HAARLEM'S DAGBLAD OM ONS HEEN FLITSEN WILDZANG DINSDAG 19 JAN. 1926 DERDE BLAD No. 3542 VERKEERSONGELUKKEN Volgens de opgaven van ons archief rijn er in het jaar 1925 voorgevallen 260 verkeersongelukken, dat is voor 52 weken gemiddeld precies 5 per week- Dat er niet meer zijn geweest zou ik niet durven beweren Kr zijn natuurlijk rocnschen geweest, die een klein onge» jukje gekregen of veroorzaakt hebben en doorocloopcn of gestrompeld zijn. zonder dat er een haan naar kraaide en de krant er iets van wist. Sommige menschen rullen het zoo. met 260. al erg genoeg vinden, maar wanneer wij na- gaan. hoeveel menschen er den heelcn dag door op straat rijn, te voet. in een auto. op een fiets of motorfiets, achter voertuigen van allerlei slag. dan is een totaal van 260 in een jaar niet veel. En de andere ongelukken, de niet vermelde, waarhij een agent van politie met het zwarte hoekje ontbrak, zullen wel niet veel om 't lijf gehad hebben. Anders hadden wc er wel van gehoord. De rest. die wij wel berichtten, is ook niet allcmn.il van gewicht, gelijk aan stonds zal blijken. Met jaar begon ovcri» gens ongelukkig: een oude dame. door een fietser op de Grootc Markt aangc- reden, kreeg een armbreuk. Als dat ge- beurd is aai den zuidkant, zoo onge» veer bij de Vleeschhal. behoeft het ons niet te verwonderen. Er bestaat bijna geen gevaarlijker plek. Voetgangers, die uit de Grootc Houtstraat komen, langs het trottoir vóór de Spaarncbank en dan de Groote Markt oversteken wil» len. kunnen de fietsers en auto's niet zien. die uit de Groote Houtstraat oin den hoek komen schieten en moeten bovendien nog rekening houden met wat er van den noordkant, uit de Bar» teljorisstraat en van den westkant, uit de bijlstraat komt aanzetten en nog wel met "kcre snelheid, omdat die over asphalt guan. Natuurlijk is daar niet veel aan te doen. omdat de ruimte tusschen de Vieeschhal en het verhoog de middenstuk van de Grootc Markt niet groot genoeg is om er nog een vluchtheuvel tusschen in te leggen. Het eenige remedie zal wel zijn. dat al wat op wielen rolt. langzaam over de Groote Markt gaat en automobilisten doen dat ook wel, maar wie krijgt onbesuisde wielrijders tusschen de zestien en twin- tig tot voorzichtigheid? Melkwagens botsen ook nog al vaak. Of worden gebotst als ik dat zoo zeg- (en mag. Onder de twintig eerste onge» jkken op het lijstje van 1625 spelen drie melkwagens een rol, altijd evenwel als lijdende partij. Aan de Raaksbrug botsing tusschen melkwagen en tram. Resultaat kunnen wij wel denken: snlin» ters, maar niet van de tram. No. 2. is een melkwagen, op den Kleinen Hout» weg door een auto omvur gereden. Dito dito natuurlijk en het derde geval: aan» rijding in de Koningstraat tusschen tram en melkwagen, waarbij de Noord- zuidhollandsche natuurlijk weer niet de zwakste partij zal zijn geweest. We zouden haast aan een noodlottige aantrekkingskracht denken, die melkwa- gen» naar zulke harde kompeers lokt als trams zijn; vermoedelijk zal de onbe- stuurbaarheid van deze wagentjes wel de schuld wezen, vooral wanneer er een hond onder loopt. Misschien is hieruit te verklaren, dat op de Hoogstraat een kar in botsing komt met een groente» wagen. Elementen, zou men zengen, die wegens hun gelijksoortigheid elkaar be» hoorden te vermijden. Natuurlijk .komt het ook voor. dat snelrijdende voertuigen met palen In bot sing komen. Of zeg ik dat niet goed? Niet in overeenstemming met het ste» rcoticpe gezegde, met dien vervelenden vierden nuumval nan het begin: „clen chauffeur treft geen