ÖEMF.NÖD NIEUWS SNELHEIDS-OVERTREDERS. Wanneer de automobilist hier te lande de snelheidsbepalingen negeert, wordt hij. zoo mogelijk, togengchouden en de dienaar der wet vraagt hem om ten korte levensbeschrijving. Daarna moet dc delinquent voor den kanton» iechter verschijnen of hij transigeert... een lioop soesan in ieder geval. In Mexico doen ?e dat anders- Wan» «ccr daar een politieagent meent dat een chauffeur te hard gaar. haalt hij kalm een revolver te voo.schijn... pang... een band kapot. De Mexicanen zijn gewend om met vuurwapenen om te gaan en daardoor uitstekende schut» ters. Toch gebeuren er wel eens kleine vergissingen, als de schutter iets tc hoog aanlegt cn den bezitter van den band in plaats van den band zelf raakt, of wanneer hij er zijdelings een beetje "aast is cn een onschuldigen voorbij» ganger neerlegt- Jammer, maar wat zui je er aan doen. Men bekommert zich er hier in Mexico niet eig over. Meestentijds is het schot goed gericht, dergelijke uitzonderingen bevestigen... het reglement. ALPHONSO XIII. Onlangs is weer eens een aanslag gepiccgd op het leven van den Spaan» schen koning Alphonso XIII. die bui» ten de grenzen van zijn land een groo» icr populariteit geniet dan daarbinnen- Het 's waarlijk wonderlijk dat Alphon» so zich de oudst»regeerende vorst van Europa mag noemen, want er zijn op hem meer aanslagen gepleegd dan op alle andere troonbekleeders te samen. Deze laatste aanslag vond plaats te Parijs, waar er ook reeds in 1905 een mislukte. Niemand- zelfs zijn felste tegenstander zal ontkennen, dat 's ko» nings persoonlijke moed groot is. Wan» neer je een positie in de maatschappij bekleedt, die aanslagen op je leven zoo onwaarschijnlijk maken, dat je de gedachte er aan kunt ncgeereiv kun je je moeilijk voorstellen wat het be» teekent. voortdurend te leven met dc wetenschap dat je laatste uur ieder oogenblik kan slaan- 'Poen in 1905 te Parijs de bom in dc Rue de Rohan vlak achter het konink» lijk rijtuig uiteenspatte, wendde Al» phonso zich doodkalm 'tot den Fran» schen president Loubet, die naast hem zat en zei glimlachend: O. dat is maar een voetzoeker. Daar ben ik wel aan gewend. Een man. die in zulke omstandighc» den zoo optreedt is toch. wat men ver» der van hem denken moge: rasecht. DE LONDENSCHE MELK- VOORZIENING TIJDENS DE STAKING. In „Hei Alg. Zyivel- en Melkhyg. Wbl." wordt de organisatie beschreven van de Londensche melk voorziening, tijdens de staking. De algemeene staking vond de Britsche regeerimg niet onvoorbereid. Reeds in De cember j.l heeft laatstgenoemde zich met vertegenwoordigers van den Londen schen melkhandel in verbinding gesteld om te overwegen^ wat er in geval van een spoor wegstaking moest gebeuren om Londen van melk te blijven voorzien. Er hebben toen in het geheim verscheidene voorbereidende besprekingen plaats gehad en toen de al gemeene staking was afgekondigd, wa^s men gereed om onmiddellijk het nieuwe werk te beginnen. Het eerst noodige was, een centrale macht de beschikking te geven over alle melk welke in Londen kwam. Hiertoe was het „London Milk Pool Committee" ge vormd. dat naar aanleiding van een door de regeerimg speciaal uitgevaardigd melk- besluit over alle melk de beschikking kreeg. Tegelijkertijd was een van de eerste of. ficieele mededeelingen aan de Londensche bevolking, dat maatregelen waren getroffen om haar geregeld, ook gedurende de sta king, van melk te voorzien, wat een groote geruststelling was. Het melkproductïegebïed van Londen, 400 K.M. in doorsnee en ongeveer 20.000 boer derijen ellende, was in 7 districten inge deeld, terwijl in elk district een aantal on: vangplaatsem was uitgezet, welke door vrij willigers werden bediend. Hier moesten de boeren volgens instructies, die zij voor af hadden ontvangen, hun melk afleveren Van de ontvangplaatsen ging de melk