Schoolboeken DE MAN EN DE VROUW f27.50 Groote Opruiming Restanten Nederlandsch fabrikaat 1e soort Belgische Steeoen H. C. van Meeuwen Harmenjansweg 11 - Haariem - Telefoon 1653 En gros Bouwmaterialen En detail Centrale Tandheelkundige Kliniek F. BUHNSNG Gebr. van Brederode Het Jubileum van de Koningin De versiering te 's-Cr.ivonhege. Het ligt in ae -edoeiing \an gemeen tewege eea verlichting aan te brengen 121 liet Voorhout, cp ilcn Kneuterdijk en den Vijverberg. Hei Voorhout en do Vijver berg zullen verder van gemeentewege me: vlaggen -worden versierd. He: Huldigingscomité lieeft het ge meentebes'uur eenige maau len geleden een voorstel gedaan om het Voorhout en omgeving te versieren naar plannen. wel kc door een bekend modern erohj'ecl wa- j ren onlwoipen. Jle: het 005 op rie'booge kosten,* welke de uitvoering mede zo brengen is van die plannen r.icts gek» men. Aan de vlagversiering van hel Yoo: hout wordt intusschen eentge uitbreiding gegeven, Tekening houdende niet het be drag, dat voor deze versiering is ter tic schikking gesteld. De illuminatie van gemeentewege 7.a! zich niet bepalen tot het Voorhout en om geving; het ligt in de bedoeling met be hulp van een aanwezigen stcokkabel het monument op het Plein 1813 en den Oude Scheveningeehe weg te verlich ten. Van wege hei Huldigingscomi'.é zal het voetstuk van het Ruiterstandbeeld vóór het Paleis met planten en bloemen worden versierd. Allianco Francaiso te 's-Gravenhago. Het bestuur der Haagsclic afdccling der Alliance Franjaise heeft besloten deel t« nemen aan de viering van het a.s. re- geeringsjubileum van de Koningin. Deze deeineming zal bestaan uit een opvoe ring op Maandag 17 September in den Koninklijken Schouwburg van „Guillau- ine d'Orange", tragédie in vier bedrijven van den dichter Lionel des Bieux. De opvoering is uitsluitend toeganke lijk voor de leden der Alliance Fransalse cn genoodigden. De feesten te Amsterdam. Het centraal comité der huldigings- commissie 1923 te Amsterdam deeit het volgende mede: De commissie voor de volksfeesten, zal in do feestweek op Donderdag 6 en Zater dag 8 September a.s. op een 30-tal plaat sen openlucht-concerten doen geven en wel 's middags en 's avonds. Ongeveer 50 vereenigingen zullen daaraan haar mede werking verkenen. Op Donderdag 6 Sep tember a.s. zal bovendien 's morgens op een twintigtal plaatsen, niet in de onmid dellijke nabijheid van kerken liggende, koraalmuziek ten gehoore worden ge bracht. Bij de uitvoeringen zal zooveel mogelijk gebruik worden gemaakt van de in Amsterdam beschikbare vaste en ver plaatsbare tenten; op verschillende plei nen worden podiums met electrisclie ver lichting geplaatst. Voorts zal de Vereenigiag tot Verede ling van het Volksvermaak op Vrijdag 17 September a.s. 's middags en 's avonds eveneens op verschillende pleinen mu ziekuitvoeringen doen geven. Dienzelfden avond zal op den Amstel een groot vuurwerk worden afgestoken. De commissie voor de Volksfeesten or ganiseert onder bekwame dames leidsters, groote kinderfeesten op het Llsclubter- iem en, zoo mogelijk, ook nog op andere plaatsen, en zal aan ouden van dagen c-n weeskinderen in den namiddag van den 7den September in den Stadsschouwburg I een kosteloozo iooneelvoorslelling geven, betrekking hebbende op de gebeurtenis