leerling - iefe Arts J, LUiNING hervat Or, P, WOLTERSON Ir, G. W. 1. Westerman is weder te Consulteeren Flinke Werkster Kinderjuffrouw Noodhulp-Dienstbode Gevraagd Halfwas Beddenmaker LEEUWÜ'S Belden- en Meubelmagazijn - Anegang 4B Pientere longen Compacjiissi leerjongen Bovenhuis Bovenhuis DIRECT ingaande Lijfrente!! Mej, Mary I. Fle{sqiimann Goedkoop Schilderwerk iis- ine! Tiè DIVANS cole al als bijdrage voor heb nieuwe orgel. Diep geroerd dankte de jubila ris en zè-ide, dab de wijze, waarop allen aan de huldiging hadden willen deelnemen, hem diep had getroffen. En dib wel des te meer, omdat alles is geschied met een grohd, n.l. geloof. Hij dankte allen en kwam toe de conclusie, dn.t zijn werk in de pa rochie niet vergeefsch is geweest. Na deze huldiging had het. Lof plaats met als slotlied: „Dat Jezus leev' I-lierop gaf op het kerkplein de reeds genoemde muziekvereenig St. Jeanne D'Arc een concert onder leiding van den dii'ecteur, den heer Hupkus uit Leiden. Een illuminatie - en een mooi vuurwerk besloten hei feest van dien dag. Zondagmorgen 10 uur had do plecn- lige Hoogmis plaats, waarna do Zeer- eerw. Heer pastoor G. C. van Noor;, oud-professor van het seminarie War mond een feestpredicatie hield naai aanleiding van Ilaec dies quam fecii Dominus, ps. 127. In gevoelvolle woor den schetste hij de goede hoedanig heden van den jubilaris en wat deze voor zijn parochie is geweest. Daarna had de uitvoering van de priester- cantate van Bern. Grandjean plaats. Na den kerkdienst kwam de kin derhui de. Een groobe menigte kinde ren, allen met een bouqujA, zongen den jubilaris toe. Een aandoenlijk oogenblik was het, toen één der klei nen naar voren trad, een aardig meiske, dat met haar helder hoos kinderstemmetje den pastoor toesprak en hem. dankte voor alles, wat hij voor de kinderen heeft gedaau. Namens de schoolkindereu bood de kleine daarop het Heilige-Hartbeeld aan met het verzoek aan den pastoor, dit in de school t.e willen plaatsen. Jn hartelijke bewoordingen dankte do jubilaris de kinderen voor het ge schenk. Eenige meisjesgroepen zongen nog enkele liederen en ook hier viel het weer op, hoe goed alles was voorbe reid. Zonder haperen werd alles en goed ook nib het hoofd gezongen. Hierop kwamen de kinderen den ju bilaris gelukwenschen en 'deze werd nu in letterlijken* en figuurlijken zin onder de bloemen bedolven. Een groo be bloemenscliat heeft de pastoor van de kinderen ontvangen en de spontane huldiging der .kleinen deed 'den ouden man zichtbaar goed- Dat er des middags van de receptie druk gebruik werd gemaakt, behoeft natuurlijk niet vermeld. Velen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid hun gefoodenj den beminden jubilar persoonlijk geluk te wenschen en de vele mooie geschenken en bloemstuk ken te aanschouwen. Des avonds weei een huldiging, nu van de oud-pa rochianen uit de Zilk, die huu oua- pastoor. e^n serenade brachten. Om half acht was het plechtig Lof, waar na door alle aanwezigen het feestlied werd gezongen. Op het kerkplein gaf de muziekver- eeniging „Kunst na Arbeid" te Benne- broek een concert onder leiding van den directeur, den lieer Eug. H. Rap. Hiermede was het feest voor dien dag afgéloopen. VELSEN. Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven op 18 Augustus 1023 8 kuipers, 3 man denmakers, 1 metselaar, 1 schilder, 1 stra tenmaker, 13'timmerlieden, 1 mach. hout bewerker, 1 keermaker, 5 kantoorbedien de)!, 1 zeilmaker, 2 bakkers, 23 zeevis, sobers, 9 machinisten, 14 stokers, 12 bankwerkers, 2 ketel makers, loodgie ter, 2 klinkers, 2 smeden, lboorder, 1 ge-' reedschapmaker, 1 modelmaker, 1 plaat werker, 1 koperslager, 1 aut, lasscher,' 248 diversen, somen 356 werkloozen. BENNEBROEK. V°etbalterrejn ge opend. Zondagmiddag trok de voet balvereniging B. F. C. met het muziek korps Kunst na Arbeid door de plaats naar het nieuwe voetbalterrein. Aldaar gekomen werd door den heer Chris rof fels een bloemstuk aangeboden aan de vereeniging B. F. C. en door deze ver eeniging een bloemstuk aan het Harmo. niekorps, waarna eene wedstrijd werd gehouden tegen Ilillincn, die gewonnen werd met 5—3, zoodat de opening reeds met eene overwinning inzette. BlmsfilanÊ De auto-ramp te Sanveur Saint- Vjjftien dooden eevonflan De gevonden lijken naar Roo sendaal. De heel' A. Pieters, directeur van het centraal bureau der Nederland- sche Reisvereeftiging, heoft het vol gende tellegram op Vrijdag 17 Aug., des namiddags te 3 uur ontvangen, afgezonden door den voorzitter van de Ned. Reisvereeniging mr. v. d. Mier, uit Lcurdes Wij. nemen alle lijken, die reeds ge vonden zijn, mee naar Roozendaal. Wij vertrekken reeds Zaterdagavond. Op het oogenblik zijn reeds 14 slacht offers gevonden. (Corr. Bur.) Nader wordt gemeld Van den voorzitter van de Neder!andsche Reis vereeniging, mr. Van der Flier, is Zaterdagavond door den heer Pietere, leider van het Centraalt Bureau dier verec-niging te 's-Grayenhage, uit L"ur- des het, volgende telegram ontvan gen „Besloten alleen met ons mode te nemen lijken die ontwijfelbaar her kend zijn. De andere blijven in een voorloopigen grafkelder, identificatie van de meesten door on6 onmogelijk teiigevofl.go -van de verminkingen. Wij zullen alle gevonden voorwerpen me- denemen. indien men ons hiertoe machtiging geeft." Havas seinde Zaterdag: Vanmiddag is het Lijk van juffrouw W. Bussoher opgehaald. Het werd door haar orgjers, die' uit Nederland waren overgekomen, herkend. I-Jet lijk van den leider van het gezelschap is nog niet gevonden. Deze zon een groot bedrag bij zich hebben gehuildaarom bewaakt de gendarmerie die oevers nauwlettend. Dc opsporingen worden voortgezet. Dc auto opgehaald. Het werk in de diepte van het ra vijn, waar men nog druk bezig is naar liet zoeken van de nog vermisten, heeft steeds meer resultaten opgele verd. Thans bedraagt, het getal op gehaalde lijken reeds vijftien. De nog- vermisten lagen niet onder den groo- ten toeristen- auto.' De«e rampzalige wagen is nl. reeds met kabels en katrollen gelicht ©11 men heeft zioh kunnen overtuigen, dat er geen en kel 'lichaam onder lag. Met groote nauwkeurigheid zijn alle kloven in de diepte tot aan Luz afgezocht. Men veronderstelt, dat de vermisten door den stroom meeges'eurd zijn en waar schijnlijk tussohen rotsblokken in het. stroompje de Gave liggen. Het opspo- ingswerk gaat onvermoeid door. ABOTiWM Gevraagd net meisje, voor do ochtenduren (niet ben. 16 jaar. Aanmelden 's morgens 9—10 Zijlstraat 32 r. J. J. ALTA Cziu. T. ALTA—VAN DER MEER geven kennis van 'de geboorte van hun Zoon JURJEN. Haarlem, 19 Aug. 1923. Kruisstraat 25. Biedt zich aan net meisje, 18 jaar, voor lmisli. en g. k. naaien, voor D. D. en N. Br. 110. 