ipipo] De viering ven her 25-jarig bestaan der H. B, S, Kamer van Koophandel en Fabrieken bad, plotseling ■weer voor het front te laten komen? Gemeen was dat. Ik herinner mij een Engelsehen leer- aar die de gewoonte had, ons iedere les een aantal woorden te laten op schrijven, die wij dan voor de volgen de les moesten leeren. En met variatie van het beginpunt kreeg ieder dan in volgorde een beurt. Zoo geviel het, dat op een goeden dag de vertaling van „a fast gentleman" werd gege ven als „een boemelaar". Dat was correct en verdiende een goede beurt. Maar toen het volgende ,,a fast train" door een der klasse-humoristen ver taald werd als .,een boemel trein" von den wij. dat dit als humor een goede beurt verdiende en niet als foutief antwoord een slechte. Ook hadden wij gaarne een 10 ge gund aan den leerling in de eerste klas, die in de Xederlandsche les een opstel over een voetbalwedstrijd moest maken. Hij offerde echter het aange name schrijven over een ideaal onder werp op aan zijn gevoel voor humor en leverde zijn proefvel in met een op stel van twee woorden: Terrein afge keurd. Toen de tijd naderde dat directeur Brongersma zijn functie zou neerleg gen, moesten alle klassen der school gefotografeerd worden voor een al bum, dat den verfrekkendon ..baas" zou worden aangeboden. Onze klasse was aangewezen voor een plastischen stand in de gymnastiekzaal. De heer Martin scheen te 'denken, dat wij in een diepe kniebuiging de meeste im pressie zouden maken. Na eenig repe- teeren gaf de fotograaf ziju laatste instructies. Hij zou tot acht tellen en zoo lang moesten wij onbewegelijk in diepe kniebuiging blijven. Nu kernen in deze houding je lachspieren toch al zeer gemakkelijk in beweging, maar toen bleek, dat de fotograaf zi;n taal studie had opgeofferd aan de foto grafie, was het ondoenlijk om ernstig te blijven. Bij ,,ain" ging het nog goed, ..twai" leverde een getitter op, „drie" en „fier" verergerden dit niet. maar ,,faaf" vernietigde in een slag ons weerstandsvermogen. Do geheel 'diep gekniebuigde klas zeeg in mach- telooze vreugde ineen en er was een plaat bedorven. Met eenige tactische woorden wist de heer Martin daar na de verantwoordelijkheid van het tellen op zich te nemen. Een nu vermaard vliegtuigconstruc teur (ik wil geen namen noemen) die echter in zijn schooljaren den leeraren niet louter vreugde bezorgde, verstond de uDieke kunst van buikfluiten en zijn prestaties op dit gebied, gepaard aan zijn verzekeringen tegen den naast hem staanden achterdochtigen leeraar, dat het „heusch van buiten kwam, meneer", leidden tot uitbundi ge hilariteit onder zijn klasgenooten. Hij ook was het, die als zijn over tuiging ten beste gaf, dat er iets ha perde aan het svsteem van cijfer-er- kenning. Hij had in zijn tweede jaar in de vierde klas op het Kerstrapport meer onvoldoenden dan in het eerste jaar. Je kunt wel knapper worden, maar niet dommer, redeneerde hij en daar leek ons geen speld tusschen te krijgen. i werden de boeken meegenomen in een los toegeslagen stuk zeildoek, bij el kaar gehouden door een riem. En in de twee hoogste klassen was de tasch geheel afgeschaft en droegen wij boe ken en cahiers zonder eenig omhul sel. Onze loop veranderdo in die ja ren van een huppelpas tot eeu sleep- gang, welke laatste beter paste bij een „gele Rus" en de vierde en vijfde klassers stonden ook, wanneer zij