42e Jaargang No. 12606 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 24 Juli 1924 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMEN i EN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3-57H- Franco per post door Nederland f3.87^5. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57>5franco per post f0.65. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM ADVERTENTIEN: Van 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstujvers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. k EERSTE BLAD Gratis-verzekering voor Weekabonnés van Haarlem's Dagblad ONZE 108ste UITKEERING GROOT t 35.- geschiedde heden aan H. WESSELINQ, Landzichtlaan 2, wegens het aan hem overkomen on geval op 5 Juli 1924. DE ADMINISTRATIE AGENDA Heden DONDERDAG 24 JULI. H. O. V. Concert in den ITout, 8 Oir. Groote Kerk. Orgelbespeling door George Robert, van 7.30—8-30 uur. (Vrije toegajig). Schouwburg J ons weg. Matinée 2.30 pur, Jeugd-Biotcoop. Bioscoopvoorstellingen, VRIJDAG 25 JULI. Schouwburg Jansweg: Matinée. 2.3\) Uur. Jcugd-Bioscoop. Cinema Palace, Grootc Houtstraat Bioeeoopvoorstellins. 8 uur. Theater ,,De Kroon". Groote Markt Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Luxor-Theaier Grnote Houtstraat: (Bioscoopvoorste!liug 8 uur. Scala-Theater, KI, Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Atlantabiosooon. Zijlstraat, BÏ06- eoop%-oorfltelling. 8 uur. Stadsnieuws N. V. Kon. Fabriek J. J. Beijnes Bijzonderheden uit het jaar verslag IJzeren inplaats van houten wagens Aan het ja*rverai#$ v*n d« N.V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beijne». on-.:eer,en wij: Het jaar lt£5 niet fortuinlijk gsble Ven. Ook do vennootschap heeft «rustig den terugslag gevoeld, welke in vorigs jaren reed* bij veis indu»trie«!e ondernemingen werd waargenomen, mede als gevolg van de nog altijd onzekere verhoudingen in de wereldpolitiek. Bovendien had 1923 voor de vennootschap dexe bijtonderheid. dat «en nieuwe cons'-ttietie in don vorm van geheel Ijzeren rijtuigen in >lo mee*: verscheiden (tokening en afwerking aan de orde kwam. Heigeen voorheen van hou; arstvatxdigd werd. moe*! thans SJr.Cf rijn. houthewerkingstnachine" kwamen buiten werking, terwijl machine* voor melaaib» werking dienden aangeschaft te worden: «en g«vo)g hiervan wa« «en overcompleet aan houtbewerker», terwijl metaalarbeiders moesten aangeworven worden. Toegeni?: met de opgedane ervaring op hel gebied wan do „#!l slee! esr"- techniek en letten de op de belangrijke hervormingen op he: gebied van rollend materieel, meent de directie inmiddels met het oog op onlang* ingekomen orders do komende periode met meer vertrouwen te kunnen ingaan. Het winstsaldo over 1923. zooais dat door de balans «n winstrekening is aangegeven, is reeds verminderd met de noodzakelijk geachte afschrijving op gebouwen, machi ne», en dergelijke tot een bedrag van 61.650 (v. j. f 1S5.007). Dit eijfer is. m verband met de afschrijvingen in vorige jaren, thans lager dan voorheen vastge steld. Voorgesteld werd, van hel res'eernndc bedrag In de eerste plaats een gedeelte te bestemmen voor uitkeringen aan hc-l per. toneel. N'adst de dividendbelasting op de uitkeeringen is gereserveerd, kan dan dividend worden uitgekeerd: op de 3 H cumulatief preferente aaneclen f 80-000. op de 7 preferente aandeden f 1650 en op de gewone aandeden 6 j. 12 "lil of f 60.000. Totaal f 141.050. Het onverdeeld dividemdsaldo daalt hierdoor tot f 1343. De algemeene vergadering vcrecuigde zich daarmede, Op de baian? komen o.a. voor: gebou wen en gronden f !»5.360 fv. j. f 1.250.000) machines, ekcir. installaties en gereed schappen f 135.634 (v. j. f 361.735, tegen over welke beide pos'en verleden jaar in het eredict