J. GRAAFT Uwen Winkelier RICHARD GROOTE UITVERKOOP DE FIJNSTE UIT DE NATUUR H. J. LAMP, Barteljorissir. 18 REISARTIKELEN FIJNE LEDERWAREN Verhuiir-lnriiting Zwarte 39 ÜBEVÜES 38 LONGTUBERCULOSE fÉpzijn van ijzerwaren, Gereed schappen en Huiehoudeiijke Artikelen SCHOUWTJESLAAN 57 Tel. 864 - F. SCHEFFER OLYMPIA Botermarkt hoek Barrevoetestr. Rijwielen en Banden Ziet tls etalage! Bevoordeel u zeil! DE RIJWIELTRUST Zijlstraat 64, Haarlem Brieven nit de Hofstad Onze residence heeft een verlies gele den, dat veel grootor is dam mem1 mis schien wel vermoodt. Het toezicht op de zeeweringen', do. sluizen en de duinen is van zeer veel belang en het is een post die eem bekwaam main eischt, volkomen op do hoogte van de zee en al haar grillen, al haar krocht cn haar daden. Die posl werd bier ter stede vervuld door een man, zoo volkomen bekwaam als men maar zel den treft. En doze man, een evem eenvou dige als bekwame man is door den dood aan zijn werkkring ontvallen. >1. Treur, zoo heette hij, was in een zeer broeden kring beltend en zijn heengaan is door zeer. velen zeer betreurd. Het zal moeilijk zijn hem te gen; er zijn «ui eenmaal functies die moeilijk te vervullen gijn omdat zij een bijzonrleren persoon eischen met bijzon dere kwaliteiten en deze worden slechts zelden precies zóó vervuld a wenBcht is. Veel z.g. hoogere functies zijn veel geihakkelijkcr ie bezel tem omdat de waarneming daarvan grootandeels drijft op een groep ondergeschikte amb tenaren, maar er zijn andeie posten die een geheel zelfstandige -vervulling eischen cn' voor deze is niet iedereen te gebrui ken. Treur was ee- man die 35 jaar onmiddellijke nabijheid van de zee heeft gewoond en zich altijd heeft bezig ge houden met zijn werk, dat juist een lang durige studie eischt. Hij was een erken de specialiteit op zijn gebied en daarom niisl, men hem zeer. 1-Iet is alleszins billijk dat juist de herinnering aan een man als dcce was wordt levendig gehouden In het bureaucratische stelsel daalt de be teekenis van zoo'ct deskundige altijd aan zienlijk omdat veel van zijn werk uiiet aan den dag treedt. Des te meer reden is er dat zij die de belcekenis op juiste waarde leerden kennen, daaraan uiting geven. -De verkiezing van wethouders beert plaats gehad. De twee bekwaamste van de vijf hadden zich niet meer beschik baar gesteld en dus ligt het voor de hand, dat de totale waarde v-an het vijftal nog al verminderd is. We zijn met de keuze der nieuwe maar zeer matig ingenomen en vreezen dat de leiding van het da- gclijksch bestuur in het algemeen er niet op vooruit zal gaan. Degenen die het wethoudersbijltie er bij neergelegd hebben 2fjn de heeren Droogleever Fonuyn, en Albarda. De eer ste die vroeger financiën beeft beheerd was dc laatste jaren met de gemeentewer ken helasi. De heeren Albarda heeft zes jaar oiidenvijs onder zijn beheer gehad. Ontegenzeggelijk waren het heiden zeer be kwamo figuren die bovendien hard ge werkt hebben. De richting waarin zij dat deden was weliswaar zeer eenzijdig, maar dat is nu eenmaal de geest van den tijd, waaraan zij niet konden ontkomen. Het zou onbillijk zijn te zeggen dat zij niet veel goeds tot Stand hebbc-n gebracht, maar dat zij beiden zeer dure