HAARLEM'S DAGBLAD UNITED TELEGRAPH DE SCHIJNVERLOVING FLITSEN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1924 - TWEEDE BLAD DIENST VAN DE (Van (mien Balkanoorreepondent) BALKANVRAAGSTUKKEN Het Zuid-Slavische wonder Belgrado, 8 Augustus. De vergadering van de Skoeptachi- na, waarvan de voornaamste gebeur tenis de voorstelling van het nieuwe kabinet Davidovitsj ia geweest, bood een schouwspel, gelijk het ook overi gens aan interessante situatiee zeer rijke parlement van Belgrado slechte zelden kan bieden. Op de banken van de oppositie zat de grijze Paaitsj, de Zuid-Slavische pavour, omringd door zijn trouwe radicale partij, die hetn ti Is ministerpresident roovele jaren heeft gesteund en die zich ook thans in de veranderde omstandigheden als oppositie gelijk een trouwe phalanx londotn haar veldheer schaarde. He geheel© tribune was stampvol. Alles wat in Belgrado naam of beteeke- nis heeft woonde deze gedenkwaardige vergadering bij en alle lorgnons en tooneelkijkers werden op den „groo- ton oude" gericht, wiens patriarchale verschijning ook nog het middelpunt van het schouwspel bleef vormen, toen ministerpresident Davidovitsj aan het hoofd van de leden van zijn kabinet de zaal binnentrad en op denzelfden zetel plaats nam. waar ongeveer tien dagen geleden Pasitsj nog als onbe streden heerscher over het politieke lot van Joego-Slaviè troonde. Kr gebeuren nog wonderen. Wie had ooit geloofd, dat er een itardsche macht bestaat, die Pasitsj tegen zijn wil van de regeeringsbank kon verdringen f Ook Davidovitsj had dat nooit ernstig geloofd en thans, nu hii, achterover geleund zit in den die pen stoel van den ministerpresident, d:u door het zware lichaam van Pa- sits] nog is ..uitgezeten", ziet men op zijn gelaat als het ware de vraag: Is het werkelijk waart Ziin wij, de eeuwige oppositie, thans de regeoring en onze aanhanger» de mamelukken en is deze oud© man met d© witte baard, die met de majesteitelijke rust van ©en leeuw het huis opneemt, wer kelijk alechta de leider van de opposi tie en niet meer ministerpresident 1 Misschien ontwaken wij de volgende minuut, vervaagt de droom en is allen bij het oudet Maar de volgende minuut reeds hoort men de schrille bel van den president van do Skoon'-echina, Jovano-ritsj, dte opdracht geeft, de Voninkliikn beslui ten over het ontslag van het minis terie-Pasitsj en over de benoeming van het ministerie Davidovitsj voor te lo Zen. De geheele vergadering staat op. De plecht itrheid maakt een wnardigen indruk. Hef anders zoo luidruchtig college spant zich blijkbaar in. eer ernstige lijnt, voor deze stellig hiatori ecli© gebeurtenis te vormen, een histo risch e gebeurtenis ook" omd.it sedert hot bestaan van het koninkrijk voor het eerst alle gekozen afgevaardigden voltallig in het Huis aanwezig zijn en het parlement een getrouwe copie is van de samenstelling der bevolking van het land. I)e eerste vergadering, in het verdere verloop waarvan de nieuwo minister-president zijn uitv rig regoeringsprogram uiteenzette, heeft in het algemeen een bevredigen den indruk gemaakt. Regeeringspartij en oppositie «panden zich merkbaar in, om botsingen to vermijden, per soonlijke meningsverschillen uit te schakelen en den indruk ie wekken dat zij zich streng op zakelijk stand punt stellen cn den strijd op parle mentair terrein slechts willen voeren om het principe, dat Iwn scheidt. De regeeringspartij was natuurlijk in de meerderheid, maar een nauwkeurige inspectie van krachten en tegengcstel de krachten geeft toch voor ingewij den ©en nnder