RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD 1 HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 17 JULI 1926 RAADSELS (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisje» die „Voor onza Jeugd" lezen.) Iedere maand worden onder de beste 10 jaar Goudhaantje, oud? oploesegs drie boeken in prachtband ver loot. DE WEDSTRIJD WEDSTRIJDWERK Inzending ontvangen van: I>e kleine Violist, oud 11 jaar. De kleine Vogelvriend oud 10 jaar. Capricomus, oud 1. (Ingez. door Roodborstje.) Mnn eerste is een viervoetig dier. Mijn 2 een zoete versnapering. En mijn ge heel :s een vogel. 2. (Ingez. door Condor.) Ik besia uit 10 letters en noem u een Ne derlands ch musicus. 1 5 9 4 zit in ons gebeente. 2 6 is een lengtemaat. 3 8 5 5 :s een ontkenning. T 8 3 10 is hoog. 3. (Ingez. door Verspringer.) Ik ben een Javaansch dorp. Zet er een letter voor en ik ben een Russische haven. 4. (Ingez door Wielewaal) Kruisraadsel xxxxxxxxxxxxx Een medeklanker. Een lichaamsdeel. Een plaats in "ne: Gooi. Iemand, die op eet. badplaats logeert Iemand, die teekent. Een dorp bij Haarlem. Een bloem. Verdwijnen in ons land. Geven ons veel genot. Brengen ons nieuws. Zijn van steen. Een voorzetsel. Een medeklinker. De kruisjes moeten denzelfden naam ver melden. 5. ilngez. door Witkopje.) Ik ben een aardig gezegde van 47 let ters. 25 28 27 28 40 is brandbaar. 17 19 -47 14 2 15 is een vrucht. 23 24 is een lengtemaat. 3 5 476 is nat. 18 9 31 11 is noodig bij 't voetballen. 38 39 verbindt twee z.-nmen aan elkaar. 8 21 46 22 is een ontkenning. 33 34 35 36 16 is een maand. 12 1 is een zeegetij. 10 13 is een verkorte meisjesnaam. 42 43 44 behoort bij 't kippenhok. 20 30 37 is een jongensnaam. 45 is de 23ste letter van het alfabet. 32 is de 20ste letter vat) het alfabet. 14 15 16 17 18 19 20 21 2e is een werk woord. 29 30 31 32 is een ontkenning. 40 41 42 43 43 44 is een deel van 't been- 6. Verborgen dingen. a. (Ingez. door Hansje Teddybeer). Ver. borgen vruchten. Jan Stap pelt garnalen. b. Ik hoop, eer je komt, mijn huiswerk af te hebben. c. Kijk. er staat een man op het dak. d. Kom Joop, ruim eens gauw de tafel op e. (Ingez. door Bangertje.) Verborgen boomen. Kijk eens, die vlinder vliegt hoog in de lucht. f. Jaap vroeg aan Miep of ze meeging naar school. g- (Ingez door Krielhaart'je.) Verbor gen plaatsen. Ze is te zwak om zoo ver te loopen. h. Ga jij even naar de naaister en vraag of ze morgen komt- Raadseloplossingen Be raadseloplossingen der vorige week lijn 1- Heerenveen. 2. Breistertje. 3. KantonAnton 4. Rome, Rijn, Oder, Jfaas, Ebro. 5. Sneeuwklokje. 6a. Menschdom. b. kater. c. koren, d. de kiok. Goede oplossingen ontvangen van: Junior 6 Witkopje 6 De kleine Vogel vriend 6 Lathyrus 4 De kleine Violist '6 Witkopje 6 Zeelanden je 6 Meidoorn! je 6 Biondkopje 6 Popje 6 Roodborstje 4 Tom. my 5 Groenling 5 Handwerkstertje 5 Ma chinist 5 Goudhaantje 5 Krullemie 5 De kleine Bakker 6 Hansje Teddybeer 6 Bree- roo 6 Jimmv 4, Wilgenroosje 5 Pietje Bell 6 Gems 5 Catharina van Santen 6 Luister vinkje 5 Kralen koning in 5 Knageiijntje 4 Flap 5 Bangertje 5. V/at onze belangstelling wekt De Duitsche stroohoeden in 't jaar 950.