heeren zijn geweest die door hun werk tot in lengte van jaren zware offers vam de gemeente lijke schatkist zullen vragen, is wel ze ker. De geweldige sommen die het ondei wijs verslindt cn de kapitalen die in den gemeentelijken woningbouw zijn gesto ken zullen htjt budget blijvend zeer be zwaren en het zal onmogelijk zijn dien last te verlichten. En -verband met de zware l-astsn is het des te meer bedenkelijk dat het met den bevolkingsaanwas v-an Den llaag niet goed gaat Jaren lang is deze geleidelijk toegenomen en zelfs is het voorgekomen dal liet ziclcnt.nl in een jaar steeg met tienduizend. In do laatste jaren is dat cijfer cel'.ter zeer .gedaald ©11 verleden jaar was het al bonsden de helft gezakt. Het leolijke daarbij was dat het aantal perso- non dat Den Haag verliet grooler was dan het aantal dat zich hier kwam vesti gen. De aanwas van de bevolking was dus het gevolg vav de gehoorte die in aantal de sterfte overtrof. Het eerste ver schijnsel is lcelijk voor de residentie en de laatst verschenen statistiek, die over April, is heel leelijk. Zóó zeer is het aan tal vertrokken personen toej de aanwas door de geboorten dit niet -ineer goedmaakt. In totaal daalde de be volking met een goede honderd zielen. Nu is dat niet zooveel en liet is mogelijk dat door toevallige omstandigheden een der gelijke achteruitgang zich in één maand demonstreert, maar gelet op do geregelde daling in deze cijfers vreczen wij dat het verschijnsel zioh wel meer zal voordoen en dat wij in een periode van achteruitgang zijn gekomen die niet gemakkelijk zal zijn te keereiv. Voor een dcc-1 is dit leelijke verschijn sel het gevolg v.an de algemeene malaise, maar het lijkt c«ns toch dat daartegenover niet alles is gedaan 011) het wonen in Den Hang aanlokkelijk te maken, o.a. door lage belastingen en dooT een mec-r billij ke belastingregeling. We zullen daarover niet uitweiden maar wel mogen wij zeggen dat bij do belastingregeling niet voldoende rekening wordt gehouden met de bijzóndere omstandigheden waarin de residentie verkeert. Wat te vroezon viel, zien we thans ge beuren: de bevolking gaat achteruit en dat is een heel bedenkelijk verschijnsel Op merkelijk is het dat daaraan ki de I-Iaagsolie pers niet do minste aandacht is gewijd. Of men bang is om den vinger Le leggen op deze wundcplek dan wel of men de beteekenis ervan niet inziet, is ons onbekend. Maar het feit ligt er en wij vinden het een zeer bedenkelijk ver schijnsel. dat wel degelijk verdient aan dachtig beschouwd te worden. Er valt daaruit menige les te putten en hoe eer men zich ervan heeft vergewist wat de oorzaken vnn dit verschijnsel zijn des te ^er kan het geneesmiddel tegen de kwaal worden toegepast. Wij zien dit ernstig in en meenen dat de alarmklok niet vroeg genoeg en niet luid genoeg geluid kan worden. HAGENAAE. DE WARMTE. Al is de groote warmte voorbij, toch zal het menig lezer interessceren hoe de planten en dieren zich gedra gen bij groote warmte en in hoeverre 'j er schade bij ondervinden. Die schade is in den regel vrij on beduidend. Een lange periode van droogte drukt haar stempel^n sterker mate op het uiterlijk van den planten groei dan een dag of 8 warmte, al is dit daar ook