dan naar den melktrein, bestaande uit vracht, auto's die voor het betreffende district lang» een vaste route liepen. In het hoofd kwartier in Hyde Park waren sub-commis sies geïnstalleerd voor elk district, voor een ^eregelden loop van deze melkconvooien zorgen hadden. convooi dat in Hyde Park binnenkwam, werd onderscheiden door een gekleur kenteeken op de auto's en had zijn eigen ontlaadplaats en een eigen toegang' tot Hyde Park en uitgang voor vertrék. Gedurende de staking werd langzamerhand de geheele aanvoer van melk weer verlegd van het vervoer per, auto-convooi naar dat per trein. Bij de distributie maakte men gebruik van de normale kanalen, zoodat men alleen te zorgen had, dat de beschikbare melk over de melkinrichtingen verdeeld werd. hetgeen, afgezien ven kleine moeilijkheden, volkomen gelukte. Op den eersten dag van de staking slaagde men er reed6 in, elke melkinrichting 50 te bezorgen van de henoodigde boeveelheid melk. Den tweeden dag kon deze hoeveelheid tot 75 worden opgevoerd en van den derden dag af kreeg reeds elke melkinrichting de volle hoeveel heid melk, die zij noodig had. He: Committee gebruikte :n den aanvang 1500 vrachtauto's, door vrijwilligers be mand De regeering verleemde stenn in den vorm var. bovengenoemd besluit en door iet Committee de beschikking te geven over -!e noodige vrach-tauto's en over Hyde Park. Voorts keurde zij goed dat de melk, in gevolge de onkosten, 2 pennies per quar". verhoogd werd. DE GEVAARLIJKE SNELHEID Dezer dagen verloor een Engelsch motorrijder het leve" doordat hij bij een snelheid van 65 tot 75 K-M. van zijn motorfiets viel- Deze gebeurtenis gaf den lijkschouwer aanleiding, de theorie te verkondigen dat juist de zet snelheid de gevaarlijkste is. Dc prac» tijk heeft uitgewezen dat soortgelijke ongelukken bij een snelheid van 100 R M. het slachtoffer slechts kneuzin» gen kosten, doch slechts uiterst zei» den net leven, terwijl bij een snelheid van 150 K M. meestal slechts enkele schrammen het gevolg zijn van den vaL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 10 JULI 1926 Een krygsdaus. NET ONTSNAPT. Toen onlangs de vermaarde Engelsche automobielrcnner op een strand de Engelsche Zuidkust een aanval deed op het wereldsnelheidsrecord en daarbij een snelheid van bijna driehonderd kilo» meters per uur had bereikt, werd, zoo» als later gebleken is, een verbinding van een schokbreker raet een voorwiel duor de geweldige trilling kapot gestoo» ten. Het andere eind bleef vastzitten, maar toen de wagen tot stilstand kw hing het nog maar aan een draadje. Was deze verbinding bij die snelheid ook bezweken, dan zou de auto zonder twiji fel een ware salto mortale hebben ge= maakt en dc berijder.... Er zijn veel meer merkwaardige ont» snappingen op het randje in de geschie» denis voorgekomen. Een der wonder lijkste is wel die van een zekeren Sutherland, een Amerikaan. Zijn vak was „steeplejack", d.w.z. hij moest op kerktorens en hooge fabrieksschoorstee» ncn klimmen om herstellingen tp doen c. d. Toen hij op een dag boven op een 80 Meter hoogen watertoren bij Chicago zat, raakte een steen onder zijn voet los, waardoor hij zijn evenwicht verloor en naar beneden viel. De diepte zijn val was op dit punt in rechte lijn ongeveer 60 Meter. Hij kwam terecht op de telegraafdraden, die zijn val bra» ken, maar hem weer wegslingerden, waarop hij in een hoop smeltende sneeuw aan den wegkant viel. Er lag slechts een enkele hoop sneeuw, niet rneer dan 2 Meter in het vierkant, maar hij viel er precies middenin. Na een week in een ziekenhuis was hij weer ge» heel hersteld. Een ander geval nog is dat van een Ierschen jongen die in een kar zat, waarvan het paard op hol sloeg vlak bij Ccn diepen afgrond. Paard en wagen stortten in het ravijn, de jongen werd eruit geworpen, maar werd op een hoogte van 60 Meter