OM ONS HEEN Het Kennemer Lyceum. 3 Te snel lijdende autobussen 700 auiobussen in ons land Weer een lol die verdwijnt 42e Jaargang No. 12620 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 9 Augustus 1924 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.57J4- Franco per post door Nederland f3.87Jrj- Afzonderlijke nummers fO-15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57J^; franco per post f0.65. ADVERTENTIEN: Van 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER DIreoteuren I J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wljkeroog, IJmulden, Beverwijk, enz., enz. Drlehuizerkerkweg 2, Velsen, felefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA ZATERDAG 9 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg: Klucht. De Shimmy-bokser, 8 uur. Jougdbioucoop 2.30 uur. BioscootivoOistellingeti. Luxor Tfearoona, lederen middag en avond concert. Gebouw „Geko", Café-Restaurant, Spaarndammerweg, Concert van 36 en van 8—11 uur. Vercenigingsgebouw De Hoofd wacht. Tentoonstelling van werk van Haarlemsche graveur.*, door de ver- eeniginR „Haerlem". 2-4 uur. Zand voort. Kurhaus. Optre den van het keizerlijke Balalaika uit Parijs. ZONDAG 10 AUGUSTUS. Brongebouw: Ned. Ver. tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken. Tuinfeest 2.30 uur. Schouwburg Janswcff. De Shimmy bokser. 8 uur. Jeugdbioscoop 2-Ü9 uur. Melkinrichting voorheen Van Brug gen fin den Hout'. Sir kconcert. Kleine Vereeniging. Kleine Hout- stram. Muziek. Café-Resiaurant ..I.ion d'Or". Kruisweg 36. Conco*t van 811 uur. Tea-room I.uxor-Theater Gr. Hout straat: 's middag» 3.30 5 30 en des avonds 811 uur: Concert. Cinema Palace Foyer: Middag- en Avondconcert 3.305.30 en 811 uur. Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Theater „De Kroon" Groote Markt: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Luxor-Theater. Groote Hout6traat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Scala-Theater. KL Houtstraat 77 Bioscoopvoorstcllin-- van 2 u. nm. af. Atlanta-bioscoop, Zijlstraat, Bios coop voorf cl ling van 2 u. nam. af. Gebouw „Geko": Café-Restaurant, Spaarndammerweg. Concert van 36 en van 811 uur. Bloemendaal: Duin en Daal, Concert 3—5.30 uur. Hotel-restaurant Rusthoek. Concert van 7.45—11 uur. Z a n d v 040 r t. Kurhaus. Mode show Maison de Vries, 46 uur on B10 uur. MAANDAG 11 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg Dp Shimmy bokser, 8 uur. Cinema Palace, Groote Houtetr&at Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater ,,De Kroon", Groote Markt Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Luxor-Theater Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Scala-Theater. KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Atlanta-Moeconn. 7ii!straat. Bioe coopvoorstelling 8 uur. Luxor Tearoom, lederen middag en avond concert. Zand voort. Kurhaus. Mode. show Maison de Vriee van 4—6 en 811 uur. No. 3349 Schetsen over Engeland. I Zitting van het Lagerhuis. Maandagmiddag 4 Augustus. Samen .legien en rechten van het Lagerhuis, »»onden wij in he' oorportaol van h«*t dan do Speakor zelf, Mr. J. M. \?hit- Parlementsgebouw en wachtten op I ley. een ltd van de liberale partij, mot den vriend, die ons een introductie'een grooien pruik op en gekleed in beloofd had voor tl" zitting van liet een langen toga, waarvan een andere Lagerhuis, door middel van het Fo-bode de slippen draagt. Achter hem reign Office, het Ministerie van Bui-1 nog twee personen van wie de eono de tenlandsche Zaken, Om ons heenc h a p 1 a i n is, de geestelijke, die wachtten nog vele anderen, Engel-i het gebed uitspreken zal. waarmee when, mannen en vrouwen, de me«-iedere zitting van het Lagerhuis ge- ten met het eigenaardige kenteeken open cl wordt. Langzaam stapt dit op- van d"n provinciaal, dra gelijk en ge- tochtje voorbij, de «ene gang uit, dan lijkvormig is in nllo landen: een link- --- echo verlegenheid boven