BON Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereenipg „Vooruitgang" i OM ONS HEEN Stadsnieuws 42e Jaargang No. 12594 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 10 Juli 1924 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maandenVoor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.57^4. Franco per post door Nederland f3-87M. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post f0.65. ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels fl.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel r Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 03, Post-GIro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM r 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT ND MM ER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA DONDERDAG 10 JULI. Groot© Kerk, orgelbespeling door Goorge Robert van 7.308.30 uur. Stadsinuxiektont in den Houtmu ziek van de H. O. V. en zang van het Mannenkoor „Caecilia", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. VRIJDAG 11 JULI. Cinema-Palace, Groot© Houtstraat i Bioscoop voorste! ling 8 uur. Theater ..De Kroon". Groot© Markt Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor-Theater Grooto Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Scala-Theater, KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. At!anta-bio6ooop, Zijlstraat, Bios coopvoorstelling, 8 uur» UITSTAPJE8 PER RIJWIEL DOOR MOOI NEDERLAND. Een van onze redacteuren heeft per fiets eenige uitstapjes gemaakt in Ne derland en daarvan verslag gedaan in Haarlem's Dagblad. Meenende dat wij in dere .vacantie- dagen daarmee een genoegen zonden doen aan vele abonné's, die een deige- lijk tochtje willen ondernemen, hebben wij deze artikelen laten overdrukken en, met de afbeeldingen, vereenigd in een /boekje, dat wij kosteloos voor oazo ge- abonneerden verkrijgbaar stellen, zoo lang de voorraad strekt, onder voor waarde. dat zij het komen afhalen aan onze Tijdingzaal en onderstaanden Bon daarbij afgeven. VOOR ÈÉN EXEMPLAAR UITSTAPJES PER RIJWIEL DOOR MOOI NEDERLAND Aan niemand wordt meer dan een exemplaar afgegeven, ook niet op vertoon van meer dan één bon. - Toezending per post kan niet geschieden. DE ADMINISTRATIE No. 3342 Historie in beeld De van Haarlem is geschiede- ui* iu ucrid. Historie in schrift heb ben wij genoegdikko boeken over lotgevallen van do stad, ook over de mees; dramatische phase van haar bestaan, het beleg. Maar dat is niet altijd vertrouwbaar, naar men zegt. Lang niet onverschillig was het. of dc schrijver wel dc goede bronnen raadpleegt, dan wel zich met inlich tingen van den tweeden rang verge noegde of, wat ook wel voorkomt, het oor leende aan fantastische verhalen. Er was du» kaf cn er is koren. En nu «preek ik nog maar niet eens van opzettelijke pogingen om de geschie denis anders voor te stellen, aan ze werkelijk was. Wie daarvan door drongen wi! worden, donk© maar aan «Jen wereldoorlog, dio pas tien jaar achter ons ligt en waarvan wij nu al verschillende lezingen kennen. Zon het met de geschiedenis in beeld ander» zijn Ik geloof, dat de photographic, die koude waarneem ster. dio feitelijk niet anders dan een lichtmaobine. is, hier en daar wel goed gedaan heeft, omdat zij een einde maakte aan de ongebreidelde individualiteit, aan den anderen kant weliswaar een achteruitgang betee- kende omdat zij de persoonlijkheid van den nfbeclder ter zijde schoof Als tien photografen hetzelfde geval op hetzelfde oogonbük weergeven, dan zullen zij precies hetzelfde beeld verkrijgen, met alleen ma-ar techni sche verschillen. Wanneer tien tee kenaars of schilders hetzelfde afbeel den. dan krijgt men tien verschillende producten te zien, omdat het men- schelijk oog iets anders is, dan de photografischo lens en d© menscbelij- ke hand geheel verschillend van den elastieken bal, waarin misschien