HAARLEM S DAGBLA OM ONS HEEN Buitenlandsche geestelijken in de Kathedraal St. Bavo Verduistering van 1 13,000? 42e Jaargang No. 12610 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 29 Juli 1924 ABONNEMENTEN per 3 maandenVoor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) I3.57H- Franco per post door Nederland f3.87H- Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57^; franco per post f0.65. ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents h contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W, PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden, Beverwijk, enr., enz. Driehulzerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT KOMMER BESTA-AT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA. Heden DINSDAG 20 JULI. Schouwburg Jansweg: Matinée. 2.30 uur, Jeugd-Bioscobp. RiosooopvooratelIinKen. Zandvoort. Kurhaug, Groot Opent en liederenconcert 8.30 uur. Tuin Brongebouw: Leden-concert H.O.V. (bij ongunstig weer in de zaal). 8 uur. WOENSDAG 30 JULI. Schouwburg Jansweg. Matinée 2.30 uur. Jeugdbioecoop. Cinema Palace, Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling. 2.30 en 8 uur. Theater ,,De Kroon". Groote Markt Bioscoopvoorstelling. 2,30 en 8 uur. Luxor-Theater Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. 2.30 en 8 uur. Scala-Theater. KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling. 2.30 en 8 uur. Atlanta-bioafoon. Zijlstraat, Bios coopvoorstelling. 2.30 en 8 uur. Luxor Tearoom, ledenen middag en •vond concert. No. 3348 Hoe de oorlog kwam.... Dit zijn treurige dagen. Als wij ons herinneren wat er tien jaar gele den in de wereld gebeurde. Toen heel Europa tijdens de laatste dagen van Juli in spanning zat, of het verschrik kelijke gebeuren zou. Dezen keer kun nen wij onze eigen courant citeeren. Op Vrijdag 2-1 Juli zendt Oofeienrijk- Hongarije zijn ultimatum aan Servië over den moord op den kroonprins te Ser&jevo, Dienzelfden dag ia toevallig Poincaré aan boord van het, oorlogs schip Franco te St. Petersburg do gastheer van den Tsaar en de Tsaritea; onmiddellijk daarna licht l4Ct Franfichc eskader het anker en zet koers naar Zweden. ZATERDAG 25 JULI. Berchtold zal te I«hl terugkeoren, waar keizer Frans Jozef verblijft om het antwoord van de Servische Hcgwing af te wachten. Hij wil den keszer geen tele grafisch bericht laten voorleggen, maar hom onmiddellijk na ontvangst van hot antwoord, rapport doen. MAANDAG 27 JULI. In ons blad ataut het portret afgedrukt van den ouden keizer, liet hoofd in do hand gesteund, alsof hij de gebeurtenissen ziet aankomen, waarin hij een zoo on dergeschikte rol speelt. Naast hem hut portret van den kroonprins van Ser vië. een Jongensgezicht met een lorgnetje. Voor de eerste maal komt niet veiie letters liet opschrift: HEI OORLOGSGEVAAR. En do gobeurte- ni.'vu gaan verder. To Petersburg is de buitengewone staat van beleg afge kondigd. Snaonof, do Rusvsche pre mier, onderhandelt met den. Oosten- rij kvhen gezant Szapary: do algemee ns indruk is gunstig, al blijft de toe- •tand kritiek. Hetoogora gaan voorbij bet Servisch® gezantschap in St. Pe tersburg. Montenegro mobiliseert. Op de Engelsche vloot, zijn allo verloven ingetrokken. Do Pranwh® minister president Viviani vertrekt Ijlings van Stockholm over Snesnitz naar Berlijn en gaat onmiddellijk door naar Pa rijs. Daar onderhandelt zijn plaats vervanger al mot den Duitsehen go- zant te Parijs, om middelen te bera men tot behoud van den vrede. De ..Korreopondenz Wilhelm" te WeenCn bericht, dat or geen reden bestaat, om te veronderstellen dat het conflict niet gelocalieecrd zal blijven. Hoe vaak zullen