beeld, dan de naakte getallen. Do rcgeeringsmccrdcrheid bestaat uit de meest heterogene ele menten, die samenwerkten, omdat de vrees voor den «rooten ouden man hen bHeendreef. Achter den minister-pre sident Davidovitsj staat een kleine groep Servische aanhangers, enkele, tientallen Mohammedanen en Katho lieke Slovcnen en op den achtergrond tot voorloopigen steun zeventig Kroa- ten. die over leven en dood van do re geering kunnen beslissen. Do groote overwinning van Davidovitsj was, 'dat. •hij deze zeventig Kroaten het parle ment heeft binnengeloodst, nadat zij vijf jaar lang pertinent hebben gewei gerd, het gezamenlijk parlement bin nen te treden, omdat z.ij den staat niet erkend hebben. Dit succes valt niet re loochenen en het is belangrijk, I omdat het een eind heeft gemaakt aar een in wezen revolutionair optreden. Maar deze zeventig Kroaten, met hulp waarvan de regeering werd geboren, zijn separatisten. Zij strijden voor een zelfstandigen Kroatischen staat en zijn van dit principieel® standpunt geen duimbreed afgeweken. Hoe zal dus minister-president Da vidovitsj, die de vader van de tegen woordige grondwet wa6, den steun van de Kroaten kunnen behouden, wan neer zij met eischen voor den dag ko men Of hij geeft toe aan de Kroati sche eischen en dan verloochent zijn werk en wordt niet alleen 'door de oppositiepartijen gesteenigd, maar ook door zijn eigen Servische aanhan gen», of hij gaat niet op de Kroatische verlangens in, dan keeren de zeventig Kroaten zich tegen hem en hij heeft dan minder stemmen voor de regee ring als Pasitsj bij zijn val heeft 'ge had. i Tegenover deze uit heterogene ele menten geconstrueerde regeering, die van inwendige tegenstrijdigheden over loopt, staat de gesloten oppositie Men kan van de scheuring in do radi cale partij zooveel vertellen als men wil, men kan vertellen, dat zij albe- behalve eensgezind is en dat een splitsing niet achterwege kan blijven, manr dat zijn alle vrome wenschen. De laatste aJgemee.no vergadering van d« radicale partij heeft bewezen, dat van een broedertwist Pasitsj—Jovano- vitsj bij de radicalen geen sprake is. Dnar heerachr alleen de wil van Pa- sitsj en de jongeren beamen hetgeen hij re berde brengt zonder tegen spraak. Kort voor de opening van het par lement heeft de Kroatische boerenpar tij de receering. die zij in den zadel had geholpen, reeds een groote moei lijkheid veroorzaakt, Zij had op ver zoek van den in Moskou vertoevenden partijleider Raditej, met algemeene- sremmen een resolutie aangenomen, dat z j zich bij de boereninternationa- le van Moekou aansluit en zich met alle verklaringen van Dr. Raditsj ac- coord en solidair verklaart. IV ophef, die op het oogenblik ge maakt wordt over het Kroatisch- Russische nrcoord kon niet op een on- gunstiger tijdstip plaat» vinden dan thans, nu de oppositie er naar streeft alle wapenen tegen do rogoering te verzamelen en nieuwe strijdmiddelen op de been te brengen. N'a deze reso lutie was men in politieke kringen reeds algemeen van oordeel, dat de poeitie van de regeering ondermijnd was. Misschien was dit ook het geval geweest, indien Pasitsj alarm had ge blazen. Maar dat heeft, hij niet ge daan, want zijn plannen strekken ver der, dan dat. hij Davidovitsj door een tactische fout van de Kroaten zou la ten falen. Hii heeft met zijn oppositie heel andere doeleinden op het oog. Er moet bewezen worden, dat samenwer king tusschen Serviërs ©n separansii- scho Kroaten onmogelijk is, want zij leidt tot ontbinding van den staat Dit. bewijs nu kan alleen worden