1090 bur. van dit blad. Ter opleiding (Dameshoeden) gevraagd, een nette leerling, boven de 14 jaar. Br. no. 1066 hur. van 'dit blad. heeft de praktijk Gevraagd flinke Dagdienstbcde niet beneden 20 jaar. Adres: Me vrouw W1EGANT, Kinderhuis- vest 17. heeft de praktijk hervat Nette Juffrouw of meisje gevraagd voor de mor genuren. Aanme\l. van 7 tot 9 Kinderhuissingel 24 a rood. JUFFROUW goed kunnende koken, vraagt om de 14 dagen een keukenmeisje te vervangen. Br. no. 1076 bur. van 'dit blad. VRIENDIN Een nette juffrouw, R.K., vraagt een nette vriendin.met fleis. Br. no. 1083 bur. van 'dit' blad. Flink Dagmaisjs gevraagd, bij mej. GOUD, Jans straat S7, b. d. Markt. Net Meisje 21 jaar, b. z. a. v-oor hulp hi de huishouding, voor dag en nacht, v. g. g. v. Br. no. 1080 bur. van dit blad. Gevraagd eenvoudige DIENSTBODE van 8 tot 5 uur, boven IS jaar. Loon f 7 p. w. Br. no. 1058 bur. van dit blad. GEVRAAGD een net meisje, niet boven de 16 jaar, van half 8 tot 4 uur. Bil- d er-dij kstraat 16. Huishoudster z. z". gaarne als zoodanig ge plaatst, met allo huish. bezig heden op de hoogte, goed kunn. naaien, v. g. g. v. Br. no. 1056 bur. van dit blad. Biedt zich aan net R.K. buitenmeisje, voor dag en nacht, leeft. 19 jaar. Br. Agent J. LEUVEN, Binnenweg 131, Heemstede. BIEDT ZICH AAN tegen 15 Sept. of 1 Oct., een nette hulp in de huishouding, leeft. 24 jaar. V. g. g. v. Br. no. 1054 bur. van dit blad. B. z. a. nÜtte Werkster v. g. g.- v. Br. Lindelaan 9. Heemstede. WERKSTER B. z. a. een nette werkster, v. g. g. v. Br. no. 1053 bur. van dit blad. gevraagd, voor iederen morgen en Vrijd., Zaterd. den ge heel en dag. Persoonlijke aanmelding Koninginneweg 69. Voor direct gevraagd een nette Dienstbode a.ls meisje-alleen, v. g. g. v. Aan t-e melden Emmalaan 14. NETTE WERKVROUW b. z. a., hetzij heele of halve da gen per week. Br. no. 1033 bur. van dit hind. Gevraagd net clieustmeisje, (IIoll. of Duit sche), v.g.g.v., tegen 15. Sept., eenigszins kunn. kokeii en netjes werken, in kl. Geref. Pred. gezin (volw. pers.) op dorp, omgeving Haarlem, wascli buitenshuis. Br. no. 1050 bur. van clit blad- Nette Werkvrouw Dinsdag, Donderdag en Vrijdag vrij hebbende, zag die gaarne bezet. Br,, no. 1075 bur. v. d. bi. Mej, Stalenborg en, mevrouw Janson ongedeerd. Naar men iveet hebben een Havas- telegi'am uit Paj;i:t en gok eenige Fransclie bladen medegedeeld, dat men nog in het onzekere verkeerde over het' Hot van mej. Stalenberg, die zich ook in Zuid-Frankrijk bevond en volgens ge ruchten zich aangesloten zou hebben bij het gezelschap, dat op £ï'lk een noodlottig© wijze om het leven geko men is. Gelukkig heeft men thans de zekerheid, dat dezo dame ongedeerd is. Zaterdagochtend is bij haar familie-te 's-Hertogenbosch een bericht ontvan gen uit Lourd-es, dat mej. Stalenberg-» zoomede mevrouw Janson, een dame. die in haar gezelschap reisde-,- gezond en wel zijn. (Gellijk men weet werd de. naam Stalenberg niet vermeld onder», de opgave omtrent de omgekomenen".. van de Ned/ Reis-Vereemging). - AUTOBUSSEN. Zaterdagmiddag is van een der.. autoBussen, die den dienst Beverwijk- Wijk aan Zee onderhouden, nabii het', raadhuis te Wijk aan Zee, tijdens het rijden één der wielen afgeloopen. De' bus kantelde. Persoonlijke ongeluk-, ken kwamen niet voer. Dit is intus- schen in veertien dagen tijds reeds de derde maal dat bij dezen dienst een soortgelijk ongeluk gebeurt. EEN NIEUWE BOND IN DE TABAKSINDUSTRIE. Te Amsterdam had Zondag ecu lan delijke vergadering plaats van siga