wij nog van die ge ruststellende berichtje» tegenkomen, die ons nu achteraf zoo kinderachtig «•n onoprecht toeichijncn! In Bad Ischl betoogen do menschen voor de woonplaatsen der vertegenwoordigers van Tostonrijk en Dintschlan'd. Even zoo in Budapest. DINSDAG 28 JULI. Servië geeft een onvoldoende geacht antwoord. Het uitbreken van den oorlog is te verwachten. De diplomatieke betrek kingen tusschen de beide landen wor den verbroken, de gezanten vertrek ker. Servië en Qostenrijk-Hongarije beginnen te mobiliseren. Oostenrijk geeft Servië nog tijd zich te beden ken. Servië hoopt op steun van Rus land. Voor het eerst wordt de noodlottige vraag gedaan: bestaat er gevaar voor een Europeeschen oorlog? Duitschland wil trachten hot con flict. tot Oostenrijk en Servië te loca- liseeren. Engeland en Italië ijveren voor het behoud van den vrede. In tusschen geeft ona blad uitgebrei de artikelen over het ..Groot. Neder-! landsch Parlement", dat te Haarlem zal worden gehouden. Met portretten van de deelnemers, die verwacht wor den. Er zal van dit taal- en letterkun dig congres niets komen, maar wij hopen nog, dat het onweer zal afdrij ven. Viscount Grev 'doet het voorstel, een internationale conferentie bijeen te roepen. Frankriik steunt, dat. plan. Rusland stelt aan Italië voor, dat het bemiddelend optreden zal tusschen Oostenrijk en Servië. Italië zal dit vermoedelijk aannemen. 400.000 Oos tenrijkers staan tegenover 300.000 Ser- Alsof het de da? van gisteren was weet ik no? van de. büna ondragelijke spanning. wjfSrin ook in Haarlem de eemoederen verkoeren. Overdag staat onze telefoon bijna niet. stil, wij zijn gedwongen te verzoeken, ons niet op te bellen. De mededelingen in de cou rant 7.1 in zoo uitvoerig mc^reliik. Hei overige wofi't meegedeeld in bulletin of on het zwarte bord. 's Avonds, na de dagtaak loopen de menschen naar buiten eb Séhölën voor ons berichten bord samen, terwijl zij gedempt pra- over de tijdingen, die elkaar nu snel opvolgen. Somber klinkt het ge- 'uid van hun stemmen, als voorboden ■an naderend onheil. De brug bij Seinlin ia in de lucht gesprongen. In de Russische districten Kief en Odessa wordt, naar men zogt, gemobiliseerd. De Russische Rcgee- ring. vaderlandslievende betoogingon waardeerond. verzoekt niet togen an- ore mogen-.iheden to betoogen. WOENSDAG 29 JULI. Frans Jozef richt in oen proclamatie oon boodschap tot ziin volken, dat de haat van een ander volk hom nood zaakt. na lange jaren van vrede, het. zwaard op te nemen. Do Afrijd tus schen Oootenriik-Hongarije en Servië i* begonnen. Aan België wordt de ver zekering gegeven, dat Frankrijk, noch Duitschland mobilise© rendaarom stelt België de oproeping van zijn lich tingen uit. Puitachland wil niet meedoen aan de d«x>r Engeland voorgestelde In-mid deling. Oostenrijk-Hongarije dreigt, dat het als Rusland geen neutralite.its- •orklarin? afïegt, zijn geheele leger zal mobiliseeren. Tusj«Jien dit alles door twisten de Haarlemmers over do vraag, of er op het Wilsonaplein een nieuwo schouw- irg zal Wórden gebouwd. DONDERDAG 30 JULI. Rusland „..at voort met mobiliseeren. Er wordt flink gewerkt aan pogingen tot bemid- deling. Oostenrijk heeft Belgrado be zet. VRIJDAG 31 JULI. Duitschland gaat rnobilieecren. daar de toestand van dreigend oorlogsgevaar in ingo- treden. Do crisis is op haar hoogte punt. Zftl Engeland partij kiezen? ZATERDAG 1 AUG. Onze teeko- naar Ko Doncker teekent in Haar lem's Dagblad d« geweldige tegenstel ling bovenaan op do teekening mar ch «eren troepen, onderaan staat een draaimolen op do Haarlemsche ker mis. België mobiliseert. Burgemeester Sandberg plaatet een advertentie over opkomst met spoed. Nog altijd worden do onderhandelingen voortgezet om den Kuropecachen oorlog te vermij den. Een damescomité in Haarlem, doet een oproepine voor het Roode Kruis. De oorlog is uitgebroken zonder of ficie®!