een tropische warmte, geweest- Daar komt nog bij, dat we kort tevoren veel regen heob:i gehad die den tri-md flink vochtig gemaakt heeft, zoodafc er tijdens do' warmte wa ter in overvloed was. Want daiv dray.'l 5 onv: de warmte heeft -»erd«m- ping van water ten gevolge, door de buidmondjes van de bladeren heen. en dit moet weer aangevuld worden van onderen af. Gaan dc wortels diep ge noeg en is de iplant er verder op inge richt, dan hangen de bladeren soms el wat slap tegen bet einde van den iddag, maar reeds in den avond is het tekort aangevuld er. een voldoen de hoeveelheid water in de planten cellen gebracht zoodat deze weer strak staan en het blad zich op kan richten- l'lanten die op droge plekken groei en, zooals de duinen, trachten de verdamping van water tegen te gaan, door hun blad te bedekken met haren, zoodat de zon het blad niet direct beschijnt en er minder verdampt. Dit zien we bij alle ruwbladige soorten als Slangenkruid, Hondstong, e-a. Het bekende duinhelm probeert het op een andere manier. De bladeren zijn samengevouwen en weer samenge rold, wat te zien is bij een doorsnede van de schijnbaar smalle en spitse bladeren. Maar een zeer gering deel van zoo'n blad is nu aan de zon bloot gesteld met hetzelfde nuttige effect. Een derde categorie beschermt Jch door de bladeren te verdikken. Een kort, dik en rond blad verdampt natuurlijk veel minder dan een blad dat plat on dun is. Het gele Sterrebloempje. Muurpe per, dat nu zoo bij duizenden in de duinen bloeit, heeft zulke dikke blaad- _n ook veel andere soorten uit het zelfde geslacht (Sedum) die op de rot sen groeien in het gebergte. De bekende Cactussen hebben ook iets dergelijks, alleen zijn daar geen bladeren, cn zijn de stengels gezwol len en doen deze den dienst van blad'e- ren. Planten die in de schaduw groeien, zooals Varens on Pijpenkruid, hebben niet zulke middelen noodig omdat de zon er ontbreekt, zoodat deze meest zeer dunne uitgespeide bladeren heb ben. Er is ook nog een categorie van planten, wier bescherming tegen in droging niet gelegen is in de vorm van de bladeren, maar wel in het feit, dat deze hun bladeren doen afsterven tegen den tijd, dat dc zomer komt- Zulke planten, zooals tulpen en hya cinthen komen dan het droge seizoen door als een ronde vliezige bol dié bijna geen water verdampt. De dieren Kunnen zich gemakkelijk verweren tegen de brandende zon en de uitdrogenuc werking die een zon nesteek kan veroorzaken, uoor veel te drinken cn zooveel mogelijk de schar duw te zoeken. Toch kan dit niet al tijd. Jonge vogels in liet nest hebben soms ook veel last van de zon. De oude vogels maken dun schaduw en soms ze us koelte, door de- vleugels over de jongen uit te spreiden en soms zelfs door ermee te slaan en zoo wind en frissehe lucht bij do jongen te bren gen. De visscheu kunnen het, vooral in ondiep, afgesloten water; soms ook te kwaad, krijgen met de warmte. De zon doet het water 111 temperatuur stijgen en ook de luchtdeeltjes, die m net water zijn. Deze zetten uit en verlaten het water dan als belletjes, terwijl de visachen die lucht zoo noodig heoben om te leven. Door aan de oppervlakte van het water lo komen 01 door tus- sehen waterplanten te