OM ONS HEEN De Groote Witte Weg te New-York 42e Jaargang No. 12626 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 16 Augustus 1924 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maandenVoor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3-57)^. Franco per post door Nederland f 3-87^4. Afzonderlijke nummers fO.lij. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post fO-65. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1 -75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten bet Arrondissement dubbelen prijs. UITGAVE OER N.V. LOURENS COSTER Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA ZATERDAG 16 AUGUSTUS. Bioscoopvoorstellingen. Haar!em«che Vereeniginc Maat schappelijke Zorg voor Zieken. Bui tengewone ledenvergadering in het St.-Elisabeths Gasthuis te 8.30 uur. Luxor Tearoom, lederen middag en avond concert. Café Heidendaal, Jansweg. Con- ZONDAG 17 AUGUSTUS. «Schouwburg Jansweg. Bioscoop, voorstelling 2.30 en 8 uurHet kind van Parijs. Melkinrichting voorheen Van Brug gen dn den Hout). Strijkconcert. Kleine Vereeniging. Kleine Hout straat. Muziek. Café-Restaurant ..I.ion d'Or", Kruisweg 36. Concert van 8-11 uur, Tea-room I.uxor-Theater. Gr. Hout straat: 's middags 3.30-—5 30 en des avondB 811 uur: Concert. Cinema Palace FoyerMiddag- en Avondconcert 3.305.30 en 811 Uur. Café Heidendaal. Jansweg. Con cert. Cineraft-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 x. n.m. af. Theater „Da Kroon" Groote Markt: Bioscoopvoorstelling van - u. n.m. af. Luxor-Theaier,. Groote Houtstraat Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Scala-Theater, KL Houtstraat 77 BioeCoopvoorstellin- van 2 u. nm. af. Atlanta-bioseoop. Zijlstraat. Bios coopvoor: 'tiling van 2 u. nam. af. Bloem endaal: Hotel-restaurant Rusthoek. Con cert van 7.4511 uur. MAANDAG 18 AUGUSTUS. Schouwburg Jansweg. Bioscoop voorstelling 2.30 en 8 uurliet kind van Parijs, Cinema-Palace. Grooto Houtstraat Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Theater ..De Kroon". Groote Markt Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor-Theatcr Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 2.39 en 8 uur. Scala-Theater. KL Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling. 8 uur. Arlanta-Mowoon Zijlstraat. Bios coopvoorstelling 8 uur. No. 3355 Schetsen over Engeland. V Wembley Wie Wemblev bezoeken wil kan daar al naar vorkiciing, één dag, drie dagen of zeven dagen over doé». De officieele gids heeft daarvoor pro gramma's opgemaakt, leder die Wembley afhandelen wil op één dag. moet meteen maar zijn doodkist, bestellen. Hit zal die 'a avonds noodig hebben. Wie het werk verdeelt over drie 'dagen moet zich voorbereiden op de teleurstelling. dat hij een groot ge- dee!:» onbezocht heeft moeien laten. Wie er zeven dagen aan besleden wil moet een gedeelte van zijn vermo gen wisselen in shillingshij zal daarna een leege beurs hebben. Er is mii gevraagd of Weinbley duur i». Wat betekent eigenlijk het woerd duur? Ik zou zeggen, dat iemand geld uitgeeft waarvoor hij geen genoegen gehad of leering ge vonden heeft. In dien zin is Wemblev niet duur. Er is veel van dien aard to beleven. De reis naar het graf van Toet ankh amen bijvoorbeeld zal. denk ik zoo. vijfhonderd gulden kosten en dan moet do reiziger nog goed kunnen rekenen; een bezoek aan de naboot sing op Wemblev kost een shilling on als hii zich allo* uit laat leggen door de Arabieren die do uitstalling bewaken, nog wn shilling er bij, De bezichtiging van den Prins van Wales in boter noen, het is geen vergis sing van den zetter, ik zeg in boter kost niemendal, dan de shilling entree voor de j»cht-ele