bij gebracht, wanneer Davidovitsj door de oneonigheid van zijn eigen partij- genooten faalt. In de regeering van het koninkrijk S. H. S. zijn slechts S Serviërs veriegenwoordigd en 7 ande re nrit ionalen. ..Hebben wij daarvoor vijf iaar ge bloed en de helft von ons volk laten slachten, om in eigen huis'door dege nen, die wij bevrijd hebben overwel digd en onderdrukt te worden?" roe pen de Serviërs. En omdat deze ge dachte van onderdrukking voor het Servische volk onverdraaglijk is, go- looft in het geheele land feitelijk nie- mand er in ernst, aan, dat deze laat ste oplossing van de crisis een defini tieve oplossing zal zijn. Integendeel men venvacht stormachtige tijden in het politieke leven. Do groote ruzie tusschen volken en stammen van het koninkrijk wordt thans voorbereid. Wanneer echter de parlementaire re geling mislukt, wat blijft er dan nn- ders over dan een strijd op leven en dood? Daarom verwacht het land met bevend hart het verder lot van het kabinet Davidovitsj. Dr. L. MATAJA. Binnenland Een vliegtuig over den kop geslagen De Inzittenden ongedeerd Maandagavond omstreeks half zes heeft een militair vliegtuig uit Soee- terbere nabij Bergen on Zoom een noodlanding moeten maken. Daarbij 6tuitte het vliegtuig op een 6tuk spoorrails, waardoor het over den kop sloe?. De beide inzittenden, een ser- geantvlicger en een waarnemer, zijn cr zonder letsel afgekomen. Het toe stel is ernstig beschadigd,'t zal worden gedemonteerd om naar Soesterberg ie worden vervoerd. DE BORSTKAS INGEDRUKT. Dinedagochtend is de 20-jarice II. Kuipers op de Bornschestraat te Al melo beklemd geraakt door een wagen met ijzeren platen. Zijn borstkas werd ingedrukt. Bij aankomst in het zie kenhuis bleek )<G te zijn overleden. Het Rijks-reclamebureau Bezwaren van den handeldrij- venden en Industiëelen middenstand De Bond van besturen van vereeni gingen, behoorende tot den handel- drijvenden en industrieelen midden stand, 's-Gravenhage, hc-eft den mi nister van financiën te kennen gege ven, dat z.i. de oprichting van het Rijks Reclamebureau voor den broe den middenstand in handel en bedrijf een stap ia, die z.i. ervan getuigt, dat de regeering te dezen aanzien geen beginselen huldigt, die leiden tot ver sterking van de basis, waarop particu lieren op eerlijke wijze den strijd orn het bestaan kunnen voeren. Het Rijk onthoude zich van reclame. De bond zal gaarne aan de landelij ke middc-nstandsvereenigingen en den handel de verdere jjrincïpieele bestrij ding van deze nieuwe staatsconcurrcn tie overlaten, doch verwijst ten deze naar zijn strijd tegen het Rijkskoop- hureau, waartegen inmiddels tal van Kamers van Koophandel evenzeer zijn opgekomen omdat ook deze staats bemoeiing te ver gaat. Het feit dat nog dezer dagen ge meld werd dat meubelen voor het nieuwe telegraafkantoor te Rotter dam in gevangenissen zijn gemaakt, doet den bond vragen of de regeerinv hij al deze maatregelen niet handelt in het nadeel van bonafide indus trieën. Een sluitende Benrnoting te Amsterdam Geen belastingverhooging Het is B. en W- van Amsterdam ge lukt de gcmeentebcgrooting over 1925 sluitend te make t, zonder dat, het saldo van het reservefonds geheel of gedeeltelijk gebruikt behoefde te wor den. Dit saldo, bij bet opmaken der vorige begrooting bedragend j 3.100.000, blijft du intact, wat in sluit. dat er geen belastingverhooging zal koincn. Dat het, al kon op deze begrooting geen ontvangst uit de nooduitkeering worden geplaatst, 6n a! is de pen- sioenuitkecring sterk tegengevallen, toch is gelukt de