Onderscheidingen (V ervole). Tot ridder in de orde van den Ne- Berlandsohen Leeuw; -J. de Winde, hoofdofficier van den mariutstoom vaart dienst der 1ste klas se. inspecteur van den marineetoom- vaart dienst; J. F. Graadt van Roggen, nistrateur bij het Departement van Marine, inspecteur van de comptabi liteit van het materieel bij 's Rijks werven; W. H. C. Hoog, gepensionneerd schout-bij-nacht-tdtalair; tot of.'ieier ia de orde van Oranje- Nassau: W. Lam, kapitein ter zee, het ver siersel te <iraaen mer. de zwaarden; J. C. F. Hooykaas, kapitein ter zee, het versiersel te dragen met de den; J. J. M. Baart, kapitein tor zee, het versiersel te dragen met de zwaarden; W. A. de Looze, hoofdofficier gezondheid 1ste klasse, het versiersel te dragen met de zwaarden; J. de Graaf, kapitein-luitenant ter zee. het versiersel te dragen mot de zwaarden: tot ridder in de orde van Oranje Nassau: J. S. C. Olivier, luitenant ter zee lste klasse, het versiersel te dragen met de zwaarden; C. E. L. Helfrieh. luitenant ter zee lste klasse, het versiersel te dragen met de zwaarden. P. B. M. van Srraelen. luitenant ter zee lste klasse, het versiersel te dra gen met de zwaarden; J. Oele, kapitein der mariniers, het versiersel te drazen met de zwaarden; J. Dolk. officier van administratie lste klasse, het versiersel te dragen met de zwaarden; mr. H. Westermami jr., leeraar aan het Koninklijk Instituut voor de Ma rine; J. Staal, gepensiotmeerd officier den marinesrcomvaartdienst lste klas se. het versiersel te dragen met de zwaarden: tot ridder fn de orde van den Neder- landschen Leeuw: dr. W. C. A. baron van Yreden- loirch, lid van de Algemeens Reken kamer; D. Rahusen. oud-directeur der Ne- 'derlandsche Bank, thans commissaris bij die instelling te Amsterdam; mr. P. J. C. Tetrode, directeur van de Nederiandsche Bank te Amster dam; ir. C. E. M. Lambre^htsen van Rit- them. Regeeringscommissaris bij de Koninklijke Nederiandsche Hoogovens en Staalfabrieken te Hilversum; J. F. van Nieuwkuyk, directeur der directe belastingen, er.z. te Arnhem; mr. E. J. Dorhout Mees, voorzitter van den raad van beroep voor de di recte belastingen te Haarlem; mr. C. D. Asser jr., Rijks advocaat 'ie Amsterdam: tot officier in de otde van Oranje- Nassau: P. H. C. Brunt, referendaris bij de Algemeens Rekenkamer; jhr. A. Bowier, Rijksbetaalmeester te Arnhem; A. Roes, refer end ".ris bij het Depar tement van Financiën: E. H. Beereboom. referendaris bij het Departement van Financiën; .T. J. Loke, inspector der directe belastingen enz. t© Hilversum: G. den Harrigh, inspecteur der di recte belastingen te den Haag: M. G. H. Andriessen. inspecteur der directe belastingen te Amsterdam: J. A. V. Barmen 't Loo, inspecteur 'der 'directe belastingen enz. te Haar lem. 2de afdeeKng; P. van der Mark, inspecteur der re gistratie en domeinen te Arnhem: W, E. Duym inspecteur der registra tie en domeinen in de 45ste divisie t€ den Haag; L. J, RoboTgh' Inzer.leur-verificateur van het kadaster te den Haag; L. E. Haase, tijdelijk hoofcommies op het parket van den procureur- I generaal; I B. J. Hag-a. Oost-Indisch ambte naar met verlof, laatstelijk contro leur bij het binneolandsch bestuur in de Buitengewesten; J. H. B. Kuneman, gewestelijk secretaris van Soerabaja; Pangeran Ratos Sokraa Alam Sjah, bestuurder van Kota "Waring-in; Al Hadji Amir Has&noedin Pange ran Sosronegoro, landsgroote van Koetai; Thoeng Liong Hoei, waarnemend kapitein der Chineezen re Makassar; J. S. Mellinga, landmeter klasse; Ph. F. L. Sigar, waarnemend ge westelijk secretaris van Menado; Raden Pandji Notomidjojo, patih