HAARLEM'S DAGBLAD Zandvoortsche Brieven Burssrlflïe Stand FLITSEN Buitenlandsch Overzicht OE SCHIJNVERLQVING MAANDAG 7 JULI 1924 TWEEDE BLAD HET CRAND HOTEL OPENT TOCH NOC. HET POSTKANTOOR.— STORM AAN HET STRAND. DE REDDINCSBOOT CAAT NIET UIT. DE CIDS VOOR ZANDVOORT, N'u de stroom van logies-aan vragen uit Uuiischland blijft wassen het is opvallend too veel verzoeken om inlich tingen er speciaal uit het bezette ge bied komen heeft de directie van het Grand Hotel, die eerst voornemens was haar mooi, groot gebouw dit jaar nic-t in exploitatie to nemen, hare in zichten gewijzigd. De luiken, die de groote spiegelvensters heel den winter door tegen stormvlagen en baldadig heid moesten beschermen en dicht ge sloten bleven, toen het badseizoen ge opend werd, zijn nu dan toch afge nomen en alle man is in de weer om tapijten te leggen, hoezen af to nemen en de vele logeerkamore bewoonbaar te ma keu. Het is een heugelijk teeken. Na «trn langdurig lijden scheen het Grand Hotel ten doode gedoomd, maar nu schijnt de crisis geweken en verton nen zich weer de eerste levensteeke nen. De ander© hotels, die reeds allo vol zijn en dus geen concurrentie meer hebben to vreezen, zien deze opening met genoegen aan, want, goed bevolkt, kan het Grand Hotel niet anders dan tot verlevendiging van de badplaats bijdragen. En zoowel de winkeliers in het dorp als de menschen, die aan het strand hun brood verdienen, zien met vreugde de wederbevolkiug van Zand- voort-Noord tegemoet. Weliswaar heeft het Grand Hotel nu minder kans dan vroeger om schatrijke edellieden ui: Duitsehland te gast to krijgen de revolutie heeft vele Füreüichkeiten van meer dan hun titels beroofd maar er zijn nog altijd vele groote in duatriee'.en en handelskoningen, wier fortuin hen in staat stelt op zeer groo- ton voet to loven. En van dien voet wordt de tred in het Zandvoortsche strand gaarne gezien. Een zoo weelde rig hotej aU het Grand Hotel is alleen bestemd voor menschen met zeer rui me beurs en de exploitatie is ook al leen mogelijk bij bezoek van zeer ka pitaalkrachtigen. 't Behoeven nu wel niet allemaal Stincseen te zijn, maar de Duitsch© handel en industrio ken nen ook hare kleinere vorsten, zoo goed als het voormalige keizerlijke Duitsehland zijn groothertogen en en graven had. Ook de republikeinse!i© beau monde is op weelde gesteld en weet deze te waardeeren en do Duit- nche Mark heeft, sedert ze Rentemark heet, weer haar oude aantrekkelijk heid bekomen. Hoe groot in Duitsehland do animo is om naar de HolUmdsch© badplaat sen te komen, bleek mij een dezer da gen in een der hier goveetigdo hotels, waar met Óen post aanvragen binnen kwamen uit Keulen, Berlijn, Grofeld, Aarkon, Bannen, Düssoldorf, Osna- briïek en .Munster. Men wordt mis-, i-chien nog wel liet l>est aan het post kantoor de dagelijks wassende drukte gewaar en het zal hou «oh tijd worden, dat tot openstelling van het bijkantoor tegenover het Groot-Badhuis wordt overgegaan, want liet ietwat viezige en dompige wachtlokaal met zijn twee loketjes in het hoofdgebouw is een stel lig onverkwikkelijk vaiblijf. Wio er u-wn moet, kan voor een simpele boodschap best op een half uur reke nen. want er staan geregeld fihv* voor de loketien en de onbekendheid der vreemdelingen met onze Hoilandsche post we r veroorzaakt een voortdurende vertraging, dia den waditenden, wel ke haast hebben, trappelende tcokenen vnn ongeduld ontlokken. Do jonc-fe storm heeft natuurlijk het strandleven wel zoo'n bootje in de war gestuurd. Maar do