Amsterdamsche Beurs Afscheid van den Directeur van het postkantoor. Uit tftf scHnjvëïï SüpS, 3aï He f 240-000.— die door de Provincie a!s renteloos voorschot; Worden verstrekt, beschouwd worden als eene vergoe ding voer de te lage tarieven, dus a!s e e n bate. De provincie be schouwt dezen post echter als ren teloos voorschot, dus al kapitaalver- strekking. -Zou het niet daarmede meer in overeenstemming zijn, dat het bedrijf dezen post ook als kapitaal-ontvangst beschouwde, of wordt dan geen sluitende exploitatierekening verkre gen, waardoor geen volledige betaling van rente en aflossing mogelijk is'? Het bedrag ad 6 1/2 millioen, dat voorgesteld werd, om kwijt te schel den. vertegenwoordigde een kapitaal verlies. namelijk naueelige exploita tie-sa Idi en een deel der te hooge bouwkosten. Nu kan een kapitaalverlies, wan neer dit door de provincie niet wordt kwijtgescholden, alleen verdwijnen of door een kapitaalvermeerdering (be spaarde winst boven rente en_ aflos sing) óf door aflossing uit de winst in een reeks van jaren. Er zou geen aanleiding tot kwijt schelding meer bestaan, wanneer de winst van de ja-ren 192123 zoo groot was geweest, dat na betaling van rente en aflossing het bedrijf nog een extra bate had van 6 1/2 millioen. Dit is, naar de Commissie meent, niet het geval, dus het kapitaalver lies. dai indertijd werd geconsta teerd. bestaat n o g, alleen doordat het bedrijf over het volle kapitaal, dat de provincie verstrekt heeft, ren te en a"flossing_ blijft betalen, wordt de tweede manier gevolgd. Dat be- teekent dus, dat de tarieven geduren de een reeks van jaren zoodanig moe ten zijn opgevoerd, dat het bedrijf jaarlijks de rente en aflossing van een te hoog kapitaal (waarvan feitelijk 6 1/2 millioen fictief) kan opbrengen. De commissie eindigde met de ver klaring dat zij er de aandacht op heeft willen vestigen, welken invloed provinciale bedrijven op de financiën der provincie hebben gehad en dat zij ten volle blijft onderschrijven heb oordeel van den accountant Limperg, in diens rapport van 23 April 1921 dat uit een oogpunt van algemeen financieel beleid een volledige af schrijving van hefc verliessaldo het meest aanbevelenswaard schijnt. VOLKSOPLOOP IN DEN HOUT. Zondagmiddag te 4 uur werden de rustige wandelaars ia den Hout opge schrikt door een volksoploop. Aanlei ding hiervan waren een man en vrouw dis ic veel gedronken hadden. Zij lie pen heen en weer om een rustige- plaats te zoeken, maar dit lukte niet op zoo'n druk uur. Eindelijk bereikten ze een bank, maar de menscben die achter hen aan 'riepen bleven om hen heep staan. Het aantal nieuwsgierigen groei de steeds aan. Zelfs m»akten een paar muzikanten van de gelegenheid gebruik en begonnen lustig op hun harmonica te speten. Gelukkig maakte ce Heem- steedsche politie er een eind aan door cea man en de vrouw naar het politie- posthnis op Bosch en Vaart te brengen. Daar konden ze hun roes uitslapen. WINTERLEZINGEN. De Chr. Ger. Jongelingsver. heeft weder ©en tweetal openbare winterlezingen geor ganiseerd, waarvan de eerste zal plaats hebben op Donderdag 9 October; De. H, Biesma van Groningen hoopt dan een rede te houden over het onderwerp„De Idu- meeeche Lijder". De twééde lezing zal op een nader te bepalen datum in het einde van November worden gehouden door Ds. J. W. Geels, van. Apeldoorn, vroeger pre dikant bij de Chr. Ger. Kerk alhier. Opgegeven door de Nation. Bs„kvereeniging Maandag 29 September 1924 1.30 uur 1.45 uur 6% Nederland 1923 - 5% Nederland 191S Oude Vaart - 89 Scheepvaart Unie 126H 126H