van Rembang; J. E. Romswinckel, divisie-com mandant lste klasse der gew politie; L. P. C. de Laive, ambtenaar met buitenlandsdhe verlof, laatstelijk hoofd eener Europeesche 6choo! Bsndoeng; T. van Diik, schoolopziener voor de scholen der Gereformeerde Zen ding; mevrouw G. BorggreveHendriks particuliere; C. A. J. van Engelen, theologisch docent bij het Seminarie re Depok; Mohamad Hamzah, landschaparts, te Pamatang Siantar, mejuffrouw M. E. B. Lemmens 'Mère Josepha), provinciaal overste der zusters Franciscanessen te Sema- rartg; Raden Ajoe Adipati 'Ario Beksone- goro Raden Adjsng Kardinah), echt- genoote van den regent van Te- gal; K. G. F. Steller, dienaar des Woords in Groot-Sangi: A. D. H. Bosch, administrateur der suikeronderneming Pangka (Pekalon- gan); \Y. O. van Zijl, veefokker; H. G. Nieuwenhuis, Oost-Indisch ambtenaar met verlof, laatstelijk ar chitect bij den dienst der burgerlijke openbare werken; B. Th. W. A. Koovmans, ambte naar ter beschikking van den direc teur der burgerlijke openbare wer ken; C. W. L. Cohen, adjuncti-hoofd- kantoorchef bij den post-, telegraaf- en telefoondienst; K. F. Louran. hoofdstationschef bij den dienst der Staatsspoor- en tram wegen: B, J. Tromp, archivaris hij het departement van Gouvernementsbe- drijven: G. P. Hoekman, kapitein der in fanterie. met bepaling, dat het siersel der orde zal zijn met .'aarden; Raden Bagoee Soendjojo. inlandsch lste luitenant der infanterie, met be paling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden: W. Leendem. kapitein-ylte?snien met bepaling, dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden; Raden Mas Pandji Soemo<i3rmoko, majoor bij het lerioen van Mangkoe Nezoro, met bepaling dat bet ver siersel der orde za! zijn met de zwaarden; F. A. von Lützow. controleur bi; den dienst der opiumregie; J. A. Fransz, hoofddepothouder bij den dienst der opinmregie: Hermus. (frater Radulphus). inspecteur van het Roomsch-Katho liek bi zonder onderwijs te Curacao: M. de Wit. officier-administrateur !<ij het Koninklijk Koloniaal Militair Invalidenhuis Bronbeek, met bepa ling. dat het versiersel der orde zal zijn met de zwaarden; tot ridder in de orde van Oranje- NasBau: J. Jongepier, Rijksboekhouder bij den betaalmeester te den Haag; C. W. M. Molenkamp, hoofdcommies bij het Departement van Financiën; A. J. Zonnevijlle, ontvanger der di recte belastingen enz. te Amsterdam, 5de kantoor; F. S. van 'der Goot, ontvanger der 'directe belastingen enz. te Deventer, J. I. Risseeuw, ontvanger der direc te belastingen enz. te Rotterdam, kan toor invoerrechten; G. J. W. P.osenkranz, controleur der grondbelastingen te Nijmegen; E. Pik. verificateur der invoerrech ten en accijnzen te Rotterdam; A. ten Brink, verificateur der in voerrechten en accijnzen te Amster dam; J. Groeneveld. bewaarder van de hy potheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen fe Winschten; J. H. Loewer. oud-landmeter van het kadaster ie den Haag; A. C. J. Oomen, bouwkundig hoofd ambtenaar; 'tot ridder in de or'de van der Neder- Iandschen Leeuw: de generaal-majoorst H. J. A. Feber. P. J. H. van der Palm en P. C. Bomert. onderscheiden!; inspecteur van het militair onderwijs, commandant der lste divisie en directeur van het artil- leriema terieel: de kolonel P D. van Essen, com mandant der IVde artilleriebrigade; zijn bevorderd; tot officier in de or'de van Oranje- Nasar u. met de zwaarden: de kolonel A. van den Bosch, inspec teur der militaire administratie; de majoor-intendant V.'