stond de afschrijving-rekening ten beloope van f 430347), kasmiddelen en effecten f 2.303.W8 (v. j. f 2-182.065), de. bitouren f 90.624 (v. j. f 219.805). onder handen werken f 362.735 (v. j. f 620.914) en voorraad grondstoffen f 265.927 (v. j. f 247.229). Aan der. anderen kant o.a.: geplaatst ka p-taal f 2.015.000 (onveranderd), obligatie- lecning f 880.000 (onveranderd), reserve fonds f 211.488 (v. j. f 189.238). bouwfonds tf -101.987 (v.j. f 96.649), termijnbetalingen t -W3.5J2 _(v. j. i 147.933), orediteurea f 215.447 (v. J. f M5.4S6) en personeeïfond- «n f 88.711 (v. j. f 85.365). Op de winst- eu verliesrekening kom: het ealdo der fabricage rekening voor Biet f HM.353 (v. j. f 552.877). Volksbond tegen Drankmisbruik. De middagvergadering. Rede Or. F. van Walsem. In de middagvergadering was eerst het woord aan Dr. F. van Walsem, Inspecteur van de Volksgezondheid voor tie Drankbestrijding toi het hou den van een rede over: ,,Dc toestand in de Vereenigde Staten van Noor' Amerika in verband met de droogleg ging". Spr. wilde de vergadering over hel Ameriknansche drankverbod on part ij dig inlichten, want aan onpartijdige inlichting te dezer zake ontbreekt het in Europa. Het is niet waar dat het verbód Amerika heeft overvallen; in 25 staten bestond het reeds. Do Senaat kourd. hei goed mc-i 80 der stemmen, he Huis der Volkevertegenwoordiging met 86 der stemman. Het Amerikaan- sche volk heeft do drooglegging be slikt gewild. Dut een volk van 100 millioen tot zoo iets ingrijpends als het absoluut verbod besloten heeft, vindt weJ in de eerete plaats zijn oor zaak in het sociaal gevoel, den goeden Amerikaan eigen en dan in den invloed der Amerikaansoho vrouw. Een derde factor is de Kerk. Zonder deze was Amerika niet droog geworden. En ten slotte is van grooten invloed geweest de schitterende organisatie dor drank- heet rijdens. Dat liet verbod in New York zooveel cgenetand ondervindt komt doordat n New-York niet de echte Amerikaan- echo geest iieorscht. Het verbod heeft, tal van goede ge- ilgen gehad. De bevolking der ge van •nissen en werkhuizen wordt minder, do inlagen der spaarbanken vermeer deren. Van meer botoekenia is de zedelijke loruitgang. Een dame had in 10 jaar huisvesting gezocht voor 700 en gevon den voor 500 verwaarloosde en zwak- Jnnigc kinderen. Toen het vegbod in gevoerd waa. behoefde ze voor 90 van do overblijvende 200 kindoren geen te huis meer te zoeken, omdat de toe stand bij hnn oudere genoegzaam ver beterd was. Spr. is er dan ook vast van overtuigd int Amerika droog zal blijven. En blijft Amerika droog, zoo eindigde spr. dan zal Europa moeten volgen, op straffe van in dc-n economiechen wed loop nog meer achteraan te komen. De voorzitter dankte den inleider «•oor zijn aangename causerie en maakte de opmerking dat liet zeer dc vraag is of Nederland wel rijp is voor dezelfde bepalingen nis die welke nu in Amerika van toepassing zijn. Rede Os. Boljerman. Vervolgens sprak Ds. J. Beyerman over: ..Het bestaansrecht van den Volksbond ook in dezen tijd en in de naaste toekomst". Spr. sprak als zijn meening uit. dat de duizenden, die zich krachtens hun mentaliteit en hun aanleg nooit, bij de gcheelon (houders zullen aansluiten, :icl> zuilen moeten organiseereu bij den Volksbond. De belangstelling in liet drankvraag- fuk ie in de laatste jaren in vele iringen sierk gedaald. En (le taak van den Volksbond in dc toeomst zal z.i: zijn arbeidsveld 1e zeeken onder hen, die tot heden in gebreke zijn gebleven iets voor de drankbestrijding ie doen. F.n zoolang die taak er is, heeft do Bond bestaansrecht. pr. vroeg zich af of voor den Bond administratieve leiding alleen wel voldoende is. ,.Zün wij", vroeg spr.. „zelf we! voldoende profeten