De zetel van „Bloembollencultuur". Een Zandvoorlsch Museum van Matuur-Historie. Amsterdamsche Beurs naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 October. Medegedeeld door heb Meteorologisch. Instituut te De Bilde. Hoogste barometerstand 763.6 m.M. te Lerwicklaagste stand 7-52.1 m.M. te Grisnez. Matige tot krachtigen Noordelijken toD^ estel'.jken. later afnemenden en omloopenden wind. nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog kans on regen kouder vooral in liet Zuiden. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 759 m.M. Achteruit. OPGAVH TAN JOH. M. SCHMIDT, Opticien HAARLEM - «ARTEU9RISSTR. !l Thermometerstand 2 2 October Hoogste gisterenF. 54 -Laagste hedennacht F. 45 Heden 12 uurF. 46 Kans op verplaatsing van Haarlem naar Heemsteda. B. en W. van Heemstede stellen den Heemsteedsclien Gemeenteraad voor, te besluiten, behoudens hoogere goed keuring, hen te machtigen met de Al gemeen© VoreenigiDg voor Bloembol lencultuur gevestigd te Haarlem eeue overeenkomst aan te gaan op den grondslag van de volgende bepalin gen: De Gemeente geeft aan de Ver eeniging in erpachfc uit die gedeelten der kasfrale perceelen sectie B nos. 4120, 4112, 4063 en 40S0 welke be- greusd zijn door het Valkenburger plein, de Valkenburgerlaan, de Zo- merlaan en de Molaulaan en welke eene gezamenlijke oppervlakte hebben an ongeveer 7942 M2. 2. De erfpachtssom bedraagt t 1 per jaar. 3. Het recht wordt verlesnd voor een ijdvak van 75 jaar. ingaande 1 Jan. 1925 en alzoo eindigende 1 Januari 2000. Het recht wordt na afloop van den duur en zoo telkens voor een tnd- vak van 25 jaar vernieuwd met gelij ken canon, wanneer de erfpochtster daartoe haar verlangen te kennen geeft. 4. De verdere voorwaarden betref fende deze uitgifte in. erfpacht, ook wat betreft 't eindigen van het recht van erfpacht o.m. in geval van ontbin ding of opheffing der Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur, worden door den Baad vastgesteld en bii nadere overeenkomst tusschen de gemeente en de Vereeniging gere geld. 5. De Vereeniging i3 verplicht op den ixi erfpacht uitgegeven grond een gebouw te stichten en daarin over te brengen den zetel der Vereeniging. 6. De gemeente vindt goed, dat het bouten tentoonstellingsgebouw na af loop van de tentoonstelling in 1925, wordt overgeplaatst naar de zuid westzijde van het in erfpacht uit te geven terrein bij de Zomerlaan. Dit houten gebouw inoet vóór 1 Januari 1926 weder geheel voltooid ziin eu óór 1 Januari 1946 worden vervan gen door een steeuen gebouw. Het op het terrein te plaatsen stee- nen voorgebouw verbonden aan ge noemd houten gebouw moet voltooid zijn eu in gebruik worden genomen vóór 1 Januari 1927. Van het bepaalde in deze voor waarde kan door B. en VV- afwijking worden verleend. Het te stichten hoofdgebouw op het terrein moet worden geplaatst aan het Valkenburgerplein eu moet voltooid zijn en in gebruik worden genomen vóór 1 Januari 1927. 8. De teekeningen van alle op het terrein te stichten gebouwen en aan te léggen plantsoenen moeien vooraf worden goedgekeurd door B. en VV. 9. Het onderhoud der gebouwen en van de plantsoenen moet geschieden :en genoege van B. en W. terwijl be palingen moeten worden opgenomen ter waarborgine voor dit behoorlijk onderhoud. 