Belastingen en Kapitaalvorming. Praeadviezen van prof. Treub en den heer Wibaut. Verschenen zijn de prae-aöviezea over de vraag: „Moeten de grondslagen van het 'oelastigstelsel hier te lande worden herzien met het oog op den eisch der kapitaalvorming?", die op de a.s. ver gadering van de vereeniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek zal worden besproken. De eerste prae-adviseur or. M. VV. F. Treub komt tot de volgende conclusie te. Een krachtig doorgevoerde in krimping van de veel te veel uitgezette Landshuishouding is in de allereerste plaats noodzakelijk. ze. Daarmee ga een herziening V3n de op he: inkomen en het vermogen druk kende belastingen gepaard, waarbij de progressieschaa! gematigd wordt en het tarief voorts zoodanig wordt vermin derd, dat ook de lagere en de middel matige inkomens worden ontlast ea de laagste inkomens, die thans in de inkom stenbelasting worden aangeslagen tot aan 1400 er f 1500, geheel van belas ting worden ontheven. 3e. Ter compensatie van het verlies, dat de schatkist op die wijze zal lijden, voor zoover het hooger gaat dan hetgeen door vermindering op de Staatsuitgaven wordt bespaard, worden indirecte belas tingen op enkele artikelen van dage- lijkseh gebruik ingevoerd of bestainde accijnzen op zulke zaken verhoogd. De tweede prae-adviseur, de heer F. M. Wibaut, antwoordt op de gestelde vraag ie. ten opzichte van de kapitaalvor ming in handen van particulieren slechts dan. indien en naar gelang de natie door in te stellen organen op de particuliere fcapitaalsaanwending beslis- senden invloed verkrijgt ze. ten opzichte van kapitaalvorming in handen van publiekrechtelijke licha men zonder voorbehoud reeds thans, en voorts in sterkere mate, naar gelang de kapitaalsaanwending door publiekrech telijke lichamen uitsluitend voor het eenige maatschappelijke doel, welvaarts" bevordering, verzekerd is. De Motor- en Rijwielwet Het verplichte chauffeursexamen Op initiatief van den Ned. Bond van Vakchauffeurs is gisteren een bespre king gehouden, waarbij tegenwoordig waren de heer v. d. Broek, hoofd ingenieur van Waterstaat namens den minister van Waterstaat, de kapiteins FÖvekatr.p, en Ten Broeke Hoekstra van den Motordienst, verder eenige vertegenwoordigers van den Ned. Bond van Bedrijfs-autohouders en den Ned. Bond van Autobus-ondernemers en de secretaris van den Bond van Transportondernemers. Besloten is, een commissie te vormen, waarin nog uitgenoodigd zullen worden om zitting te nemen de K.N.M.V., de K.N.A.C. en de Ned. Bond van werknemers in het autobedrijf. Deze commissie zal den minister van advies kunnen die nen betreffende de wijze, waarop de gewijzigde motor- en rijwielwet, spe ciaal wat betreft het verplichte exa men, op de meest practïsche en doel treffende wijze ten uitvoer kan wor den gebracht. DE CEZINSVERPLECfNC VAN HET PERSONEEL. De commissies A en B van het peor- ganiseerd Overleg bij de zeemacht ver gaderden gemeenschappelijk op Vrij dag j.l. Allereerst werd de eindredactie vastgesteld van het advies, betreffende het voorstel van den minister van Ma rine tot verlaging der bezoldiging van het Marinepersoneel, met ingang van 1 Januari a.s. Hierna kwam aan de orde de verdere bespreking van het ministerieel voor stel om wijziging te brengen in de voor schriften betreffende de gezinsverple ging van het marinepersoneel, welk voorstel reds een punt van behandeling had uitgemaakt op de vergadering van 17 Juli j.L, doch than3, na ontvangst van nadere toelichtingen van den mi nister, kon worde afgehandeld. Met meerderheid van stemmen werd 's ministers voorstel tot wijziging der specialistische behandeling der gezin nen verworpen. De gewijzigde verstrek king van genees- en verbandmiddelen werd met één stem blanco aanvaard, terwijl de koning voor hospitaalverple- ging in speciaie