HAARLEM S DAGBLAD KIEKJES VAN DE HAMIT> De Hamit 41e Jaargang No. 12556 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 24 Mei 1924 ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen In den omtrek waar een Agent gevestigd III ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels fl-75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij is [kom der gemeente) f3 57H- Franco per post door Nederland 13-8744. Afzonderlijke nummers (0-15. OeTUustreerd I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentien van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f 0.57)4; franco per post f0.65. per plaatsing, elke regel meer 16 Cents h contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Directie, Redactie en Administratie! Gr. Houtstraat 83, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Volsoroord, Wljkeroog, IJmulden, TelefoonnummersDlrootie 3082, Redactie 600 en Administrate 724 peereboonT"00* Beverwijk, en*., en*. Drlehulxerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3821 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA ZATERDAG 34 MEI. Stadsschouwburg. Duitache klassie ke voorstelling, Torquato T&sso van Goethe, 8 uur. Schouwburg J&nsweg. Viering 40- jarig jubileum van den heer P. de Droog. Opvoering van T. O. N.E.V.O, van ,,In 't Gouden Haantje 8 uur. Concertgebouw „Modern", Raakt,: Optreden van verschillende «rtia- tan. Bioscoopvoorstellingen. ZONDAG 25 MEI. Schouwburg J ana weg. Kinderope rette 2.30 uur. De Fee aan de iron. Cabaret: „Mie prik je niet". Revue. Concertgebouw ..Modern". Optre den van verschillende arta'ten. Melkinrichting voorheen Van Brug^ gen (in den Hout). Strijkconoert. Café-Restaurant „Lion d' Or", Kruisweg 36. Concert van 8—11 uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoop voorstelling van S x n.m. af. Theater ,,De Kroon" Groote Markt: Bioscoopvoorstelling van 'i u. n.m. af. Scala-Theater. KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Luxor-Theater Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 i. n m. af. Atlanta-bioscoop: Bioscoopvoor stelling van 2 uur n.m af. MAANDAG 26 MEI. Stadsschouwburg. N.V. Vereenigd Rotterdamech en Hofstadtooneel: „Wat het zwaarste weegt", 8 uur. N.V. Chemische kunstinrichting ..Polygraph". Gewone j&arliiksche vergadering van aandeelhouders ten kantore der vennootschap, 8 uur. Concertgebouw ..Modern" Raaks. Optreden van verschillende artïsten. Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Theater „De Kroon" Groote Markt Biosooopvoorstelhng, 8 uur. Scala-Theater, KL Houtstraat 77 Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Luxor-Theater, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Atlanta-bioscoop, Zijlstraat. Bios coopvoorstelling, 8 uur. Heemstede: Boech en Vaart straat 28. Jaarl. algem. verg van aandeelhouders van de Noord-Rol- landsche Exploitatie Maatschappij, dee middagB te 2 uur. Stadsnieuws De Spoorwegverbinding Nederland-Zwitserland Een nieuwe dagtrein die te Haarlem stopt Naar De Tel. verneemt, zal bij de reeds bestaande spoorwegverbindingen tusscben Nederland en Zwitserland van i Juli a.s. af een nieuwe dagtrein (snel trein) van Amsterdam over Brussel en Straatsburg naar Bazel worden inge legd. Deze trein zal gedurende de zomer» maanden tot 30 September loopen en te 7.22 v.m. van Amsterdam vertrekken. In Nederland stopt deze trein te Haarlem, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht ca Roosendaal EXTRA-TREIN. Zondag 25 Mei en Hemelvaartsdag 29 Mei zal bij gunstig weer een extra trein riiden van Zandvoort-bad naar Amsterdam. De trein vertrekt nit Zandvoorlt 5.10 namiddags en komt te Haarlem aan om 5.22. Vertrek Haarlem 5.24 en aankomst Amsterdam 5.44 nam. Eso kijkje in de zaal van de gaanderij af. De huisvlijttentoonstelling in de