schuld!" D*n zal het zoo ziin, dat den be stuurder een haltcDaal op de Groote Markt in den weg kwam of stond. Hij reed hem omver en had blijkbaar nog de kracht, om zich daarna te verwijde» ren. Het politierapport zegt vol berus» ting: „oorzaak onbekend". Weinig meer Weet het te vertellen van den lantaren paal in de Spekstraat dan dat die door een auto omver gereden is. Het schade» postje treft de gemeente, die een brec» den rug heeft, zjj het ook een smalle kas. Dat tram en auto vaak elkaar te lijf gaan. behoef ik niet te zeggen. De ver» onderstelling van schuld is ten ongunste van de laatste: kan de trambestuurder niet altoos zeggen: ,.w«t doet gij op mijn baan! blijft er af en er kan u niets overkomen". Maar waneer de :iuto»man de zaak zóó eenvoudig niet bekijkt, zal mij dat niet verwonderen. Hij heeft dan een getuige a décharge in den man. die de botsing tusschen twee trams gezien heeft, welke af en toe voorvalt. Inge wikkelder wordt het geval jop den Kleinen Houtweg een aanrijding geschiedt tusschen tram en auto door de schuld van een wielrijder; zulke con structies komen niet alleen tusschen vervoermiddelen, maar ook tusschen menschen meermalen voor. Ook de nieuwe verschijning, de auto bus. krijgt haar deel Lijdend of bedrij vend: wie zal het zeggen, wanneer op het Kcnnemcrplcin een botsing voorvalt tusschen fiets en autobus? Of wanneer op den Wagen wcg_ ccn autobus een jong meisje aanrijdt? Zulke dingen uit df verte beslissen zou zelfs een vtrkeers» Salomo niet aandurven, hoewel er een sterk vermoeden van onschuldigheid voor een autobus ontstiat, wanneer zij door een atax op het Plein achterop ge reden is. Mijn voorrijde mag onhandig zijn, Mijn oog slecht, zwak mijD hand. Als iemand in den rug mij tast. Valt niet op mij de schand. Met dat al staat af en toe een auto bestuurder voor een moeilijke keus. „Oostvcst meisje aangereden door auto die uitweek voor jongen", zeggen onze aanteekeningen kortaf. En weinig galant. Fietsers variecren hun botsingen op allerlei wijs. Zij rijden oude dames aan. waarbij niet maar zóó gezegd kan wor» den dat de oude drfmes geen schuld hebben althans niet beter deden, zich niet op drukke punten te wagen. Het Is niet te ontkennen, dat bejaarde men schen. vooral wanneer zjj slecht ter been zijn, een gevaar opleveren op den openbaren \yeg, dat zij niet altijd too- ncn te beseffen. Vastberaden steken zij soms over, midden op straat is hunne energie opgebruikt en wanneer er dan een auto of een fiets nadert willen zij voor» en achteruit tegelijk en onheil is daar. Overigens gaat het pad des fietsers ook niet altijd op rozen. Voor zijn ple zier tornt hij op het Vcrwulft niet te gen een vrachtauto op, noch wordt hij in de fCeizerstraat door een auto aan» gereden. Evenmin dito op de Lange» brug. waar het een wonder is, dat niet veel meer onheilen gebeuren. Fietsers die elkaar in de wielen rijden komen natuurlijk herhaaldelijk voor. Dit is een loterij, waarschijnlijk met niets anders dan nieten. Maar geraffineerd lijkt het ons, wanneer op het Vcrwulft een fiets met glaswerk door een nutö aangere den wordt: zooicts is dubbel op. Tusschen al deze snel draaiende wie len in schijnt een paard in zijn optre den bijna ongevaarlijk. Krijgt „de schoonste overwinning" van den mensch tusschen al deze snelheden mis schien een lichten kolder? Hoe anders is te verklaren, dat nog wel een boeren wagen, dus met ecu boerenpaard er voor, op hol slaat? Maar 't loopt meest al zonder onheilen af. „Schoterweg paard op hol, geen schade", vermelden