Staisnieaws Het Handelsregister. Goedkooper asphalt. EEN GEVAARLIJK VERKEERSPUNT, in twee jaar meer dan200 ongelukken. 41e Jaargang No. 12310 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 4 Augustus 1923 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.57\/,. Franco per post door Nederland f3.871/,. Afzonderlijke fiummers f 0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f 0.577i; franco per post f 0.65. Directie, Redactie en AdministratieGr. Houtstraat 93, Post-Giro 38S10 Telefoonnummers: Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren: J.C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM HoofdredacteurJ. C. PEEREBOOM ADVERTENTiENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Bijkantoor voor Santpoort, Veisen, Velseroord, Wijkercog, IJmuiden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Veisen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Heden ZATERDAG 4 AUGUSTUS- Schouwburg Jansweg: Jeugd bios coop: „Dwerg Langneus", half drie. Kunsthandel F. SmitTentoon- etellïng van illustraties door C. II. v. Steenwiik. Vereenigingsgebouw „De Hoofd wacht", Groobe Markt, Tentoonstel ling van fotografiea door de vereeni- ging „Haerlem" van 2—4 uur. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede. „Bosch en I-loven" middag- en avondconcert. Eveneens schilderijententoonstelling. Bloemendaal: Hold „Duin en Daal" Tentoonstelling werken van Haarlemsche schilders. ZONDAG 5 AUGUSTUS. Stadsschouwburg, Wilsonsplein N.V Het Schouwtooneel„De Wijze Kater". 8 uur. Schouwburg Jansweg. Ensemble Jac. Sluiters „Ronde Ka", 8 uur. Brongebouw Groot Opera-concert in 'den tuin (bij ongunstig weder jn de zaal), 8 uur. Stadstent in den HoutMuziekuitvoe ring, half drie. Melkinrichting voorheen V n Brug gen (in den HouD Strijkcoucert. Café-Restaurant „Lion d'Or", Kruis wee 36. Concert van 8—11 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat; Bioscoopvoorstelling van 2 u. -nm. at. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Luxor-Theater, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Scala-Theater, KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Heemstede. „Bosch en Hoven" middag- en avondconcert. Eveneens schilderijenien toonstelling. Bloemendaal: Hotel „Duin en Daal": Tentoonstelling werken van Haarlemsche scnilders. MAANDAG 6 AUGUSTUS. Stadsschouwburg, Wilsonsplein N.V. Het Schouwtooneel„De Wijze Kaler". Schouwburg Jansweg. Ensemble Jac. Sluiters „Ronde Ka", 8 uur. Brongebouw Muziekuitvoering van het Leger des Heils uit Engeland, 8 uut. Kunsthandel F» H. Smit: Tentoon stelling van illustraties door C. H. v. Steenwijk. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: .Bioscoopvoorstelling 8 uur. Lüxor-Theater, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling 8 uur, Scala-Theater, KI. Houtstraat Bioscoopvoorstelling 8 uur. Heemstede. „Bosch en Hoven" middag- en avondconcert. Eveneens schilderijententoonstelling-. Koe er aan gewerkt wordt. Een onderhoud met den Secretaris van de Kamer van Koophandel. Onlangs namen wij een deel over van een artikel in het laatste nummer van Economisch-Staiistisehe berichten, waar-, in aangedrongen wordt o*p strengere toe passing der strafrechterlijke sancties in verband met het niet, voldoend naleven van art. 17 der Handelsregisterwet, dat het opgeven van iedere wijziging van hetgeen betreffende een handelszaak is ingeschreven, verplichtend stelt. Naar aanleiding van den inhoud van dit stuk ontvingen wij eenige opmerkin gen over liet Handelsregister van den1 heer L. W. Z. Inzender schreef ons, dat hij klein zakenman is en niet veel sym pathie gevoelt voor