41e Jaargang No. 12301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 25 Juli 1923 HURLER'S DAGBUO ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57'/.. Franco per post door Nederland f3.871/,. Afzonderlijke nummers f 0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f 0.571/,; franco per post f 0.65. I Djpeeïïe, Redactie ©m Administratie: Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 3SJ320 TelefoonnummersDirectie 3082,. Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER DirecteurenJ. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM ADVERTENTIES: Van 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contant; buiten 'het Arrondissement dubbelen prijs. Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog. Uitluiden, Beverwijk, enz., enz. Diiehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD De werken bij de Amsterdamsche Poort. Zal de verkeerstoestand belangrijk verbeteren Heden WOENSDAG 25 JULI. Schouwburg Jansweg: Jeugcl-Bios- coop „Hans en Grietje", half drie. Muziek in den llout, 8 uur. Kunsthandel jf. H. Smit i Tentoon stel lina van werken van E. R. D. Schaap. Tea-room Luxor Theater, Groote Houtstraat: 's middags 3.305.30 en avonds 811 uur: Concert. Cinema Pail. Foyer: Middag- en avondoorieerl 3.30—5.30 en 8—U uur. Bioscoopvoorstellingen. Heemstedo: „Bosch en Hoven". Diner- en Avondconcert. Zandvoort: Pavilloü Eiche Dagelijks matinee on avondconcert. Bloemend aal: Hotel „Duin en Daal": Tentoonstelling werken van liaarlemsehe seiiilders. DONDERDAG. 26 JULI. Gebouw „Zang en Vriendschap": Openbare vergadering inzake het Re geer ingsjubileum, 8 uuh. Bovenzaal van' „De Kroon": open bare 'vergadering voor bespreking groote optocht „Koninginnedag", 8 üur. Raadhuis: Verkiezing van een lid der Provinciale Staten van Noord- Holland, 12 uur. Kunsthandel F. II. Smit: Tentoon stelling .van werken van E. R. D. Schaap,! Tea-room Luxor Theater, Groote I-Ioutstraat: s 'middags 3.30—5.30 en 's avonds 811 uur: Concert. Cinema Palace Foyer: Middag- er Avondconcert 3.3'J5.30 en S11 uur. Cinema, Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxo'r-The atcv, Grpote Houtstraat Bioscoopvoorstelling 8 uur. Seala-Th'eater, KI; Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Heemstede: „Bosch en Ho ven". Diner- en Avondconcert. Zanclvoor t: Pavilion Riche: Dagelijks ma-linde en avondconcert. B 1 o e m e n d a a 1. Hotel „Duin en Daal": Tentoonstelling werken van Haarlemsche Schilders. Sectio'ten: Vergadering van den •gemeenteraad, 2 uur. HOE STAAT T MET het hotel- en pension- beürijf in Zandvoort? „De schade, die wesm Juni en Juli cloor liet koude weer hebben geleden, kunnen we dit isoiaoen onmogelijk meer inhalen", zer ons een bestuurs lid der Vereeniging van 11-otei- en Pensionhouders, „maar als het weer nog een heetje goed wil blijven, ver wacht ik in Augustus toch nog wel eeiüge drukte. Do exploitatiekosten zullen dan wel m dit seizoen gedekt Worden, maar hét zil van een even tueel gunstig zoogenaamd naseizoen afhangen, of er nog (lenige winst' ge maakt kan wurden. Daar is nu voor loop ig nog geen sprake van. Tot' nog toe is het slechter, dau verleden jaar. Ouzo vereenïging heeft tot de. onderwijs autoriteiten in, verschillende' gemeen» ten een circulaire gericht, met het verzoek, om geen gevolg te geven aan het voornehien, de vacanties te split sen. Er is namelijk een streven, om eerst viér weken vacantia te geven en dan in October nog ee.ns twee. Een grooter nadeel kunnen autoriteiten o lis nooit berokkenen, want niemand gaat in October in Zandvoort vacan- tie vieren. Gelukkig wordt de vacan tia in Amsterdam we zijn daarvoor persoonlijk' bij Dr. Vos geweest niet gesplitst; dat