sen uit de vaderiandseho geschiedenis, nauw verbonden aan het Huis van De aankomst der Konink lijke Familie te Amstordam. Kaar "de Tel. verneemt, wordt de ko ninklijke familie op den dag van haar aankomst te Amsterdam Woensdag 5 September'in den namiddag verwacht. Het juiste tijdstip van de aankomst is neg niet vastgesteld, doch vermoedelijk zal dit zijn iegc-n twee uur a half drie. Do Koningin-Moeder zal reeds in loop vam don morgen van dien dag i hoofdstad aankomen. In strijd met sommige geruchten, neemt het blad van bevoegde zijde, dat ter gelegenheid van het a.s. Tegeerings- jubileum van de Koningin, geen buii< Itindsche missies in ons land worden v- wacht. Do feesten te Brussel. De Brusselsehe correspondent van K. R. Ct. meldt, da: ook te Brussel fees telijkheden worden georganiseerd door: den Bond van Xeiicrliuidsclio Veieentgïn-j 1 en lichamen in België. Onder meer an op het programma: oen kinderfeest hel „Holland Huis", eon feoslvoorstcl- g in den Koninklijken Vlaamsehen Schouwburg door Ho; Rotterdnmsoh Too- neel (o.a. De "Bruiloft van Kloris Roosje met een hciluyr.seh van den heer Speenhof:", een allcgorischo voorstelling met apotheose en een feestmaaltijd in de Madeleinezaal. To Niouwor-Amstel. Do commissie van ingezetenen, welke tijdens do jubileumviering to Nieuwer- Amstel te houden op 11. 12 on 13 Septem ber a.s.. een Lunapark wil oxploiteeren, ziet- haar pogingen hiertoe bekroond. Het aantal aanbiedingen van stoomes- roussels, xödejbomen, draaimolens enz. is buitengewoon groot. Een nijverheidstentoonstelling te Rotterdam De Rotterdamsche correspondent an de Tel. schrijft: Reeds een vorig jaar had de afdee- liug Rotterdam der ereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat" grootsche plan nen voor een Xijverheidstentoonstel- ling in een speciaal daarvoor te stich ten gebouw. Die plannen zijn toen niet verwezenlijkt. Thans zal het cr todh van komen. De tentoonstelling maakt een onderdeel uit van de alge meens jubileumviering to Rotterdam en prijkt als hoofdnummer op het pro gramma van het nationaal comité. De voorbereiding is van dien aard, dat het succes zoo goed als verzekerd is. Er is groote deelneming uit bet ge- Ueele land. Het comité heeft de be schikking gekregen over het geheele Doelen-complex, de groote concert zaal, de foyers, den salon en den tuin. Alle groote Nederlandsche firma's en alle takken van nijverheid zijn er ver tegenwoordigd. Men kreeg do toezeg ging van attractie-volle bedrijven in volle werking, groote electriciteitsfir- ma's zullen luister bijzetten door de speciale zorg, die zij aan hun stands besteden. De architecten Otten en Lo geman ontwierpen het architectoni- sche deel der expositie, benevens een schoone gevelversie nng van den Doe len, waardoor uiterlijk liet gebouw der expositie zich waardiger zal aan sluiten aan eten crnotsciien stijl van den Coolsingel-boulevard. Wat de financiering betreft heeft men de beschikking over een waar borgfonds van f -10.000, waaraan de gemeente Rotterdam voor f 5000 bij droeg. Ook zal de gemeente Rotter dam op de tentoonstelling inzenden. Men wil door deze tentoonstelling een steentje bijdragen tot hot verjagen van het malaisespook en andere ge dachten brengen bij lien, die zich dooi do omstandigheden zouden