begrooting sluitend te maken, vindt, -iaar de ,.N. R. Cl." verneemt, zijn oorzaak in de over schotten van de rekenipg 1923. die een batig saldo van ruim f 4.000.000 aan wijst. GENEESKUNDIGE KEURING VAN CHAUFFEURS. Het hoofdbestuur der Nederland - sche Maatschappij tot bevordering der geneeskunst heeft een adres gezonden aan den minister van Waterstaat in verband met bet bepaalde bij art. 17 van de gewijzigde motor- en riiyviel- wet waarbii een verklaring geëisch: wordt, afgegeven door een hier te lande tot do uitoefening- der genees kunde bevoegd persoon on waarbii d© minister of de commissaris bevoegd is de verst rekking van een rijbewijs bovendien afhankelijk te «tellen van de overlegging van een verklaring van één of meer door hem aan te wijzen geneeskundigen. Het. hoofdbestuur acht het onge- wenscht. dat genoegen zal worden ge- nom©n met. een huisdoktereattest, of de verklaring van een geneeskundige. (Hierop is bii geleeenheid van de al gemeen© vereaderine der Maatschap pij te 's-Gravenhage bijzonder de. na- WAAR ZULLEN WIJ ELKAAR ONTMOETEN een stilte, terwijl elk op een verstandig voorstel van de(n) ander wacht plotseling beginnen bei den tegelijk een voor stel te doen en je vrouw stelt voor de modiste o nee, 'dat kan niet, de lunch room nee, daar ben ik niet lü do buurt-, tot 't je ein delijk lukt en je de te lefoon ophangt en je af vraagt of je 3 uur of 5 uur hebt afgesproken. druk gelegd, o.a. door dr. Tjeenk Willink uit Zeiet, aio deze zaak aan de orde stelde en de volkomen instem ming der vergadering had). liet hoofdbestunjj deelt tenslotte den minister mede. dat de Maat schappij een commissie heeft benoemd om rapport uit. tc- brengen over ge neeskundige keuring en psychotech nisch onderzoek van chauffeurs en dat zij voornemens is den minister ie ge legener tijd in kennis te stellen met liet te verwachten rapport van deze commissie. In deze commissie hebben ziting de hoeren dr. H. J. F. VV. Brugman, directeur der Bosstiehling te Groningen. prof. F. Rods te Utrecht, dr. J. G. Schnitzler te Arn hem, dr, G. van Waybur? (e Am sterdam, prof. S. D. Wiersma te Groningen en dr. P. Th. van Wulff- ten Palthe te Soesterberg. Brand op een stoomschip in de Rotte dimsche haven. Een moeilijke blussching Het persbureau Vas Diaz meldt ons uit Rotterdam Dinsdagmiddag kwam het stoom schip Feodosia" met brauu m ue la ding in do haven alhier aan. iladat de luiken van het voorruim, waarin een groote partij geperste koeken was ge laden, door reddingsbrigades waren opengelegd, werd een onderzoek met rookmaskers ingesteld. Branweerhs- den vonden in aït voorruim niets van den vuurhaard zoodat vermoed werd dat de brand in het tusschendek, gela den met balen tabak en kisten olijven, zich zou bevinden. Deze lading was bestemd voor Hamburg. Daarachter, dus in het achterste deel van het schip, bevond zich de lading voor Rotterdam, bestaande uit rogge en tarwe. Toen het middonruim was geopend vond men ook daar niets van den brand. Wel was de lading warm, waar door de kapitein vermoedde dat de vuurhaard zich onder in genoemd ruim bevond. Ilij voelde echter niets voor watergeven, omdat dan Ja ge heele voorraad tabak en olijven zou beschadigd worden. De cargadoors firma Scniosser had reeds twee dagen tevoren uit zee bericht van den kapi tein ontvangen uat er brand aan boord van de „Feodosia" was, maar had niet de minste maatregelen genomen. De heer Willinge, havenmeester al hier, gaf bevel dat onmiddellijk lich ters langszij moésten worden ge bracht opdat het graan door een ele- 'ator