renmakers en tabaksbewerkers, die zich niet Iconden vereenigen met het besluit hunner federatie tot afschei ding van het N.A.S. De vergadering was uitgesqhreven- door het bestuur dezer -vakcentrale. Tal van plaatsen waren vertegenwoor- digd. Algemeen achtte de vergadering stichting eener bij het N.A.S. aange sloten landelijke organisatie noodza kelijk. Met- algemeene stemmen werd hiertoe besloten- Zij zal heeten: „Ne derlandsche Federatieve Bond van Ar beiderspers), werkzaam in de Tabaks industrie." De zetel zal gevestigd zijn te Amsterdam. Voorts werden nog besluiten genomen betreffende de or ganisatie, contributieregeling enz. Tevens werd besloten tot stichting eener landelijke weerstandskas, werk loozenkas, Pn ziekenfonds. Besloten, werd nog aan het Dag. Be stuur opdracht te geven, om binnen enkele dagen het reglement voor de wei-kloozenkas, hetwelk door de ver gadering was aangenomen, ter goed keuring op te zenden aan den minister van Arbeid. DOOR EEN VRACHTWAGEN- OVERREDEN. Zaterdagmiddag is in de Helmerstraat te Amsterdam het 9-jarig meisje M. Smulders, wonende Veenkade, onder een vrachtwagen ge komen. Zij kreeg de achterwielen over het lichaam en was onmiddellijk dood. DE STRIJD TEGËN DE 53-ÜREN WEEK IN DE TEXTIELINDUSTRIE Ter bespreking van don toestand ln de Textielindustrie, in 't Lijzonder wat betreft de aangekondigde werk tijd verlenging tot.53 uur en evenredi ge loonsverlaging, vergaderde Zondag te Almelo het Bondsbestuur van den hij het Nationaal Arheids-Secretariaat aangesloten Federatieveii Boird van. Arbeiders (stbrsj, ..wcrk.zaamin v<le Têxlielindóstrié. Na langdurige •beraadslagingen be sloot de vergadering deu betrokken arbeiders te .ad-viseeren, absoluut af wijzend te Staan tegenover iedere ver slechtering der arbeidsvoorwaarden. De vergadering sprak voorts als haar oordeel uit, dat de arboiders- (sters), werkzaam in de Textielindus trie tob een gemeenschappelijk en daadwerkelijk optreden moeten komen terwijl de betrokken arbeidersorgani saties zullen dienen samen te wor- ken en desnoods döor middel van sta king krachtig stelling te nemen tegen de aangekondigde verslechteringen. Tenslotte werd besloten .tot versprei ding van een manifest, opder de be langhebbende arbeiders, waarin dezen in den geest als hiervoren genoemd, zullen worden geadviseerd, om door niiddél van staking de aangekondigde verslechterde arbeidsvoorwaarden te weren. TJjt mededeelingen van den secre tary bleek o.a., dat te Vroomsiioop eên :afdoeling van den Federafievcn Bond is opgericht en dat het leden tal in (alle afd-eeliugen stijgende, is. De neutrale textielarbeidersvoreeni- qing1 „Steunt Elkander' te Almelo heeft met 213 tegen 6 stemmen het voorstel der fabrikanten tot invoering dor" 53riirige werkweek verworpen. DE GEHEIME BERGPLAATS VAN SPIRITUS. Omtrent de te Hoogezand ontdekte geheim ebergpJaats van spii itus wordt nader, gemeld, dat er 11.000 L. van meer dan 90 zijn gevonden. Aan accijns zou Jiierva 11 moeten worden betaald ongeveer f 60-000. .Indien dè hoogste straf in boete werd toegepast,'zou zij een bedrag beloopén van f 600.000. TIJDSCHRIFT DER NED. MIJ. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Do Auguslus-aflevering bevat het slot vfiii hot verslag fier 148sle jaarlijksche algemeene vergadering. De voornaamste punten daarin behandeld zijn: werkloos heid en 'emigratie, en internationale ar- bitrade. Verder, in het redactioneel ge deelte, het tweede bokroonde -antwoord op de prijsvraag inzake economisch her stel, ingezonden -door den heer E. Hou- bolt; en een nabetrachting over de al- Do Centrale Commissie voor Bezuini ging publiceert o.m. een ingezonden stuk dnt zij inzake bezuiniging aan „tiet Volk"-zond,in antwoord op een critiek op hare actie. Als bijvoegsel onder een reeks knipsels: „Waar bet geld blijft." Veen, 4 H. Stappers, 5 Th. Veen, 6 A. Hommers, 7 D. de Geus, 8 idem, 9 P. Rietbeek, 10 P. R. J. Vergers, 11 Idem, 12 11. v. d. Wal, 13 Idem. 14 11. Cupe rus, 15 W. Gerritsen, 16 Th. Veen, 17 Idem, ÏS Idem, 19 D. de Geus, 20 Idem 21 P. R. J. Vergers, 22 H-. Stappers. Loslating 1 uur 40 min. namiddag. Eerste duif 5 uur 34 min. 21 sec. Laatste duif 5 uur 46 min. 58 sec. WIELRIJDEN. REN- EN TOURI.STEN-VEREENI GING „HAARLEM." Zaterdagmorgen werd voor de derde maal, de maande lijksche handicap voor nieuwelingen, om de door G. H, ■Stouten geschonken wisselbeker ver reden. Was de beide vorige keeron on ze jonge renner Voskuyl winner, mot resp. 110 en 80 sec. voorgift, ook thans wist hij met een voorgift van slechts 60 sec. op het 10 K M. lange traject wederom als eerste aan te komen, waardoor hij voor goed beslag op dc fraaie beker wist te leggen, De uitslag is als volgt1. H. M. Voskuvl (voorgift 60 sec.). 2. H. Stou ten (180 sec.)- 3e W. J. Scheffer (00 ses.). 4e Va.leggia (10 sec.). 5e Job. Heckhuysen (400 sec.). Tijd van den winner 15 min. 20 sec- V.R.A.-COMBINATIE— A.V.O.S. Op innit-iatief van A.V.O.S. zou de ze vriendschappelijke wedstrijd Zater dag j.l. op het terrein van V.R.A. •stadion gespeeld worden. A.V.O.S. dat op II. C. Klerk na vol ledig was, kreeg, bij het Stadion ge komen, de mededeeling dat het veld onbespeelbaar was. Dit te late bericht verwekte nu natuurlijk terecht grooto ontstemming. Allen waren van mee ning dat men wel even had kunnen lelefoneeren, daar om elf uur reeds bekend was dat niet gespeeld kon worden. Alle spelers zijn 'daarna naar de wedstrijd Blauw-Wit—Wacker geto gen. Blauw-Wït won onverdiend met. 21 van de Duitschers. Sjort si Wedstrjjïen POSTDUiVEN. P. D. V. ,,'T CENTRUM". Uitslag wed vlucht Charleroi (Bel gië) op Zondag 12 Aug. 1923. Afstand 220 K.M. De duiven werden in vrijheid ge steld om 1 uur 40 min. 11.111. Eerste duif om 5 uur 35 min, 19 seconden. Laatste duif om 6 uur Z min. 17 seconden. -1-M. Mes, 2 P. Mariens, 3 B. Hoog veel, 4 M. Mes, 5 B. de Bie, 6 A. Sie raad,. 7 M. Mes, 8 J. v. Heerden, 9 P. v.d. Veen, 10 A. Sieraad. 11 A. Sie raad, 12 B. de Bie, 13 M. Mes, 14 P. v.. (1. Veen, 15 J. v. Heerden, 16 B. rlé Bie, 17 P. v. d. Veen, 18 J. v. lieer den,. 19 P. Martens, 20 P. Tjeertes. DE SXELPOST. Zondag 12 Augustus hield de P. V. de Snelposl; een wedstrijd \an Char leroi 201.2 K.M. 1. H. v. d. .Wal, 2 D. de Geus. 3 Th. Kerk en Scisno! GEREF". KERKEN. Beroepen te Gapinge-Vrouwepolder: do heer D. Ringnalda, cand. te 's Gravenhage; te Nederhorst den Berg: J. Schelhaas, cand. te Iloogeveen. lel AfiyertentieiiHrean (san IS83I' lirooie Houtstraat S3 belast zich met de plaatsing van Advertentiën i n de Nieuwe Rotterdamsche Courant, het Algemeen Handelsblad, De Telegraaf, Het Nieuws van den Dag, en verder in alle dag-, week-en maandbladen j in, Binnen- en Buitenland j PRIJSOPGAVEN WORDEN Z GAARNE VERSTREKT. PIANOLES Jonge dame wenscht -opgeleid te worden voor diploma. Brie ven met opgaaf van condities 110. 