— In S50 werd koning Lodewijk IV gevangen genomen door graaf Hugo van Parijs. Die graaf Hugo noemde zich toen koning Frankrij... De Duitsche keizer Otto I was daarover zeer vertoornd, want zijn zuster Gerberge was me: Lodewijk IV getrouwd. Hij stuurde afgezanten raar Hugo en be val hem zijn zwager weer in eere te her stellen. Hugo stoorde er zich niet aan en beweerde, dat hij zoo'n reusachtig grooten voorraad wapenen bezat, dat er meer storm hoeden in Frankrijk dan s'.roohoeden Duitschland waren. Otio liet hem aai:wc den. eïa: hij zeif zou kcmen en zoowe". siroohoeder. zou meebrengen da: Hugo er paf van zou s:aan. De Duitsche keizer vol bracht zijn belofte. Met een groo» lezer trok hij den Rijn over. En al deze strijders waren gedekt met een s'.roohoed. Het leger as zoo groot, da: Hugo met zijn man schappen terugtrok. Ja. ten slo te vroeg hij vrede en beloofde, koning Lodewijk IV vrijheid teriig te geven. De krijgstocht van de Duitsche stroohoeden verliep dus zonder bloedvergieten. Londen in den ouden tijd. In I20ö be stonden in Londen zelfs de koninklijke bedden uit stroozakken. In 1250 hadden 'alle huizen stroobedek- ksng. In 1300 hadden de meeste huizen nog reen schoorsteenen. In 1500 werd 'alle groenten uit Holland langevoerd. Ir. 1581 droeg koningin Elisabeth de eer- te zijden kousen. In 1600 droeg men pas horloges. KINDERTU INT JES. Al eerder had ik 't over het opbinden der planten. Vele hebben behoefte aan een weinig steun. Je zult den laats"en tijd wel ondervonden hebben, dat 't heusch nood zakelijk is. Overzij gewaaide p'.atnten groeien krom, daar de kop van de plar,; zich dadelijk weer opheft, 'fc Is dus nood zakelijk een omgewaaide zoo spoedig mo gelijk recht te zeiten. Gebroken of half ge makte stengels worden verwijderd; vaak worden nog nieuwe zijscheuten gemaakt. 'j Voornaamste wat jullie dus nu tnog in je tuin hebt te verrichten is: geregeld op binden der planten^met raffia, uitgebloeide bloemstelen verwijderen (tenzij je natuur lijk zelf zaad van een of andere plant wilt winnen, waarbij je, wil je goed zaad krij. gen. slechts een paar stengels op een plant moet laten staan), onkruid weghouden, den grond goed los houden. 't Oogsten in je g.roententuin wijst zich vanzelf. Vindt je de doperwten dik ge noeg, dan verras je moeder met een maal tje. Laat je peu'en niet te dik worden, dan zijn ze niet lekker meer. Kleine augurkjes pluk ja geregeld. Geleidelijk kan je dan een oude jampot hiermee vullen. Vergeet de azijn niet. Snijdt de kropsla niet te vroeg; eerst even voelen of de krop al flink stevig is. Cosmea (Cosmos hybridus). fam. Sa mengesteldbloemigen (composiien) Een sierplant uit Mexico; een prachtig, onge veer 1 M. hoog groeiend gewas, met fijn in gesneden bladeren en sierlijk gevormde bloemen, met «en flinken langen steel. Ze geeft heel mooie snijbloemen. In sterk be- meVten grand groeit, de Cosmos te krach tig en bloeit dan slecht. Potplanten bloeien mild. Ridderspoor (Delphinium Ajacis) fam. Ranonkelachtigen (Ranunculaceeën) Een sierplant u:t Zuid-Europa, aldus ge noemd naar de groote spoor (buisvormig aanhangsel) door een der vijf gekleurde kelkbladeren gevormd. Deze 6080 c.M. hooge planten brengen van Juli tot October bloemtrosjes voort, in talrijke