Geen giro, maar postwissel De éénmanswagen Bet Filaikijkspol 41e Jaargang No. 12345 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 15 September 1923 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd IJl ADWEEtTEWTIEPSVan 1 tot 5 regels fl.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij is (kom der gemeente) f 3.57'/i. Franco per post door Nederland f 3.877». Afzonderlijke nummers f 0.15. Geïllustreerd abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod .van 1 tot 4 regels 60 Cents Zondagsblad, voor Haarlem en omstreken f 0.57,l/i; franco per post f 0.65. per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Directie, Redactie en AdministratieGr. Houtstraat 93, Post-Giro 33310 UtTGAVE DEIpefI'Xoom U^pBijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden, Telefoonnummers: Directie 30S2, Redactie 600 en Administratie 724 'rec ^Hoofdredacteurc-peerÉboom Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 jDlT NUMMER BESTAAT UIT §jjjk ZESTIEN BLADZIJDEN. fEERSTE BLAD Wij zien ons genoodzaakt, mede te deelen dat wij zoolang de giro-chaos niet in orde is, geen overschrijving Van giro aanvaarden. Betalingen worden dus alleen afge" boekt, wanneer zij per post wissel geschieden. Onzerzijds wordt evenzoo gehan deld. DE ADMINISTRATIE. ZATERDAG J5 SEPTEMBER. Stadsschouwburg, "VVilsousplein: Het Schouwtooneel: „Wij groote men? sohen", 8 uur. Schouwburg Jansweg: Tooneelvoor stelling „Vooruitgang", 8 uur. Frans Halsmuseum: Historische ten toonstelling, gewone museum-uren. Bioscoopvoorstellingen. Bloemendaal: Hotel „Duin en Daal": Tentoonstelling werken van Haarlemsche scnilders. Hee m s tede: Jubileumfeesten. 's Nam. 3 uur: Historische optocht. Vertrek vau het'Landgoed „Ipénrode" aan'den Hieereiïweg tegenover do Van Merlenlaan. 's Avonds 8—10 uur: Concert vóór het Raadhuis dóór het E. S. M.-fanfa rekorps. 's Avonds 11 uur: groot vuurwerk op het Valkenburgplein. „Lommer-oord", Heereuweg lioek Kerklaan: dansen, half acht. ZONDAG 16 SEPTEMBER Stadsschouwburg, Wileonsplcin. Bet Nederlandsch Tooueel: „De Sabijusche 'Maagdenroof", 8 uur. Schouwlburg Jansweg: optreden van de familie Speenhof f. Frans Halsmuseum Historische ten- i toonstelling, gewone museum-uren. Melkinrichting voorheen Van Brug gen (in den Hout) Strijkcouccrt. Café-Restaurant „Lion d'Or", Kruis weg' 38. Concert van 8—11 uur, Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Biös'coupvoorstelhng van 2 u. nam, af. Theater „Da Kroon", Groots Markt Bioscoopvoorstelling van 2 u. nam. af. Luxor-Theater, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. nam. af. Scala-Theater: Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. nam. al". Allan ta-Bioseocp, Zijlstraat Bioscoop voorstelling van 3 uur .n.m. af. Bloemendaal: I-lotcl „Duin en Daal" Tentoonstelling werken van Haarlemsche schilders. MAANDAG 17 SEPTEMBER. Stadhuis: benoeming lid der Provin ciale Staten, twaalf uur, Frans Halsmuseum: Historische ten toonstelling, gewone museum-uren. Luxor-Theater, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Schouwburg De Kroon, Gr. Markt: Bioscoopvoorstelling, S uur. Sca'la-Theater, KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Atlanta-Bioscoop, Zijlstraat: Biosnoop- Bioscoppvoorstelling, 8 uur. B 1 o e m,e n d a a 1: Hotel „Duin en Daal": Tentoonstelling werken van Haarlemsche schilders. De Abonnements-quitanties voor het nieuwe kwartaal Sinds eenige jaren worden dc quita nlies voor het nieuwe kwar'.aal (riOct.