1073 bur. van dit blad. Semersgd Nieuws DE KOMKOMMERTIJD. Wanneer de kapitein van de „Regent' in de wateren van Florida, op een onbe sthrijfelijk stillen avond alleen op di commandobrug staat en aan bakboord de, zeeslang opmerkt, wanneer de goji- verueur van Amerikaansch Samoa den reuzenschildpad ontmoet, dien door Ja mes Cook in het jaar 1773 de initialen J. C-.op dm rug zijn gegraveerd, dan is hij er, de vermaarde komkommertijd. Komkommertijd wordt de zahen-Tooze, in het bijzonder aan politieke gebeur tenissen arme parlementslooze tijd van het zomerhoogtepunt genoemd. Of schoon wij sedert het begin van den oorlog geen eigenlijken komkommertijd r hebben, zijn d-e gebeurtenissen zel den van dien aard, dat wij er ons over den kunnen verheugen. De uitdruk king: komkommertijd, is overigens ouder^ dan men gewoonlijk aanneemt. Zoo schreef Zeiter, de bekende schrijver cti regisseur, den 31 Juli i8zr aan Goclhc j ons theater is thans ;Veer noodlijdend^ zooals steeds in den komkommertijd. Of, op 19 Juli 1S2S „Hier te lande gaat liet op het oogenblik slecht; de kooplui 'noemen het den~ komkommertijd, aldus de N. R. Crt. uit dat jaar. In den zomer van 1857 verscheen in Berlijn een tra- vesti van Horatius „Beatus" illc, qui procul negotiis" Gelukkig de man, d-ie, ver van alle zaken, in dezen kom kommertijd naar buiten kan gaan." Wij" hebben, schreef men in 1S65, wat dc Franschcn bessentijd noemen en de Engelschen the season of the very smallest potatoes den tijd van de allerkleinste aardappelen. Zooals alles in de wereld hebben ook de komkommer en -de augurk hun ge schiedenis. De augurk' groeide reeds in het oude Egypte, zooals uit de kleurige wandschilderingen van verscheidene mummiegraven is te zien. Aan de oe vers van den Nijl moeten reeds zeer vroeg groote augurkcnvelden geweest zijn, die door tallooze slaven bijna zon der ophouden begoten werden. Van' Indië uit moei; de augurk zich naar West-Azië en de landen om de Middel- landsche Zee zeer snel verspreid hebben. De Grieken kregen de augurk eerst na de Egyptenaren. In d-en tijd van Home rus weet men nog niets van de augurk, omstreeks het jaar 600 v. Chr. werd zo in Hellas verspreid. De Grieken aten de augurk met azijn en ook wél mèt mos terd en kruiden. Dc Romeinen bra'chten de augurkenteelt tot grooten bloei. Een bijzonder liefhebber van augurken was keizer Tiberius, die ze in <met glas overdekte bddd-en liet kweeken, om de vrucht ook in bet minder milde jaar getijde niet te bohoeven'ontbercn. Van de opvolgers der Grieken, de Byzantijnen, namen Slavische stammen de augurkenteelt over en langs dien weg deed de Augurk in Nederland zijn intre de. In de Duitsche ta3l komt reeds na 1500 het woord „Gurke" voor en het gebruik van dit woord wijst, du id ei ijk den weg aan,-dien de vrucht heeft af gelegd. Uit het Perzische woord „Au- guria" en het laat-Grieksche „Aggu- rion" ontstond onder Slavischcn invloed het woord augurk. Men vergelijke het Poolsche „ogörek", Tsjcchich „woku'r- ka", het Neder-Oostenrijkschg „„umur- ken" enz. Tfen bewijs dat de augurken via Duilsckland naar Nederland zijn ge bracht door de Slavische Volken, vindt men o.a. het feit, dat dé augurken teelt het eerst voorkwam in de strekeg van Duitschland-, waar Slaven woonden Ofschoon de. Straatsburgsche geleerde Melchior Sevicius van de augurken zegt, dat men ze aan de muilezels en ook aan gewone