L Buitenlandsch Overzicht MARKIES CURZON IN HET ENC ELSCHE PARLEMENT HER DACHT. HET ECYPTISCHE PARLE MENT IS ONTBONDEN. HEFTIGE TOONEELEN IN HET ZUID-SLAYISCHE PARLEMENT. HET YEILICHEI DSPROBLEEM. Hulde aan Curzon. Ia beide Huizen van het Parlement hebben de leiders der partijen giste ren een treffende hulde aan de na gedachtenis van wijlen Lord Curzon geöraehï. In het Lagerhuis zeide de premie? Baldwin, dat de rageering en het land door Curzons dood een der grootste mannen en sterkst-levende persoonlijkheden zijner generatie hebben verloren. Degenen, die Curzon kenden nadat hem reeds de groot a eerbewijzen ten deel waren gevallen, welke hij tijdens «en lang leven van dienst voor zijin land had verwor ven, zullen moeilijk beseffen, dat Curzon jaren geleden zijn loopbaan begon met niet veel meer dan zint 'natuurlijke begaafdheden. Hij was in velerlei zin van het woord een selfmade man. Hij bekwaamde zich voor de verschillende groote op drachten niet slechts door stage studie san den beginne af asm, maar levens door reizen te ondernemen naar het geen toen nog betrekkelijk onbekende deeüt'n der wereld waren. Zijn be langstelling was buitengemeen groot en op elk gebied, waarvoor hij zich interesseerde, streefde hij naar meesterschap. Sprekende over Lord Curzon's functie als onder-koning van Indië. zeide Baldwin: Hij beschouwde de aanwezigheid van den Engelschman in Indië als de aanwezigheid van een man die een missie had te vervullen en hij beschouwde zich zelf als een dienaar van zijn land voor dezs hei lige missie. Hij week nimmer van deze hooge idealen en van zijn ern stig streven af om de schaal der rechï.va.aj-dighei/1 in ctvenwicht te houden. Aangaande Curzons persoonlijkh'i verklaarde de premier: Hii was een man. die voor zich zelf een bepaalde houding aannam, welke velen teleur stelde. Dit was het gevolg eener na tuurlijke verlegenheid en intense en verfijnde Gevoeligheid. In het Ver- horgene klopte een warm mensehen hart en was een aard van uitersten eenvoud verscholen. Tot de laatste week zijns levens leefde in hem de eternal boy. Aan het slot ziiner rede gewaagd" Baldwin van twee gevallen, nl. toen aan hem boven Curzon de voorkeur als eerste minister werd gegeven, en toen hii hem had mede te deelon, dat hij meende, dat Curzon zijn land orn» ter diensten kon bewijzen als voorzit ter van de commissie voor de rijksver dediging. Beide gevallen waren voor Curzon een bittere teleurstelling, doch geen oogenn'i'c toonde hij met eer woord een blik. of later met een tos.. voeling dat. hii ontevreden Wa5, oar 'hij eenige wrok koesterde of dat hi" iets anders wilde doen dan zijn plicht op de plaats, waarop hij, naar beeiis; was, de beste diensten zou kunnen verrichten. Hoe men ook over zijn le ven of zijn daden moge oordeelen, men zal moeten erkennen, dat Enge land in deze generatie geen vader landslievender, geen zuiverder geest heeft bezeten. Mac Donald, de Labour leider, voeg de zijn waardeering omtrent Curzons edele opvatting over openbare eer en plicht aan Baldwins woorden tee. Sir John Simon (liberaal! bracht in afwe zigheid van Llovd Georw, die onge steld is, hulde aan Curzons grondig heid, welke, naar hij zeide, Gladstone zelf zou hebben voldaan en aan zijn hooghartig en belangloos streven. In het Hoogerhuis wees Lord Salis bury er on dat de geschiedenis van Curzons arbeid voor aller oogen zicht baar is. Zijn loopbaan als ambtenaar heefü hij volbracht in gestadigen strijd tegen dq kwaal, die hem belaagde. De wetenschap van dit feit verhoogt de verdienste van. het groote dat hij heeft verricht. De graaf van Oxford en Asquith, de liberafe leider 6prak over zijn innige persoonlijke vriendschap met Curzon. welke zich over een halve eeuw uit strekte, Zij deden te zamen hun in