a! niet op het laatste oogenblik kwamen, voor school te wachten in een groep, streng af gescheiden van de kinderen uit de lagere klassen. Er waren stan den, wat drommel. En ook onze houding tegenover de meisjes veranderde met do jaren. In de eerste klas was de jongen, die mef een meisje in de buurt \an de school gezien werd. een sloomeling. Maar na de derde klasje waren het de helden van de klas. die met de meisjes ston den te praten. En ik vraag me af: Is dat alles nog zoo? En dan was er natuurlijk de heer Pauw, die ons vaak uitbundige vreug de bezorgde, maar ons ook een boel Fransch leerde en af en toe met lee- l.jke proeven uit den hoek kon ko men. Als een van zijn meest beroem de stelregels, zullen wij altijd ont houden: Ca n'est pas l'argent, qui fait le bonheur. c'est l'or. monsieur. Wij hebben den heer Pauw ge raagd of hij voor deze herinneringen neg eens enkele zijner teekeningen wilde maken, zooals die indertijd het bord versierden. Met zijn eewone be minnelijkheid heeft hij hieraan zonder aarzelen voldaan en wij steilen hier bij den oucTTeerlingen in blij venden Vorm dar krijt-op-een-zwart-bord voor OE LEERLING SPREEKT... Nu ben ik op de H. B. S. En duizel van de vakken. Ik krijg in twaalf plus zeven les, Ach, als 'k maar niet ga bakken! In wiskunde en mechanica, Handteekenen. cosmograplua. Maar 'k laat den moed niet zakken. Het onderwijs der H. B. S. Zal tot een man mij maken. Zegt Pa, want na een jaar of zee Dan weet ik alle zaken. Heb wetenschap van plant en dier En spreek vlotweg een taal drie, vier. Daar kan ik best voor waken. Maar tevens zal de H. B. S. Mij Staatsinrichting leeren. •Staathuishoudkunde, dat ik des- Kundig kan redeneeren. Geschiedenis en ook chemie. Maar zorg. niet te esplodeeren. Vergat ik iets der H. B. S. Wacht, laat ik me eens bedenken, Ja, zij zal mij, scherp als een mes, Nog handelskennis schenken. Handteekenen, precies en fijn. Vlet teekenen ook in rechte lijn, Staan mij er al te wenken. Vol moed betreed 'k 'de H. B. S. En zet mijn hersens open. Opdat ik elke nieuwe les Daarin kan laten loopen En leg zoo nlles wat ik wist. Als waar' mijn kop een ijz'ren kist, Heel netjes neer op hoopen. Gij hooggeschatte H. B. S. Wil toch mijn schedel sterken 1 Opdat ik met. de and're spes Van patria kan werken Voor 't vaderland (en ook voor mij) En is de leertijd eens voorbij, Dan zal de wereld 't merken. Dan speel 'k in naam der H. B. S. Heel handig op 't register Van alle tonen uit "He les En alles wat ik wist er, 'k Treed op al* koopman, fabrikant, Of wel. tor. heil van 't vaderland, Misschien zelfs als Minister. TOM DE RIJMER. HET OUDE GEBOUW VAN DE H. B. S. IN DE JACOBIJNESTRAAT. onzen leeraren nier gemakkelijk, want wij waren echte rakkers. Maar er werd ook hard gewerkt. Ik weet wet. dat we 's avonds voor alle vakken, waarin we den volgenden dag les zou den hebben, werk op kregen. Daarin ooral in ae laatste jaren heel wat verandering gekomen! En van een „vrijkwartier" of iets dergelijks was ook geen sprake. We zuten 's mor gens binnen de vier inurt-u van acht tot twaalf uur, vier uur achter el kaar! En bijzonder \eei ontsjiauning hadden we ook niet. Van voetballen was toen nog geen sprake. Woensdag en Zaterdagmiddag gingen we met vrienden de duinen of her boech in en dan deden we wat spelletjes op ons eigen houtje. Dat was onze eenige ontspanning. Ietsenorrna was