10. Geschillen betreffende behoorlij ke uitvoering der voorwaarden zul len zonder hooger beroep werden on derworpen aan het oordeel eenc-r corn- n:3sie van drie scheidslieden, waar van de samenstelling bii de overeen komst nader wordt geregeld door B. \V. in overleg met de Vereeni- Het in deze bepalingen vervatte aanbod vervalt wanneer dit niet vóór 1 Januari 1925 is aangenomen. Tot zoover het aanbod vau Heem stede. Hoe het hoofdbestuur van -Bloem bollencultuur" over dit aanbod denkt blijkt voldoende uit de volgende door het hoofdbestuur geteekende opwek king in het Weekblad voor Bloem bollencultuur van 21 October: Weekblad voor Bloembollencultuur •an 21 October „Met bijzondere ingenomenheid deelt het hoofdbestuur aan de leden mede, dat de sedert bijna 25 jaar ge koesterde plannen tot stichting van li gebouw voor het bloem- I De voorbereidingen. Mevr. Dr. Mia Boissevain heeft het plan opgevat een klein Zandvoortsch Museum van Natuur-Historie in te richten. Zij is bezig daartoe het mate riaal te verzamelen ec vraagt een ieder, die wat bijzonders heeft of vindt op plaat-, dier-, schelp- of mineraal ge bied, het bij haar te brengen of te zeg gen, waar het te vinden is. Her. is vol doende van een plant een blad of een bloem mede te brengen. Het is niet de bedoeling, da: de piant uitgetrokken wordt; Dieren zullen, na gefotografeerd of nageteekend te zijn, weer worden vrijgelaten. Dr. Boissevain rekent op de mede werking van velen, vooral van de school kinderen. EEN JUBILEUM. Vandaag was het 40 jaar geleden, dat mej. K. Bouman als dienstbode bij de Zusters in de Koningstraat ia dienst trad. Een zeldzaam jubileum! Kaatje zooais juffrouw Bouman bekend staat heeft met toewijding 40 jaar lang de Zusters in de Koningstraat ge diend. In intiemen kring werd het feest herdacht. De Zusters en leerlingen feliciteerden vanmorgen de jubilaresse, die veel bloe men en geschenken ontving. Een H. Mis uit dankbaarheid werd nog opgedragen.. „DE LAMPEKAP". Zaterdag a.s. wordt dit stukje van Gra vin van Limburg Siixum gespeeld in den Stadsschouwburg. Medespeienden zijn da heeren S. Poathuma, jhr. A. van Len- nep. Graaf van Limburg Slirum en ..lonivr. van Riemsdijk. Dan volgt „Het eeuwige Trio" bewerkt door Cha-ivarius. Medewerkenden in dit stukje zijn de hee ren L. van Gasteren, T. E. van Putten en mej. Hummel. Tot slot wordt gegeven „De verloving bij den lantaarn", onereiie ic X acte. Medespelenden zijn: mevr. Kool hovenAshe, mej. Th. Ouwerling, mej. d'Engebronner en de heeren J. Kroon en J. van Rees. Het orkest staat onder lei ding vin E. Baron van Heeckeren van Wallen.. Ka de pauze wordt de lampekap bovengenoemd verloot. Er zijn nog enkele plaatsen verkrijg baar en we! bij Mevr. Heerkens Thijssen, Houtplein. DE WERKLOOSHEID IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. Kaar aanleiding van den steeds hooger stijgenden nood der werklooze sigarenma kers hebben de besturen der vier werklie den organisaties ui: de sigarenindustrie alhier een gecombineerde besturenverga- dering gehouden. Doei dezer vergadering was: middelen te beramen om in den ='.e«te nijpender wtr. denden toestand der sigarenmakers eenige verandering te brengen. Men was hei er over eens 'dat de thans heer3chende toestand niet langer besten digd kon blijven, daar de ontvangen uit- keeringen zoowel van de kas als van de commissie niet toereikend zijn om in het noodzakelijke levensonderhoud