door de takken van een boom opgevangen. Een paar jaar geleden reed in Enge» land een motor»omnibus dwars door een brugleuning boven een rivier, die op dat oogenblik ongeveer geen water be» vatte. Halverwege bleef het voertuig hangen en terwijl de geheele voorste helft boven den afgrond hing, konden de passagiers zich door het achterpor» tier in veiligheid brengen. Ware de wa» gen een halven Meter verder doorgere» den dan zou geen der inzittenden er levend uitgekomen zijn. BEZOEK AAN DEN GEVANGENE. De inrichting der gevangenissen wordt in den laatsten tijd in de meeste beschaafde landen gemoderniseerd. De wetsovertreder van heden ontvangt een veel humaner behandeling dan zijn voorganger van een vorig geslacht ontving. De eisch van gevangenishervorming heeft echter in sommige landen, zooals in Amerika (waar de vroegere toestanden heel erg waren) tot een overdrijving geleid, die als te veel even schadelijk werkt als het tekort van vroeger. Wat zegt men bijv. van dit tooneeltje, waarbij een student, veroordeeld tot 3 dagen gevangenisstraf wegens overtreding der maximumsnelheid per auto het gezel schap zij het buiten de celdeur geniet van zijn meisje, dat hem den tijd njet lectuur komt korten. MERKWAARDIGE ONGELUKKEN. Op zichzelf zijn bezoeken van familieleden aan gevangenen niet bijzonder en wij willen de laatsten zijn om er ons tegen te verzetten. Maar gevangenissen, waar" de administratie zoo gemoedelijk is om een fotograaf toe te laten, die het tooneeltje fotografeert, zijn toch ongetwijfeld wel heel zeldzaam. COUé. Over ..dokter" Coué, de kleine een» voudige apotheker uit Nancy# die te» vens de groote voorvechter was van auto»suggestie voor hij enkele dagen geleden stierf, is nog wel het een en ander te vertellen- Behalve eenvoudig en oprecht, was deze man buitengewoon methodisch. Hij had de gewoonte hen die om zyn advies kwamen te verzekeren, dat het aantal dingen dat werkelijk moeilijk genoemd mocht worden, zeer gering was en het aantal onmogelijkheden nog kleiner- Men kan bijna alles wat roen wil was een van zijn stelregelen. De wil, of in zekeren zin de energie, was vol» gens hem de sleutel tot het geluk daar ieder mensoh, dank zij deze eigen» schappen ziah kan verzekeren van een goed humeur en een goede ge» zond'heid. Zijn recept voor zieken: lederen dag word ik dn ieder opzicht steeds beter js overbekend. Minder alge» meen bekend is wellicht de buiten» gewone waarde die ook deze mam hechtte aan het goed kauwen van spij» zen. Coué raadde zijn patiënten gaarne de volgende kleine oefeningvaan; sluit de hand tot een vuist en zeg niet ^1» leen, maar concentreer uw gedachten op: Ik wil mijn hand openen, maar ik kan niet, ik kan niet ik kan met Als gij daarna toch uw hand kunt openen komt dat, doordat gij niet in» tens genoeg gedacht hebt, dat gy het niet kunt. Dit principe is als variété»sensatie door vele min of meer oprechte tele» pathen van de laatste jaren toegepast VERDWENEN LAND. De tocht van Amundsen en zijn reis» gezellen met het bestuurbaar lucht» schip Norge over den Noordpool heeft vele waarnemingen tot resultaat gehad. O.a. heeft Amundsen kunnen vaststel» len dat zich rondom den Pool een groo» te watervlakte uitstrekt, die gedeelte» lijk, toen het lichtschip erboven koerste, open was. Het eenigc land dat werd waargenomen, bestond uit enkele kleine eilandjes. Deze bevinding is in tegenspraak met de mededeelingen van vele vroe» gere poolreizigers, die in de richting van de Pool (dien zij niet bereiken kon» den) bergketenen ontdekten, die op de aanwezigheid van een machtig stuk land rondom de Pool wezen. Vrijwel elk hunner geloofde vast in het bestaan van een Pool»contincnt gelegen ten Noordwesten van Axel Heibcrg=land en 30 jaar geleden kwam het zelfs voor op dc kaarten onder den naam Crocker» land. In 1906 bereikte een