het. da'. Bram Koolhoven op een ..velocipéde" reed; u weet wel, zoo'n hooge machi ne met één heel groot voorwiel en een klein achterwiel! Het eindexanion was zwaar, daar moest heel wat voor geploeterd wor den. Het duurde in 't geheel elf da gen: acht daccn schriftelijk en drie dagen mondeling! Ik herinner xnij ook nog dat burgemeester lordens por soonlijk aan de jongelui mededeelde of zij overgegaan waren of niet. En dan staat mij ook rog iets roor van ec* prijsuitdeeliag. dio elk jaar in d<- Franscho Kerk plaats had. Wij hadden verschillende heel knap pe leeraren, waarvan enkelen, als Gallée en Cosijn later professor zijn geworden. Met Cosijn heb ik not? lane gecor respondeerd Ik kon best reet hem op schieten. Hij caf mij dikwijls opdrach ten om boeken voor hem ie koonen. „Reeser". zei hij dan. ..in bent noe .tl een boekenwurm. Koop jij nu op die en die veiling een? waf boeken voor me waarvan je denkt dat ik ze zal kunnen gebruiken. En breng dan .meteen flink wat snuif voor me mee:" W ant Cosijn snoof geweldig. an do andere leeraren is o a. Gallée later professor geworden. Over het rooken door jongens werd vroeger ook heelanders gedacht dan tegenwoordig. Nu ga&n ze rookend naar school eu zoodra ze het school gebouw verlaten wordt ook weer zoo spoedig mogelijk een cigaret aange stoken. Maar vroeger ging dat an dere! Ik herinner me nog hoe onze leeraar :a 't Dltilsch Obemüller soms snui vende do klas binnenkwam. En dan klonk het, langzaam en dreigend: ,,D'r. Heeft-er. Weer, Een. G róók t;" Daarna gin? hij op onder zoek uit, de banken langs (een eigen aardigheid was nog, dat wij in de vijfde klasse niet op bunken zaten maar ieder op een stoel aan eeu tafel) en als hij dan rook w i 0 het rookver bod overtreden had, dun kreeg do zondaar een ongemakkeiijken stomp of een draai om z'n ooren eu hij inoeet de klas uit! Dut gaat in onze dagen allemaal anders! Bijna aandoenlijk was de eerbied, ik mag wel zeggen de vereering, dio wij gevoelden voor onzen directeur. Dr. E. van der Ven. den kleinen man met het vriendelijk gezicht en de lorgnet op Ilii waa een uitstekend do cent en gaf les in natuurkunde en wis kunde. Hij wist op gestreng© maar tactvolle wijze de orde in de school te handhaven en toch door zijn bemin- nelïjken omgang iedereen, leerlingen en leeraren, voor zich te winnen. •Ja", zoo eindigde de heer Reeser, ..ik heb aller aangenaamste herinne ringen aan mijn H. B. S.-tijd en ik hoop dan ook in de gelegenheid te zijn. de aanstaande feesten bii liet zestigjarig bestaan geheel mede te vieren!"- - yvcycaAV A' oCt -Ö een oer „carabiniers" uit ..Les Bri gands", de beschermers der haardste den, die iielaaa door een ongelukkig toeval altijd te laat komen en de be roemde figuur Pietro, da bandiet, die in de niet minder beroemde herberg van p-i-pi-p-o-po-pipo, als kok ver kleed, de aankomst "-an de prinses van Granada en haar gevolg afwacht. Let op de beide pistolen :n zijn voor schoof, dia dreigen, zijn vermomming ontijdis te verraden. En tenslotte de Groot-Hertogin van Gérolstein zelf. die in geen geval in deze serie mocht ontbreken Een dar leerrijkste uren van den heer Pauw was. wanneer wij met hem in gedachten uit den trein aan het Gare du Nord stapten en een wan deling of rijtoer door Parijs gingen maken. Sindsdien her. ik eenija maler, in werkelijkheid te Parijs geweest, waarbij ik telkens gelegenheid kreeg, te