winkeliers in hot dorp mogen zoo'n ..kwajen dag" wel; do gasten gaan dan ©óns echt uit winkelen on hoewel zo dat ook wel kunnen doen aan den Strandweg waar een der zo» gcincentowinkeltjes nog altijd te huur staat, zoodat daar van de opbrengst toch wol 15 zal t©- gonvallen biedt het dorp toch groo- t«ro koopverscheidenheid, zijndo siga ren, eetwaren, speelgoed en snoepe rijen. nu niet bepaald alles wat den badgast kan welgevallig zijn. Het zwaarst hebben van den storm te lij den gehad de tentjes aan het Stille Strand. Er moeten er in don storm nacht van Donderdag op Vrijdag wel een stuk of tien door den wind een voudig zijn in elkaar gedrukt c-n de tentbewoners moeten toen bet kampee ren wel minder aangenaam hebben ge vonden. Schoon voor een volbloed- kampeerder zoo'n avontuurtje er wel bij behoort en jongo menschen hot nu niet zoo vreeseüjk vinden om uit bed gewaaid te worden. Veel bedaard, was de wind toch Za terdag nog straf genoeg om hindernis te zijn voor een demonstratie met de reddingsboot, welke men zich had voorgenomen ter opluistering van du tentoonstelling voor hot redd in uwe zen te houden. Velen hadden er zich op 1 gespitst de boot zee te zien kiezen, maar toen het aangekondigde uur was aangebroken, werd liet bekend: af gecommandeerd. „Dat is wat moois", klaagde nu een badgast zijn nood. „Omdat liet nu een beetje waait, gaat de redding boot niet uit? Maar ik zou zoo zog gen, dat do meeste schipbreuken jujst bij zwaar weer plaats hebben en dat het goed is om bij een oefening de werkelijkheid zoo goed mogelijk te benaderen". Als hij gedacht had bij mij instem ming te vinden, dan vergiste de klaag zuchtige badgast zich toch heel erg'. Ik bracht hern aan 't verstand, dat b-i legermanoeuvree ook niet met scherp wordt geschoten. Dat onlangs een ver dwaalde raket een boerderij heeft ge troffen f-n geheel in de osoh gelegd, voor welk abuisje de brave belasting betalers maar weer mogen opkomen, bewijst een keer te meer, dat men het hij proefnemingen vooral niet al te „echt" moet maken. Stel u vo»r. dut de brandweer, om ecii3 terdege te oc-feiieii, eens echt een hotel in brand stak. 't '/.on ongetwijfeld een prach tig proefkonijn zijn. maar 't is toch maar beter om 't bij wijze van proef te bespuiten, als liet niet brandt. De tentoonstelling van redding ©.ve zen, is alweer zoowat gesloten. Zij heeft al bitter weinig bijgedragen tot <le redding van het vreemdelingen verkeer, in welks belang zi] toch heet te to zijn ondernomen. Het aantal be zoekers was al te gemakkelijk fo tel len en dat er iemand voor van buiten is gekomen, ben ik zoo vrij om hard te betwijfelen. Mot z'n tentoonstellin gen is Zandvoord nooit gelukkig ge weest. Wat zouden we ai niet gehad hebben! Mode-tentoonstelüng. Exposi tie van bouwmaterialen! Sportlen- toonstelling. Tentoonstelling van weet ik veel. De „inventeurs deposi tionzooals ze eens zoo geest i© ge noemd zijn hebben al herhaaldelijk beproefd Zandvoort gelukkig to ma ken. Maar op ecu groot succes heb ben zij nimmer kunnen bogen. Het kan zijn, dat ze er zelf wat heter op zijn geworden, maar veel kan dat toch ook niet zijn. De industrie hoeft hei. tegenwoordig al zwaar genoeg om mnar niet zoo direct met gretige ooren te luisteren naar ieder, die zich komt aanmelden om haar bloei te verzeke ren. En de camouflage dor „attrac tions'' is vieux Jeu. Den 3en day van de maand Juli, dus, als we het gausohe seizoen reke nen van 1 Mei—31 Augustus, nog iels later dun na do eerste helft van hot seizoen, heb ik