expeditie de streek waar dit land moest liggen vol» fens die kaarten, maar vond niets dan zee. Acht jaar later echter zag Mac Millan op dezelfde plaats hooge berg* toppen. Hij poogde ze te bereiken, maar slaagde hierin niet. Na den oorlog wendde hij opnieuw een poging aan, zag dc toppen wederom, maar bereikte zc ditmaal evenmin. En een derde maal was hij niet succesvol» Ier. Evenwel stelde hij vast dat de ge» tijden tc dezer plaatse variaties ver» toonden, die onomstootelijk wezen op de nabijheid van groote stukken land. Er bestaat thans een theorie, volgens welke deze uitgestrekte stukken land gedurende den laatsten tijd in de zee verdwenen zijn, zooals, naar men als vrijwel zeker aanneemt, in vroeger tij» den geschied is met een reusachtig vasteland in den Atlantischen Oceaan. Accepteert men deze theorie niet, dan moet men tot dc conclusie komen, dat de bergtoppen en hoogvlakten slechts in dc verbeelding van dc poolreizigers bijv. door gezichtsbedrog, bestaan heb» ben, hetgeen toch ook niet zoo gemak* kclijk aan te nemen is. elementen die de Indianen aanvielen. Later kwam in den toestand een heele verbetering toen de blanken alleen dan Indianen bestreden, als dit uiterst nood zakelijk was. Helaas was het nog al eens noodzakelijk, want de Indianen voelden er niets voor de blanken steeds verder in hun jachtgronden te zien doordringen. Op alle mogelijke manieren trachtten zc hun gebied voor zich te houden, maar het was een wanhopige strijd, waarbij van te voren reeds vast stond dat het blanke ras zou overwinnen. Dc Noord-Amerikanen hadden cn heb ben nog één ding gemeen. Uiterlijk zijn ze zeer onverschillig. Blijdschap of ver driet, zijn gelaat zal altijd dezelfde uitdrukking hebben. Hun geestkracht is bewonderenswaardig. In den omgang zijn ze afgemeten, maar uiterst hoffelijk. Een Indiaan is echter zeer spoedig belec- digd en dan heeft hij een even gevaar lijke als leelijke eigenschaphij is wraak zuchtig. De Indianen bezitten bijna allen een redenaarstalent en ze spreken zich uit in een verheven, bloemrijke taal. Felle kleu ren trekken den Indiaan bijzonder aan en vooral in hun vroegere oorlogen speelden kleuren een belangrijke rol. Als een Indiaan zijn gelaat op een be- In het voorgaande stukje hadden wij het over eenige ontsnappingen op het randje af. Deze medaille heeft ook een keerzijde. Zooals er buitengewoon for» tuinlijke menschen zijn, bestaan er ook abnormale pechvogels. Neem het geval van den stationchef op de lijn Calais»Parijs, die onlangs op de volgende wijze het leven verloor. Naast het perron waren eenige werklie» den tusschen de rails aan den arbeid. Toen de sneltrein naar Parijs gesigna» leerd werd, sprongen zij op het per» ron. Een hunner vergat echter zijn spa» de die door den passeerenden trein met kracht op het perron werd geslin» gerd, den stationchef raakte en dezen op slag doodde. De „Matin" vertelde kortgeleden een nog merkwaardiger geval. Gedurende een stierengevecht te Valencia schudde de stier, nadat de matador den degen tusschen de schouderbladen van het dier had gestoken, heftig het lichaam. Het wapen vloog door de lucht cn doorboorde de borst van een der func» tionarissen. Toen de trein tusschen Brighton cn Londen een paar jaar geleden op een dag Londen naderde, vloog plotseling een zware ijzeren staaf door het portier een compartiment binnen en doodde een der inzittenden. Niemand weet tot den huidïgen dag van waar deze staaf afkomstig was en op welke wijze zij in den trein vloog. EEN RADIOVLEUGEL. METHODE. De Engelsohcn staan niet bekend als een spaarzaam volk. Verre van dien De Franschen daarentegen hebben een groote reputatie van spaarzaamheid. En terecht. Maar er is onlangs toch een incident voorgevallen waarbij Fran» schen verwonderd waren over Engel» sche zuinigheid. Een paar weken geleden zagen de aanwezigen