constateeren. dat noz heel wat be namingen uit die vroegere denkbeel dige rondreizen waren blijven hangen. Van e.en der Parijsche tournees met den heer Pauw herinner ik me nog het langdurige debat, dat ontstond oven de vraag, wie der jonger.', nada' vier* van de meisjes twee -i gel antes hadden bezet, met, het vijfde meisjs mocht toeren. Tal van herinneringen dringen zich nog aan mij al schrijvende op. Van den teekenleeraar, die. als je het wat halidie inpikte, in zijn enthousiasme voorrijn vak, je heele gebrekkige to kening afmaakte, van de ganeen on het oude hok, die ie in de gelegenheid etelden den su.-veiileereiulen ..baas" re ontloopen, als je er uit gestuurd was en van bet scheeve schot tegen den muur van bet bokje van Dollé, dat eveneens als schuilplaats kon die nen, van het meisje in onze klas, da: in tranen uitbarstte toen ze naast eeu rij van achtin en negens ook een zeven op haar rapport vond, van van tal van andere dingen, die dit praatje tot de dhïmele lengte zouden doen uitdijen e najaar om achterwege moeten blijven. Maar dit heb ik me nog dikwijls afgevraagd: volgen de schooljongens nog de mode van onze leerjaren? De mode van de achooltasch ^"voor beeld? In de eerste klas kwamen wij op school met een vierkante tasch op onzen rug eebonden, de groote klep bekleed met de vaóht van het een of ander onwaarschijnlijk dier. In d- tweede wa3 deze ais te kinderachiig afgeschaft en werd de dubbslgesla- gen, in de hand gedragen tasch van zeildoek geadopteerd. Nadat deze het een jaar met moeite had uitgehouden. Nog eenigo jeugdherinneringen van een oud-leerling Een jubileum wekt gemakkelijk her inneringen op aan vroeger gevierde herdenkingsfeesten, en zoo doet dit zestigjarig Jubileum van de H. B. S. onwillekeurig deuken aan de viering van hot vijf en twintigjarig jubileum m 1889 Wij hebben eens aan een oud-leer ling van de eerste Haartemsche Hoo- gere Burgerschool met vijf-jarigen cursus, die de lessen volgde geduren de de eerste jaren van het bestaan dier school, den heer G. C. C. Reeser Jr., gevraagd op welke wijze toen de herdenking van het vijfde lustrum heeft plaats gehad. „Dac ging kalm, heel kalm", ver telde de heer Reeser, maar voor dien tijd was het toch al een zeer bijzonder feest, moet niet vergeten dat toen het vieren van herdenkings feesten nog niet zoo in de lucht zat ais tegenwoordig. In dezen Lijd worut de aanleiding voor een jubileum viering wat spoediger gevonden d.:n vijf en dertig jaar geleden! Ik herinner mij nog zeer goed dat 'oen leerlingen en eenige oud-leerlin gen in de school bijeen kwamen. Daarna zijn w ij in optocat gewandeld naar de Doopsgezinde Kerk in de Groote Houtstraat, waar door den directeur, Dr. H. Brongersma, voor leerlingen, oud-leerlingen, leeraren en genoodigden een herdenkingsrede werd uitgesproken. De burgemeester, de heer lordens, was ierbij tegen woordig. 