zou kunen worden gelost. Daar- •p wachtende legde men ae toegangen tot het ruim dicht met zeilen omdat aders liet vuur ju worden aange- akkerd. Nu en dan zagen de brand weerlieden, vermoedelylT door de gas sen, die zich in het ruim vormden, de zeilen opbollen. Daarom werden zware ijzeren balken over die zeilen gelegd en men dacht op die manier het vuur te smoren. Om vier uur echter had een rij sterke explosie iplaats in het voor ruim waardoor zeilen en balken to taal werden weggeslagen terwij! ook het ijzeren schot dat het- voorruim van het tusschendek scheidt, geheel werd weggedrukt. De kapitein vond het toen raadzaam dat. water werd gegeven. De drijvende stoomspuit „Havendienst 3" wierp met twee zware stralen een groote hoe veelheid water in het ruim terwijl ook twee stralen op de stoompomp van het schip aan do blussching deelnamen. Nadat ruim drie kwartier water was gegeven werd gestopt. Intusschen was de elevator gaan zuigen en alles wees er op dat men het vuur onder de knie had. Na gepleegd óverleg rukte de brandweer in er werd door den kapi tein "n wacht aangewezen die nauwge zet toezicht hiekl.De lossing ken echter ongestoord doorgaan. IN BRAND GERAAKT, Bij bet spe len door kinderen met lucifers op open veld te Roosendaal geraakten de Moederen van bet 7-jarig doobtertj'e van F., in brand, Met ernstige brandwonden werd de kleine opgenomen en naar liet ziekenhuis gebracht. DR. G. H- FABIUS. Dinsdagmiddag is bij" het baden in de zweminrichting te Bussum plotseling over leden dr. 0. H. Fabïus, directeur der Gooi- sche TI. B. S. Benige jongens hadden gemerkt al dus bet Ilbld. dat in bet volle zwembad een der zwemmers te lang onderbleef. Zij waarschuwden den badmeester, die enkele oogenblik ken latc-r dr. Fabius naar boven haalde. Deze had reeds tevoren tweemaal gedoken. Ijlings ontboden geneesheeren pasten gedurende drie kwartier kunstma- tige ademhaling toe. F.en der zoons was bij het ongeval aanwezig. Dr. G. II. Fabius. 15 Juni 1877 geboren, is sinds de oprichting, ongeveer twaalf- on-e«n-ha!f jaar, der Gooische IT. B. S. te Bussum. directeur dezer door particulie ren gegrondveste inrichting. Tevoren was hij twee jaren verbonden aan de II. B. S. te Dordrecht, waar hij wiskunde doceer de. De thans overledene, reserve kapitein der infanterie, is ook bij het reserve kader een gaarne geziene persoonlijkheid ge- Feuilleton Naar betEngelach van BERTA RUCK. 56) „Nu. wat zou het dan nog!" vroeg ik. „Waarom deed u het, juffrouw Trant?" Ik keek den anderen kant op. Ik was ffcheel in opstand, maar voelde mij tegelijkertijd hulpeloos. Eén ding zou hij echter niet van mij te we- toa komen. „Waarom moest u weggaan?" „0." riep ik, „waarvoor tracht u toch te weten te komen, wat alleen mijn zaak is? Mag iemand, dio of ficieel verloofd is, ook al niets achter houden?" „Ileel goed", zei hij nog woeden- dor, „maar u zult toch niet kunnen roggen, dat hij niet verliefd op u „Wat doet dat er too? Wat maakt dat voor verschil? Dat is al eeuwen geleden, laten we zeggn weken gele den. Iu allen geval behoefde ik dat niet to wrteÖOTu maar. nu wij toch aan liet zaken behandelen zijn wil ik u wel moedeelen. in het geheim, dat ik zijn aanzoek heb afgeslagen". „Hebt ii dat gedaan?" vroeg hij haastig. Was dat voor onze overeen komst?" „Neen, even later". „Zoo. U meende-t dus, dat u niet vrij was. Anders Zoudt u zijn aanzoek ander wel aangenomen heb ben „U hebt geen recht, dat te vra gen?" „Dat weet ik," zei bi] knorrig, „maar hebt ii hadt u het recht, mij zoo er in te laten loopen, wat hem