. J. van Breen. hoofd der Vide afdeel ing van het Departement van Oorlog: de majoor C. C. de Gelder, comman dant van de Eerste School voor ver lofsofficieren der infanterie; de gepensionneerde kolonel van het ko-Tv? rrariniers J. C. J. B. A. de Jos- seh'u de Jong secretaris der Legercom- m5s.de: zijn benoemd: tot ridder in de orde van Oranje Nassau: mr. dr. R. D. Kollewijn. ambte naar ter beschikking van den direc ter van justitie, iaats'elijk griffier hij den raad van justitie te Sema- xang; X. E. P.. Bal ho. griffier van den Landraad ie Kediri; zijn benoemd: tot broeder in de orde van den N'ederlandschen Leeuw: de gepensionneerde opperschipper J. G ai; aard: de gepensinnneerde ad ju net-onder- officier-vaandeldrager W. F. A. van- Zant. van het voormalig regiment grenadiers en jagers; M. J. B. Erkringa, zepsnsion- neerd commies bit den kadastralen dienst in Ned -Indié; mevrouw A. van Emmerik—-Cle verly. leidster van de Witte Kruts- kolonie te isala.tiga; J. F. A. Wasch, commies hij net havenkantoor te Tandjoeng Priok; met bepaling dat de toelage. ver bonden aan elke der laatste dne be noemingen, komt ten laste van de begrooting van Nederlandsch-Indi-: is verleend: de eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud aan: H. van Ringen, hoofdopzichter bij den arbeid in de Rijkswerkinrichtin gen te Veenhuizen; in zilver aan: R. van Waarde, Rijksveldwachter brigadier-majoor te Wouw; A. Monna. R:jksve!dwachter-bn- ^adier-majoor te Schoonhoven; E. Uittenbroek. Rijkeveldwsschter brigadier-majoor te Beverwijk: K. Wieringa, Riiksveldwachter-bn- vadier-majoor te Musselkanaal; C. E. Bagchus, hoofdbewaarder m de strafgevangenis te Breda; Gosselink, werkmeester bij den arbeid in de strafgevangenis te Rot terdam; K. Pietersen, noiansiderk te Am sterdam; J. van der Laan, gepensionneerd opperwachtmeester van de Konin- lijke Marechaussee te Ter Apel; P. M. Schreur, bode bij het De partement van Justitie te 's Graven- ïn zilver aan: J. Dreijer, oud-ambtenaar ter meentesecretarie te Harlingeu; G. Mink, hoofdagent van politie te Kampen; G. Slootweg, eervol ontslagen chef veldwachter der gemeente Haarlem mermeer; D. van Beveren, brigadier van po- litis der gemeente 's Gravenhage; J. de Roos, rechercheur van politie der gemeente 's Gravenliage; A. Remijn. brigadier-majoor bij do gemeentepolitie te Amsterdam: S. J. Takes, oud-b.igadier bij de gemeentepolitie te Amsterdam; A. de Groot, oud-brigadier bij de gemeentepolitie te Amsterdam; A. Schotvanger, schipper belast met het toezicht bij den havendienst te Amsterdam; M. Schippers. gepensionneerd brandmeester bij de brandweer Amsterdam; H. B. J. N'ieman, telegrafist bij do brandweer te Amsterdam; J. L. Kohier, fitter-vakman bij de gemeente-gasfabriek te Utrecht; J. Alketna. veldwachter der g meente Franekeradeel, te Hiizum: J. de Lange, chef-veld wachter der gemeente Haren (GA; J. Tor, armbezoeker te Zuidla ren: M. van den Kieboom, opperknecht in het landbouwbedrijf van den heer Korst te Steenbergen; J. Tiokink. tuinbaas in dienst bij mevrouw douairière van der Borch van Verwolde, peb. baronesse van Zuylen van Ni te velt, te Laren (Gld.l; G. J. Loman, werkbaas in dienst 'an de familie van 'ter Borch van Verwolde. te Laren (Gld.)'; B. van Yarick. landbouwarbeider. bij den heer T. Rijnsburger te Lei derdorp; Joh. Streef, opzichter in dienst, var de eigenaren van de heerlijkheid Mariënwaerd te Beeed; in brons aan: J. van den Berg. azent van poli- ie der gemeente Brielle: W. Burger. onder-brandmeester- hoofdkoetsier bij de brandweer Amsterdam; Boudewijn. wegwerker der ge meente Wadenoijen; Scheepbouwer, oud-gemeente- werkman te Zaandijk; L. Vervat on A. Vervat te