is voor ons een groote geruststelling. De ouders moe ten trouwens ook niets van een split sing hebben; die achten een vacant ie aan één stuk voor hun kinderen veel beter!" Ou onze vraag, of er nu nog veel huizen leeg staan, antwoordde dit be stuurslid, dat dit niet gemakkelijk te controleeren ia, omdat velen het bordje „Te Huuinog laten hangen, als er in huis nog slechts één kamer tje beschikbaar is om te verhuren'. Ook zijn er, die hun pension-ruimte nog niet verhuurd hebben, omdat zij niet met een ger in geren prijs tevreden Waren. Die zullen daarvan waar schijnlijk def gevolgen moeten dra gen. Maar onze zegsman durfde toch wel die voorsnel ling uiten, dat er in Augustus niet veel meer leeg zou Wij hebben reeds meermalen ge schreven ove.t' de werken die thans Lij de Amsterdamsche poort worden uit gevoerd. Dc heiers zijn druk bezig de palen te slaan 'voor de nieuwe brugge- hoofden. Nu is te zien waar de nieuwe personenbrug (tevens trambrug) komt te liggen, namelijk naast do bestaan de brug aan den kant vajn: deu Oost- singol. De. trambrug die'nu aan deu kaub-van den lieerensingel ligt komt te vervallen; Wij moeten de vraag stellen of door do uitvoering van de nu aanhangige werken de veiligheid van het verkeer bij de poort 'Verbeteren zal. Een ideaal-loestand" wordt zeker' niet verkregen. De tranis die uit Haarlem komen rijden van den Heerensingel dwars over de- uitmonding van de Spa.arii- woudersfcraat om op de nieuwe brug te komen. Dan moet da tram ,die naar Amsterdam gaat woer den straatweg Haarlem—Amsterdam oversteken om pp' den rechterkant van den weg te komen. Tot lieden kruiste alleen de tram die naar I-Iaarlem ging den weg, maar de E. S. M. liet het ver keer uit de Spaamwoudoi'slraat ge heel vrij. Voor het verkeer door do poort komt nu ook een niéuwe brug, maar nu do E. S. M. het verkeer aan den kant van do Spaarnwouderstraat ih tweeën snijdt, zal van deze brug wel niet veel gebruik gemaakt worden. Onze teekonaar maakte'een schets ho© het verkeer op do nieuwe brug zal zijn. Men ziet daaruit welke nieu we gevaren .dreigen. Wij stemmen toe, eenige verbete ring zal do dubbele brug wel bren gen, want nu behoeft niet alles door den smallcn poortingang, maar... een definitieve oplossing is todli in geen geval verkregen. De nieuwe trambrug lean evenwel goede diensten bewijzen als in de toe komst voortgegaan zal worden met de verbetering van de verkeersloestan- dén.» Als aan de zijd? von de Oostvest een doorbraak wordt tot stand ge bracht, om een Ripken verkeersweg T.e krijgen met de Houtmarkt opdat deze dan met een nieuwe brug met. de gedempte Bakënessergraclit 'kan aan sluiten. is bet pleit gewonnen. Pet evenwel vor de toekomst. Hoe de nieuwe verkeerstoestand bij de Amsterdamsche Poort zal worden Het regeeringsjubilé. Gelukwenschen aan H.M. de Koningin Uit clen Haag' wordt ons gemeld Hierbij wordt er aan. herinnerd, dat de. lijsten die ten PaJëize te Amster dam en 's-Gravenhage gereed liggen ter inschrijving van hen die wenschen te worden toegelaten, tot de cour van gelukwensching ter gelegenheid van het Regeeringsjubileiim van H-M. de Koningin op den laats ten dag dezer maand gesloten worden. Na 31 Juli zal daartoe geen gelegenheid meer zijn/ EXAMEN HOOFDACTE. Haarlem, 23-24 Juli: Geëxamineerd i mannel. candidaten. Afgewezen 5, toegelaten do hoeren C. Klaver, I-Ieer- I-Iugowaai'd; W. y. d. Kappellc, War mer; J. W. Jurriaans, Amsterdam; N. A. Foase, Haarlem; J. Bouws, Pur inerend; N. II. Corneljsse, Anna Pau- lovvna: J. Loosman, Urk: J. Koning, Assendelft; P. Kramer, Helder; F. W. Estoppey, Amstelveen. TUINCONCERT. De muziekver- eeuiging „Lourens Jansz. Coster", di recteur de hoer J. A. Meng. zal Za terdagavondin