v' r "V HAARLEM'S DAGBLAD flu&riek voor Vragen KAUWEN ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1924 - VIERDE BLAD LATEN PLANXEN UW HUIS NIET ONTSIEREN. Al -wordt een huis nog; zoo modern e_ praciisch ingericht, planken spelen toch altijd nog een voorname rol. En plan ken kunnen een huis erg ontsieren als zij maar zonder meer aan den muur getimmerd worden. maar met wat smaak en handigheid kan men zo even goed ter verfraaiing van het geheel aanwenden. Onre teeker.-.ng vertoont een hoogst eenvoudig stukje knutsel-wyjf, dat door jederea liefhebberij-timmerman ge- maak: kan worden, cn in elk huis, oieuw of oud, van pas zal zijn. De kast be staat uit niets meer dan een paar plan ken tegen dea muur, waaromheen een schotje getimmerd is, van voren met scharnieren, roodat men deurtjes ver kregen heef:. Boven het kastje rijn nog tra: planken aangebracht, waartegen een open houten raam gc-plfkerd is.het- kan nieu! A-orden. Het getimmerte .vertoont den aanblik van een goed Zeer geschikt i-- dit kaftje nu b.v., vcor een eenvoudige zitkamer, of, even- t»uvT. rm'rookkamer. bfen k.-.n an. binnen do deurtjes wat muziekstukjes bergen 53 schrijfgereedschap of den jfa bak spot en dergelijke zaken. Het bo vendeel gebruikt men dan als boeken kas;; Ook kan rr.cn, door het kastje van een uitslaand blad te. voorzien, dit als lessenaar gebruiken. Wcnscht men de planken, opgesteld volgens ons plan, voor de woon- of eet kamer te gebruiken, de kast diént dan even goed voor dressoir en het boven stuk voor buffet. .Men kan er trouwens nog nndcr prnccisch gebruik van ma ken. b.v. in de slaap- of linnenkamer.. Het onderste dcc! verschaft u dan een ideale linnenkast en boven bergt u de huis-medicijnen of toilet-artikelen. De overige inrichting van het huis tnoge zoo artistiek mogelijk zijn. ons kastje zal, mits in overeenstemming met staan! Dikwijls echter is de beste kleur grijs. Gewone kamerdeuren kunnen nog heel aardig versierd worden met tcekepingen, welke men, met behulp van de overal verkrijgbare schabloncn, relf naakt. Deuren, welke verborgen zijn in een nis, kan men met lange dunne gordijnen beklccden. waarop men relt figuren kan schilderen, b.v. de vlammen var. eikenhout, enz. EEN BEKOORLIJK WANDEL TOILET. Het idc'e van do jumper wordt bij de allerlaatste mode, ook .doorgevoerd in de ontwerpen vcor losse blouses. Wij geven hiervan op onze tcekening een smaakvol voorbeeld en wij stellen ons voor. dat dit patroon uitstekend ge- naai an bezoeken of den gang Men kieze voor deze blouse bij voor keur een zeer lichte stof, b.v. wit of hel lichtblauw. De stof moet vooral dun zijn. liefst crêpe georgette of iets der gelijks, daar men dan bij slecht weer, de blouse eventueel in een klein pakje kan meedragen. Het is dikwijls zoo on aangenaam om bij deze of gene vriendin een ganschen middag door te breuge-n in eon dikke japon, geheel gekreukt on der een rwaron regenmantel. De groote afhangende kraag van het patroontjo is van fijne Crème kant; het dasje, de ceintuur en het lint van den hoed, van blauw rijder band. Een patroon is verkrijgbaar in de maten 42. 44, 46 en 48, onder No. 339. Kosten s5 cents. EEN SPORTJASJE VOOR JONGENS Kleeren maken voor grootcre jongens, lang niet altijd even gemakkelijk en de meeste moeders laten de eer daar van doorgaans aan den kleermaker. Toch is het werk dikwijls niet zoo moeilijk als men denkt. Op onzo tceke ning- b.v. geven wij een ontwerp voor een gewoon sportjasje, zooals da; in Engeland door bijna alle jongens ge dragen wordt. Het is echter geenszins noodzakelijk dit jasje alleen op het sportterrein te dragen, het is e-.