voor ons beginsel? Wij moeten onze organisa tie bewapenen, moed houden en het geloof in de grootheid van ons begin sel bewaren!'" De voorzitter betreurde het. in zijn dankwoord dat samenwerking met. an dersdenkende drankbestrijders vaak den Bond zoo moeilijk wordt gemaakt. Als plaats waar de volgende alge-' mcenc vergadering zal worden gehou den werd 's-Gravenhnce aangewezen. Dc afdeclïngén Gouda en Delft zttl- n de rekening en verantwoording in den algemcenen penningmeester over 1921 nazien. Met grooie meerderheid werd nog verworpen een voorstel van de afd. Zandvoort, dat de leden van het Hoofdbestuur in 't vervolg voor dienst reizen niet meer dan reiskosten 3e klasse in rekening zonden mogen bren gen. Dr, Josepbus Jittn dankte den voor- tter voor zijn uitstekende leiding en hoopte dat spoedig nieuwe levens kracht in den Volksbond zou komen, opdat het volgend jaar opgewekt fees' moge gevierd worden. Hierna sloof, de voorzitter de hijeen- komst met een vurig propagandistisch woord. N'a afloop van de vergadering brachten 'do afgevaardigden een be zoek aan de Groolc Kerk. waar het or gel bespeeld werd. Daarna zouden de deelnemers aan de vergadering zich aan een gemoenschappelijken maaltijd in café Brinkmaan vereonigeiL. BEZOEK AAN HET FRAN8 HALS- MUSEUM. De afgevaardigden, die Woensdag alhier do algemeene vergadering van den Ycikjsbond tegen Drankmisbruik bijwoonden, brachten lieden, Donder dagmorgen een bezoek aan het Frans- Halsmuseun). Zij werden rondgeleid door den directeur van het Museum, den heer G. D. Gratatila. De valsche guldens Nu een te Heemstede Door den heer de 13. te Heemstede is aan de politie aldaar kennis gege ven, dat door hem een valsche gul den is, ontvangen. AP Pc L,«A V O N D „SNELVERBAND." Woensdagavond werd een appèl avond gehouden van de Vereeniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken Snel verband", hoofdzakelijk met het doel om te zien binnen hoeveel tijd de leden na een eerste oproeping aan wezig kunnen zijn. Te 7 uur werd telephonsch het sein gegeven„Appèl Doelen" en binnen eert kwartier waren reeds lO .eden, en ook de auto van den lieer Mathot, aanwezig. Even later kwamen nog verschillende leden uit omliggende plaatsenSchoten, Heemstede, Over- Eenige jongelui fungeerden als pa tiënten, zij droegen elk een kaart aan den arm. waarop de aard van hun verwonding vermeld stond en werden door de leden van „Snelvcrband" verbonden. De demonstratie, die een goeden en ordelijken loop had, werd bijge woond door Dr. van Konijnenburg, ■re-voorzitter van „Snelverband", i was te. 8 uur geëindigd. Dc leider van den cursus der ver eeniging. Dr. Ruys, is met vacantie kon dus de proef niet bijwonen. Over zieke en stervende boomen Doornen hebben voedsel noodlg De Radiogolven In ons nummer van Dinsdag heb ben onze lezers de meening van den lieer J. L. Bouwer kunnen vinden over een ziekte der boomen, die voor al sterk onder de iepen heerscht. In dc N.R.Ct. schrijft de lieer C. Vis, ui! Dirksland, het volgende: Waar dc talrijke zieke boomen in ons landje als 't ware om ouzo huln roepen, meen ik als practicus ook iets te moeten zeggen. Vast. staat, dat er weinig planten zijn die zoo slecht worden verzorgd als boomen i" het algemeen. Maar ook slaat, vast, dat. weinig planten zóó dankbaar zijn voor een goede be handeling alï hoornen. Men snoeit den boom wel men zaagt, takken uit zijn kroon, natuur lijk met vakkennis maar dat liet boomje wel eens grooten Honger kan hebben, daaraan wordt bijna nooit gedacht. Gaat alles voor den wind, dan kan een gezonde boom wel tegen een stootje, maar wordt hij door ziekten en plagen bezocht, dan wreekt zich voedselgebrek 'net allereerst. Het is te hopen, dat de wetenschap ons spoedig weet