te voor zien. Een 200-tai sigarenmakers n:e; hun gezinnen lilden gebrek. Hierbij komt dat de komende winter zonder perspectief is, wat de slgarenindustrie betreft. Besloten werd een commissie uit de vier werknemersorganisaties te benoemen, die al het "mogelijke zal doen om te trachten voor de sigarenmakere werk ie verkrijgen tegen passend icon of van de betrokken autoriteiten hccgere uitkeering te verkrij gen. Aan deze commissie werd voorts opge dragen een ocdeïbourl aan te vragen bij den Directeur van den gemeentelijken Dienst der werkloosheidsbestrijding, den heer V;"ter. en met dezen overleg te ple gen wal kan geschieden. Kintonuereefit In dronkenschap besturen van een auto. Het komt nog al eens voor bin nen korten tijd nu al den tweeden keer dat een dergelijke zaak voor ons kan tongerecht dier.t dat iemand in staat van dronkenschap toch met een auto Jden en op den hoek van de Van Mer- gaa- rijden. De gevolgen blijven dan Menlaan meteen andere auto in bot- boüenbedriif. weldra kans hebben op voortreffelijke* wijze verwezenlijkt té worden. De bouw van een groot hoofdge bouw on de aanstaande tentoonstel ling te Heemstede, dat. overgebracht naar een andere plaats, bijzonder ge schikt zon zijn voor een blijvend beursgebouw, is voor het gemeente bestuur van Heemstede een gereede aanleiding geweest om terug te ko men op het zeer gewaardeerde aan bod, dat deze gemeente reeds vroe ger aan onze vereeniging heeft ge- taan, toen er sprake was van een verplaatsing van den zetel der veree niging. liet toenmalige aanbed had be trekking op een terrein, groot 3000 vierk. M,, gelegen aan het Valken burgerplein aan de tramlijn Haar lem—Heemstede. Thans hebben Bur gemeester en Wethouders van Heem stede aan den Raad dier gemeente voorgesteld ten behoeve van de kos ten 'van een centraal vereen igings- en beursgebouw geheel kosteloos be schikbaar te stellen hetzelfde, uiterst gunstig gelegen terrein aan het Val kenburgerplein, maar ter grootte van 8000 M-2. Ofschoon de definitieve beslissing door den gemeenteraad op Donderdag a-s. is bepaald, mecnen wij toch reeds thans, uit naam van alle leden te mo gen spreken, wanneer wij uiting ge ven aan onze groote erkentelijkheid eu waardeering voor dit voorstel. Thans hebben de vakgenooten de verwezenlijking der planuen in de hand. Het indertijd Voor de Krelage- stichting bijeengebrachte kapitaal moet belangrijk worden uitgebreid, wil de zaak tot stand komen. Het tijdstip is daarentegen nooit zoo gunstig geweest als tnans. De tijden zijn voor het vak gunstig, en de behoefte aan een vereeuigingscen- trum, dat aan de eischon van onzen tijd beantwoordt, doet zich sterker dan ooit gevoelen. Binnenkort zullen de leden nadere bijzonderheden omtrent de ontworpen plannen vernemen, maar inmiddels wekken wij allen, die daartoe in staat zijn, tofe finaneieelen steun op, wan neer die van hen zal worden ge vraagd. Het geheele bedrag, dat als nog noodig is voor de totstandkoming, kan gemakkelijk door het vak worden bijeengebrachtlaat ieder thans in zien, dat hij door een belangrijke bij drage voor dïfc doel in de eerste plaats zijn eigen belang dient. Dat hierdoor tevens verwezenlijkt zal kupnen worden de hulde aan den stichter van onze vereeniging, waar toe reeds in 1902 besloten werd. is een aanbeveling te meer tot krachtige me dewerking aan de