-en goed geschikt voor schoolkleeding. Het komt er maar op aan welke kleur stof men kiest. Een jongen kan men natuurlijk niet itj.csn. g^el-rood £ej5trcf]>t.,j,Asj.e, na^r 'school sturen, hoewel hij hef voor des porlcjtft graag zou.^willen hebben.- i Donkergrijs, effen blauw óf bruin ziin alle kleuren, welke men in wascheebte stoffen zeer goed kiezen kan, en aan dc hand van ons patroon zal het maken van het jasje dan wei meervallen. den rok, zijn gemakkelijk te maken en zeer aan te bevelen als klceding voor elk doel. Patroon voor rok ets blouse ?s krjjgbaar onder No. 529. m de maten 4;, 44, 46 en 48. Kosten 70 cents. Neeïi, Wanneer een meisje zeker kan zijn van Haar aanstaande, wanneer zij, vei trouwen kan hebben in zijn. liefde en de dag van haar -trouwen nadert, zal zij goed dben haar eigen brood winning op te geven. De onafhanke lijkheid der vrouw is een mooi ding, maar het moet niet 'bereikt worden ten koste van wat altijd het heer- li j-kerfce in het- loven geweest is, name lijk. een huwelijk ,van een vlijtigen man en een zorgzame, lieftallige vrouw", die inziet dat hun huwelijks geluk te koetbaar is om vernield te worden door overdreven -werklust. Bovendien valt het te loven, wan neer in een tijd als de onze. waarin 't aantal vrouwen op de arbeidsmarkt, reeds zooveel te groot is, als de vrouw die trouwen kan, haar plaats in het bedrijfsleven afstaat aan een minder fortuinlijke zuster. Waneer zij wer- keliik liefheeft, zal ook haar huwelijk slechts haar eenige ernstige streven zijn en haar kwaliteit ak arV.ids l-racht zou daarvan de nadeele.; on dervinden. Het spréékt vanzelf, dat. wanneer de geldelijke zorgen 't noodig maken dat zoowel de man als de vrouw blijven werken, er voor de vrouw- geen keus meer is. en zii haar beroep en haar huwelijk zal hebben te ver eenigen. In hoeverre deze oplossing echter haar tevredenheid zal verwer ven is een vraag, waarop iedere ge lukkig-getrouwde vrouw onmiddellijk liet, antwoord zal kunnen geven. Want wie getrouwd is en d:aardoor ge lukkig en tevreden, zal beseffen, dat er voor een meisje nicta mooiere is, dan «en ..eigen huis". Knippatroon kan worden besteld on der No. 430 voor jongens van 13 tot 15 jaar. Kosten 60 cents. EEN NIEUW MATROZENPAKJE IN DE MODE. Een staaltje van de echte Fransche mode is het marine-pakje in dc heden- daagsche zomerdracht. Op alle Fran sche kustplaatsen ziet men het costuum van onrc tcekening dragen, meestal ,-ervaardigd vap dunne wol of linnen. De gewone heldere marinekleuren, blauw .it, zijn natuurlijk voorgeschreven, dikwijls ziet men toch ook model len waar voor de breede garneering rood is gebruikt. Beide, de jumper en BEROEPSKEUZE DER VROUW Wij leven in een tijdperk, waarin de onafhankelijkheid der vrouw een factor van steeds toenemende betee- kenis ie geworden. De ..zwakke" vrouw heeft zich in den loop der jaren los gemaakt van tallooze ouderwet- eehe vormen, welke een belemmering waren voor haar ontwikkeling als vrouw en als burgeres van de maat schappij. De vrouwen nemen tegen woordig haar eigen' plaats in naast dien man. in vrijwel alle richtingen van maatschappelijk leven 011 er zijii nog slecht* weinige beroepen, welke tegenwoordig niet even goed door vrouwen kunnen worden uitgeoefend ak door den man. Toegegeven moet worden, dat er ephter moeilijkheden zijn. Er komt tijd. dat vele vrouwen, cie een beroep en een work kring gezocht heb ben plotseling voor een groot pro bleem worden geplaatst, waarop hc-t antwoord niét gemakkelijk, tc gffi&n. is. Dut is wanneer dé Liefde komt' kloppen aan do deur van haar hart. Cunido heeft geen achting voor do personen. Hij maalt er niet om. of her slachtoffer van zijn gevaarlijke pijl een boerendochter, een kantoor meisje of een vrouwelijke advocaat is, en de liefde kan dan ook he>el