gevallen, met meerder heid van stemmen werd aangenomen. Voor aHe gevallen werd de wijziging verworpen. Hierna werd in behandeling genomen een bezoldigingsvoorsteï voor het per soneel, beneden den rang van officier, samengesteld door de in de vorige ver gadering door de meerderheid benoem de commissie, welk voorstel door die commissie aan de vergadering in pleno Werd voorgelegd. De meerderheid der commissie be tuigde instemming met de ia dat voor stel belichaamde bezoldigingsbeginse len en beveelt de invoering van dit voorstel aan, terwijl enkele afwijkende HET RIJKS-I NK00P3UR EAU. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland te Leiden heeft aan den minister van Financiën een adres gezonden, waarin zij zegt met eenige bezorgdheid gadegeslagen te hebben de vlucht, welke het Rijksinkoopbureau heeft genomen en verzoekt ie. In overleg met het Rijksinkoopbu reau het aantal artikelen sterk te be perken, opdat het corps ambtenaren niet nog meer zal behoeven te worden uitge breid en ambtenaren zich op die be paalde artikelen zullen kunnen speciali- seeren. 2e. Een buitengewone controle in het leven te roepen, welke zooveel mogelijk zal kunnen vervangen de natuurlijke re aches van bet particuliere bedrijf, zoo- a!s het verloop der cliënteele. het wer ken met verlies enz., welke aldaar waar schuwend werken, indien er fouten be gaan worden, Naar de meening der Kamer zou het daarom overweging verdienen naast de bestaande commissie van toezicht, waar van de gewone leden allen ambtenaren rijn, welke zitting hebbende, namens één der departementen, een nieuwe com- 60 Cis. p«r regel. ring («en matroos, een vrouw en eerf INCEZONDEN MEDEDEELINCEN Jhart) op zijn hand waarnam. Plotse ling haalde v. d. Graft he>t breekijzer uir. den zak en sloeg eenige keeren op het hoofd van de vrouw. De slagen werden gebroken door een haarwrong zoodat de sterk bloedende wonden al leen de hoofdhuid betroffen. De Vries schijnt door de daad van zijn com pagnon en door heb vele bloed, dat op de wanden en den vloer gespat was. geschrokken te zijn en hij zou getracht hebben, een der slagen af te weren. Ala bewijs hiervan toonde hij den rechter commissaris mr, Boon in het Huis van Bewaring een Litteeken. Onmogelijk is deze verklaring niet. Het slachtoffer, 'dat zeer pertinent in haar verklaringen was, hield vol niet in de voorkamer op de tweede verdie ping te zijn geweest. En toch werden hier aan den deurpost en op den grond eenige kleine bloedsporen aan getroffen. Zij moeten dan afkomstig geweest zijn van de Vries, die evenals zijn makker na de daad hard wegliep. Tijdens huu vlucht renden ze ook de voorkamer op de eerste verdieping binnen en een hunner greep een trom mel en brak deze open. Op de papieren werden ook bloedsporen aangetroffen. Een andere trommel werd meegeno men, maar onderweg op de trap weg geworpen. Ook het breekijzer werd achtergelaten. Aldus heeft het gebeurde zich toege dragen. De verdachten zijn eenige keeren met de dame geconfronteerd, doch deze heeft slechts De Vries vaag her kend. Veel doet dit niet ter zake, daar het tweetal inmiddels een volledige be kentenis heeft afgelegd. KINDEREN zijn In den rejet ^oede kenners van puddingen, Geeft Kun daarom de fijnste die er is. HONIG'S PUDDINGEN zijn gefabriceerd met Honij's Maïzena en bevatten nlie bestanddeelen om er een heerlijk nagerecht mee te bereiden. Vraagt Uw winkelier: missie te benoemen, welke de deele leiding zal hebben te controlee- 1. Tot deze commissie zal dan tevens iedef, die meent klachten te hebben, zich zoo noodig vertrouwelijk, moeten kunnen wenden. Ook zou een der Kamers van Koop handel, krachtens haar wettelijke func tie, als adviseeread college deze zaak op zich kunnen nemen. Tenslotte zou een zeer groote mate van publiciteit betracht moeten worden, opdat eventueels fouten zoo