Rubriek voor onze Jeugd Raafisels Brievenbus HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 15 DECEMBER 1923 - VIERDE BLAD SLEETJE-RIJDEN. Het Nikkertje. Er was 's reis een nikkertje, Pat maakte altijd jool. Soms leek ie wel een kikkertje, Zoo vlug sprong, hij naar school. Hij lachte haast den hcelen dag. Zoodat een ieder die 'm zag, Ook lachen moest, ha-ha Nik maakte vroolijk joing en oud, En 't weer mocht mistig zijn of koud, Hij bracht steeds zon, ja ja! Zoo was ons nikkertje bemind Een ieder zag hem graag. Alleen de meester vond het kind In 't leeren wel wat traag. „Je grappen laat je thuis voortaan 1" Jawel, m'neer, ik heb 't verstaan. Maar Zwart,-Jaii dacht, ho-hol Toen nam Jan 'n Jieele groote raap En voorts een bierglas als een knaap Naar school toe, en zei: zool „Wat wil je met die dingen doen 1" Vroeg meester's barsch geluid. „Je weet toch. dat jo je fatsoen Bewaren moet, jij guit I" Doch Jantje lachte weer en riep: Maar meester I Toen 'k naar huis toe liep. Toen dacht ik: grappen thuis 1 Hi-hi 1 Die grappen bij elkaar, Vulden de kamers al' te gaar, Voor U breng 'k dit van huls. (Deze raadsels zijn' alle tngezopden door jongens en meisjes die „Voor wize Jeugd" leeen.) Iedere maand worden onder de besta oplossers drie boeken in prachtband ver loot. 1. (Ingez. dooï Suernbaja.) Ik ben een plaats in Friesland, zet één letter voor me en ik beh een plaals in Groningen; 2. (Ingez. door Molleboon.) Mijn eerste heeft mensch en dier, mijn tweede begeert niemand en inijn geheel bestaat in beschaafde landen niet meer. 3. (Ingez. door Co Meerman.) Ik ben een spreekwoord van 31 letters. 9 10 IS 26 30 is een hard voorwerp. l 4 S is niet levendig. 3 23 9 9 11 21 S 23 is een rivier in Noord- Aruerika, 5 29 2 13 7 is een Rijnlandsche maat. 10 14 7 2 is een drank. 31 4 3 is niet knap. 6 7 28 9 leeft op de Alpen. 23 16 10 is een plant, die aan den wa terkant' groeit. 23 4 15 31 26 5 is een familie-lid. 11 4 17 18 komt uit- de Betuwe. 4 21 22 is niet jo.ng. 12 2 6 15 27 is een getal. 25 2 27 is een boom. 10 23 24 is een metaal. - 22 4 29 5 8 is scherp. 19 15 13 30 is niet één. 19 20 21 22 is een edel metaal. 4. (Ingez. door Adelaar.) Ik ben een spreekwoord van 25 lettere. 1 23 8 is een lidwoord. 11 7 10 8 is een ander woord voor rand. 6 7 14 is een voorzetsel. 1 2 3 is niet bol. 4 5 17 20 9 is een jaargetijde. 24 12 2 22 is een Zeeuwsch water. 18 19 21 is een persoonlijk voornaam- 13 is de 9de letter van hel Alfabet. 15 16 17 is eeu vorm van kennen. 25 is 20. 5. (Ingez. door Eglantier." Strikvragen. a. In welke steden sterven de meeste b. Welke stoel heeft maar één poot. 5 e, Welke boog kaai niemand hanieerenf d. Wie trekt bij eeu loterij altijd een rijtuig? 6. (Ingez. door Abrikoos.) Ik ben een spreekwoord van 27 letters. 1 2 13 12 11 heeft de Haarlemmers veel honger doen lijden. 8 23 3 25 32 is een ander woord voor volk. 9 10 5 22 27 29 is ton plaats in Overijsel. 1 23 is een verkorte meisjesnaam. 32 6 20 is een lidwoord. 23 24 is ook een verkorte meisjesnaam. 13 29 is een lidwoord. 5 19 21 zit aan een wagen. 25 14 32 28 is een getal. 2 11 12 13 is een dier^ 4 is 2. 7 8 is een voegwoord. 14 15 is een voorzetsel. 16 17 is een lidwoord. 