den tuin van café Üreefzicht oeii concert geven, waar bij hot programma vermeldt cle num mers, wellcc Zondag daaraan volgend worden gegeven op het concours te Velsen te houden. GEMENGD KOOR POLYHYMNIA. Bovengenoemd kooi- heeft naar aan leiding- van het laatste succes op den internationalen wedstrijd te Amster dam de uitnoodiging ontvangen op Zondag 29 Juli een concert ie geven len Stel. Muziektuin te Alkmaar, de H. O. V. roods eenige mallen concerteerde.De reis naar Alkmaar zal plaats vinden met de salonboot Prin ses Juliana, van de -Alkmaar Packc-t, speciaal daarvoor gereserveerd. - RAADSSTUKKEN." De heer' D. J. Tork diende een amendement in op het' voorstel van B. en W. inzake de tarieven voor de levering van electri- sefce stroom, waarvan de strekking is Ststelêuws DE TOESTAND VAN MEVROUW MAARSCHALK. Naar as ij vernemen vertoont de toe stand van mevrouw .Maarschalk thans in'.uk'cjarcn vooruitgang, Dat 0e verbruikers van het nu geldende tarief C een aanvrage kun nen richten om verbruikers te werden van het naast C gestelden H u i s- h o u d t a r i e f b. dat alle nieuwe aanvragers van electriciteit in hun aanvrage, te ken nen kunnen geven of zij, verbruiker wenschen te zijn volgens oud tarief C of het daarnevens gestelde Huishoud- Het bestuur van de vereeniging tot zrfyaaiing van Haarlem en omliggen-' de gemeenten en tot bevordering van het vreemdelingenverkeer betuigt den raad adhaesie aan het voorstel van B. én A-V. afwijzend te beschikken op het advies van het Centraal Comité 'van ■drankbestrijdoiide vereenigingen om een ta/pverbod op de dagen van het Regèérmgsjubileum van cle Koningin- De al'd Haarlem van de Ned. Mid- dernachtzendiugsvereeniging betuigt adhaesie aan het advies van het Oen- ,1 Comité. TAPVERBOD. In ons vorig mummer hébben wij ge ëgd, dat wanneer de beleende motie-Rei- nalda e.s. betreffende een lapverbod na .ir op de dagen van het Koninginne-, feest, wordt aangenomen, de burgemees-, tér nog do beslissing heeft. Een motie" n.l. is geen Raadsbesluit.,dat B, en "\V. nxo'eten uitvoeren. Toch zou waarschijnlijk indien, de motie door cle meerderheid van den Baad werd aan vaard, hel College van B. en W. daarin overeenkomstig een voorstel bij den Raad indienen, om tot het tap verbod over te De inspecteur voor lichamelijks opvoeding brengt ih herinnering, dat cip de werkdagen van de zomervacan- tie voor alle leerlingen uit de derde en hoogere klassen van. de openbare en bijzondere lagere scholen gelegenheid bestaat, deel 'te némen aan de vacan- tiespelen op de' sportterreinennabij de Leidsche Vaart en aan de Klever laan. Op deze terreinen is leiding en toezicht aanwezig, de deelnemende kinderen -zijn.vrij in de keuze der da gen, Er wordt dagelijks van 1012 en van 24 uur gespeeld op Zaterdag alleen des morgens. Aanmelding o-p génoernide terreinen aan de deelne ming zijp geen kristen verbonden. DE „MODERNE- WONING". De Erans-IIalssU-aat is een meubelzaak rijker geworden. We kunnen met recht van. fcér geworden" spreken, want, hoewel buiten af het huis '.den zelfden aanblik biedt als cle overige perceeleii bergt het Inwendige een in groote showrooms bij» oengebrnchten meubeienvoomucl. Eiken toon.kamer afzonderlijk- levert een uitste kend geheel op, zoodat de bezoeker een goeden kijk krijgt op dat wat cr tentoon gesteld wordt. Trouwens de geheels woning leent zich uitstekend voor' een modelinrichting. Yeel rainlte, veel licht,. Twee belangrijke toe. toren. De firmanten ondervonden 'veel blijken van belangstelling. Daarvan tuigden de talrijke bloemstukken die effect no™ verhoogden. De „Moderne- Woning" maakt cecn li den indruk, Een vadermoord. Een Belgisch militair doodt zijn vader met een