tentoonstel ling. Iö dat duur' Het is gemakkelij ker. den oudsten zoon van don ko ning in levenden iiive te zien (hij vertoont zich vaak) dan in boter, Weliswaar is hij in boter «Heen mor gen# vroeg of 'e avonds la«t te zien. Tusschen die twee momenten in «taan er namelijk veel te veel menschen om heen. Precies sk met hot vermaarde poppenhuis van de koningin zolf, waarvoor overigens ook geen afzon derlijke toegangsprijs gevraagd wordt. Waarom kost Wemblev dan veel geld Omdat do atmosfeer daar door een zonderlinge omstandigheid waar voor niet zoo dadeüik een verklaring te vinden is. gevaarlijk is voor de voornaamste Engelsche munt. dep shilling. Die schijnt er namelijk nci- ii iet wegsmelten. Voor al uit Hollandsche zakken. De shilling vertegenwoordigt in het Nederland- sdie muntbcgrip zestig cents. Iete meer dan twee kwartjes, zeg je tot je zelf, Wat betcekenen nu twee kwart jes! Maar nu komt het vermen!gvul- digitigegetaL u weet wel. dat nood lottige cijfer, waardoor onze belastin gen zoo geheimzinnig opgejaagd wor den. In I-Ingeland kost iets al gauw een shilling zes. of twee shilling zes of drie shilling zes. Die teikcii6 tc-rug- keerende ze», stelt pennies voor. Een penny ie een stuiver, Wat beteekent nu een stuiver, niet waar? Maar let nu eens op. wat siuivers beduiden, wanneer zo onveranderlijk met hun zessen komen? 1 sli. 6 as 90 cents Ilollaudsch, 2 sh. <5 f 1-50. 3 sh. 6 f 2,10 en zoo voorts, reken zelf maar uit. Nu wordt hei shilling-smelt- prooes misschien duidelijker en met een verklaarbaar, waarom de aardige, gezellige pondsbriefjes. die twintig shilling waard zijn, zoodra ze in shillings werden gewisseld, geen spoor in uw zak meer achterlaten. Buitenlanders klagen <r over, dat liet verblijf in Nederland duur is, om dat het berekend wordt naar guldens. Dal is niet juist. Op een gulden let je nog. Je verliest hem niet gauw uil het oog. Maar iets onschuldig-kleins als shilüngen vergeet je en wat doen de rakkers? ze smelten bh tientallen tegelijk uit je zak weg. Wie nu nog niet. weet o' Wembley al dan niet duur is kan ik niet wü?er maken. Hij moet het zelf maar pro- beeren. Er zijn verschillende groote gebou wen. Van buiten zien ze er al groot uit, Yun binnen zijn zo nog grooter. Ik kan niet uitleggen lioe dat zoo komt. Waarschijnlijk is het een op tisch bedrog. De meeste menscheu o- men er binnen met het plan. een al- gemeenen indruk te krijgen van wat er tentoongesteld is. Zij gaan dus langs het eene gangpad heen en kee- ren langs het andere terug. Om bot singen te voorkomen moeten ze oven- wel niet enkel letten bijvoorbeeld op al de machinerieën, die in het indus- iriepaleis rechts en links opgesteld zijn, maar ook op de nu-uscheu die ze tegenkomen. De Engelscuman is wel niet erg kwalijknemend en met de verontschuldiging sorry het spijt me) uitgesproken sorrie. alsof Je voort durend je huishond toespreekt, kun je veel goed maken, maar die voort durende botsingen zi n toch niet ple zierig. 'k Heb aan iemand die zoo deed. gevraagd wat hii nu wel ont houden had; hij zei: ..alleen ©en heele verzameling groote wielen en een tul band". De laatste van een Arabier, die hem als hoofddeksel droeg. Neen, dit is de methode niet. .Te doet zoo: wanneer je een machine in het oog hebt gekregen, dan blijf je dasrhij. Een locomotief i ijvoorbeela, Jc bekijkt hem hcelemanl, uit- en in wendig. je vraagt alles waf er over to vragen is. alsof jo van plan was, over veertien dagen een nieuwe spoor lijn te beginnen. Daarna verdw ih je Hit het paleis der industrie. Zoo vw-t je althans wat een locomotief is. De rest laat Je dien dag chipten. Als je lust hebt keer je