© oorlogsverklaringen. Duitsche troepen vallen Frankrijk binnen Frankrijk beschouwt dit als een casus belli. Er wordt ook gevochten aan de Duite-cu-Russische grens. Het verschrikkelijke is gebeurd. Niets kan zijn gang meer stuiten. De volken van Europa vliegen elkaar naar de keel. Weet men nog van Zondag 2 Augus tus? De geest der menschen was tot het uiterste gespannen. Zoo scheen ook de natuur. Op den heeten morgen volgde een zwaar onweer, met aondcr en bliksem. Men zocht in den schrik voor liet, vreesclijke. onverwachte, steun bij elkander. Geen mensch kon steun ge ilet was alsof de bajert was losge broken. Maandag 3 Augustus houdt de Tweede Kamer een historisch gewor den bijeenkomst. Ziehier een verzameling van be richten uit dien tijd. Onvolledig na tuurlijk en hoe onjuist somtijds. Pu blicaties in allerlei kleuren, blauwe, groene en gele boeken hebben nader hand onze kennis van wat er wer kelijk gebeurd is. aangevuld. En nu is dat alles dan lien jaar ge leden. Hebben die jaren lang geduurd? Of kort? Als wij, over al die gebeur tenissen nadenkende, plotseling aller lei herinneringen die wij vergeten waren, in ons geheugen zien terug- kecren. dan zeggen we: het duurde kort. Maar wanneer wij bedenken, wat er in dien tijd al zoo voorviel, dan zeggen we: liet duurde lang. De mobilisatie met haar ellende, recht- streeksch en indirect, het gebrek aan levensmiddelen, de schijnbare bloei na den oorlog, de hevige terugslag, de werkloosheid, de algemeene ma laise hebben wij dat alles in zoo weinig tijds als tien jaar beleefd? Het schijnt véél langer. Een halve eeuw zou met dit allet waarlijk meer dan voldoende zijn gevuld. En dan de politieke verwarring in Europa. Het rampzalige Rusland on- ,der de laars van de communisten, een aan chaos grenzende toestand in Duitschland, een zonderlinge proef neming in Italië die niet voortduren an, overal gebrek an geld, aan erk, gebrek aan vertrouwen. En dat alles in tien jaar. Het is bijna niet te geloovt-n. Maar de kalender kan niet liegen. Vandaag tien jaar geleden, werd het verschrikkelijke voorbereid, over een paar dagen kunnen wij zeg gen: vóór tien jaar precies viel de slag, waarvan de meesten ouder ons niet konden gelooven, dat hij nog mogelijk was. Eu de toekomst? Moeien wij, die ons dan toch be schaafde ineuschc-n noemen, dezen gruwel nóg eenmaal beleven? En dan in heviger mate, met do vreeselijklieid van niet te ontvluchten gassen, die over tie menschen zullen i erdampen en hen dooden hij massaus, ais mug gen, vliegen en sprinkhanen? N'een. De taak van iedc-r mensch ügt duidelijk voor hem: hïï kan schijnbaar de vreeselijklieid niet te genhouden. hij is er werkelijk toe in staat. Door de gedachte. Niéts is ster ker dan tie gedachte. Iedere cedachfe van ons uitgaat, dringt door tot andere menschen, brengt daar andere gedachten tot trilling, maakt gevoe lens en gewaarwordingen onder het mansehc-üik schedeldak los Goede en slechte. De goede gedachte maakt de goede gedachte bij anderen wakker. Als wij met onze millioenen Neder landers, klein volk toch, de kracht en de eenparigheid hebben van de vre- desgedachte, welk een invloed zullen wij hebben op liet lot van Europa. Want het is niet waar, dat de enkele mensch zwak zou ziin. Sterk is hit. zoo sterk nis ziin wil is om het goed" te verspreiden, dat het als een piil doordringt in hoofd en hart van ziin m<vlemen<»chen. met ren