een exemplaar van ..De Gids voorde Noord zee-badplaats Zandvoort" onder de oogen gekregen- Do plaats, waar ik liet genoegen bad dit exemplaar te aanschouwen, waar borgde mij wel een der eerstelingen vau do oplaag. En ik heb mii afge vraagd. hoe Tang het nog moet du ren voor dat do geheelo oplang in_ra tioneels distributie is gebracht. Voor een Hollandschen tékst liikt mij de ti tel ..Gids voor do Noondzoe-badplaata Zandvoort" niet bijster gelukkig ge kozen. Onze dierbare landgcuooten mo gen dan a! misachten aardrijkskundig niet zeer onderlegd rijn, aan dc Zui derzee of aan de Gouwzee zou nie mand Zandvoort zoeken. Typografisch is het boekje goed verzorgd en voor do advorteiilión is blijkbaar hard gewerkt Wat den in houd betreft die wekt wel wat. veel herinneringen aan het verleden, op. 't Aardigste vind ik nog do serie pen sions in beeld als daar zijn Beau Site. Garni, Noordzee, Juliana maar ik zal ze ii nie» alle opnoemen. Wio ze wenscht to kennen, vrago een gids nan bij de Voreeniging tot bevorde ring van bet Vreemdelingenverkeer, die deze lading met haar vlag dekt. JUTTER. INCEZONDFH MEDEDEELtNCEN a 60 Cts. per regel. KAREL 1 SIGAREN Forma Delgado S <5 cent Elegant10 cent Special S .12 cent RADIO-PROGRAMMA ~SN N\W// 1 f', MAANDAG 7 JULI. Hilversum N. 8. F. 1050 M. 7.15 m.m. Mevrouw Antoinette van Dijk verzorgt het Kinderuurtje. Den Haag P. C. G. G. 1050 M. Radio-Concert van de N.V. Ned. Radio- Industrie met medewerking van de „Ba tavieren". Programma 1. Rueeiselie K lange-, marscli, Polnariow. 2. Maritana, Ouverture, Wallace, 3. Kaiser Walaer, Strauss. 4. Sun Kist Rose, foxtrot, de VolL 5. Ralteimusik au6 Rosamunde, Schubert 6. Ma:: insta, Serenade. Leoncavallo. 7. Mignori, fantasie, Thomas-Tavan. 8. Dumbell, foxtrot, Confrey. 9. Awgoisse d'Amour, Benatxky. 10. L© hija del Caroelero, Martinez. Londen 2 L,0. 305 M. (Noderl. tijd.) 4.20 n.m. Concert: The ,,2 L.O."-trio. 6.20 a.m. Kinderuurtje. 8.20 n.xn. Speech' van David Lloyd George. 10.35 n.m. The Savoy Orphean» and the Savoy Havana Bands. Birmingham 5 I. T. 476 M. (Nederl. tljd.) '3.50 n.rn. Loze!'.» Picture House Or- 5.20 i).in. Damesuurtje. 5.55 n.tu. Kinderuurtje, 8jG0 a,in. Groot Concert. Bournemouth 0 B. M. 385 M. (Ned. tijd). 4.05 n.m. The B. M."-trio. 5.35 n.tn. Kiaderverlelhngc-n. 10.05 a.m. Bournemouth Municipal Or- Cardiff 5 W. A. 351 M. (Ned. tljd). 3.20 n.m. The Station Trio. 6.20 a.m. „5 W. A.'s" ..Five O'Ctooke". vocaal en instrumentaal concert, 6.05 n.tn. Kinderuurtje. 8,28 n.m. Cabaretavond. Manchester 2 Z. IJ. 376 M. (Nederl. tijd). 2-50 n.m. Damesuurtje. 3.35 n.m. Concert. 6.20 n.m. Kinderuurtje. 7.65 n.m. Opera „Martha" op te voeren door dc „2 IJ." Opera Company, met medewerking van the „2 Z. IJ." Augmen- ter Orchestra. 9.25 n.m. Vervolg „Martha". Newcastle 5 N. 0. 400 M, (Nederl, tljd). 4.05 n.m. Concert. 5.06 n.m. Damesuurtje. 5.35 n.m. KnuJerrertellingen. 9.25 n.m. The Station Orchestra. Aberdeen 2 B. D. 495 M. (Nederl. tljd.) 3.50 n.m. Dansmuziek. 6.20 Kinderuurtje. 9.25 n.m. The Wireless Orchestra. Glasgow 6 8. C. 420 M. (Nederl. tljd). 3.50 n.m. The Wirelofs Quartette. 6.0S n.m. Damesuurtje. 9.2S n.tn. Populair Concert. Parijs (Radio-Paris) S. F. R. t780 M. (Ned. tljd). l.QS n.m. Concert door het Tzigane Orkest. S.G5 n.m. Conoert me! medewerking van solisten, piano enz. 8.50 n.in. J.aatste wcdstrijduitslagen. 