spoedig mogelijk gesignaleerd kunnen worden. DE ONBEWAAKTE OVERWECEN. Auto door da tram vernield. De onbewaakte overweg van de tram over den Rijksstraatweg bij de Leeu wenburgerlaan te Doorn heeft weer een ongeluk veroorzaakt. Van een Amster- damsche auto, komende van Doorn, zag de bestuurder de tram van Driebergen aankomen, maar hij hield er wegens onbekendheid met den weg geen reke ning mede dat de tram den weg zou kruisen. De auto werd in volle vaart gepakt en vernield. De bestuurder en een invalide inzittende kwamen er met builen en schrammen afde laatste moest uitgezaagd worden. GEVAARLIJKE AARDIGHEID. Woensdagmorgen half twaalf is te Honselersdijk een houten pakloods uitgebrand. De oorzaak van den brand was een ongepaste aard'.ghtid meldt de Tijd. In de loods waar to maten werden verpakt, voor verzen ding naar Engeland, hadden gister de jeugdige inpakstertjes papieren strikken in hun haar gedaan. Een der bedrijfschefs, aankomende en dit ziende, had daarop de aardigheid de papieren strik bij één der meisjes in brand te steken, waarop deze uit angst, dat ook het haar vlam zou vatten, de brandende strik in een 'pak houtwol wierp, waarvan het gevolg was, dat in een oogwenk d? loods, roet. zeer veel gemakkelijk brandend materiaal in lichte laaie stond. De brandweer die spoedig ter plaatse was, begon onmiddellijk eenige goe derenwagons der H. S. M. weg te rijden en kon z'.ch daarna bepalen tol- het, nathouden'der naastliggende houten loodsen. De bedrijfschef werd door de po litie gearresteerd tof. het instellen van een nader onderzoek. De geweldpleqing in de Spuistraat te Amsterdam De belde daders hebben bekend De verraderlijke tatoueerlng. Onlangs vermeldden wij. schrijft de Tel., dat de politie van het bureau St. 'Pietersbal' re Amsterdam twee mannen, zekere De Vries en v. d. Graft, had gearresteerd, ter zake een poging tot diefstal, gepaard met ernstige ge weldpleging in de Spuistraat nabij de Paleisstraat, alwaar rij een weduwe met een breekijzer vrij zware verwon dingen roebrachten. In deze zaak is thans, naar wij vernemen, volledige klaarheid gekomen en commissaris Heeroma met de zijnen kunnen voor den zooveelsten keer met trots op hun werk terugzien. Het heeft reeds aanstonds argwaan gewekt, dat de individuen wisten dat er trommels in huis waren en waar zij deze precies konden vinden. Daar zij beiden noodt in het huis waren ge weest, moesten zij dezè wetenschap uit andere bron hebben. Na veel moeite gelukte bet da politie te ontdekken, dat een werkster, die daar eemgen tijd gewerkt had, getrouwd was met den eigenaar van een tapperij^ bij 'de Haarlemmerpoort, waar De Vries en v. d. Graft (en ook de verdachten, die ter zake den diefstal van den post- trommel in arrest zitten), menigmaal vertoefden. Het schijnt dat de tapper de aanwe zigheid van de beide blikken trommels in het huis van zijn vrouw heeft ver nomen en dat hij dit. aan De Vries en v. d. Graft heeft verteld. Dit, tweetal, dat niet wist, dat de trommels slechts familiepapieren bevatten, maakten een plannetje op. De Vries, die tijdens de jubileumfeesten een blauwen Maandag aan de verlichting had gewerkt, kwam op de idee zich als beambte der G. E. W. aan te dienen en wel op een mo ment, dat de dame alleen thuis was. Daarom eprak hij ook heel gewichtig over „lichtpunten" en „Contacten". Het breekijzer, waarmede de ver wondingen werden toegebracht, was het eigendom van De Vries. Van der Graft had het bij rich gestoken en droeg het in zün zak. Zij lokten de vrouw naar de badkamer op de twee de verdieping. ITier noteerde De Vries een en ander in zijn zakboekje, bij welke gelegenheid de weduwe zeer dui delijk een vrij gecompliceerde tatouee- HET AFKONOICEN VAN VER- ORDENINCEN. In Beemster heerscht nog oen merkwaardig oud gebruik met be trekking tot het afkondigen van ver ordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd. De Gemeentewet bepaalt, dat de afkondiging van die verordeningen ..geschiedt op de wijze te bepalen bij een plaatselijke veror dening." In de memorie van toelichting tot het ontwerp (1851) werd destijds ge zegd. dat het moeilijk ware om bij do wet omtrent de wijze van afkondigen regelen te stellen omdat, wat ten opzichte hiervan voor de eene ge meente behoort te gelden, in de ande re onuitvoerlijk zou kunnen zijn. Het werd dus aan de gemeentebesturen overgelaten op welke wijze de veror deningen afgekondigd zouden worden. En zoo werd de wijze van afkondigen verschillend bij verordening geregeld. Te Beemster nu werd bepaald, dat de verordeningen aan de deur van het raadhuis afgelezen moeten worden en daarna worden aangeplakt. En voor het aflezen moest de klok geluid wor den. In die afkondtgingsverordening van 15 September 1851 lezen wij o.a. ..Binnen acht dagen na de ont vangst van het berigt van hceren Ged. Stalen van de ontvangst van een afschrift der verordening zal, deze voor de deur van het Raadhuis der gemeente worden afgekondigd en bin nen vierentwintig uren daarna aan de daartoe bestemde plaatsen binnen de gemeente worden aangeplakt." ..De afkondigingen zulien worden ingerigt volgens de bij artikel 173 der wet van '20 Juny 1851 Stbl. S5 ('Gemeentewet) gegeven voorschriften en door den bode der Gemeente wor den afgelezen, nadat gedurende min stens viif minuten te voren de klok van het Raadhuis zal hebben geluid." „Dadelijk na afkondiging zal de verordening door den secretaris in een daartoe aan te leggen boek worden ineescltreven en bij herhaling der af kondiging daarvan in hetzelfde boek aan teelten ing worden gehouden met verwijzing naar_ het blad, alwaar de verordening is ingeschreven." Deze verordening is sinds 1851 niet gewij zigd en dus geschiedt de afkondiging der strafverordening te Beemcter op bovenomschreven wiize. Ook de vorige week is aldus schied. Nadat vijf minuten de klok op het raadhuis had geluid verscheen de veldwachter-bode in de deur van het raadhuis om de gewijzigde politie verordening af te lezen.... GEMOEDELIJK! De gemeente Nieuwenhagen bezit geen raadhuis, vertelt het „Hbkl.". Dat wil zeggen, ze bezat er wel een, doch reeds voor langen tijd verkocht zij het aan de zusters voor de bijzondere school, die daar haar woning vestigden, ea sindsdien behielp de gemeente zich met een winkelhuis, dat rij van een der Raadsleden huurde. Heel knusjes werd in den winkel vergaderd en al zat men ongeveer op eikaars schoot, en al was de ruimte bestemd voor de publieke tribune juist groot genoeg voor ander- halven man en een paardekop, de ge meentelijke zaken gingen er niet min der om en de vroede vaderen namen vele wijze besluiten. Een dezer dagen werd er weer ver gaderd en juist toen een groote rede werd afgestoken over het wel en wee van Nieuwenhagen. ging de winkeldeur open. Een der raadsleden, die vanwege de geringe ruimte tegen de deur zat. viel bijna om. En zieeen schare- sliep vertoonde zich te midden der wij zen en vroeg op de traditioneele wijze of er wat te slijpen vieL De man had het tijdelijke raadhuis voor een gewoon winkelhuis aangezien en hij schrok niet gering, toen hij in plaats van een winkeljuffrouw dit il- lustre gezelschap ontwaarde. Een der aanwezigen nam ongevraagd het woord en deelde den scharesliep mede, dat het college geslepen genoeg was en dat men zelf juist aan het slij pen was om het gemeentelijk caroussel van zijn oneffenheden te ontdoen. D« scharesliep af. En de vroedschap had pleizierl DE WRAAK EENER VERBOLGEN MOEDER. Te Vijlen zou een jonge man in het huwelijksbootje treden met zijn uitverkorene, die eenig-e lentes ouder was dan hij- Zijn moeder was hior- mee niet in haar schik en toen de bruidstoet ter kerke trok en voorbij haar