do jongste zoon van den opnemer knij pen mag. omdat vader het beeld al hoeft ingesteld Ik heb", zei eens een schilder, aan wi'èn het maken van een teekening op gedragen was. ,.dc bovenleiding van do electrische tram maar weggelaten, omdat ze hot geval bedierf. Het. geval bedierf. Een trotsch woord. Anders gezegd „als u een preciese reproductie verlangt, vraag dan een photogranf. Ik wenschte h e t geval niet te laten bederven. Dit is oen schilderseigenschap waar mee wij eenmaal rekening moeten houden, wanneer wij don atlas van Haarlem bekijken, die Kostbare ver zameling van meer dan zesduizend t'eekenincen, waarin de geschiedenis van Haarlem weergegeven is. "e teekenaar van twee en drie eeuwen geleden heeft geen verontschuldiging iioodig. Hij werkte voor zijn tilczier Als hii een gezicht op het Spaarne weergaf in stralende zon. kwam het er immers niet or. aan. of hu het, dien dag gezien had in stroomenden re gen evenmin of hot hem behaagde, daar scheenies op te teekenen die er in werkelijkheid niet waren. Hij kon immers niet weten, dat, later, na een paar eeuwen misschien, zijn werk deel zou uitmaken van een collectie en gelden voer een Iaat ik zeggen ka dastraal document. Bovendien: wij mogen zijn oprecht heid we! vertrouwen. Het kan zijn, dat hij fantaseerde in de details, bij zou van de hoofdzaken niet afgewe ken zijn. Als hij de Grooto Hout straat teekendc, zou ieder kunnen zien, dat het inderdaad ook de Oroote Houtstraat was. Wanneer 1 ij de Groo- te Markt op hét papier bracht, moest wie de teekening bekeek er niets an ders dan dc Grooto Markt in kunnen zien. F.n wanneer het om den grooten kastanjeboom voor het Proveniers hui» te doen was, zou er een kastanje boom onder zijn vingers ndaan ko men. Niets anders. Toen in het vorige jaar het gemeen tebestuur de beschikking kreeg over een som tot steun van de kunst, dio door den slechten tijd in de verdruk king raakt©, zoi i e archivaris do heer Knappert dan ook volkomen te recht tot de kunstenaars, die een bij drage zouden leveren tot den Haar lomschen atlas, dat zij hun taak in dien geest dienden op to vatten. Vast leggen op het papier wat cr inder daad te zien was. Niet het schilder achtig ..geval", maar de werkelijke toestand. Wel werd hun de keuze an het onderwerp gelaten, binnen do grenzen van wat. de archivaris wensch te. Hij verwachtte toekoningen van plekjes, die vroeg of laat wol zouden veranderen of verdwijnen, plekjes •aaraan do herinnering in den atlas moest worden bewaard. Tien kunstenaars leverden dus hun teekening in. Naar aanleg of neiging natuurlijk verschillend. Het kan geen klasse zijn, die aan 't werk gezet, werd met sepia, of potlood, of kleurkrijt,: in de keuzo van het materiaal bleven de inzenders vrij. Al spoedig waren de teekeningen binnengekomen. Hefc ge meentebestuur heeft die bekeken. Nu hehooren zij dus tot het archief en zoo heb ik toevallig den archivvris over een ander onderwerp bezo-rUendo, de gelegenheid gehad, ze te bezien. In zooverre dus anders dan de tee kenaars uit vroegere eeuwen dat die vrij waren en dezen niet. Althans niet geheel. Om photographic was het met te doen. Zóó Rchoolsch kon ook de meest schoolsche van het tiental niet gewces'. zijn, of er blonl. nog altijd de persoonlijkheid van den teekenaar door heen. Als het eeuw.:,c vot .recht, mag ik zeggen, dat de individueel© kunstuiting heeft en altijd hebben zal boven den koelen stroeven afdruk uit de De eerste teekening die ik onder de oosen kriï? is een gekleurde teeke ning van de Kleverlaan met links het oude herbergje waaraan duidelijk te zien ie. dat het mettertijd verdwijnen zal. Het huis past er niet of beter ge zegd trast er niet meer. noch als huis, noch als cafétjealthans is het niet coed te begr"-on, dat. het op dit punt nog succes hebben kan. Rechts het: torentje van hot huis ter Kleef. Met eenige