Ameron- gen, beiden in dienst van do bezitters an hei Huis Amerongen. aldaar; L. Cloudt. tuinier bij de familie baron de Bieberstein te St. Odiliën- berg; C. Kiep, tuinknecht in dienst van de eigenaren van de heerlijkheid Mariënwaerd te Beesd: M. de Lang, arbeidf in dienst hij de familie Grandia te Mariënwaerd, Beesd; S, Dijkstra, landarbeider te Sex- bierum; in goud aan: H Cornet, amanuensis 1ste klasse 'ij de bibliotheek der Rijksuniversi teit to Leiden: A. J. J. BerkhQnr. amanuensis lste klasse bij de Technische Hoogesehool re DelP: mejuffrouw W. van Vliet, hoofd der n^ai- en hreischool van de ver eeniging Opstanding en Leven te Gravenhage: n zilver aan: T. Carapinga. concierge van hel universiteitsgebouw der Rijksuni versiteit te Groningen; C. Strasrers. concierge van hefc Erasmiaansch gymnasium te Rotter dam: meuffrouw A. C. J. Linahout, oud- hoofd der linnen-naaischool te Zwol le- II. Jansen, concierge der teeken- school van de vereeniging Kunstoefe ning te Arnhem H. Eekhof, bewaker van het Rijks monument yan Graaf Adolf van Nas sau te Heilizerlee J. A. Blokker, dirigent van fanfare korpsen te Utrecht J. W. H- van Dmiren. muzikant hij het Leidsche Muziekkorps te Leiden P. C. Bik. muzikant bij het Leid sche Muziekkoprs te Leiden in brons aan T. Lens, gids in de Sint Janskerk te Gouda: in brons aan: J. Jansen, Rijksveldwachter-briga- dier-titulair te Arnhem; H. Nijeboer, Rijksveldwachter- jachtopziener. brigadier-titulair te den Ham; M. Opmeer, Rijksveldwachter-bn- 'adier-titulair te Dordrecht; W. de Vries, Rijksveldwachter brigadier-titulair te Surhui.sterveen; J. G. F. Kraijenbrink, bewaarder in de strafgevangenis te Amsterdam; A. M. -T. Vorsters, handelsagent te Alphen en Riel; in goud aan: C. J. de Groot, directeur gemeente- mk van leening te Gouda: A. C. Noy. tete ambtenaar ter gemeentesecretarie, tevens gemeente ontvanger der gemeente Hummelo en kamer: in goud aan: den baas der geschutmakers bij 's Rijks werf te Willemsoord D. H. van Bergen van der Grijp den loodsschipper lste klasse M. C. Visser den gepensionneerden loodsschipper le klasse M. J. van der Vies; in zilver aan: den oppertorpedist M. Haakman, uit te reiken de medaille met de zwaarden den monteur-majoor -T._ J. Reuvers, uit te keiden de medaille met de zwaarden; den sergeant-majoor der mariniers P. F. Everaard, uit te reiken de medaille met de zwaarden J. Noorda, schrijver-majoor, uit te reiken de medaille met de zwaarden L. J. Bionda, sergeant-ziekenverple ger, uit te reiken de medaille met de zwaarden J. Th. Meijers. bureelbeambte lste klasse bij 's Rijks werf te Willems oord G. van Mnarleveld, bureelbeambte lste klasse bij het marine-etablisse ment te Amsterdam; P. M. Wisse, commandeur der ernst vuurwerkers bij het marine-etablisse ment te Amsterdam Stobbe, gepensionneed opzichter der verplichting, eerstc-gezagvoerdcr aan boord van het lichtschip Haaks; A. de Kreij, gepensionneerd bin nenloods brons aan C. A. de Munck, stoker lste klasse, uit te reiken de medaille met de waarden D. F. Burgers, matroos-motordrijver bij het marine-etablissement te Am sterdam G. P. F. Koevoets, takelaar bij het marine-etablissement, te Amsterdam J. van Wolieren, gepensionnerd ma troos van het loodswezen assistent voor het archief bij de Al gemeens Rekenkamer; L. Bakker, bode lij het Departe ment van Financiën R. Gillebaard, bode bij het Depar tement van Financiën P. Dansen, hoofdkoinmies der di recte belastingen, enz. te Roosendaal J. van de Putte, hoofdkommies der directe belastingen, enz, te Amster dam J. F. Roodberg, assistent der der directe belastingen, enz. te