kleoren van den plattdandschen tailor. Ik dacht, dat zij ook waren gekomen om een zit ting bij te wonen neen, de vergade ring interesseerde hen niet, zij kwa men om hun afgevaardigde te zien, want het was hun vacmnticdag den eersten Maandag in Augustus en zij wisten dat het parlement nog bij een was en rekenden er op, hom daar nan te treffen, hun vertegenwoordi ger. F.r waren dingen, waarover zij hem moesten spreken. Had de een het proces niet verloren, dat hij naar recht en eer had moeten winnenTob de de ander niet al lang om een ver gunning, die hem toch toekwam? Zocht do derde niet naar een betrek king voor zijn zoon, een degel ijken Jongen, die maar niet goed weer aan den slag kon komen nn den oorlog? Hun afgevaardigde zou raad weten, advies geven, recommandatie mis- sohien. En do visitekaartjes gingen naar binnen. Hij zou hen zeker ont vangen. Was hij niet hun afgevaar digde? Het zou wat moois zijn als hij er niet was hadden zij hem niet wat zij maar konden gesteun'd bij de laatste verkiezing? Big Ben. de groote klok van Westminster met den diepen muzikn- len klank, die op alle Westminster uurwerken door de heele wereld wordt nagebootst, sloeg half drie. Onze vriend verscheen. Met onze kaarten voor de gereserveerde bank, waarover de parlementsleden beschikken loodste hij ons langs den grooten politieman naar een van de binnenportalen, om den optocht te zien van den Speaker van het Lagerhuis, als hij naar de vergadering gaat. The speaker, de spreker, een wonderlijke naam voor den voorzitter van het Lagerhuis, die juist minder spreekt, dan de moes ten van de andere leden. Hij woont in een enorm huis vlak achter het. Parlementsgebouw, zoolang zijn man daat duurt. Er komen meer nieuwsgierigen. Da mes en heeren en een troep padvin ders, sommigen met de kilt, het. rok je, dat de Schoften boven bloote bee ren dragon. Wij worden in twee rijen opgesteld, want aanstonds zal het kwart vóór drieën zijn, het oogenblik van opening der zitting en dan komt Uc speaker langs. En ja, juist op tijd ontstaat er beweging in een gang, de inspecteur van politie, die er het oog op heeft-, roept: „Strangers h a. t off!" en geeft zelf het voorbeeld, door zijn hejm af te nemen, terwijl ellen her, hoofd ontblooten. Daar komt. statig en plechtig het stootje aan. Vóórop oen kamerbe waarder, achter hem de mace beater, 'de man die den zwaren gouden schep- ter draagt, het symbool van de privi- et een scherpen draai, waarbij de kamerbewaarder de stramme bewe ging maakt-van don corrccten gym nast. de gang in dio naar do verga derzaal voert. Hen groep ambtenaren van het Lagerhuis maakt, als dc «roep voorbij komt, een eerbiedige buiging. Het is in ecnige seconden afgeloo- pen. Wij hansten oris eenigc trappen op, naar een official, die ons een kaart geeft in ruil voor onze intro ductie, maar vooraf moeten wij on zon naam en ons adres opteekenen in een monumentaal boek. Eerst dun opent de massieve Bobby, de agent die daar op post slaat, door even op zij te gaan den toegang tot de ga len', waar we een plaats zullen vin den en als wij langs een kamerbe waarder zijn geloopcn. die ons een agenda van 'do vergadering aanbiedt, 'vinden wij onze zitplaats op de eerste bank, een uitstekende plek, vanwaar wij een goed gezicht hebben op de vergadering. Daar beneden zit het Lagerhuis, he II o 11 s e o f Commons, wat in Nederland heet de Tweede Kamer. Het is een sombere zaal, vol donker gekleurde mot loer bekleede banken. Simpel, niet comfortabel. Geklourde ruiten aan weerskanten sluiten alle uitzicht naar buiten of. Men kan niet zien en niet. gezien worden. De zaal is niet groot., ze is ook inderdaad to klein de ruim zeshonderd leden het. Huis op drukke dagen vol loopt, moeten een paar honderd leden een plaats zoeken op de trappen. Rechts tegenover ons de Speaker, onder een troonhemel. Vóór hem drie griffiers met kleine, witte pruikjes op, alsof het gesneeuwd heeft op