trede in het Lagerhuis. Zij stonden altcos tegenover elkaar, doch de vriendschapsband weerstond alle schokken der politieke conflicten. De Koning heeft markiezin Curzon een mededeeüng doen toekomen, waarin hii zijn deelneming en die der Koningin betuigt met den dood van zijn ouden en gewaardeerden vriend. Hij zegt. dat de natie zich zal aan sluiten 6ij den rouw over het verlies van den voornamen staatsman en te allen tijde dankbaar de schitterende en veelvuldige diensten zal herdenken welke Lord Curzon gedurende zijn langdurige en actieve loopbaan onder drie souvereinen bewezen heeft. Crisis In Egypte- De Egyptische premier Ziwar pasja heef; de Kamer toegesproken en deelde haar mede, dat het kabinet zijn ontslag had ingediend, hetwelk de koning ech ter weigerde ie aanvaarden. Het kabi net had daarop op aandraag van den koning zijn ontslag ingetrokken en hem geadviseerd tot pmbinding van het par lement over te gaan. De voorlezing van het koninklijk decreet waarbij de Kamer werd ontbon den en de nieuwe verkiezingen werden vastgesteld op 23 Mei, waarna het nieu we parlement bijeen zal komen op 1 Juni, werd met luid applaus ontvangen. Zoo heeft dus het nieuwe parlement slechts 12 uur geleefd, zegt De Tel- Bij het verlaten van de zaal stond Zagh- loel een oogenblik peinzend stil met een uitdrukking van grooten ernst op zijn gelaat Ziwar verklaarde na de aankondiging van de ontbinding der Kamer in een per-gesprek, dat het Kabinet den toe stand ernstig onder het oog heeft ge zien, welke geschapen was door de benoeming van Zaghloel Pasja tot pre sident van de Kamer. Hij zeide, dat in |den brief, waarin het ontslag van het kabinet aan den koning werd aange boden, uiteengezet werd, dat Zaghloel zelf heeft verklaard, dat het ultimatum voortzetting van rijn, Ziwar's ambt on mogelijk maakte, zoodat ontslagneming do eenige manier was om het land te bevrijden van verdere moeilijkheden. Nauwelijks is de nieuwe Kamer bij eengekomen, om het regeering spra- gram te bespreken, of d« vijandige geest deed zich weer gelden, welke een aanwijzing vormt van de bedoelingen der meerderheid om de destructieve po litiek te blijven voortzetten, welke ver leden jaar oorzaak is geweest van het Britsche ultimatum, een geest die dui delijk tot uiting kwam in de benoeming van Zaghloel Pasja tot voorzitter der Kamer. De omstandigheden rijn op het oogenblik vrijwel gelijk aan die, welke in December 15:4 de ontbinding van de Kamer noodig maakten, met het oog waarop hij en riin collega's ontbinding als de eenig mogelijke politiek be schouwden, geboden door de belangen van het land. Uit Zuid-Slavië. Hef is in de Servische Skoepsjtina tot heftige tooneolen gekomen. Ha voorlezing van het rapport van de ve rificatiecommissie Jas üavidowitsj het program van het oppositiehlok voor, dat in eeu gemeenschappelijke zitting op» 25 Februari was vastgesteld. Het program werd begroet met, luide toe juichingen van de oppesiiebanken en lawaai van regeeringszijde. De regee rmgspartijen stonden van bun plaat sen op en namen een dreigende liou ding aan. Namens de meerderheid po- limj.seerde Oeoonomitsj met. Davido- wirsj. Hij zeide, dat de Kroateu door daden moesten bewijzen, dat zij uiers te maken willen hebben met de poli tiek van Raditsj Het annuleeren der Rad'.tsj-mandaten is een daad tegen het. bolsjewisme. ervolgeus kwam de aanhanger van de Raditsj-partij Bas&la aan het woord. Opnieuw hadden heftige too- neelen plaat.s. Toen Basala verklaarde, dal slechrs de oppositie hef volk verte genwoordigde, ontstond een algemeen gevecht met stoelen en andere voor werpen. Eenige afgevaardigden wer den gswond. De voorzitter veroordeelde de inci denten, waarop Basala zijn veront schuldigingen aanbood. De zitting duurde tot laat in den nacht. De veiligheidsquaestie- De .Petit Parisien" heeft tien so cialist Paul Boncour. voorzitter van de 9tudie-commiS3:e van den Hoogen P.aad der landsverdediging en afge vaardigde van Frankrijk te Gen-we. geïnterviewd over het toezicht op de ontwapening van Duitschland. De heer Boncour vestigde er de aandacht op, dat men twee dingen wel dient fe onderscheiden namelijk het toe zicht, op de bewapening van Buit soit land en het toezicht op de gedero.