— 3i December 1923) in de maand September aangeboden. Dat doen ook de andere 'dagbladen. v Als het mogelijk was, dan zouden wij die alle willen doen aanbieden onmid- 'dellijk vóór den aanvang van dat nieuwe kwartaal, dus op 29 en 30 September. „Maar dat is in de practijk natuurlijk onmogelijkzóóveel geroutineerde •quitantieloopers hebben wij nic* en kunnen \vij ook niet aanstellen, dat wc deze Falrijke quitanties in twee dagen zouden kunnen doèn aanbieden. Wij moeten er dus wel vroeger mee beginnen. Vriendelijk verzoeken wij aan onze geabonneeraen, om, ai is het nog wat vroeg, die hij eerste aanbieding te betalen. Voor een goede administratie kan het niet anders. Zij bewijzen er ons een grooten dienst mee, waarvoor wij reeds bij voorbaat onzen dank betuigen, DE DIRECTIE.' StaieiiBBWs Voorloopig niet op de lijn Schoten-Heemstede Do directie heeft met de organisa ties vau het personeel een bespreking gehad over het invoeren van nieuwe eenmanswagens. Daarbij bleek, dat overwogen wordt heb systeem de een manswagens uit te breiden op de lij nen te Leiden en naar Katwijk. Toch is de gedachte om ook de eam- mauswagen 111 te voeren op de stads- lijn te Haarlem niet geheel opgegeven, JUBILEUM. Heden is het 25 jaren geleden, dat de heer 1'. Cornet als brugwachter in dienst trad. Hij werd eerst toegesproken dooi den heer J. Kramer, inspecteur .van heb havenwezen. Deze herinnerde aan de verdienstelijke loopbaan van den jubilaris en zeide. dat deze steeds vverkzaam is geweest tot volle tevre denheid van zijn superieuren. De ge bruikelijk enveloppe' met inhoud werd den heer Cornet aangeboden. Bo vendien werden hem vijf dagen verlof 'toegekend. Namens het personeel werd den heer Cornet een zilveren torloge aangeboden- DE VISGHMARKT, 1 Onlangs deelden wij mede, dat er over gedacht wordt de vischmarkb to verplaatsen van de Groote Markt naai de Koudenhorn. Naar aanleiding van onze beschou wing merkt „De Bouwwereld" op, dab er mogelijk redenen van practischen aard bestaan, die de afbraak van do Vischinarkt wenschelijk maken; dóch dat men tegenwoordig voor heb „vrij leggen" van gotische kerken niets meer voelt. de nieuwe klokken in het postkantoor. Ons inziens is, door het ophangen van 2 groote klokken in het postkan toor aan een behoefte voorzien. Eer tijds hingen eenige kleine uurwerken weinig opvallend links en rechts van de ingangen. De nieuwe voldoen aan de èisclien die het publiek aan ze kan -tellen, De Rijksambtenaren Tegen de verlaging der salarissen van het P. T. en T.-personeel De afdeeling Haarlem van den Cen- tralen Bond van Nederl. Post- Tele graaf- en Telefoonpersoneel, in druk bezochte vergadering bijeen op Donderdag 13 September in het ge bouw „Olympia" te Haarlem, heeft de volgende motie aangenomen: „Gehoord de besprekingen omtrent plannen dér Regeering om artikel 40 van het Bezoldigingsbesluit in te trekken en alle periodieke verlioo'gm- geu voor den tijd van 3 jaren stop te zetten, eonsbatGeren.de dab door de wederinvoering vau premiebetaling voor weduwen- en wezenpensioen, de verlenging van den werktijd en de aanmerkelijke verslechteringen in de arbeidsvoorwaarden voor heb P.T.T. personeel (D.A.P.T.T. en A.II.P.T.T.) de salarissen sinds 1920 met ruim 15 zijn verlaagd, gevoegd daarbij nog de door de Regeeriug zelf erkende achterstelling van het P. T.T.-perso neel hij andere gelijkwaardige groe pen van rijksambtenaren, gezien het advies van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Amb tenaarszaken, welke commissie zich met overgroote meerderheid tegen een dergelijk voornemen verzet, protes teert met de meest klem tegen elke vorder poging van Regeeringszij de om aan de bestaande salarissen tornen, terwijl zij zich_ voorneemt zic.h met alle haar ten dienste staan de middelen tegen eene eventueele po ging daartoe te verzetten. Zij is van meening, dat, wanneer er een te kort is en dit te kort moet worden gedekt, dab het dan in strijd is met elk ge voel van billijkheid en recht om hier voor een gedeelte van het Nederland-, sche volk, dat men toevallig hij de hand heeft, aan te spreken, doch dat hiertoe liet geheel© Nederlandsch volk, ieder naar eigen draagkracht, zal moeten