kleurscha- keeriingen van blauw, wit en rozerood. Vooral de violierbloemige zijn heel mooi. Als men deze planten eenmaal bezit, raakt men ze met gemakkelijk weer kwijt, aange zien ze zich zelf zaaien. Deze plant kan dus in 't najaar reeds worden uitgezaaid. Welriekende tab - k (Nicoüana af- finie) fam Nachtschaden (Solamaceeën). Ben sierplant uit Brazilië, die 7090 c.M hoog wordt en gedurende een groot deel van den zomer eimdelingsche trossen van trompetvorraige, witachtige bloemen voort brengt Het verdient aanbeveling ze op half beschaduwde plaatsen te planten. Ze verspreiden een aangenamer., sterken geur. TUINIER. EEN WANDELING MET Hifi DESNISSEN. De avonturen van een klein konijn: tjc. dat op zekeren ochtend uit wande; len ging en na verschillende gevaren getrotseerd te hebben, zich weer in het hooge riet verschool, gedachtig aan het spreekwoord „Oost West, Thuis Best". Sommetjes voor knappe rekenaars. Een boertje ging met zijm waar naar de markt en moes< 3 tollen passeeren Hij had geen geld en hij vroeg aan de tolgaarders, hij met. eieren mocht betalen. Dit werd :oed gevonden en nu betaalde hij aidus Bij de eerste tol gaf hij de helft van zijn eieren en nog één. Bij de tweede tol gaf hij de helft van de e eren. die hij toen inog had en nog een half ei. Bij de derde tol deed hij met zoo en toen aren zijn eieren op. Geen enkel ei had hij doorgebroken. Hoeveel eieren heeft hij gehad en hoeveel eieren heeft hij bij iede. ■n tol gegeven II. Hoeveel vierdeparten kan men snij den van een heelen appel III. Als ik van 12 brandende kaarsen er 3 uitblaas, hoeveel blijven er dan over? IV. Welke maand wordt door een klok het vlugst doorloopen? •V. Deze figuur is gemaakt van 17 streen- ie. Neem 5 streepjes weg en wel zoo, dat er 3 vierkantjes overblijven. VI. Schrijft eens van één tot en met tien zonder cijfers. ATI. Als men van een driehoèk de drie hoeken afsnijdt, hoeveel hoeken blijven er dan over t VIII. Deze figuur heeft 7 open hokjes. Plaats hierin de cijfers van 1—7, maar zoo dat de cijfers van de drie naast jelkaar liggende hokjes en die welke in schuine richting loopen, altijd 12 tellen, e Onder de goede oplossers van deze 8 sommetjes verloot ik één prijsje. 1 Augus tus ie da laatste dag van inzending. KUNSTJES Een draad, waaraan een ring hangt, in brand steken, zonder dat de ring er afvalt. Stop den draad vooraf un de pekel. Droog hem dan en hang den ring eraan. Steek nu den daad In brand. Je zult zien, dat de ring blijft hangen. Da erwtendans Neem een flinken pijpesteel en leg daarop een groene erwt, waaraan je een speld ge oken hebt. De speld moet in den steel zakken. Blaas nu onder aan den steek De erwt gaat dansen, zonder dat ze er afwipt. Een glas water zonder morsen omkeeren. Druk een velletje postpapier op het volle glas. Keer het vlug om en het water blijft op het papier rusten 'T HUUSKE AAN DEN DIJK door W. B.—Z. (Vervolg.)' Het heeie dorp liep bij vrouw Krop im en uit om Keesje te zien- En Keesje ver telde maar en Keesje speelde maar. Voor alle Kropjes waren de dagen veel te gauw voorbij. Toch ging Keepje zonder morren weer terr - aar het gesticht. Moeder en de broertjes 'usjes verborgen zoo goed het g iaig voi^ 1 es hun eigen droefheid om i afsclu. 