hun hoof den. Rechts van den voorzitter de Re- geeringshnnk, die vandaag vol is met Ministers en Staatssecretarissen: zij zitten er als haring in een ton; ik zoek naar den premier en herken al gauw den tvpischon kop van Ramsay Mac donald. Zijn portretten lijken goed: hij is een mager man. met donkeren knevel, grijzend haar en een scherp ge- teekend gezicht. Achter de Regeertngsbank de ban ken voor de leden van de Lnbourpar- tij, daarnaast die van de liberale par tij. haar medestnndster. Aan den overkant de banken van de oppositie, de Conservatieven. The mace ligt. in al haar pracht 'dwars over de tafel. Vandaag is het. vragenda-g. Op de agenda staan er niet minder dan 66, die vandaag mondeling beantwoord zullen worden, vragen over alles en nog wat. Over Indië, over mond- en klauwzeer, over zaken van openbare gezondheid, oorlog, werkloosheid v F.ngelsche kellners en musici wegens concurrentie van buitenlanders, over wat al niet. De hertogin van Atholl heeft mededeeling gevraagd over het aantal misdrijven van sexueelen aard gedurende de drie laatste jaren 111 Schotland begaan; wij zien the noble lady, de adellijke dame, zooals zij hier officieel wordt aangeduid, met, haar hoed op het hoofd op een van de ban ken der Conservatieven. Die hoed is een teer punt in de inge wikkelde etiquette van het. Lagerhuis. Op de banken der liberalen zitten eeuige leden met. den tophat, den hoogen zijden op het hoofd; dat is ge oorloofd, maar zij zullen het. hart niet hebben hem op te houden, terwijl zij het Lagerhuis toesprekende, naar de voorschriften van het Huis, van hun plaats opstaan. Vele leden zitten of liggen half op hun bank in een onverschillige hou ding. De vergadering ziet er, op die stuk of wat hooge bowlen pa, heel modern, dat wil zeggen heel gewoon uit. De leden dragen bijna allen de colbert jes van het dagelijksch leven en daar om valt de Speaker onder zijn troon hemel nog meer uit den toon. Mr. Whitley moet een bijzonder bekwaam president wezen, maar zoo als hij daar zit doet hij mij onweerstaanbaar den ken aan oen gccostumecrd verkooper (van sigaren bijvoorbeeld) die niet veel te doen heeft. Hij is dan ook mitsga ders de scepter op de tafel en de drie gepruikte griffiers de brug na-ar een erleden vol tradities, die wel zullen erdwijncn zooals er vele verdwenen zijn, maar héél langzaam want de Engelsehman, ook als hij in politiek verre van conservatief is hecht groote waarde aan het behoud van overleve ringen. De vragen worden door de leden et mwr herhaald. Ieder kan die op zijn gedrukte agenda vinden. En ach tereenvolgens zien wij de leden van de Receering van hun bank opstaan om ze te beantwoorden. Wij zien Sidney Webb, naast hem Stephen Walsh, bij genaamd little Steve, kleine Ste- inderdaad oen man van geringe statuur, die begon als mijnwerker en nu Minister van oorlog is, 'den beken- don Thomas, een van de krachtigste figuren uit het Labour-kabinet, de ierkante figuur van Henderson, ander van de beste Ministers wiens beido zoons zitting hebben in het Par lement; zij werden bij de laatste ver kiezing on onmiddellijk gekozen, ter wijl hun vader viel, hij moest in een hijverkiezing weer worden binnenge loodst. Telkens staat een van de Mi- op. Om een vraag te beant woorden. die zijn departement raakt. Onmiddellijk nadat hij uitgesproken heeft, vraagt een van de leden het woord. .Mr. Speaker!" zegt hij een voudig en de voorzitter geeft hem met 1 korte handbeweging die voor den Ingewijde bijna onzichtbaar is, het woord. Hier komen lange redevoerin gen niet te pa6. Men maakt korte op merkingen. toont zich al of niet tevre den over de gegeven inlichtingen. Plotseling bijzondere belangstelling. Een van de leden vraagt inlichtingen over den moord op Mevrouw Evans, over wie de ochtendbladen juist, dezen morgen bericht hebben, 'dat zij op de hoeve, die zij in Mexico tegen Mesi- cnansche hebzucht verdedigde, gedood is. Ratosny Macdonald