bovenzaal. De stand van Haarlems Dagblad. De ingang van het tentoonstellingsgebouw. De Feestmaaltijd in De Kroon (Zie ook «"den Ia dit nummer). Terwijl op de Groote Merkt de mu- tjekvereeniging „Harmonie-Oeecen- do" onder leiding van den heer Hof meester een conoert gaf, had in de bovenzalen van „De Kroon" de feest maaltijd een uiterst gezellig verloop. De tafel werd gepresideerd door den beer Ten Boom, die zich op bijzonder- loffelijke, maar vooral waardige wijze ven zijn taak kweet. Ruim 25 perso nen hebben het woord gevoerd, onder wie de Burgemeester, de heer C. Maarschalk; de heer E- H. Kr el age namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken; mevrouw Wïllekee Macdo- n&ld-Reynvaan. Jhr. Mollerus en de heer Brokmeijer. In al deze toespra ken werd wederfceerig hulde gebracht aan alle personen, die hun krachten voor het welslagen van de tentoonstel ling gegeven hebben. Bijzonder veel instemming vonden de woorden van den heer Van Lieml, die de beste wenschen voor de gezondheid van Me vrouw Maarschalk uitbrak. De kapelmeester van „Harroenie- Oreecendo", de heer Hofmeester, werd verzocht, boven te kamen. Hem werd onder hartelijk applaus dank gebracht voor het mooie concert, dat zijn man nen gaven. Het toppunt van enthousiasme werd bereikt, toen In den loop van den avond door den heer Van Tetering het volgende Telegram van de Koningin werd voorgelezen: „H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden zijn zeer ge voelig voor de woorden van hulde en trouw, neergelegd in uw telegram. Dragen mij op, U hoogetderzelver wclgemeenden dank daarvoor over te brengen en U allen de verzekering te geven van Harer Majeeteits oprerihto belangstelling in Uw streven. Van Geen, Secretaris der Koningin". Ongeveer half twaalf werd de maal tijd door den Voorzitter met een har telijk woord van dank gesloten. Op zijn uitnoodiging gingen de aanwezi gen naar de Gemeentelijke Concert zaal, om een kijkje op de Hamit t« nemen. De tentoonstelling baadde in een zee van licht. Zij werd door Burgemees ter Maarschalk en de andere diachgo- nooten ten zeerste bewonderd. Na het bezoek aan de Hamit keer den velen weer naar „De Kroon" te rug, om er nog een gezellig uurtje door te brengen. Diversen Op den feestmaaltijd werd o.a. hul de gebracht aan den heer M. A, Ja cobson, die alle aanwezigen liet ver rassen met een reproductie der door de diechgenooten twee uur te voren geteekende presentielijst. Het 6tuk ie bijzonder fraai ixi steendruk uitge voerd. Eveneens werd den heer Ja- cobson dank gebracht voor de mooie wijze, waarop hij de menu-kaarten heeft afgeleverd. De Amsterdamsche Rijtuigmaat- achappij en de firma Gctor. van den Berg, Parklaan hebben zoo goed als belangeloos de noodige rijtuigen ter beschikking gesteld van de Commis sie van Beoordeeling der Algemeeno Winkelweek, die op Maandag de ver schillende zaken zal beoordeelen. De commissie vertrekI Maandagavond om 7 uur van café Brinkmann op de Groote Markt. Door den heer G. A. Luiringh ia het „Gulden boek van de Hamit" ge- calligrafeerd. geheel naar de gegevens van den heer Jacob.son Als altijd heeft de heer Luitingh hiermee weer een mooi stuk werk afgeleverd. Op den witten linnen band prijkt in goud het Hamit-afficshe van Liepman-Snoek. Op de tweede bladzijde staat het vol gende te lezen: „Naamlijst van hen. die de tentoonstelling van de Mid denstandsdemonstratie 24 Mei2 Juni 1924 met hun bezoek vereerden. Het boek is door de Boekbinderij Knoop gebonden. Nadat de autoriteiten er hun naam in hehben geschreven, wordt aan alle bezoekers verzocht, hetzelfde te doen. Ook het Hamit-diploma, dat even eens op de Steendrukkerij van den heer Jaoobson vervaardigd werd, ziet er met zijn heldere kleuren praahtig uit.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1