Een van de eerste leerlingen van de H.B.S, met 5 jarigon cursus 41e Jaargang No. 12569 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen i« HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd III ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1 - 75iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij is (kom der gemeente) f3.57H-Franco per post door Nederland f3.87}^. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentien van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57J4; franco per post f0.65. per plaatsing, elke regel meer 15 Cents 'd contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 03, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V, LOURENS COSTER Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wljkeroog, IJmulden, Telefoonnummers: Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 Dlrecteuren :j. c. peereboom FEERESOöm Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 liootdredaoteurJ. C. rEEnEBOOM DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA WOENSDAG 11 JUNI. 'Goncer«rebouw „Modern". Optre den van verschillende artjeten. Bioscoopvoorstellingen. Schoten: Kagenheck's Amuse mentspark, Geopend van 2—11 uur. DONDERDAG 12 JUNI. Groote Kerk Orjrolbeepeline door George Robert. 7.30—8.30 uur. (Vrije toegang). Muziek in den Hout van de H.O.V. 8 uur. Cinema-Palace, Grooto Houtstraat; Bioscoop voorstel line 8 uur. Theater „De Kroon". Groote Markt Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor-Tbeater, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater, K!. Houtstraat 77 Bioecoopvoorste!line 8 uur. Atlama-bioeooop, Zijlstraat, Bios coopvoorstelling, 8 uur. Concertgebouw „Modern". Optre den van vereohiüende artieten. Schoten: Hagenbeek'» Amuse mentspark. Geopend van 211 uur. HOE STAAT T MET den landbouw In den Haarlemmermeerpoldcr? Omtrent den stand van de land bouwgewassen in Haarlemmermoci werd ons van betrouwbare zijde hot volgoiide medegedeeld. De herfst van 1928 was n_-, bietencampagne duurde lang; aan den winter 19281924 scheen geen einde te zullen komen. Tengevolge van con en ander kon hot land slecht of niet bewerkt wor den zooals het behoorde en kon ei slechts weinig wintertarwe wordon uitgezaaid. Gelukkig bleven slagregens in Maart April uit; hierdoor on ook vooral door de velo sneeuw gedurende den winter, was de structuur van het land buitengewoon gunstig. De bewerking van den akker kostte weinig moeite, vooral ook door langzamerhand onmisbaar wordende tractor vlugge cn goede grondbe werking. Do voorjaarszoni kon dus vlug verioopen toen het weder einde lijk zulks toeliet. Hoe staat het met de gewassen te Vflde Op tijd gezaaide w in tertar w is er weinig; do stand hiervan is aai: den dunnen kant en natuurlijk bij an dere jaren vergeleken achterlijk met Juli de eerste aren. I>o in Janu ari en later gezaaide wintertarwe it zeer lang in den grond blijven liggen en ontwikkelde zich pas in 't laatst van Maart. Onder deze tarwe waron begin Mei velo zieke stukken; he wortelgestel was in rottende» toe stand. Dit bleek toen do vrij groot; warmte in midden Mei intrad. D; tarwe kreeg een loodglans en wa er toen geen kouder weer en regen gekomen, menig st uk zou verloren zijn gegaan. Een hittegolf zou larwe heden half Juni nog dooden. Wat er tenslotte van terecht •/nj komen, zal do tijd loeren, larwo ls zeer zeker net slechtst velde staand en minst belovend was. De