staat op om te antwoorden. Hij spreekt scherp en duidelijk, met een licht Schotech ac cent. slaat nu en dan met do rechter hand in de palm van zijn linker. Het lid dat de vraag stelde dringt aan. Kan de Regeering niet. wat meer mee- deelcn De Minister herhaalt wat hij zeido: Mevrouw Evans is op weg naar haar boerderij vermoord, De Regee ring heeft nadere inlichtingen ge vraagd aan den Amcrikaanachen atta ché d'affaires, dio op dit oogenblik de Britsche belangen waarneem!. Meer kan hij niet zeggen. Het parlementslid dringt aan op meer, do Minister her haalt nog eens en als dat noodig blijkt nog eens, geduldig, zonder zich boos te maken, met echt Schotscho taai heid Eindelijk geeft de spreker het duel op. Men gaat verder. .Sommige vragen worden beant woord door een vrouw, Margaret, Bond- field een van dc Staatssecretarissen, d»s J'd van de Regeoring, namens den Minister van haar departement. Zij doet dat rustig en kalm, gelijk de man nen reken er maar op, dat zij van haar leven vele ruimten van vergader zalen heeft gezien Toch brengt zij op een oogenblik, buiten haar schuld wel iswaar, een opschuddinkje te weeg. Een van de leden spreekt van haar ais ..the noble lady," (de edele adellij ke dame zouden wij zeggen) en dade lijk schiet de heele vergadering, me vrouw Bondfield inbegrepen, in den lach over den blunderhet moet „ho nourable" zijn, een wocird dat met ons eerbiedwaardig toch nog maar ge brekkig vertaald is. Een vrouw lid van de Regeering! Zoover hebben wij het in den Haag nog niet. gebracht, Maar waarom zou Engeland het voorbeeld niet geven? Dat. land, de Engelschcn zeggen het met trots, was immers „the mother of parliaments", de moeder der parle menten haar kwam het toe de nieu- igheid der mee-regeerende vrouw in te voeren. Is dit de houding van het Engelscbc parlement? De vreemdeling zoekt er on willekeur iel de koele onbewogen heid. die de trots placht te .zijn_ van den Engelschman. Men zegt mij. dat dit voorbii is. het was ecu overblijf sel uit het tijdperk van Victoria, ook de Engelschman heeft de stroefheid laten varen, waarachter hij zijn ge- HIERBIJ CEVEN WIJ EEN AFBEELDINC VAN HET IN AANBOUW ZIJNDE KENNEMER LYCEUM, WAAR- OVER WIJ ONLANC8 EENICE MED EDEELINCEN DEDEN. DE BOUW VORDERT COED. MEN REKENT DAT HET LYCEUM NA DE KE RST V ACA NTIE IN CEBRUIK KAN WORDEN CEN0MEN, voel en gevoelens placht te verber gen wel bewondert hij dat tijdperk nog. maar niet alle manieren uit dien tijd heeft hii overgehouden. Telkens wanneer een minister iete 'zegt, dat zijn partij bevalt, roepen er Labour- leden ..hear, hear!" (hoor. hoor) maar ook de Conservatieven laten zich niet onbetuigd. Spottend of iro nisch klinkt hun „hear, hear" bij een opmerking die hen prikkelt, op een oogenblik wordt er zelfs gejoeld, wanneer een van de Labour-manuen, bekend als het „enfant terrible" van de vergadering, een reeks van sDelle opmerkingen maakt, die ik door den afstand niet volgen kan. Plotseling ontdek ik Lloyd George. Achteloos zit bij op een van dé voorste banken van de liberale partij het grijze hoofd, het ietwat breedt gezicht laten geen twijfel over. En iuist op dat oogenblik komt hij in actie, vraagt of de Regeering in staat is. een mededeeling te doen qver de conferentie. Plotseling komt er ge spannen aandacht in het. Huis. Er is algomeene stilte. De verslaggevers, omstreeks vijftig in getal op de banken tegenover ons, buigen zich over hun papier. Macdonald staat, op, legt, een stapeltje beschreven papier voor zich en leest, langzaam en met nadruk, de blaadjes een voor een voor. Men weet, wat hii bij die gele genheid had mee te deelen. Dit is een historisch oogenblik. Er wordt mede deeling gedaan van onderhandelin gen. die succes beloven. Plotseling komt er beweging in het Huis. als Macdonald heeft uitgespro ken, Tientallen van leden loopen weg. De vergadering wordt een oogenblik geschorst- De zware tonen van Big Ben galmen door de