totstandkoming de zer plannen." Wij hadden ook noe een kort on derhoud met den secretaris van „Bloembollencultuur", den heer H. J. Voors. wien wij o.a. zeiden te mec nen. dat indertijd in den gemeente raad van Haarlem d© verklaring afge legd was dat althans voor eenige jaren de zetel van „Bloembollencultuur" te Haarlem was verzekerd. „Maar wij zitten hier ook al eenige jaren!" antwoordde de heer Voors en hij vervolgde: ..Het contract met Haarlem is van dien aard, dat wij er af kunnen. Wii hebben -- ik allium» heb de oplossing die Haarlem ons aanbood altijd als tijdelijk beschouwd. De gemeente Haarlem toch heeft ous niets anders aangeboden dan een zeer gebrekkige huisvesting: andere aan biedingen dan die van Heemstede zijn er niet en daarom voelt het hoofdbe stuur, zooals trouwens ook wel uit onze aanbeveling in het Weekblad blijkt, er zeer veel voor het aanbod van Heemstede te aanvaarden. Tntusschen alles is nog niet in kruiken eu kannen. Het woord is nu aan onze leden. Maar wel beslaat er zeer veel kans, dat. ate het geld bij el kaar komt dat verder nog noodig zal zijn, het aanbod van Heemstede door onze vereeniging wordt aanvaard." Ook de voorzitter van Bloembol lencultuur" do heer E. II. Krelage, verzekerde ons, dat het standpunt van het hoofdbestuur is, dat het aan bod van Heemstede aanvaard behoort te worden. „Het is", zoo zeide de heer Krelage. ..nu of nooit, want wordt dit aanbod niet aanvaard, dan zal er niet spoedig kans komen 00 een nieuwe aanbieding. En ik twijfel dan ook niet of de plannen ie Heemstede zullen, indien onze ledeb medewerken, bij het bijeenbrengen van de financiën wei tot uitvoering komen." Het contract met Haarlem, zoo deelde ons de heer Krelage mede. is van dien aard dat het elk jaar kan >- gezegd worden. welhaast niet te ontkomen. Thans stond terecht M. de R., „ie te Zacdvoort tegen een groectenwagen was aangereden. Hadt u te veel gedronken? infor meerde de kantonrechter. Neen, antwoordde 'bek!., alléén een paar glazen bier en dane.. een glas cider en een glas spuitwater. Dc commissaris van politie te Zand- >ort dacht er heel anders over. Deze had met den bekl. kennis gemaakt op een manier die bij hem geen aange name herinneringen had achtergelaten. Woest als een beest was bek!., al dus de commissaris. Hij gedroeg zich ais een dronken man en hij trad heel bruut op. Het O. M. nam aan dat bekl. in staat van dronkenschap de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht. Het requireerde tegen den bekl. 4 dagen hechtenis en ontzegging^ van het recLt om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van één jaar. De kantonrechter veroordeelde bekl. to: f 150 boete of 10 dagen met ont zegging van de bevoegdheid om met motorrijtuigen te rijden 'voor 6 maan den. G. H. L. A. die in staat van dronken schap met een motorfiets had gereden, werd veroordeeld tot roo boete of 10 dagen met ontzegging van 't recht om met een motorfiets te rijden voor 6 maanden. Nog meer aanrijdingen. De vrachtrijder E. II. uit Schoten had in de maand September in de Rozenstraat twee personen die daar per fiets reden aangereden. Hij werd veroordeeld tot 50 of 10 dagen. Opnieuw diende de«zaak van G. J. V. te Heemstede die daar met een groote vaart met een auto had gere- natuurüjk Een aanrijding is sing wa3 gekomen. Het O. M. requircerde bevestiging van het