Hol!. Lloyd Paketvaart 135 137 Oude Boot 75 79 Hol!. Stoomboot 28H Roiterd. Lloyd Btoornv. Nederland 155 H. V. A. 445 444 Java Cultuur 388 386 Furness-Siokvïf A. 7 idem Oude Philip» Gsw. Jnrgena 72 12% Central© Suiker Kol. Bank 181H 182% Indisch© Bank 134X 134% Cert. Handel Mij. 130 129% Phoenix Oil - Gee. HolL Petr. 162% 162 Kon. Petroleum 324 322% Steel Comm. 114 114 Marine Comm. 1C Marin© prel. 41% Cult. Vorstenlanden 169H - Dito Actions 171 Compania 27H 28 Poerworedjo 133 Dell Mij. 389^ - Eenembah 348 Deli Batavia 341 Besoeki Amsterdam P.ubber 166 155 Ned. Rubber iWai Sumatra 127 Kol. Rubber 117 gilau Sumatra 108 Deli Bat. Rubber 8erbadjadi Dordtsche Pete. 307 - Southern Rails 73 Vi - Union Pacific 148 DE WERELD VLIEGERS. SEATTLE, 29 Sept. (Reuter). De Amerikaansche wereldvliegers vol tooiden hun tocht om de w ereldzij landden Zondagmiddag op het vlieg veld alhier. EEN TREFFEN. LONDEN, 29 Sept. (N. T. A\, draad loos). Bij een treffen tusschen Duit- sche nationalisten en republikeinen te Altona werd een politieagent gedood en werden vier personen gewond. MEKKA. LONDEN, 29 Sept. (X. T. A'., draad loos). In Alexandria gaa «geruchten dat Mekka door de Wahabis is ia- genomen. De administratie der begraafplaats. Van den burgerlijken stand naar den Hout en de Plantsoenen. Met ingang van 1 October a.e. _.s. wordt de administratie der Be graafplaats overgebracht van liet bureau Burgerlijke Stand en Be volking, Gedempte Oude Gracht, "aar het bureau van den Directeur an Den Hout en de plantsoenen Kleverlaan 3, onder welken tak van dienst de Begraafplaas ressorteert. Voortaan zullen ook aldaar de betalingen geechiedeu der begrafenis rechten en van de kosten van aan koop en huur van graven, die tot nu roe ten kantore van den Gemeente ontvanger werden voldaan. VERBETERING VAM DEM VOLKSZANG. In Café Brinkman® werd Zaterdagmid dag de aigemeene vergadering gehouden de NederlAud&che Vereenig ing voor den "Volkszang. Vcorziuer was de heer W. Donkersloot, waarnemend voorzitter. Deze hield een openingsrede, waarin hij wees on het veto werk, Jat er nog te doen is. Eendrachtig samenwerken van de afdeelingen is ge- i het verslag; van de secretaresse, dat daarna werd uitgebracht, bleek, dat het aanial afdeelingen met 1 ie vermin derd. Hengelo is afgevallen, waardoor er u 16 afdeelingen zijn. Verder bleek, dat de heeren Poortman in H. M. C. Dobben om gezondheidsre denen als lid van het hoofdbestuur had den bedankt. In verband hiermede, sprak voorzitter waardeerende woorden tot deze twee heeren en dankte hij hen voor i, wat ze in het belang der veieeni- ging hebben gedaan. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er over bet afgeloopen jaar een uadeelig saldo ran f 173.96. De begrootïr.g 1924 ,"2S sluit met een bedrag aan in komsten en uitgaven van f 1363,05. Hierna had de bestuursverkiezing plaats waarhij de beer Donkersloot tot voorzit ter werd gekozen. Herkozen werden de be stuursleden mej. ïl. Gantvoort en de heer Joh. Oostveen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van der. heer van Dub ben wérd gekozen de he6r W. J. van Beu gen Bik. arts. Lu de plaats van den heer Donkersloot werd benoemd de heer E. J. Abrahams. Besloten weTd, dat te Kuilenburg de volgende algemeens vergadering gehóuden zal worden/ HAARLEMSCHE HANDELSVER- EENIGIXG. Op He onlangs gehouden vergadering van de Haarlemsen© Handels Vereeni- ging werd medegedeeld, dat dezen winter tien lezingen zullen worden ge- houder.. Sprekers zullen zijn de vol gende heeren: Mr. M. W. F. Treuh. Jhr. J. C. Mollerus, C. Loeft', II. E. Knappert, II. A, Marcus. J. A. B. Fibbe en K. Kropveld. Verschillende waardeerende toespraken. Men schrijft ons; Aan het personeel van Eet Postkan toor alhier werd Zondag gelegenheid geboden op het bureel Aankomst en Vertrek, afscheid te nemen, van den vertrekker-den directeur, den heer L. IT. Barrelink, die 1 October e.k. den dienst met pensioen gaat verlaten. Overeenkomstig den uitdrukkelijken wensen van den heer B., droeg dit afscheid een meer intiem karakter en was. mede met het oog op de tegen woordige tijdsomstandighedenhet aanbieden van een bepaald af scheidsgeschenk achterwege gebleven. Toch werd', namens het gehet-Ie per soneel. bij monde van den heer F. F. F. Vries, die tijdelijk met de Directie za! worden belast, als blijk van sym pathie voor den heengaanden titula ris. een fraai album aangeboden met foto's, van de onderscheidene buree- len. Bovendien dient nog te woriien ver meid, dat aan mevrouw Bar;el;r.k, een keurige mand met bloemen werd aangebo-den. Door onderscheidene ambtenaren werd achtereenvolgens het woord ge veerd. De heer Vries zeide dat/hoewel hij den leeftijd van zijn heengaanden r-hef nog volstrekt niet aangebroken achtte om. gezien "diens ongebroken arljc-idslust en geestkracht, nu reds al3 ambteloos burger het verdere le ven door te gaan, hij toch den heer Bartelink er op wenechte te wijzen, dat. diens staat- van dienst achtereen volgens een climax te zien geeft tot heb bereiken van de hoogste rangen, als slechts aan weinige ambtenaren is gegeven. De volgende spreker, 3e heer Cr-iy'f bracht naar voren den practischen handelsgeest en ge-zonde opvatting in zaken, die ten opzichte der beheer - vnering immer voorzaten, waardoor deze. steeds, zoo economisch mogelijk was. zoomede den sympathieken geest die steeds bii het overleg met de ver- schillende vakorganisaties heerschte. De heer Leenders, die daarop aan 'het wootH kwam, bracht in hermne ring de groote humaniteit en welwil lendheid, die zijn chef steeds tegen over hefc goheele personeel had be toond. De heer Hekkelman, hierop hefc woord nemende, herinnerde er aan, dat hel tliana voor den derden keer ie. dat hii hefc genoegen heeft het woord tot zijn directeur te mogen richten; bij diens benoeming, jubi leum en thans bij het afscheid. De heer Versregen, die mee© spe ciaal sprak als bondsbestuurder, sprak waardeerende woorden omtrent het geen door den titularis in gemeen- schappeliik overleg met do organisa ties. op dit kantoor was tot stand ge bracht. Alle sprekers wenschten tot slot den directeur toe. dat liet hem nog vele jaren gegeven moge zijn, van zijn welverdiende rust te genieten, temidden van zijn gezin. Zichtbaar geroerd dankte de heer Bartelink daarop het geheel© perso neel voor al de hartelijke en waardee- rendo woorden tot hem gericht, hii gaf tenslotte de verzekering, dat hij steeds met het meeste genoegen aan de jaren, die hij op liet kantoor Haarlem mocht; doorbrengen, zal te rugdenken. NED. CHRIST. VROUWENBOND. Het Bestuur van dezen Bond schrijft ons: Nu het winterseizoen weer langza merhand zijn intrede begint te doen, wordt het tijd, dat ook onze vergade ringen een iiegin nemen. De eereie Vergadering zal gehouden worden op Dinsdag 30 Sept. a.s. 's av. S uur in 't Wijk gebouw van de Nederl. Herv. Kerk, Ged. Oude Gracht 70. 