18 19 20 21 is een lichaamsdeel. 25 26 27 23 is een getal. 31 32 30 is een lidwoord. 33 34 35 36 37 ïs geen water. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige weel; zijn: 1. Karper—kapper. 2. Wien de schoen past, trekt hem aan. 3; Overdaad schaadt. 4. Wolkbreuk. 5. Olst, Ede, Epe, Utrecht, Delft, Weert, Naarden Leiden. 'a. Er waren nog geen geweren; b. d« bijen; c. Met ham gaat je mond dicht en tet spek open, d. opgezette dieren. Goede oplossingen ontvangen van Leila 5 Abdallah 5 Attalanta 6 Wilgen roosje 6 Bernhard .lansen 6 Heideplant ja 8 Laatste kwartier 6 Aardmannetje 6 VIie gen'ier 6 Vrijer 6. Raadseloplossingen ontvangen van Duivenvriend 6 Juffertje Onrust 6 Vis- iher 6 Voetballer 6 Roel de Rakker 6 Stokertje 6 Karei de Groote 4 De kleine Muzikant 4 Maanelfjc 4 Prinses Marse pijntje 6' Matroos 6 Adelaar 6 Old Shat- tet-hand II 6 Atkins 6 Bloemonkoningin 6 Jjentebode 6 Sneeuwballetje 6 Neerlandia 6 Boschwachter 6 Eekhoorntje 6 Behanger tje, 5 Poesje 5 De kleine Pianist 6 Wilgen roosje 6 Behangertje 5 Tuinier 6 I-ndrama- joe 6 Dora de la Rie 5 Heidebloempje 5 Anemoon 6 Theeroosje 6 De kleine Violist 6 De kleine Vogelvriend 6 Bébê d'Amour 6 Zonnetje 6 Molleboon 6 Sterretje 6 Iforta de eerste 6 Poesenmoedertje 6 Eglan tine 6 Wilskracht 6 Vriendinnetje 6 Mont- bretia 6 Buitenman 6 Moederplantje 6 Meccano R Klavervier 6 Solidago 6 Jansje Krabbendum 6 Bert Krabbendam 6 Kraal- oog 6 Co Meerman 6 Goudvisohje 6 Pi senmoederlje 6 Inktvisch 6 Witte Muis G Kruizemuntje 6 Zonnebloem 6 Rijstepik- kertje 6 Clara W. 6 Sneeuwklokje 5 Pie rewiet 6 Prins Maurits 6 Heideprineesje 6 Tromp 6 A. Lnbree 2 Willem III 6 Auto ped 6 Denappeltje 6 Vogeltje 6 Kralenrijg stertje 6 Mandarijntje 6 Getns 5 Fciso 6 Elzekatje 6 Ornates 6. Rnllrnbrick MEJUFFR. SCHOONEVELDT. Berck- lieïjdestraat 31z., wil 2 lieve poesjes weg geven. Wie er een hebben wil, komt hel maar halen. De nieuwe wedstrijd Indertijd vonden jullie de maamkaartjes- wedslrijd zoo prettig. Jullie moesten toen namen van Rubriekertjes uit andere na men zoeken. Nu geef ik 50 naamkaartjes, waaruit je diernamen moet zoeken, b.v. Han Kowad is Waakhond, Gcrta Tijk U Tijgerknt. 1. Lize Mule. 2. Mies Vuld. 3. Ant Laeh- hage, 4. Eva Ooriu, Daan Perr. 6. Mies Panch, 7. Ari Ludap, 8. Fans Ilolwd, 9. Rie Knitv. 10. Luwe Kierc. 11, Rie Rem. 12. A,n-s Pargt. 13. Ko Biril. 14. Mies Vurel, 15. Ko Beenst. 16. Tina Lof, 18. Dolf Nij. 19. Niko Vudg, 20. Odo Ravgei'd, 21. Lea Bakjuw. 22. Ans Turps. 23. Kee Vierm. 24. Ester Kemv., 25, Ali Blusd. 26 Lies Gavag, 27. Ari Muipad, 28. Kootje Wil, 29. Mies Borch, 30. Aal Perel, 31. Levi Sehelseh, 32. Els Galtarn, 33. Dora Ilanio, 54, Lena Meko, 35, Ida Gesh. 36. Ma Drommer. 37. Ka ICulen, 38. Saai' Vierbrï, 39. G-ina Lepcz, 40. Li-na Kust, 41. Rien Der, 42. Piet Lona, 45, Nora Elze Buww. k Ada Peerjcz, 4-5. Gra Lana, 46, Lea Raad, 47. Kor Viksoh, 48. Marie Merlg, 49. Stijn IConrige, 50. Lous Visregt. Onder de goede oplossers verloot ik 6 ïoeken, 3 boeke» voor de Rubviekertje bo boven 11 jaar en -3 boeken voor de kinderen 11 jaar en jonger. Dus denkt er om hij je naam je leeftijd te vermelden. Alle inzendingen moeten 15 Januari in mijn bezit zijn. 