huis ging, begroette ze de ge lukkigen van boven uit een venster met een mandje eieren. Deze vielen op hoeden, cosfcuums enz. De aan- staande echtgenoot, werd zóó boos, dat hij de zaak in handen der po litie gaf, aldus bericht het „Vad". Gemeenteraad van Zandvoort. VÓÓR DEN AANVANC DER OPENBARE VERGAOERINC EEN CEHEI- ME ZITTINC VAN EEN UUR EN TIEN MINUTEN. VIER LEDEN AF- WEZIC. EEN DEBAT OVER EEN CEWEICERDE COLLECTE. VASTCESTELO EEN VERORDENI NC OP DE HEFFINC EN INVORDE- RINC VAN EEN H O N D E NB E LA3TI NG. A A N GEDEPUTEERDE STA- TEN ZAL WORDEN CEVRAACD, DE JAARWEDDE VAN DEN GEMEEN- TE-ONTVANCER NIET TE VERLAC EN. DE PLANNEN VOOR EEN VOLKSBADHUIS BIJ DE FINANGIE ELE COMMISSIE. Openbare vergadering van de;1 Gemeen teraad van Zandvoort op Donderdag 7 Augustus 1924, des avonds half acht. Voorzitter: de heer J. Beeolraian, Bur gemeester. Afwezig zijn de 'eden Gunters, Mevrouw Weenmk—Hc-ida, Van der Bias ca Pad:. De slrandwlnkeis en de vrije kooplieden. Door den heer W. van der We rif, huur der van een der gemeentelijke strandwin- bels, U lot den raad hel volgende verzoek gericht, intermediair te willen bevorderen, dal de door B. en W. aan ingezetenen ver leende vergunningen tot het plaatsen van fruitksrren enz. op den strandweg wordcu ingetrokken, omdat hij daardoor ten zeer aio In zijn bedrijf wordt benadeeld en meent zoodanige schade te hebben, dat hij niet in staat zal blijken d« verschuldigde' huur uit de verdiensten te kunnen bestrij den, W. stellen voor, dit stuk voor ken uiegeviag aan te aemen. De heet Zwaan vraagt nadere inlich tingen. Weihouder Siegers antwoord:, da'- do heer van der Werff oorspronkelijk a! voor den verkoop van viscti en aar.- artikelen zijn winkel had ge huurd. Op sprekers aanraden beeft hij er nog fruit bij genomen. De bedoelde fruit karren stonden ook niet op den etrand- weg, maar op het strand. De heer Zwaan merkt op. dat iemand het door hem gepachte strand niet aar. anderen mag onderverhuren voor een andplaats. De Voorzitter beaamt dit, maar zegt, dat het verkoopen van fruit op het gepachte etrand toch niet verboden kun orden. Wethouder Molenaar geeft eveneens ■n nadere verklaring. Z. 1. mag de heer Van der Wcrff aan B. en W. niets verwij- in, want hij is billijk behandeld. Het stuk wordt roor kennisgeving aan genomen De vragen van den heer Bramson. Aan de orde komen de volgende vragen v»n den heer Bram soa: lo. Welke motieven hebben ertoe bijge dragen, dat Burgemeester en Wethouder* afwijzend hebben beschikt tot het houden van een collecte van de plaatec'.ijke af deeling der vereeniging „De Joodsche lm- valide" alhier? 2o, Zijn Burgemeester en Wethouders niet van oordeel dat deze instelling ook aan Ingezetenen dezer gemeente hulp ver leen', f 3o. Zijn Burgemeester en Wethouders iet van oordeel dat door d«e afwijzende beschikking de meening van do !«fcn van den raad niet weergegeven wordt 4o. Zijn Burgemeester en Wethouder* aJanng genegen op dese afwijzende beschik king ierig t* komen, daar zulk* in het be tang van do gemeente en ook in het belang van do ingezetenen kan zijn De heer B r a m o n licht dezo vragen toe. Hij doet dit ir. het kort. omdat hi weet, da} d« bealwring niee bij den raad. maar bij B. en W. berust. Hij juicht het toe. dat B. en W. maar niet aan iedereen toestemming willen geven voor het houden van collecten en bloonrpjesdagen. Z,t. had «r evenwel onderscheid gemaakt mo worden evenals dit verleden jaar «chïedde met een plaateelijke afdoeling van een Jiefdadigheidsinotelling. ..Do Joodsche Invalide" heeft een echoon doel, waarvan ook Zaodvoorteche ingezetenen profiteered SpTeker noemt verschillende gemeenten, waar wè! steun is verleend. Hij hoopt, dat B. en W. «Smog bereid zijn. de gevraagde collecte in deze maand toe to staan. Do Voorzitter antwoordt, da', et paal en perk aan do