spelende Yorkshire elftal beschikt momenteel over den besten aanval van geheel Irilland. In Kilner, Macauley, Rhodes en Waddington beeft zii bowlers van meer dan "middelmatige qualiieit. Op het oogenblik neemt Rov Kïsnor met 33 wickets en een gemiddelde van 5.90 de eerste plaats op de bowling- average in terwijl Macauley d'. rilr.ïé plaats Deze: mei, een gemiddelde van Iu.11 en iu tcaal 28 wickets. Zint ze ker een zeldzaam voorkomend ver schijnsel in de Eerste League, dat twoc bowlers van eenzelfde ploe» zulk eer), hooge plaats op de bowlinglijst in-, nemen, In do op 23, 24 cn_2ö Mei "espeelde wedstrijd legen Warwickshire ^er- richtte Maccauley den „Hattrick", terwijl Kilner de niet vaak voorko mende cijfers van 3—8 had. „UMPIRE". Nederlandsche Cricketbond, Rood en Wit—Hermes— D. V. S. Rood en Wit trekt eerst het veld in. Hennes begint met C. Yischer en Fl. lingering, van wie eerstgenoemde spoedig achter het wicket gevangen wordt voor 7. II. Offerman en J. Én- gering slaan zeer hard. Offerman wordt voor 17 (waaronder ©en flinke 6) door Fabel' gebowled, terwijl En gering door een tweeden vang van Van Manen moet verdwijnen. Voor de lunch worden nog Th. En- gering en Lindeman gevangen, resp. door Van Bueren en Wack- witz, waarna, Vuylstek© eu Ivappel- hoff op gelukkige wijze de 100 op brengen. Met de lunch zijn er 140 runs voor 5 w ickets. Direct na de rust wordt Kappel- hoff voor een kalme 21 door Swens gevangen. Vuylsteke slaagt er in, de score flink op te voeren, waartoe het vrij zw akke Jielden van de Haarlemmers ook wel meehielp. Do 200 wordt ge passeerd en op 211 sluit Ilermes de innings. Vuylsteke bleef met 57 niet uit Van de 6 bowlers, die bij Rood en Wit den hal gehanteerd hadden, na- ynen Reydon met 345 en Faber met Na rust wegen de partijen beter tegen Feith, van Karei Heyting, van Vaa juist opstellen der fielders in het yeld. -4—49 de meeafco wickets. Na éeii regenbui open'f Rood en Wig met Van Manen en Wackwitz, dia liet vrij eenvoudigo bowlen van da Schiedammers gemakkelijk bespelen.. Op 37 gaat Van Manen dubieus 1. b„ w. voor 17, waarna Wackwitz en Fa ber een flinken stand opzetten. Op 80 moet eenigen tijd gestopfj worden voor den regen, waarna spoe- dik do honderd wordt gepasseerd.- Eerst op 13Ö valt het wicket van Wackitz, die een goede 51 gescoord! had. Van Bueren en Davidson zijn direct uit, maar Iloldert en Faber brengen do score op 160. Dan ver dwijnt laatstgenoemde voor 56, direct daarop gevolgd door Koldert, die aan de boundary voor 13 gevangen wordt in den nog resteerenden tijd stijgt de score nog tot 193, waartoo Swens 11 n. u. en Van Ecghen met 12 het meeste' bijdroegen. Het eind bracht dus een gelijk spel., SCORES: H e r m e s-D. V. S.: Vischer, c. v. Manen, Reydon 7 TIi. Engering, c ,v. Bueren, Faber 14 II. Offerman, b. Faber 17 T. Lindeman, c. Wackwitz, Reydon 19 Engering c. V. Manen, Reydon 15 Vuylsteke, not out 57 A. Offerman, b. Faber 19 Kappelhoff, c. Swens, Bruin 21 G. Nolet, b. Faber 2 J Nolet, 1. b. w. Wackwitz 2 Pomes, not out 6 Extra's 32 Totaal (voor 9 w\). 211 Bowliugcijfers: O M R Wi Reydon 21 9 45 3 Bruin 18 4 48 U Faber 15 0 49 4 Iloldert 9 2 19 0 Davidson 16 4 Wackwitz 4 0 14 (J Rood e 11 Wit: Van Manen, 1. b. w. A. Offerman 17. Wackwitz, 1. b .w. Th. Engering 51 Faber, run out 5'i Bueren, b. Th. Engering 3 Davidson, 1. b. w. Th. Engering (J Iloldert, c. Vuylsteke, II. Offerman 13 Swens, not- out 11 Van F.eghen, run out 12 Reydon, not out 2 Wegerif, did not hat Bruin, did not bat Extra's 22 Totaal (voor 7 w'.) 193 Bowlingcijfers O M R W J. Engering 11. Offerman Offerman Th. Engering 9 2 19 2 11 1 21 3 V. V. V.