't Js niet noodig, dat je telkens de opgave vermeldt, als je de mummers Ziezoo, maakt nu den geheelen dieren tuin maar in orde. Geen enkel» dier is tweemaal genoemd en er komen ook geen Teemde namen in de opgave voor. ONZE BEZOEKEN AAN DE ZIEKEN HUIZEN. Het St. Nicolaasfeest fn de Maria- Stichting. Wal een verrassing voor mij toen ik mijn i-aam i.n de Rubriek zag staan, zopdat ik nee mocht naar de Maria 'Stichting. We was, dan was in menig huis 5 December zonder kindervreugde voorbij gegaan. IDe kleertjes hopen we met liet a.s. Kerst feest uit te doelen. Dan hopen we voor ve- j len van de mij bekende gezinnon eon Kerst boom te laten branden, waar voor c-en groot aantal kinderen wat warme klee- ren onder zullen liggen. D3ar hebben we het nog heel druk mede, want wc geven dan graag wat voor ieder kind 't noo- digst is. Misschien kan ik dan nog een paar Ru briekertjes uïtinoodïgen daarbij tegenwoor dig te zijn. doch dat bespreek ik wel met Mevr. Blomberg. Mevrouw Blomberg zelf bedank ik beci hartelijk voor de -vriendelijkheid, waarmee ze mijn verzoeken steeds aan do kindéren en hunne ouders natuurlijk, overbrengt eu Ilaarlem's Dagblad, dat de Directie steeds Weer welwillend mijn noodkreten opneemt, die a 1 t ij*d verhoord worden. Met vriendelijke groeten, Hoogachtend, ZUSTER SCHOUTEN', II narlemsche Vereen ig i ng Maalsehappelijke zorg voor Zieken Afd. St. Elisabeth's Gasthuis. kwai i zijn. r ik was er al om. half jongen met zijn moeder, die ons mee- t naar binnen. De juffrouw vroeg aan Zuster:. „Waar moeten we zijn om het Sint Nicolaasfeest mee te maken, waarop de Rubriekertjes .uitgenoodigd zijn?" „Recht uit, die gang door," antwoordde de Zuster en daar gingen wij. Eindelijk kwamen we in een zaal en daar was it. Nicolaas. Er waren allemaal meisjes Jen meisje moest voor 3t. Nicolaas eeu •etsje zingen. Ze zong zoo lief. Wat later kregen ze cadeautjes. „Wat een fijne pop- penkamer en een pop, die heelemaal uit gekleed kan worden," zeide het meisje. at fijn I Zoo zijn we nog Ln moer zalen geweest. De Zusters waren heel lief voor en wij zijn fijn getnacteerd op speeu- es en chocolademelk. St. Nicolaas be dankte. ons .voor al het moois, nat wij voor de zieke kindertjes gemaakt hadden. Door het heerlijke dat wij genoten hadden, was liet zoo laat geworden, dat Vader en Moeder al ongerust waren en mij tege moet- k-wam. Het speet ons dat het afge- foopen was, want het was een prettig uur- e voor zieken zoowel als voor gezonden. EEN RUBRIEKERTJE. BRIEF VAN DE ZUSTER VAN H ËT MAATSCHAPPELIJK WERK. Haarlem, 12 December '23. Lieve Mevr. Blomberg, Hóe blij Zuster Schouten was mei alles at de Rubriekertjes voor 't Maatsch. Werk gemaakt hadden, behoef ik U niet schrijven. Dat weet U wel, en dat we- i ook de kinderen wel, die zelf af en hier op mijn kamertje wat brachten. Wel is dit kamertje klein, maar 't kan toch heel wat bevatten. Maai; och, wat zou aardig geweest zijn, wanneer zo gezien hadden, hoe blij die arme kleuters waren. vas menig kind bij, dat reeals 'emorgens .aan moeder had gevraagd, of St. Nicolaas hun niet vergeten zou! Waren de Ruhrie kertjes niet zoo lief geweest, ook aan onze kleintjes te denken, die wel niet zelf ziek waren, maar waar toch ziekte i-n het gezin Het St. Nïoolaasfeest