laten ter neer drukken, Naast de re=>euze expositie heeft het bestuur gezorgd voor gepast vegnaak, groote concerten in den tuin. caba ret-vertooningen in den. Salon en dansmatinee's met thee in den foyer. Voorloopig is beslist dat de tentoon stelling zal duren van 25 Augustus tot en met 9 September. NEGENDE NEDERLANDSCHE JAAR. BEURS. De Sclioou- en Lederindustrie zei op de aanstaande, in September te houden, ne gende Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht een, geheel op zichzelf staande afdeeling vemen, mei a!s middelpunt de Rijks school voor leerlooiers en echoenmakers te Waalwijk, welke aldaar dagelijks de manstralies zal geren van de ontwikke ling der leerbereiding en van de schoc- TKixfabrieatie. Ook het Proefstation en Voorlichtingsdienst ton bate der lederin dustrie te Waalwijk zal aan de Jaarbeurs deelnemen. Politiequaestieje Noordwijk De commissaris van politie gaat vrij uit Agn do Tel. wordt gemeld In de jongste gemeenteraadsverga dering der gemeente Noordwijk werd de Commissaris vau politie, de lieer Gooi uitgenoodigd ter vergadering te komen ten einde zich te verantwoor den tegenover de verwijten in een vo rige vergadering tot hem gericht', al9 zou hii geen eerlijke verklaring heb ben afgelegd van politie-agenteu Ibij sollicitatie naar elders. De heer Van der Meer (weih. R.K.) n der twee leden die den Commis saris hadden beschuldigd, meende, dat het niet aanging dat raadsleden door iemand buiten den raad ter ver antwoording wonden geroepen in de raadbzaal. Wanneer ondanks zijn protest de Commissaris hier het woord werd gegeven dan zou hij de ergadering verlaten. De daad bij het woord voegend, ver liet lpi de raadszaal. De voorzitter applaudisseerde. iNa nog eenige opmerkingen van de heeren Krau (comm.) en dr. Van Nes ivriiz.) verkreeg de heer Gooi het woord, die in een inleidend betoog zijn beschuldigers scherp aanviel, waarop uit den raad verse'iillende protesten opgingen. Men meende, dat zulk een polemiek niet in de bedoeling liag. De lieer Gooi had' zich te bepalen tot zakelijke gegevens. Daarvoor moest liii echter vertrou welijke rapporten overleggen.. Om de ze reden werden de deuren gesloten. Na heropening werd de volgende door B. en W. voorgestelde conclusie bij acclamatie aangenomen „De Raad der gemeente Noordwijk, gehoord de inlichtingen van den Com missaris van politie, in zake de door de heeren Van der Meer en Krau in een vorige vergadering geuite bewe ring. dat de Commissaris niet mee werkt als agenten elders so.liciteeren, overwegende, dat de heer Krau ver klaard heeft, dat ziin geuite bewering berust op door den agent verstrekte verkeerde inlichtingen verklaart, dat de C. v. P. vrij uitgaat en gaat over tot de orde van den dag." DE EMIGRATIE NAAR AMERIKA. Naar het Hbld. verneemt, zijn de heeren Wal rave Boiesevain, voorzit' ter van de Bezuinigingscommissie der Nederlandsche Maatschappii van Nij verheid en Handel, H. J G. 1-Ienge- veld, waarnemend directeur van de Nederlandsche Vereeniging voor Landverhuizing tevens vertegenwoor diger van het Departement, van Ar- 1 beid, de lieer De Vrngt, chef van de passage der Hoilland—Amerika-lijn en mr. Von Baumhauer, eerste secre taris van de Nederlandsch-Ameri- kaansche Kamer van Koophandel, naar Londen vertrokken, ten rinde