10.20 n.m. Dansmuziek. BENNEBROEK. Bevallen K. PlantTreffers d. HAARLEMMERMEER. Bevallen: G. A. Bocllaard—-'Treur, d. S. Vreug- dcnhilKlein, 7. J. K. van der Maarl— Donker, d. A. C. Smits—Kooren, z. M. BreureVerhoef, d. Ondertrouwd C. Spaargaren en A. van der Linde. G. Verbeek ca A. M. Noorman. G. van den Brink en J. Kooijman. GehuwdC. Markus met A. M. K. Koolhaas. W. F. van der Stroom met A. Kaars. H. C. van Tol met II. Groe- neveld. B. Smits met P. J. Jansen. W. G. Middelman met M. Lanser. D. J. de Vlieger met A. van Tol. H. M. van Buijtcn niet T. A. van Rijswijk. Overleden M. Kors, 29 jaar, gch. mei A. P. Kniest. VAN HAARLEM'S DAGBLAD DE EERSTE LIEFDESBRIEF de brief is klaar, maar hoe moet hij hem nu aan Doortje geven; had hij 'm maa.r in haar lessenaar op school gestopt hij moet hem haar tooh op de een of andere ma nier zien te geven, maar hoe hier is het huis, eerst hij loopt eenige malen er langs loopen, er ziti op en neer, om zich te nog een mooi plaatje overtuigen, dat het ter- in, waarvoor hij een| rein veilig is kwartje heeft betaald plotseling raapt hij zijn moed bijeen en loopt vastbesloten op het huis op het kritieke moment opent haar moeder de deur, hij bloost:, stot tert wat, zegt dat er eigenlijk niets is en loopt hard weg hij hoopt nu maar dat hij Doortje toevallig zal ontmoeten deze wensch gaat plot seling in vervulling hij bloost weer en mom pelt da-ag als zij voorbij is, krijgt-1 wordt hij plotseling een inge- vuurrood onmiddellijk concen- ving en roept pst! pstlltreert zijn onndacht op Doortje! het trappen yan een I steentje stamelt eenige woorden en verzekert haar, dat hij niets achter zijn rug verborgen houdt loopt tenslotte eens klaps weg en bedenkt dat hij het plaatje eigenlijk even goed en gemakkelijker aan moe der geven kan.: (Nadruk verboden. 1 VAN JDE 'CONFEREN TIE TE LONDEN. FRANSCHE PERSSTEMMEN. VAN DE MOEILIJKHEDEN TER CONFERENTIE. UITEENZETTING VAN HET DUITSCHE STANDPUNT, IToe het gaan zal ter Londensche conferentie en of Frankrijk en Engeland tot overeenstemming zullen komen? Dit zij do grooie vragen, die nu op bet terrein der buitenlandsch© politiek aan do ordo zijn. Havas seint uit Parijs dat in een aan de ualc d'Orsay gehouden bijeenkomst overeenstemming is bereikt aangaande de algemeene richtsnoeren eener gede tailleerde nota, die het Franscho standpunt nopens de conferentie zal uiteenzetten. Do nota zal aan de geallieerden ter kennis worden gebracht vóór de confe rentie te Londen. Aan Dc Telegraaf wordt uit Parijs ge meld dat Herriot aan de pers eenige verklaringen deed, waarin hij er na druk op legde naar aanleiding van het dreigend geschil tusschen Enge land en Frankrijk dat hij den vrede van Versailles en dc daarin verschafte rechten van Frankrijk niet zal opoffeien. Hij zal trachten dc Engelsche en Fran scho standpunten met elkander in over eenstemming te brengen en de entente cordiale nauwer to maken dan zij ooit is geweest. Zijn voornaamste streven is daarop gericht en hij hoopt tot sen ac- coord tc komen, dat voor beide partijen aannemelijk is. Inmiddels vormt in de Franscho per» de quacstio vnn het Engelsche memo randum een onderwerp van bespreking. Verscheidene bladen uiten den wensch, dat Frankrijk en Engeland nog voor het bijeenkomen van de conferentie op alle punten tot een schikking zullen komen of dat anders dc conferentie zal worden verdaagd. De „Matin" merkt op dat indien het Fransche en het Engelsche kabinet vóór do conferentie over hun opvattingen niet tot een schikking kunnen komen, dit ook op de conferentie niet zal ge lukken. Frankrijk zou dan bloot gesteld zijn aan het gevaar van een collectieven druk