's Avonds was er een diner ir. Ilotel Ftinckler. Mr. Joh. Enschedé was ta felpresident en hij heeft zich op uit stekende wijze van zijn taak eekwe ten. AI3 ik mij wel herinner zat bur gemeester lordens aan zijn rechter en Dr. Brongersma aan zijn linker hand. Veel oud-leerlingen namen aan dak diner, meen ik, niet deel. ook wa ren er geen leerlingen bij. Wel was aanwezig de eerste directeur der H. B. S., Dr. E. van der Ven, die ook nog conservator van Teyler en school opziener is geweest. En dan heel wat Iftoraren. Andere feestelijkheden zijn er toen niet geweest maar, zooals ik al zei. voor dien tijd werd het als een zeer aardige herdenkfng beschouwd". Wij praatten no? wat na over den goeden ouden tijd; de heer Reeser bleek de dagen, waarin hem. om met den dichter te spreken, „de jongens- kiel om de scho'id'ren gleed" en het. volgens dienzelfden dichter (was het Tollens niet ..hemel in c!e ziel is en alles even blijd'," nog n:et vergeten te zijn. - ..Ja", zei hij, „het was een aardige re" Conen, Treur en tiki die Jongenstijd. Wij maakten hel advies. DE KAMER BESLUIT WEDER EEN SUBSIDIE TE VERLEENEK AAN DE NATIONALE VEREE NICINC VOOR HANDELS ONDERWIJS. $PN!EUW EEN ADRES TOT AFS CHAFFIN C DER ZAKELIJKE BB LASTINC OP HET BEDRIJF. AAN DE EERSTE KAMER ZAL WORDEN CEADRESSEERD HET WETSONTWERP INZAKE DE PLAATSELIJKE KEUZE NIET AAN TE NEMEN. Dinsdagavond vergaderde de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken onder voorzit terschap van den heer E. H. Krclage. Bij de opening der vergadering me- momeert de Voorzitter dc Ko ninklijke onderscheiding aan den heer Burgersdijk verleend. Een woord gelukwcnsch voegt de Voorzitter daar aan' toe. Ingekomen stukken. PUNT i. Ingekomen stukken en mededeeiingen. Verscheidene ingekomen adressen brieven worden voor kennisgeving a genomen. Bij een adres van de Kamer te Alk- maar aangaande afsluiting van overwe gen, informeert de heer v. d. Burg of geacht wordt dat dit punt niet tut de competentie der Kamer behoort. _De Voorzittter antwoordt dat de Kamer reeds eerder uitsprak dat deze aangelegenheid niet tot d^ competentie der Kamer behoort, maar dat dit een quaestie is waarmede die organen zich moeten bemoeien aan welke de zorg voor de openbare veiligheid is opge dragen. Brieven van de Kamer van Koophan del ia Leeuwarden aangaande het Riiksinkoopbureau en van de Kamer te Leiden aangaande hetzelfde onderwerp worden gesteld in banden van de Com missie voor het Winkelbedrijf. Verder is ingekomen een brief van de Vereeniging van Nedcrlandsche Papier fabrikanten inzake het door de Kamci verzonden adres aangaande het ont- werp-tariefwet Dc Voorzitter deelt mede dat de aangevallen zinsnede in het adres is op. genomen naar aanleiding van een mede- deeling van den heer Van Hardenbrock, Nader is gebleken dat de papierfa brikant ia dit district de mededeeling in he; adres der Kamer niet onder schrijft. Voorgesteld wordt nu een nader adres aan den minister van Financ-l-n te zenden met verzoek de aangevallen :in snede als niet geschreven te beschou wen. Aldus wordt besloten. Ten slotte is nog ingekomen een adres van den heer Rijswijk, lid der Kamer ie Dordrecht, naar aanleiding •an geruchten aangaande een wijziging der Botcrwet. Dit adres wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de hce- d. Burg, om Medegedeeld word: dat de Gouver. neur van Suriname, de heer Van Heem stra, met verlof hier tc lande, bereid is in de maand September voor de inge schrevenen in het Handelsregister een le2ing to houden over de handelsbe trekkingen tusschen Suriname en Ne derland. PUNT 2. Aan mej. Kuiper is VJ, verzoek eervol ontslag verleend als stenu-typisie bjj de Kamer op 18 Augus tus 1.1. PUNT 3. Met ingang van 1 Sep- temoei is :n tijdeüjken dienst als ty piste o;j de Kamer aangesteld mej J A. M. Nijboer. De heer Klein Schiphorst stelt de vraag of het de bedoeling is