bijdragen. Zif besluit deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Finan ciën, den Minister van Waterstaat, den Voorzitter der Tweede Kamer en deze te publiceeren in de pers- NOG EEN PROTEST. Vrijdagavond vergaderde cb au!. Haarlem en omstreken van den "Rond vau Administratief personeel lij 's Rijks belastingen ter bespreking van de plannen van den nieuwen minister van Financiënten opzichte vari het Rijkspersoneel. Zooals uit de mededeelingen van het bestuur bleek, heeft de Regee ring aan de commissie van Georgani seerd Overlég advies gevraagd over het intrekken van art. 40 van het Be zoldigingsbesluit Rijksambtenaren en het stopzetten der periodieke ver hoogingen voor een aantal jaren (min stens drie). Met iprotesfc werd door de vergade- ng hiervan kennis genomen en be sloten met alle krachten zich daar !gcti te verzetten. Bijna unaniem werd besloten aan bét op 22 September a-s. in Den Haag 'iii den Dierentuin tc houden demonstratief congres deel te nemen. Gememoreerd werd nog. dat do sa larissen. van "de Rijksambtenaren nog nxaar nauwelijks eenigsz'ihs op' peil ge bracht zijn en dat het vorig jaar in den vorm van pensioenstorting een salarisvevmmdenng van 8 1/2 in gevoerd is, om van de kleinere ver slechteringen. en arbeidsverlenging nog niet te gewagen. ABONNEMENTSCONCERTEN HOL- LAND'SCHE CONCERTDIRECTIE DR. G. DE KOOS. Aangemoedigd door de w'aardëerende belangstelling die de inwoners van Haarlem hébben ge-' loond voor de' reeds gedurende 2 sei- plaats gehad 'bobbende afoonne- moerten, heeft Dr. De Koos vooi i. winterseizoen 1933—1924 we derom een aauial eerste klasse artistcn geëngageerd voor zijn abonnementscon certen, dié door hem reeds in 20 verschil lende steden van oijs land met succes zijn ingevoerd. Wij zullen liet genoegen mogen heb ben op de concerten, die zijn samenge steld voor Haarlem, de navolgende ar- isten te mogen hoorén, die bij velen 'an ons geen onbekenden zullen zijn. 37 October zal het eerste concert plaats 'inden, waar het beroemde Chailley- k'wintet, uit Parijs, zich zal" doen hoo- Dit kwintet is reeds vu.schillende 1 achtereen met steeds stijgend suc- m Holland opgetreden en mag te recht onder de grootste kwintetten van deze eeuw gerangschikt worden. Dan komt de groote violist Carl Flesch, welke nog dit jaar te Sohevenin- gen een ware ovatie werd gebracht. Ook Flesdh is voor I-Iaarlem lang geen on bekende meer. Dit tweede abonnements-' concert is op 13 November. Daarna krijgen wij op het derde con cert onze groote Hollaiidsche pianist Dirk Schilfer. Over dezen 'beroemden landgenoot zullen wij verder niets zeg- Het derde concert is bepaald op 32 December. I-Iet, vierde, en laatste concert is gere serveerd voor de groote zangeres Lula Mysz Gmciner. Ook een der eerste krachten, die het vorige seizoen weder om voor het eerst na den oorlog iu ons land is teruggekeerd cu zoowel in Den Haag als te Amsterdam, op recitals en met orkest, zich weder in het groote en thousiasme vau het publiek mocht ver heugen. Dit laatste concert is gesteld op 3 Maart 1934. Men ziet een serie- van 4 concerten die elkaar aan belangrijkheid evenaren. Zooals verleden jaar zullen ook in het a.5. seizoen de concerten plaats vinden in den sohouwburg Wilsonsplein. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: A. Bery, Ged. Oude Gracht 102, broche. G. Kalf, Pijlslaan 17, Heemstede, Notitieboekje,. H. Cornet, Spaarne 10S, bruine ceiu- tuui'. M. Bonicés, BÓerensteeg 3, grij ze ceintuur. J. Eggink, Kloppersingel 119, ceintuur m. steentjes. J. Broek man, Doéïstraat 7 rood, hondonhals- baucl. Kennel -Fauna, Parklaan: Gele hond, gebracht door Knoppert, Oude- weg 2-9F. Grijze kat, gebracht door Steenman, Iieerensingel 71. Grijze kat gebracht door Kiekens, Nassaiistraat. Kennel Haerlem, Terspijtstraat: Grijze kat, gebracht door