onze notities. Maar niet altijd loopt het zoo eenvoudig af. In de Parklaan gaat het paard voor een rijtuig op hol en wordt de koetsier gewond, in het Ke naupark raakt een paard op hol en wordt een meisje gewond. De onbe» stuurbaarheid van een wagen, die met een paard bespannen is. overtreft zelfs nog de onhandelbaarheid van een meik of groentewagen met een hond er on der. Wij hebben het langzamerhand vergeten, maar een vorig geslacht ken de de gevaren wel van een snelrijdende equipage, die zelfs de handigste koet sier niet op korten afstand tot staan wist te brengen. De machinale rem overtreft nog altijd ver de handrem: waarmee ik dan de hand van den koet sier bedoel. au deze lijst met ongelukken vóór zich ziet krijgt daar den indruk van dat er weinig ongelukken voorval len met doodelijkcn afloop. Het is niet precies in deze bckijopte op gaven na te gaan. maar voor zoover ik kan zien bepaalt het zich tot zes of zeven, waarbij dan nog het geval van iemand, die uit een wagen viel, dus zonder iémand anders toedoen. Absoluut is dat natuurlijk veel. Het is precies zes of zeven te veel. Mjar betrekkelijk is het weinig van 260 on gelukken, nog geen drie per honderd. Dit neemt niet weg, dat er naar ge streefd moet worden om zooveel mo gelijk ongelukken te vermijden, daar er mogelijk wel voorkomen, die op invalidi te it. in eik geval op blijvend letsel uit» loopen. Daarvoor is maar één middel: dat wij ons zonder uitzondering houden aan-de regelen van den weg. In de eerste plaats brengen die het vermijden van te grootc snelheid mee. Adres aan auto en motorfiets. Dan de noodige voorzichtigheid, adres aan de wielrijders, die mcenen dat zy altijd nog wel tusschen en langs en voorbij kunnen. Ook aan de velen, die de moei lijke taak hebben om met handwagens tusschen een druk gewoel te manoeu» vree ren. En ten slotte aan de voetgan gers. die inderdaad vaak doen alsof er in de wereld sinds vijftig jaar niet» veranderd is of de fiets nog moet worden uitgevonden en de auto nog. En die zonder op- of omkijken van het trottoir stappen en den rijweg betre den. alsof die bij besluit van het ge meentebestuur voor hun persoonlijk ge bruik ware gereserveerd. Misschien komt het nog eenmaal zoo ver, dat iedereen voorzichtig is. Dan noteeren wij in ons archief geen 2éO ongelukkeu meer, maar hoogstens een dozijn, door verrassingen van bezwij kend materiaal, die niet te voorzien wa rén. J. C. P. BINNENLAND Blijvende invaliditeit van gemeente-ambtenaren B. en W. van Amsterdam over wegen maatregelen ter voorkoming Het Hbld meldt: Door het college van B. en \V. van Amsvrdam, wordt overwogen het tref» fen van maatregelen om zooveel moge lijk. blijvende invaliditeit van gemeente ambtenaren te voorkomen. De bedoeling is. ambtenaren wien het gevaar bedreigt van blijvende invalidi» teit. op gemeente-kosten geneeskundig te doen behandelen, en zoo tijdig, dat tegen 't blijvend „buiten gevecht stel len" als het mogelijke wórdt, en nog kan worden gedaan. Van de oppositie in de Communistische Partij Tegen samenwerking met de huidige leiders Wij lezen in de Telegraaf: Te Amsterdam is Zondag een confe rentie gehouden van geestverwanten •an de oude Communistische Partij Hol» land, welke bezocht was door de afdoe» ling, n Rotterdam, Almelo, Dordrecht. G'onncbcni, Leiden, dertien afdcclingcn uit net Noorden, drie secties uit Am» sterdam, de federatie Z.»Limburg, De- /enter en voorts door tal van partij» genootcn uit Den Haag. Naar wij vernemen is besloten *van deae conferentie eCn officieel commu» niqué