onver wachts komen in Let leven van oen vrouw, zelfs wanneer zii zich met ware hartstocht aan een beroep ge wijd heeft on hoeft uitgeroepen,,0h, ik zal nooit trouwen!" Als oen zekere man de vraag stolt, waarop altijd het antwoord volgen moet. dat; „Wil je met mij trou wen begint, de werkende vrouw in re zien. dat cr een oorzaak ie en misschien een heel gToote welke al haar d-roomen van een eigen werk kring on een toekomst .vol arbeid, als roek kan deen vervliegen. Zij mag de moeilijkheid der keuzo een oogenblik weten te ontduiken door haar verlo ving te rekken, maar als het don m.m ernst is. zal hii er op aandringen, dat do zaak spoons geregeld wordt on hij een „eigen huis" zal hebben. Dc vraag ..wanneer gaan wij trouwen" moet. dan onvermijdelijk besproken worden en het meisje met een werk kring zal zich dan moeten afvragen ..Waarheen Eigen brood verdienen en vrij blijven, of trouwen en mijn leven wijden aan een huisgezin?" De keuze kan dan dikwijls héél zwaar zijn. Wif hopen, dat er niet de minste twijfel zal bestaan over d'e vraag of het niet mogelijk is beide functies te vereenigen. Want het is te voroordêe- Ic-n als een vrouw in haaj- huwelijk toch haar eigen werkkring aanhoudt, zonder dat zulks absoluut noodzake lijk is. Als een meisje gehuwd is zal zij verlangen een echte vrouw t© zijn en wanneer zij dan door haar be roep verplicht is om het grootste deel van den dag buitenshuis te zijn en pa* thuis komt wanneer zii moe en humeurig is. zal zij alles behalve een aantrekkelijke huisvrouw worden. OVER KINDERVOEDING. EEN LACH EN EEN TRAAN. We leven in de Eeuw. van liet Kind en elk zijner uitingen wordt angst vallig nageplozen ontleed, ge wogen eu beson reven kinderen la chen graag en veel wij merken het ter nauwernood op eeu lachend blij kindergezicht zie dat is zooals het behoort zoo zien wij het graag zoo moet het Waarom lachen kinderen? Hebben kindoren zin voor humor? Het lachen van heel jonge kinde ren is vaak niet meer dan een na doen: het ziet do groote menschen zich heen lachen èn het trekt even zoo met wangen en oogen. Wordt het kind iets erooter, dan komt hiervoor in de plaats de meer bewuste pleizier uiting; het kind wordt hoog opge tild mag paardjerijden or> vaders knie, men doet allerlei kunstjes met Item en hii schatert het uit Het lachen zoowel als her huilen zijn bij den jonggeboren mc-nsch on misbare voorbereidingen tot het late re spreken. No. de zoogenaamde eer ste ..domme zes weken lacht het ge zonde kleintje meestal voor het eerst soms eerder, soms later. Wanneer we vooral bij jonge kinderen la chen en huilen oens vergelijken, dan wint tie laatste bezigheid het met een heel stuk. Och, och, wat kunnen ze schreien die kleine peuters. Het spreekwoord zegt niet voor niets „huilen is kin dergezang".'' Voor de meeste mannen Is' alle" ..gé- bier" heizclfde; onwelluidend, zenuw slopend lawaai. Maar een moeder weet wel beter; duidelijk onderscheidt zij in her. hulpeloos schreien cf haar kind honger heeft of geholpen wil worden of dat bet ziin wandelkwar tiertje is. Dat „wandelkwartiertje" is een uitvinding van een liève ervaren kraamverpleegster. Wat zij daarmede wel bedoeld kan hebben? Ik zal het u vertellen, want het heeft mij toentertijd zoo'n groote rust gegeven. Het was kort na de geboorte an mijn oudste die de aardigheid lind om zoo maar ineens te gaan hui len uit alle macht. Orde én regelmaat In de kinder kamer was mij ingeprent en ik' was or stevig van doordrongen dat er geen verwennerijtjes zouden plaats hebben niet tusschentijds uit de wieg ha- Ion vooral geen extra voeding.... flink zijn 7.00 echt onvermurw baar flink alsof je dat. alles al eenige keeren had meegemaakt. Ik probeerde dan