verschillende collec ten gesteld mo«', worden. Op den duur «ouden er te veel bloempjesdagen komen. Daarom hebben B. en W. besloten, gedu rende het badseizoen alleen een bloempjes dag too to staan aan instellingen, 'lis .uitsluitend voor Zandvoortw.ho in gere tenen werkzaam zij-n. Aan een andere vereenigir.g was een collecte reeds gewei gerd. B. en W. meenden dus. tegenover ..De Joodsche Invalide" dezelfde gedrags lijn te moeten trekken. De heer Zwaan merkt op, dat het nooit zijn bedoeling geweest is. een coiUe to te weigeren, als het een plaatselijke af deeling van een eatiigs vereeniging be treft. De Voorzitter zegt. dnt alle restee- rende Zondagen voor verschillende collec ten reeds bezet zijn. De heer Bramson vraagt, of het dan niet mogelijk is. de collecto voor „De Joodsche Invalide" op een werkdag toe te staan. De Voorzitter zal dit eens onder zoeken. Vaststelling Cemesnto- begrootlng voor 1924. B. en W. bieden opnieuw ter va5'-telling aan de gemeente'negrooting voor 13S4. Wordt vastgesteld. Verpachting van 10 M. «drand. B. en W. «tellen voor. aan A. Terol tien meter strand te verpachten. Wordt goedgekeurd. Een gratifioatio B. en W. stellen voor aan dcn machi nist der rioleerkig M. van den Bosch voor bijzondere prestatie tijdens het defect aan dfi rioleerizig een gratificatie toe te ken- Het spijt den heer Bramson, dat niet precies opgegeven is, hoeveel uren 'door den heer Van den Bosch te veel gewerkt is. Wethouder Siegers antwoordt, dat dit 36 uur geweest is. Do vastge stelde uren bedroegen 175; het aantal geworden 211. De heer Bramson vraagt, naar welk uurloon dit dan berekend is. Wethouder Siegers antwoordt, dat hij gemeend had, in dit geval de vergoeding niet volgens een of ander uurloon te moeten bepalen, De betrok ken persoon werkt mfiar '18 a 20 uur por week tegen een behoorlijk loon. Méér wil hij hierover niet spreken, want dat zou de zaak slechts schaden. De heer Bramson merkt op, dat. Van den Boeeh misschien wel 18 a 20 uur per week werkt, maar dat hij toch den geheelen dag beschikbaar moet zijn. Hij kan dus niet met y&- can tie gaan- Wethouder Molenaar: „Dat zou er nog bij moeten komen De heer Bramson vraagt, of dan aan Van den Bosch nog niet wat an der werk kan worden opgedragen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Alleen de heer Molenaar stemt tegen. Tegemoetkoming ver- pleegkosten. en \V. stellen voor aan S. Keizer een tegemoetkoming te geven in de kosten voor de verplegii g van rijn kind in de inrichting „Hozenoord" te Ermelo, berekend op 250 per jaar. De hoer Zwaan vraagt, hierbij te bepalen, dat dit zal geschieden tot we- deropzeggens toe. De Raad vereenigt zich hiermede. Het voorstel wordt aldus gewijzigd goedgekeurd. Verdubbeling van subsidie. Het Nederland sch Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw ver zoekt verdubbeling van het verleende subsidie. Om financteelo redenen stel len B. en W. voor, hierop afwijzend te beschikken. De Raad gaat hiermee accoord. College van zettere. Voordracht van Burgemeester «n Wet- 'Miders voor de benoeming van 2 leden -1» het College van Zetters voor 's llij'ts Directe belastingen. Ie -acalurc- C. v*i> der Werff: lo. C. in der Werff, Zo. L, ten Broeke, 2e va- -jre H. C. Voet; lo. H. C. Voet, 2o. W. Groe" Benoemd worden in de eerste vaca ture de hecren C. van der Werff en L. ten Broek0 als plaatsvervanger. I11 de tweede vacature de beeren H. C. Voet en W, Groen als plaatsvervan ger. Hondenbelasting Dodr B. en W. D ingediend een concept verordening tot heffing van een belasting op dc honden te Zondrcort, (Aan deze verordening lwbben we in on* nummer van Maandag reods hot voornaamste ontleend). Do heer Zwaan vraagt, in de verordening vast, to loggen het dragon der penningen door honden verplich tend te stellen. Anders zouden alle Ice- loopend e honden