weerhaak z.oo scherp, dat hij er nimmpr meer uit loe kan laten. De gedachte van den vrede, de wil van vrede. J. C. P. Stadsnieuws Zooals wij reeds in ons vorig nummer gemeld hebben is de kathedraal St. Bavo aan de Leidschevaart Maandagmiddag bezocht door eenige der buitenlandsche geestelijken, die te voren deelnamen aan 't Eucharistisch Congres te Amsterdam. Op deze foto zie ichop van Keulen. men geheel rechts Mgr. Heylen, bisschop van Namem en Zijn Em, kardinaal Schulte, aartsbis- Naast hen zitten vier Haarlemsche geestelijken. Een Roode Kruis-collecte Het Vredeswerk Evenals vorige jaren zal door het Hoofdbestuur van het Nederlandeche Roode Kruis, maar thans in de week- van 27 September tot 4 October, over het geheele land een Roode Kruiscol- lecte gehouden worden, waarvan de baten zullen aangewend worden ten behoeve van het vredeswerk dezer vereeniging. EÓN BONO VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. In verband met de door het perso neel ingezette „Actie t.ot het vormen van één Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel", heeft zich tot dat doel ook te Haarlem een voorloopig Plaat selijk Comité gevormd, bestaande uit leden van de R.K. Vereeniging St. Raphael, van den Bond van Ambtena ren, van den Prot. Christ. Bond van den Ncutr. bond, van de Nederl. veree niging en van ongeorganiseerden. Het dageliiksch bestuur bestaat uit de heoren, J. F. Snocks, voorzitter, .1. S. Caman, Secretaris, C. H. A. Jansen, Penningmeester. Nadere inlichtingen worden ver strekt door het Secretariaat, Scher- merslraat 14 rood Haarlem. Een Haarlemsche handels vennootschap benadeeld Het Haagsch Corr. Bureau meldt: De heer v. d. P., directeur van de handelsvennootschap de firma S. te Haarlem, heeft aangifte gedaan van een vermoedelijke verduistering van j 13.000 door S-, wonende Bloemfon teinstraat te 's-Gravenhage. Tot zoover het bericht. Bij informatie bleek ons dat bij de Haarlemsche politie van dez,e zaak, die geheel de Haagsehe recherche aan gaat, niets bekend is FEDERATIE VAN HAARLEMSCHE WONINGBOUWVEREENIGINCEN. Po volledige samenstelling van 't nieuwe bestuur dezer federatie is: A. Brake!, voor zitior. Joh. Maas, secretaris, G. Boevé, penningmeester, C. Jansen, commissaris, Redding-Demonstratie Een proef aan het Bloemen- daalsche strand Woensdagavond half acht, zal door den heer Wapstra, onderwijzer aan do Zwemschool aan de Houtvaart op het Bloemendaalsche strand een reddinestoestel worden gedemon streerd, waarbij de leden der Bloe mendaalsche reddingsbrigade tegen woordig zullen zijn. Ook voor andere Belangstellenden belooft het een leer zame avond te worden»- De Rijwielbelastingwet Eenige voorschriften Bij resolutie van den Minister van nimcién zijn uitvoerige voorschriften ge geven ter uitvoering van de op 1 Augus tus a.s. Ln werking tredende Rijwielbeiao- „Wie aanspraak meent te hebben op kosioloozo verstrekking van een rijwiel- merk, doet daartoe in persoon ©en schrif telijke aanvraag ton kantore van den ont vanger d«r accijnzen waaronder hij woont" dat is aan hel Belastingkantoor aan het Klem-Heiligland voor bewoner* van Haar lem en Omstreken. De ontvanger doet een onderzoek instellen naar de juistheid der opgaven en bij inwilliging van het ver zoek wordt aam den aanvrager een rijwiel- merk uitgereikt, waarin ier onderscheiding der belastingmertten, een ronde opening ie geponsd, 15 millimeter in doorsnede. Daarnevens wordt den aanvrager een strook of kaart uitgereikt voorzien vam zijn handieekenrng, ten bewijze dat aam den brrij*gr een graiis-iijwiehnerk is uitge reikt. Men weet: alleen aan hoofden van gezin nen. die niet zijn of