de» volgen den dag terug om bijvoorbeeld ec-n electromotor to bekijken. O' een vlieg tuig. ..In beperking toont zich de meester" is een volzin, die nergens lictor van pas komt dan op de ten toonstelling te Wemblev. Natuurlij'' komt hier geduld hij te pas. Maar ook dat is een noodzakelijke deugd. Het kan bijvoorbeeld ziin. dat je met. do beste verwachtingen liet paleis van Canada binnen s'.iot, Daar ziin crToofe panorama's of diorama's van Cnnadcescho landschappen opgesteld. Misschien wel twintig. Maar ze zijn als ik zoo zeggen mag bezet. Voorloo- pig is er niels van te zien, dan rug Deze foto Is waarschijnlijk do mooiste die ooit bij avond genomen Is van Broadway, bekend om zijn vele licht reclames als do Crooto Witte Wog, to New-York, of oenige andere groote- ctads-bculovard. ZIJ geoft oer. zeer realistisch kijkje op het verblindende schijnsel van den vcrllchton vorkoorsader in de reclame- stad bij ultnemendhold. Mon lotto op het groote aantal auto's, terwijl op dit late avonduur geen voetganger te zien Is, behalve eon enkele verkeersagent. gen en niet eens Canadecscho rug gen, maar doodgewone Engel-che of andere Europeesche ruggen, 'die je op Trafalgar Square of in Regent- street. midden in Londen evengoed bij honderden zien kunt. Dringen helpt niet. Men dringt trouwens in Engeland weinig of niet. 'Dus is geduld liet eenige middel, om de Canadeesche landschappen te zien. Natuurlijk is het met andere groo te gebouwen niet anders De lijd wordt wel verzoet door kleine verma lten. zooals het eien van appelen in het Canndeeschc gebouw of door het smullen aan ijs, dat keurig verpakt in doosjes overal te krijgen is je neemt daarbij een kartonnen lepel tje van rle hoop en gooit het een en het ander na gebruik in een van de groote prullemanden. Het spreekt van zelf, dat op deze tentoonstelling de Engelsche regee ring haar eigen paviljoen heeft. Wij moeten immers bedenken, dat er om welke redenen dan ook van deze ex positie reclame moest uitgaan voor wat de Engelschman met trois noemt „the British Empire" hei Britsche Ilijk in al zijn geledingen, vertakkin gen. bezittingen en rotectoraten. Welnu, wij loeren in dat pavil joen, dat het bevolkt is met 4(50 mil- iioen menschen men sihenkt mij wel de duizenden. Er hangt ook een kaart van de oceanen, de marine wordt er in actie voorgesteld, het hel denfeit van den aanval op Zcebnigge. de Belgische haven die tijdens den oorlog door de Duitscher- gebruikt werd, afbeeldingen van veldslagen uit den grooten oorlog, mededeellngen over mijnen, tropische ziekten, o zeesclien handel en wat al niet meer. Maar vóórdat ik weer lot een op somming venal, stap ik van dit on derwerp af. Alleen één opmerking nog. Wij zijn gewoon, de eilanden aan de overzijde van liet Kanaal, ge zamenlijk Engeland te noemen. Dit is onjuist, hun officieele naam is Groot Brittanjo en Ierland en hoe los Ier- land er bij hangt, weten we nu wel uit do geschiedenis van de laatste ja ren, lezen we ook nu weer in de be richte» over do twisten beireffende de greusregeling tus clien Ulster cn de lereche republiek, oigar -zelfs de verhouding tusschen de eigenlijke En 1 gelachen c-n het derde volk, de Schot teD is niet zonder zijn eigenaardig© moeilijkheden. De Schotten laten zich heelwat voorslaan op hun bekwame mannen en een feit is. dat eer, groot gedeelte vnn de tegenwoordige Ministers Schoften ziin, bijvoorbeeld de Premier Ramsay Mn-Donald zelf. De Engelschen op hun beurt drijven een beetje den spot met de Schonen, met hun uitspraak van d- taal. met hun whiskey, waarvan rij o erigt ooJt niet afkeerig zijn en vooral met hun zuinigheid, die. als wij de Engel schen