in do Wé r dit keivhuis gegaan. AI dadelijk werden w de wachtkamer gebracht. Een poosje wachtten we en toen kwam een broeder zeggen, dat we hem maar volgen moesten. Hij bracht ons in do kinderzaak Na een poosje hoorden we heel hnrd loopen en gerinkel im de gang. Gauw even kijken. Ja hoor, daar ging Piet achter een broe der aan. Even later kwam St. Nicolaas aan. Ik geloof vast, dat hij wel een paar honderd jaar oud was, want hij liep zoo ernstig en langzaam. Nu ging Sint Nicolaas ook in de zaal. Eerst werden de vermanin gen gegeven, waar het noodig was. Maar toen werden onze cadeaus gegeven, ter wijl Piet pepernooten strooide. Dat was een vreugde, wal een dankbare gezichten zagen we, Eeu van de jongens wilde eeu 'paar pepernooten van den grond rapen, maar pats. pets kreeg de jongen met de roe. Ineens trok een broeder Piet aan zijn pakje. Maar Piet, ook niet mis, gaf ook hem de volle laag. Nu, we kregen ook een groot stuk spe culaas, wal we gauw opknabbelden. Nog l^gt patiëntjes werden bezocht, die alle maal met hun cadeautjes heel blij waren Voldaan keerden we huiswaarts en ik ge loof wel, dat we allen één gedachte had den, n.l. deze, dat het zoo heerlijk is om zieken, die toch al zooveel missen, eenïge prettige oogenblikketn te bezorgen. BEHANGERTJE, oud 11 paar. Sint Nicolaas in het Diaconossonhuis. Dit jaar mocht ik het Sint Nicolaasfeest in het Diaconessenhuis bijwonen. Tk was het eerste rubriekertje dat binnenkwam. Daar zag ik allemaal zieke kindertjes in hun bedje liggen. Ee aten juist hun boter ham en sommigen pa,p.Enkelen werden door de zusters geholpen. Daar ontdekte ik in c-n van de bedjes een schoolkameraadje. Wij groetten elkaar vroolijk niet de hand. Nu kwamen de andere, kinderen van de rubriek binnen. Eindelijk kwam Sint Ni colaas met zijn knecht aangestapt. Hij zeide „op de reis van Spanje naar Holland1 ben ik een beetje verkouden geworden. Maar nu wou ik wel eens «en liedje van de kinderen hooren." Toen klonk heel zacht jee het„Zie de rnaan schijnt door de boomcu." Ik heb wel eens beter hooren zingein, zei Sint. Nu werden de pakjes rondgedeeld. De •moesten kregen daarbij 'n vermaning. De een móest beter gaan eten, een ander zijn bedje netter houden en aan een derde kon Sint zien, dat hij xvel eens ondeugend was. Wat waren ze blij met de geschen ken. Toen zei Sint: „Nu wil ik de kin deren van Haarlem's Dagblad" eens hooren zingen." En daar zongen we hoor, uit volle borst. „Zie ginds komt de stoom boot enz. „Dat is mooi," zei Sint. Wij kre- een van Piet een bruid vol lekker® en van Sint een borstplaat- Sint ging nu een be zoek brengen bij de groote menschen. Toen ik naar huis ging. zag ik nog die blijde gezichtjes. Hel volgend jaar doe ik extra mijn best. Van Meer en Bosch ontving ik nog bet volgende dankschrijven Hooggeachte Movtouw, Mag ik U bij dezen hartelijk dank zeg gen voor de mooie geschenken, die onze kinderen mochten ontvangen van de le den der Jeugd-Rubrieic van Haarlem's Dagblad. Er zijm zulke gezellige en bruik bare dingen bij, en de gedacht»' dat deze voorwerpen door kinderhanden voor deren zijn gemaakt, wekt totnavolging en waardeering. Een doei der geschenki zullen met het Kerstfeest aan de kinderen worden