alléén dames aan te stellen. Spr. is daar tegen, daar vele mannelijke werkkrachten zonder werk rondloo- Pen. Spr. is daarom tegen deze be noeming, De voorzitter merkt op, dat het beter is deze zaak later princi pieel aan de orde te stellen en zich nu niet tegen deze benoeming te ver klaren. De heer Ten Boom onderschrijft de woorden van den heer Klein Schiphorst en vraagt met den uitge sproken wensch bij volgende benoe mingen rekening te houden. De aanstelling wordt goedgekeurd. PUNT 4. Goedkeuring van een verzonden brief aan het Staatsbedrijf der P. T. T. in zake de reorganisatie van den dienst te Velseroord. Goedgekeurd. PUNT 5. Het Bureau der Kam«r ad-' viseert ook voor 192-1 aan de nationa- vereeniging voor handelsonderwijs een subsidie van f 25 te verleenen. Goedgekeurd. PUNT 6. Conceptbrief aan B. en W. van Haarlem inzake de plaatse lijke belasting op het bedrijf. Dit adres dringt andermaal op afschaf- "ng van die belasting aan. Goedgekeurd. Plaatselijke Keuze. PUNT 7, Bespreking van het wets ontwerp-Ru tgers c.a. inzake plaatse lijke keuze. Het Bureau adviseert inzake dit wetsontwerp geen adres aan de Eer ste Kamer te zenden. Het Bureau meent dnt geen aanleiding voor de Kamer van Koophandel is om in de- 1 zen te adresseeren. J De heer v. d. Burg wensehfc de sohouwen. Hij beroept zich op de woorden van aen voorzitter van den Volksbond. Verder kant spr. zich om verschillende redenen tegen de plaatselijke keuze, llij handhaaft zijn reeds eerder gedane voorstel om een adres aan de Eerste Kamer te zenden met verzoek het wetsontwerp te verwerpen. De heer Treur wil ook een adres aan de Kamer zenden. Hij doet op merken dat door toepassing der plaat selijke keuze ve!n menschen zullen worden gedupeerd, nog meer dan thans door een onderscheiden toepas sing van de Drankwet door de ver schillende Burgemeesters. Naar aanleiding van vTagen van den heer Klerk en Beynes. zegt de Voorzitter, dat :n dezen de Ka mers van Koophandel niet de aange wezen lichamen zijn om te adreesee- ren. Bovendien nieuws zou in een adres aan do Eerste Kamer met kun nen worden nagevoerd. Het onder werp i«s niet met het oog op be langen van handel en nijverheid', maar "in ethische motieven aan de orde eeeteld. De lieer Weijburg werascht zich re verklaren vóór het zenden van een adres aan de Eerste Kamer. liet gaat goed me' de bestrijding van het drankmisbruik, waarom nu aan plaatselijke keuze? De lieer Van Liemt onder schrijft de mecning van den voorzit ter dat in een adres niets nieuws is aan te voeren. De heer Klerk zou een adres wil len zonden waarin op de nadeelen voor den handel de aandacht wordt gevestigd. De- lieer Klein Schiphorst meent, dat l:et juist op den wee van de Kamer ligt "m een adres te zen den. Hypotheekbanken zijn nu al huiverig om credieten te verleunen, voor nieuw op te richten café'a en restaurants. Laat de Kamer een scherp adree zenden aan de Eerste Kamer. De Voorzitter wenscht flat meer epeciale organisaties van be langhebbenden zullen gaan adreseee- ren. Met tegenstem mi ng van de hcere-n Ten Boom. Deddens, van Liemt en den voorzitter wordt tenslotte bceloten we! een adres aan de Eerste Kamer te zenden om de aandacht te vestigen op de schade die aan handel en industrie zal worden toegebracht indien het wetsontwerp tot wet mocht worden verheven. Rondvraag. De heer Ten Boom brengt hulde aan den liecretaris Jhr. Mollen» voor de rede door hem te Wee oen gehou den. Spr. kan verder mcdedeelen dat ge bleken is dat de rekening van de Ha- mi t sluit met een bat:- saldo van f 4000. zoodat van do garantie die de Kamer verleende geen gebruik be- behoefde te worden gemaakt. De Voorzitter spreekt een woord van gelukwenfidl tot den heen- Ten Boom ais leider van de midden- etandsdnnonstratie met het behaalde succes. Moge nu de handel meer de biet heb!