ook met een ge zicht van „jawel-dat-kenneu-we" er to berusten, maar ik lag me 7,00 ze nuwachtig te maken dat de zuster het nl gauw merkte. Nooit zal ik verge ten wat zij toen tegen me zei: „Weet 11 wel," sprak ze, „dat dit de eenige ipierhëweging is die de kleine hum mel maken kan? Hii kan zich niet op richten, hij kan nog niet loopen en hii 1s gezond. hii wil iets doen... hij wil in actie ziin Wat is nu na tuurlijker dan dat hii het. eenige doet wat. hii kan: schreeuwen!" Het is even goed als een wandelin- tie voor hem een eezonden lon- geii-gymnastiek. die hem een flin ke honger bezorgt, en hem lekker znl doen slapen. Die woorden hebben mil zoo gerust gesteld dat het huilen mtj 1 nu ganseh anders in de ooren klonk. Met den eersten lach komt de eer ste traan. Want pasgeborenen huilen Figuur I is een japon van zee-groen dun laken, De mouwen sluiten strak om den arm en hebben als manchet een smal haudkapje. Van uit de schouders vallen links rechts, voor en achter, smalle randen van in elkaar gerimpelde, stof neer. Deze randen raken elkaar midden achter. Vijftien centimeter onder de taüle herbaalt zich weer zoo'n rand. Do tuniek ia twintig centimeter korter dan het rokje en valt ook ruimer. Het rokje is iets nauwer en heeft op den zoom ook weer een ran4 a-ls garneering. fipeelaal ontwerp voor Haarlem's Dagblad door mej. C. Sleln. De jabot ;s het mooist van zee groene shantung. Figuur II is eén zilvergrijze zijden japon, met voile-linon mouwen. Vijf tien centimeter onder en boven de taille is deze japon bewerkt met smalle zilvergrijze tresjes. De ruimte wordt in de 1 ai Lis bij elkaar gehou den door een breede zwarte zijden ceintuur, waarvan één süp midden voor op den rok neerhangt. De hals heeft een vestje van zilvergrijze tres jes. Het.rokje van deze japon moet ?trak: om dc heupen sluiten. zonder tranen. Lang niet alle babies huilen evenveel doch dit kan natuur lijk tan het individucel gestel afhan kelijk zijn. Vaak wordt ook vergeten, dut een kind zeer gevoelig is voor in- locden uit zijn onmiddellijke omge ving. Een gejaagde, onrustige stem ming. geloop en gedraaf in huis ongenoegen en woordenwisseling, angst om het een of ander doen wel degelijk hunnen invloed op een jong kind gelden. Wij weten nog zoo wei nig van het onstoffelijke af. maar wie zegt. ons dat een pasgeboren kind niet veel fijner bewerktuigd is dan wij en dergelijke toestanden als lijfelijke stoornissen ondervindt? Ook bij onze grootere kinderen moeten we aandacht blijven wijden aan hun lachen en rchreien. Bij ner- veuso kinderen wordt lachen spoedig een zenuwuiting die vaak overslaat i huilen. Bij aankomende jongemeisjes zien we vaalt een hinderlijke neiging op treden om bij alles te lachen. Het is in verlegenheid, die ze trachten te rrbergen onder een lacherig druk loe dat uiterst irriteerend werkt op de toehoorders. Menig aardig lief jong meisje be hield deze slechte gewoonte over uit haar jeugd en boette zoodoende veel van haar charme in. "Een vrouw, die alles op 'n dergelijken toon zegt laadt den. schijn op zich alsof zij door den lacherigen toon voor alles wat zij zegt een soort excuus moet maken voor de onbelangrijkheid van het ge sprokene. Het eenige remedie hierte gen is; telkens laten overzegsen in den rewonen spreektoon. liet is opmer kelijk hoe spoedig dan zoo'n aan- wendsel verdwijnt. Sommige groote kinderen kunnen a een kleinigheid in huilen uitbar sten. Ook hier dieren wij acht te ge- 'Cn en door vergelijking te onderzoe ken of deze tranen oorzaak zijn van een sterk uitgesproken beleedigd gevoeligheid voor indrukken van bui ten af of van drift dus van, gebrek aan zelfb'eheerscliing. Kunnen wij in hét eerste geval door een ernstig gesprekje meestal veel bereiken, in het laatste geval moet naast grootc-n tact, strenge tucht den jongemenscli leeren zijn gevoelens in bedwang te houden. Want slechts de mensch die zich zelf heeft leeren be dwingen, zal in staat zijn anderen tot heil en voorbeeld 1e strekken. AMY VORSTMAN TEN HAVE.