uitgereikt; het andere deel heeft zijn weg naar de Kinderkamer reeds ge vonden. Het zal voor Uw jonge vriendjes een voldoening zijn to weten dat de pa tientjes van Meer en Bosch heel erg blij met hef mooie speelgoed zijn. Met de meeste Hoogachting, BROEDER F. H. JONKER: verpleging vaak geheel hersteld aan liun ouders kunnen worden terugge geven, heeft nu dit kamp met zijn vol- ledigen inventaris, waaronder een out- smettingsoven eu een achttal kuip- en douchebaden, tegen een zeer billijke som aan de centrale commissie ter overname aangeboden. In de dezer da gen gehouden vergadering van het, dagelijksch bestuur is besloten, dit aanbod dankbaar te aanvaarden, zoo dat de centraio commissie thans eige nares is geworden van dit kinderkamp waar jaarlijks een 300-tal kinderen gedurende zes weken verpleegd wor den. Kunststukje. Kinderkamp te Didam. Do centrale commissie voor uitzen ding van Nederlandsche kinderen naar buiten zendt, gelijk men weet. jaa lijks duizenden zwakke kinderen uit onze groote sleden en fabriekscenfcra naar gezinnen op het plattelaud. Bo- ■eudien exploiteert zij sedert. 1919 des zomers het haar daarvoor door de Be» geering tijdelijk afgestane voormalige, quarantainekawip te Didam eu wel spe ciaal voor het opnemen van kinderen, die door allerlei kwalen en gebroken ongeschikt zijn voor opname in gezin nen en ook in de gewone kolouiehui- zen ongewenschte gasten zijn. De Regeering, erkennende het groote nut van de verzorging van ook deze kinderen, die door een nauwlettende Kun Je drie lucifers met één opheffen? Moeilijk is het niet. Er hoort alleen een beetje geduld toe. Ons plaatje wijst je lui den weg. Puzzle. Draai het plaatje maar eens onderste boven. Daar staat vader mei zijn hoofd op den grond en zijn becnen in rie lucht, tegen den 6tam van den «liksten De wonderlijke avonturen van Hans en Dolly Hans, die altijd dol was op appels, zag eens een mooieii, grooten hangen boven een schuttinkje. H'J kon er echter niet bij. „Dolly", sprak hij daarom, „Ik wou dat ik niet-zoo klein was, alles schijnt te hoog te zitten, behalve madeliefjes en bijen en.... andere dingen! A Is ik nu maar net hoog ge noeg kon reiken, zou ik dien grooten appel afknip pen met de grasschaar en hem opeten." „Die ap pel is niet van jou, Hansje, dus moet je hem laten hangen", sprak de kleine fee. Maar Hans was daar niet tevreden mee en sprak heel parmantig: Ik weet hoe ik 't doen moet". Met inspanning van a! zijn kracht priemde hij •'de open schaar in de houten schutting, Toen dit gebeurd was, ging bij op het hoogste puntje staan en waarschuwde Dolly met zijn vinger: „Pas op, nu ben ik klaar om den appel te krijgen Geef mij even de schaar- Dolly, en spoedig zal ïk liem heb ben afgeknipt!" Maar Dolly schaterde van het lachen. „Dwaze jongen, je staat zelf op de schaar'' „Dat is waar", merkte Hansje teleurgesteld op, ik had het heelemaal vergeten". Dolly deed net of zij geen ander middel wist om den appel te krij gen en zoodoende bleef Hans een eerlijke jongen. Brieven aan de Redactie van de Kinder Afdeeliiig moeten gezonden worden San Mevrouw blombergZEEMAN, v. d. Vinnestraat 2Irood. (In de bus gooien zonder aanbellen.) Nieuwelingen. 