ü- tariseerde Rijnzone. Het eersle wordt geregeld door art. 213 van het verdrag van Versailles, hetwelk niet een permanente controle voorschrijft, maar onderzoek inger zoo nu en dan door international* commissies op verzoek van een be langhebbend land bijv. Frankrijk. Hierin schuilt volgens de heet Boncour ïntussehen niet de voor naamste waarborg voor de Frans-me veiligheid; men kan er eventueeie militaire voorbereidingen door belem meren, maar niet verhinderen. Dc waarborg ligt in de demilitarisatic van de Rijnzone. Daaromtrent bestaat intusachen groot meeningsversctuJ xnet Groot Brittannié. Laatstge noemd land meent, dat men hiervoor evenaJs voor het overige deel van Duitschland, kan volstaan met onder zoekingen zoo nu en dan. Frankrijk daarentegen Is van oordeel, dat een permanente controle onmisbaar is. De ontruiming van Keulen hangt cr van af. Men mag onsniet vragen, al dus liet de heer Bohcour zich uit, er in toe te stemmen een gebied te verlaten dat een pand vormt voor onze veiligheid, zonder dat wij men- achen achterlaten die er uit naam van den Volkenbond over waken dat dit gebied ontwapend blijft. Boncour voegde er nog bij, dat de demiti- tarisatie der Rijnzone even goed Duitschland tegen Frankrijk be schermt. Verspreid Nieuws HET VEILIGHEIDSPROBLEEEM. Toen Herrior, en Chamberlain samen overlegd hadden over het vraagstuk van de Fransche veiligheid en de En- gelsche minister naar zijn land terug keerde. maakte een communiqué be kend, dat de onderhandelingen tus- schen Parijs en Londen zouden voort gezet worden door middel van de kan selarijen Inderdaad blijkt dit het ge val te zijn. Herriot heeft een onder houd gehad met Crewe. den Britschen gezant te Parijs en daarna heeft hij De Fleuriau. den Franschen gezant te Londen ontvangen, De diplomatie ke medewerker van de Observer deelt mede, dat De Fleuriau aan Herriot en waarschijnlijk ook aan Clémente!, den minister van financiën, sommige pun ten van de Britsche politiek zou uit eenzetten, die men te Parijs niet vol komen begrepen schijnt te he'oben. De Fleuriau is naar Parijs vertrokken in gevolge besprekingen met Chamberlain en Baldwin. De Fransche regeering staat op net standpunt, dat zij met Duitschland niets kan besluiten, wanneer niet in de eerste plaats Berlijn zijn voorstel len betreffende een waarborg-verdrag, die nog zeer vaag zijn, verduidelijkt, en bekend maakt of het de bedoeling van Duitschland is zijn candidatuur voor den Volkenbond te stellen onder de algemeene wet. ITALIë EN ENGELAND. Volgens een draadloos bericht bevat dat ..'Daily Chronicle" de mededeeling waarvan wij ond®r voorbehoud mel ding maken, dat 3e Eagetschs minis ter van buitenlandsc-he zaken aan Her riot heeft medegedeeld, dat Mussolini aan Engeland een verdrag van bond genootschap heeft aangeboden, met uitsluiting van Frankrijk. Engeland zou het aanbod niet hebben aangebo den. HEFTIGE TOONEELEN IN OEN SAKSISCHEN LANDDAG. In den Saksischen I-anddag is het tot heftige iooneelen gekomen bij de be handeling van een worstel van link- sehe zijde tot het instellen van een parlementaire commissie van onder zoek van ongerechtvaardigd geachte maatregelen van de regeering tegen soc.