- ZEEPSOP VOOR GEVERFD HOUT. Een voortreffelijk: sopje voor hefc schoonmaken van deuren, kozijnen, etc., verkrijgt men door een ons poe- der-borax en een poiid góede zeep dooreen te mengen met drie kwart I water. Doe dit alles in een groote pan, zet deze op den fornuisring en wacht tot de zeep is opgelost, roer voortdu rend. Het water mag echter niet gaan koken. Voor het afwasschon gebruike men geen spons maar een lap zachte, oude witte flanel. Men kan nu het geverf de hout zonder eenig bezwaar was- schen. Bovendien heeft men een prach tig waschmiddel voor kleeren. VRAAG: Waar kan men een Yog- hurt-plantje krijgen en hoe verwerkt men dan melk tot Yoghurt? Hoe wordt het plantje in het leven gehouden 1 ANTWOORD: Een Yoghurt-plan tja kan verkregen worden bij '<jen apothe ker, met gebruiksaanwijzing, waarop vermeld slaat hoe het, behandeld, moet worden. De moeste menschen oiooven liet met: het kauwen wel: wanneer zij het voedsel maar zoover gekauwd hebben, dat zij het kunnen doorslikken, zonder dat cr gevaar voor bestaat dat het hun „zwaar op de maag zou liggen", vinden zij het allang mooi. Hot kauwen dient echter lang niet alleen voor het fijn maken van ons eten, zoo dat het door heft betrekkelijk nauwe keelgat en don slokdarm kan glijden. lijk do onie.-kank been en weer on op en ncor bewogen wordt, wordt verricht door do spieren die opzij van hef gezicht lig gen, eu wel in hoofdzaak die welko, in den streek der jukbeenderen zijn vastgehecht. Hoe «erker en zwaardeT dan ook do juk beenderen zijn, hoe «Iviger dc kauwspie ren zi':: ontwikkeld en hoe breeder do ka ken cn hc. gelicht rijn. Dit schijnen men- schen te zijn, die over het algemeen voel en me', smaak e'.en: hun tanden zijn meestal mooi en sterk en hun epijsverte- rlng'laat niets te wén schen over. Breede en smalle kaken Het nut van goed kauwen Spijsvertering Iets anders is liet met hen die smalle jukbeenderen en dsArdnor smalle gezich ten "hebbenhun. ccll'ust is maar at' tc vaak niet best, bun 'tarnden en kiezen heb ben nogal eens reparatie noodig «n ook bun spijsvertering Is miet goed. Ons ras is oorspronkelijk niet boo em al van kaken geweest, maar sommige geleer den moenen. dat dit inog een overblijfsel ie uit de middeleeuwen, teen hc. schoon heidsideaal gevormd werd door vrouwen met deze smalle gezichtjes en do zeer kleino monden, die ontstaan schijnen te zijn in don tijd der zelfkastijding cn zoo- genaamde, ascese. Dat hoi inu ook lang mist loclljk wordt gevonden, is wol alge meen hekend. Door menschen, die erin gestudeerd heb. ben, wordt gezegd, dBt dé kaken der men schen van onzen tijd smaller worden: «enige geslachten verder zal aan beide kanten in den mond een tand weggeval len zijin door het smaller worden dor ka ken. Dit schijnt oppervlakkig gezien, te wijzen op een geheel verdwijnen van het gebit, maar hierover zullen wij one voor alsnog maar niet te druk maken. Over het algemeen is bet echter we! waar dat menschen met breede kaken be ter en meer eten dan anderen, die smalle gezichten hebben en het kómt zelfs voor, dat de laatsten door het weinige voedsel dat zij kunnen verwerken (meer zou hun spijsvertering verstoren en hen ziek ma ken) waanvoorstellingen krijgen, maar dit ligt natuurlijk gohocl op medisch terrein. In lues clien dient dus het kauwen miet alleen tot het' kleiner maken van hot voed sel, het most cok zorgen, dat het voedsel in de mondholte met