het Haude'srcgister. Hij uit verder de veronderstelling dal het Rijk door middel van dat Register een globaal overzicht van hel nationaal ver mogen tracht te krijgen. Voorts kan, aldus inzender, een koopman wel naar de „sterkte" (bedoeld zal zijn: soliditeit) van een zakenman informeeren maar een za kenman niet na3r de soliditeit van een particulier. Dan heeft de heer Z. nog een bezwaar: als men de eenige aanzegging of uitnoodiging om de retributie of con tributie te betalen vergeet, dan krijgt men een aangeteekenden brief, die 15 cent. kost. „Dan moet je nog," zegt inzender, „je rijwiel aan 't Postkantoor in bewa ring "geven (5 cent) en je hebt een uur verzuim. En dan te weten dat een incas seerder het bedrag voor 10 cent gaarne komt halecnl" Als gevolg van dit schrijven hadden wij een onderhoud met den secretaris van de Kamer van Koophandel, Jnr. 0. C. Mui- lerus, die zoo welwillend was, ons het een en ander betreffende het Handels register mede te deelen. „Natuurlijk is," aldus de heer Molle- rus, „een Handelsregister alleen dan van waarde als alle wijzigingen, die zich in de zaken voordoen, er zoo spoedig moge lijk in opgenomen worden. Hel gaat er mee als met den Burgerlijken Stand; ook de registers van deze instelling moeten voortdurend bijgehouden worden. Al leen zijn onze registers veel uitgebrei der dan die van den Burgerlijken Stand, omdat ons niet alleen verhuizingen moe ten opgegeven worden, maar ook aller lei andere wijzigingen. De waarde van het Handelsregister is natuurlijk voor het publiek gering, wanneer de wijzigin gen van den allerlaatsten tijd er niet eijn opgenomen. Maar toch zou ik met toepassing v „strafbepalingen" bijzonder voorzicli willen zijn. Het is volkomen waar, - de wet ons het recht geeft, iemand, die wijzigingen in zijn zaak niet binnen e week bij ons aangeeft-, ,aan te pakken Maar slechts bij hooge uitzondering 11 ken wij van dat recht gebruik. Ik durf zeggen dat wij in dit opzicht heel clémente zijn dan in andere plaatsen het geval is. Een te veelvuldige toepa sing van strafbepalingen zou het Handeil register, dat toch a* niet zoo bijzonder po- pulair is, meer schade dan voordcel aan brengen. Instcdc van de menschga te dwingen, naar ons toe te komen, gaan wij hiei liever naar hen toe. Wij wachten dus niet, tot de zakenmensehen ons wat ko men vei teil en; wij gaan hun wat vragen. De str.d is wei te overzien on door zeer nauwkeurig de medodcélingen in de bladen betreffende "vijzigitigeill in verschillende zaken te contioleoren en te notoeren, blijven wij zooveel mogelijk op de hoogte. Maar voor de' 16 buiten- •enlen, die wij van hieruit onmoge lijk kunnen overzien, hebben wij een :oogenaaniden „buitendienst", waaraan thans zes personen werken. Naar gelang registers door het werken van dien dienst nauwkeuriger, vollediger en be- :ouwbaarder worden zal dat aantal van ?s verminderd kunnen worden. Deze buitendienst is mu voortdurend bezig, met behulp van to onzen kantore opge maakte stratenlijsten, adresboeken en re bronnen en «iet het minst door soonlijke bezoeken, ah ire „binnen te haten" wat nog achter wege gebleven is en toch in ons Handels register thuis hoort. Daarom blijft het niettemin noodzakelijk, dat men ons ver anderingen komt mededeelen, want men bedenke, dat w ij tot het boven-goschet- extra-werk niet verplicht zijn. Het blijft dan ook een feit: onvolledigheid het Handelsregister is te wijten aan de zakemmenschen zelf, die ons geen op- ia£ verstrekken. I-k geef toe (al i s het Handels register reeds veel verbeterd) dat er nog veel te wenschen overblijft; wij missen bijvoor beeld altijd nog een bedrijfsgewijze