-dem. ambtenaren. Daarbij kwam het tot heftige botsingen tusscben de beide vleugels van de soc. partij, die elkaar de scherpste verwijten deden. Beleedigingen werden over en weer gedaan, en de voorzitter moest de sprekers meer dan een ipaal tot de or- de roepen, zelfs een keer den minister- president De burgerlijke leden van den Landdag namen geen deel aan de soc. ruzie, terwijl de communisten het vuurtje nog een beetje trachtten aan te st&ken. De maatregel werd tenslotte goedgekeurd. HET WESTELIJK CARANTIE- PACT- Ui" Brussel wordt bevestigd, dat Frankrijk bereid is tot aanvaarding van het denkbeeld van een Westelijk ga rantie-pact op voorwaarde van Duitsch- land's toetreding tot den Volkenbond. DUITSCHLAND LID VAN OEN VOLKENBOND? Naar Hava; verneemt, zou Duitsch land bereid zijn onvoorwaardelijk tot dea Volkenbond toe te treden. Een be vestiging van dit bericht is echter nog niet ontvangen. DE VERJAARDAG VAN HET FASCISME. Ter gelegenheid van den zesden verjaar dag van de stichting der tasci hadden in alle suilen van Italië plechtigheden plaats. Te Home droeg de herdenking *en bijzoader karakter. Van het balcon van hei paleis Cbigi richtte Mussolini een korte toespraak tot de menigte op het Colon na-plein. Hij zeide daarin: ..li maak het goed; mijn aanwezigheid hier doet het kaartenhuis een storten, ten aanzien van mij gebouwd. Hel is Jecte. het mooie weer komt, het tnooie weer dat voor u en mij zal bestaan in een krachtig opnieuw t»r hand nemen van het integrale racistische program. Op een afstand leek Mussolini nog phy- aiek rrvak na 50 dagen ziek te zijn gewee.-: maar zijn stem was flink gebleven. OM HET DUITSCHE PRESIDENT SCHAP. De vsaridezingscampjgne voor het pr.-v dentechap is in vollen gang. De meeste partijen trachten door ml-ld.'l van optoch ten met muziek ce aandacht op zich te vestigen. Natuurlijs is het verspreiden van vliegende blaadje, en hit meedragen van vaandels, waarop de paktavlste iruven zijn gedrukt, het voornaamste cogmerlt vai zulke ommegangen. Tc Berlijn hallen roawel de recht-cbe als de linkvihe partijen groot» bijetrrtoci- sten belegd, die r.s af',oop weer aanleiding tot betoogingen gaven. Do meeste partijen heHxn ook de licht reclame in dienst gesteld tan bun sirkie- z ingsp ropng anda. Jarres eo Heliptoit hebben te Hamburg gesproken. Bit dB Omstreken aan 3e Overtonstraat binnenkort te aephalteeren, en om den grond buiten de aaphaltbedekkinji van een klinker- bestrating te voorzien. Ten einde ook voor de toekomst een zooveel mogelijk afdoende oplossing te verkrijgen, heeft het Rijk, als voor waarde gesteld dat de gemeente de trottoirs aan weerszijden zal brengen op een breedte van 4 meter. Voor een en ander vragen B. en W. den Raad een crediet vau 64C0. Politie-verordening Mede om te kunnen voldoen aan een aanschrijving van den Cotnmissa ris der Koningin on. maatregelen te nemen ter bevordering van de veilig held vam het verkeer van autobussen bieden B. en W. ter vaststelling aan een wijziging der Politic-verordening. Het annexatie vraagstuk. B. en W. stellen 3 oor een verzoek, van het gemeentebestuur van Heem stede. om adhaesie te betuigen aan een adres aan de Koningin, nopens samenwerking tusschen gemeenten, ter voorkoming van annexatie, voor kennisgeving aan te nemen. OVERVEEN VEEL ANIMO, oor de betrekking van onderwijzeres de O. L. School te Overveen hebben zich 9Q sollicitanten aangemeld. BLOEMENDAAL TENTOONSTELLING. Zondagmiddag waren in het gebouw in de Bloemendaalschc Schook-ereeni- ging de voorwerpen tentoongesteld, aaxdigd op de cursussen, georgani seerd doo- de afdeeling Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmis bruik. Hoewel de materie buiten de dage- tijksche aandachtssfeer van u-.v ver- laggever staat, is het jaarliiksche be- oek aan deze expositie toch belang- wekkend, omdat het altijd aangenaam aandoet, als een kind iets maakt. School- sche