speeksel wordt ver mengd. Het speeksel da', door dria klieren aan weerszijden van de mondholte wordt gescheiden, wordt door het katlWeh en door de bewegingen van de tong met het voedsel vermengd cn dat is de éérste be werking die hel voedsel moet ondergaan ter vertering, waardoor dc voedingsstoffen eruit later in hot bloed kunnen worden opgenomen. De werking van het speeksel bestaat in hoofd7.nak uil het omzetten van zetmeel in suiker, on door dc temperatuur in de mondholte gaat dit gemakkelijk. Deze speekselafscheiding is een eigen aardig iets: hoe sterker en scherper van smaak hot voedsel is, boe grootcr ook de hoeveelheid speeksel is, die yordt afge scheiden. Dat onzo hersens hierbij echter ook niet geheel vreemd zijn, blijkt wel uit het zoogenaamde watertanden, waarbij ons hot speeksel door den mond loopt op het. noemen van iets dat wij zeer smake lijk vinden. Ook dc sterke epeekselafschei- ding bij het zien van een citroen, waar door zelfs iemand, die met den mond fluit, hierin belemmerd woTdt, is er een bewijs van. Een onvoldoende speekselaf scheiding-. -maakt, het slikken van het voedsel moeilijker 011 dat is dan ook de roden, waarom wij bij groote emoties het sleeht-bevochtigde voedsel niet door de keel karmes krijgen: een droge mond tong wanneer zware aandoeningen door leefd worden, zijn genoegzaam bekend. Is het voedsel goed gekauwd en met speeksel vermengd, dan kan het doorge klikt worden, maar hoe nauwkeuriger deze ecrsie werkzaamheden verricht worden, hoe, fijner verdeeld het den slokdarm doorgaat en hoo intenser ook de andere spijBvcrtoringBsappem erop kunnen in werken. Wij mogen dan al niet voelen voor het systeem van Fletcher die 32 maal kau wen vnn iedere hap voorschreef, maar zooa'.s sommigen hun eten doorslikken, is hc.oaal-i verkeerd, en het profijt dat zij ervan, tTcïken voor hun voeding is niet in goede verhouding tot de groote hoe veelheden die zij pebruiken. menu. Mikodosoop. kalfslappen met tomatensaus. Aardappelen. Gestoofde slak-reppen. Vla met gebrande suiker. De soep wordt bereid van: 2 ons lamsvleesch, 1 ons boter, een lepeltje berry, 1 oma rijst, can tomaat, wat- zout) Het vleesch wordt gewasschen, In vier kante stukjes gesneden, in do boter ge durende tien minuien ondc-r goed roeren gebakken en dar. vermengd met kerry. zout. een liter water, fijn gesnipperde ui, rijst en tomaat. Daarna moet do 6oep nog drio (kwartier zacht koken. De kal-fslappon wórden op do bekende wijze lm -boter gebraden, waarna zij in een tomatensaus, die intussobon bereid Is, een half uur te 6toven worden gezet. De 6lakroppen worden van do leelijke buitenste bladeren ontdaan, goed gewas- schpn en dei in een uur gaar gekookt kokend water met zout. Daarna wordt een vuurvaste echolel met boter ingewre ven, hierin worden slakropjes geschikt, 2 deciliter bruin van jus met water er over heen gegoten, op iedere krop een klontje boter gelegd, alles met paneermeel be strooid en het ecboteltje tenslotte in den oven gezet om bruin te worden. Voor de vla is noodig: a'2 iLiter melk. 2 eieren, •1/2 stokje vanille, 1 lepel maïzena, 1 ons suiker voor de vla en 1 ons om te branden. Eidooiers cn r-uiker worden samen ge roerd, dan met de maizena vermengd, en hierbij de ondGrwijl gekookte melk met het slokje vor.1116 gevoegd. Dit alles moet nog even doorkoken. Nu wordt de overige suiker in een ijzeren pannetje gesmolten, helder bruin gebrand en daarna van het vuur genomen met een deksel erop. Hier- der wordt eon 6eheutje kond water ge goten om hard worden te voorkomen. Dan wordt de stroop door de vla geroerd en dit alles met het stijfgeklopte eiwit ver- siord. E. E. PEEREBOOM.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 13