open ramen naar binnen. Aanstonds wordt de zit ting voortgezet. J. C. P. HOE STAAT T MET de vergrooting van De Beurs te Hoofddorp? Aan het einde van de groote beurs- zaal te Hoofddorp prijken twee be schilderingen. Het eene stelt voor het Haarlemmermeer als een groote 'aterplashet ander© bet Haar lemmermeer in vruchtbare landerijen herschapen niet als symbool van ont wikkeling de Meertrein rijdende door de korenvelden. Alzoo „Voorheen" en „Tilara". Verder is nog een zin spreuk aangebracht van het groeien de koren en den bloeienden handel. Een c-n ander vormt een passend ge heel, dat direct bij heb binnenkomen van de mooie, groote zaal de aandacht trekt. „Groeien en bloeien", dat zijn wel de kenmerken waarop een levendige beurshandel is gebaseerd. En dat daarmede een sterke groei van het aantal beursbezoekers gepaard gaat, blijkt iederen Donderdag weer op nieuw aan de Beurs te Hoofddorp. Het is er dan zoo eivol, dat men zich niet dan met moeite door de menigte kan voortbewegen en een zitplaats kan verzekeren. Reeds eerder werd een plan tot uit breid in g door vergrooting of aanbouw ontworpen on de vereischte vergun ning daartoe aangevraagd, doch dc tenuitvoerlegging heeft tot heden. vermoedelijk met het oog op de hoo ge kosten daaraan verbonden nog niet haar beslag kunnen krijgen. Toch Z8.| de voorgenomen vergroo- t.incr van do prachtige lokaliteit op den duur niet kunnen uitblijven, om- dab de verwezenlijking van het plan inderdaad zou «trekken ten gerieve van het, steeds grooler wordend beurs- bözoekend publiek en bovendien aan een uitbreiding van den handel be vorderlijk zou zijn. Stadsnieuws Op den weg Beverwijk-Wijk aan Zee zijn 6 autobus-bestuurders bekeurd Een 6-tal autobushouders, rijdende van Wijk aan Zee naar Beverwijk kreeg proces-verbaal wegens overtre ding van de maximumsnelheid. Een oude gevel. Over eenige belangwekkende gevelsteenen. Het perceel Spaarne 35, hoek Hoog straat, wordt herbouwd. Die gevel dateert van circa 1630 en is dus bijna 300 jaar oud. We hebben hier te doen met. een gedeelte van een ouden gevel met veranderde onderpui. Oorspronkelijk was het een trapge vel, maar de trapjes zijn al jaren en jaren weg. Nog zien we ramen met tudorbogen met aanzet- en sluiisteenen en midden sluitstenen met maskers. Tot voor kort merkten we ook op boekblokken om den anderen als ban den op de penanten doorloopende en rijk versierde ankers op elk 'der pe nanten. We zeggen tot voor kort, want vorige week was men reeds be- begonnen met d>? afbraak. Merkwaar dig waren daar drie gevelsteenen, die cartouches vertoonen met voorstellin gen tut de geschiedenis van Jonas. Op den eersten steen ziet men Jonas in zee geslingerd, op den tweeden den profeet door den viech op het land ge worpen en op den derden zit Ivoj in dc schaduw van den wonderboom. De gevelsteenen zijn weer in den nieuwen gevel opgenomen. Tijdelijk zijn zij door luiken aan 't oog onttrok ken, maar voor beschadiging gevrij waard. Da winkel, die in dit historische hui6 gevestigd is, blijft daar, alleen de on derpui van het perceel wordt gemoder niseerd. Een autobusgids Wij" ontvingen vaa de uitgever» Centraal l'er!kantoor te 's Hertogenbosch een exem plaar van d6 Officieele Dienstregeling der Autobussen in Nederland, tevens uitgave van den bond van Bedrijfsautohouders. Deze dienstregeling bevat 700 intercom munale autobuslijaien I Wellicht kan deze gids n°g niet op vol ledigheid aanspraak maken, doch zeker zijn de uitgevers er in geslaagd alle be langrijke autobusdienslen in dit spoor boekje der autobussen op te nemen. Wij zijn dan ook overtuigd, dat deze uitgave zéé ton gerieve van het reizend publiek is. De ramp in Zeeland. Een inzameling te Haarlem voor de sSachtoffers. Het bestuur van de Zeeuwsche Vereeni- ging „Zeeland" alhier besloot, ten bate van de nagelaten betrekkingen van de bij den ramp van 13 Juli j.L omgekomen vïs- schers uit Vlissingen cn