worden aangeslagen in de Rijkstnkomstenbelasting en het rij wiel voor hun beroep of bedrijf noodig hebben, k a n een gratis merk worden uit gereikt. De minister bepaalde echter dat voor personen, die een rijwiel gebruiken om zicb maar en van hun werk te begeven, de noodzakelijkheid vam dat vervoermid- dol «lechts kan worden c-rkend, indien de plaats waar zij werken, meer dan een half uur gaans van hjw woning is verwijderd. De Minister wil voorts, dat de ambtena ren met het toezicht op deze wet belast, slechts in onvermijdelijke gevallen gebruik zullen maken van hun bevoegdheid tot het doen stilhouden van een wielrijder. „.Met het oog op de vele diefstallen van rijwielen," aldus de minister, „nemen de ambtenaren do uiterste waakzaamheid in acht bij in beslagneming en opbrenging van een rijwiel." Dat behoort overigens slechts bij bepaalde noodzaak te geschie den. dat is, wanneer voldoende zekertieid ontbreekt, dat do boete bij gebreke van vrijwillig© betaling op den bekeurde zal zijn to verhalen, eooals in den regel het geval zal zijn bij jeugdige personen. Wor den jeugdige personen in bijna allo andere gevallen met het oog op hun leeftijd nog ui oen« over hot hoofd gezien, bij overtre ding dezer wot beloopen zij groote kans, dat het rijwiel in beslag genomen wordt. Niemand mag nog bekeurd worden ge durende de ceTsfe vier weken na 1 Augus tus a.s.; in dien'tijd zullen de ambtena ren eich tot waarschuwen bepalen, tenzij om bijzondere redenen anders handelen noodzakelijk is. Do hoeten bedragen tenminste f 5 en hoogstens f 10. De ontvanger der accijnzen ie evenwel bevoegd de zaak met den be keurde af te doen bij transactie, uiterlijk binnen twee etmalen ora den dag waarnp de bekeuring is ingesteld. Zon- en feest dagen niet meegerekend, In dat geval kan een bedrag van f 3 als normale boete worden beschouwd voor het geval, dat er noch verlichtende noch verzwarende omstandigheden zijn. Tenzij de am-btenaren-bekeurders mochten mee- nen. dat er een bijzondere reden is die strafvervolging wenschelijk maakt, vestigen zij de aandacht van den bekeurde op de mogelijkheid van transactie. In dat ge val wordt geen proce6-verbaal opgemaakt doch slechts schriftelijke kennisgeving ge daan aan den Inspecteur der Belastingen door den ambtennar-bekeurder. GEWETENSGELD. De minister van Financiën maakt nekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bii den ontvan ger der directe belastingen te Haar lem. B. G., onder letters N. N., f 2085.70 aan gewetensgeld. DE MOTORBRIGADE. Op de Amsterdamsche Vaart reden 4 automobilisten met snelheden van 58, 58, 55 en 55 K.M. De motorbrigade maakte proces verbaal tegen hen op. Deze foto is gemaakt even nadat het hooge gezelschap i aangekomen. Zooals wij reeds gisteren mededeelden was e ling, de geheele kerk was gevuld. de kathedraal was groote belangstel» Marie Erdtsieck in Londen Men meldt ons uit Londen: Mejuffrouw Marie Erdtsieck, onze stadgenoote veroverde een overweldi gend succes bij het publtek met haar optreden op het Artist-Student's Con- rt, in de Oueens Hall te loonden, Zij speelde Chopin's Scherzo in B- ineur en behaalde daarmede een stormachtig applaus. Zij werd ge noodzaakt nog meer te spelen. Zij koos Röntgen'6 Czerdas Variatie waar na het. publiek haar een stormachtige ovatie bracht. Het was bepaald een zeldzaam oogenblik op een concert avond. Tragedie op het Stations plein Een man brengt zijn vrouw messteken toe De dader in hechtenis genomen Op het Stationsplein heeft zich Maan dagmiddag een tragedie afgespeeld. De 33-jarige P. van A. kreeg twist met zijn 39-jarige cctugenooie, met wie hij niet meer samenwoont. De