1 nemen. Maar de kleine vent voelde 't wel. ..Jullie moet miet huilen," troostte hij, „als 't weer vaoamtie is, kom ik terug." Ieder in 't Gesticht ging van Keesje houden en in alie kamers was hij een wel kome ga;t. Dat kwam niet alleen, omdat hij zoo'n aardig vroolijk kereltje was, maar vooral dooV zijn fijn muzikaal gevoel. Men leerde hem ook orgel- en piano-spelen. En zijn vorderingen waren buitengewoon. Toen hij op zekeren dag op het orgel zat ie spelen, kwam een dame binnen. Ver baasd bleef ze staan luisteren. Met nog grooter verbazing keek ze naar de kleine gestalte op de kruk. Zijn beentjes konden nauwelijks de trappers bereiken. Zijn kleir.e handen rekten.zich uit om de toet. sen te omspannen. Toch klonk er geen ■noot onzuiver. Mevrouw Wiesen, zoo heette de dame, was verrukt. Zij was iemand, -die veel be lang stelde in het 'werk der blinden en haar geld en haar krachten stelde zij ctiatne beschikbaar om iets voor die onge- lukkigen te doen. Ze zette mooie boeken om in Braille-schrift, zoodat, de blinden er ook van génieten konden. De Directeur had tiaar al eens over Keesjes muzïkalen aanleg gesproken. Maar dit ging haar stoutste verwachtingen te boven. Toen Keesje klaar was met spelen, babbelde ze wat met hem. Haar besluit was spoedig genomen. Ze zou een heel knappen musi cus vragen om Keepje verder te willen op- lc'den. Aldus geschiedde. Eerst was Keesje daar maar matig mee ingenomen. Hij had gehoopt, dat die nieuwe leermeester hem nieuwe wijsjes zou leeren, maar dat gebeurde niet. Keesje kreeg vingeroefeningen en moest al maar tellen om in de maat te blijven. Daar had hij soip- heelemaal geen zin 6n. En omdat hij eigenlijk nog nooit geleerd had om iets te doen tegen zijn zin, gaf hij er wel eens den brui van en maakte fout op fout. Dam werd zijn leermeester boos en Kees mocht voor straf een heelen dag niet spelen en zingen. Eens had Kees het zoo bont gemaakt, dat Ie Directrice hem voor een week lamg zijn viool had afgenomen. '6 Avonds was Kees-, ;e huilend naar bed gegaan, de straf leek zo vreeselijk erg. Toen was de Directrice bij zijn bed gaan zitten en had gezegd: „Keesje, weet je wel, dat je een groot ta lent gekregen hebt, En als je dat niet goed gebruikt, kan je het afgenomen wor den Denk eens aan, dat je later de heer- iijkste muziek kunt maken," „Ja maar geen oefeningen en niet tellen," zei Kees. ..Daar zijn alle groote musici mee begon nen, Kees." Ten slotte beloofde Keesje niet meer koppig te zijn en goed zijn beet te doen- En hij kwam zijn belofte na. Moedig stu deerde hij oefeningen en gamma's en wan. t neer hij heel goed zijn best had gedaan, j mocht hij een liedje spelen ïot besluit. I Keesje vorderde, vorderde met reuze schreden. Zijn leventje was zoo heerlijk, 't maar wezen kom. Mevrouw "Wiesen nam hem wel eens mee naar haar hui; en dan speelden ze samen op den vleugel. j Kees kon tnu in Braille.schrift brieven naar huis schrijven en de meester op dorp kon die brieven lezen. De meester leerde Liesje ook braille schrift. Toen gin gen broer en zus geregeld briefwi sling houden. Mett de vacamties moeht Keesje naar huis. a Met vreugde en dankbaarheid hadden1 zijn ouders vernomen, dat Keesje voor