revolverschot. Ds dsder meldt zich te Haarlem aan! In clen nacht van Maandag op Dins dag, te 12 uur, heeft zich op het poli tie, posthitis aan het station alhier aan gemeld zekere B„ een "Belgisch sol daat, in burger, die mededeelde, dat hij óp '17 Juli j.l. zijn vader, wonende te Etterbeek bij Brussel, door middel van een revolverschot had vermoord. De revolver was nog irt zijn bezit- Hij is aangehouden. Uit iriformatii c i wordt Be verbouwing aan ds Infanterïéitazerne. Wrapn aan den Minister van Oorlog gesteld. Indertijd hebben u ij medegedeeld, dat aan cle Infanteriekazerne aan den Eoudeuhorn belangrijke verbouwings werken plaats hadden. Wij hebben toen de vraag gesteld- of hét wel ipraetische politiek was van het rijk om, hangende het proces tu-s- sehen héb rijk en de gemeente over de ontruiming gelden te besteden aan verbouw. Thans heeft het Tweede Kamerlid de heer K: ter Laan aan der; Minis ter van Oorlog de volgende vragen gesteld-: is de Minister, .bereid aan de Karper me.de te deelen, welke verbouwings •ken dit jaar paats gehad hebben of nog zullen hebben aan de liaarlem sehe ibfanteriekazei'iie aan den Kpu- denhorn1 Om welke reden is uitstel van deze erken niet raadzaam? Uit welken begrootingspost worden de kosten bestreden? AUTO-ONQELUK. Dinsdagmiddag had een ongeluk plaats op het jaagpad bij Spaarndam onder de gemeente Schoten. De 9-ja- rige joneen G. P., die aan een auto Mn», lier, los, toen er een a-nd-ere auto achteraan kwam. .Hij werd- overreden en brakt een dijbeen. Door den genees kundigen dienst van Haarlem is hij vervoerd on in de Deo opgenomen. De chauffeur heeft geen schuld. KAN TONG-E RECHT: Vanochtend een massa kleine over tredingen. Ju al deze zaken werd de gebruikelijke geldboete gecischt. Ove- 'gens niets bijzonders. „J. J. CREMER". Men schrijft ons: Maandagavond pad in den foyer .n den Schouwburg Jansweg de janrlijksclie algemeene vergadering plaats van de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer", onder leiding van den heer G. J. van Gaste ren. Na een openingswoord, van den voor zitter en lezing cler notulen, gaf de w'aarn. secretaris een uitgebreid ver slag' van den toestand en de verrich tingen cler vereeniging over het 41e vereenigingsjaai'. Daarin kon getuigd worden van een opbloeiend yereeni- gingsieven. Het ledental is belangrijk gestegen, ook werd hulde gebracht aan de wer kende leden voor hun prestaties in 't afgeloo-pen seizoen. De van I met eén batig saldo. Secretaris en penningmeester werd dank ge bracht voor hun verslagen. De voorzitter sprak vervolgens een afscheidswoord tot den heer Van Wa.ijen, die wegens vertrek naar el ders als Ie penningmeester aftrad, hij 'bracht' hem hulde en dank voor alles wat hij gedurende vele jaren voor „Cremer" had gedaan! Tot leden der verificatie-commissie werden benoemd de hoeren T. Oos terhout, li. A. Bolleurs en C. F. Huijk- Iu verband met de onlangs konink lijk goedgek. hernieuwde statuten), trad heb bestuur en bloc a.f, doch stel de zich opnieuw herkiesbaar. Bij de daarop gehouden stemmingen werden alle bestuursleden herkozen. In de va cature van ie secretaris werd voor zien door do benoeming van den heer K. Bakker, thans 2e secretaris, waar na in diens plaat-s tob 2e secretaris werd gekozen de heer F. Wildeboer. In de vacature van len penning meester werd voorzien Moor de verkie zing van dsn heer N. C. A. Ock.hu.ij- sen Sr. Tot nieuwe' bestuursleden wer den gekozen de hoeren L. J. Ilivs, C. van Looij en P. Miiksenaer. Een bestuursvoorstel tot het instellen van een commissie voor regeling der plaatsbesprekingen, werd door cle ver gadering overbodig- geacht en ten slotte ingetrokken. .Na rondvraag, werd do vergadering dio een "aongenaam verloop had met een slotwoord door den voorzitter gesloten. BlnsenlaaS Wetsontwerp tot herziening der gemeentewet. ïn hoofdzaak ongewijzigd de voorsteller? der staatscommijsle overgenomen. Verdeeür.g dor bestuurzaak iusschen den raad en B. en W. De mogelijkheid om in de grootste gemeenten meer dan 6 wethouders te benoemen. Het voorzitterschap van den raad.. Bijde Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot herziening van de Gemeentewet, waarin, in hoofd zaak ongewijzigd, cle voorstellen van de Staatscommissie,, destijds ingesteld t voorbereiding van de herziening, .li cle Gemeentewet, verwerkt zijn. In cle toelichting wordt herinnerd aan desoverlading niet werkzaamhe den van den raad, wat n'adeelig terug- 'erfcfc op het college van B. en IV. De üeclen van dat college worden te veel in h-selag geu-omen door de vele en zeer lange raadsvergaderingen. Andere verdeeling van de bestuurs taak tussohen- raad c-n burgemeester en wethouders is daarom, naar de meaning van den minister, bij deze herziening meer clan iets anders noo- dig. De-raad behoort van cle bestuurs functies voor een zeer aanzienlijk deel te worden bevrijd en clez'e belióoren over te gaan op burgemeester en wet houders. I)e .bestuitrsfiuicbLes niet de regelende wetgeving moeten voor het °roo!ste deal worden gecentraliseerd Lij' B. en W. De Raad zal daardoor in hoofdzaak orden het regelend en centraliseerend college, hetlichaam dat cle verordenin gen in het leven roept welke het in hel belang ,der gemeente noodig o«- deel!heb orgaan dat bij uitzondering het.bestuur in eigen handen houden de, a.ls regel zich-, er toe bepaalt de beginselen aan te geven en te. omlij nen waarnaar lui het bestuur wil zien gevoerd het lichaam voorts dat con- ti'óie-oefent op het college vail B. en W., dat in onbeperkte mate van zijn bestuur rekenschap 'sohuldig zal zijn aan den ra>ad, die door het uitoefenen van toezicht en ook langs and-eren weg met name door gcb'u.ikmaking van het reclU van interpellatie, de gelegenheid vinden zal er voor te wals-en, dat het bestuur volledig in zijn geest wordt gevoerd c-n naar zijn inzicht zien •ieht. Het wetsontwerp n.u geeft onder scheidene bestuursbevoegdheden aan B. en W„ maar bepaalt dat deze slechts kunnen uitgeoefend worden alls cle raad daartoe besluit. Toezicht van en verantwoordelijkheid aan den raad blijven onbeperkt, evenals zijn budget recht. Voorgesteld wordt verder in de wet cle mogelijkheid te openen om in. dc grootste gemeen len het getal wethou ders op te voeren boven hel tegenwoor dig maximum van zes. "e minister is evenmin als de commissie een voorstander van het toe kennen van zelfstandige bevoegdheden san cle leidende hoofdambtenaren. Wel meent hij", dat voor bepaalde ge vallen cle -bevoegdheid aan den raad, B. c-n W. en clen burgemeester zou kun- worclen toegekend, om verrichtin- aan hen over de wet opgedragen, gelieél of voor een deel (en altijd onder eigen verantwoordelijkheid en behou dens beroep) op te dragen aan gemeente- ambtenaren, zoodat deze b.v. de uitvocA van een deel van de verordenin gen, speciaal van die van teohnischen 1, waarbij bun inzicht overheer- schcnd is, voor hun rekening kunnen krijgen en op hen ook voor bepaalde onderwerpen kan worden afgewenteld de an eenig orgaan' van het gemeente bestuur gevorderdp medewerking aan'de uitvoering van regelingen van hooge.r- gezag. De minister draagt wijzigingen in dezen geest voor. Voorts wil de minister ook den bur gemeester het recht toekennen, de au hem gevorderde medewerking te delegeeren op gemeenteambtenaren, be houdens beroep op hem. De regeling., voorgedragen door d» Staatscommissie, krachtens welke, de burgemeester van gemeenten