volgens de verorde ning moeten worden opgepikt. Spre ker vraagt verder, of liet niet moge lijk is, de honden, dio aldus gegrepen zijn, aan anderen te verkoopen. in plant* van ze na den vastgesteld en tijd te dooden. Het zou wel tens een duro rashond kunnen zijn. In dezen geest zou hij do verordening gewijzigd wil len zien. Vooral het verplichtend dra- gen van do penningen acht hij drin gend noodig. Do Voorzitter: „Als bot dan maar niet zoo gaat, al» met do plaat- Jes op de rijwielen, want die gappen ze: spreker de«It mede, dat or bij B. en W. geen bezwaren tegen bestaan. Do neer Zwaan vraagt, of ook voor politiehonden belasting wordt be- taaid Hij hoopt, dat er geeQ onder scheid wordt gemaakt. Do Voorzitter antwoordt, dat er geen onderscheid wordt gemaakt \oor politiehonden wordt wel degelijk bejastmg betaald. Do verordening wordt zonder hoof- delijke stemming goedgekeurd. Schoolgeld M. 0. Insedtecd is een concept venrènint op do hcifing van retributiegeld voor loer Iingen van «n inrichting voor M. O. en Voorb.tr. O. O. te Haarlem. (Do bijzonderheden werden reeds in omnummer yan Maandag gepubü- De heer Z w a a n wenscht er in onge- nomen to zien, dat geen retributie- geld zal worden verleend aan leerlin gen, die niet tot een boogere klas worden bevorderd. De heer Voorthuizen vindt da zen maatregel wel wat kras- 'Hrj zou een dergeliiken leerling nog een jaar de gelegenheid willen geven, door te studeeren, want anders zouden er vele ouders zijn. die financieel niet bij machte zijn, hun kinderen die scho- 'en to laten bezoeken. De Voorzitter antwoordt, dat de ouders, die hun kinderen dan tdcb willen laten voortgaan met de studie, zich'dan maar een financieel offer moeten getroosten. De heer Geers vindt het voorstel an den heer Voort-huizen gevaarlijk. Iri bijzondere gevallen zou beslist kun nen worden, na dea raad gehoord te hebben. De heer Zwaan handhaaft zijn voorstel, maar onderstreept do mee ning van den heer Geers. Aldus gewijzigd wordt de verorde ning vastgesteld. Sljdrage contributie. De Vereeniging van Gemeentelijke Werklooshcidsfondsen verzoekt. een extra bijdrage van 50 procent der jaar- lijksche contributie over 1924. B. en W. stellen voor, afwijzend to beschik ken. De Raad vereenigt. zich hiermede. Vaststelling gemeente- rekening 1923. Voorstel om de gemeenterekening over 1923 en de balansen, winst- en verliesrekening der gemeentelijke be drijven vast te stellen. Wordt, in handen van de financicelo commissie gesteld. Jaanrwedde gemeente- entvanger. Aan de orde komt een bespreking der jaarwetlderegcling van den Ge meente-ontvanger. Naar aanleiding van een hrief van Gedeputeerde Staten betreffende de Onze lacMock PRACTISCH. Mevrouw, wier man üd der Tweede Kamer is, tot haar vriendin: Mijn rekening van de modiste geef ik mijn muil altijd als in de Tweedo Kamer de begroetingen behandeld worden; dan is hij aan zulke groote sommen gewoon, dat hij nooit aanmerking maakt, EERLIJK. Jantje: SVel bedankt, lieve tan te, voor hefc mooie cadeau. Tante: 0. kind, het 15 de moeite niet waard! Jantje: Dat zeiden pa en moe ook! salarissen der gemeente-ontvangers, deelen B. en W. mede, dat zij bereid zijn aan het verzoek der Staten gevolg te geven, wanneer Zandvoort een klas se hooger geplaatst wordt, en wel om dat het zielental gestegen is en vooral in den badtijd groot is. De Burge meester is van meening, dat de jaar wedde in geen geval tot beneden f 3200 (bek tegenwoordige salaris) mag dalen. De beer Zwaan vindt het wel een beetje gek, dat B. en W". nn wat voor stellen. dat lijnrecht tegen het ver*oek van Gedeputeerde Staten ingaat. Wan neer Zandvoort een klasso hooger ge- Slaatst wordt, zou dit een salarisver- ooging van 278 per jaar beteekenen Dat is toch wel een beetja vreemd, nu algemeen zoo op salarisvermindering wordt aangedrongen. De