kennis openbaart zich niet zoo. Hier liggen tastbare resultaten en het is een genot te zien, met hoeveel trots de meisjes aan ouders en vrienden de producten van bate handen aanwijzen. Het viel ons dit jaar op, dat er veel practische voorwerpen waren vervaar digd. Dc kussen-epidemie schijnt wat te luwen, en we vonden vele nuttige zaken, pakjes, jurken, sjaals, kinder goed, blouses enz- Daarnaast vonden wij natuurlijk de bovengenoemde kussens, theemutsjes, kleedjes enz- Leuk was een onbreekbare pop. Dit jaar beeft de cursus 4 maanden geduurd. Dat deze nuttige arbeid nog voortgezet is, is te danken aan de sub sidie van bet Gemeentebestuur. Wij hopen zeer. dat de bezu nigingsbacit in ons rijke Bloemendaal dit goede maat schappelijke werk zal sparen. Mej. J. Soeters heeft te Bloemendaal leiding gegeven aan 26 mei,je; op Vrij dagavond Mej. S. M. Hulshoff had te Overveen in de O. L. Scliool 38 meis jes voor bare rekening op Woensdag avond. Beide dames waren vol lof over de toewijding van de leerlingen en voor de.n prettigen geest, die soms op ver rassende wijze tot uiting kwam. De tentoonstelling mocht zich in eca druk bezoek verheugen. SCHOTEN RAADSSTUKKEN. Voor onderwijzeres aan school A. is de volgende voordracht opgemaakt; 1. Mej. J. B. Nierop te Zuid Schar woude. 2. mej. J. H. B. Ooms te Schoten en 3. mevrouw F. C. J. M. PrijdenPerry te Schoten. B. en W, stellen voor het aantal opnieuw te benoemen leerkrachten aan den cursus in de Fransche taal op 4 te stellen. B. en W. stellen voor het aantal stemdistrictea net één te vermeerde ren en aldus te brengen op 0 en om voor het stembureau in het nieuwe district als localiteit aan te wijzen een lokaal van school A. B. en W. stellen voor aan de sport- vereeniging ..Ons Genoegen" t-oe te staan voor haar oefeningen gebruik te maken van zalen \an bet gymnas tieklokaal van school A. B. en W. vragen den raad een cre^ diet opdat volgens gedanj aanvragen ook de Willem de ZwijgerschooF on der het toezicht van den schoolarts zal komen te staan. Dan zullen alle scholen er geneeskundig schooltoezicht hebben. B. en W. stellen voor den termijn van ontruiming van onbewoonbaar ver klaarde woningen weder met 6 maan den te verlengen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een nieuw reglement en een nieuw huishoudelijk Reglement voor het Bur gerlijk Armbestuur, een instruc' van en een verordening aangaande amen- verzorging. B. en W. deelen mede, lat zij meen den dat de vereeniging voor school- en Werktuinen voor Haarlem en om streken, steun kon worden ver leend door 'fc beschikbaar stellen van werkkrachten om den tuinen in orde te brengen. Er we-dei. werkloozen der gemeente aan het werk gesteld. De kosten hebben ongeveer f 200 bedra gen, Tot dat bedrag vragen B. cn W. den Raad een crediet. B. en W. stellen voor op een ver zoek. van de Nederl. Middernachtzen ding Vereeniging, om een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas, afwij zend te beschikken. Een verzoek van H. M. van der Meij, om schadevergoeding, wegens stremming van het verkeer in de Jan Gijzenvaart, in hun handen te stellen ter afdoening. een verzoek, van de bouwvereeni- ging .,St. Bavo" alhier, om garant te blijven voor een te sluiten eerste hy potheek op door haar te stichten 100 woningen op het dorp, in hun ban den te stellen om advies een verzoek van de Afd. Schoten van den Ned. Bond van personeel in Overheidsdienst, om werklieden in los sen dienst van eene vaste aanstelling te voorzien, in hun handen te stellen om advies. Aanleg van trottoirs. B. en W. deelen mede dat het Rijk voornemen.