mogen gelooven. dikwijls in gie righeid ontaardt. Wemblev heeft na tuurlijk ook al weer aardigheden ter koste van do Schotten opgeleverd. Een inwoner van Edinburgh, zoo heet het, had dagen en nachten geloopen orn de tentoonstelling te paan zien; helaas, toen hij te Wembley aange- komen was. moest hij onverrichter zake terugkeeren omdat Pij geen kans zag over den muur tn klimmen. Zoo gaan er ook vele verhalen over een andere Schotsrhe ,d, Aberdeen. Do passagier op een schip maakte d< opmerking, dal; hij geen zeemeeuwen zag; ,,ik had altijd gehoord", zei hii. .dat zij mijlen ver met een schip mee vlogen, om brokken voedsel, die hun door de schepelingen worden toege worpen". - „Dat doen zij ook" ant woordde de kapitein. ..maar di( schip komt van Aberdeen". De Schotten op hun beurt beweren, dat wanneer vreemdelingen in Lon den den weg naar Wemblev vrazen. zij steevast ten antwoord krijgen: ..u moei zoo en zoo gaan. maar ik beD er zelf nog niet geweest.". Waarschijn lijk was dat. vóór den namiddag, waarop wij met honderden op het sta- tionsperron stonden te wachten op den trein, die ons terug zou brengen naar Bakerstreet en die zóó rol liep, dat wij met anderen "eperst stonden op een balcon. Toen waren er dus Londenaars genoeg die teruggingen En 'n bijzondere eigenaardigheid van den rit was, dat er geen licht in de wagens brandde, ofschoon de trein lange tunnels passeerde, Juist toen we in Bakerstreet. aankwamen, floep ten de lichten aan. Als ei Schotten in dien trein gezeten hebben, dan valt. de eerstvolgende aardigheid ten koste van do zuinigheid van de En gelschen uit. Er schiet mij te binnen, dal ik bij het opsommen van de vervoermidde len er toch nog een vergeten heb: het kunstmatige meer, waarop de be zoekers in motorbootjes kunnen- varen. Het is inderdaad bewonderenswaar dig, wat het hetuur al mol uil vond om de expositie aantrekkelijk Ie ma ken. Men denkt toch niet- dat er een danszaal ontlveekt? Hoe zou dat mo- eclijk wezen in een tijd. nu velen maar liefst zoowat door het ]pven heen steppen? Duizmd paren kunn"n er dansen in do open lucht op de to nen van een van de nioois'e muziek korpsen van T/Oiiden. bericht rle cata logus. Tiet was inderdaad een verba zende ruimte, maar op hef ooeenbh'k dat wij er langs kwamen waren rle liefhebbers te tellen. Zeventig part ners, dames en heeren, doorkneed in de edele danskunBt, zijn daar ja ik kan niet anders zeegen dan te huur voor 1 sh. 6 (zie boven de berekening) van half vier tot tien minuten vóór zessen en voor 2 sh. van 's avonds ze ven tot. elf uur. Natuurlijk per dans! De methode schijnt vreemd, om aldus dansers en danse ressen te verhuren, maar in de groo te danspaleizen van Londen bestaat ze al lang en er gebeurt niets, waar aan iemand zich zou kunnen erge- Taai ra', die Britten! Hebben zij, na een bezoek op de tentoonstelling nog spieren over om te dansen? Er zalen oolc kijkers. Maar die waren blijkbaar aan den verkeerden kant- van de vijftig aangeland. ,T. 'C. P. Stadsnieuws De grootte van schoollokalen Vragen van Mr. Slingenberg aan den Minister van Onderwijs 0e Staten-Generaal onvoldoende Ingelicht Wii hebben medegedeeld het re sultaat. va» een onderzoek naar de grootte van schoollokalen dat de mi nister van Onderwijs aan de Staten- Generaal heeft overgelegd. Thans heeft rar. Slingenberg den minister de volgende vragen gedaan 1. Is het juist, dat de minister bij de berekening van de ruimte voor lc-erlingen van schoollokalen te Haar lem geen rekening heeft eehouden met de bepalingen, vervat in art. 17 van het. Bouwbesluit 1924. luidende als volgt ..1. e»z, .,5. De afstand van den voorkant der voorste bankrij