de muziek zou worden opgeleid. HOOFDSTUK 5 Wat de toekomst bracht. Het leven ging zijn gang, ook in het kleine huisje van Krop en de zijnen. Toen Keesje Kees was geworden, waren Maric en Harm reeds getrouwd. Liesje was nu moeders rechterhand en Geo;je beloofde een knap naaistertje te worden. Toen Kees twaalf jaar was, kwam hij eigenlijk thuis om afscheid te memen. Hij zou met mevrouw Wiesen een Duitsche stu diereis maken, die waarschijnlijk eenige jaren duren zou. Mevrouw Wiesen stond alleen op de wereld. Van geboorte was ze een Duitsche en op muzikaal gebied kende ze veel Duitsche kunstenaars. Wat er aan Keesjes verdere ontwikkeling ontbrak moest door privaatlessen aange vuld worden. Mevrouw Wiesen geloofde zeker, dat Kees Krop eenmaal een groot kunstenaar zou worden. De Kropjes zagen Kee-je noode gaan. ,,'t Is goed voor den jongen," zei vader Krop berustend. Maar juist hij zag zijm blinden jongen nooit weer. Dienzelfden zomer werd vader Krop door een zonne steek bevamgen, die den dood tengevolge had. Diepbedroefd bleef moeder Krop haar kinderen achter. „Trek met mekaar bij ons in," raadde Marie, die met een fiimken timmerman ge trouwd was. „Kom dan liever bij ons, wij wonen grooter," raadde Harm, die tuinman was en een flink buitenhu s bewoonde. „Neen kinderen, moeder blijft in 't huuske aan den dijk, zoolang God mij hei leven 6paart," zei vrouw Krop. En ze ver volgde zacht: „Als Kees terugkomt, moet alles bij 't oude zijn." Liesje werd dienstbode bij den dokter. Geesje kreeg naaihuizen. Joop en Bert ver. dienden al een flink loon. Maar allen zorg den ervoor, dat moeder geen gebrek had. Vrede en liefde hadden altijd gewoond in 't kleine huuske aan den dijk en zij zouden er blijven wonen. Toen Kees in het vreemde land het ov lijdensbericht van zijn vader ontving, was het hem droef te moede. Terugreizen naar huis bracht vele bezwaren mee. En wat hadden ze eigenlijk thuis aan hun blinden zocxn en broer? Wat had vader hem altijd met teedere zorgen omringd. Ilij had 't wel gevoeld, hij had het wel geweten, dat 't beste voor hem was geweest. De anderen hadden hard moeten werken, hij had altijd een gemakkelijk leventje geleid. Hij herinnerde het zich nog goed, hoe vader hem vaak gedragen had in zijn sterke armen. En wat had hij zioh dan veilig ge voeld. Arm moedertje, wat een groot leed was er in haar leven gekomen. Wat, eeu groote leegte in het kleine huuske 1 Koes schreef een langen, hartelijken brief. A'ls hij maal klaar wa9, zou moeder het goed hebben. (Slot volgt) AAN DE NOORDPOOL. Juichtoon van een H. B. S.'ertje. door W. B.—Z. Jongen';, ik bon over Ik ben zoo in xmjn schik, Niemand op de wereld Is zoo blij als ik. Jongens, dat was werken, 'k Kneep hem heusoh, dat is waar, Alle vakken vond ik Allerakeligst naar. Jongens, '.t heeft, gespannen, 'k Stond er wankel voor Dat 't mijn eigen sohuld was, Zeg je aan niemand hoorl Nu is het vacantie. 'k Maak veel jool en pret, 'k Ga fijn uit logee>*>T> Met mijn zusje Je;. Zij is ook geslaagd nu, Maar dat werd verwaöht, Maar van mij had niemand, Niemand 't ooit gedacht. Jongens, 't is een bof je! 'k Hoop, dat je me gelooft, Dat ik aan mij zeiven. Toch iets heb beloofd. Wil je het soms weten. 