IJ, C. Keur, Kle verparkweg 128. Blauw-witte kat, ge bracht door Mevr. Maas, Kleverlaan 131. v. d. Colk, Wouwerraanstraat grijze damesportemonnaie. A. Smul ders, Kmistochlstraat 12, bruine kin- derportemonnaie. G. Lindeman, Zijl laan 58, vaarboom met haak. ontslag aan de haarlem sche brood- en meelfabriek Do ongunstige economische toesian- .den doen zich ook in hen bakkersbe drijf voelen. Zes leden van bel; perso neel, de oudsten, kregen ontslag. De directie beeft aan do ontslagenen een vergoeding toegezegd, bet is evënwc1 nog niet bekend hoeveel die zal zijn. rijw1eld1ef aangehouden. Op verzoek van den Commissari van Politie te Haarlem is te Almelo aangehouden en naar Haarlem over gebracht de 43-jarige P. J. S-, gedo micilieerd alhier, verdacht van rijwiel verduistering ten nadeele van D. de W. en van de weduwe Van H., bei den alhier. De verdachte bekende. 1-Iet rijwiel is te Haarlem opgespoord en in beslag genomen. ONWEER EN PLASREGEN, In 'den afgeloopen nacht heeft er boven onze gemeente en de omgeving een zwaar onweer gewoed, gepaard gaande met hevige plasregens, die soms e.an een wolkbreuk deden, den- Vele lanen in den Hout stonden van morgen vol water. Noemenswaardige schade v.crd evenwel niet aangericht. De fraai versierde equipage van Jhr. P. Quarles van Ufford, die bij het Bloemencorso te Heemstedé met den eersten prijs (een groote zilveren beker) bekroond werd. De gasfabriek en de particuliere handel. De directie der gasfabriek wil behalve fornuizen ook gaskachels in huurkoop geven. Bezwaren van de fiandeiaars Do afdeeling Haarlem en Omstreken ui den Bond van loodgieters- en fitters patroons In Nederlalid heeft aan de leden van den gemeenteraad ecu schrijven ge zonden waarin 0.3. staat: Zooa'.s U misschien beleend zal zijn, 'hebben enkele jaren terug, onze leden met e direoiie van liet gemeente-gasbedrijf iii overeenkomst aangegaan, betreffende 2n verkoop huurkoop ■gasfornuizen. Onze leden varen ook toen reecis van le. dat een Gemeente-Bedrijf onder geen .voorwaarde mag optieden ais con- urreni van den belast ine-be tal ancien za kenman. 2e. dat hel huurkoop-systeem of wel het koopen op afbetaling een systeem is, dat niet genoeg veroordeeld kan worden, 01 dat het den menschcn in de verleidi: breaiigt artikelen le koopen, die bov hum. financieele draagkracht gaan, jvat van de'gevolgen duidelijk zijn. Niettegenstaande dut hebben ome iaden indertijd bovengenoemde overeenkomst niet de' directie aangegaan en wel hoofd zakelijk om haar ter wille te zijin, aange zien bij haar do vaste overtuiging voorzot. dat, op die wijze liét gasverbruik enorm Of dit iu werkelijkheid is geschied bun- men en mogen wij niet beoordeelen, even min als wij kunnen nagaan of de exploi tatie, enz. van dit onderdeel van het "be drijf geen verlies voor de gemeente beeft opgeleverd. Er werd echter door ons de uitdrukke lijke voorwaarde aan verbonden, dat, ook in de toekomst, do directie haar bemoei ingen -niet verder zou uitstrekken. Wat is am eöhter het geval? De vorige week werden ouzo voorzitter door de Directie vam het Gasbedrijf genoodigd tot het houden vam een bespre king. Hieruit bleek, dat zij had besloten den. verkoop van huurkoop-gasfornuizen ook huurkoop-gaskachels te gaan verkno pen en riep ook hiervoor wederom de me dewerking onzer leden in. Iqi onze daarop gehouden, ledenverga dering is het een en -wider breedvoerig besprek«11 en nogmaals van alle kanten bekeken geworden. Onze leden waren nog unaniem vam meaning, dat een gemeen- tëbeclrïjf, alzoo sen bedrijf door de ge meenschap 'betaald, niet als concurrent van een deel dier gemeenschap mag op treden en daardoor dc zware lasten, die al reeds op hum bedrijven drukken nog meer te verzwaren door een onbillijke en on- noodige concurrentie. Onz6 leden toch waren overtuigd en wij vertrouwen, dat de leden van den