op stelling vam de zaken. Maar voorloopig kunnen wij daar nog niet aan denken, opgepropt met werk als wij zijn bij voor beeld voor de om de twee jaar terugkee- rende verkiezingen voor de K. v. K, Toch verheugt het mij, te kunnen zeggen, dai sedert verleden jaar het aantal fouten en luwkeurigheden in ons Handelsre gister zeker reeds met 50 is vermin derd. En wat zal ik nu zeggen, aldus ver volgde de heer Mollerus, van hetgeen de heer Z. u schrijft? In de eerste plaats is het onzin te weren, dat het Rijk door middel var Handelsregisters een overzicht zou krijgen van het nationaal vermogen. Wamt- wij verzamelen al'een gegevens betreffende zaken (niet betreffende particulieren I) en bovendien zijn in onze registers alleen de kapitalen vain Naamlooze Vennoot 3chappen muigeteekend (die (al l&ng „ge meengoed" zijn door publicaties in de Staatscourant). Betreffende hen, die voor eigen rekening handelen, bevat ons Re gister geen gegevens op financieel ter- Evenmin moet men bij ons zijn, als men tiaar iemands soliditeit wil infor meeren. Het adres daarvoor is: het In formatiebureau V3n de Haarlemsche Han- deisvereeniging op het Nass-auplein of een ander betrouwbaar informatiebureau. En nu de contributie; Wij houden vast aan ,'t systeem: de r- 1 one dient iederéén na een a söhrijvimg ontvangen te hebben, zelf zenden. Doet hij dit niet, dan vervalt hij in bijzondere kosten. Maar dat is z ij eigen schuld! Het laten inoasse 'feil dcov een incasseerder ?ou bij de 60:0 zaken die bij ons ingeschreven si nractïsch onuitvoerbaar zijn. Men toch. hoe dat in de practijk gaat: „komt u nog maar eens terug," „mijn man is vandaag niet thuisenz. enz.Wij zouden waarschijnlijkhet gclieele jaar door aan 't incasseeren zijn! Dat de lieer Z. geen sympathie gevoelt I voor het Handelsregister, spijt mij. Er Igijn er meer, die er zoo over denken. Maar Ier zijn er nóg meer gewéést! Want héél langzamerhand gaan do zakenmeu- Ischen inzien ..dat het Ifnindélsïegist.er een zeer nuttige instelling is. Laatst belde mij nog iemand op: „Meneer, ik heb wel eens gemopperd tegen dion rijksdaaldt voor het Handelsregister, maar door de inlichtingen, die ik van u ontvangen heb heb ik nu zulke goede zaken gedaan, dat mijn rijksdaalder al lang binnen is. Ik mopper niet meer!" Het staat dan ook onomstootclijk vast, eindigde de heer Mol'erus, dat het Han delsregister zeer nuttig werk doet.Zeer vaak krijg ik verzoeken om in'iehtmgertj ook uit hel buitenland; de aanvragen tie- dagoüjks toe betreffende handels agenten, adressen uit het Register voor het leveren van sajet, bloemenmanden, sardines en wat niet al. Ik ben dan ook overtuigd dat de antioutvo ton opzichte van onze instelling nog hier en daar ge voeld op den duur in sympathie za' ver anderen 7 a 8 gulden per M=. Waaruit de „blocks" bestaan. Aan belanghebbenden bij bestra ting van weven is door een fabriek van asphaltblokken liet volgende schrijven gezonden: De bestraling niet blocks od de Kruiskade te Rotterdam werd afge werkt in de eerste dagen van Juli en voor liet publiek verkeer cpenge- i st'eld. Nu de bestrating reeds enkele we ken is blootgesteld aan liet bijzonder druk verkeer, kan men zich nu reeds l overtuigen van de voortreffelijkheid dit wegsysteem, de bestrating ziet er prachtig uit. de voegen tus- sehen de blocks, zijn bijna ïuet meer zichtbaar. Het geheel geeft den indruk een aaneengesloten wegdek, niet glad. als het ware geruischloos, weer stand geboden hebbende aan de hitte die wij gedurende eenig? dagen had den. en die niet den minsten invloed op de blocks hoeft uitgeoefend. Wij hebben daar voor het eerst toegepast een nieuw systeem, voor de aansluiting aan de tramrails, dat tot nu toe, alle voldoening heeft gege ven en van groot belang moet wor den geacht. D001- de aanzienlijke verlaging in oriïs van de asphalt blocks, die uit 72 pet. Qv.aitz dioriet. 