to zeggen, welke ziekte of ziekten onze hoornen bedreigen en dat men ook middelen kan aanwijzen die ziekten te bestrijden. Men be denke evenwel dat hoogstwaarschijn lijk geen enkele ziektebestrijding suc ces hebben zal, zonder een flinke voeding. Men geve den zieken en vooral den verdachten boomen vóór den winter, liefst in December, een flinke dosis fosforzuur, stikstof en kali. Eosforzuur en superfosfaat en kali Is patent-kali. Stikstof geve men als Chili of Norge salpeter in 't laatst n Januari. Ik twijfel niet of de boomen zui den spoedig van hun dankbaarheid blijk geven- Tot zooveer do heer Vis. De heer B. T. van Albada, Lex- hienim, heeft reeds eerder in de N.B.Ct. de stelling uitgesproken dat do radio-stations verantwoorde- lijk zijn voor de schade aan do boomen. Thans schrijft hij in dat blad o.a. "net volgende: ..lk meen nu de stelling te moeten .erdedigen, dat met betrekkelijk een voudige middelen naar ik hoop heb euvel op te beffen is zonder dat wij dc zegeningen van de draadlooze be hoeven te missen. llit onderzoekingen van Hertel. Ccntralhlatt fiir Biologie 1 Aug. 1907 is gebleken dat enkelvoudig licht, van een bepaalde golflengte doedel ijk Werkt op levende organismen. Ge mengd licht (zonlicht) doet het niet. Het zelfde moet m.i. gelden op radio logisch gebied. Gaan we de golflengten na en stellen de volgens de theorie even werkzame, maar niet gebruikelijke golflengten liisschen haakjes, dan zien we dat. oogenschijnlijk zeer af wijkende golflengten toch in den zelfden zin werkzaam zijn. We vin den dan voor: Amsterdam (350) (700X OPEN BRIEVEN VAN KEES DE MOPPERAAR AAN den Minister van Oorlog Het groote kazerne-complex aan den Koudenhorn kan niet zoo is dooi u immers in ernst beweerd aan de eige nares, de gemeente Haarlem, worden afgestaan, omdat het nog altijd noodig is voor militaire doeleinden. Er worden nog altijd anderhalve sol daat gehuisvest. Maar blijkbaar bebt gij, Excellentie, andere plannen met dfi kazerne. Dc binnenplaatsen, geheel bestraat, worden in weilanden herschapen. De natuur werkt mede. Alleen is het noodig, dat niemand het tusschen de steenen groeiend gras plat trapt. Daartoe zijn aap de anderhalve soldaat strenge or ders gegeven Het is nu al zoo ver, dat het gras hier en daar een halven nieter hoog is. Het zou al verpacht kunnen worden om te hooien. De aankondiging dezer verpachting heb ik evenwel nog niet gezien. Daaruit leid ik af, dat Oor log zelf eenige koeien op deze weilan den wil laten grazen. Verzorging van den veestapel is ook een militair belang, dat weten wij uit den distributieiijd. Nu wij dit gezien hebben zal niemand meer twijfelen inderdaad het staat nu onomstootelijk vast, dat de kazerne nog voor militaire doeleinden noodig isl Een kijkje op de binnenplaats der kazerne. Er groeit zooveel gras tusschen de steenen, dat het een weiland gelijkt. 1050 {1400); 'a Gravennage (3») (700) 1050 (1400); Hilversum (350) (700) 1050 (1400); Cardiff 351 (70*2) (1063) 1404; Brussel 265 (1060); Londen 365 (1095); 's Gravenhage 1100; Berlijn 500 (1000); Aberdeen 495 (990) (1385). Men ziet daaruit, dat van de vijf laatst genoemde bnitenlandsche sta tions met. oogenschijnlijk geheel an dere golflengte toch bij vergelijking onderling in do 3o en 4e kolom do waarden zeer nabij komen bit de wer kelijk gebruikte bij onze Hollandschc stations. Het is daarom zeer goed mogelijk, dat deze alle in den zelfden zin werken, omdat waar de golf lengten ongeveer even groot zijn of weinig verschillen, dat ook gelden moet. voor de trillings getallen. Onderzoek zal moeten leeren wat hiervan waar is, maar dat de golf lengten hier te lande naar één zijde sterk overhellen, - dat schijnt wel ze ker. Daarin ware dus vermindering te