karwei staat en bloeit prachtig. Komt er geen vorstbesrha- diging; blijft de rups weg (deze schijnt, de laatste jaren in „dn Mei" niet voor te komon gelukkig), wordt het gewas niet aangetast door een schim melplantje in den wortel, dan belooft do karwei een goeden oogst. Ilct Oliezaad staat goed en heeft goed gebloeid. De erwten veel uitgezaaid slaan go^d; zijn echter laat, wat met het oog op insectenschade niet naar wenseh is. De kanten der akkers schoonhouden tegen iuizenschade, enz. en afwachten de boodschap! Boonen zijn weinig uitgezaaid; ze staan goed, doei» evenals de erwten ie laat, om er groote verwachtingen van to koesteren. De haver staat goed te velde. Do bieten zijn laat-; het zaad heeft lang in den grond gelegen oud zaad"? en er kwamen dikwijls fijne plantjes voor den dag. Hier en daar moest worden overgezaaid. Gun stig weder. warmte kan veel goed maken. De aardapelen staan uitste kend te velde: vroece soorten schijnen weer weinig geteeld te- worden. Hier en daar wordt, kool uit- geplant, aangelokt, door de zeer hooge prijzen in dit voorjaar; den vasten stand van de Mark enz! Van de fijnere zaden is nog heel weinig te zeggen. De graslanden hebben zich uitstekend ontwikkeld; de hooioogst' belooft, goed te worden. De boomgaarden hebben prachtig gebloeid; de vruchtzetting van de peren en vroege appels is uit stekend, zoodat do oogst rijk belooft te worden; van de latere soorten is nog niets te zeggen. De arbeiders hebben een slechten winter en een slecht voorjaar gehad; de winter belette vele werk zaamheden op het veld; het voorjaar was koud, zoodat er geen onkruid groeide. Nu is er echter overvloed van werk; alle werk komt t^elijk, zoodat de landbouwers handen te kort ko men en er geen arbeiders meer werk loos behoeven rond te loopen. Stadsnieuws Dr. Proot vertelt. /Vroeger hebben wij al bericht, dat dit jaar onze Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, de eerste in den lande, haar 60-jarig bestaan zal her denken. In 1614, toen het halve eeuw feest verjaarde, is er van jubelen niet gekomendc oorlog was pas uitge barsten, de hoofden stonden er niet naa r. pit jaar laten de vrienden van ons middelbaar onderwijs in Haarlem zich de gelegenheid evenwel niet ontnemen. Onacr voorzitterschap van Dr. Wes- terman is een feestcommissie gevormd, waarvan de secretaris, de heer Put man Cramer, ijverig contact tracht te verkrijger: met al (lie duizonden leer lingen, die in den loop van zestig jaa: de school bezocht hebben. Van de eerste leerlingen uit het stichtingsjaar die toen den geheelon cursus volgden, zijn cr natuurlijk niet veel overgebleven. Niet meer dan twee; Prof. Beijeriuck, die nu rus tend is en onze stadgenoot Dr. L. C. Proot. Maandagmiddag hebben den laatstgenoemde in zijn woning aan het Wilsonsplein opgezochthij is nu ruim 71 jaar en hoewel hi' 1923 zijn taak nan de Marinstieli neerlegde orn het wat minder druk te hebben, oefent hij nog altijd dc prac- tijk uit en is voornemens dat te blij ven doen zoolang de zieken zijn hulp inroepen. Met groote opgewektheid vertelt hij van die eerste jaren van de H. B. S. ..Wij kwamen in de langste klasse mot ik meen 24 leerlingen. Niet in het ge bouw waar de school zoolang geves tigd is geweest, aan den Zuidkant van dc .Tarobijnestraat, maar aan de overzij waar nu hot gymnasium is. Ik was destijds elf en een half jaar oud- Dr. van der Ven was directeur, hij gaf wiskunde, cosmographie