20 net. Dolo miet en S pet. cement asphalt be-r daan en onderworpen worden afv een persing van 200.000 kilos op ie der blok. kunnen wij thans, in den regel bestratingen maken meteen 15 c.M. dikte beton onderlaag, en met een volledige garantie voor het werk gedurende 10 jaren, voor S gh de vierk. M.. indien het werk minstens 5000 vierk. M. bedraagt (vervoer der materialen van losplaats naar het work, buiten rekening blijvende) en voor ongeveer f 7 per vierk. M. op bestaande steens agwegen, of versleten straatkeien, die in dat geval worden omgekeerd, met staart naar boven, de openingen daartusschcn met ce ment volgegoten wordende eu dan het oeheel overdekt mei een bc-tonlaag van ""ongeveer 5 c.M dikte, waarop dan do csmentmortel wordt aange bracht. waarin de blocks gorden gelegd, zooa'ls gedaan wed te Utrecht St. Elisabetlistraat. HOLLANDSCHE HANQELSBAÏ1K. In de gehouden algemeene verga dering van aandeelhouders werd .het jaarverslag, benevens de balans en winst- en verliesrekening go&'J ge il et winstsaldo ad f 5S121.04 werd bestemd voor afschrijving. De heer .Thr. mr. F. G. W. J. Bac ker, die als Commissaris aan de beurt an aftreding was, werd als zoodanig herkozen. MUZIEK IN DEN HOUT. Krachtige maatregelen noodig. Het programma i r het nainid 'lageo eert in den Hout te geven door de 81: Orkeslver. onder 'eiding van Willem Knikker op Zondag 5 Augustus om half drie bevat de voIger.de nummers: 1. „Alte Kameraden", marsoll C. ïeicke 2. Ouverture „Banditenstreiche" F. v. Suppé. 3. „Wein, Wêib u. Gesang", walzer J. Strauss. 4. Suite de l'opéra „Faust", Ch. Gounot 4. Suite de l'opéra „Faust", Ch. Gounod 5. Ouverture „Tutti in Masohera", A, Pediol'ti. 6. „La Féria", Suite espagnole, P. Lacone. 7. Fantasia del l'opéra „La Bohème". G. Puccini. H. O. V. De II. O. V. g-eeft in Augustus nog de volgende concerten: Zondag 5 Hout, 2.30. Dinsdag 7, Brongebouw, Ledencon cert, 8 uur. Woensdag 8, Hout, 8 uur. Zondag 12, Hout, 2.30. Dinsdag 14, Brongebouw, Ledencou- cert, S uur. Woensdag '15, Ilout, S uur. Vrijdag 17, 1-Ieemsiede. Zondag li). Hout, 2.30. Maandag 20, Overveeu. Dinsdag 21 Brongebouw, Ledencon cert, S uur. Woensdag 22 Arfcïs, Amsterdam. Donderdag 23, Hout, 8 yur. Vrijdag 24, Overveen. Zondag 26 Hout, 8 uur. Maandag 27, Overveen™ Dinsdag 28, Hout. 8 uur. Woensdag 20, Artis, Amsterdam. Donderdag 3D, Brongebouw, Leden concert., 8 uur. Vrijdag' 31, Hout, Verjaardag H.M., S uur. Een kijkje op den Tetterodeweg bij den Blcemendaalschen weg. Een ozel stool zich geen tweemaal aan denzelfden steen. Langoor is dus nog zco dom niet! Wij menschen hebben soms een krach tiger aanmaning nocdig. Hoe is het anders te verklaren, dat de verkeerstoestand bij de krui sing TetterodewegBloem eudaalsche- weg onveranderd blijft? De toestand is daar .als volgt: Bloemenoahlsche. weq Het Bloem endaalsche gemeentebe stuur heeft met het aanleggen van den Zeeweg een grootsch werk tot stand gebracht. Maar de toegangswegen tot den Zee weg ziin nog allesbehalve berekend op het moderne verkeer. Inddertijd is (op advies van onzen medewerker Ivess de Mopperaar) Je verbindingsweg ZeewegTettero deweg docr het duin aangelegd. Daardoor is wel eenige vertjstering verkregen, omdat het systeem van den Zeeweg verkeer in 'twee rick- ngen kon worden voortgezet. Maar de kruisingen Tetterodeweg- Bloemendaalscheweg en- ook Tettero deweg- Tér Hofslededweg zijn nog le vensgevaarlijk. Géén