7de nieuweling in de maand December is DORA DE LA RIE, oud 7 jaar, Magda lènastraat 9. STRU1KROOVER. Ja, ik dacht wel, dat je liet Zaterdag een heerlijk middagje vond. Heb je geen tijd voor de raadsels? HEIDEPLANT JE, - Ik zag je met moeder alles bekijken. Jullie troffen het mog al rustig hè? DE KLEINE PIANIST. Wat heeft die Sint goed hij jou geveden. Is er nog wat vam het lekkers over? 'ABDALLAH. Heb je het boek uit? 't Spijt je zeker wel, dat de witte wereld yzcer verdwenen is. LEILA. Het baantje-glijden en sleden ie nu weer afgeloopen. Maar wie weet, komt er spoedig nog eens een wintertje. LAATSTE KWARTIER. Dat poslpa pier is juist geschikt voor de Rubriek. Het doet me plezier, dat jullie Zaterdag Zaterdag zoo heerlijk genoten hebben. Heb je het bock al uit? Ik schrijf nu met een een nieuwen wedstrijd uit. Dus je wensoh woTdt dadelijk vervuld. GIJ-S., 'k V Ln tl het heel prettig jongen, dat jo zoo erg veel genoten hebt? AARDMANNETJE. - Jo raadsel is goed. 'k Neem liet je niets kwalijk hoor dat je een paar keer hebt overgeslagen. ATTALANTA. Wat toevallig, dat zus juist Ln Sarcpta moet zingen, Jammer dat bus Zaterdag niet in don Schouwburg kon zijn, maar ik vind 't -oeht leuk, dat groot moeder alles .-.zoo fijn" vond. LEILA. - Ja, we hebben cen onvergete lijk weekje achter don rtig. Gemakkelijk tiè, als je zoo maar lekkere koekjes kunt goochelen- Dat was prachtig gemikt voor jullie beidjes. ABDALLAH. Jullie hadden het Zoen dag zeker den geheelen dag nog over ons feest. VLIEGENIER.'' Als moeder mee. kan, mag es best meegaan tiaar Meerenbosch. Sint 'Nicolaas heeft jou ook niet vergeten. WONNIE. Jij was wel een beetje boven de maat, maar ik dnolit dat je bij deze ge legenheid mog wel eens graag kind wou zijn. Een beetje vermoeid was ik wél, VRIJER.' 't Doet me genoegen, dat jullie in je echik zijn met jo cadeautjes. Heb je nog iels van de Goocheltoeren af gekeken SOLIDAGO. Wil je er voortaan om denken, dal er een 10 cents postzegel op je brief moet. 't Was verbazend jammer, dat je niet op ons feest kon komen. MECANO. Ik denk, dat we alleman! wel graag goochelaars zouden willen zijn. Sint Nicolaas heeft jou ook goed bedaoht. De druk-maehinc is zeker dagelijks in wer king. MONTBRETIA. 'k Vond het zoo pret tig voor je, dat je met ons mee feest ko,n vieren. Ja, die twee boekjes waren beide voor jou. Gezellig voor je, dat je weer «aa-r de naaischool kunt gaan. Waar ben je nu mee bezig? MOEDERPLANTJE. Ja, ik zag jullie wel ziMen. Heb je het boekje al uitge- BUITENMAN. .Tc hebt het zeker nog vaak over dien prettigen Zaterdagmiddag. Leuk, d-at moeder ook meegaat naar Mee renbosch. VRIENDINNETJE. 't Was wel jam mer, dat jullie niet'op de tentoonstelling konden kómen. Ben je al flink aan het kleuren geweest? Wanneer is het Kerst feest vam de Zondagsschool? WILSKRACHT. Je raadsel is goed. Ben je weer heelemaal beter? Aardig, dat Sint CU zijn kncobi bij je bedje kwamen. Werkt de stoommachine fijn? En'eet je nu f'ink? .la, 'l speet mij ook, dal je niet op ons, feest kon komen. EGLANTINE. Kon je ook maar zoo goochelen als die meneer van HoutenJe licht anders een besten Sint gehad. En zit de trui lekker warm? Je raadsel is goed. - POESENMOEDEUTJE. Je raadsel is "HERTA DE EERSTE. - 'k Ben blij, dat het boek naar je zin is. Om 6 uur moet je iri de kerkzaal van Bethesda zijn. Je hebt nu heel wat te lezen. Met welk boek ben je begonnen? Je mag best met potlood schrijven. SPRING IN 'T VELD. - Er ligt altijd nog een pakje voor je van ons feest. Wat heeft die sint reusachtig goed bij je ge- MOLLEBOON. 