op het vliegveld le Bourget bij Parijs een groot Engelsch vliegtuig door de lucht naderen. Dit is een zeer gewoon verschijnsel op dit vliegveld, maar het toestel in kwestie had iets bijzonders. Men zag er duidelijk een geweldig eind gliinsT Arend draad aan hangen. Wat kon dat zijn vroeg men zich af. Het geheim werd spoedig ontsluierd. De vlieger had hij zijn vertrek een tele» graa/fdraad geraakt en deze afgescheurd en meegevoerd. Hij was nauwelijks uit zijn cabine of er werd 'hem een offi» cieed telegram overhandigd met de woorden: Vliegtuig Frankrijk heeft 200 M. telegraafdraad meegevoerd. Verzoeke dit materiaal met spoed terug te zien» den. Men wond het stuk draad op, maak» te er een pak van en zond het met het eerst vertrekkend vliegtuig naar Lon» den terug. Dat is methodisch. Het is ook zuinigheid. D'ANNUNZIO EN DE MILLIARDAIR. Terwijl de constructieve verbeterin gen van draadlooze apparaten snel op elkaar volgen, blijven de verfijningen van het uiterlijk der ontvangtoestellen niet achter. Op onze foto aanschouwt men het nieuwste, de eerste draadlooze salonvleugel. OVER HAAR. U kent d'Annunzio toch? Italiaan, dichter van grooten faam, oorlogsvlie» ger, tijdelijk dictator en bevrijder van Fiume, reclame»maker als geen tweede ter wereld. Maar toch een merkwaardige figuur. Je hoort den laatsten tijd, na zijn dramatische verzoening met Mus» solini niet veel meer van dezen grooten Gabriele. En als u de reden hiervan nog niet wist.d'Annunzio heeft zich maanden geleden als een kluizenaar in zijn villa teruggetrokken. Hij dicht niet meer, hij vliegt niet meer, hij houdt zich bezig met de edele goud» smeedkunst als tijdverdrijf en bemoeit zich verder met niets of niemand. Hij weigert eiken bezoeker behalve 12 be» delaars uit den omtrek, die hij beurte» lings te gast noodt cn onthaalt. Inder» daad, er is in Gabrielle d'Annunzio een vorst der reclame verloren gegaan. Onlangs genoot Italië de eer van het bezoek van een dier Amerikaansche milliardairs die eraan gewend zijn al hun wenschcn, hoe excentriek ook, te zien ingewilligd. En deze milliardair be» sloot d'Annunzio op te zoeken in zijn kluizenaarshut, die een kasteel is. Hij ging te werk op de wijze, die hem na» tuurlijk het naast lag. Hij kocht met vele dure dollars een bediende om en slaagde er werkelijk in vermomd het heiligdom van den poëet te betreden. Maar deze doorzag het bedrog en wees den machtigen geldkoning zonder eenig ceremonieel de deur. Zelfs dollarko» ningen kunnen d'Annunzio niet temmen. Tot 1 October blijft hij ongenaakbaar, behalve voor die 12 bevoorrechten die misschien nog nooit een dollar gezien, laat staan bezeten hebben. De uitdrukking. „Zooveel spijt als haren op zijn hoofd" is in zooverre iet» wat vaag, dat het werkelijke aantal ha» ren, dat de meeste menschen (behalve volmaakte kaalkoppen) bezitten, nooit goed geteld is. Het was te vermoeiend. Was, want de heer Charles Nessier te New York heeft de wereld aan zich verplicht door de uitvinding van een apparaat dat de haren van het men» schclijk hoofd, en desgewenscht van honden, katten, e.t.q. kan teilen. Zoo is men tot de conclusie gekomen dat een volle menschelijke haardos bestaat uit 100.000 tot 250.000 haren en dat het met de snelheid van ongeveer 1,25 Cen» timeter per maand groeit. Het komt ons voor dat wij nog niet zoo heel veel verder zijn met deze wetenschap. Dc marge is wat groot en bovendien als het apparaat eens niet nauwkeurig werkt wie zal de uitkomst controleercn? ASSURANTIE-ZWENDEL. De secretarisgeneraal vam het „Verband Deutscher Lichtspiel-Theacer" (Vereeniging van bioscopen in Duitschland), dr. Ram- nert, beeft zich aan een grootech opgezet-, ten assuranliezwendel schuldig gemaakt. Van zijn relatie; met de vereeniging, die een paar duizend leden telt, maakte hij ge brui'k, om de bioscoop.eigenaars