uit té geven, dat eerst aan het dag'dad „De Tribune" ter plaatsing zal worden aangeboden. Op de bijeenkomst is, zooals ons ter oorc kwam, krachtig tot uiting gekomen, dat de aanwezigen in ^ccn geval met de huidige leiders van de C. P. H. in zee willen gaan, om» dat samenwerking met dezen onmoge lijk is. Ve der werd een tiental punten vast gesteld. waarin neergelegd is, wat Vol» gens de mccnin.fi der conferentie noo. dig ^n noo''zal el ijk is voor de C. P. II., n baar norma-', te doen functionnce» n. In deze punten staat o.a. als cisch: Ophef fin fi van alle spreekverboden. Vrije critiek in „De Tribun en het be leggen van een congres dat zijn eigen leiding kan kiezen en de partijleiding zal 'amcnstel'en. Voorts werd op deze conferentie scherpe critiek uitgeoefend op de wijze .op de „Communistische Gids" thans geredigeerd wordt. Tot zoover de Telegraaf. Hst Volk" meldt nog, dat het volledig Presidium var. de communistische partij toegang tot de vergadering verlangde, maar dat die is geweigerd. EEN AANKLACHT TEGEN DE TRIBUNE. Naar de Tel. verneemt heeft het Haag» sche gemeenteraadslid, de heer H„ over wien „De Tribune" dezer dagen schreef dat hij betrokken zou zijn bij de ver» valsching van Portugccschc bankbiljet» ten. onmiddellijk een klacht wegens smaadschrift ingediend bij den officier van justitie te Amsterdam. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 500 DE MINUUT DIE EEN EEUW LIJKT Als jte probeeren moet om opgewekt te doen wan neer er op hetzelfde oogenbllk geKrijsch weerklinkt in de kinderkamer, in de keuken iets over kookt, je man brult waar zijn schoone boorden zijn en je gasten een kwartier te vroeg komen. (Nadruk verboden) De winkelsluitingsveror dening te Amsterdam De Algemeene Winkeliersver eniging wenscht ongewijzigde handhaving der verordening De Algemeene Winkeliarsvcrceni- ging dringt er in een adros aan den raad van Amsterdam op aan niet aan te nemen het voorstel van de commissie voor de'strafverordeningen, tot wij» ziging van de verordening op de winkel sluiting.Door die wijziging wordt de mo gelijkheid geopend op den winkclver- koop tot 's nachts 1 uur te verlengen, mits de winkelier zich verplicht zijn zaak niet voor 's middags 4 uur te ope» nen. AJressante betoogt dat een verorde ning als de ondcriiavige, wil hare wer king heidzaam zijn, vóór alles behoefte heeft aan rust: dat deze rust van de thans voorge ste! Ie wijziging zeker niet te venvach» ten is; dat door de vrijheid van de keuze, of men al of niet van de mogelijkheid tot avondverkoop zal gebruik maken, het aantal avondverkoopers wellicht zóó zal worden uitgebreid dat daarmede een gevaarlijk precedent zou zijn gescha pen: dat bij alle vorige pogingen om ver zachting te brengen in de door som» migen te rigoureus genoemde bcpalin» gen der winkelslultings-verordcning steeds is gebleken, dat men daarmede de hand in een wespennest had gesto» ken; dat ook het nu voorgestelde middel niet het gcwenschte resultaat zal op- leve-en en dus allerminst bevrediging zal brengen; dat slechts van een algemeene veror dening zonde.