Utrecht; M. A. Krijger, assistent der direc te belastingen, enz. te Rotterdam G. Volbeda, assistent der directe belastingen, enz. te Leiden. R. Wijbenga, assistent der directe belastingen, enz. te Leeuwarden W. M- van der Noordaa, adjunct- commies der directe belastingen, enz. te Leeuwarden, inspectie, lste afdee- Ung; J. G. Loos, adjunct-commies de. directe belastingen, enz. te Utrecht (dir.); J. W. Boer. adjunct-commies der di recte belastingen, enz. te Amsterdam (kantoor accijnzen): M- F. van Zutphen, adjunct-com- ies der directe belastingen, enz. Utrecht (kantoor L en A J. W. van de Karr\P> kommies der directe belastingen enz. lste klasse te Rotterdam F. F. Corver, kommies der directe helastingen enz. lste klasse te Rotter dam Carreman, kommies der directe belastingen enz. lste klasse te Rotter- dam. H. Beenen. kommies der directe belastingen, enz. lste klnese te Lith G. J. J. Bühnnann. commies ten kantore der registratie no. 3 te Am sterdam J. C. Boogaars, commies ten kan tore der successierechten no. 1 Rotterdam N. Nanning, adjunct-commies met den persoonlijken titel van commies, tevens beëedigd klerk aan de bewa ring Appingedam; in brons aan: A. M do Kan, kommies te water te Rotterdam in goud aan: den opzichter le klasse J. C. H. Harnas, van bet Staatsbedrijf der Ar tillerie-inrichtingen in zilver, met de gekruiste zwaar den, aan; den adjud^mt-onderofficier-adminis- trateur J. G. P. Mulders, vvn den staf der Ildo infanteriebrigade; den adjudant-onderofficier-instruc teur H. ter Haar, van het 8ste regi ment infanterie den adjudant-onderofficier-admini strateur W. J. Prudhomme van Rei ne, van het 2de regiment veld-artil- lerie den adjudant-onderofficier-admin: straten* C. Prins, van het regiment genietroepen den adjudant-onderofficier van do militaire administratie S. Haverkorn, van het 5de regiment infanterie den adjudant-onderofficier-onder- kapelmeestcr D. F. Bandel, van het regiment grenadiers den gepensionneerden schrijver lste klasse II. J. J- van Hoek, vroeger van ue compagnie intendancetroepen, werkzaam bij den chef van d-u gene- ralen staf; den sergeant-majoor-in«tructeur A. P. van Wensen, van bet regiment kusfc-artillerïe den schrijver 2de klasse J. H. Schu macher, van de compagnie intendan cetroepen, werkzaam bij den inspec teur der artillerie; den sergeant-majoor-verpleger -T. .an Drie, bij het militair hospitaal te Harderwijk, gedetacheerd bij luchtvaartafdeeling den opperwachtmeester-administra teur M. II. Steven, van het 4de regi ment. veld-artillerie den sergeant lste klasse E. Klcian, van het 4de regiment infanterie; (ten wachtmeester lsteklasse W. J. n. Ballcgooy, van het Ilde regiment huzaren den sergeant R. A- Akkermans, van de politiotroepen den vrijwilliger bij den bijzonderen vrij willigen landstorm W. F. G. J. van Zalm in zilver aan J. J. Bonman, kamerbewaarder en concierge bij de Algemeene Reken- Keppel; A. C. Molier, bode-binder, tevens in zilver aan: den technivhen ambtenaar H. -T. M. Stevsel, bij den staf der vesting Holland den wachter, tevena tijdelijk opzich •r J. Kamerling, te legerplaats bij Harskamp den gepensionneerden bode I. Hen- drikse, van het Departement van Oorlog den Rijkswerkman W. Oosten, con ciërge bij de Hoogere Krijgsschool; in brons aan: den magazijnknecht C -J. Vrijvo- gel, van het magazijn der artillerie te Helder de Rijkswerklieden: J. G. Wijdieks, H. van Zeggeren en F. Schenkenberg, onderscheidenlijk van het Rijksma gazijn van geneesmiddelen. van de Koninklijke Militaire Academie en van de militaire verplegingsinrich- ting te Bergen op Zoom in goud, met