't Belooft een belangwekkende avond te worden. Zuster Augusta Becker uit Weenen, idie reeds in enkele plaatsen van ons land gesproken heeft, zal ook hier komen vertellen van haar werk lor inw. zending. Zij zal belangrijke mededeelingen kunnen doen van den opbloei van het geestelijk leven aldaar. Haar terrein van werkzaamheid is in het bijzonder onder vrouwen en meisjes. Na afloop zal een kor1© huishoudelij ke vergadering gehouden worden ter bespreking van de voorbereidingen voor de 5© algemeen® jaarvergadering van den Ned. Christen Vrouwenbond Oft, Lt-fiU UjQctober^hier to Haarlem. AANCEHOUDEN. Door do recherche werd .nngofcoudr-ïi P. R-, pakhuisknecht bij <je firma W., ver- -lacht van diefstallen ten nadeel© var. die firma gepleegd over ds '.wee laatste jaren. Benige goederen werden hij hem thuis nog in beslag genomen. CABARET „MASCOT" IN DEN H. K. B. In den laateten tijd maakfc het cabaret „Mascot" in het gebouw van den Mnarlemschen Kegelbond aam do Tcmpeliersstraat veel op gang. 'a Zondagsavonds is er d© Jazz •Band om lor leiding van den heep E. Stoeken, die ook zooveel als de manager is van deze amusementen. Hij beschikt daarbij over uitsteken de krachten op cabaret-gebied, die het dansen, confereerende, zingende of musiceerende onderbreken. Zaterdagavond trad op de zanger- cabaretier George Hofman in 'een uitgebreid en vermakelijk repertoire dat hij zoo nu en dan niet te veel afwisselt door een liedje van een ernstiger genre. Hofman bad hefc publiek onmid dellijk op zijn hand, 'door zijn sym pathieks vrije manier van optreden, door een zekere gulheid van bewe ging. Hij heeft bovendien een goed ge luid. dat hij ook goed gebruikt. De Jazz Band is er één van het soort, dat zich weet te handhaven. Uitstekende leiding, temperament, enthousiasme. En genoeg ijver, im mers, men wil tegenwoordig véél flansen en geen tijd verloren laten als solist op. De belangstelling dit ..winter- sche" evenement is vrij groofc. In den regel heeft 'de H. K. B. des Zondagsavonds een flink aantal gas ten. DRUKKERIJ CEBRS. NOBELS. Ter aanvulling van ons bericht be treffende de Drukkerij Gebrs. Nobels in ons nummer van Zafcei'dag, meldt men ons dat, de N.V. Haairl. Drukkers en Uitg. Mij. v. h. Gebrs. Nobels wordt, omgezet in een Uitgevers-Mij. Het drukkerijbedrijf wordt met ingang van 1 October a.s, voortgezet door de Gebrs. Nobels, voorloopig nog in het gebouw der Maatschappij Spaarnwou- derstraat 3b—40, doch binnen enkele weken in een geheel nieuw gebouwde drukkerij, toegerust met 'de meest mo derne machines en hulpmiddelen. MUZIEK IN SCHOTEN. Zondag 5 October a.s. geeft de muziëk- verceniging „Excelsior", directeur de heer Chr. ÏV. Okel, een concert op Je Beu kenlaan te Schoten van 31/2—5 uur, ter gelegenheid van de officieel© inwijding van een groot aantal woningen van de Coöperatieve Vereeniging Volkshuisvesting t-e Schoten. De muziokveröeniging zal bij dit concert de nummers laten hoor en, waarmee zij op de jongste concoursen de hoogste prijzen behaald heeft. Er zal een gelegenheid gemaakt worden voor het ge-, ven' van Öif concert in genoemde laan. Telegrafisch Weerbericht naar "waarnemingen verricht iu den mor gen van 29 September, Medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 m.M, te Dresden, laagste stand 730.8 m.M. te Akureyri. Verwachting tot den avond van 30 Sep tember: Meest matige, later wellicht toe nemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, half tot zwaarbewolkt of betrokken met later kans op regen; iete eachter. BAROMETERSTAND TE HAARLEM; OPSAVB TAN iOH. M. SCHMIDT, Opticien HAARLEM - BACTEUQRISSTR. 21 Tliermometerstanü 29 SepUmbsr Hoogste gisterenF. 