Arncmuiden, tot bot houden van een liefdadigheids-bijéén komst van in Haarlem cn omstreken woon achtige Zeeuwen. Aangezien in verband met de vacantie thans velen uïtstedig zijn, zaj die bijeen komst eerst in September a.s. kunnen plaats vinden. De penningmeester der vereeniging „Zee land", de heer B. J. van (Laere, Flores- etraat 52, te Schoten, zal echter gaarne nu reeds giften, ook van niet-Zeeuwen. in ontvangst nemen. De giften zullen worden verantwoord. Een Tuinconcert. „Harmonie Crescendo" speeit hedenavond in den Bron-tuin de „Fremersberg". „Harmonie-Crescendo", onder lei ding van den heer II. W. Hofmeester, geeft hedenavond een concert in den tuin van het Brongebouw voor dona teurs en kunstlievende leden. Als hoofdnummer zal gegeven worden o.a. ,,De Fremersberg" legende uit Baden- Baden, van Koeunemann. Indien de weersgesteldheid medewerkt, zal het concert zeker veel belangstelling trek- Uit de Tabaksindustrie Van het collectieve arbeidscontract Door de S samenwerkende organisaties van werknemers in de sigaremindustria is aan de leden een circulaire gezonden, waarin door de hoofdbestuurders o.a. het volgende wordt gezegd. Do 5 werklieden organisaties 6taam op het standpunt, dat de bestaande Coll. Ar beidsovereenkomst ook na 1 Augustus blijft voortduren. Hieruit volgt-, dat het onze leden verboden is na 1 AugustUB met mindere loon- en arbeidsvoorwaarden genoegen te nemen, dan de vóór X Augus tus bestaande. Dit geldt dus voor allo werklieden ongeacht of zij werkzaam zijn bij een georg n n is eer den of bij een ongeor ganiseerden patroon. Zou echter de oen of andere patroon aankomen met voorstellen tot verslechtering, dan moeten de werk lieden: Xe. deze verslechtering persoonlijk afwij- 2e. er direct bun fabriek6commissi<? of afdeelLngsbc-stuur mede ia kennis stellen, 3e. het afdeelimgsbestuur moet dit direct berichten a?.n zijn eigen hoofdbestuur. 4e, de leden mogen in ge^n geval zon der toestemming van hun eigen hoofdbe stuur het werk weigeren, ze moeten du» aan het werk blijven. De tol bij de Hillegommerbeek te Hillegom is afgekocht In bet verslag van den gemeenteraad van Hillegom (zie elders in dit (nummer) is te lezen, dat een regeling getroffen is om den oudorwetschen tol aan de Hillegom merbeek af te koopen. Weer een verkeersbeiemmering mindert De verbinding van Haarlemmermeer met Heemstede. Een auto bijna verongelukt. De rstauratie van re draaibrug over de Ringvaart bij Heemstede is zoo goed als gereed. Gelukkig maar, want het overzetten met het pontje hetgeen voor velen een groot on gerief veroorzaakt kan met het oog op het drukke verkeer moeilijk langer meer duren. Ook de brugwachters, wier trouwe plichtsbetrachting en moeitevolle arbeid op prijs worden gesteld, zul len in aanmerking genomen de primitieve hulpmiddelen waarover ze bij 't onderhouden van het ver keer konden beschikken blij zijn als de brug weer in gebruik kan wor den genomen. Er deed zich nog een incident vcor, dat ernstige gevolgen had kun nen .hebben. Twee luxe auto's waren de pont opgereden. Bij aankomst aan den overkant zette de chauffeur 'an de voorste auto deu motor aan, doen in plaats van vooruit ging de ivagen achteruit, waardoor de ach terste auto zoover werd terugge duwd, dat de achterwielen in het water terechtkwamen. Gelukkig bleef de auto op de pont hangen, zoodat de inzittenden, waaronder ook kinde ren. aan een groot gevaar zijn ont snap' WAARSCHUWINC. Met het oog op gevaar voor het ver keer zijn hoek Doelstraat en hoek Nicuwstraat borden geplaatst behelzen de de waarschuwing dat de tram in bel de richtingen rijdt. EEN VERZOEK. De commissaris van politie te Haar lem verzoekt dengene, die op 6 Augus tus j.i. des namiddags omstreeks 6 uur in de Groote Houtstraat een portemon- naie niet inhoud heeft verloren, zich te melden aan heL bureau van politie» l Smedcstraat, afdeeling reche**"

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1