heer Bramson vestigt er de indacht op, dat de financieels ver antwoordelijkheid van den gemeente ontvanger veel grooter is, dan in 1918. Spreker vindt een salaris van f 320C voor dezen ambtenaar abjoluut nic-f te hoog. llij is met i». en W. van oor deel, dat Zandvoort io de achtste klas se behoort en voelt er dus niets voor, om aan Gedeputeerde Staten te advi- seeren, het salaris van den gemeente ontvanger te verlagen. De heer Geers is hel met den heer Zwaan eens. Hij betreurt het, dat de gemeente-ontvanger met in gang van 1 Januari 192-' -liet in do achtste klasse is geplaatst. Wethouder Slegc. 3 merkt op, flat wanneer men de jaarwedde van den ontvanger verlaagt, een man langs de straat meer verdient, dan de ze ambtenaar roc-t zulk ccn verant woordelijke poeitie. De heer Geers zou aan Gedepu teerde Staten willen mededeelen, dat de Raad van Zandvoort geen termen aanwezig acht, ©m hei salaris van den gemeente-ontvanger te verlagen. Hij is evenwel er tegen om, zooals de Bur gemeester dat wil, te bepalen, dat de jaarwedde in geen geval tot beneden j 3200 mag dalen. Aangenomen wordt het voorstel van den heer Zwaan (ondersteund door den heer Vander Werff) om aan Ged. Staten to verzoeken, het salaris van 3200 voor den ontvanger tc hand hav»"- Wor.lngtjouw, Voorstel van B. en W, om aan de Woningbouwv.-reeniging „Eendracht maakt Macht" ccn Dcdrag van ten hoogst^ 143.800 t« verstrekken onder le. hypothecair verband op de 3i vol tooide woningen en 'n winkelhuis dier vereeniging tegen een rente van 6 1/2 procent. Wethouder M-o I e n a a r verzet zich hiertegen en vraagt, het voorstel aan ta houden tot do volgende verga dering, om de vereeniging in dc gele genheid io stellen, door bemiddeling van particulieren ccn hypotheek to vork rij gen. Wethouder S I c g e r merkt op; dat de huurprijzen zullen worden op gedreven, als de hypotheek niet ver strekt wordt. Dit is niet in het belang van den woningbouw. Hot voorstel van B. en W. wordi goedgekeurd. Do heer Molenaar stemt tegen. Verhoogde kasgeldloenlng. B. en W. «tellen den Rand voor, de kasgeldleening van f 250.000 van den dienst lOZi te verhoogen tot f -WO.OOO in verband met de te ver strékken hypotheek aan do bouwver- eeniging „Eendracht maakt Macht", groot f 143.800. Wordt goedgekeurd. Do heer Molenaar stemt tegen. Electrlsohe stroom. B. en W. stellen voor, over to gaan tot het sluiten van een stroomleve- ringscontract met het Provinciaal Electriciteitsbedrijf ten behoove van het Pompstation der rioleering. Wordt goedgekeurd. Ontslag onderwijzeres. Aan mejuffrouw A. Atcs wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend uit haar hetrekkiog als onderwijzeres aan School D alhier. Rondvraag. De heer Bramson vraagt, hoo het nu staat met de plannen voor de stichting van een volksbndhuis. Wethouder Molenaar ant woordt, dat de plannen thans bil do financieole comnji'sie zijn. De heer Bramson vraagt, of het niet mogelijk is. den boulevard te ver broeden. Het verkeer is zeer toegeno men. De voorzitter antwoordt, dat dit op financieele bezwaren stuit. B. en W. zullen deze zaak overwegen. De heer Bramson vraagt, op drukke dagen een verkeersagent te plaatsen op den hoek ZeestraatHal- te«t raat- De voorzitter antwoordt, 'dat hij er met den Commissaris van poli tic over zal spreken. Do heer Goers vraagt nogmaals, aan musici alleen toe te staan op plei nen te spelen en het dansen op straat te verbieden. Het is gevaarlijk voor het verkeer. De voorzitter zegt overweging toe. De heer Zwaan vraagt verbete ring van de fietspaden. Wethouder Siegers antwoordt, dat er reeds een en ander aan gedaan is. De heer Zwaan vraagt, om elk Jaar een paar honderd meters te be tegelen. Dat vermindert de onder houdskosten. Te elf uur wordt de openbare verga dering gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 10