en mecha nica. Er was een uitstekend loeraren- corp8. Drie daarvan weden in 'f eerste jaar dat de school bestond professor: Jorissen die geschiedenis doceerde, Moltzcr voor Ncdcrlandjche taal en Tiarda Modderman voor scheikunde. Wij hadden Hartman voor Fransch, Obennuller voor Duitsch (en een voor treffelijk lecranr was hij), 't Staat me nog voor. dat hij altijd op onze schrif ten aan den linkerkant een witte rand wou hebben, tor breedte van een duim hij was daar erg precies op en legde zijn duim op de marge om te zien of het wel goed was. Gewoonlijk vond hij van n'et, want zijn duim was breeder, dan die van ons. Voor Engelsch hadden wij Vink. >or natuurkunde Logeman, met Funckler de man van de vermaarde magneet. Goteling Vinnis voor teeke nen en Sprcnjjer" voor gymnastiek. Geen van hen is meer in leven. Sprcn- ger was do laatstehij overleed het irige jaar, diep in de tachtig. Altijd, zijn er bij het ondereijs in Haarlem veel knappe monschen ge weest: ik herinner mij in later jaren Cosijn en Hartog het aantal profes soren. dat hier vandaan kwam, houdt bij 20 niet- op. Het middelbaar onder wijs in Haarlem had een groote ropu- tatie in mijn H. B. S. jaren kwamen hier veol jongens uit andere provin ciën, familiën vestigden zich hier oni het onderwijs. En dat is nóg zoo. Van die 24 deden er negen in 1869 eindexamen, daar was Johannes En schedé onder en A. A. Land, die hier gemeentesecretaris en later griffier van de Staten van Noordhollnnd werd. Het eind-examen was moeilijk denk eens aanal die verschillende vakken waren examenvakken, het schriftelijk gedeelte duurde wel een dag of tien, het mondeling nog een dag of drie er bij. Soms droom ik er nog wel eens van. Na de H. B. S. deed ik het zoo genaamde admissie-exaroen voor La tijn en Grieksch en werd toegelaten tot. de academie te Leiden toen bleek, hoeveel nut ik 'an mijn oplei ding op de H. B. S. had gehad, want het- eerste examen, het propae.deu- tisch, kon ik daardoor in één jaar doen," Langzamerhand kwamen de herin neringen aan den schooltijd boven. „Toen de school peopend werd, kwa men sommige leerlingen dadelijk in de derde klasse, o.a. dc Slurler, die nu, ueloof ik, nog to Bloemendaal woont. Wij noemdon ze „de heeren". Als jé in de hoogere klassen kwam, zeilde leeraar als hij de les begon: „mijne heeren...." de tafels." „En werd er in die dagen veel huis werk gegeven?" „Ja, we hadden het den heelen avond druk. Er waren toch ook zoo veel vakken". „De spore bestond toen nog niet' 1 „Neen. daar wisten wij niet van. We speelden als jongens met den hoe pel en dan kaslie. Maar onze liefheb berijen hadden we ook wel. Ik herin ner me, dat ik eens een herbarium gemaakt heb van Haarlemsche plan ten Beijerinck kreeg den eersten prijs, ik den tweeden. Als ik zoo zie, wat de jongens tegenwoordig aan sport doen, moeten wij wel meer werk he>bben gehad, dan zij. We maakten ook wel wandelingen, militaire wan delingen, met liet geweer op schou der, onder leiding van Sprenger en exerceerden in het Pand". „Het 25-jarig bestaan van de school is immers feestelijk herdacht?" ,,Ja, iu 1889. Met Enschedé Land zat ik toen in de feesicommis- Het was Dr. Proot aan te zien, dat hij met plezier aan die dagen van zijn jeugd terug dacht. Toen hij in 1875 gepromoveerd wai, vestigde h:; zich te Haarlem en sinds dien tijd is hij hier niet weg geweest, zoodat hij in het volgende jaar 50 jaar in zijn ge boortestad de practijk zal hebben uit geoefend. In die vervlogen Sagen, waren hier eenifee doctoren en eenigo lied en vroed meesters, onder wie do be kende Malefijt. Dat aantal is met de inwoners toegenomen. Terloops spraken wii over de .vague de santé", de gezond- heidsgolf. die kort na den oorlog be gon en feitelijk nog voortduurt. Het is niet dat de menschen weg blijven, omdat de tarieven voor K'.