een bespreking te hebben met den heer Davis. Minister van Arbeid in de Ver- eenigde Staten, welke op h%b oogen- b'.ik in Londen vertoeft. De beioeling is den minister de wenschelijkheid uileen te zetten van een betere regeling van emigratie en ruimere toelating van Nederlan ders in de Yereenigde Staten. Thans magen per fiscaal jaar, loopende van 1 Juli tot 30 Juni, 3600 Nederlanders als (landverhuizers in de Vereenigde Staten komen. Voor het loopendo fiscale jaar. eindigende dus 30 Juni 1924, is. zooals bekeijd. dit aantal thans 'bereikt. Minister Davis heeft zich bereid verklaard de delegatie te ontvangen. Koloniën VERDUISTERINGEN. Men leest in de Cheribonsche Cour.: Reeds maakten wij melding dat de beheerder van het pandhuis te Tjili- ruoes een tekort van totaal 3000 gld. had. Thans vernemen wij van nieuwe tekorten bij dezen dienst in het Cheri bonsche en wel tot een totaal van 9 mille. Op wie zal dat verhaald worden Dezer dagen maakten wij melding van een verduistering te Magelang van f 250.000. Nu weer deze verduisteringen i'n1 het öherilfbnsciie. Er schijnt een golf van verduiste ringen over Indië te gaan. Een A 11eta-telegram uit Weltevre den meldt aan de Sum. Post: In verband met een beschikking van den Raad van Justitie van 29 Juni, warbij rechtsingang met in structie verleend wei-d met last tot gevangenhouding, is te Weltevreden gearresteerd F. W. K.. oud-hoofd van het- hoofdkantoor der S.S te Bandoeng, verdacht van verduiste ring van circa 46 mille. EEN HANDIG BEDRIEGER. De Indische Ct. meldt: In het on derdistrict Kendal van de afdeeling Madioen heeft een inlander op Han dige, ofschoon brutale wijze de bevol king, do dessahoofden incluis, bij den neus gehad. Een zekere Salim gaf zicli uit voor vaccinateur en maakte aan de dessa- hoofden bekend, dat bij belast was met de revaccinatie m de verschillen de dessa's. De dessahoofden geloofden den sinjeur op zijn woord, alhoewel de behandeling in één opzicht verschil de van do vorige vaccinaties: er moest voor betaald worden. De bevolking werd als gewoonlijk door de dessahoofden bijeengeroepen en de pseudo-mantri tjatjar" verrichte de inenting. Tal van menschen onder wierpen zich aan de behandeling (wel ke u.b. geschiedde met een gewone stopnaald en een poeder zoodat da gelden tot vrij groote bedragen bin nenstroomden, tot groote vreugde van den „aesculaap" natuurlijk. Totdat een assistent-wedono aan 's mans uitgebreide practijk een einde maakte, zoodat hij nu achter slot en grendel over zijn kopenickiade kan nadenken Rubriek van den Arbeid Van hier en daar. DE TOESTAND IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. Do hoofdbesluren der Textielarbei- dèrsorganisaties, zijn door de bestu ren der Ensc'iedescho Fabrikanten- veieeniging, Bond van Te.vt e.'onder- nemingen 111 en buiten Twente, Ahne- losche Fabrikantenvereeniging Pn Hen gelosche Fabrikantenvereeniging uit genoodigd tot een conferentie op Dor, nerdag 9 dezer, des namiddags half vier, in den foyer der Groote Sociëteit te Enschede, ter bespreking van den toestand in de textielindustrie. De besturen der vier texislarbeiders organisaties hebben aan 1? werkge vers en de werkgeversyereenigjngeii in het textielbedrijf een. uitvoengcn brief gericht, waarin, in verband met de werkloosheid