—Haarlem Haarlem heeft ook aan do Kruislaan op 7 V. V. beide punten veroverd. En dit maal (wij constateereu hel met vreugde) zijn de Haarlemmers ook eens met hel bat losgekomen. Haarlem trok het eerst naar de wickets en scoorde liefst 189 B. Stol en De Ruig openden, maar Stol as. in een ommezientje weer terug, doot Anijs in de slips gevangen (10). Da Ruig heeft echter -niet het minste ontzag de bowlers, Grootmeyer ging al in de 3do over voor 6 en Anijs kostte in da volgendo over driemaal achter elkaar 2. Dam een misverstand met Schotsman, er^ do laatste is rum out. Bij wijze van repres* saillo mepte Do Ruig in dezelfde over Grootmeyer nog eens voor 6. A. Maas doet het veel langzamer, hij speelt zich uiterst kalm in. terwijl Do Ruig de bow- lery afstraft. Als Oudhcusden gaat bow len, neemt bij De Ruig's wicket ten kosta in één 4. (352). Healy neemt zijn plaats in, en begint iet A. Maas een onverstoorbaar kalm spel letje. Het uitstekende bowlen van Oud- lieusden tegen wind in, verdient speciale 'ermelding. Hij neemt dan ook tenslotte Healv's wicket, voor 22 runs. Het totaal is dam 121. Schmeink gaat Grootmeyer onderhan en memen, doch na 9 runs pikt Kost hem ma een hoogen slag in (5—135). De laatste bal van dezelfde over breekt dan^ tenslotte door de verdedig.ing van Maaa W. Wijs ziet zijn palcrn voor 0 geveld door Oudheusden, maar Brakel en Hout- kooper zetten weer een stand op. Op 163 Brakel eindelijk het eerste slachtoffer a Anijs voor 16. Ook P. Maas biedt nog jen noodigen weerstand. Ook hij wordt tenslotte door Anijs gebowld. Lantlng •eoort nog even in het bekende tempo 9 uis, cn op 185 sluit do innings. Grootmeyer,' Anijs en Oudbeusden had den ieder 3 wickets, resp. voor 64, 58 erï 57 runs. V. V. V. gaat dan naar do wickets. Ra leek een oogenblik, alsof we hetzelfde •pelletje van de vorige week zouden te krijgen. ICoopmans ging al met den. 5den bal van Healy voor en een paar overs later vangt Schmeink Alandt uit op eigen bowlen. Slag maakt een paar runa erbij, maar W. Grootmeyer staat angst* allig te prikken. De eerste wordt op 14 14 rums gevangen door A. Maas. J. Grootmeyer zal met zijn broer do zaak etjes gaan uitprikken, maar A. Maas die inplnats van Schmeink is gaan bow len, offreert hem een full-piteb, die hem machtig was, Healy vangt den slecht ■erwerkten bal in de slips (415). Oud heusden pilt één 4, en ziet zijn stumps duikelen (519). Echter Kost redt de si tuatie. Een paar harde tweeén, gevolgd door een paar boundery's, doen de score omhoog vliegen. Schmeink is weer gaan bowlen, maar kost in 4 ballen 7 runs. de 5de doet echter Willem Grootmeyer's pa- jor een langdurige 6 duikelen (6—72)' Engeigeer is verdwenen, voor hij kon sco- (7—32), Anijs wordt door Healy in do volgende over gevangen, bowled Schmeink (8—76), maar dan is 't voorloo pig weer gedaan. Schmeink kost in één 14 runs on Healy 11, waarna Brakel wordt aangezet. En met succes, Kost ver dwijnt, voor 58, en J, Alomdt, die zeer snel 21 runs scoorde, kan ook retireeren,. waardoor de zaak ineens bekeken was. Totaal 111, Brakel 2—5, A.' Mans 2—18, Hc-aly 3—39, Schmeink 3—36. De volledige scores zijn: Haarlem: P. de Ruig c. J. Grootmeyer, .T. Oud heusden 37 I. Stol c. W, Anijs, J. J. Groot meyer 0 W. Schotman run out I A, Maas bowled J. J. Grootmeyer 55 A. Healy bowled Oudheusden 22 Schmeink c. Kort Grootmeyer 9 W. Brakel bowled Anijs 15 W. Wijs bowled Oudheusden 0 M. Houtkooper not out 16 P. Maas bowled Anijs 13 A. Lainliug c and b. Anijs 9 Extra's 10

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 8