betrof?" „Dat heb ik nooit gedaan", zei ik vinnig. „U gelooft toch Wel, dat het gisteran avond toeval was?" „Ja", zei hij, „maar u zult moeten toegeven, dat. sommige dingen wel wat geheimzinnig lijkon". „Geheimzinnig? Praat u van ge heimzinnig, waar toch alles, waar voor u mij noodig hadt, zoo n geheim voor mij was! U hebt m j nooit ook maar net minste er van mecgedecid". „Dat kon ik ook niet. Ik zcu het u later verteld hebben; maur om op dien anderen terug te komon Hij hield op, want een vriendelijk oud mannetje was naast ons komen zitten en begon kruimels te strooien voor de mugschen. die oo het pad TPflÖPPXQiQS'on,- „Ik kan het u hier niet mee deelen „Ik ben een beetje doof", zei de weldoener dor musschen, terwijl hij vriendelijk opkeek, „en niet jong meer ook. Let u dus maar niet op mij". Still Waters keek, of hij hem wel op wou eten. „We zullen een eindje opwandelen als ii er niet tegen hebt", zei hij kortaf. En het lijkt mij, nu dat wij sa men urenlang Battersea Park op en neer liepon, en het altijd maar had den over dat telegram en niets met u te maken en ja. maar ik had ten minste het recht Wij liepen om het meer heen, langs de rivier, over het grasveld, steeds pratend, pratend en waar toe? „In allem geval", barstte hij ein delijk uit, „sta ik u niet langer in den weg". Dat maakte mij wanhopend. „Bedoelt u". riep ik, wat betreft een mogelijk huwelijk met meneer Vandeleur?" „Precies". „Moest ik dat verdragen? Moest ik hem heen laten gaan, denkende, dat ik zóó was? Moest ik hem toe staan, om later, (als hij later nog eens aan mij denken zou) mij zich ,voor te efcellen, als heel tevreden met VAN HAARLEM'S DAGBLAD zult ontmoeten maar waar keerd is, stel je vroolijk het stationsplein voor alle verworpen, omdat je elkaar zeker zoudt missen iemand zooals Sydney, die in zoo'n tenue kon rondloopen en die zijn brood niet. zou kunnen verdienen, al hing zijn leven er van af? Het was mij niet mogelijk. Ik zei dus zoo duidelijk als ik kon: „Als hij zijn affecties niet reeds op een ander meisje had over gebracht op het meisje dat hij gisterenavond naar do boot voor Ier'and had weggebracht, als u het dan weten moet, als hij de eeo.ge man op een oubewoond eilani was, dau zou ik Sydney Vandeleur nog niet willen trouwen. En u behoeft niet te denkcra. wat mannen altijd doen, dat de druiven zuur zijn" ging ik voort, voor hij er nog een woord tusschen kon brengen. „U kunt er Cicely naar vragen, of ik haar, dien middag, dat we samen thee dronken, niet bijna belredigd heb, uoor liaar te laten zien. wat ik van hem dac'nt, hoewel hij toen nog meende, dat hij verliefd op mij was Ilier moest ik even ophouden, want een verdwaalde cricketbal had zijn hoed afgegooid en hij moest dien weer oprapen en gooide daarop den bal terug naar den kleinen speler. „em wat betreft, het gekke figuur dat ik ii zou hebben laten slaan, meneer Waters, wat ik dan? Wat voor excuses hebt u, wat betreft dat andere meisje? Ik yvas in allen geval officieel met u verloofd. En en in dio capaciteit, had ik er ook wel wat teven kunnen hebben, dat u haar zooveel oplettendheden bewees". „Wat. is dat nu?" zei hij en bleef midden op het pad staan. „Wan neer hebt u mij met een ander meisje gezien f" „Wel, gisteren en eergisteren". „Wat 1" vroeg hij. „Bedoelt li de dochter van Monsieur Charrier?" (Wie dacht hij dan? Het voor stevenbeeld soms?) „Natuurlijk bedoel ik Mademoisel le Charrier". ..Odette Charrier? Hoe komt u c-r bij? En hij proestte het uit en lachte bijna even luid als Tneo zou gedaan hebben. Ik keek