vonnis vau den kantonrech ter. De verdediger mr. Ten Bokkel voer-, de aan dat bekl. niet te snel had gereden en dat het gebeurde niet aan hem is te wijten op grond waarvan pl. vrijspraak vroeg. De kantonrechter bevestigde het onnis f 25 of 25 dagen. Melkvervaljching. Twee veehouders, bii wie melk was aangetroffen onderscheidenlijk met 8 en met 6 water vermengd, werden veroordeeld tot onderschei denlijk f 75 of 10 dagen en 60 of 10 dagen. EEN ONTEVREDEN MARKTKOOPMAN. De Haarlenuche marktkoopman J. M-, vervoegde zich aon ons bureau om te kla gen over de houding van dem marktmeester en der politie op de markt van Maandag j". Hem was belet om eignren te verknopen op de Botermarkt, terwijl aan anderen, zelfs aan riet-ingezetenen, da.ir wel een standplaats was aangewezen. Zijn partij sigaren was in beslaggenomen en later a's „gevonden voorwerp" in het politierap port vermeld. Waarom wordt mij zoo zei hij belet een eerlijk stuk brood :e verdienen, zoo word ik naar het Armbe stuur gedreven. Wij hebben bij de politie onderzocht hoe de toedracht der zaak is. Volgens het po litierapport had .T. M. een standplaats op de Botermarkt ingenomen, terwij! hem een plaats op de Nasssulaan was aangewezen. Blijkbaar staan de sigaren-,-erkoopers liefst niet op de Kassaulaan, maar dat is eenmaal door den marklmeoster bepaald. Toen de marktmeester M. er op attent maakte, dat hij niet op de Botermarkt mocht staan, heeft hij geweigerd die plaats te verlaten. Hij verzette zich u ;en de be velen van den marktmeester en van de poli:ie. Daarom ia de partij sigaren, waar mede de overtreding werd begaan, in be slag genomen. Door den marktmeester is proces-verbaal opgemaakt wegens overtre- REUTER, HAVA5 WOLFF. STEFAN I n.T.A. BELQA VAZ PIAS. [Bollington trainer van het Nederlandsch Elftal DE PRINS VAN WALL'S VER KOUDEN'. LONDEN (N. T. A. draadloos). Uit Montreal wordt gemeld, dat de Prins van Wales zijn vertrek tot Woensdagavond heeft uitgesteld we gens een lichte verkoudheid, dte echter niet d.e minste ongerustheid behoeft te wekken. CAMPBELL VRIJGESPROKEN. LONDEN (N. T. A. draadloos). - Uit St.John. New'-Foundland, wordt gemeld dat de iury den vroegeren mi nister van Landbouw. Campbell, heeft vrijgesproken van den hem ten laete gelegdett diefstal van 72 dollar. ALGEMF.ENE OPMARSCH. LONDEN <X. T. A. draadloos). Inzake de Noord-Chineesche cam pagne wordt gemeld, dat de troej>en van Tsjansolin zich teruptrekken en dat Woepeifoe order gaf tot een alge- meenen opmarsch HET AMERIKAANSCHE LUCHT SCHIP. LONDEN fN. T. A. draadloos). Volgens een telegram uit San Diego, is het vertrek van het bestuurbare luchtschip Shenandoan uitgesteld we gens ftormwaarschuwingen uit de a stojijko Staten. DE ERKENNING VAN SOVJET RUSLAND. LONDEN, 22 Oct. (V.D.) Een tele gram meldt, dat de Fransohe regee ring een telegram heeft gezonden aan de regeering te Moskou, waarin de Russische Sovjet-regeering de jure wordt erkend. In het telegram worclt er evenwel de nadruk op gelegd, dat deze erken ning niet beteekent het afstand doen van eenige rechten van Franse he on derdanen aJs eigenaren van inbesüag- genomen eigendommen of veroorzaak te schade. De oude verdragen worden bevestigd doch de uitvoering opgeschort en de F ranse he regeering noodigt Russische vertegenwoordigers uit naar Parijs te komen tot het voeren van onderhande lingen over de herziening van deze verdragen. EEN NOODLOTTIGE AARDVER SCHUIVING. 