-neeskundi ge hulp zooveel hooger zijn gewor den, want- in de fondspractijk en de annenpractijk is het precies zoo. Schertsend zegt Dr. Proot het oude rijmpje: ,,'t Is beter werk, gezond te bTij „Dan ziekten kunstig te verdrij ven". Ik mocht van mijn kant er aan her inneren. dat er wel geen beroep be staat als dat van de doctoren, dio ïers door zieken te genezen niet alleen, maar ook door met alle kracht de hygiënische omstandigheden te verbeteren, feitelijk in financieelen zin den tak afzagen, waarop z"- zelf ziften. Van absolute rust wil Dr. Proot nog niet hooren. Als het Iran wil hii blijven arbeiden tot zijn laatste oogenhlik. Laat ons hem toewensehen dat hij het CO-jarig feest vnn de H. B. S., waaraan hii zulke aangename herinneringen behouden heeft, op den 4den September zal mogen meema ken in het. genot van de goede ge zondheid, die thans zijn deel is. J. C. P. FAILLISSEMENTEN. Dinsdag werden* in staat van faillis sement verklaard 1. W. T. dc Nijs, koopman in tabak, wonende te Schoten, Paul Krugerstr. 32. Curator; Mr. Mellema tc Haar lem. 2. J. de Vogel, winkelier in boter, kaas en eieren, wonende te Haarlem, Leidscheplein 60. CuratorMr. W. Vecnhovcn te Haarlem. P. W. Oversteegen, handelende onder de Fa. J. C. Overstcegen, wo nende tc Velsen, Kruisstraat. Curator: Mr. Stortebckcr tc Haar- 4. A. Spring in 't veld. tuinder, wo nende te Aalsmeer, Zuider Lcgmeer- poider 12-i A. CuratorMr. L. U. Rengers Hora Siccama te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze fail lissementen Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen. Opgeheven werden de faillissemen ten van 0. H. Spithoven, wonende te Haar lemmermeer, failliet verklaard d.d. 17 October 1922, P. Beentjes Az., tuinder, wonende te Heemskerk, failliet verklaard, d.d. 27 Mei 1924. J. H. Mulder, administrateur, wo nende te Bloemendaal, failliet ver klaard, d.d. 27 Mei 1924. COÖP. TUIN B 0 U WVEREE NI Cl N C „EIGEN TUIN". Zooals wij onlangs berichtten, heeft het bestuur van bovengenoemde veree- liging besloten haar tuinen ter bezich tiging open tc stellen voor het publiek. Thans wordt ons medegedeeld, da^ dit Zondag rS Juni a.s. van o uur af het eerst zal geschieden. Bij on gunstig weder wordt dc bezichtiging een week uitgesteld. BOUWWERKEN. Door den architect Arn. A. M. Bru- ning is aan A van Hoftcn, aannemer, Paul Krugerkade, opgedragen het ver bouwen van de kosterswoning aan dc Gen. dc la R cyst raat. Tevens is aan bovengenoemdon aan nemer door den architect J. C. Dop op gedragen het bijbouwen van een ge deelte aan do Van Dijk's Kookfabriek aan de Paul Krugerksde 41', er stonden »scM>»kje. op §UCCeS VStl Sell jOlige!) Haarlemschen kunstenaar. Z.H. de Paus door Georg Claassen geportretteerd. De Romeinsch© correspondent van/ het Hbld. meldt: Georg Claassen. na den verstreken winter voornamelijk te Florence hebben gewerkt ,waar hij o.a. het portret van Giovanni Papiui teekende heeft zich thans voor eenigen tijd te Rome gevestigd. De krachtige kunst van den jongen Haarlemschen kun stenaar