-: ;r om den Rijksstraatweg vanaf de Schoterboschstraat af tot HALFWEG BEKEURD. Door de politie alhier zijn automobilisten bekeurd en vijf wegens 1 do kom dezer het. te hard rijden gemeente. VACATURE RAADSLID. Naar wij vernemen gaat de heer H. F. van Essen binnenkort deze ge meent» verlaten- zooda'. een vacature als raadslid is te verwachten. HILLEGOM GRAFSTEEN OVERGEDRAGEN. Door hel bestuur van hot fonds „Hulp in Nood" is Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaat; een graf- steeD, die op de groeve van den over leden secretaris. Pardoen, is gelegd, aan de famflie overgedragen. Voorzitter Van der List hield een toespraak, welke door een zoon werd beantwoord, die namens de familie bedankte. Ia den steen rijn woorden van hulde gebeiteld. Bit de plechtigheid waren de be stuursleden en de familieleden aanwe zig. De steen en de inscriptie zijn zeer eenvoudig. OVER DE JEUGD. .„Allerlei over de jeugd en de op groei van zoogdieren, in bet bijzonder van dierpsychologisch standpunt be zien", is het onderwerp, dat de heer A- F- J. Portielje deze week voor het Nut zal behandelen. Ook lichtbeelden zullen vertoond worden. ZANDVOORT BEGRAFENIS VAN DEN HEER LEMSTRA Maandagmiddag te half drie had de begrafenis plaats van den heer Lemstra, oudste lid en tevens mede-oprichter van „Onderling Hulpbetoon" Door het voltallige bestur werd do overledene grafwaarts gedragen. Ook zijn oude echtgenoote heeft haar man vergezeld tot zijn laatste rust plaats. Een talrijk publiek was opgeko men om getuige te rijn van dc plech tigheid. Aan het graf werd het woord gevoerd door Ds. Padt Deze sprak de oude vrouw woorden van troost toe. Daarna nam de heer Zwaan namens O. H- het woord. Hij schetste hetgeen de overledene voor de vereeniging was geweesteen ijverig oprichter en trouw medewerker. Talrijke kransen waaronder een van O- H. bedekten de baar. Een schoonzoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstel ling. DEBAT-AVOND Ds. PADT EN J. H. VISEE. Naar men ons mededeelt beslaat er voor deze debatvergadering die a.s. Woensdagavond in Zomerlust wordt, gehouden, .groote belangstel ling. Ook ver buiten Zandvoort zullen' velen deze debatavond bijwonen. HEEMSTEDE IJSVEREENIGING „DE VOL- HARDING". Maandagavond had in Hotel Van Ree, de jaarvergadering plaats van de IJsvereeniging ,,<ie Volharding". Da voorzitter, de heer L. Kooiiman opende deze drukbezochte bijeen komst, waarbij hij zijn leedwezen uitsprak over het ijslooze seizoen. Hot jaarverslag van den secretaris gaf een overzicht over de afge'.oopen jaren van de oprichting in 1917 af, waarbij de groote groei der vereeni ging bleek. Het aantal leden steeg namelijk van 17 lot 203. Ook wordt in dit verslag hulde gebracht aan den ijver en toewij ding van den voorzittel- den heer f.. J. Kooijntan, die al die jaren als voorzitter heeft gefungeerd. Uit het verslag van den penning meester blijkt, dat de inkomsten be droegen f 227.73 en de uitgaven f 220.18, vvat gevoegd bij het saldo der vorige jaren van f 226.81, een saldo geefz van f 234-36. Bij de bestuursverkiezing had óc heer L. J. Kooijman zich niet weder herkiesbaar gesteld. Op algemeen aandringen echter en na een vrije stemming werd hij met bijna alge meene stemmen herkozen- Hij nam deze benoeming toen aan. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Band en Van Raalten. Na de sluiting bleven rle leden no; eenige uren gezellig bijeen. Met een gezellig dansje werd da avond geslote®. HAARLEMMERMEER WINKELSLUITING. Het raadslid Gerritse heeft een voor stel ingediend tot intrekking van de verordening op de verplichte winkel sluiting iu deze gemeente. MOTIE-BRAS. In de eerstvolgende vergadering van dea Raad dezer gemeente zal de motie worden behandeld van het raadslid Bras, die inlichtingen heeft gevraagd inzake dc uitvoering van het wcgenplao SANTPOORT VOLKSZANGAVOND Do heer Six ma heeft woord ge-hou den. Op den laatrt gehouden Volks zangavond deelde hij mede, dat de ko mende avond een /eer bijzondere zou zijn. En dat zal hij! De heer Sixma relf zal als solist optreden, terwijl Mevr-, Gerdes declameeren zal. Voorts staan verschillende andere attracties den be zoekers te wachten. VELSEN FEESTELIJKE OPENING „VEL- SERBEEK.". Aangaande de feestelijke opening van het gemeentelijk park ..Velser- beek" vernemen wij nog, dat dit zal geschieden a.