't Doet me plezier, dat de goede bisschop jouw deurtje ook iriet is voorbij gegaan, zonder even bin nen te wippen. STERRETJE. Je raadsels zijn goed. DE KLEINE VIOLIST, Meneer van Houten heeft wel gemerkt, dat jullie be hulpzame knechtjes waren. THEEROOSJE. Wat zat je dicht bij mei hè. Heb je het boek al uit? Ilaa maar geprobeerd om een opstelletje te maken over 't feest in het Diaconessenhuis. Je schrijft zulke aardige briefjes, 't was vast wel. gehikt. ZONNETJE. - 'k Gun jullie niet lang rust, hè? Misschien kun je ook wel mooie verhalen schrijven nis jo groot ban;. BéBé D'AMOUR. - Uier is de nieuwe wedstrijd -ai. En bevalt hij je? ROBBEDOES. Lijkt me een prettig werkje om dien dierentuin in orde !c- makem Ben je er haast mee klaar? ANEMOON. - O, kind wat heb jij veel gehad. En wat was die rol'ade een leuke surprise. Ileb je gisteren ook genoten? -Tc wensch aangaande den nieuwen wedstrijd is al vervuld. Wal hebben jullie al weer reueeplamnen voor het volgend jaar. HEIDEBLOEMPJE. - Kom het hoek Woensdag maar ruilen. Ja, 't treft al heel leuk, dal ju'lie samen naar Saropta mogen. VLINDERTJE mag haar schuilnaam houden. TUINIER. Je raadsels zijn goed. ASTERTJE. Als moeder alles zoo ge trouw verteld heeft, heb je in gedachten toch mee feest gevierd. Gelukkig, dat je1 je op Sint-Nicolaasavond wat beter voe'de Hoe gaat het. er nu mee INDRAMAJOE. Leuk, dat je in het Diaconessenhuis met de aaidere Ruhrto- kc-rtjes hebt kennis gemaakt. DE KLEINE PIANIST. - Je raadsels zijn goed. POESJE. Die Kees wa3 e(\n rare keu kenmeid, hè. Wat zul je het druk met je pop hebben. EEKHOORNTJE. - Wat schrijf je net jes. Nu je het werk van de anderen ge zien hebt, moet je ook vast meedoen een volgend jaar. BEHANGERTJE. - Jo hebt 't gezellig naverteld; Wat heb jé een mooie boeken gekregen. Ileb je er al een uit? LENTEBODE en SNEEUWBALLETJE. Wat klinkt dat gewichtig: een acle- tasch. 't Doet me plezier, dat jullie me op de achterste rij ook verstaan konden. Je Échrijfgarnïtuur bewijst dus goede diensten. Daar is het ook voor teugeven. BLOEM ENICONINGIN. - 't Doet me ecljt goed, dat jullie allemaal zoo geno ten hebben. Was het schoolfeest ook prettig? Ik vind je postpapier beeldig. OLD SIIATTERTIAND 11 en ATKINS. Jullie spelen zekc-r fijn met de 6po- ADELAAR. Je raadsels zijn goed. MATROOS. Ben je hel album al aan 't vullenlij bont ook dubbel en dwars bedacht. PRINSES MARSEPIJNTJE. - Wat heeft die goede Sint bij jullie ook be;: geveden. Hoe is het met de win tervoetjes? MAANELFJE. Zoo. vond jij dit prettigste feest, dat jo ooit van de. Ru briek hebt meegemaakt. Dat doet me ple zier. Ik heb niets van kleinen broer ge merkt. Maar als 'i in de courant staat, zal het wel waar wezen. Nieuwe ver haal zal gauw beginnen. Br-n je nu in je schik? DE KLEINE MUZIKANT. - Dat was een grappig tooncelstukje. Begon je ook haast niet te slapen? J.INA.