heeft ook hier bijzonder veel succes. R6edB maakte hij een voortref felijk portret van Z. E. kardinaal Van Rossura en profil en voltooide hij dezer dagen de beeltenis van paus Pius XI. Als bijzondere gunst en bij hooge uitzondering heeft Claassen toestemming gekregen twee weken achtereen de audiënties hij te wonen, de diplomatieke uitgezonderd. Zoo had hij gelegenheid „op zijn gemak" den Paus gade te slaan on zijn per soonlijkheid te leeren kennen. Het resultaat is een portret zóó expressief en levendig, dat er in Vaticaansche kringen met groote bewondering over gesproken wordt. Slechts een enkele korte pose was noodig om een tee- kenïng te acheveeren. Dat Claassen niet alleen in Vaticaansche kringen geïntroduceerd is, blijkt wel hieruit, dat ook minister De Stefani zijn por tret bij hem bestelde. Mr.. J. H. van Roven, onze gezant bij het Quirinaal, zal dezer dagen voor hem poseeren. HAMITNAKLANKEN. Nog steeds liggen bij het Alg. Se cretariaat (Groote Markt -1) de vol gende nog onafgehaalde voorwerpen, op de Ilaiiiit gevonden: Een matte fotolens, ec-n sleuteltje, een armband, een grijze ceintuur var een damesmantel, een lorgnet-etui, een sigarenkoker van hagedissenleder. Degene, die een Daraesbroclie De Hamit verloren had en deze reeds terug ontving, stelde ons voor den vinder een gulden ter beschikking. Wie is de vinder? (Zich to vervoe gen Gr. Markt 4). Verloren op de Hamit een gouden broche met portret. Wie heeft die ge- 'onden Ten slotte is de Algemeen Secret.a- ,ls zelf op De Hamit in de Groote of Kleine Bestuurskamer zijn demi-sai- son kwijt geraakt, splinternieuw kort. en wijd model, covercoatkleur, weerschijnvoering. Natuurlijk heeft hem iemand bij vergissing meegenomen. Ach, breng hem s.v.p. even terug, zoo vraagt het bestuur. RAADSSTUKKEN. De heer E. dc Boer verzoekt hem met ingang van 16 Juni eervol ontslag te verieenen uit zijn betrek kingen van hoofd der openbare lagere school No. 8 en van lecraar aan de Avondschool voor Handelsonderwijs te Haarlem. MAKELAARS. Voor dc Haarlemsche rechtbank werden als makelaars beëedigd de heeren: 1. K. Drost, te Purmerend 2. A. Hulshoff te Heemstede 3. S van Bever, te Zandvoort4. J. H. C. Kroner, te Overveen5. C. O. F. Duller, te Beverwijk; 6. J. M. van Deursen; 7. J. A. Jonker; 8. J. B. 0. Schlaghecke, allen te Haarlem 9. Clay te Haarlemmermeer10. A. P.'M. van Wavenburg; 11. P. J. Emmellcamp12. P. de Ruig, allen te Haarlem 13. P. Boxs te Schoten 14. H. A. VromanB te Heemstededie sub 3, 4, 11 en 13 in het vak van on roerende goederen, 8 en 10 in effec ten, 1 cn 7 in assurantiën; hypotheken vaste goederen, 2 in machine rieën enz., idem 6 in aardappelen, 9 in vast.e goederen13 in onroerende en roerende goederen 14 in roeren de goederen, assurantiën en hypothe ken. ORCELlESPELINC in de Groote- of St. Bavo-kerk te Haar lem, op Donderdag 12 Juni 1924, das avond-s van 7%8'A uur, door den heer George Robert. Programma 1 Praeludium et Fuga c. kl. t., J. S, Bach. 2. Chaconne, H, PurcelL 3.Variationen über cin Thema von Baillard (the harmonious blacksmith), Handel-Karg Elert. 4. Fantaisie A maj-, Cdsar Franck. 5. 