figuren is de teekening verle vendigd. Wonneer deze linker bouwe rij later verdwenen zal zijn, is deze teekening een duidelijke herinnering aan het verleden. Er wordt, mij te raden gegeven wat een tweede teekening voorstelt. Ik kan het niet- Links een boschpad: met een soort van palm uit. tropische streken. Op den voorgrond een perk, met een hekje er om, dat er wel weer bijzonder Hollandsch uitziet, daar achter een groot hoerenhuis. Ale ik den natun lees blijkt bet te zijn de Heerenweg bij het Weeierboutpark, zoodat hei, smalle boschpad niets an dere kan vooretellen dan den Heeren weg. maar zonder de woonhuizen, di© toch op dit punt inderdaad aanwezig zijri. Als puzzle heeft deze teekening on getwijfeld verdienste, aan het nage slacht een indruk geven van wat eens was zul zii zeker niet kunnen doen. Men zou zeggen, dat zii dus niet be antwoordt aan het doel, waarmee zij gevraagd werd. De derde voldoet daarentegen pre ciest aan die opgaaf. Zij stelt voor een oud liuis aan den Heerenweg. waar van nu al bekend is. dat het weldra voor moderner huizen plaats zal moe ten maken. Toch mag aan die pre ciesheid niet de verdenking worde» vastgeknoopt, dat zij zielloos zou zijn; integendeel, het licht op den wel aan- trekkelijken ouden gevel is warm. Ook dc-ze verhaak de geschiedenis naar waarheid. Men kan er nog lang nader» hand in den atlas penoegen aan bele-' De vierde is een krijtteekening van den ingang van den Klever-parkweg. Rechts oen seringenbo6chje, in het midden een groep boomen, links een rij huizen, waarvan wij de aanwezigheid moeten loven omdat het ons houvast geeft aan de plek. die bedoeld wordt. De kunstenaar in het al gemeen is een vrii men. Hij heeft, wanneer de leek zijn wedergave niet begrijpt, het recht om te zeggen; ..zóó zag ik liet - ziet gij het anders, dan kan ik dat niet helpen!" Inder daad. Maar zag hij waarlijk die boo men zoo? Zoo kubistisch? Aleof de boomen volhangen tnet (laat ik inij be denken. hoe deze figuren het best te benaderen zijn) keurig regelmatige pakjes aardappelmeel of cacaopoeder t Er is nüi gezegd, dat het seringen- bosckje ren serjngonboschje is ale leek zou ik het er nooit uit, gemaakt hebben. Daarna de Blauwe Brug te Heem- stede. Daar valt niet aan te twijfe len. W©1 is de bocht van de electri sche tram zóó stout geteekend, dat nauwelijks een bestuurder den moed zou hebben die door te rijden, maar de plok is niettemin duidelijk, ook al door de Kraaicnexstervaart rechts van den straatwegen het bekende landhuis ..do Ceder" op den achtergrond. Een goed bedoelde poging in ieder geval. De volgende teekening brengt ons aan de Zomen-aart bij een oud boer derijtje. dat, ook wol rijp zal zijn voor den rnoker des sloopersdaaroverheen in de verte, de torens van de Ani- stcrdamsche Poort, en links de toren van de St.-Bavo op de Groot© Markt. Een aardige, aantrekkelijke groep, die haar betcckenis nog zal hebben, lang nadat de oude gebouwen zelf verdwenen zullen zijn. Achter de Brouwersvaart ligt een rij oude huisjes. Deze teekenaar heeft ecu moeilijk© taak gekozen en zich daarvan met oprechtheid en eenvoud gekweten. De volgende een kijkje op het Noor der Buitenspaarne. Hechts het be kende bruggetje even vóór de fabrieks gebouwen van de Conrad, daartegen over de reeks fabrieken in den Veor- polder. Een teekening, waaraan uit den aard van de zaak veel moeite Is besteed en die op gelukkige wijze af gesloten wordt door een steiger aan den Conradkaut. Dan komt misschien wel het moei lijkst© onderwerp van allemaal: de koepel aan de Leidschovaart, waar van gezegd wordt dat hij beschre ven is in Hildebrands vermaarde schets: hoe warm het was en hoe ver. Do moeilijkheid ligt hierin, dal de teekenaar als tcgengebouw om zoö te zeggen, niets meer of minder moest weergeven, dan de kathedraal St. Bavo. Terecht heeft hij de beide ge bouwen: het kolossale en het kleine in een soort van schemerlicht gehouden. Z« afbeelden in het volle licht zou on mogelijk geweest zijn. Het moet zwaar geweeset zijn, te meer omdat hef, om den koepel te doen was. die dus op zijn teekening niet door het kolossale gebouw mocht worden dood gedrukt. Ten slotte, als tiende, een voorstel ling waarbij de naam uiet; te ontbe ren is. Zou anders een '"ngezetene van Haarlem en omstreken iaden, dat de Pijislaan bedoeld is, met. hei, poortje van Elswout? Op den voor grond een nauwelijks te be klimmen helling, dio geheel buiten de werkelijkheid valt, op den achter grond een boom, die doet denken, hoe vreemd het ook mogo klinken, aan een geharnnstcn ridder van wel vreemde statuur. Als men zoggen mocht, dat dit zonderlinge natuurpro duct, (of moet ik kunstproduct zeg gen?! decoratief is opgevat,, hen ik niet. in staat om dat tegen te spreken. Maar aan den eisch. dat, de teekening past in den atlas neen, daaraan voldoet zij niet.- rr WW L':.;' Het bestuur van bovengenoemde Coöperatie poseert voor onzen fotograaf. Van links naar rechts: J. Mulder, H. H« Morison (secretaris), C. A. Croenewoud (bedrijfsleider), W. Koppen (voorziter), E. H. Dik, H. Snceks (pennlngmees* ter), W. de Geest (tweede-voorzitter), Mejuffrouw W. G. van Vliet, P. de Vries en A, F. Horemsn. Hel is een rust, daarna nog even te kijken naar dc teekening van Jo hannes Swerlner, die in 1748 werd ge boren en in het jaar achttienhonderd zooveel-en-twintig gestorven moet zijn. Zij heet .gezicht op den Waa- genwec aan 't Haasipatersvek". Het was nog in de dagen, toen de Wagen weg op dat gedeelte een aantal lage huisjes vertoonde, met daar tusschen in eenige schuttingen en het Hazen- pafcersveld een groot weiveld was; Swerlner heeft het althans met eeni ge koeien en een stevig melkmeisje gestoffeerd. Langs den Wagenweg wandelen eenige mensclien in de stijve kleederdracht van die dagen. Kunst, ligt er waarschiinliik in deze teekening niet. Maar de vervaardi ger was een getrouw ranporteur, die zichzelf bij zijn taak wist te houden, heigeen. met, allen eerbied, niet van al de tien hedendnacsche teeke naars kan worden gezegd. J. C. P. Roekelooze autorijders op den Boulevard en den Zeeweg. Krachtige maatregelen tegen het woeste rijden gewenscht. Woensdagavond omstreeks half acht passeerden op den Boulevard, langs het strand in de richting van den Zeeweg een 'neer en dame per rijwiel. L'it de richting Bloemendaal kwam een groot© auto, die met een snolheid reed van ongoveor 30 K.M. Daarachter volgde in woest© vaart een andere 'kleine auto. De bestuur der van het eerste motorrijtuig, be merkende dat d© chauffeur van den kk-inen kilometervreter hem wilde voorbijsnorren, vermeerderde zijn snelheid, zoodat 't ten slotte een fi nale wedstrijd was. Het mocht den bestuurder van het kleine au tot je. met een snelheid van ongeveer 71 K.M. en het nemen van een grooten gevaarlijken zwaai eindelijk gelukken zijn collega voorbij te vliegen. Op dit oogenblik liet de dame, die den auto rakelings langs haar heen voelde gaan, zich van angst en schrik val Ion, gelukkig zonder zich te verwon den. Haai' echtgenoot, die óók var Streek was door het. gebeurde, balde in zenuwachtigheid dc, vuisten naar hl© woeste autobestuurders, die op zoo'n onverantwoordelijke wijze het verkeer op den weg in gevaar brach ten. Dit is te begrijpen, want het i? ook om boos ie worden. Een wonder mag het 'neeten dat het zonder onge lukken is af geloop en. Eenige personen die op den boulevard waren, keken in groote spanning de auto's na. spraken hun afkeuring uit over de ongeoorloofde handeling van deze be stuurders en waren hot met de hevig geschrokken wielrijders volkomen eens dat hei, nemen van krachtige maatre gelen om aan dat woeste rijden paal en perk te stellen, meer dan noodza kelijk is. CLASSIC ALE