tot den werkmuur bedraagt, ten minste 1,4. M. ..6. De ruimte, te laten tusschen de banken onderling, voor zooverre zij bestemd is voör het bereik en en ver laten der zitplaatsen, bedraagt ten minste 0.5 M. cn die tueschen banken en zii- of achtermuren ten minste 0.6 Meter. „7. enz. ..10. De afstand tusschen den werk muur en de leuningen der daarvan verst verwijderde banken is niet groo- tei dan 8 M." 2. Is het juist, dat de minister, met venvaarloozing van deze bepalingen, zijn berekening aldus heeft opgesteld, orndat de inspecteur de bevoegdheid heeft van deze bepalingen ontheffing te verleenen? 3. Geldt hetzelfde ten aanzien van de berekening van den minister om trent ruimte van schoollokalen in andere inspectiën en gemeenten, voor komende in de Handelingen van de Tweede Kamer. 1923-1924 blz. 2821- 2323 4. Indien het antwoord op deze vragen bevestigend luidt, is Zijn Ex cellentie dan niet van oordeel a. dat; de Staten-Generaal ter zake onvolledig .zijn ingelicht? b. dat, de conclusie van den mi nister uitsluitend gebaseerd mag zijn op de gegevens van oppervlakte en inhoud, getoetst aan de wettelijke be palingen van het bouwbesluit, zonder rekening te houden met de mogelijk heid van ontheffing van enkele of meer daarvan? Het FilmkUkspel Schouwburg Jansweg. De heer Smits heeft voor deze film- ceek beslag gelegd op het groote weik liet Kina van Parijs", waarin de zes jarige Suzanne Prevat de hoofdrol speelt. Om deze 6-jarige actrice, is deze film al belangwekkend. De liaar omringende artisten zijn van superieure qualiteiien, de milieuschil dering is treffend, het geheel geeft dus blijk van grooten opzet. „Het Kind van Parijs", is een waar lijk Fransche roman. Marie Louise komt als 6-jarig weesje in een kost school waar haar het leven ondragelijk gemaakt wordt. Zij vlucht en komt in handen van een bruut, een drinkende schoenlapper en maakt een ellendigen tijd mede. Haar vader, kapitein Valen, die ge sneuveld gewaand werd, doch inderdaad krijgsgevangen genomen was, ver schijnt in Parijs, en wordt daar gehul digd. Asl hij hoort dat zijn dochtertje ver venen is, neemt hij onmiddellijk maat regelen haar weer te vinden. Na allerlei avonturen vindt hij haar. De film is wel zóó spannend, dat de schouwburg aan den Jansweg heel de week druk bezocht zal worden. De muzikale illustratie is evenals de explicatie af. Aan het hoofdnummer gaan een na- tuuropneming en een komische film Een 40-paards-baby vooraf. Soala-Theator. De directie van dit theater weet wat het den bezoekers moet voorzetten om een goed bezelie zaal te hebben. Zoo ook Vrij dagavond weer. Het was bijna geheel vol. Laat one het direct zeggen dat bet pro gramma dit alleszins verdient. Het tweede hoofdnummer alleen is een gang naar dit theater meer dan waard. „De Brandstich ter" is een strijd tusschen twee broeders, Mafthias en Johannes. Beiden beminnen hetzelfde meisje, doch zij geeft de voor keur aan Manhuis. De andere is daarover zóó gebelgd, dat hij niet© ontziet om zijn broeder in het verderf te storten. De brand door hem aangestoken, weet hij op Matthias te schuiven, zoodat tengevolge van zijn valschen eed deze wordt ver oordeeld tot c€n zware straf. Nu komt evenwel de wroeging bij hem boven. Steeds weer eiet hij het beeld van den on- schuldigen broer voor oogen. Hei loopt hem in de wereld mee, maar hij Is niet gelukkig. Eindelijk, op zijn sterfbed, ont moeten de broeders elkander weer en zij verzoenen zich met elkaar. Ook het andere hoofdnummer: „De han dige reporter", hoewel vaai geheel ande deren inhoud, verdient de aandacht. Het is één cn al sensatie. De naam Talmadge zegt al genoeg en Richard doet