raad dit ook zullen zijn, dat er te Haarlem in de verschillende zaken voldoende gasar- iikelen tegen scherp concurreeremde prij zen voorhanden zijn, terwijl met 'het oog op vermeerdering van gasverbruik terecht werd opgemerkt, dat hot eigen belang va den winkelier medebrengt, den verkoop dier artikelen zooveel mogelijk deren. Ten slotte werd dan ook met Stemmen besloten de directie te berichten dat onze leden geen medewerking ki en mogen vericenen bij den voorgenomen verkoop van huurkoop-gaskachels directie le verzoeken aan de ui daarvan geen gevolg te geven en verder hieraan toe te voegen,dat onze leden tei alle tijde bereid zijn iu samenwerkte; met hr.nr, datgene te beproeven, dat lel den kan lot vermeerdering van het gas ScalaTheater. Allereerst krijgen we, als opening .11 het programma, èen tweetal aller- i'cdigste kluchten, van welke vooral „Een Huwelijk bij Maneschijn" zeer dc dacht trekt. .Is eeiste hoofdnummer gaat vc-rvol- i-s „Dc Paardendief", een cowboy- satic in 5 actcn. We zien ze weer de cowboys op hun vlugge paarden, niets intziende 'om maar spoedig op de plaats an hun bestemming te wezen. Foy, de paardendief, is. een sympathiek jong- mensch. Bij een achtervolging wordt hij' zwaar gewond en komt terecht in het huis van den man. wiens paarden hij gestolen heeft. ïn plaats van hem aan den sherif over te leveren, wordt' hij lief derijk verpleegd. Na zijn herstel is bij heel ander mensch en wordt cow boy op een ranch. Heel wat avonturen maakt Foy mede, zelfs wordt hij van moord beschuldigd, doch op het laatste lOgcnblik komt dc ware dader te voor schijn. Men maakt kennis, met. goedé slechte elementen onder de cowboys. Prachtige naluurtooneelen worden afge wisseld door woeste fennen en vechtpar tijen, dus voor de liefhebbers om te wa tertanden. Het tweede hoofdnummer „Berouw", is een film van geheel anderen aard; een prachtige speelfilm. Hierin ziet men een jonge vrouw, die de helpster is van een paar schurken, - maar door de liefde; waarmede ze door de vrouw wiens onder gang bosverkt moet worden, omringd wordt, is ze een geheel ander wezen ge worden. Aan het eind van het nummer blijkt, dat de oude mevrouw het bédrog doorzien heeft, maar het zoo liet om den dader te ontdekken van dé misdaad, waarvoor haar zoon gestorven is. Dit lukt dan ook bovenmate. Het slot is voor de jonge vrouw dan ook zeer ge lukkig. Zooals reeds gezegd een film met schoonen inhoud en uitstekend spel. Fred- Sahara, de geheimzinnige Fakir, doet ons verstomd staan over zijn han digheid op hei gebied der goochelkunst, Sterke stuitjes werden door hem ver richt. We kunnen niet zeggen welke het meest in den smaak vielen, maar dat het succes weer groot was. Dus weder een programma elck wat wils, dat een gang naar dit tiheater ten volle waard is. Atlanta. Deze bioscoop heeft weer een pro gramma, dat zoowel uitmunt in kwa liteit a-ls in kwantiteit. De directie heeft er slag vau, het nuttige met het aangename te vereenigen. De leerza me films ontbreken niet, maar daar naast zijn ook de komische nummers, die dezen keer uitmunten door de wer kelijk geestige samenstelling. Het hoofdnummer is heel mooi. „De Blan ke Gevangene" is een sensalioneele tragedie 111 7 actcn, naar de bekende novelle van Cynthia Stockley. Daar PriscïUa Dean de hoofdrol vervult, behoeft de film geen nadere aanbe veling. I-Iet- verhaal zelf gaat over een meisje, dat door haar vader gedwon gen wordt met een man te trouwen, dien' ze niet lief heeft. Ze weet dan ook door te zetten erf ze trouwt niet met den rijken par' nu. Na veel avonturen komt ze in de Afrikaansclie woestijn terecht en dan begint de film eerst recht spannend te worden. En juist in die .wildernis vindt ze den man, dien ze lief heeft. In spanning volgt het publiek de avon turen van de beide menschep. Alles komt goed, zooals in de