- uitzonderingen, met ge lijke rechten en gelijke plichten voor al len Jp den duur bevrediging is te ver» waciiten, vooral indien door de daartoe aangewezen organen voor een strikte naleving der verordening wordt gezorgd zoo lat er nie- meer zooaJs tot dusver belaas het geval is. regelmatig straffe» loos overtreding kunnen plaats vin den en dat een onlangs gehot den alge meene ledenvergadering der vcrceniging het standpuni van 'n algem. verordening zonler uitzondering opnieuw heeft on» derschrcven. ONDER EEN LIFT Aan de gemeente-gasfabriek te Breda is de stoker»machinist J. van Dijk, va der van zeven kinderen, onder' de ko» lenlift geraakt en onmiddellijk gedood. Het lijk is door de justitie In beslag genomen. De salarisverhooging dar ministers Protest der Federatie van per soneel in openbaren dienst Het bestuur van de Federatie van Personeel in Openbaren Dienst heeft blijkens een mcdedccling aan den Mi nisterraad een telegram gezonden, waarin het protesteert tegen de salaris verhooging welke de ministers zichzelf hebben toegekend. Van een verstoorde trouwpartij De bruidegom in hechtenis genomen Uit Gieten wordt aan Het Volk ge» mel-J: De 23-jarige L. H. van Zuidlaren, trad Vrijdagmiddag in het huwelijk met een meisje uit de gemeente Gieten. Pas van het gemeentehuis thuis gekomen, werd H. door Rijks» en Gemeentepolitie ten huize van zijn schoonouders gearres teerd, verdacht van diefstal met braak onlangs te Zuidlaardcrvcen gepleegd. Enkele flesschcn alkoholhoudende dran ken, alsmede een partijtje sigaren, werd mede als vermoedelijk afkomstig van dezen diefstal in beslag geno» Buiten noodzaak uitoefe nen van de geneeskunst De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad concludeert *.c tot verwerping van een cassatieberoep De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad nr. Ledeboer. heeft geconcludeerd tot verwerping van het cassatieberoep van H. J. L„ door de rechtbank te Haarlem, veroordeeld tot één maand hechtenis, wegens het buiten noodzaak uitoefenen van de geneeskunde als be roep, door te Sassenheim een twaalf jarigen jongen in behandeling te nemen zonder tot de uitoefening der genees kunde bevoegd te zijn verklaard. Bij memorie had requirant rechtsgronden tegen deze veroordeeling aangevoerd, welke echter blijkbaar door den advo caat-generaal onvoldoende werden ge oordeeld. De Rijwielplaatjes Het in beslag nemen der rijwielen Door den heer Drop zijn tot den MT< nister van Financiën de volgende schrift telijk vragen gericht: 1. Is het den Minister bekend, dat op Donderdag 7 Januari 1926 de politie in de mijnstreek, bij de controle op de aanschaffing van nieuwe rijwielplaatjes (ter voldoening aan de Rijwielbelasting) niet alleen waarschuwingen heeft gege ven aan en proces-verbaal heeft opge maakt tegen houders van rijwielen, doch van dezen ook rijwielen in beslag ge nomen heeft? 2. Moet de Minister niet erkennen, dat dit optreden der politie-autoriteiten onbehooriijk was, wijl een aantal mijn» werkers daardoor niet tijdig do mijn, waarop zij werkzaam zijn, konden be reiken, alzoo werkverzuim hudden en bovendien blootgesteld werden aan straf (bestaande in het betalen van boete) wegens te laat komen? 3. Is de Minister bereid publiekelijk mede te deelen,- dat de in cslagncming van rijwielen wegens gebrek aan het bewjjs, dat de rijwielbelasting betaald is, alleen mag plaats hebben na her- herhaalde waarschuwing en vervolging van de betrokkenen langs den gewonen rechterlijken weg? Dr A A, Beekman over de overstroomingen Een lezing in Den Haag Het Koninklijk Nederlandsch Aardrijks kundig Genootschap houdt Woensdag 27 Januari in Den Haag ,'n het gebouw der Theosophisebe Vcrccidglng aldaar een vergadering, waar als spreker zal optreden dr. A. A. Beekman, met het onderwerp „De overstroomingen", Henri ter Hall Een huldiging op zijn 60en verjaardag Den 5en Februari e.k. hoopt de heer Henri Ter Hall te Rijswijk, oud«l:d van de Tweede Kamer, voorzitter van het Helden der Zee-fonds Dorus Rijkers en oprichter van het bekende Revue-ge- zeischap zijn 60en verjaardag vier;.