68 Laagste hedennacht F. 47 He don 1 uurF. 57 ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokcrk te Haarlem, oP Dinsdag 30 September 19&1, des namid. dags van 2—3 uur, door dén hear George Robert. Programma: 1. Praeludium Es gr. t„ J. S, Bach. 2. Adagio uit de 3o Sonate, J. S. Bach. 3. Prélude, Fugu» et Variation, César Fr-anck. 5. Arabesque. L. Vierne. 6. Final, -L. Vierne. No. 2, 3 en 6 op verzoek. Binnenland DE AMBTENAARSSALARISSEN'. Het Centrum verneemt, 'dat do rc- gcering voornemens ie in de eerste helft van 1925 opnieuw con borziening der ambtenaren-salarissen to overwo gen, indien do verbeterde opbrengst der rijksmiddelen van blijvendon aard zal blijken. Het stoffelijk overschot van Van Heutsz Overbrenging naar Amsterdam en begraven met militaire eer Naar de N. II. Ct. verneemt is bij het comité tot huldiging- van do na gedachtenis van Van Heutsz Lcri.ht ontvangen, dat Van de zijde der fa milie van den overleden generaal geen enkel bezwaar wordt gemaakt tégen de overbrenging naar Nederland van i;et stoffelijk overschot van Vux Heutsz. De destijds door Van Hcu.s/. uitgesproken gedachte, ook na ziin dood in Zwitserland te blijven, heb ben de familieleden noch anderen opgevat als een uitdrukkelijken wensch. In verband hiermede zal bin nenkort het lijk van Van Heutsz wor den overgebracht naar Amsterdam, waar het met militaire eer zal worden begraven. De voorbereidende maatre gelen daartoe worden reeds getrof fen. P LOOPUTJT. Te Den Haag is in den ouderdom van 75 jaar overleden de heer P. Loopuyt, oud-lid der Pro vinciale Staten van Zuid-Holland en commissaris der Ned. Handelsmaat schappij. HET ONTWAPENINCSVRAACSTUK. Het Geert Groote Genootschap zal, zoo meldt het Ccntr., binnenkort een brochure uitgeven over het ontwape- ningsvrnngstuk,_ bezien in het licht der Katholieke beginselen. DE BLUEBAND-RECLAME. De President, van de Haagscho Recht bank, heden uitspraak doende in kort ge ding inzake do Blueband-reclamo heeft den Staat der Nederlanden bevolen de re clame-stempeling op brieven van eischeres- sen te doen slaken, doch ook alleen ten aanzien van brieven van belde oischendo partijen, op straffe van boete-oplegging. De Staat is tegen deze uitspraak in hooger beroep gegaan. De vliegtocht Amsterdam— Batavia Men meldt aan het Haagsch Anota- kantoor. De minister van Waterstaat zal bij hefc vertrek van do Fokker „F 7" naar Indië vertegenwoordigd zijn door den heer E. T. de Veor, hoofd van het bureau voor Lucht vaart aan dat departement. De tocht gaat van Amsterdam over Praag, Belgrado, Constantinopel, An gora, Aleppo, Bagdad, Basra, Bus- hir. Bender Abbas. Chabar, Karachi, Muitan, Arabala, Allahabad, Calcutta Akyab, P.angoon, Bangkok, Sengora, Medan en Muntok naar Batavia. Het bijzondere ia daarbij, dat voor de eerste maal voor een vlucht als deze een handelsvlieetuig gebruikt zal worden. AAN DE GEVOLGEN BEZWEKEN. De 75-jarige J. Wests tra te, uit Krab- bendijke, die Dinsdag door een auto bus te Goes werd aangereden, is thans aan de bekomen verwondingen bezwe ken. BOTTER GEZONKEN. De Bun- schoter botter B. U. 102, gedeeltelijk geladen met nest, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag aan het haven hoofd bij Volendam tegen de glooiing geloopen en gezonken. Do opvarenden 1 zijn gered, - EEN KRUITFLESCH ONTPLOFT. De landbouwer S. te Gorssel had. veel last van eekhoorns in den note- boom. Zijn zoon wilde deze beestjes doen schrikken en strooide buskruit onder den boom, dat hij liet ontploffen. Hij had echter de kruitflesch naast zich laten staan, welke eveneens ontplofte, tengevolge waarvan de jongen hevig aan handea en gezicht werd verwond. EEN INCIDENT. Uit hefc versla» in de N.R.Ct. hefc volgende