brengen. In hoeverre dat nu tech nisch mogelijk is, kan ik niet beoor- deelen". Ds. VI8SE. Op 23 eiober zal Ds. Wisse in de Christelijk Gereformeerde keri. aan de Raaks als spreker optreden. Hij houdt dan een rede over ..Een nacht in het logement der duivelen". Het werk bij de Amsterdamsche Poort De aansluiting der tramrails Zooals men weet wacht het werk voor bet maken van de nieuwe poortbrug op het. afbreken van do trambrng. Men is thans begonnen met het aanslui ten van de tramrails met de Tails die reeds op de -nieuwe brug naast de poort ligt. Binnen enkele dagen «al de tram dus wel over de nieuwe brug rijden. Dan kan de oude trambrug dus afgebro ken worden. Binnen eenigen tijd komen mevr. Cora de Langevan Rijn en Willem Zonderland hier een concert geven. Over de prestaties van beide uit voerenden hebben verschillende bla den zich gunstig uitgelaten. De Alkmaarsche Courant schreef: .Van de solisten noemen we het eerst mevr. de Langevan Rijn, onze meer dan talentvolle stadgenoole. Prachtig heeft zij de „Biblische Liedcr" van Dvorak gezongen. Waf, impressie'; maakte haar machtig ge luid bij Macht unci Grosse deiner Majesteit". En dan de beide Frnnsc-he liederen, Nocturne." van C. Franck en „Sancta Maria" van Faure. Het eerste prachtige lied. stijlvol voorge dragen, 'net tweede niet minder mooi, zong ze met groote kracht.". Hek Nieuws van den Dag: ,,In al deze voordrachten toonde Zonderland zich een organist, die niet, alleen zijn instrument technisch goed beheersrht. mant' die ook een fijnen smaak heeft voor registreeren". De Nieuwe Courant: „Vol gewijde stemming zong mevr. do Lange—'van Rijn een drietal „Gëistliche Lieder" van Bach en later nog hek mooie zeer melodieuze. „Ridonami la Calma' van Tosti. Krachtie schalde mooi aeluid in 't hoope gedeelte van dit lied, een ge weldigen indruk teweegbrengend. De medewerking van deze sympnthieke zangeres, stolde aldus reeds dit concert op hoog peil". Rijwieltochten door Mooi Nederland. De vierde en laatste oplaag van dit boekje is thans gereed. Houders van een bon kunnen deze premie in onze Tijding zaal athalen, zoolang de voorraad strekt. Arr RecbtMi De gewezen gemeente secretaris van Haarlemmerliede c.a. Tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 42-jarigen C. B., gewe zen gemeentesecretaris van Haarlemmer liede en Spaarnwoude en gewezen secreta ris-penningmeester van de woningbouwver- ecniging „Zwanenburg" aldaar. Hij werd er van beschuldigd ten nadeele van die woningbouw vereen iging ongeveer f .7000 verduisterd te hebben en van de gemeente ongeveer f 1400. Beklaagde werd veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. De ciech luidde één )aal gevangenisstraf. Verkeersongelukken In Haarlemmermeer. Woensdag had de bestuurde van een motorrijwiel op den Hoofdweg te Haarlemmermeer bij het uitwijken voor een auto, het ongeluk de macht - 't stuur kwijt te raken, met het ilg, dat hij kwam te vallen en een pols brak. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Op den Ringdijk nabij Bennc- broek geraakte een auto in brand. Het vuur kon gelukkig tijdig worden geblnscht, doch de motor was zooda nig beschadigd, dat de auto bij een der bewoners op het erf moest wor den gebracht. PERSONAILTA. >or het diploma B (houtsrbeid) raai de Vereeniging tot Bevordering van het On derwijs in Handenarbeid slaagden op 22 Juli o.a. de heeren J. .T. Klimbie, P. Vol- en C, Wannier, allen van Haarlem. Binnenland De Zuiderzeewerken. Nieuwe voorstellen. Veertig millioen besparing. erschencn is„De Zuiderzeewer ken". door Ir. L. A. Sanders Jr. c. i. en Dr. Ing. h. c. L. A. Sanders. Dit werk is den Minister van Binnen- Iaudsche Zaken door de schrijvers aangeboden. hun studie geven de schrijvers een tiental onderling in hoofdzaken of onderdeelen verschillende methoden ter •oering dezer werken, welke, naar de meening der heeren Sanders, alle ten opzichte van de werkwijze, welke door de Directie der Zuiderzeewerken is ■astgelegd, de volgende voordcelen bie den te. Ecnc besparing op de kosten van uitvoering van rond veertig millioen gulden. ze. Een uitvoering in de helft van den tijd, welke daarvoor thans is geschat. 