gaan, die lucht afgeven, komen de vissollen dan zoo'n warmen tijd door. Een van de kenmerken van een warmte periode in ons land is, dat' de lucht tegelijk altijd tamelijk vochtig is. Dit maakt de gevolgen voor de planten minder erg- De lucht trekt dan niet zooveel vocht tot zich als b.v. 111 een woestijnklimaat, waar de lucht buitengewoon droog is. ilaar voor menschcn eu dieren maakt dit de warmte nog ondragelijker dan in een droog en warm klimaat. Wij drin ken aan veel, ook om ons af te koe len. en het tianspiratievocht verdampt niet op ons lichaam in dezelfde mate als we drinken. We zeggen dan, de warmte is „drukkend". JJcze vochtige warmte heeft ook ten gevolge dat de nacht geen afkoeling brengt, dat de vochtlaag tusschcn de aarde en de hoogere koudere luchtlagen, da uit straling van de hitte van den dag te gengaat en de avond geen afkoeling brengt, zooals in zuidelijke streken, waar de lucht droger is. Geen wonder dus, dat een warmte- periode bij ons zooveel slachtoffers eischt, onder de menschen. Maar een lichtpunt is, dat de na tuur 2ijr. achtevBtand, veroorzaakt door de koude Juni-mannd, nu weert ingehaald heeft cn dc grootste bloc-' menweelde van het -jaar gekomen is, in de duinen en langs het water. De boschflora heeft, in verband met het blad komen van de boomen, zijn hoogtepunt, in April. En gelukkig is de grootste hittegolf nu voorbij, zoo dat we op onze vrije dagen in staat zijn om te zien naar, al het moois- buiten, dat de warmte heeft doen ont staan- Wie nu reeds vacantie krijgt moet daar goed op letten, want in het einde van Augustus is het. meeste van al dat moois al weer weg en de na tuur niet half zoo rijk als r.u. C. SIPEES. VRAGEN. Vr. Mogen planten nu nog van nieu we aarde worden voorzien, terwijl er nieuwe bladeren aan komen? Antw. Dit hangt geheel af van de soort. Wanneer er juist nieuwe blade ren'aan beginnen to komen meestal wel, want dit is het bewijs dat de plant over zijn ruBttijd heen is en voor zijn groei verschen grond kan gebrui ken. Vr. Welke is de beste mest, kunst mest af andere? Antw- Voor kamerplanten is oude, verteerde koemest of- verdunde koe mest boven op de pot in het algemeen het beste. Als kunstmest zoudt u z.g. bloemenmest kunnen gebruiken. Uw palm heeft een grooter kuip noodig. In den zomer kan deze, wan neer het niet een al tc vochtige soort is, wel dag cn nacht buiten staan. De gele punten van de bladeren wij zen evenals de overgrtning van wor tels, op gebrek aan ruimte in de kuip. Inderdaad moet u bij het verplanten de wortels wat ontzien, maar het in snijden of breken van een enkele hin dert ook niet. C. S. Vragen te adresseerenKouden hom 34. Buiteitiasd UIT HET ROERGEBIED. Uit Parijs wordt gemeld Er valt geen enkele daad van sabo tage te.melden. Dc Duitschers maken siceds meer gebruik van de treinen van de Fransch-Bclg'ischc spoorweg-regie, welke genoodzaakt is den treinenloop uit te breiden. De Ullstcin-dienst meldt uit Ludwigs- hafen Vrijdag werden opnieuw 49 spoorwegambtenaren door de bezetlings- Lutoriteiten uitgewezen. De Ullslein-dicnst meldt uit Lud- vtgshafenTc Frankenthal werden 3: spoorwegbeambten uitgewezen. Ook commissaris Roehiing werd uitgewezen. Te Landauwerd de leider