'k Fluister 't aan je oor: „Straks na de vacantie Ga 'k hard werken, hoor!" Wat beteebent die kletspraat tooh over de Pool? Dat gaat me warempel te noogl Ik snap niet waar'oo het toch allemaal dient, dat 'n ieder deez' richting in vloog!" 't Was een heel kleine pooldwerg, die dit alle» zei en hij had op de lippen een lach „Wij dwergen en elfen, wij wisten allang waar precies do gezochte Pool lag. Maar na'uurlijk, wij hadden geen trek om zoo gauw, yoor den men se h te bederven de mop. Want, dat's zeker geen enkele sterveling nog zet tot heden zijn voetspoor erop.'' En nu wil 'k je wel ze V. n. waar zij pieeiea ligt (maar geeft niet al zoek je 'n eeuw) 't Is 't paleis van den I.Iskoaiing „Vorst" en bestaat uit een ijsberg beladen met sneeuw. Postzegelrubriek Voor de kinderen). OOSTENRIJK. (Vervolg.) o V -~ .4 j* 9" W A /j i 's 4 r» 4 Een inieuwe serie zegels voor tijdschrifr> ten werd in 1906,uitgegeven. Dit rijn weer ongetande zegels, zooals fig. 6 aangeeft, n12 heller (blauw), 6 heller (oranje), 10 heller (karmijn), en 20 heller (donker brum). Grootte van de vakjes 2.8 bij 2.8 centimeter. Vatn 19081913 zag een inieuwe serie port- zegels het licht, alle in dezelfde teekening (Zie fig. 7) Het zijn 1, 2, 4, 6, 10, 14, 20, 25, 30, 50. 100 heller (alle rood), 5 en 10 kronen (beide viniet) Grootte van de vak jes 2,8 bij 2.8 c.M. Zie voor de indeeling het schetsje. Nog tweo zendingen zijn in omloop n l. in de groepen IV en VII. In den loop der volgende Aveek hnd ik die gaarne terug, dan heb ik vóór do vacantie begint, alles bin nen. Als jullie nu voor nieuwe voorraad zorgt, dan kaai ik met September dadelijk weer een aantal zendingen in omloop bren gen. Nieuwe deelnemer: 97. Nico v. Diggelen, KI. Houtweg 17. Bloemhofstraat 29rd. 6. Uit onzsu Moppentrommel OOK EEN SLIMMERD. Jan tot zijn vader: „Vader, kunt U ook uw handteekening zetten met uw oozen dicht „Welzeker Jan." „Doet U dat dan eens in mijn rapport." BRIEVENBUS Brieven aan de Redactie van de Kinder- Afieeltng moeten gezonden worden aan Mevrouw' BLOMBERG—ZEEMAN, v. d. Vin nest raat 21rood. (Ja de bus gooien zonder aanbellen) A. v. E. Hartelijk dank voor je mooie kaart uit Laren. Was je er met de schooi? En heb je im dat gezelbee theehuis uitge rust Was er ook een 3peeituin LATHYRUS. Jij bent geloof ik op weg om een dikke boenr. te worden. Nu behoef je toch zeker r.ict dikker te worden. Laa: je je rog dagelijks lekker door 't zonne tje koeseren? Ale je iets niet weet of be grijpt, dan maar steeds vragen. DE KLEINE VIOLIST. Ja, ik dacht we., dat de wedstrijd in je smaak zou va jen. Heb je nog meer foutjes ontdekt? Nu heb je ze allemaal. En Frits ook. Die omgegoochelde Rubriekertjes waren nog 3: c: gemakkelijk terecht te brengen. Maar c is voor jullie een peuleschilletje, bè? JUNIOR. Arme stakkerd hoe kom je nu aan dien gekneusdem duim? Ik heb fceuech -je hanepooten nog bewonderd en de goede bedoeling zeer op prijs gesteld Zwem je nog? Wat zijn je toekomstplan- r.en Van harte 'r beue met je duimpje. WITKOPJE. - 't Speet me wel, maar de Ruhr ek was de vorige week al naar de drukkerij, toen je briefje kwam. Fiets je a'.le dagen heerlijk? Liep je met moeder,- toen ik je laatst in de Kenaustraat