aangaande 't gebeurde na de rede van W-n heer Elout over het onderwerp „Weerbaar of Weerloos" op liet congres Neerlands Volks kracht waarvan wij elders in dit nummer melding maakten: Den heer Elink Schuurman zeide dat degenen, dieu ten aanzien van het weennachtsvraagstuk een andere meening or uu na houden, aanspraak maken op een betere bejegening üan I epr, is ie beurt gevallen in de •gadering van Uns Leger op 19 II ji. Toc-n is hem van de bo- stuuroUfêl toegevoegd, dat iemand, die iu een ander land zoo eprak,, wegens landverraad zou worden ver oordeeld, Dit is een verfijnde beleo- diging. Spr. is bereid, dien hand schoen op te nemen eu zal den be trokkene binnen 24 uur zijn secon danten thuis neuron. o voorzitter van het congree, majoor Oudendijk, tevens onder voorzitter van Ons Leger, zeide, dat de bedoelde woorden niet zijn gebe zigd van de bestuurstafel, doch doof en der leden. Als de heer Elink schuurman niet dat lid wil duel- 1 torenmoet hij dat zelf welen. Ove rigens verklaarde spr. eerbied te kunuejt hebben voor de overtuiging die leidt lot absolute weortoosljeid. ;i! is die overtuiging niet de 2ijne. Wat de rede van den heer Elout be treft., deze gaf niet de zienswijze weer van het Algeiu. Neder!. Ver bond, Dat heeft op hefc gebied van hot wceriuaciuvraagstuk geen mee- üing. Hierop vroeg een principieel tegen stander het woord. De voorzitter weigerde dat, met het oog w> den tijd Do principieel» tegenstander 1 zocht, dan een enkele vraag te mo gen stellen. De voorzitter wees ook dit verzoek af, niet het oog op den beschikbaren tijd. HET BUURTVERKEER. Volgens het „U. D." werpt het in stituut van het buurtverkeer op de Ne derland sche Spocirwegen niet die resul- taten af, welke men bij de invoei er van verwacht beeft. De invoering van het buurtverkeer beteekent op de meeste routes een vermindering vac vervoers-opbr engst. Kerk en School AMBTSAANVAARDING DR. G. A. v. d. BERGH VAN EIJS1NGA. Dr. G. A. van don Bergh van Eysin- ga, benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de wordingsgeschiedenis van hefc christendom aan de univer siteit te Utrecht, zal op Maan da» 0 October a.s., des namiddags te twee uur, in hefc groot-auditorium zijn ambt aanvaarden. Bnrgerliike Stand HAARLEM. BevalHn: 25 Septotnbei': G. Oos tendorp-Taverne, z, A. Comello- Nassy, d. 27 W. J. Cornet-v. d. Bos. d. J. iï. C- Verheijde-ITerme ling. z. 2S C. C. Metten-Schild wacht, d. 29 E. Kromhout-Ro- meijn, 7.. 2G H. Wc'rer-Deneknmp, d. 29 P. de Looper-Romijn. d. 72 A. Hoffios-Romv, z. 28 P. M. Wnsyenaar-Grobh'L 29 J. W. v. d. Linden-v. d. Ende. z. Overleden: 29 September II. W. Buurman, 65 j.. Bollandstraat. C. J. de Boer, 69 j.. Korte Hofstraat. Dit de Omstreken IJMUIDEN POLITIERAPPORT. 7,. aannemer wonende te IJmniden deed aangifte dat uit een schuur staande bij de Gereformeerde kerk to Wijkeroog een waterpersslang is ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. BLOEMENDAAL DE TERREINEN VAN B. V. C. Zondag heeft B. V. C. haar eersten wedstrijd gespeeld op het terrein aan den Brederoöcweg. Om het bijwonen van de match van do straat af minder gemakkelijk tc maken, is er met op offering van groote bedragen een af scheiding gemaakt van zeildoek. Bo vendien 13 de Aclbertsbergwcg gedu rende den wedstrijd afgesloten. Het is te hopen, dat de B. V, C. haar doel bereikt en al de kantleden van het vorig jaar mogen inschrijven als lid of donateur. Zij verdient dezen steun, zon der welken de club op den duur niet kan blijven bestaan, ten volle. SCHOTEN METBRHÜISJE. Door den directeur