en van geïsoleerd te worden. In dat geval moet Frankrijk de voorkeur geven aan den toestand, zooals die thans is. Hoewel een uitstel der conferentie ongelegen zou komen, zou het toch beier zijn dan de geheele wereld tot het schouwspel van een nieuwe breuk tusschen Engeland en Frankrijk uil te noodigen. Frankrijk moet voor het geval Duilsch land in gebreke blijft, waarborgen heb ben, alvorens het de onderpanden op geeft, die het thans in handen heeft. Een dezer waarborgen is de door Mac- Donald op Chequers aangeboden hulp van alle Engelsche krachten, indien sancties noodig worden. Het „Journal" vestigt de aandacht op de flagrante tegenspraak tusschen de verklaring van Hc-rriot en liet Eegel- schc communiqué bij de uitnoodigin- gen. Het acht een opheldering noodza kelijk. Do vraag kan niet meer verme den worden in hoeverre Frankrijk zich heeft gebonden. Duidelijkheid is hier noodig en daarom moet MacDonald plechtig verklaren dat Herriot gewei gerd heeft over een herziening van het Verdrag van Versailles en het ter zijde stellen van de Commissie van Herstel te onderhandelen, of Herriot moet openlijk verklaren, dat hij op deze punten niet kan toegeven. üit Parijs wordt geseind: Herriot heeft een nota aan MacDonald gericht, waarin hij zegt, dat Frankrijk zich niet gebonden kan achten door de Britsche aanwijzingen, die zijn toegevoegd aam de luitnoodiging tot bijwoning der Londensche conferentie, welke aan de versohi'lende mogendheden werd gericht. Mededeelingen uit Londen geven nader licht omtrent de moeilijkheden ter conferentie n de punten van verschil tusschen Frank, ijk en Engeland. De grootste moeilijkheden inzake de a.o. conferentie en do op deze conferentie te behandc-len omderwc-rpn in verband met de ten uitvoerlegging van het rapport van de Damescommissie, a'dus wordt uit Landen gemeld, is de kwestie, of de com missie van herstel, dan wel een maast dit lichaam in te te stellen orgaan, bevoegd is in te grijpen bij eventueels tekortko mingen van Duitsehland. Frankrijk ziet in de instelling V3n een nieuwe commissie een wijziging van het verdrag van Versailles, terwijl men aan Engelsche zijde van oordeel is, dat de commissie van herstel mei de uitvoering van het rapport van de commissie van deskundigen niets te maken heeft, daar deze materie niet in het verdrag van Ver sailles is geregeld. Het Dames-rapport toch heeft betrek king op zekere binnenlandsche aangele genheden van Duitsehland. Engeland wijst op het bepaalde in het verdrag van Versailles, dat de commissie van herstel geen bevoegdheid heeft eenige bepaling in het leven te roepen ten opzichte van de binnenlandsche aangelegenheden van Duitsehland. Van Fransohe zijde wenschE men de controle over de uitvoering van het rap port der deskundigen te laten aan de com missie van herstel, omdat deze door Frankrijk beheerd wordt. Ook in de Engelsche pers wordt de zaak besproken. De „Daily News" zegf: „Er is niet de minste grond voor de veronderstelling, dat Groot-Briitannië verlangend is, do Commissie van Herstel uit te schakelen. Dit lichaam zou, indien het Britsche ge zichtspunt wordt aanvaard voort blijven gaan met de behandeling van de kwes tie van het Vredesverdrag, doch de nieuwe aangelegenheid, waarbij het gaat om de uitvoering van het Dawesranport, legt op sommige punten aan Duitsehland ver plichtingen op, waarin door h6t vredesver drag niet wordt Voorzien. Met andere woorden, de Britsche regoe- ring, als steeds ijverende voor wettelijke interpretatie van het verdrag van