te bewe gen, zich tegen, brand, diefstal, enz. bij een z.g. Engelsche verzekering maatschappij te verzekeren. Aan de bioscoop-eigenaars, die daarop ingingen, verstrekte hij dan z.g. poliseen eener bekende Londensche assu- rantiefirma Robert Ga.rdener Mountaime en Co. Echter waren dit steeds valsche, door Rannert zelf opgemaakte en onder eekende polissen. De omvang der zwendelarijen staat no? iiet vast, doch moet zeer groot zijn, daar ze reeds gedurende twee jaar door Ran nert bedreven zijn. VREEMDE VOLKEN. DE INDIANEN. Een gemoderniseerd Indianen opperhoofd. Veel goeds wordt er van de kolonis ten verteld, maar zoo dikwijls wordt ver geten er bij te vertellen, dat die kolo nisten ook niet altijd humaan optraden. Wel degelijk durfden de Indianen zich tn een open strijd geven, hoewel ze wisten dat ze het met hun primitieve bewape ning moesten afleggen. En wat trouw en durf aangaat, hebben heel wat blanken iets van deze roode mannen kunnen Ieeren. Wie aan Indianen denkt, brengt met een in zijn gedachten de woorden tomahawks, wigwams, squaws, moccasins, vredespijpen en camulets. De tomahawk was het eens zoo ge duchte wapen, waarmede „scalpen" ver overd werden. De wigwams waren de woningen van de Indianendorpen, de squaw s waren de vrouwen der Indianen, die over het geheel niet veel te vertellen hadden en goed genoeg waren om te werken. De camulets waren de kost baarste bezittingen van den krijger. Zonder een camulet was een Indiaan geen krijger meer en werd hij naar „de oude vrouwen" verwezen. Het is schier ongelooflijk in welk een betrekkelijk korten tijd het groote Indianenvolk tot een armzalig volkje is geslonken. Hiervoor waren verschil lende oorzaken. De eerste kolonisten hebben zeker niet vermoed dat er van de toen zoo machtige vijanden zoo wei nig over zou blijven. Het is slechts een kwestie van tijd en eens zullen er in het geheel geen Indianen meer zijn. We schreven reeds dat er ook kolo nisten waren die ruw optraden. Maar dat was hoofdzakelijk in den eersten tijd der kolonisatie en het waren niet de goede IX. Als we schrijven Indianen bedoelen we 'daarmee de Noord-Amer.Kaausche Indianen, waar heel wat over te ver tellen valt. \Ve kunnen maar ccn be knopt overzicht geven, want een meer nauwkeurige beschrijs ing zou een heci boekwerk vullen. Ieder die Indianen verhalen gelezen heeft, bijvoorbeeld die van Karl Mas, weet, dat de Indianen in onderscheidene stammen onderver deeld zijn, die weliswaar vele dingen gemeen hebben, maar toch ook weer ver schillen vertoonen. Er is veel over dc Indianen geschreven; in goede boeken cn minder-goede. Hoe dikwijls is de In diaan niet beschreven als een wreedaard, iemand die alleen in het verborgene op trad cn den vijand niet in het openbaar durfde aanvallen. Maar dat is onjuist. Zij, die de Indianen hebben leeren ken nen, vooral in den tijd dat ze nog mees ter waren van het gebergte, de wouden en de savannen, weten het beter. Zeker hebben de Indianen w-reedheden bedre ven, maar niet vergeten moet worden dat ze hun land tegen vreemde kolonis ten wilden verdedigen. Een oude squaw versmaadt geen eigaret. De huidkleur van de Indianen va rieert tusschen licht- en donkerbruin. Over het algemeen zijn ze van gemid delde grootte en hebben een ineenge drongen gestalte. De volgende week hopen we een en ander te vertellen over de tegenwoor dige levenswijze der nog overgebleven Indianen. paalde wijze beschilderde, kon men er van op aan, dat hij op het oorlogspad was. Ook gekleurde versierselen zijn bij de Indianen zeer in trek. Van de vroegere eigenaardigheden is door hun omgang met de blanken veel verloren gegaan. Het aannemen van den Christelijken Godsdienst door de mees ten heeft daar een grooten invloed op gehad. Ook de kleeding verschilt veel bij die van vroeger

Haarlem's Dagblad | 1926 | | pagina 16