ZENDINCSDAG. Woensdagmiddag werd op het land goed „Wildhoef" van mei. van Wicke- voort Crommelin te Bloemendaal een classicale zendingdag gehouden van- weg© de elassi3 Amsterdam der Christelijk Gereformeerde Kerk. In zijn openingsrode heette de. J. B. G. Crocs van IJmuiden allen har telijk welkom en (yacht woorden van dank a,a,n mej, van Wickevoort Crom melin voor het afstaan van haar land goed. Vervolgens zette hij het doel en de beteekenis van de zending uiteen, liet eerst sprak daarna de. W. Hen- d riksen van Amsterdam over „Een bekeerde slaaf". J Ds. \V. Bijleveld van Haarlem, over „Uw Koninkrijk kome". Hierna werd pauze gehouden. Na de pauze spraken de. A, Zwiep van Hillegom over „Do voeten geschroeid hebbende" en ds. v. d. Ven uit Lisse over „Een droevoudig goddelijke aan wijzing". Ds. Croes uit IJmuiden sloot •ervolgens de bijeenkomst. De bijeenkomst werd bijgewoond' door ongeveer driehonderd personen. S. C. DE HAAN VAN DORSSER. Hierboven '/let portret van den heer S. C. de Haas van Dorsser, die benoemd is tot waarnemend burge meester van Spaarndam en die Dins dagavond 15 Juli als zoodanig ge- installeerd zal worden. In ons vorig nummer hebben we eenige bijzonder heden óver de loopbaan van den heer De Haas van Dorsser gepubliceerd. ACTIE DER MELKBEZORCERS. Naar aanleiding van de ingezonden ■tukken in ons blad van de heeren A. Mars en J. Verhaar over de actie der melkbezorgers, -ontvingen wij nog :en uitvoerig stuk van-het- bestuur van „Bewust Streven", organisatie van ar beiders in het melkbedrijf alhier, waar- ,n wij het volgende ontleenen Op het stak van den heer Mars ant woorden inzenders dat zij niet beweerd hebben dat een strijdorganisatie geen propaganda moet voeren maar aileen aanmerking hebben gemaakt op de ge fingeerde berichten die door de bestu ren van den Centr. Bond en „St. An- thonius van Padua" zijn verspreid. De reden, waarom „Bewust Streven" werd opgericht, zoo deelen inzenders mede, is dat enkele leden van „Bewust Streven" nog contributieschuld bij den Centralen Bond hebben. Over de om standigheden waardoor deze schuld ontstond, kunnen zij niet uitweiden. De oorzaak der oneenigheid ligt in hoofd zaak in de meer dan laksche houding van het hoofdbestuur van den Centr. Bond. De uitnoodiging tot debat nemen in zenders niet aan, omdat zij het nut van zulk een debat niet inzien. Tegenover den heer Verhaar houden inzenders vol, dat „Bewust Streven" wel degelijk met de directie heef: ge confereerd en voorts zeggen zij da, ..Be wust Streven" geen personeeisorganisa- lie is. Van een aanval op de directie van „De Sierkan" is geen sprake, aan die directie is slechts een overzicht vas actie verschaft. De verantwoordelijkheid aanvaardt „Bewust Streven" ten volle, daar deze organisatie slechts de belan gen der arbeiders in het melkbedrijf wil behartigen. (Wij sluiten hiermede de discussie. - Red.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 29 Juni tot en met 5 Juli kwamen voor te Haarlem 2 ge vallen van roodvonk, EEN DUUR NAT PAK. Woensda o-morgen te ongeveer negen uur had op het Zuiderbuitenspaarnc een ongeval plaats. De gemeentepont was defect en een 14-jarige jongen, wonend© op een daar in de buurt Lig gende Rijnaak, zou een tot nu toe on bekend gebleven vrouw iu 'n bootje overzetten. De vrouw staple mis en kvvan het, Spaarne terecht. Ze werd evenwel spoedig weer op het droge gebracht. Toen bleek dat. ze haar "heims, inhou dende f 15 verloren had. Een schade post dus. NUTSKWEEKSCHOOL VOOR ONDERWIJZERESSEN. Voor de aan teekening nuttige hand werken werden geëxamineerd 4 can- didaten. Geslaagd do dames: 11. .T. den Boesferd te Hillegom, A. de Koek, M. Braat en N. van Rosstim te Haarlem. Voor de aantoekening handenarbeid (papier-, karton- en klei-arbeid) wer- :n 7 candidaten geëxamineerd. Geslaagd zijn de dames: A. Lieu- wen, N. van Rossum. J. du