en den verkorten werk tijd in de textielindustrie, wordt aan gedrongen op het in het leven roe pen van een wachtgeldregeling, waar van do kosten door werkgever, rijk en gemeente worden gedragen. Ten aan zien van do werkloozenkassen, die in de afgeloopen maanden van dit jaar reeds meer dan 25,000 uitkeerden, wordt in dien brief gezegd, dat, mocht de tegenwoordige werkloosheid zich blijven handhaven, zeer spoedig tot stopzetting van de uitkeeringen zal moeten worden overgegaan. DE TEXTIELSTAKING TE WIN TERSWIJK. „liet Volk" meldt dat deze staking onveranderd voortduurt. In de confectieafdeeling der fabriek moesten een 12-tal meisjes ophouden, emdat er geen werk meer voor haar was. De volgende week zullen alle sta kers door de cdóperatie „De Dage raad" kosteloos van brood worden LOONSVERLAGING BIJ DE NED, TRAMWEG MAATSCHAPPIJ. Wij lezen in „Heb Volk" Wegens „de slechte bcdrijfsuifckom- sten over heb eerste halfjaar" zullen bij de N.T.M. de salarissen en loonen met Januari a.s- opnieuw verlegd worden. WERK BIJ DE ONTGINNINGEN. Door bemiddeling der plaatselijke Arbeidsbeurs worden a.s. Maandag 100 ingeschreven wei-koekenden geplaatst aan de ontginningen der „Nederland sche Algemeene Bouw- cn Óntginnings- Mnatséhappijte Eindhoven, terwijl 20 werkzoekenden dien dag vertrek ken naar Grivegnëe bij Luik, om al daar aan de IJzel-fabriek te gaan wer ken. Nader wordt vernomen, dat liet in de bedoeling ligt van de Ned. Al gemeene Bouw- en Ontginnings Mij., verscheidene velden en gronden aan te koopen, teneinde het aantal werk krachten steeds uit te breiden. Reeds zijn uitgestrekte ontginnings-velden aangekocht onder de gemeente Son- Het loon bedraagt aanvankelijk f IS per week, doch overwogen wordt, dit bij gebleken geschiktheid te verhoogen Sport en Wedstriiilea Kynologie. KEURINC VAM POLITIEHONDEN. Ruim negen uur werd Zaterdagmor gen een aanvang gemaakt met de keu ring van politiehonden, uitgeschreven door de afdeeling Noord-IIolland van de Koninklijke Nederlandsche Politie- hondenvereeniging. Jonkheer H. Deutz van Lennep had ijn mooie buitenplaats wederom be schikbaar gesteld. Aan zijn welwil lendheid en medewerking heeft de af deeling Noord-Holland veel Ie danken Geen der aanwezigen zal zich in het koele, schaduwrijk© wandelbosch een oogenblik verveeld hebben, te meer, daar hel weer zoo bijzonder meewerk- (e. Jonkheer Deutz van Lennep vorm de met den heer P. H. Most. inspec teur van politie te Amsterdam, eu den heer P. Verheugt als leider, de jury- Elf honden namen aan de keuring deel; het. ging om diverse mooie prij zen. Het was voor de honden een zware strijd. Op verscheidene manie ren moesten ze van hun prestaties blijk gèvon. De voorzitter van do afdeeling,de heer II. J. Clarion, vond het werk de «honden' vooralsnog vrij slap. Slechts bij 't voorwerp-bcwaken toon de nummer 1.1 (de hond van den lieer Van der Straaten) goede eigenschap pen. Doch wij moeten in aanmerking nemen, dat hier ongediplomeerde hon den aan het werk waren. Het interes sante deel van het programma werd voor den middag bewaard. Onder de aanwezigen zagen we nog den heer Jac. Rey, voorzitter van het hoofdbestuur. Dank zij de gastvrijheid van Jhr« Deutz van Lennep konden alle aanwe zigen tegen 11 uur den inwendigen mensch mei een kop koffie eu en gebakje versterken. Het welslagen van de wedstrijden is voor een groot deel aan zijn welwillend© hulp toe te schrijven. Do namen der deelnemers laten wij hieronder volgen: 1. A. F. de Looper, Ie Haarlem. 