voor de andere familieleden niet onder. Dit jong- mensch begeeft zich in de grootste geva ren om een goed artikel voor zijn courant te kunnen schrijven. Dft lukt hem, hij maakt promotie en verwerft er nog iets anders mee bovendien. Men ga maar eens zien wat dat is. Voorts zagen we nog op het doek een prachtige Weelcrevue en een doi-komisch nummer: „Moed houden". De heer Maup de Vries had als humo rist een groot succes, wat hij ook volko men verdiende. Zoowel de liedjes als de moppen waren beschaafd. De heer Van Pelt a!e explicateur was uitmuntend en de muziek evenzoo. Een programma dat groote belangstel ling verdient. De Kroon. Herman Bouber heeft met ..De Jant jes" toch maar succes! 't Is merkwaardig, zooais dit Amsierdamsch volksstuk nog altijd blijft trekken, ook buiien Amster dam. ook in film-vorm. Vrijdagavond is altijd een eenigszins stille avond, toch was de zaal van De Kroon uitstekend bezet. Hieruit is af te leiden 'hoe vol het er in de komende dagen zal zijn! Nu: spel en stuk zijn het volkomen waard dat er geej, plaatsje on bezet blijft! Als de hoofdrollen in hon den zijn van artisten als Birppy de Vries, Adrienne Solser en Louis Davids dan mag iete goeds verwacht worden, „De Jantjes" hadden dan ook nu weer een uitbundig succes. Voor deze gelegenheid treedt als ex plicateur de heer M. Vigeveno uit Amster dam op, die ook met, goede voordracht de bijna beroemd geworden liedjes uit „De Jantjes" zingt. Dc komische nummers zijn uitmun tend: in het eene kunnen de toeschou wers van bewonderenswaardige honden- dressuur genieten en in het tweede van het guitige spel van do kleine baby-aT- tiste Peggy. Zeer aciueel en mooi zijn de „levende foto's" van de onlangs in Mexico ont dekte grot. Atlanta. Dezen keer een zeer goed program ma in Atlanta. Wat- quantiteit en qualiteit. betreft, uitmuntend. Do nat uur-opnemingen zeer interes sant. de sportfilm ie actueel. Een ..Opstand onder de Sioux-In- dianen" voert ons naar een héél an der milieu. het is een film met wild-west-al lures, die om haar activi teit en mooie natuurbeelden, immers altijd goed blijven? Vóór de pauze draait dan no? een detective-drama, rnefc heel veel val- sclie baarden, valsche snorren en val sche streken. Na de pauze bet groote filmwerk: ..Vrouwenzielen", een realistisch dra ma, waarin alle mogelijke spanning verzekerend© elementen verwerkt zijn. liet. kan niet anders of dit zeer variable programma zal de geheele week. de. belangstelling hebben, die het verdient. Het woeste autorijden in de Haarlemmermeer Een auto te water; de Inzittenden met moeite gered Onze correspondent te Haarlem mermeer meldt ons: Donderdagavond passeerden op den Schinkeldijk aimer per rijwiel twee heeren en een dame, alsmede een hond, die ze op hun tocht had den medegenomen, i Uit de richting Amsterdam zagen ze in woeste vaart een auto aanko men, die geweldig heen en weer slingerde en waarvan de bestuurder door de een of andere omstandigheid niet behoorlijk op z'n stuur scheen te letten. De fietsende dame wist nog juist een aanrijding te vermijden door zich zoo ver mogelijk in den gras kant te begeven, doch haar prachti ge hond word of) hetzelfde oogenblik morsdood gereden. Ze was zoo hevig geschrokken dat ze ineen zakte en het bewustzijn verloor Dit. bracht een groote consternatie teweeg. Inmiddels gingen stemmen van verontwaardi- ding op over de verregaande roeke loosheid van de automobilisten en niet ten onrechte werd gezegd- ..dat komt niet goed af met die lui!" De bestuurder van de auto, waar in nog twee jonge mannen waren gezeten (een drietal dat er nog zeer

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1