10 doodan an groote materieele schade. BERLIJN. (V.D.) Nabij Chrisliania heeft een aardverschuiving een atuk land van 1 K.M. lengte en MO M. breedte ver woest, waarbij drie boerenhof.-teden. de stadseteetrieUeiisccntrate en de tele fooncentrale aanzienlijke schade bekwa men on tien menschen gedood werden. EEN .RUSSISCH-JAPANSCHE OVEREENKOMST. RIGA, 21 Oct. (V.D.) Uit betrouw, bare bron wordt gemeld, dat tusschen de Sovjctregeering en Japan een v.-r- drag is gesloten tot verdeeling der in vloedssferen in China. I11 Moskou wordt venvacht, dat het Verdras noe deze weck zal worden geteekend. DE ARRESTATIES VAN GRIEKEN'. ATHENE. 21 Oct, (V.D.) Meer dan 3500 Grieken werden in Kormtantipo- pel gearresteerd en naar het kamp van Raloukü gebracht in afwachting van hun vertrek uit het land. De Orieksohe regeerinc is voorne mens zich tot den Volkenbond te wen den. ding der marktverordening. Nog denzelf den dag zijn de in beslag genomen siga ren afgegeven en wel aan den eigenaar, omdat M. de sigaren in commissie had. Het politleripnorï vermeldde wel een kar eigaren ate gevonden voorwerp, maar die rijn andere sigaren. Die sigaren zijn nachts in de Jaeobljnestraat gevonden door een politieagent. De eigenaar die de kar daar had laten etaan heeft de sigaren al weer teruggehaald. EEN OANKBETUICINC. In het Tijdschrift van c!e Ned. Maats, van Nijverheid en Handel een dankbetuiging van den heer G. S. de Clercq voor de hem bij zijn jubileum gebrachte hulde. Hij zegt daarin dit kenschetsing van de persoonlijkheid den heer De Clercq onder meer het volgende Van alle wapenspreuken is mij „ik dien" de schoonste. Ik heb gepoogd naar mijn beste krachten het hooge doel der Maatschappij te helpen bereiken en ik heb daarin voldoening gevonden. Overtuigd dat de volkswelvaart bevor derd wordt door het opvoeden van ons volk tot economische zelfstandigheid en versterking van het verantwoorde lijkheidsgevoel, heb ik uit dit oogpunt •■raagstekken beoordeeld en in die richting invloed helpen oefenen. Daar bij pogend te waardeeren, op te bouwen en harmonie te scheppen, wijl duurzame vruchten van ons werk slechts ia t-en atmosfeer van vriendschappelijke en vertrouwende samenwerking gedijen. I'i men in de hulde, mij gebracht, in stemming met deze drijfvecren gevoeld te hebben. NED. MAATSCHAPPIJ VOOR HIJ- VERHEID EN HANDEL. In de vergadering van het Hoofdbe- itunr der Maatschappij werden tot onder-voorziter aangewezen de heer Walrave Boissevain en lot leden van het Dageüjksch bestuur met voorzitter en onder-voorziter de heeren H. Smïdi •an Gelder en mr. R. E. Kielstra. H.-K. JUVENAAT IN HET BIS DOM HAARLEM. De jaarvergadering van het R.K. Juvenaat in het Bisdom Haarlem is hier gehouden. In de vacature van rector N. H. M. van Reijsen z.g. werd tot bestuurs lid gekozen kapelaan I. Braakman, uit Noordwijk, en in de vacature van den heets W. v. Schaik, die zich niet meer herkiesbaar stelde, de heer Bak- hu ijs, uit Amsterdam. De voorzitter sprak hartelijke woorden van dank jegens den afge treden waarnemend secretaris en enschte beide nieuw-gekozenen ge luk. In verband met het feit, dat de heer A.'J. van Golthem verhinderd was, hield rector van Karaperhoufc een in leiding over „Het nut van handen arbeid in onze patronaten". ficrgarlpB