van do Ei-enbahaei-t'iirsorgc-Stelle - uitgewe- De „Kölnische Zeitung" meldt Krefcld, dat aldaar door de bezettings troepen ojinieuw 42 milliocn mark in beslag weid genomen. In het nabijgelegen Hulst werd de buigemecstc-r Iieinriclis, door de bezet- tir.gSautoritcltca gearresteerd. De radicaal-socialistische partij in Fiankrijk publiceert een oproep aan de democratische partijen in de andere linden, waarin er op gewezen wordt, dat de kuiperij nog siceds den voorrang i.ecft boven het recht. Er wordt een dnngend beroep gedaan op de solida riteit der volken ic-n gunste van den Volkenbond, terwijl de oproep verder de rechten van Frankrijk op schadevergoe- c ng beklemtoont. DE MEX1CAANSCHE REBELLEN AANVOERDER VILLA GEDOOD. Uit Mexico wordt gemeld, dat de be- kende rebellen-generaal Villa Vrijdag ochtend op zijn landgoed door zijn secre taris, Trillo, bij een twist is doodgescho- Trillp werd op zijn beurt d:oor aan hangers van Villa doodgeschoten, waar- pa. een algemeene Vechtpartij ontstond, waarbij dooden en gewonden vielcnv SDVJET-E1EREH BEDORVEN. Een ironisch gevolg van do havensrbei- dersstnkkvg te Londen i;, zoo vertelt, de uiing Standard", dal hot Sovjet-schip „Proletariat" niet in staat was zijn lading eieren voor den Erilschen verbruiker te lossen. Die lading is au tengevolge van- het oponthoud en het zomerweer bedor ven. Dai is het tweede schip, door Sovjet Rusland gezonden. Het eerste moest te- rugkeeren zonder zijn lading verkocht te hebben. INCEZONDEN MEDEDEELINCEN a 60 Cts. per regel. TURKIJE EN HET VREDES VERDRAG. Ismet Pasja is door de regeering tc Angora tot ondcrteckening van het ver ding \an Lausanne gemachtigd. DE AANSLAC OP HARDEN. De te Weenen gearresteerde luitenant Ankermann heeft bekend, bij den aan slag op Maximilian Hardcu betrokken te zijn geweest. DE DIENSTPLICHT IN BELClë. De Belgische Kamer heeft het regee- rir.gsontwerp inzake den militairen diensttijd thans in zijn geheel met 85 tegen ió stemmen aangenomen. E CENTSCHE KOOCESCHOOL. Ktt ontwerp-Nolf inzake de vcrvlaam- sching der Gcnlsche hoogcschool is in dc afdeelingen der Kamer met 73 tegen .angenomen. ERNSTIGE STAKINCSONLUSTEN TE BRESLAU. De Ullsteindienst meldt uit Brcslau: Vrijdagmiddag tc drie uur kwam het tot een hevig oproer in de stad. Groote groe pen werltloozen cn stakers trokken door de stad, wierpen overal de ruiten in, drongen de winkels bnnen en plunder den deze. Ook vele café's, voor zoover deze zich gelijkvloers bevinden, wer den bestormd. Het in het centrum der stad gelegen Savoy-Hótel werd door dc volksmenigte leeggeplunderd. Ofschoon de autoriteiten wel onlusten verwachtten, kwam dit oproer toch nog, c-nverwacht. Het werd echter ten zeerste ia d-2 hand gewerkt door liet l'eit, dat behalve onder de werkloozcn en stakers ook onder een groot aantal uitgesloten arbeiders uit dc metaalindustiie groote ontevredenheid hcerschi. Onderstaande berichten zijn in een deel der vorige oplaag opgenomen. CONCERT IN DEN HOUT. Het programma voor het concert in den Hout te geven door de Haarl. Or kest Vereeniging, onder leiding van Willem Knikker, op Zondag 22 Juli, cm half drie, luidt x. Souvenir, marsch, A. Pusoh. 