ezels moet té eten géven, hecht, te Justinus Kerner, die dichter en dok ter. was, groote waarde aan komkom mersla. Deze zelfde heer vertelt van een jongmensch, dat op een voetreis een be dorven maag had gekregen, welke hij met augurken genas. De augurken, meende Kerner, bevatten veel slijmachti ge en .bittere beslanddeelen, wat op de darmen zeer weldadig werkt, evenals de salpeter, die verfrischt en aFkoelt. Toch zijn er zeer vele ouders, die de kom kommersla alleen opeten, omdat deze hun voor de kinderen te zwaar voorkomt. BIEDT ZICI-I AAN: Net Meisje als meisje alleen, .P.G., netjes kunnende werken en eenvoudig koken. Br. no. 1063 bur. van dit black Gevraagd flink werkmeisje v. halve dagen. Mevr. MEERWALDT, Bloemen- daalscheweg 151, Bloemendaal. Mevrouw DE SAVORNIN LOHMAN, Spruitenboschfebraat 15, zoekt tegen 1 October een ervaren hetzij inbern, hetzij extern, ook goed knnn. naaien en stoppen. Duitsche Juffrouw uit beschaafden stand, zoekt per 1 September betrekking als kin derjuffrouw; ook genegen als qs- sisbente in de huishouding. Br. lett. B. boekh. PETEGEM, Zandvoort. gevraagd, van 1 bot 15 Sept. Loon f 10 per week. Br. no. 1089 bur. van dit blad. BIEDT ZICH AAN een neLbe burgerjuffr. tegen half Sept.of later, liefst bij eenig' Heer of Dame., voor Haarlem of omstr. Br. _no. 1088 bur. van dit blad. Miwip-Keukenmeisje gevr., voor direct, goed kunnen de koken. Br. no. 1084 bur. van dit blad. Net Meisje zag zich gaarne gepl. bij kinde ren leeft. 15 j. Adres to verne men bui', van dit blad. voor terst. en later als noodh. en 'voor vast Holl. en Duitsehè keukenmeisjes, dienstb. als meid alleen, 2de meisjes, werkmeisjes, dagmeisjes en werkvrouwen. Adres of br. bij' Mej. MO SER, Groote Houtstraat 159 rood. Tel. I6S4 int. Net öaitscli Meisje 20 j„ zoekt betrekking bij kin deren of in de huishouding. Br. no. 987 bur. van dit blad. voor direct. Aanbiedingen na 8 uur. Pianoles Juffrouw heeft'nog eenige uren beschikbaar voor het geven van pianoles. Condities' 3.50 per rad. Br. 110. 1074 bur. van dit blad. Boekhouders Opleiding voor practijk-ex. door I.eeraar M.O. Bill. cond. Br. no. 1072 bur. van dit blad. Bekwame bloeinislkneclits GEVRAAGD bij W. C. ROOZEN EN Co., Zaad- en Bloembollenhandel, Overveen. Nette Menschen zagen zich gaarne geplaatst een zaak als zetbaas. Liefst een café met vergunning. Ook gene gen te koppen. Br. no. 977 bur. van dit blad.- gewaagd! om in de fotografie te worden opgeleid." Br. met'opgaaf van leeft, no. 1094-bui-, van dit blad. Stille' of medewerkend ven noot gezocht in op té richten en- groszaak, waarvan succes verze kerd is. Het benoodigdo kapitaal hangt af van omstandigheden. Br. no. 1085 bur. van clit blad. voor de behanger ij gevraagd. Aanmelden NassauStraat 29 rd. tussohen 6 en - S" uur, tegenover de Middenstandsbonte. Gepensionueej'd Oud. Off. Ko- ninkl. Marine,- oud 38 jaar, zoekt werkkring onverschillig' wat. Br. 110. 1078 bur. van' dit- blad. Ongein, kamer voorzien van wateleiding. Prijs met licht f 4 per week. Frank- linstraat S0. TE HUUR te Heemstede, nette stand, een gedeeltelijk gem. groote kamer met gebr. van keuken. Br. no. 1067 bur. van dit blad. Kost en inwoning aangeb. nan 1 of 2 commensaals, vrij slaapk., f 11 p. w., geen be- roepsp. Kamperstraat 40 rood. Kamers te huur met of z. p., met Sept. of later. Hertogstraat 8, bij de Jordens- sfraat. WONING GEVRAAGD te Haar- lem, togen flinke belooning of vergoeding (geen inwoning). Huurprijs tot f 5 per week. Br. uo. 1057 bur. van dit blad. gevr. (m. of zonder ontb.)