*. Zaterdag 28 Maar'., dea middags 12 uur. iu do voormalige oranjerie. Verschillende instellingen en Ycreeuigingen zijn tot het bijwonen van de onenng uügenoodigrl, Er wordt in het park hard gewerkt 0111 alles vóér de opening gereed krij- VELSEROORD TENTOONSTELLING. Hedenmiddag en -avond re;p. van 35 uur en 7—0 uur, word» het werln- der leerlingen van de gemeentelijke be waarschoot tentoongesteld. IJMUIDEN SCHEEPVAART. Aangekomen 22 Maart Strabo et. (jo then borgEnergie st. Dantzic Derfflinger st. Shanghai Linitcstroom st. Londen -. Yorke.lale st. Londen; Ayscaith Force t-u. Mid- dlwbro Rondo et. Hambur Air© st. GooleTem sta Londen -, Astarte st Bremen Vechtstroom st. Hall; Vene zuela st. Humbure; Ek s'. Oslo; Sprit st. Middlesbro; Randfoutein et Ham burg; Kam ba ti can t-t. Batavia; I'cr 3eué st. Kopenhagen Borthwick fit, I-ei th. Aangekomen: 23 Maart:' Rhiri 11 st. Hamburg. Kiel st. Bata via; Oakover at. Londen (eiuiebouw lossenlliever Ft. Hamburg; Antïo- chi.i st. Curacao; Trito at. Belfaat Scania fit. Huelva (Velsen loaeen) Mottlan #t. Dantzie. STAKING MANDENMAKERS. Naar wij vernemen zijn meesi» Blakende mandenmakers inmiddels weer uit eigen beweging aan het werk gegaan, als gevolg van d; lage stakingsuitkeering. Een vijftal is nog niet aan het werk getogen, maar, ge zien den slechten toestand in het be drijf. zal voor hen de kans groot zijn. dat zii vooreerst geen werk zullen kunnen bekomen. Stoomvaartherichten And ijk 22'3 v. Colombo, Rotterdam naar Britsch-Iudi'.-. Banka 20/3 v. Colombo, Rangoon n. Ham burg, Blitar. p. 22/3 Point de Galle, Rotterdam c-aar Batavia. Breed Ijk 81/3 n.m. 3 uur r, New-Voric n. Rotterdam. Cam a 20/3 r. New-York n. HatiL Commewyne 20/3 :e New-York n. West- Indië. Orynsscn Zl'3 v. Cristobal n, Curacao. Cardiganshire, 20/3 v. Colon, Pacific kust naar Rotterdam. Belfl.ind 21/3 v. Dakar n. Amsterdam. DreehUlijk. 21/3 te Londen, Rotterdam n. Paoifiekust. Deli 22/3, n.m. 10 n.. v. Southampton, Roilerdam naar B3tavia. Jan Pieterszoon Cocn 22'3 v. Algiers, Amsterdam naar Java. Jan van Nassau p. 21/3 Fayal Amsterdam naar West-Indie. Astrea, 20/3 v. New-York n. La Guaira. Kam'oangan 23/3 te Amsterdam v. Ba tavia. Koudekerk 22/3 te 3falfa, Calcutta n. Rotterdam. Lochmonar 22/3 6e R'dam n. Pacific kust. Merauke p. 22'3 Perim, Batavia n. R'datn Mod joker :o 22'3 !e Antwerpen, Australië n. Kouejdam Oldekerk p. 22'3 Pcrim, Japan n. Rot terdam. 'Prins d->r Nederlanden 21/3 v. Paramati-' bo naar Havre en Amsterdam, INGEZONDEN MÈOÊDËÉLINCErt k eo Cts. per regel. potAxn.nKiax&e -loenutt. Oi-tt lia-le ^ddi,ig*u)aAteU, Duooi«OW>8O.C« AJOotAH-OaonmocH M A.j p s BlITERKOEttJES-PUOaiNO I'atria 22/3 v. Be lav.-an, Batavia n. R'dam. Poeldijk 20/3 v. Pernambuco, Amster dam naar Buenos-Ayres. Randfcmtein 23/3 to Amsterdam v. Ham burg. Ridderkerk 22/3 te Hamburg v. R'dam. Sixnaloer 22/3 te Suec, Java n. A'dam. Springfontein 22/3 ie Rotterdam v. Zuid- Afrik a. Streefkerk 23/3 v. Cocanada, Eng. -Indië 1 aar Rotterdam. Stadadijk 22 3 n.m. to New-York v. Phi ladelphia. Sabiwaw, 21/3 v. Hamburg n. Hull. Tabanan 22/3, v.m. 9 u., te Southampton Rotterdam naar Batavia, Venezuela 22:3 te A'dam Hamburg. Veendam 22/3 vjn. te New-York v. Rot terdam. Waaldijk 22'3 Rio Granle do sul, Am sterdam naar Buenos Ayres. Zeelandia 18'3 v. Las Palmar, Amsterdam aar Buenos Ayres. Augtekerk 20/3 te Brisbane v. R'dam. Alraelo 20/3 te Colon v. Amsterdam. Blommersdijk 21'3 v.rn. S u. 30 tn-. 