Burcke, II. Janssen, A. van Bommel, N. La gerwaard en M. Ecerman, allen te Haarlem. f De toelatingsexamens voor de eerste en tweede klasse zullen op 11 en 12 Juli worden 'gehouden* Plannen voor een nieuw arbeidersgebouw Men schrijft ons: Van betrouwbare zijde vernemen wij, dat eenige hier ter stede geves tigde drankóestrijdende vereenigin- gen het plan hebben opgevat- om te komen tob het stichten van een arbei dersgebouw, waarin geen alcohol wordt verkocht. Over deze plannen, di© reeds in een gevurderd stadium verkeeren, zal a's. Vrijdag een ge combineerde besturenvergadering plaats vinden, waarin de verdere uit voering zal worden besproken. Hier ter stede zijn vele arbeiders- geheelonthouders, die tot cp heden steeds hun wekelijksche bijdrage ga ren aan het fonds voor het gebouw „De Centrale". Zij zullen difc nu evenwel niet meer blijven doen, maar willen wel bijdragen voor een eigen gebouw, waarin geen alcohol wordt verkocht. Verder moet er rekening gehouden worden met het feit, dat de hier ge vestigde drankbestrijdende vereeni- gingen gezamenlijk oen groot bedrag aan zaalhuur uitgeven, waarbij nog komt dat „r verschillende andere vér- eenigingen zijn die in 'n dergelijk ge bouw zullen vergaderen. Dit plan was reeds ruimen tijd overweging, doch nu door bet be sluit, om in den vervolge bier in het gebouw „De Centrale" te verkoopen, hebben de nieuwe plannen vastere vormen gekregen. Op de vraag of men verwachtte, dat zulk een gebouw een reden van bestaan had, wees men op het even eens alcoholvrije gebouw „Het Blau we Kruis", dat bekend staat om zijn ruime zalen. Men veronderstelde, dat als de drankbestrijdende vereenigingen ge zamenlijk hun schouders er onder zet ten, binnen korten tijd het gebouw geopend kan worden. CYMNASIUM TE HAARLEM. Na afgelegd examen toegelaten tot de 1ste kiasie: G. H. Steenhuis, J. S, Wagenaar, Marie D. ten Have, Gretha Heybroek, P. H. Foeken, Ch. Dar- deiine Ankringa. Maria Spruit, Cor nelia van der Graaf. Elsje C. de Bois, Edina Hoek, L. A. A. van Eerde, W. J. Hengeveld, W. P. van den Berg, J. F. Witteveen, II. Dyserinck. Elisa beth H. L. Haje, Louise Judels. Jo hanna R. Wefers Bettinck. Paulina J, Poortman. I.ouise A. Ketting, Hie- ria Dieters, Iï. Ph. Sobeis. J H. Kre- lage, J. Dalmeijer, P,Holthuis. Alida Simonsz. Anna M. C. de Roer. Johan na H. Pruissen. Irene Bolle. Loes Janssens. F. W. Teding van Berk- hout. Catharientje Roosien. DIPLOMA WINKELWEEK. Wij ontvangen een diploma, dat uitge reikt is aan de deelnemers der algemeen# Winkelweek, gehouden ter gelegenheid van de onlangs gehouden Middenstands- demonsttatie. Ilefc is ontworpen door den heer Liep- man Snoek en uitgevoerd door de firma M. A. Jacobson in zwart, en rood op crème carton. Bovenin de woorden: de Hamit 1924 met links de staf van Mercurius als zinnebeeld van den handel, rechts tand wiel, hamer en paralllelogram als symho- len der nijverheid; hefc geheel is door een sierlijken rand omgeven. HAMIT. Wij ontvangen het volgende bericht: De financieel© commissie is thans ook zoover met hare werkzaamheden gereed gekomen, dat zij haar eindverslag kan uit. brengen. Zeer waarschijnlijk zal eij de volgend» week haar rapport uitbrengen in de ge combineerde vergadering van de hoofd» oommissie met alle 6ub-commissies. Deze vergadering zal dan tevens de onf- bingsvergadering zijn zoodat op decèlfde wijze geëindigd wordt als begonnen is. De datum zal nader worden bekend gemaakt. LIJST VAN INSTELLINGEN VAN WELDADICHEID. B. en W. van Haarlem hebben bij, besluit van 2 Juli, de Sini Martha- Vereenigins, afdeeling Haarlem der Nederlandselie Roomsen Katholieke Centrale Vereeniping tot bescherming van meisjes, gevestigd te Haarlem, geplaatst op de lijst, van Instellingen van Weldadigheid, bedoeld in arti kel 3 der Armenwet.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1