van Gemeente-Wer ken te Schoten ie aan A. van Hofton op gedragen het bouwen van een Gaemeter- huisje t?n behoeve vjlti de Gasfabriek to Schoten. BLOEMENDAG. De opbrengst van den gehouden bloemendag ten bate van de vereeni- ging tot bev. d. gez^ in de grafische vakken bedraagt 261,14. HAARLEMMERLIEDE RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente komt a.s. Donderdagavond in openbare vergade ring bijeen. OVERVEEN (LEZING MEVR. ELL-EN ROSSE. In de .gymnastiekzaa' van het B.K. Ly- :um aan den Zijlweg te Overveen heeft «vrouw EL en Rusre uit Haarlem Vrij dagavond een v-oovdracht gehouden over het Middeleeuwse)! mirakelspel „Mariken van Nieuffneghen"- Zij was hiertoe uitgenoodigd door het M«« NED. STAATSLOTERIJ. TV) Trokking van Alaandag 29 Seplcniberi 5e Klasse 9e LUst Hooge prijzen: 8401 8520 10151 17413 1000. 13690 ƒ400. 2921 4689 21023 'ƒ200. 717 1855 5638 6030 7831 8660 11789 11863 12883 16754 17875 183SS 100. Prijzen van 70: 133 285 339 342 457 481 506 570 585 627 790 887 125S 1384 1490 1520 1671 1782 1889 1938 1985 2023 2043 2061 2202 2433 2554 2958 3402 3482 3511 3515 3562 3570 3695 3S37 3S93 4-169 4667 4799 4S0S 4813 4S79 4954 5026 5315 5362 5387 5557 5699 5759 5865 5879 5906 5975 6071 6225 6297 6303 6503 6573 678S 6817 6965 6988 7747 7915 7951 8230 8243 8254 8261 3320 8335 8338 S5S0 8594 8598 8639 8763 8835 9422 9596 9734 9815 9946 10017 10055 10056 10064 10077 I015S 10172 10209 10228 10424 10476 10558 10716 11017 11123 11222 11533 11543 11678 11884 118S7 11-892 120-17 12287 12406 125S6 12620 12635 12782 12833 13014 13169 13174 13311 13338 13457 13602 13698 13759 13912 13928 14022 14072 14082 14239 14346 14369 14460 14536 14541 14603 14660 14765 14774 14974 15025 150S1 15366 15388 15408 1547S 15564 15603 15648 15661 14721 15724 15738 15775 15835 16035 16043 15092 16154 16165 16321 16332 16542 16563 16578 16583 16624 16677 16717 16S35 16836 16917 16991 17011 17017 1701S 17050 17110 17153 17333 17438 17473 17646 17693 17738 18114 18155 17372 18449 18590 1S693 18739 1S925 18995 19173 19214 19317 19349 1941! 19499 19545 19559 19632 20075 20174 20177 20341 20463 20521 20556 20573 20614 20639 2074S 2078b 20828 20832 20998 21002 21034 21059 21061 21135 21148 21251 21257 21392 21454 2)531 21732 21733 21947 22031 22.344 22350 22353 22416 22557 22607 22654 22691 22782 22823 22524 22857 265 311 328 345 365 172 220 231, 431 525 615 648 695 705 753 761 799 801 854 858 925 1018 1030 1070 1074 1305 1358 1367, 1380 139.3 1415 1454 147S 1499 1512 1630 1672 1694 1748 1804 1919 1954 1962 19S6 2097 2123 2128 2132 2150 2239 2268 2294 2349 2374 2385 2399 242.3 2520 2524 253-3 2624 2711 2773 *2818 2646 2949 2981 3036 3050 3146 3151 3206 3251 3257 3334 3341 3422 3425 3-1-36 3457 3525 3573 3575 3598 3748 3805 3819 3836 3877 3888 3940 3990 4003 4049 411-1 4120 4199 4229. 4237 4.332 4.337 4 357 4.373 4 457 4461 4475 4481 4485 4583 4586 4625 4691' 4719 4775 4789 4791 4812 4823 48471 •1857 4886 4900 4945 49S1 4984 5007. 5052 5214 5277 5400 5413 5419 544.3 5450 5486 55-15 5596 5615 5631 5643 5655 571X3 5765 5770 5782 5816 5866 5S77 5909 6035 WMó 6122 6161 6316 6370 6462 6477 6532 6592 6609 6667. 6683 6692 6746 6771 6791 6820 6830 6840 6860 7020 7072 7156 7285 7288 7290 7292 7293 7302 733S 7-391 7402 7420 7443 7446 7496 7527 7563 7574 790! "632 7638 7704 7724 7726 7772 7781 7S48 7864 7872 7887 7S96 7916 793S 7941 7978 7985 7987 £060 8106 8126 8145 8201 8247 8.319 8.356 8369 8427 84SI 849.3 8500 8571 8596 8631 866.3 8812 8937 8948 8965 9133 9140 914.3 9160 9200 9211 9316 9370 9393 9409 9433 945 9490 95-15 9541 9546 9597 9650 9801 934.3 9852 9940 9953 9960 11)025 10693 10100 10101 10.105 10174 10258 10259 10322 10362 10430 10454 1046Ó 10475 10525 10526 10550 10-595 10647 10652 10707 10727 10750 10602 10867' JÓ930 10936 10975 10976 J1044 11072 11088 11130 11169 11179 11237 11253 1125! 