2. Ouverture „Le Sccrèt de la Reine", A. Thomas. .3 „Les Patincurs", valse, E. Wald- teufel. 4. „Scènes pittoresques", J. Massenet. 5. Ouverture „La Gazza ladra", G. Rossini. - 1 .6. „Reveil du Printemps". romance. C. Bach. 7. Fantasia clell' opera „I Pagliacci" Ié. Leoncavallo. I-IAARLËM Bevallen: 18 Juli, H. R. Voorips-de Jong, ,d.19'Juli, S. Kap- pelhof-Plantjé, z.; 19 Juli, 2. y. d. Veen-Broekeina, z 18 Juli, A. C. v. Emmerik-Nooij, z.20 Juli, II. Schaap- Luitjes, d. Overleden: 18 Juli, W. A. Bakhuis Rozeboom-v. d. Meer, 78 j-, Rozenprieelstrant; 19 Juli, J. B. R. v. d. Hulst-Piccaluga, 72 j., Kamper laan; 19 Juli, E. v. d. Klashorst-I.am- iers, 71 j., Kamperlaau. BLOEM ENDAAL. Ondertrouwd: J. P. van Baasbank en R. H. van Bol huis. 13.* Ui ter wijk en M. Reinds. A. Smit en C. E. Dvserinck. A. van Hensbergen en J. E. I. Seel. J. de Jongn E. van Giffen. Overleden M. J. van der Lek de Clercq, 78 jaar. E, A. \an Kessel, So jaar. C. M. Bingers, 77 jaar. M. C. El- lerman, 70 jaar. H. S. Montauban, 38 jaar. C. Kee, 75 jaar. A. M. E. Hcïjmcl. 83 jaar. N. van Praag, 66 jaar. E. Rijff. 72 jaar. G. H. Hauer, 71 jaar. SCHOTEN. Woningbouw. Naar wij vernemen is de z.g. ..Krocht hei vierkante stuk terrein, gelegen tusschen den Midden- of Doodweg en de afge brande boejderij van wijlen J. J. Nelis tbans verkocht en zuilen aldaar 82 wo ningen op worden gebouwd. Men weet, dat dit terrein de huizen van „Volks huisvesting" scheidt van de perceelen aan de Hoogerwoerdstraten en dat er nog geen verbindingsweg is van de Kastanje- straat naar de Kloverlaaei. Wanneer de: terrein nu bebouwd wordt, zal de Kas tanjestraat worden doorgetrokken en kun nen de straten op het gemeentelijk bouw terrein ook .van de zijde der Kleverlnan. worden bereikt. Sedert een paar jaren wordt dit terrein, dat door eeu Haarlem- sche voetbal vereeniging wordt gebruikt, door de bewoners van do woningcomplexen achter den Middenweg als overpad gebe zigd naar de Hoogerwoerdstraat. De ei genaar, dc heer Nelis kan dit evenwel be letten, wat voor deze bewoners een groot ongemak zou bMeekenen. Bebouwing van dit terrein zal een ge heel vormen met de woningen der bouw- vereenigingen. Uitbreiding gasbuizonnot. Vóórdat het gemeentelijk bouwterrein het vorige jaar werd opgespoten is voor alle daarop aan te leggen straten de rioleering ge legd Thans woidt het gesbuizennet. door de firma Wilson uit Don Haag aange legd, waarmede reeds een begin is ge maakt. De lengte aan buizen, die in den grond moeten worden gegraven bedraagt ongeveer 50C0 neler. GEM. DIENST VAN DE LICHAME LIJKE OPVOEDINC. In het tijdvak 115 Juli zijn aan de zwem- en badinrichtingen in to taal 43237 baden genomen, verdeeld '3 volgt: Zweminrichting a. d. Houtvaart: in. V. abonnés 2674 1867 baden 35 ct. 508 433 baden 10 ct. 235'J 1516 kosteloos 9742 7154 Totaal 15283 10970 Zweminrichting a. d. Delft: abonnés 3687 3501 baden 35 ct. 1315 1194 baden 10 ct. 3926 3361 Totaal 8928 8056 TRAMF AN F AIRE Woensdagavond 25 dezer, zal lieb 111 u zieksjezelscliap Tramf tt 0 f are" directeur de heer R. van 'fc Hoff, een uitvoering geven in den turn van het Brongebouw. De toegang is gratis; slechts wordt verplichtend gesteld het koopen van een programma. GEHEELONTHOUDERS ZANCKOOR, STEM DER ONTHOUDING. Na het bedanken van dc-n heer W. J. van Tienen als directeur van bo vengenoemd zangkoor is in zijn plaats benoemd, de heer Nico de Zwager. De repetities worden weder geregeld ge houden des Dinsdagsavonds in het gebouw der Haarlemsche Jnngelings- vereeniging, L. Margarethnstrnat. ADVERTENTSEN De Hollandsche Voorschotbank Haarlem, Kruisweg 70 De Bank verstrekt gelden tot elk bedrag met een minimum van 1 1000.