twist liep zóó hoog, dat de man zijn mes trok en de vrouw achtervolgde. Juist nabij het drukke kruis punt, waar een verkeersagent etaat, bracht hij haar een steek toe in hand en hals. Waarschijnlijk heeft de vrouw niet die hand den hals beschermd waardoor de wond aan den hals niet ernstig was. Een agent, die een en ander eag. wilde ingrijpen, maar toen kwam Van A. met het mes ook op hem af. De agent trok echter zijn sabel en gaf v. A. daarmee een gevoeligon slag op het hoofd, waardoor de woesteling buiten gevecht werd gesteld. Do vrouw werd in café „Monopole" bin nengedragen en reeds binnen enkele minu ten waren leden van „Snelverband" ter plaatse om de getroffene te verbinden- Per auto werd de vrouw naar het St. Eli sabeths Gasthuis gebracht, maar na ver bonden te zijn, kon ze naar haar woning vertrekken. De man was intttsschen op het politiepo6thuis aan het Stationsplein ver bonden. Hij is, daarna in verzekerde be; waring gesteld en zou heden aan de jus titie worden overgeleverd. Een en ander heeft groote opschudding gewekt. Heel wat menschen woonden dit geval bij. EXAMEN HOOFDAKTE. Haarlem. Geëxamineerd 8 mannel. oan- riidaten. Geslaagd: F. H. M. Rehms, Am sterdam, M. P. J. SeebTegts, Amsterdam, ■T. P. Rond, Wormerveer, Het schalksche toeval En het tienjarig jubileum van een opdracht Het was maar een toeval. Of was het eigenlijk toch geen toeval? Wij hadden op de redactie juist aan elkaar gevraagd„hoe staat het toch met de beeldjes uit de Camera Obscura voor do fontein in den Hout?" Een lid van het comité werd opge zocht. Hij kon ons niet inlichten, had er in langen tijd niets van gehoord. Toen vroegen we elkaar „hoe lang zou het wel geleden zijn, dat de prijs vraag werd gehouden en de opdracht gegeven?" Nu vergist niemand zich zoo gemak kelijk als een journalist in het verleden. Als hij denkt, dat het maanden waren, zijn het soms weken, als hij meem^van een paar jaar, dan waren het er wel eens zes. Wij dachten, dat de opdracht dateerde van vijf of zeven jaar geleden. Neen, het leek er niet op. Want bla derende in den jaargang 1914, vonden wij op Maandag 2S Juli, dat het precies tien jaar geleden was. Op den kop af. Tien jaar. De termen voor een jubi leum. En wij lazen er bij, dat een onzer den bekroonden beeldhouwer geïnter viewd had. Hij was zeer verheugd. „Zooicts heb ik nog nooit gehad, ziet „u. En het ïs een heerlijk werk ora uit „te voeren, vooral ook omdat het zoo „iets echt Nederlandsch is. Ik heb acht „bekende figuren uit de Camera voor „de beeldjes op de fonteinbak gekozen „wat zijn dat echte, mooie, heerlijke „typen ora weer te geven!" Zoo sprak de jonge beeldhouwer. En onze redacteur werd er mee enthousiast over! Maar tot nu toe heeft nog sooit iemand ze aanschouwd, die scht heer lijke typen Nurks, het diaconiehuis- mannetje, Van der Hoogen, Suzette Noiret, Bruis, Stastok Jr., Stastok Sr. en Teun de Jager. Tien jaar. Een jubileum.- We moesten het liever maar niet vieren. Hoe zouden we ons moeten houden? De dag is nu gelukkig toch al voorbij. En dan verder maar hopen op de toekomst. Als het eens vijf cn twintig jaar geworden is, dus op 28 April 1939, zouden we dan kans hebben PERSONALIA. Bij het examen van de Ned. Toon- kunstenaarsvereen'ging zijn geslaagd voor piano (lager onderwijs) mej. E. A. Ver-~chuijl, Bkiemendan! en mej. E. G. de Haan, Haarlem. Op 4 Augustus a.s. hoopt de heer F. W. Grimberg, inspecteur der Comp tahiliteit bii de Nrderlamlsche Spoor wegen te Haarlem, den dag te her denken, waarop hij voor 40 jaar bij do Ho]]. IJzeren Spoorweg Maatschap pij in dienst trad.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1