van ten minste 40.000 zielen zioh desverlangd kan ontslaan van de taak om den raad te presideeren,'meeni de regeering niet te' moeten overnemen. V-oor 's -burge meesters positie acht zij het, beslist nood zakelijk, dat hij tevens in 's iaads vei- gaderzaal hel eeregcstoelte inneemt. Bovendien zou de door de_ Staatscom missie voorgestelde regeling strijden met de grondwet. In de wijze van benoeming van den burgemeester wensoht de minister, even. min als de commissie, verandering ge bracht te zien. De voorschriften der gemeentewet, die het financieel beheer der gemeentewet raken, bevredigen niet nicer, omdat zij met berekend zijn op de eischcn, die aan dat bóheer in den tegenwoordigen vorm moeten worden gesteld. De ihans door den minister voorge stelde wijzigingen in d-z algemeene. re gelen der gemeentewet voor het finan cieel beheer hebben ten doel: de gemeen tebesturen te verplichten tot een zooda nige inrichting daarvan, dat een duide lijk overzicht wordt verkregen zoowel van het beheer in zijn geheel als van dat cler verschillende zelfstandige bedrijven en diensten de noodzakelijke, door de werking van art. 114 bis te loor gegane, eenheid in regelingen en vormen to waarborgen, en een streng en geregeld toezicht op het financieel beheer te ver zekeren. De begrooting en dc rekening moeten zijn een begrootiug en rekening van ba ten eu lasten en van kapitaal-ontvang sten en -uitgaven en als regel moet de balans het sluitstuk der rekening zijn. Aan cpn algemecnen maatregel van be gluur wordt het opstellen der modclliva van begrooting, rekeniDg en balans op» gedragen-. 1 In verband met de schrapping der be palingen voor-den ontvanger is in nieu we bepalingen het tinancieel beheer vol ledig aan B. en W. opgedragen. VOLKSBOND TEGEN DRANK- MISBRUIK. De Volksbond tegen Drankmisbruik .vani te Zutptien in algemeene verga dering bijeen ouder leiding van den voorzitter mi', dr. T. IV. J. G. Snijder van Wissenket'ke. Aan liet einde van zijn openings rede herdacht; de voorzitter wijlen prof. C. A. Pekelharing, het hoogge schat eerelid, zijn waardigen voor ganger 'op den voorzittersstoel. Zoo iemand dan was hij het, die zoo gaar-- en uit volle overtuiging het voor ons standpunt opnaiin, wat hij telkens deed indien de gelegenheid zich daar toe bood. Verder deelde spr. mede, dat d© heer G. C. Grefe, die gedurende vier jaren algemeene secretaris-penningmeester was, met ingang van 16 dezer op zijn verzoek eervol ontslag heeft verkre gen. De heer ,T. Polik, Indisch hoofd ambtenaar met vérlof, heeft tijdelijk die functies óp zich genomen. Na de goedkeuring vau het jaarver slag en vaststelling van de rekening ver 1922 Werd de voorzitter tot lid van het lioCffdbestuur herbenoemd, terwijl in plaats van den lieer B. Beu- tel de la Rivière, die periodiek moet aftreden, de lieer Ds. R. de Boer te Deventer benoemd werd. I11 bespreking kwam het denkbeeld, een versfi'isschenden, gezonden volks drank met een pak'kenden naam ver krijgbaar te stellen. De bedoeling is te trachten een recept te bekomen, dat er toe zon kunnen leiden de in Nederland verkrijgbare alcoholvrije 'drank-en te vervangen. Dit voorstel werd aangenomen. Besloten werd tot het in het leven roepen van .TeugdafcLeelingen. Aangenomen werd een voorstel be voegdheid aan 'b hoofdbestuur te ver- leenen om de plaatselijke afdeeliiigen tot een provinciale organisatie te ver eenigen. Tenslotte is Haarlem als plaats voor d:e vólgende algemeene vergadering aangewezen. uw Adreskaarten Briefpapier Kwitanties Couverten Catalogi Nota's moeten in overeenstemming zijn met de artikelen die door Uwe (Irma worden geleverd dus goed verzorgd DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 1