zag? TIEKIE en PIENE. Hartelijk dank yoor julbe mooie kaart uit ons Hollamdsch Venetië. Ik vond het verbazend aardig, datwarm om te winkelei je daar nog aan mij dacht. Waren vader en moeder ook mee? FLIP. En jou dank ik zeer voor het gezellige Thee-terras van de Bataaf. Was je er me: de klas? Wat zullen jullie daar deftig gezeten hebben aan die mooie tafel tjes. A. B. C. Ik kan me beet voorstellen, dat je het leuk vindt om je oude dorpje weer te zien. Wonen er bekenden in het oude huis? Anders ga je zeker ook daar even een tijk je nemen. Logeer je bij je vriendje W. v. d. L. Dat is een heel Interes santé bijeenkomst geweest. Daar waren verscheiden groote mannen bij elkaar hè. Ga je van den zomer ook nog kampeeren? En mag jij nn ook op die Ernst Sillem. Hoeve logeeren i Worden daar ook confe renties gehouden? ARNOLD. G. Er is al een Krielhaan- tje. Maar over 't algemeen is de vogelen wereld ander; schaars vertegenwoordigd. LUISTERVINKJE. Ja, je hebt No. 3 goed. Lees den brief maar eens aan Popje, dan ben je over de verdere mummers ook ingelicht. Was je Woensdag met bij tante, dat je brief zoo deftig over de post kwam KNAGELIJNT.TE. Ik geloof, dat jij wel alle dagen naar Zamdvoort wou. Is 't niet Wat gezeikg, dat jullie me: zoovelen waren Ben je lekker bruin gebrand? Maar je was zeker toch wel een beetje bang, toen je kopje or.der ging. KRALENKONINGIN. Heb je den prijs al? En is hij naar je zin? 't Is wel wat als je .moois mag koopem, dam tel je dat niet. Vind je het niet prachtig geregeld, dat de menschen geen zeggen over het weer heb ben. Wat zou dat een ruzie geven Er is heusch ruzie genoeg m de wereld. Wou jij alle dagen uit Al; je wensch vervuld werd. zou je eens z en hoe gauw je dat verveelde. Heb je nu de 11de stad ge vonden BANGERTJE. 'k Dacht wel, dat het boek met iets voor jou was. Nu moet je later maar eens het vervolgverhaal lezen. Wat gezellig, dat je met moeder in Ber gen logeerde. Mocht je vrij van school Hoe is het met don zeereu vinger? Ben je nu bang voor messen geworden KRULLEMIE. Ik was al bang, dat je ziek was. Hoe gaat het nu met moeder? k Kan me voorstellen, dat je moeder graag gezelschap wou houden, toen vader van hul; was. Wat is dat Zamdvoortsche schoolreisje im duigen gevallen. Doen jullie het nog eens over? MEERMEIFJE. Laten we nu maar miet klagen over het weer, al i6 het ons dan ook wel wat al te warm soms. Jullie krijgen dus een week later vacantie dam de Haarlemmertjes. Wat zullen jullie veel fruit gegeten hebben. Fijn! Ik kan me be grijpen dat je het varentje goed verzorgt. Ze vragen veel water en wein:g zon. GOUDHAANTJE. - Zwem je me: twee bussen of met één 't Zal zeker nog wel een poosje duren, voor je het zonder bussen kunt. Natuurlijk mocht je den atlas bij je wedstrijdyerk ge bruiken. Je kaart heb ik ontvangen en ik dank je er hartelijk voor. MACHINIST. Je vond die zalen zeker wel prachtig in 't Koninklijk paleis? En was het in Scbeveningen niet druk? Ben je ook op de pier geweest? En moeten jul lie poo'jc baden? HANDWERKSTERTJE. 