2. C. v. Nollens, te Haarlem. 3. A. v. d. Wal, te Zandvoort. 4. Y. Zonneveld, te Amsterdam. 5. A. Brinkman, to Amsterdam. 6. A. Tin v. Couwenhoven, te Am sterdam. 7. A. Ronnig te Amsterdam. S. J. v. d. Plas, te Egmond. 9. J. Pietersma (builen mededediu- ging). 10. A. v. d. Hogendoorn (niet opge komen). 11. J. v. Straten, te Purmerend. De heer J. v. d. Plas, te Egmond, be haalde het hoogst aantal punten met zijq hond, namelijk 212. Toch kwam hij n.et ia het bezit van den istcn prijs, om dat op het oogenblik, dat hij de ia- schrijving deed, zijn hond nog in het be zit was van een voorloopig certificaat, hij moest zijn hond dus buiten mede dinging laten werken. De heer A. de Looper, te Haarlem, deed nu met 157 punten het eerst zijn aanspraken gelden op een zeer fraaie plaquette (metalen hondenkop op eiken hout) als icn prijs. De heer B. Brinkman, te Amster dam, verwierf den ad-en prijs, een ij veren kruis, doordat aan zijn hond 1-2 punten waren toegekend, terwijl de heer A. v. d. Wal, te Zandvoort, zijn hond 148 punten zag toegekend en daar door den derden prijs, een legpenning, verkreeg. De overige deelnemers moch ten nu in verhouding tot het door hua honden behaalde aantal punten een keus doen uit de restcerende kunstvoorwer- pen en wel als volgt A- Th.- W. Kouvvenhoven, te Am sterdam, met 126 punten L. P. Nolens, te Haarlem, met "rtiJ punten J. Zonneveld, te Amsterdam, met Sg' punten J. Koning, té Amsterdam, met SS punten J. J. van Straten, te Purmerend-, met S7 punten. Bovendien werd aan de heeren J. v, d. Plas en J. Pietersma tc Amsterdam, een souvenir aatageboden, ook deze laatste moest om redenen van technii schen aard buiten mededinging blijven. Voor den prijs, behaald met het grootst aantal puDtcn in de gehoorzaam, heidsoefeningcn, kwam in aanmerking de heer Kouivenhoven voornoemd, ter wijl de troostprijs, werd overgereikt aan, den heer J. Zonneveld. De voorzitter van de afdeeling, de heer H. J. Clanin, te Hoorn, spjak zijn dank uit tegenover de familie Deutz an Lennep, voor het beschikbaar stel len van haar landgoed-; hij moest he laas de deelnemers tot ernstig oefenea aansporen. Hij kon de prestaties niet roemen en drukte de dresscurs op het hart, met alle mogelijke energie voort te gaan in de africhting hunner honden, daar hij anders vreesde, dat het succes bij de a.s. keuring voor het certificaat gering zou zijn. Na eenige woorden van dank tc heb ben gericht tot keurmeesters, leider en helper, en de belangen van de afdeeling nogmaals bij de familie Deutz van Len nep te hebben aanbevolen, eindigde his met een „tot weerziens" op de a.s. de monstratie van gediplomeerde honden, eveneens op Mecr-en Berg op tS Au gustus a.s. waar ongetwijfeld gced werk te zien kan worden gegeven. Wij vernemen dat voor deze demon stratie S gediplomeerde honden zijn ia- geschreven; wij raden aan, cr een kijkje te gaan nemen. liet werk van een jood afgcrichten hond is niet alleen nuttig maar werkelijk interessant, VOOR SLECHTS f 2.50 PER MAAND EEN STANDAARDWERK Heden bieden wij den lezers van „Haarlem's Dagblad" aan het WERELDBEROEMDE WERK van Dr. B. C. GOUDSMIT en C. P. F. TER KUILE, Arts. betrekking tot de hedendaagsche maatschappij In hunne onderlinge verhoudingen en hunm VIERDE DRUK, compleet in 3 deelen, gebonden in 3 linnen prachtbanden, bevattende 2000 bladzijden. 