meeste novelles. Nog dient vérmeid, dat de directie, in navolging van de andere biosco pen, ook de gelegenheid beeft open gesteld, tot het verkrijgen van con sumptie. Re Kroon. Een biip-oTramnvi, cat z'-h mag laten zien. Eén kom-sche film om t° schateren mn liet Interen. E-~n Amrnkaausche klucht, heel aardig gevonden en goed gespeeld. Ook de andere hij nummers vielen zeer in den smuak.. liet hoofdnummer is getiteld: „Het hoogste geluk". Een film, die overdreven lijkt, maar waaruit zeer \eel te leeren valt. .luist die scherpe Contrasten doen het publiek begrijpen, er omgaat in de vrouw, die in dit. Sluk de hoofdrol vervult. Het is de vrouw'van een zakenman, die geheel in zijn vak opgaat. Ze meent door hem verwaarloosd te- worden, wat toch niet het geval- is. Hij tracht zijn goeden wil'te loonen, maar dit is niet 'oldoende om zijn vrouw haar wen- iohen te doen vergeten. Haar groot ste wenschoii toclr zijn eens een mil- lioimairsvrouw te worden en als zoor danig behandeld te worden. Zeer on verwacht wordt ze >11 de gelegenheid gesteld heb groote leven één avond mede te maken. Maar dat ia voor haat- een goede genezing, want ze onder vindt tot haar schade, .dat ook daar iets anders wordt begeerd dan alleen geld. Ze komt bovendien in tal van verwikkelingen, die haar zelfs met de politie in aanraking brengen. Haar onschuld komt aan het licht, maar zo is heel blij, als ze weer bij haar man thuis is. De echtgenooteu besluiten een wees kind in huis te nemen om het huise lijk geluk volkomen te maken. Dqn... trachten zo elkaar gelukk'g le maken en in hun ijver nemen ze elk een wees kind mee naar huis. In de eerst sanie huishouding komt nu drukte, maar ook veel geluk. Luxor. De hoofdfilm, die wij deze week in 't Luxor-tlieater te zien krijgen', is ..Monica's Misdaad", een 1 boeiend dra,ma in 5 acten van liet bekende boekwerk van Gu.vde Ferarnond. Het trieste, liefdeloos leven van Monica wijst ons o.p de ellende die voort spruit. uit een huwelijksverbintenis met als eenige drijfveer bet geld. Mo nica vermoordt tenslotte haar man in een vlaag van lievige overspanning gelukkig voor haar eenig kindje onder gaat, een onschuldige gevangenis' .straf voor hetgeen Monica misdreef. Wij kunnen het nu eenmaal met ons gevoel voor recht niet in overeen stemming brengen, dab deze schul dige vrouw straffeloos blijft rondloo- penook begrijpen wij 't niet, dab een recbter-commissaris zieb 2 a 3 maal door deze vrouw in 't ootje laat ne men. Overigens werd in deze film goed spel geleverd. Een aanzienlijk deel van het pro gramma werd in beslag genomen door den bokswedstrijd tussehen Piet van der Veer en Erminio Spalkt, 't Was inderdaad een interessante wedstrijd, dien de film ons zoo duidelijk weer gaf. O. i. was de film wel wat lang van stuk, zij vervalt te veel in herha lingen. Overigens hebben wij wel met spanning van de aardige momenten genoten. Vooral boksliefhebbers zul len zich kunnen amuseeren. De opnemingen te Amsterdam van de huldigingsfeesten, die nu weer tot het verleden behooren althans te Amsterdam deden ons nog eens over-genieten de feestvreugde, van onafzienbare mensebenmassa's, die in de hoofdstad des lands de vorige week opeen gepakt waren. Met wat meer rust en op ons gemak konden we enkele mooie kieken waarnemen van de sportfeestèn en liuldebetoo- gingen ter eere van het vorstelijk jubileum. De gekleurde natuuropnemingen uit het huis Pathé frères leverden een blik in het altijd interessante Ier 'ven der vogels. De muziek o-a. was de begelei ding van de Hollandsche soubrette o.p liet tooneel heel goed gaf aan do diverse films kleur en leven. BADEN. In het douchebadhuis aan den Schotersingel zijn :n de af geloopen week 1023 baden genomen, in (lat aan den Koudenhorn 359 en in dat op het Lcidsckeplein S5~.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 1