weneer. Het eerste stukje van den-Tette rodeweg mag in twee richtingen be reden worden. Op onze platte-gvond- teokening is met pijljes aangegeven hoe liet verkeer kris-eu-kras door tilkaar gaat. Als men nu bedenkt, dat de Tetterodeweg sterk helt, zoo- dat fietsers in vrij groote snejheid van den Zeeweg komen en dan plot seling sfaan voor het drukke verkeer op den Bloemendaalschcn weg. is liet lè begrijpen, dat het aantal ongeluk keu. zeer groot is. Wel doet de ver koel sagent. die op drukke uren op dit punt staat, allo moeite om zoo veel mogelnk ongelukken re voorko men. maar dit is niet altijd mogelijk. Daarvoor zijn de omstandigheden te ongunstig Met meest hebben fietsers het op dezen weg te kwagrJ. Maar ook met auto's gebeuren veel ongelukken. De heer C. v. Maren, die zijn auto- en fietsenherstelplaats en ook zijn woning vlak tegenover den Tettero deweg heeft, woj'dt herhaaldelijk voor een ongeluk geroepen. De poli tie heeft zelfs een verbandlost bij hem geplaatst. Sinds de opening van den Zeeweg zijn voor zijn woning dan ook ai! meer dan twee hond er iV on gelukken gebeurd. Gelukkig zijn er nog geen slachtoffers te be treuren, dooden zijn er nog niet ge vallen. Wel zijn eenige menschen met hersenschuddingen en heenbreu ken naar het gasthuis gebracht. De woning vjyi den hec-r van Ma ren heeft ook al veel te lijden gehad. Eenige keeren hebben auto's den voorgevel etukgeredeii. Ruiten breken is aan de orde van den dag. Als hij met zijn gezin in de kamer zit, vreo- zen -/Li elk oogenblik. dat er een auto- of motorfietser zonder kloppen bin nen komt. Het verkeer is dan ook buitenge-, woon druk. Op een drukken dag zijn in enkele uren twee duizend au to's gepasseerd, het aantal fietsere en motorrijders was niet te tellen. Onzo teekenaar maakte een schets van liet- verkeer op den weg. Dit gebeurde in een vrij „kalm" uurtje! Spins is het er nog vee! drukker! Moot het met deze ongelukken- serie zoo blijven voortgaan. Dan kernen er ook dooden. Krachtige maatregelen zijn beslist noodig. Wij hebben den toestand ter plaatse eens opgenomen, maar kun nen helaas niet zeggen hoe een af doende verbetering mogelijk is. Veel zou al helpen als de schooltuin werd opgeofferd en de spoorwegovergang verbreed werd. Maar afdoende is dit r.iet. Doortrekking van den Tettero deweg naar de wegen hij den Julia- naweg zaïl ook verlichting geven. Daarvoor is het evenwel noodig het huis van .den heer van Maren té sloopen. In afwachting van deze verbete ringen is het evenwel onmiddellijk noodig. dat de volgende maatregelen genomen worden Een streng verbod voor fietsrijders om op het laatste deel van den Tet terodeweg te rijden. Afstappen bij bii den Kweekduinweg moet worden bevolen. Auto's mogen op bet. deel van den Tetterodeweg van den Kweekduin weg tot den Bloemendaalsehjn weg en op den Bloemendaalsclien weg voor de wegkniising met geen grooter snelheid dan 6 K.M. rijden. Wandelaars en kinderwagens moe ten on de voetpaden blijven. Wij geven toe deze maatregelen zijn voor de betrokkeuen niet ple zierig. maar-het is noodig. Er zijn nu op deze plaats ongeluk ken genq^g gebeurd! Steun noodlijdende kunstenaars. Een voorstel van B. en W. j Zooals mén weet is van het geld dat de regeering beschikbaar gesteld heeft voor den steun aan beeldende kunstenaars, jók een bedrag voor Haarlem gereser veerd. Naar wij vernemen is binnenkort een ■oorstel van B. en W. aan den raad te wachten om over te gaan tot uitvoering van werk in deee richting. LEGER DES HEILS. ïm de afgeloo pen week werden ui de tehuizen voor dak'oozen aan liet Spaarne 92 en 102, Tel. 2135 verstrekt 1252 porties voedsel en 303 nachtverblijven. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR LICHAMELIJKE OPVOE DING. In do gcm. zwem- en badinrichtin gen zijn in het tijdyak 16—31 Juli ge nomen 16829 baden, verdeeld als Vo'gb Inrichting Houtvaart: Heel'en Dames Abonné's 2229 1184 35 ets. baden °4 60 10 ets. baden 1014 667 Kosteloos 22S1 2132 Inrichting Delft- He1-ren Dapirs Abonné's 2016 iS3S 35 ets. baden 258 219 10 ets. baden 1474 1203 BADEN. In het Douchebadhuis aan den Koudenhorn zijn in de afreloopen week 301 baden genomen, in dat aan don Scholevsingel 795 en in. dat op het Leid- sclieplein 582. OUD-ONDEROFFICIEREN. Vrijdagavond- ,beS°n in Hotel „Lion d'Or" de 35ste 'algemeene vergadering van den Kon. Xederl. Bond van Oud- Onderofficieren. Do belangstelling was zeer groot. Do zaal was mooi met groen en blei men versierd. In het midden prijkte het borstbeeld der Koningin. De voorzitter der -afdeelïng Haar lem', de heer H. T-. Boumau, heette alle afgevaardigden hartelijk welkom en verzocht bij het binnenkomen van liet hoofdbestuur van de zitplaatsen op t staan en het Wilhelmus te zingen. Hieraan werd geestdriftig voldaan. De heer Boumati riep vervolgens het hoofdbestuur een woord van welkom toe. De leden der afdeeling Haarlem, zei spreker, -waren vervuld van blije.- schap en dankbaarheid, ómdat de oude bekende wapenbroeders weer in deze stad tegenwoordig waren. Hij sprak de verwachting uit. dat ook de ze dagen veel zullen bijdragen tot cte saanilioorigheid onder de leden van den Bond en uitle den wensch', dat de voorzitter van den Bond, do heer M. Gerdes, nog vele jaren zijn functie mag bekleeden. Dank werd gebracht aan den heer A. M. Duijtshoff voor het belangeloos afstaan van deze mooie zaal. De heer Bouman sprak de hoop uit, dat velen aan de schietwedstrijden zou den deelnemen. Voor het beschikbaar stellen van medailles werd hartelijk dank be tuigd aan de leden van het Vorstelijk Hub ca de vele anderen ,die hetzelf de deden. De lieer Bouman eindigde zijn. rode met do hoop uit te sprekeu, dat deze vergadering zou strekken tot groei eu 1 bloei van den K§n. Ned. Bond oud-onderofficieren en verzocht allen, oor het hoofdbestuur een krachtig hoera aan te heffen. Daverend klonk het „Lang zal het leven!" door de mooie zaal. De voorzitter van den Bond, de heer M. Gerdes. beantwoordde de rede van den heer Bonman, dankte namens het hoofdbestuur voor de hartelijke ont vangst en richtte zich daarbij speciaal tol den heer Bouman, om hem to dan ken voor de vriendelijke woorden, tot het hoofdbestuur gesproken. Hij sprak do verwachting uit, dat deze jaarver gadering zoo goed zou verloopen, als door ilen heer Bonman gewenscht was en betuigde er zijn blijdschap over, dat deze vergadering op verzoek van de nfdesling in Haarlem wordt gehou den. Do heer Gerdes eindigde met aan de aanwezigen alles goeds toe te wen schen, ter bevordering van de onder linge harmonie en saamhoórigkeid. Beids redevoeringen werden met ap plaus beloond. Hierna werd gezongen „Ons doel", een lied van H. 1!. We ij land voor den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderoffi- cieren, op muziek gezet door W. P. N. De avond werd verder gezellig door gebracht. De heer H. Stinis bracht de aanwezigen daartoe in de gewensckte stemming. PERSONALIA Te Utrecht is Vrijdag geslaagd voor liet examen Fransch M O. acte A, mej. B. V. J. Veen te Haarlem. -- Te '3 Gravenhnge is gcs'. -.agd voor het examen voor Engelsch M. O. (acte A), de heer G. Bloem te Haar lem, en voor Engelsch L. O. mej. L. C. Wolhof f te Heemstede en do heer W. Renes te IJmuiden.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 1