980 platen en 48 kunstbljlagen, VOOR DEN LAGEN PRIJS VAN Betaalbaar in 11 maandelijksche termijnen van f2.50 De vierde druk van dit belangrijke werk ls thans compleet. Hat hehandelt alle vraagstukken op medisch-, sociaal-geschiedkundig en cultuur-geschiedkundig gebied die in 't leven voor komen 't is een weerspiegeling van het leven zelf! Een werk dus waar ieder belang in moet «tellen. De uitvoering op kunstdruk is uitstekend terwijl de talrijke kunetbijlagen de waard» nog verhoogen. Den Inhoud laten wij hieronder beknopt volgen, opdat een in druk van 't volledige en belangwekkende van dit werk te krijgen is. Inhaud le doelt Do Man cn do Vrouw. Inleiding Do Man. Lichaamsbouw. Voortplan ting. Geslachtsleven. Het geestelijk leven. Het gevoelsleven. De man als kind, els tongo- ling, als echtgenoot, als vader, als weduwnaar, ongehuwd, als grijsaard. De Vrouw. Lichaams bouw. Schoonheid der vrouw. Voortplanting. Geslachtsleven. Het geestelijk leven. Het gevoels. leven. De vrouw in de ontwikkelingsjaren, als echtgenoote, als moeder, als weduwe, onge. huwd, als oude vrouw. Inhoud lie doel. De Man en do Vrouw In betrekking tot elkaar. Inleiding. Hoofdlijnen der betrekking tusschen Man en Vrouw. De beschavingsgeschiedenis der liefde. Hygiëne in 't Huwelijk. Ziekten en Huwelijk. Maatschappelijke positie en Huwelijk. Kinderzegen en huwelijk. De wettelijke basis van 't huwelijk. Huwelijksgebruiken. De beide geslachten in do Dichtkunst en in de beeldende kunst. Inhoud I lie deeli De man en de vrouw In betrekking lot de hedendaagsche Maatschappij De man als hoofd der familie. De Huisvrouw. De inaD en vrouw in hunne Maatsch. positie" De beide geslachten bij de aristocratie, bij da arbeiders, bij de boeren. De beide geslachten bij de verschillende rassen en nationaliteiten. Het complete werk (3 gebonden deelen) wordt direkt na ontvangst van onderstaand bestelbiljet FRANCO NAAR ALLE PLAATSEN IN NEDERLAND toegezonden. Gebr. GRAAÜW's uitgevers-Mij. en boekhandel te AMSTERDAM SINGEL 80 TELEFOON 46460 POSTREKENING 70310 Aan Gebr. GRAAÜW's Uitgevers-Mij. en Boekhandel Mijne Heeren, te Amsterdam - Singel 80 Hiermede verzoek ik U mij te willen zenden- Dr. GOUDèMIT en TER KUILE DE MAN EN DE VROUW, eebonden in 3 linnen prachtbanden, voor den prijs van f27.50 en te betalen in 11 maandelijksche termijnen ven f2.50. Hoogachtend, Naam \Voonpl3at3 Datum: (Haarlem's Dagblad 6—8—'2-3) mi Vraagt prijs van: Prima kwaliteit. Vlugge levering ZIJLSTRAATE530rd., bij| de Zoetestr. Spreekuarlederen morgen behalve Zaterdags ran 9-11 Dinsdag en Vrijdag 's avonds 6l/s—9 uur Het Accountantskantoor van G. SMITS is gevestigd WILHELM IN ASTRAAT 31 HAARLEM - - TELEFOON 895 VAN Hemden, Pantalons, Nachthemden, Onderjurken Tricotgoederen, Kimono's, Pyjama's, Baddoeken en Badlakens, Tafelgoederen en diverse doeken ZIJLSTRAAT hoek Nieuwe Groenmarkt Geen zichtzendingen. Verkoop uitsluitend contant. Teekenbehoeften Telefoon 409, Groote Markt 21

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 6