3e. Belangrijk solidere constructie, waardoor belangrijke onderhoud sbe- sparing. 4e. Niet in cijfers vast te leggen ver- hoogicg van het economisch resultaat van het geheele plan. Zij meenden deze studie den Minis ter te moeten aanbieden om de volgen de redenen ie. Aangezien bij dit belangrijke werk voor deskundigen de gelegenheid niet heeft opengestaan om hunne denkbeel den door inschrijving -op eene „Prijs vraag" aan een onbevooroordeelde jury voor te leggen. ne. Aangezien de uitvoering dezer werken uitsluteind is overgelaten aan daartoe gekozen deskundigen, welke hel werk zonder controle en zonder crï- tiek, geheel volgens eigen inzichten kunnen uitvoeren en dus van de Direc tie der Zuiderzeewerken, op wier werk de studie der heeren Sanders uit den. aard der zaak critick oefent, geen on partijdig oordeel over die studie mag worden verwacht. 3e. Aangezien zij meenden, da; de enorme lasten, welke de uitvoering van dit werk voorshands aan de Nederiand- sche Natie oplegt, ook de onkosten rechtvaardigen voor het instellen van een commissie van onpartijdige deskun digen, welke te onderzoeken zal hebben of de studie geen aanleiding geeft om alsnog bij de uitvoering van dit werk een anderen weg in te slaan en door het alsnog utisohrijven eener Prijs vraag te profiteeren van alle kennis en ervaring, waarover in binnen- en bui tenland beschikt wordt. De schrijvers verzekeren den Minister nog uitdrukkelijk, dat zij met hun studie alleen bedoelden aan te- tooneh, dat er talrijke oplossingen voor de uitvoering van dit werk bestaan, welke belangrijk beter zijn dan de door de Directie der Zuiderzeewerken gekozene, zonder priori te willen beweren, dat niet nog meer en wellicht betere, bij een vrije :urrentie tusschen deskundigen zou den kunnen worden verwacht. Zij hopen, dat dè Minister het initia tief zal willen nemen tot een geheel onafhankelijk onderzoek omtrent de juistheid der voorgelegde denkbeelden, een onafhankelijk onderzoek, onafhan kelijk dus van allen, die in de tegen woordige leiding dezer werken door hunne plannen of goedkeuring daar van gebonden zijn. De voordeden van deze nieuwe plan nen zijn, volgens de ontwerpers veer tig millioen besparing, vlugger en be ter werk, minimum onderhoudskosten, vrije mededinging, terwijl de Wicringer- meerpolder zal kunnen bekostigd wor den uit de bespaarde gelden. Afschriften van deze studie rija. ge zonden aan de Koningin, de leden van den Raad van Stale, de Ministers en de leden van den Staten-Generaal. UIT DE STAATSCOURANT. In Staatscourant no. 142 is opge nomen eene beschikking van deu mi nister van Arbeid, Handel en Nijver heid. waarin worden bekend gemaakt de bijdragen dan wel de termijnen van die 'bijdragen, ten behoeve van de daarin genoemde belanghebbenden ter beschikking van eveneens genoemde gemeenten te stellen, ingevolge het Koninklijk besluit van 8 November 1920 no. 29 (preniiebootw). Bij Kon. besluit is voor het tijdvak van 8 Juli tob en met 25 November 1924 benoemd tot lid van den Hoogeu Raad van Arbeid, de heer P. Dantz te Amsterdam, eertijds plaatsvervan gend lid en tot plaatsvervangend lid de heer K. de Jonge te Amsterdam, on der bepaling, dat laatstgenoemde zal optreden ter vervanging van den heer Da-nz voornoemd.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1