— op zakelijk onder pand en onder borgtocht, met in pand geving eener. polis van le- vensverzekèring vau gelijk be drag en verkoopt i> schuld brieven in stukken van 1000.— f 500.— en i 100.tegen den koer# van 99 Opfokvoer, Ku'kenzaad, Ochtend voeder van de heeren firma W. KOUDIJS en ZONEN te Barneveld. lste soort Opfokvoer, per pak, 2 pond 0.65. Van 1 tot 3 weken en van 3 tot 8 weken. Hefzelfde los uitgewogen: 2 pond 0.55, 5 pd. 1-30, 10 pd. 2.40 2de soort, los uitgewogen, 2 pd. 0.50. Ochtendvoeder. 2^> K.G. 0.S5. 10 K.G. f 1.65, in linnen zakjes. Per zak. 50 K.G., 13.50 Kan zoowel droog als aange maakt gevoederd worden. Kuikenzaad, per pond 0.15. Per 5 pd. 0 70. Per 100 pd. 12 50 Heele grutten 100 pond 12.50 Firma I. H. SWEERTS van voor alle gelegenheden. Rok costuum Gekleed cost. Smoking cost. Jacquet cost. KL. HOUTSTRAAT Groote veiling van Automobielen, Motorrijwielen en Pleizierjachten. op 1G Aug. '23 aan de Amstelveensche weg 273. Goederen kunnen nu reeds worden opgegeven ten kantore der N.V. Nederl. Auto Beurs. Spuistraat 96. Tel. 35751, Amsterdam. Dr. KAULING's geneeswijze, het middel dat genezing brengt, behandeling door speciaal Arts. Spreekuur te AMSTERDAM, Jslnge! 30, iederen Dinsdag van l0lJa tot 2 uur. Te VALKENSWAARD iederen eersten en derdenDonder- dag der maand, van 10 tot 1 uur Geopend Kindsrhuissingsl bij het Viaduct. Telef. gebouw 3225 Directie 3/21. Ruime zalen te huur voor Vergaderingen en Oefe ningen. Aparte Clubzalen beschikbaar. Mooie Koffiekamer. Biljartzaal. Dagelijks gelegenheid tot bezichtiging van het groote gebouw. KLINIEK VOOR TANDHEELKUNDE KORTE SPAAR NE 25rood Speciaal adres voor lo klas KUNSTTANDEN en GEBITTEN met 10 jaar schriftelijke garantie. Spreekuur dagelijks - - - Enorme groote voorraad Dames-en Kinderkousen van de goedkoopste tot de beste soorten. Gedurende onzen Grooten Uitverkoop worden alle artikelen voorveel verminderde prijzen verkocht. Ziet de Etalages Ziet onze prijzen. TELEF. 1984 In a'e Rijwieltrust 64 Zijlstraat, Haar lem, zijn aangekomen: een groote par tij Engelsche, Fransche en Duitsche die verre beaeden alle concurrentie zullen worden verkocht. Het tot heden gevolgde systeem „Groote omzet, kleine winst" blijft gehandhaafdKoopt dus in de Rijwieltrust, Zijlstraat 64 Haarlem, waar alles geprijsd in de etalage ligt en waar geen woekerwinsten worden genomen, doch alle», zoowel eerste als tweede klasse materiaal met kleine winst wordt omgezet. Concurrentie onmogelijk! Beleefd aanbevelend, Bouwmaterialenhandel „Terranova" H. DOING, Stucadoor Haarl,m ^SoTw'"^'39 GEGOTEN STEENKALK (fijne witte kalk), STEENGAAS, KLUITKALK. ALLE MATERIALEN VOOR HET STUCADOORS- BEDRIJF. SCHERP CONCURREERENDE PRIJZEN 75

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 11