-. Er zijn omité's in wording om dezen dag niet onopgemerkt te laten voorbij» gaan. FEUILLETON Naar hef Entfelscb van ESMé STUART. 32) „Dat kan ik zeker niet. Ik had nog tegen Jim willen zeggen dat hij jou niet mocht laten mennen, maar Ze lachten allebei. „Dan weet ik hcusch niet wat u zult moeten doen. Maar nu dat meisje van Jim. Weet u wel dat hij aan "t sparen is om met hasr te kunnen trouwen? Hij is erg aardig en hij spaart al zijn fooien op.-maar soms...." „Wat soms?" „Breekt hij eens los. Eventjes maar. ziet u. Bij ons gebeurde^ dat geregeld". „Ik hoop dat Jim „Ja. hcusch en nu hebben wc een overeenkomst gemaakt. Hü geeft mij al zijn fooien, dan zal ik ze voor hem bewaren. Vindt u dat Diet ecnig? Ik heb gezegd als hij ze niet eerlijk af droeg zou ik me nooit meer met hem bemoeien. Ik zal hem wel in de gatec houden. Ik hen blij dat de Generaal er is, want die zal hem wel een flinke fooi geven, denkt u niet? Hoeveel zou het zün?" Ze waren nu aan een bosch gekomen en bleven bij een hek stilstaan, want Sir Evas was vrijwel slap van het la chen. „Toney, je bent toch zen wonderlijk kind!" „Waarom, oom Duif? Wat is er voor wonderlijks in om een armen jongen te helpen, die geen moeder of zuster heeft, die hij in vertrouwen k2n nemen. Ik geloof v2st, dat hij heel eerlijk zal zijn en mij si zijn fooien zal gen-en. Als je niet veel geld in je zak hebt. kun je het ook niet uitgeven. Stephens is hecle- ui geen steun voor hem". „En ben je ook van plan om Jim's minnebrieven voor hem te gaan schrij»! ven?" „Neen, natuurlijk niet. Jim heeft twee meisjes, oom, dus dat zou een heel werk zijn". „Twee! Dat is ook niet erg netjes". ..O ja, hij heeft het me allemaal uit gelegd. met de eene wandelt hij en met de andere is hij verloofd. Met het meis je hier wandelt hij. Het be teek ent alleen dat hij. als de ander hem Iaat loopen, verloofd is met deze. Geen kwaad plan, vindt u wel?" „Dat hangt er van af". „Heeft u nooit met iemand anders gewandeld behalve met tante Duif?" Op dat oogenblik zagen ze Lewis Waycott naar hen toekomen, Toney rende op hem af. „O, vond u het erg? Oom Duif zegt dat u Het knappe gezicht van Lewis was een en al glimlach. ..Erg? Wel neen. Wc hebben een heerlijken middag gehad, is 't niet, juf» fro uw Whitburn? Bepaald een opfris» sching". „Beste Waycott, ik vrees dat dit Australische meisje een beetje misbruik van je heeft gemaakt". „Ik heb nog nooit gasten gehad die alles zoo waardeerden" zei Lewis lachend. „Maar hoort u eens. Sir Evas, vindt u het goed dat ik juffrouw Whit burn een rijpaard leen. Zij heeft een aangeboren talent voor paardrijden cn het temmen van wilde veulens. „O neen, dat is onmogelijk. Lady- Duif zou,... Neen, onmogelijk". „Tante Honoria zal het erg jammer vinden dat ze u gemist heeft", zei Lewis tegen Toney. aie een frisschc kleur had van het harde loopen. „O. jullie moet de vulgcndc weck al» lemaal eens bij ons komen eten. Way cott. Morgen neen. morgen niet. maar mijn vrouw zal je wel een briefje stu ren. Je nichtjes moeten vriendschap sluiten ipct Toney". .Juffrouw Cadet houdt van muziek", zei Toney. „en u zei dat uw nichtjes cr ook van hielden. U weet wel dat ik er het land aan heb. maar.... O, oom Duif, dat zou ik hcclemaal vergeten, on» zc wedloop! We zullen nog verliezen! En Toney trok haar oom mee die alleen nog tegen Waycott kon roepen: „We moeten om 't hardst loopen met mijn paard Bcss, Waycott. Wees blij, dat je geen Australisch