Stand HAARLEM. Ondertrouwd: 22 October J. v. La ten en L. Ra3. H. de Jong en E. Korn. J. P. Joosten en M. \V. Bronstring. P. J. Hofman en C. Bakker. E. If. D. v. Stijn en J. C. M, Warmerdam. J. de Wit en G. v. d. Linden. J. Hoetmer en C. M. Wesseling. J. J. C. Snoek en S. C. v. rl. Horst. J. P. W. Bo dewijk en FE M. Pruis. Getrouwd: X? October D. j. Zweres en E. J, Kooreman. G. Timmer man en J. Peper. A. v. Kol en NV. Luiten. J. Cuijon en H. .T. Gran- H. Warmer en II. J. M. v. Olffen. P. Stam en A. Boeree. A. Blom en K. J. v. Weeren. Bevallen: 20 October F. Hcekman- Santemn, r. 21 H. Bnkker-Govers 20 M. G. A. Krcutvels-Beeren. dochter. Overleden: 21 October G. -T. Swaans- wijk, 67 j.. Schotersingel. J. J. 2 m., z. van J. v. Brugge, Bakenes3er- gr^cht. Ingezonden Van Ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek atelt de Redactie rich niet aansprakelijk. Goen 12 1/2 pot., doch 25 pot. en meer «ala- risvermindering voor dc Rijksambtenaren. In verband met do mededeel ing, ovor genomen uit het „Centrum", dat in den Ministerraad besloten zou zijn het maxi mum der ealarievetlaging in het nieuwe Bezoldigingsbesluit op 12 1/2 te stelten, ï'j opgemerkt, dat reed» c-p Januari 192} d- Mteriaacn der ambtenaren met 3 1/2 zijn verlaagd, waarna op 1 M-: en op 1 October van dit Jaar wederom «en korting van telken* 5 ia toegepsti, zoo dat oj> dit oogenblik de salarissen reed» met 131"2 zijn verminderd. Wanneer do Itegccritig ti.izr »<■--.-neppen» ten u:'. voer ietft zal dit percentage »i»nog aan merkelijk worden verhoogd. Wij meonen dit even te moeten rechtzetten tor inlich ting van hen dia zouden uieenert da: m,- Rijksambtenaren er in totaal met !2 1/2 salarisverlaging zouden „afkomen". NamoDa. Bvtuur afd, Haarlem C. B. P. T. T. VANDKUMUE, voorzitter. VERSTEGEN, leoretaria. Kerk en School HET GROOTSTE GETAL. Uit „Montessori-opvoeding" neemt „De Ouderraad" orgaan van den (tentralen Ouderroad to Amsterdam, het volgend© over: 't Is bijna de laatste schooldag vóór de vacant ic. Er wordt opge ruimd en schoongemaakt. Iedereen veegt en boent, wascht en plaat. Do hoeveelheid „schoon© dingen" in d» kast groeit steeds aan. Twee kinde ren hebben samen hot kralen rek voor hun rekening genomen: ee-n jongen van zeven jaar en een melsjo van zes en een half. Zo hebben er den loatsten tijd heel wat mee gewerkt en ook nu moeten zo telkens onder het schoomnaken door, do kettingen tellen; zo praten cr ook over cn vra gen elkaar welke hoeveelheid kralen ze al kennen zonde dat ze eerst kraal voor kraal tellen. Dan zijn ze plotseling in een he vig twjsigesprek geraakt, en kunnen het blijkbaar volstrekt niet eens wor den. 'n Oogenblikje later komen ze bij de leidster: laten we het nou eens aan do Juffrouw vragen. Daar staan ze, elk met een stofdoek in de hand. Nelly doet het woon!: „moet jo hoo- ren, ik vraag hem, weet je wel wat het groot sic getal is'5 Reret regt hij duizend, manr gelukkig, dat was maar even een vergissing. Toen zegt hij: millioen, nou dat is natuurlijk wel véél, maar 't is toch niet het grootste!" Jan valt haar in do rede: „tien millioen dan?" Ze lacht zoo'n beet je en dan zesrt hij gauw: „honderd inillioenf of nee, duizend millioen!" Maar haar knillebol blijft. „neen" schudden. Hij waagt nog even. aar zelend: „billioen". me!) al3 bij haar gezicht ziet, dat zelfs dat niet goed te, zegt hij: „Nou. zee jii dan eens wat het grootste eetal te?" En rustig, glimlachend, volkomen zeker van haar zaak, zegt ze: 't. Grootste getal. dat is: ontelbaar maal ontelbaar! Soort en Wedstrijden Voetbal H. F. C.