2e Suite, L. Boëlimann. Prélude pastoral. Allegretto con moto. Andan tino. Final-Marche. DE CEMEENTE CONTRA DEN HEER A. COBELENS. Naar wij vernemen zal de zaak be treffende eigendomsrecht van een deel van perceel 13 aan do Ged. Oude Gracht-, waarin de gemeente contra den heer A. Cobelens alhier in recli- dijk's Fanfare te Zaandijk gehouden, ten optreedt, Zaterdagmiddag a.s. behaalde in den marschwedstrijd: 3e door den President der Arr. Recht- afd. Harmonie, „Willen is kunnen" bank alhier in kort geding behandeld te Haarlem den tweeden prije met 15 worden. punten. DE GRONDEN TEN WESTEN VAN DE LEIDSCHE VAART. B. en W. hebben den raad een voor stel gedaan om te bepalen dat voor openharen weg bestemde strook en grond ten Westen van de Leidsche- vaart voor de toepassing van de bouw verordening voldoen aan de vereisch- ten voor openbaren weg. Uit de aan den raad overgelegde stukken blijkt nader dat de bedoeling is om in den 9 M. breeden rijweg totaal breedte 18 M. van de door te trekken van Oosten de Bruijnstraat een strook van 6 M. keien met weerszijden een fietspad van IV» M. van klinkers aan te brengen. PERSONALIA Aan dc Technische Hoogesdhool tc Delft is geslaagd voor het candidaats- examen voor mijn-ingenieur de heer J. ten Hagen, geb. te Heemstede. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Haarlem (H. Antonius van Padua), den weleerw, pater fr. W. v. d-. Berk, O.F.M. De salarissen bij het onderwijs. De berekening van de weddevermindering. Wat verstaan wordt onder kostwinnerschap. Naar de Tel, verneemt heeft de mi nister van Onderwijs een uit voerige circulaire tot do gemeentebesturen gericht, waarin o.m. wordt medege deeld, dat bij de berekening der sala risvermindering er op gelet dient te worden, dat bij Je toepassing moet worden uitgegaan van Je op 3ü April jl. volgens de dan geldende salarisre geling toekomende wedde (voor ge meenten gerangschikt in de 2e en 3e klasse dus na toepassing van den af trek wegens classificatie en afronding tot een tiental guldens naar boven). Deze wedde moet met 5 of 10 wor den verminderd en zoo noodig wor den afgerond 1ot een tientet guldens naar boven. Wordt nu 11a 20 April jl. Gin een of andere reden aanspraak vor kregen op een verhooging van sala ris, dan wordt bij dit afgeronde be drag de toekomende verhooring ge voegd, nadat deze met 5 of 10 zal zijn verminderd en vervolgens deze som wederom naar boven tot een tien tal guldens afgerond. Do beslissing omtrent de vraag wie als kostwinner behoort ie worden aan gemerkt, behoort in eerste instantie bij het gemeentebestuur. Zoo noodig Kan overlegging van een verklaring, af te geven door den burgemeester, worden verzocht. Met betrekking lot hen, die zorg dragen voor het onder houd van ouders, broeders of zusters, welke niet in staat zijn ir. eigen on derhoud te voorzien en geen steun van derden genieten, wordt de aan dacht er op gevestigd, dat alleen wan neer deze personen absoluut niet in eigen onderhoud kunnen voorzien, de betrokken onderwijzer of onderwijze res als kostwinner kan worden aange merkt. Bij ouders, pleegouders 01 grootouders zal dit. alleen het geval zijn wanneer zij b.v. uitsluitend ouderdomsrente genieten. Zoodra ech ter kan worden aangenomen, dat die personen ook zonder ondersteuning kunnen leven, hetzij zelfstandig, het zij onder inwoning, kan van kostwin nerschap geen sprake zijn. Voorts wordt nog opgemerkt, dat ter beoordeeling van de vraag wie ge huwd of kostwinner is, le toestand op 1G April jl. beslissend :s, en dat hef verhaal van pensioensbijdragen zal worden toegepast naar de verminder de wedde, ook in die gevallen, waarin do pensioensgrondslag op een hooger bedrag werd of wordt bevestigd. CASSATIE AANGETEEKEND, Cassatie