>en. Bij de woorden van hulde aan den secretaris sluit spr. zich aan. De heer B e ij n o a informeert of in het adres der Kamer inzake de tariefwet ook melding ie gemaakt van tiet aantal stemmen waarmede de be slissingen zijn genomen. De Voorzitter antwoordt ont kennend. De heer B e ij n e s drukt dan den wensch uit. dat dit voortaan zal ge daan worden. De Voorzitter:- Iirijen ge vraagd wordt het aantal stemmen te vermelden, dan gescliiedt dat ook. De heer V a n Liemt deelt mede, dat vroeger in een adres aan de ge meenteraden inzake do werktijden op zijn verzoek melding is gemaakt van net aantal stemmen waarmede het be slui t is genomen. De vergadering gaat daarna in een zitting met gesloten deuren over. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem van de Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de vergaderde Dinsdagavond in café Brinkmann op de Groote Markt. Voor het begin der vergadering vroeg do heer M. J. F. Bolderdijk het woord, om mede namens de aanwezi gen zijn vreugde te betuigen voor de aanwezigheid van den heer Joh. de Breuk, die geruimen tijd ongesteld was. Do heer de Breuk dankte. Onder zijn voorzitterschap werd verder vergaderd. Na behandeling van de ingekomen stukken bracht de heer J. L. Bouwer verslag uit van de vergadering van voorzitter en secretarissen, op welke vergadering o.a. gesproken was over den zoogenaamden „Moederdag". Op den Moederdag wordt door de kinderen aart de moeder* een bloe menhulde gebrach}. Deze dag moet worden een na'ionalo zoo niet inter nationale huldedag. In bedoelde vergadering van voor zitter en secretarissen was helden voor te stellen, den moederdag te hou den op den laatsten Zaterdag van Mei. Hel; hoofdbestuur heeft zich in deTo nog niet definitief uitgesproken. Wél staat. 7.00 goed nis vast. dat ook in Holland de Moederdag zal worden in gevoerd. Uil een circulaire van het hoofdbe stuur bleek, dat de algemeenevergn- derir.g gehouden zal worden in de maand October. Tot candidaten voor het hoofdbe stuur werden gesteld de hoeren .1. F. Ch. Dix te As'en en Dr. M. J. Sirks te Wageningen. De heer Bouwer stelde daarop voor, dezen keer een cursus te openen in het bloemschikken en binden. De heer Van der Hoek. voorzitter der Vereeniging van oud-leeriinyen, be tuigde adhaesie. Hij nchtte een deree- 1 ijken cursus van zeer eroot nut. Vervolgens werd overgedaan tot de heoordeeling der inzendingen van dahlia's, bindwerk van dahlia's, enz- behandeling der vragen en na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. Men verzocht ons nog mede te dee rn dat men zich voor deelneming aan den tuinbouw wtntemirsug vóór t October moet omgeven l.ij den h»er 0. H Oeovers. N'icolans v. d. Laan- straat 18. Voor den cursus tuinhouwfeekenen en dendrologie moet men zich opge ven bij den heer G. Bleeker Sterre- zaak uit commercieel oogpunt t bc- boschlaan 1*. Rloemóndnnl.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 6