*Spoed Br. no. '1055 bur. van dit blad. Gevraagd door heer, m. 1., h. b. h. h., ge stoft. étage of kamers met pens. Br. no. 1061 bur, van dit blad. Te huur aangeboden TE HUUR AANGEBODEN een benedenétage of boven— étage. Br. 110. 1059 bur. van dit blad. Gehuwd p. z. k. zoekt een gemeub. of ongemeub, kamer prijs 5—6. Br. 110. 1062 bur. bur. van dit blad. TE HUUR 2 ongem. kamers. Iluurpr 4,50 1. en w. iub. Hodsonstr. 33, Schoten. huur Jongmensch zoekt eenvoudige Zitkamer met of zonder pension en huise lijk verkeer. Br, no, 1095 bui, van dit blad. op zeer netten stand, 2 groote kamers met vóór- en achterbal- con, 1 kleine kam er .^keuken en hij keukentje, naar verkiezing gemeub., ongemeub. of gestoff. voor gezin zonder kinderen. Er. *uo, 10S1 bur. van dit blad. Te huur Grooto Houtstraat IS. To bcvra- genin „Hst Anker". Kosthuis Gevraagd net kosthuis, liefst te Schoten. Brieven met prijs no. 1068 bur. van dit blad. Ie huur aangeboden Iïeerenlniis, gelegen aan de •Hertogstraat 2 te Haarlem bev. 7 kamers, keuken, kelder en bad kamer. Huurprijs 1100. Te be vragen Frederikspark 5. Jongmensch vraagt gezellige. Zit-Slaapkamer zond-er pension met berging rij wiel tegen bill. cond. Br. nu. 1071 bur. van dit blad. Net Kosthuis gevraagd, bij wed-, zonder kin deren, door zakenman. Br. no. 1070 bur. van dit blad. Tb huur gewaag iBub. zit-slaapkamer te huur aangeb. voor net meis je, b. b. h. h. Br. no. 1077 bur. van dit blad. Een stukje grond te liuur of te koop gevraagd, in of in de onmiddellijke nabij heid der oude stad: voor het plaatsen van mijn ijzer/m auto- garagetje 3 bij 5 M. Brieven m. opgaaf van grootte, ligging en prijs no. 1087 bur, van dit blad. Net jongmensch vraagt een degelijk KOSTHUIS Geen beroepspension. Br. no. 1086 bur. van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD ongem. kamer met keuken, «3 a 4, te Heemstede. Ac Lange Poellaau '18 c. bevattende 3 kamers en keuken, op zeer netten stand en voorzien van gas, water en èlectra, te huur. Huurprijs 35 per maand. Br, no. 1082 bur,, van dit blad. Berekening a&n te vragen bij Haarlem Telefoon 1764 Kruisweg 70C. rood in solide uitvoering levert BLOEM INK, Dr. Leydsstraat 69, PENSION aangeb. op eersten stand, om trek Hout, voor 2 of meer pers. Telef., bad en eentr. verw. Uit- m. refer. Br. no. 983 bur. van dit blad. omtrek Zijlwcg. Te koop, direct te_ aanvaarden een huis met tuin, bevattend© 8. kamers en badkamer. Inlichtingen Pieter Kiesstraat 13. Heerenrijwiel te koop Adres Gen. Cronjéstr. 123 zvv. 4 a 5 Mills gevraagd Flinke rente en maand. afl. Dek king solied huis en machines. Br. no. 105.1 bur. van dit blad. Gevraagd partijen beste zanda a rd appelen'. Prijs per H.L. Br. no.- 1052 bür. van dit blad. Kippen tg koop aan den. leg, 2 p. stuk. 1 broed- sche kip 3. Voldersgracht- 6, liulischo bel. vanaf 15, Nobelst mat No. 2. Te koop Een BURGERWONING te SCHOTEN, koopprijs 6000. Een BURGERWONING te SCHOTEN, koopprijs 6200,— Een li EE RIJNHUIS to SCHO TEN, koopprijs 143U0.— BOUWTERREIN ie SCHOTEN. koopprijs vanaf f 12.50 per M2. VIJF ONDER- en BOVENHUI ZEN en EEN BURGERWONING HAARLEM, gezamenlijke koop prijs 40.000.— Huuropbrengst per jaar ï'uim f 3000.—. Br. uo, 1092 bur, van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 3