Versail les, is niet van meening, dat de Commis sie van Herstel, welke haar autoriteit ontleent aan dat verdrag, competent is voor de uitvoering van het Dawes-plan. Dit is intusschen een kwestie, welke door INCEZONDEN M E D E D EELIN CEN a 60 Cts. per regel. Stukgeloopen en Branderige Voeten verzacht en geneest men met PUROL Feuilleton Naar bet Engerich van BERT A RUCK. 24) En de dertienjarige Theo roept telkens uit: ,,Js hot met fijn, 0111 haar hier to hebben?" en leeft geheel in het te genwoordige. Zij is de ©enige, voor wie ik moet oppassen, dat ik manier -,,A" niet overdrijf. Manier ,,B.. dient alleen voor die oogenblikkcn, die ik voor het oog met meneer Waters afzonderlijk moet doorbrengen. Wij maken dan een ver velende wandeling; voor mij is deze dat minder dan voor hem, omdat <k weet, dat ik voor hom die .00 eo-ai en vervelend maak. Als wij in zijn heiligdom zitten, epeel ik geen accom pagnementen voordat hij niets meer te zeggen weet, en verscheidene pauzen en blik ken van onderworpenheid van mijn zijde achter den rug zijn. Sedert dat eerste léte-Móte heb ik het contrast tusschen „A" en ,,B" Bteods scherper doen uitkomen. Ik heb genoten bij de gedachte, dat dc Baas, dit deze heele veertien da gen zal moeten verdragen, zonder te durven klagen. Toch heeft hij zich beklangd! Het had mij niet behoeven to ver wonderen, hoewel ik 'neb nauwelijks verwachtte. liet begon vanmorgen aan het ont bijt. Als een buitenstaander een kijkje had kunnen nemen in de zonnige eetkamer, zou de groep oni do ont bijttafel'hem een ideaal beeld van fa milieleven toegeschenen hebben. Eerst was er do huismoeder, die koffie schonk. Verder zat de zoon des huizes, in City tenue tegenover zijn meisje hij was wat stil. rnaar dat was vermoedelijk, omdat 'nii zoo van haar vervuld was. Zijn meisje, een kleine brunette in een zacht rose linnen japon, zug er, geloof ik, allerliefst uit, en do twee blonde zusters maakte veel werk van haar. Niemand zou kunnen hebben ver moeden, dat het kleine, donkere meisje en de groote, blonde man op liet punt waren. 0111 samen tc vech ten. Zijn familie is er nog vast van overtuigd, dat ik een ideale vrouw voor Billy zal zijn. Ik kwam het. laatste beneden en werd begroet door een stem als een trompetter. Theo doet nu niet langer meer haar best:, om wat zachter te praten ter cere van mij. Nancy! Ik. heb ecu nieuwtje voor je! Verbeeld jo, onze beruchte oom, Albert Waters, komt hierheen, om kennis met jo te makenl" ,,0", zei ik glimlachtend. „Ik wist toen nog niet, dat. ik heusch niet had behoeven te glimlachen. Ik had nog niels gehoord over dien anderen me neer Waters". .I-Iet is te 'nopen, dat hij haar evenveel bewonderen zal als wij al len", zei Theodora, „want ala hit het niet doet., zullen wo echt vervelende dagen hebben, denkt u niet. Moe der?" „Onzin, kind. Maak Nancy nu niet angsiig of zenuwachtig over die ont moeting met een nieuw familielid". „Maar stel u voor Moeder! Als je oom Albert voor don eersten keer ont moet!" „Theodora!" Ja, maar Moeder, hii is verschrik kelijk! U zegt altijd, dat ik alles zeg, wat ik denk, maar dat heb ik van hem geërfd, alleen is 'nij veel, veel erger!" „Als je zoo was als hij, Theo, was het heusch niet kwaad", zei mevrouw Waters. „Je ooni heeft een hart van goud, dat is zeker". „Als dat. van iemand gezegd wordt kan je altijd zeker weten, dat er ver der wel wat aan ontbreekt", zei Theo, „óf ze zijn verschrikkelijk on beleefd, zooals die oude juffrouw Oabbe, die nooit bedankt voor iets, óf