de gekruiste zwaar den, aan: den gewezen adjudanteonderoffi- cier-kwartiermeester G. de .Visser, van de 2de divisie Koninklijke mare chaussee in zilver, met gekruiste zwaar den, aan: den opperwachtmeester te paard J. Groen, van de 3de divisie Ko ninklijke marechaussee in brons, met de gekruiste zwaar den, aan den marechaussee te paard H. L. Raven, van de 2de divisie Koninklijke marechaussee in goud aan D. J. Landaal, te Zwolle, baas lste klasse bij de Nederiandsche spoorwe- gen -T. Liebin. te Spekholzerheide (ge meente Kerkrade), bedrijfsleider bij de steenkolenmijn „Willcm-Soiphia" W. Wetzels, te Schaesberg, ehef- opzichtec bij de Oranje-Nassau iuij in zilver aan: J. A. van Wijngaarden, te 's-Gra- venhage, bode bij het Departement van Waterstaat P. Boorsma, te Hoorn, schipper op een diroctievaartuig van den Rijks waterstaat M. vun Doorn, te Balkbrug (ge meente Avereest), administrateur der Dedemsvaart J. van Doorn, te Coevorden lste sluiswachter bij den provincialen wa terstaat in Drenthe J. F. A. Halewijn, te Zegveld, ma chinist van het waterschap „De Ge- raeene Boezem van Zegveld, Zegvel derbroek en Achttienhoven" F. van der Mark, te Leiden, chinist bij de Nederiandsche spoor wegen J. A. Hesseling, te Zwolle, ketel maker lste klasse bij de Nederiand sche spoorwegen E. J. Vriezen, te Boxtel, conduc teur- pakmeester lste klasse bij de Nederiandsche spoorwegen A. van Geelkerken, te Utrecht, huismeester bij de Nederiandsche spoorwegen A. Spek. te Amsterdam, eerste ploegbaas bij de Nederiandsche spoor wegen G. Agterbof, te Rotterdam, eerste ploegbaas bij de Nederiandsche spoor wegen E. Th. C. van Welbergen, te Lei den. conducteur hij de Noord-Zuid- Ilollandsche Tramwee-Maatschapoij P. van Lienden. te Leiden, conduc teur bij de Noord-Zuid-Hollandsche Traraweg-Maatschaoriij P. nopman, te Haarlem, conduc teur bij de Noord-Zuid-Holandsche Tramweg-Maatschappij J. Couvreur, te 's-Gravenhage, hoofdhesteller bij den postdienst J. Houbiers, te Eysden. assistent tste kla=se bü den post- en telegraafdienst- E. P. Wltteman, te -Gravenhage, as sistent iste klasse bij den postdienst; J. van der Molen, te Amsterdam, ge wezen assistent iste klasse bij den post dienst H. P. L'uyten, te 'Amsterdam, assls- :nt :ste klasse bij den postdienst; T. Sehwcring, te Zwolle, conducteur der brievenmalen isie klasse aan het spoorwegpostkantoor no. 3; 1L Kuypers, te Rotterdam, conducteur der brievenmalen iste klasse aan het spoorwegpostkantoor co. a J. G. Baas, te Ter Aar. kantoorhou der bii den post- en telegraafdienst F. Hoekstra, te Dronrüp. kantoorhou der bii den post- en telegraafdienst W. G. Verholt, te Ulft. kantoorhou der bii den post- en telegraafdienst F. de Boer Fzn., te Schiermonnikoog, kantoorhouder bij den post- en tele graafdienst II. Roodvoets (0. v.ï. te Bunnïk. kan toorhoudster bii den postdienst; AL Dijkgraaf. :e Maassluis, «lecp- bootkapitein bij de firma L'. Smit Co.'s internationalen sleepdienst Maassluis S. Weitman, te Kerkrade. locomotief machinist bii de Domaniale mijn; W. J. Bischoff, te Kerkrade, opzich ter-stalmeester bij de Domaniale mijn F. Gëbbcls. te Kerkrade. opzichter der Msscberij bii do Domaniale mijn;- J. L. Grond, te SimpHveid. stuiter bij de steenkolenmijn „Willem-Sophia" J. J. Ploura, te Eygclshoven ophaal machines: bij de steenkolenmijnen „Lau- en „.Vereeniging" J. Frings, te Nieuwenbagen. pom- penmachinist bij de steenkolenmijnen „Laura" en „Vereeniging" H. Eerkens, te SchaeVoerg. opbaal- machinist bij do Oranje-N'as-au-mijnen; J. Offermans, te Heerlen, ophnalma- chinist bij dc Oranje-Nassau-mijnen