—'T GOOI. Het elftal, dat a.s. Zondag aan de Spanjaardslaan tegen 't Gooi speelt-, ziet er als volgt uit Dool: Van der Meulen. Achter: Kervel en I)e Koningh. M i d d e n Engel, Reuvebamp Giüe en E.vsvogel. Vóór: Cohen Tervaert, E. Rey don. Miezérus, Van Beckum en Knijpers. Wij vernemen, dat de trainer van „Haarlem", de heer Bollington, ii aan gewezen om het Nederlandsch Elftal, dat op Zondag 2 November in Amster dam tegen Zuid-Afrika speelt, te trainen. Dit werkje is zeer zeker wel aan „Bollie" toevertrouwd! Reeds hedenmiddag zou hij op het terrein aan den Schoterweg met de uit verkorenen oefenen. Binnenland DE MOORD TE CULKMBORG. Bii onderzoek is gebleken dat de te Sclierpenzcél gearresteerde zwerver, die in dronkenschap mededeelingen deed in zake do moordzaak te C.ulem- borg, met het geleurde aldaar niets heeft uit te s'.aan. DE KONINGIN MOEDER. De Koningin-Moeder is uit Aroteen in ons land teruggekeerd. DE 8ALARIEERINC VAN HET RIJKS PERSONEEL. Ntear „Het Volk" tueMf zal namens de Öociaal-Domncrn'.ischo Kamerfractie mor sen een aanvrage Ingediend worden tot het houden van ten interpellatie in ver band met ilc plannen van de Regeering vu asru i-n van talarieeriug van het Rijkspersoneel. IIET RIJKSPERSONEEL EN DE REGEER ING. Men moldt 011a uit Den Haag: He: Comité van Z<\s deelt mede, dat het opnieusv een afwijzende beschik- king li' vf'. ontvangen van den voorzit ter van den Ministerraad op zijn ver zoek, oin in nmlientio te worden toege- en i N VOO «Ion nood toe» staud van het Rijkspersoneel. Hot Co mité zal zte'u thans tot dc Tweede Ka mer wenden met een adres tor ui teen- zetting van de bemoeilijking door de Regeering van een behoorlijk overleg omtrent ingrijpen in pereoneelsrroag- s'. uk ken en w-.ru mi do «ilurlapoei- tie van het Rijkspersoneel, OVERTREDING LOTERIJWET. Men meldt ons uit Den Haag: De Politic heeft op vermoeder, van overtreding der Lorerijwet in beslag genomen de geheele inventaris en alle bescheiden, aanwezig op het hoofd kantoor der Nal. Verzekering- en Herverzekering Mii. t-; Den Haag. Loten \v-rdi ri tii-t nongetroffen. Wel zi n cr 145 loten in beslag geno men bij een particulier aan dé Heek laan. Opgegeven door de Nat'on. Bankvereenlglng Woensdag 22 October 1924 1.30 nnr 1.45 uur f>% Nederland 192.' 5* Nederland 19JI' - Oude Vaart Scheepvaart Unie '.28 1*7* Holl. Lloyd Paket vaart 137 137 Oudo Boot 82K 82* Holl. Stoomboot 24* Hottord. Lloyd Stoomv. Nederland 153 H. V. A. 440K <40 Java Cultuur 374 374 Furnesis-Stokvi» A. 7 idem Oude Philips 350-855 Gew. Jurgcna 70»f 70* Centra!© Suiker Kol. Bank 179 179 Indische Bank 131 181 Cert. Handel Mij, 127* 187* Phoenix Oil Gee. Holl. Pair 152* 152 Kon. Petroleum '127*—323 327*-328 Steel Comm. 108 Marine Comm. ?*-9* Marin© pref. - Cult. Vorstenland®» 167 Dito Actions 166 Compania 19* Poerworedlo 129 - Dell Mij. 363 Senembnh 842 Deli Batavia 322 Besoeki - - Amsterdam Rubber 162* 163 N ed. Rubber - Wai Sumatra 127 Kol. Rubber Silau Sumutra 105 Deli Bat. Rubber Serbadjadi Derdtsche Petr. - Southern Rails 69 Union Pacific 142

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 2