nichtje bij je hebt wonen". „Hè oom, ik dacht dat ik u juist een beetje opvroolijkte. U had het hier toch erg saai en het is hier niet half zoo leuk ais bij ons thuis. Paps was cr een uit duizend". „Dat geloof ik graag. En zijn dochter is cr een uit tienduizend". „Neen. ik ben maar heel gewoon, maar Paps! Hij was net zoo iets als Koning Arthur. Er was geen levend wezen, waar hij niet van hield, man. vrouw, kind of beest. Hij was niet stijf cn trotsch zooals u tegen Jim". „Dat was toch hcusch mijn bedoeling niet Toney, maar zie je...." „Och. laat u maar, oom; gaat u maar mee, laten we liever niet meer praten. Ik zie Bess daar ginds al bij het park. Ze is er vast eerder dan wij" cn hij gehoorzaamde. Ladv Duif was tamelijk laat voor dc thee thuis gekomen. Zc had ccn hecle» boel visites gemaakt en dc dames wa ren bijna allemaal thuis geweest En bij allemaal had zc het over Toney gehad. Bij sommigen had zc cr den nadruk op gelegd hoe heerlijk het voor het ar me kind zou z{jn om bij haar in te wonen cn baar opvoeding te krijgen van dien armen, geleerden, dominé Halls. Bij anderen zeide zc dat Sir Evas zoo goedhartig was dat hij met alle geweld wilde zorgen voor een soort van familielid, die door haar vader vol komen verwaarloosd was en zonder eeD cent was achter gebleven. Zij hoop te dat ze mettertijd geschikt zou zijn om haar eigen brood te verdienen en ze zou trachten haar zoo op te voeden dat ze damcsachtiger werd in haar uiter lijk en in haar spreken; d3n ze tot nu toe was. Australië was ccn vrecselijk land. vervolgde zc. waar etiquette en goede manieren blijkbaar niet beston» den. Tegen de moeite zag ze niet op, want het was voor het meisje haar best wil. Haar laatste bezoek bracht ze bij mevrouw Hamilton en juffrouw Hono ria Waycott, die net van een rijtoer terug waren gekomen. Juffrouw Honoria wilde graag wat meer hooren over het meisje, in wie Lewis blijkbaar nogal belang stelde, maar ze kon niet nalaten medelijden te toonen met Lady Duif, omdat deze zoo veel met het kind te stellen had. Me vrouw Hamilton merkte op dat haar dochters nooit lastig waren geweest: ze waren zoo zacht van karakter en knap van hoofd, en zij hadden bepaald veel aanleg voor muziek. Het was zoo goed voor joiige menschen als zc' tijd en ge» lcgcnheid hadden om zich op zooiets toe tc leggen. Had Lady Duifs nieuwe huisgenoote ook een bepaald talent? „O heelemaal niet! Zc is volkomen ongeschoold en ongetemd. Ze houdt het meesre van het gezelschap van be dienden en menschen die I meden haar stand zijn. Dat is altijd ccn slecht tec» „Dat is het zeker", antwoordde me» vrouw Hamilton, die dit in haar oor knoopte en besloot dat haar dochters niet met Antonia Whitburn zouden mo gen omgaan. Juist toen Lady Duif op stond om te gaan kwamen de twee meisjes binnen. «-.■"-1..^' u tock toedrinken, Ladv ,zc' Juffrouw Waycott. „Ik be grijp niet waarom Lewis niet .huis is. Hij moest iemand voor zaken spreken en zou den heelcn middag thuis blijven. Bel eens vobr de thee, Maud". „Kijk, hier staat nog theeboel, tante Honoria! Lewis heeft zeker aparte thee visite gehad. Wie zou er geweest zijn?" Lady Duif verontschuldigde zich. zc! d3t zc vrienden verwachtte en zeilde de kamer uit. terwij! ze bij zichzelf dacht: „Mevrouw Hamilton stuurt het er natuurlijk op aan dat een van baar dochters meesteres op Huize Way cott wordt. Het is een alleraardigste bezitting. Die jonge man wordt heele maal door vrouwen geregeerd. Arme kerel!" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1926 | | pagina 9