-— Ik heb aan vader 't bock voor. Kees meegegeven. Wat spijt T mij kind. flat je nog niet zoo flink vooruit gaat. 'k Had er moeder nog naar willen vragen, inaar toen was ze'al verdwenen. Die beide boekjes mag jo wel inruilen, 'k Zal wel een paar voor je bewaren. Van harte 't bestel STOKERTJE. Je raadsel is wel goed, inaar 't is een beetjo groote-nienschen- aehtig, daarom plaats Ik het liever niet. Bedenk eens een ander, HERT K. Dus do Vogelen-zangertjes hebben ook heerlijk genoten. Ja, kleer tjes, die uit en aan kunnen, zijn 't meest welkom. Daar kun je wat mee doen, hè? Wel jammer, dat moeder niets van alles heeft kunnen bijwonen. Er ïs al con Zonneschijntje, maar broer mag den ?«- wcnsciitein schuilnaam houcen. ORNATES. - Prettig, dat jij ook zoo genoten hebt. DUIVENVRIEND. - Je mag best met potlood schrijven. a!« hel maar duide lijk is. ELZEKATJE. Je hebt een heerlijken Sint-Nicolaas gehad tn ieder opzicht. Heb jij al eens een biljart bal gegoocheld CLARA VY. 1-Ioe heet jo pop? Je zit zeker alle dogen met je cadeaux te spelen FRISO. Hoe was het schoolfeest? Werkt de stoommachine fijn? GEMS. Nu moest je ook nog een pak sneeuw gekregen hebben bij de prikslee. Schrijf je de volgende koer wal -duidelijker? MANDARIJNTJE. Hoe gaat het met moeders been? HEIN' STAVAST. Heb je het boek al uitgelezen KRALEXRIJGSTERTJE. Jullie pra ton zeker samen nog vaak over het feest. DENAPPELTJE. Zijn de kap-hsnd- schoenen ai ingewijd 1 WILLEM III. Nog hartelijk gofcli- cjicord met vaders verjaardag. COLUMBUS en TROMP. - Dai was nog cvon ingewikkelder hè dan 't ei van j'e naamgenoot. OVERBUURTJE. Dat was een ge- zelkge familie bij jullie. Je hebt moeder :ekcr flink meegeholpen. Twee raadsels is altijd meer dun niets- Hébben jullie iiii al iets van 't Dulischovtïe gehoord? MELATT1. - Hnrd werken hoor om de vieren en vijven in een hooger cijfer lo doen jve ran deren. IIEIDEPRINSESJE. Leuk. dat je moeder steeds mee nam op je kaart. Vind je Molenaar'; Elsje mooi? Je hebt tnanr fijne cadeaux gekicgen. PIEREWIET. - Aan aantal briefjes Ie oovdoelon bemerk ik, dat de drukke tijd voor de uieesten voorbij ïs. Je hebt prachtige plannen mot je dierentuin. Is dit opstel over de Maria Slichting van jou I Er stond geen naam onder. Hoc U het nu met je lip RIJ STEP 1K KlvRTJ E. Wat een feest, dat vader thuis is gekomen.. Ik feliciteer jo nog hartelijk mot vadeis vorj'aardag. Blijft bij Jiu «Mi poosje thuis? En nu Woensdag weer feest en Vrijdag weer. Het houdt maar niet op. KRUIZEMUNTJE. Jij wou Zaienlag wel weer naar de Nieuwe Schouwburg, is 't niet? ZONNEBLOEM. - Is het boek al vol gekleurd? Had je de thcemuts zelf ge mankt? Hoc was het tooneelstuk? INKTVISCH, - Je verborgen plaats- namen zijn goed. GOUpVISCHJE. - 't Lijkt wel. of jij een winkel vol schallen van Sint-Nico laas gekregen hehl. CO M, Wat ben je r,u aan 't zagen? Den gewensohten schuilnaam mag jo aannemen. Ik heli ook vaak gesmuld van de boeken van Karl May, Je verborgen steden zijn goed. KRAALOOG. Dus je kraaloogjes heb ben Zaterdag geschitterd van plezier. EEN RUBRIEKERTJE. BOB ZONDER ZORG en BEHANGERTJE moeten Woensdag eens bij mij komen. Haarlem; is. December 1923: W. BLOMBERG—ZEEMAN, v. d. Vinnestraat 21r.

Haarlem's Dagblad | 1923 | | pagina 13