in brons aan E. J. Haverkort, te Avereest. kanaal arbeider b:j den provincialen waterstaat in Overijse! H. J. J. Velema, te Zwolle, wagen- meester bij dc Nederiandsche Spoor wegen Aalsma, te Zwolle, arbeider-rem mer bij de Nederiandsche Spoorwegen; P. Th. J. Laponder, te Utrecht, eer- e-scinhuiswachter bij dc Nederiand sche Spoorwegen L. Jonkman, te Axel, hoofdrange-rder j de Spoorweg Maatschappij Mecbe- len—Temeuzen A. H. Zoetendaal. te 's-Gravenha- schildersbaas bij de Haagschc Tramweg-Maatschappij H. Knijff, te 's-Gravenhage, conduc teur bij de Haagscho Tramweg-Maat schappij D. J. H. Reyners, te Roermond, kan toorknecht bij den post- en telegraaf dienst W. F, Kruis, te 's-Gravenhage, kan toorknecht bij den telegraafdienst; R. W. Overdiikinlc, te Woerden, kan toorknecht bij den post- en telegraaf dienst P. M. Theunissen, te Eysden. bestel ler bij den post- en telegraafdienst J. F. H. Lemmens, te Beek (L.), be steller bij den post- en telegraafdienst G, Vink, te Veenendaal, besteller bij den post- en telegraafdienst \V. A. van der Hoeven, te 's-Graven* hage, monteur 2de klasse bij den tele graafdienst in goud aan mej. A. M. Creutzberg, verpleegster het Nederduitsch Hervormd Diaco- nessenhuis te Arnhem F. van der Pol, drogist te Rotter dam, sergeant-majoor bij de transport- colonne vat> het Nederiandsche Roode Kruis J. M. Relijk, chef-boekhouder bij de firma De Koster en Co., te Leiden M. M. Hartogs Dzn., procuratiehou der bij de firma Tobias van Cleeff en Zonen, te Rotterdam; J. J. J. van Luyn Sr., directeur van de N.V.Faience en Tegelfabriek „West en", voorheen Gebrs. Van Ravesteyn Utrecht P. G. H. S. Bevkers, chef der incasso- afdeeling bij E. Philips en Co.'s Bank Heer, bij Maastricht in zilver aan A. van Veldhoven, voorzitter der R.-K. Bouwvereem'ging „Eigen Bezit" te ;-Hertogenbosch II. H. J. Bettonviel. afdeelings-chef bii de N.V. 's-Hertogenbossche Capsule- fabriek voorheen Falk Lewin te 's-Her- togcnbosch J. W. van Dooren, leider van de stenipclafdeeling bij de N.V. 's-Hcrto- genbossche Capsulefabriek voorheen Falk Lewin te 's-Hertogcnbosch J. C. Roovers, meesterknecht in dienst van de N.V. Stoomkoffiebranderij en Tabaksfabriek „Canton", voorheen S, Fick, te Oosterhout; P. Touw, magazijnmeester op de sui. kerfabriek der firma Van Loon en Co, te Steenbergen G. J. Arfman, weversbaas bij de fir- a H. Lasonder te Groenlo D. Jansen, badmeester aan do Ge neeskundige Badinrichting „Bethcsda" te Laag Socrea, gi-meente Rheden G. J. Jansen, chef-opzichter bij J, Stok.is' Koninklijke fabriek van Me- taalwcikea te Arnhem J. Wïllemsea, pakhuisbaas bij d« firma wed. H. H. Refers en Zoon te Arnhem E. Grijsen, voorheen meesterknecht bij de firma Gebrs. Prakke, te Eiber gen G. W. Leuverink, meesterknecht bij do firma Gebrs. Prakke, to Eibergen J. Acrts, baas op de dakpan- en vloer tegelfabriek van den heer Th. R. M. Peters te Duiven G. Wolf. agent bij de N.V. Levens verzekering Maatschappij „Nijmegen" te Nijmegen S. Schaap, chef eener expeditie-af- deeling bij de firma I. de Jongh en Co., Rotterdam (bij bevordering) P. N. Stcinweg, fabrieks-chef bij de firma J. C. Klutgon te Rotterdam J. L. Klok, reiziger bij de firma J. C« Klutgen, te Rotterdam C. Weda, winkelchef bij de firma De Haan te Rotterdam J. van der Lugt, meesterknecht ia dienst van dea heer M. Zaaijer, te Rot terdam van Vliet, voorheen onder-opzich ter bij de Alaatschappii voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fcijenoord" te Rot terdam M. de Zanger, meesterknecht in diens; van den heer T. 1L Haagcn, te Rotterdam C. Kool, te 's-Cravcnhage, reiziger