120 mij! Z.W. van Vaieacit. R'dam n. Boston. Bennekom 20/5 te Coquimbo v. Amster dam. Beerasterdijk 21'3 .v.m. S u. 13 m., WOO mijl Wo; v. Valencia. Norfolk R'dam. Gemma, 21'3 v. Manila, Japan n. R'dam. Men ado 21'3 v. Tanga n. Kilindini. Oranje Nassau 20/3 v. Barbados a. Tri nidad. Sembilan p. 22/3 Dungeneos, Amsterdam aar Batavia. Sumatra p. 21/3 Sngres, Batavia naar Am- lerdam. fil.tma; 22-'3 r. Sabang R'dam n. Batavia. Vlieland 22'3 :e Hambutg v. A'dam. IJseldijk 21/3 te East London A'dam. Ariadne, v. A'dam n. Carthagena, pass. 21'3 Gibraltar. Berenice, v. A'dam n. Lissabond pas*. 1/3 Dungeness. Clio ver:. 22ƒ3 v. Salomioa r. Konslanti- nopel. Euterpe vertr. 21. 3 v. La Pall ice n. Am* iterdam. Hercules arr. 21'3 6mirna te Cala- Hermes, v, Anuterdai Csscaes, pass 21/3 Dungenes*. Ino, v. A'dam n. Danzig, pais. 22/3 Hoi- Iris, vertr. 21/3 v, Meiilla n. Tarragona. Nepiunits arr. 21'3 v. Trieet te Fiurae. Kerens, v. Amsterdam n. Oporto, pass. p**e. 21 3 Dungeness- Nero, arr. 22/3 v. A'dam te Hamburg. Oberen, v. Alexandria naar Hull pass. 22,3 Gibraltar. Orpheus arr. 23/3 v. Amsterdam te Ko penhagen. Perseus arr. 23/3 v. Kopenhagen te Am- crdam. Pluto arr. 21/3 v. Barcelona te Valencia Saturnus vert. 81 '5 v. Vigo n. Lissabon. Tc.iSu» vertr. 21/3 v. Ban n. Tarragona. V- -t.i, v. Ann'cidam naar Gibraltar, pas*. 22/3 Dungrn«>. Zeus. v. Cortbagena n. Amsterdam, pus. 22 3 Gibraltar. LAIRG WA DINSDAG 24 MAART, Amsterdam 2175 M. 10.1.5 v.m. Tijdsein Vaz Diaa (Off. Am- Uurdamseh* Tijd). 4JO n.m. Tijdsein van Vaz Diaa (Off. Am»terdom«che Tijd.) Londen 2 L.O 164 M (Nederl Hid). 4.20 a.m. tijdsein van Greenwich, Muziek van the Trocadero-Restaurant. 7.20 n.m. Tijdwtii van de Big Bea. Weer- tWlchL 7.10 n.m. All Stations Programme. „The Red Fen" A Ballad Opera in Two Act*. 10.20 n.m. The Savoy Orphean* and tha Savoy Havana Bands. Chelmsford (1600 m. 8 xx) Geeft hel geheele programma van Londen. 7.50 n.isi. Concert, The Novelty Trio. C*. sano'* Octet. Birmingham 5 I. T. «75 M fNsderl tljd.) 3.50 n.m. The Station Wind Quintet. Cirditt A W. A. 351 M (Ned. tljd). 3.20 n.m. Palkmen met xi«n bioscoop- Manchester 2 Z. IJ 275 M. (Nederl tljd). 3.20 n.m. Concert door the „2 Z. IJ."- quartet. Aberdeen 7 B. O 495 M /Had tljd). 3.SÖ n.m. The Wireless Dance Orchestra. Parijs (Radio-Paris) 5, P. R. 1780 M. (Ned. tljd). 12.50 n.m. Concert door het Tzigane or kest van Radio Paris. 5.05 n.m. Concert met medewerking via de vaste Radio-Paris eolisten. 9.05 n.m. RadioJazz. Leipzig, ongevevr 400 M. (Nfid«rl. tljd.) 11.20 v.m. Middagconcert. 3.V) n.m, Concert van de Hauskapelle. Berlijn 330 en 606 M. (Nod. tljd). 3-50 n.m. Concert door de E-.Funk- kapelle. Hamburg 392 M. (Nederl tljd). 7.50 v.m. Theatorkroniei. 5.20 n.m. Concert. Rnliriek foor Vragen VRAAGIs de tegenwoordigheid an do oudore noodig bij oeu hutyriiik hunner kinderen, als beiden reeds den 30-jarigen leef'üd zijn gepasseerd? De ouders van beiden pijn nog in le- vcu. ANTWOORD: Neen. VRAAG: Kan ik in moeilijkheden ge raken, indien ik nalatig blijf bij het betalen van driemaandefijksche contri butie op een tienjarig contract vau oen ziekte- en ongevallenverzekering? Het betalen is mij onmogelijk geworden op het moment, hetgeen ik vóór vier jaar niet, heb kunnen voorzien. ANTWOORD: 1. Ja. Vermoedelijk zal men u gaan dagvaarden voor de verschenen contributie en vervalt u in kosten. VRAAG. Hoe lang kan Ik eieren bewaren, om te broeden? Moeten ze op het rek gekeerd worden, of is dat "•et noodig. ANTWOORD: Broedeieren kunnen iiiterliilc 20 dagen bewaard blijven eu dan dagelijks koeren, maar houd er tvel rekenschap mede, hoe verecher hoe beter.

Haarlem's Dagblad | 1925 | | pagina 10