het kan hun niets schelen, wat zo zeggen, zooals oom Albert. Als toevallig niet ingenomen is met Billy's engagement., dan zal hij geen oogen- blilc aarzelen, om te zeggen, dat hij het liever verbroken moet „Breek jij je gesprek maar liever af, jongo dame. Jo praat veel te veel", viel haar broer haar in de rede, terwijl hij van tafel opstond. „En hou ,als jc blieft, Cariad bij je. Hij weet, dat hij alleen met Moe der uit mag, maar ik heb deze week al drie keer het zoontje van den stationchef met hem terug moeten sturen. Tot ziens, allemaal". „Tot ziens", zei ik zoo lief moge lijk. „Mijn groeten aan de Scheeps- agentuur, vooral aan do typistenka mer, wil je? Wat zal het daar nu lang zamerhand warm en_benauwd worden. Wat ben ik blij, dat Tit op een da^ als vandaag er niet heen behoef te gaan! Toch moest ik eigenlijk geen kwaad spreken van de plaats, waar we el kaar leerden kennen". Dit, met een blik van onder mijn wimpers, ter wille van Blanche. De lust, om mijn chef te tergen, heeft mij bepaald te pakken. Ik heb ook geen plan, om altijd de lijdende partij te zijn. Laat hij nu maar eens blozen van verlegenheid bij mijn opmerkin gen en vragen in tegenwoordigheid van zijn moeder en zusters. Dat is zijn verdiende loon! Hoe hij zich. voelt tegenover mij? Eerst was hij onverschillig, toen kreeg hij een afkeer van me en nu haat hij mij. Ik wist, hoe mijn laatste opmer king hem anoest hinderen. Ik wist ook dat hij er naar snakte, om het mij betaald te zetten. Telkens na dien eersten avond in zijn heiligdom heh- ik in zijn oogen het verlangen gele zen, om mij eens flin'.; door elkaar te kunnen schudden. Hij antwoordde echter kalm: „Ja, het is heerlijk weer; te tnooi, om niet naar Sevenoaks te wandelen, ik ga dus wat vroeger weg". „Goed", dacht ik. Ik was altijd dankbaar, als het oogenblik daar was, dat ik voor den heelen dag den eeni- gen bewoner van The Lawn, met wien ik in onmin was, zag vertrekken. Zoo- dra hij weg is, kan ik genieten en bijna yprgeten, waarom ik er ben. Ik schrikte dus bepaald, toen hij op weg naar de deur zich even omkeer de en er bij voegde: Nancy, zou je goen lust hebben, mij oen eindje weg te brengen?" Daar had hij mij te pakken. Ik zag geen kans, om er aan te ontkomen. Voor het eerst deze week, was liet hem gelukt, mij te beletten, mijn eigen zin te doen, en hoewel ik ver nederd en knorrig voelde, kon ik niet anders doen dan volgens manier ,,A" te glimlachen en schijnbaar vol ver rukking te zeggen: „Ik heb er heel erg veel zin in. In twee minuten ben ik klaar". Na vijf minuten want ik wist, dat hij allen tijd had, en ik had er schik in om hem eens ie laten wach ten voegde ik mij bij hem cp de stoep. Wij stapten flink door langs do op rijlaan; het was een schitterende mor gen, de hemel was effen blauw, de zon deed de seringen meer dan heer lijk geuren; overal was, om zoo te zeggen, zonneschijn behalve in mijn hart. Ik wist, dat ik iets te wachten was en ofschoon ik nog niet wist. wat. het zijn kon en ofschoon het eeuwen gele den scheen, sedert het vooruitzicht van een paar woorden met den Baas te moeten wisselen zijn bevende ty piste deed sidderen, voelde ik me toch wat angstig. Ik zag weer in gedachte dien eigen- aardigen, half-lachenden, half-drei- genden blilG dien hij den eersten avond op mi] had laten rusten, toen hij mij goeden nacht zei aan de deur van zijn heiligdom. Z011 het mogelijk zijn, dat ik de teugels niet langer in handen zou kunnen houden? (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 5