1127S 11283 11317 11370 11375 11381 11393 11445 11450 11491 II587 11622 11699 11728 11776 11809 11819 II849 11886 11950 11973 12031 12069 12100 12115 12132 12144 12180 12355 12372 12434 12192 12510 12521 12525 12534 12543 12556 I2557 12603 12651 12667 12o6S 12711 12746 12772 12773 12776 12804 I2S10 12821 12822 12877 12882 12958 12966 13001 13056 13089 13097 13132 13135 13152 13207 13229 13234 13238 13240 13261 I32S5 13342 13388 13390 13120 13460 13484 1.5503 13515 13593 13620 13623 13642 13666 13702 13707 13709 13761 13764 13809 13848 13902 13903 13911 13913 13955 13997 14030 140-13 1408S 14129 14154 14177 14178 14222 14279 14311 14325 14353 14360. 1-1366 1-1-115 14425 14-130 14450 14459 14-173 1449.3 J454S 14556 14578 14605 14610 14613 14617 14633 14667 14676 1469-1 14729 14747 14790 14814 14860 15014 15022 15023 150.38 15040 15060 15066 15082 15086 15098 15124 151-44 15186 15200 15212 15229 1525.3 15295 15328 15360 154-15 15459 15502 15563 15607 1572.3 157.55 15759 15807 15S27 15841 15849 15885 15918 15957 15967 15980 15990 16097 16113 16201 16203 16208 16300 16324 16335 16362 16369 16408 16494 16549 16579 16607 16627 16642 16630 16673 16691 16746 16757 16786 16820 16822 16841 16843 16854 16864 16918 16925 16932 16970 16978 16984 16999 17019 17026 17064 >7101 17112 17130 17149 17159 17177 1720.3 17207 17221 17290 17297 J7307 17308 17328 17356 17452 17471 17525 17567 17587 17629 17647 17785 177S9 17835 17898 17922 17932 17967 J8068 18073 180*3 1-8132 1S138 18315 18339 18373 18385 18443 184-80 154*5 18511 18515 1S546 18551 18553 18560 18574 18576 18585 18621 18629 18651 18725 18745 18747 18767 18791 18851 18900 18970 18974 18979 189S1 19007 1907-1 19098 19112 19143 19211 19216 19235 19309 193-15 19.356 19388 19398 19464 19494 19527 19548 19661 19699 19700 19769 19782 19802 19-807 1983.5 19997 20001 20008 2002.3 20025 20118 2015,3 20160 20173 20194 20201 20209 20216 20398 2CM20 20428 20432 20504 20511 20515 20546 20581 20597 20602 20652 20749 20762 207-81 20821 20823 20825 20S26 20841 20879 20885 20900 20996 21009 21095 21114 21159 21163 21231 21240 21293 21390 21400 21405 21415 21428 21458 21462 21579 21601 21639 21641 21651 21697 21699 21715 21787 21872 21873 21877 21882 21970 21994 22002 22018 22049 22053 22062 22113 22131 22184 22217 22223 22273 22321 22334 22342 22364 22370 22371 22376 22429 22442 22489 22.501 22512 22548 22550 22561 22610 22631 22656 22679 22695 22733 22792 22840 22852 22855 22923 22941 5c klasse Pc lijst: 9017 met ƒ70 m.z. 9038 met ƒ70; 14334 m. z. 14333: 17292 met 70. en 20545 met 70 moeten ziin met niet bestuur van de vereniging St. Jozef te Overveen, welke vereeniging zich ten doel etelt het uitzenden van ziek© en herstel lende kinderen naar R.K. Vacantiëko'o- nies. Het bestuur ie met de keuze van mevr. Ruseo wel bijzonder geliilckig geweesr, want deze begaafd© spreekster heeft het talrijke publiek een avond bezorgd van groote schoonheid. De bijeenkomst werd geopend door den vooTZ., den heer Lippits, met een woord van welkom. Mej. Russell, de secretaresse der. afdeel mg, deed hierop enkele mede deelingen omtrent het streven der ver eeniging en wekt© de aanwezigou op, om lid of donateur te Wordezi.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 2