hem aan en zag, dat zijn geheele gelaat anders stond. Zijn oogen lachten vroolijk, en Ilij straal de van verrukking, naar bet mij toescheen.... „Wat moet zij voor hem zijn!" dacht ik, „dat haar naam alleen zijn gelaat zoo opeens verhelderd heeft!" „0, dat is heel iets andere!" zei hij lachend. „Ja, voor u is het heel wat an ders. U kunt met een ander meisje doen, wat u wilt maar n zoudt het mij niet toegestaan hebben, om zoo familiaar met een anderen man te zijn U moet niet gecompro (Nad ruk verboden.? De moord in de de Riemerstraat. Een spoGr van den dader? Naar de Resb. verneemt, heeft zich eenfr gen tijd geleden bij de politie een dam< gemeld, die verklaarde dat zij op den mor. gen van den moord omstreeks half ell een man eag komen uit d© woning van den vermoorde. De man, die eenigszins zenuw, achtig deed, was gekleed in een lichtgrij» costuum, waarop volgens de dame bloed vlekken aanwezig waren. Verder droeg hij een grijzen hoed en had hij een bleek, glad-gc-schoren uiterlijk. Dit vage signalement is naar alle poll- tiebureaux in ons land verzonden, met verzoek tot aanhouding van een dergelijk persoon, ier confrontatie met genoemds dame. Tevens vernam het blad, dat de poliido thans in 't bezit zou zijn van een stukje papier, zeer waarschijnlijk een gedeelte van <vn der bladzijden welke bij den moord uit het kasboekje van den verslagen© zijn ge scheurd. De aanteekeningen, daarop ver- meld, zouden eenig epoor aanwijzen om. trent den persoon op wien deze aan tee. koningen betrekking zouden hebben. Naar dezen persoon wordt gezocht, maar tot nu toe was hij onvindbaar. VERDRONKEN. De drie-jarige J. D. is in het Mollegat te Rotterdam al spelen de te water geraakt en verdronken. 't Lijkje is een kwartier later opgehaald. het laatste slachtoffer van de vissc hersramp. Het lijk van het ISo en laatste elachlof. fer van de visschersramp te Vlissingen! op 18 Juli j.l. is te Noordwijk-Binnen aan gespoeld. GRATIFICATIE OPGEHEVEN. De ..Ambtenaar" deelt mee, dat bij ontslag van kommiezen der belastingen de grati ficatie van f 40 voortaain niet meer zal worden gegeven. incezonden mededeelincen a 60 Cts. por regel. Aan de Kliniek voor TANDHEELKUNDE Ged. Oude Gracht 84, zal tot naïef, aankondiging geen spreekuur gehou den worden. Gedurende dezen tijd kunnen patiënten welke zich van kunsttanden of gebitten willen voor zien zich bij de zusters der inrichting laten inschrijven. Voor den midden* stand kliniek van 13 uur, voor min- dergegoeden of ziekenfonds kliniek' 'b morgens van 9U uur. mitteerd worden, maar u kunt mij toch zeker niet vertellen, w_aarom u zoo vrij met haar kunt omgaan?"' „Neen", zei hij. „Dat akelige ge. heim!" „Maar nu alles tusschen ons! uit is, ons contract verbroken, .waarom moetan wij er nu steeds op blijven doorpraten Toen bemerkte ik, dat ik den adem Inhield. De angst bekroop mij, dat hij mij aan mijn woord zou houden. Ik wist tegelijkertijd, waarom ik me zo® angstig voelde. Als wij ons gesprek slechts voort konden zetten, zou mi/ dat reeds voldoende zijn! Al die uren, dat wij zoo sametn had* den loopon praten, had ik ieder minuut meer eu meer gevoeld, dat. wat hij ook verkoos te zeggen, hoe Ilij mij ook de les las en mij voor- schreef, wat ik moest doen en wat' ik niet moest doen, het geluid alleen van zijn stem mij olies was. Of ik in Battersea, Anglesey of waar ook zou wezen, maar met hem, het zou mij alles zijn. Hij gaf niet om mij, maar mijtf hart behoorde hem hopeloos toe. (Wordt vervolgd)#

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 5