bij de firma Louis de Sterke en Co. ta Rotterdam J. W. Krols, wonende te Voorburg, chef van cie onhopaedische inrichting der N.V. Instrumenthandel voorheen J. Pohl, te 's-Gravenhage Y, Snijders, meesterknecht bij de fir ma Gebr. J. en H. Langenhuysen, te -Gravenhage A. Sluyters, meesterknecht bij de Maatschappij tot voortzetting der zaken Kappelhof en Hovingh to Schiedam B. Erkelens, baas der modelmakerij bij de firma Pcnn en Bauduin te Dord recht Ouwehand, secretaris der Wertr- liedenvercentging „De Eendracht", te Katwijk aan Zee, correspondent der ar beidsbemiddeling aldaar; llollebcek Sr., spinmeester bij de N.V. Koninklijke Nederiandsche fa briek van wollen dekens, voorheen J. C. Zaalberg en Zoon te Leiden D. H. Benard, voorman-scheepsbou wer bij de firma A. Vuyk en Zonen te Capeüe op d'IJsse! mejuffrouw C. van Gelder, huishoud ster bij den heer \V, Streep, te Am sterdam J. van den Bergh. eerste-knecht bij de firma P. Mars en Co. te Amsterdam W. Stuat, walbnas bii de N.V. Ver» schure en Co., Algemeene Binncnland- sehc Stoomvaart Maatschappij re Am sterdam C. van Jen Berg. meesterknecht bij de N.V. ran de Vijscl's Houthandel te Amsterdam P. J. van Rossom, voorheen boek houder bij de firma J. Beuns jn Zoon ie Amsterdam If. van Ravensteyn, meesterknecht bij de firma De Vries en Deen ik, te Am sterdam N. Hoekman, opzichter bij dc N.V, Ilcllingf.ian's Bouwmaatschappij te Am- er dam H. Siersema. ketelmakersbans bjj Amsterdamsche Droogdok-Maat schappij te Amsterdam; P. van der Velden, gietersbaas b:J de Amsterdamsche Droogdok-Maatschappij te Arasterdam B. Goedknegt, sorteerder bij dc firma Patoir te Amsterdam W. J. J. Wierink, kantoorbediende bij de N.V. Purpcrhocdeavcem te Amster dam J. Selhorst. meesterknecht bij de firma Gebrs. Kuiper te Alkmaar; P. Dekker, onderbaas bij de N.V. Houthandel voorheen William Pont te Zaandam 3L N. Koning, wonende te Haarlem- ermeer, voorheen machinist aan de Suikerfabriek „Holland" te Halfweg-, gemeente Haarlemmcrlicde en Spaara- woude G. Grandiek, chef van do transport- afdeeling voor machine-onderdeclcn aan de papierfabriek „De Eendracht" te VVormcr van de N.V. Vercenigde Ko ninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, gevestigd te Am sterdam J. F. Wolfers, meesterknecht bij de '.V. Fabriek van boutbewerking „La Vitesse" te Goes A. C, Lodder, baas bij de Koninklij ke Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen H. Sakkers, voorheen hoofd der af~ eling perserij bij de N.V. Edelmetaal- drijven Van Kempen, Begeer en Vos Utrecht mejuffrouw J. Vat, dienstbode bij de familie Koningsberger te Utrecht mejuffrouw G. Baars, huishoudster j de familie Benit te Utrecht; mejuffrouw A. Lagerwey, huishoud ster in dienst van den heer T. van Rui tenbeek tc Leusden A. van Dijk, wonende te Leetsum, bouwkundig opzichter en baas in dienst van graaf Bentinck van Amerongen S. U. de Vries, zeilmaker bij de firma S. U. dc ries te Grouw, gemeente idaarderadeel J. Belt, voorheen chef in de kaas makerij van do N.V. Maatschappij :ot Exploitatie van het landgoed „Rollc- cate" te Nieuwleusen; G. Kippers, baas bij de Koninklijke Jutefabricken der firma Ter Horst en "o., te Rijssen P. J. Pennings, baas bij de Koninklij ke Jutefabricken der firma Ter ITorst Co., to Rijssen A. Haitsma, opzichter-brandmeester dienst van den heer J. Duinjer Azn., te Vecndam G. Baas, arbeider in dienst van de N.V. Er.nemaborgh te Midwolda W. Neisingh, voorheen meesterknecht in den houthandel en de stoomhoutza- gerij van L. B. Th. Ebbinga te Assen J de

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 10