werd aangeteekend door A. L. B., ter zake appèl overtr. Motor en .Rijwielwet veroprdeeld tot 1 boe te subs, een dag hechtenis. VERLOF DRANKWET. Burgemeester en Wethouders bren gen ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van M. B. Scheffer, om Verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het verkoopen van uit sluitend alcoholvrijen drank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in de benedenvoorlokaJiteit van heb perceel aan den Burgwal no, 40. NED. VEREEN. TOT AFSCHAF- FtNC VAN ALCOHOLH. DRANKEN. Woensdag a.s. houdt de afcL Haarlem in bovengenoemde vereeniging een huishoudelijke vergadering in uDe Cen trale". Er zal op deze bijeenkomst een inlei ding worden gehouden over „Het split- n van groote afdeelingen". KUNST NA ARBEID. Bij de wedstrijden, bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Zaan- De gronden ten Westen van de Leidsche Vaart De nieuwe uitbreidingsplannen B. en W. hebben, zooals wii in onö vorig nummer reeds mededeelden ee- nige nieuwe uitbreidingsplannen bij den gemeenteraad ingediend voor de gronden ten Westen van de Leidsche Vaart. Het eerste plan betreft de grondea bij de Westergracht en de Kathedraar. Ten Z. van de Kathedraal is een plein ontworpen van 57 bij 40 M. Ook rondom dc kerk zijn plein en plantsoenen ontworpen. Het plantsoen tusschen de Kathedraal en de Wester- 51-acht is ongeveer 600 M2. Tegenover e Voorzorgstraat komt een brug over de Westergracht. Het tweede plan is voor de gronden tusschen de Lourens Costerstraat en de Pijlslaan. Het-speelterrein zal worden uitge breid. Het 60-jarig bestaan van de H. B. S. Do plannen voor do aanstaande feest- iering ter gelegenheid van het 60-jarig beslaan dor eerste H. B. S. in Haarlem hebben nog steeds geen vaste vormen aan genomen. Wij vernemen nu, dat Don derdagavond een vergadering wordt ge houden door de commissie van uiUvtte- rung (onderdeel van de groote feestcom missie). Er zal een circulaire aan de oud- leerlingen worden gezonden. Onder hen zullen er wellicht zijn, die deze circulaire zullen ontvangen. Zij worden ver- t, 7,ich te willen aammeiden ibij den heer F. G. Futiua-n Cramer, Koninginne weg 68, Deze herinnerde er aam dat de H. B. S. ook de .eerste in ons land is. De eer ste cursus werd im 1864 geopend. In deti loop van deze jaren hebben ongeveer 4000 leerlingen er hun eind-examen afgelegd. Onder hen zijn er velen, die thams een; hooge betrekking in den lande vervullen, o.a. ook onze tegenwoordige minister Wes- tervcld. - IN AANRIJDINC MET EEN LANTAARNPAAL. Dinsdagmiddag te ongeveer half vijf vam een voertuig met een paard be spannen in aanrijding met een 'lantaarn paal op het Frans Halsplein. De koetsier had het paard aan een drinkfontein la ten drinken. Bij het aanzetten naderde een tram, het paard-schrok en liep te rug, met bovengenoemd gevolg. De glazen kap van de lantaarnpaal .brak. CENTRALE BOND VAN TRANS- PORTARBEIDERS. De afdeeling Haarlem van bovenge noemdon bond houdt Vrijdag 13 Juni een algemeene vergadering in „De Cen trale", Spaarne 94. Op de agenda staan verschillende mededeelingen, ver kiezing van een afgevaardigde en be handeling van den beschrijvingsbrief voor het congres en een bestuursverkie zing. DE MOTORBRICADE. De motorbrigade maakte proc'es-ver- '.al op tegen een automobilist, die op het Staten Bolwerk met een snelheid van K.M. reed.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1