't Doei me ge. noegen, dat het boek naar je zin is. Je bent zoo'n trouw Rubriekertje, dat je het ook wel verdiend had. Zijn de kleedjes af? Of vind je het nu wel wat warm om te hand werken? Gefeliciteerd met je overgang? Was jefrapport goed? TOMMY. Heerlijk zeg, dat de vacan tie voor jullie is ingeluid. Fijn dat de beide vriendinnen met zulke mooie rap porten zijn overgegaan. Wat zal Hertha al lekker bruin gebrand zijn op Schevenim- gen. Heb je je diploma zwemmen nu ge haald Wat is er nu voor verschil tusschen je proef en je diploma? ROODBORSTJE. Dat is een heerlijk dagje geweest. Was je voor de eerste maal in het Gooi Je zult 's avonds je beentjes wel gevoeld hebben, maar je sliep zeker des :e lekkerder. Zet de volgende week dien anderen schuilnaam maar cmder je briefje BLONDKOP.TE en POPJE. - No. 2 moet Tine Nompak zijn. No. 3 i; Saartje Edme- heent En van de plaatsnamen is No. 2: Dora Term'. No. 4 is Antonie Spolctn, No. 6 Peer Nantw, No. 11 Mies T'umdd. No. 12 ia Piet Rouwno, No. 16 is Aal Strumd. Je bemerkt dus al, dat je No. 4 goed hebt en No. 6 ook. WITKOPJE. Je wensch was al ver. vuld, voor je me er om vroeg, 't Duurt soms wel eens een heel poo;je voor de i«3d seis die je inzendt, geplaAter worden. Maar ze komen vast en zeker aan de beurt. BREBROO. Kunnen je vischjes nog al tegen de warmte? Of verfriech je het aqua rium eens extra? En leven de stekelbaarsje m vrede met het goudvischje. Ik heb wel gezien, dat ze telkens naar het goudvischje beten. Dan ia het voor het goudvischje be ter, dat het gescheiden wordt. GEMS. Wel gefeliciteerd met vaders verjaardag. Ik boop dat het zonnetje bui ten- binnenshuis schijnen zal. Wat een reusachtig lange vacant e heb je. Wat toe vallig, dat je juist op moeder; verjaardag een mïeuw schoolleven begint. A. B. C. - Ja, ik heb ook gelezen van dien meneer, die door heel Europa gereisd heeft en nergens de jeugd zoo baldadig vond al; in Nederland. Ik schaamde me een beetje, maar één ding troostte me: ik geioofde vast en zeker, dat daar geen Ru briekertje van Haarlem's Dagblad bij was. Dat geloof jij toch zeker ook, hè? ZILVERSCHOON. Vind je het zoo'n mooien naam, maar weet je niet hoe de bloem eruit riet. 't Is maar een klein veld bloempje en 't gelijkt veel op een boter bloem. De blaadjes zijn anders en 't aan tal bloembhtadjes verschilt. Kijk er nu maar eens mar op de wandeling. PIEREWIET. In de warmte is liet zeker geen prettig baantje om hardlooper te zijn. Ik denk dat ze bij deze tempera tuur staken en ik geef ze groot gelijk. mag II-AR Als broer een boe* u„ jij het zeker ook lezen. Zoo boort liet onder broertjes. Ben je me', do klas ptetsig uit geweest? Veel las', van de wann e ge had? En hen je heerlijk met Rnwder naar duia. geweest? Leuk, dat de Rubriek ook mee mocht. Hoeveel plaatsen ontbreken er nog? FLIP. Het doet me genoegen jomten, dat je in je schik bent nm prijIk zie eraag blijde gezichten. Heb' je veel rnocie hoeken? Nog wel bedankt voor je haait u't Schever.::.gen. Ik w.l graag cei-ov n dat je daar g ttofen hebt. Op d:.-:i cencn dag hebber, jullie heel v.-.t Di n',: j,. r allo dagen nog niet event je; aan? PIEREWIET. - Brons ,s v, een metaal. Men vindt het wel miet in mijnen, want het is een meng-el van velschillende meialen. Standbeelden zijn heel dikwijls "an brons. ALI G. Een Jeuk badplaatsje hè 5s Katwijk. Waarom ■••ronf. k ?-«•,> S„s.. ken naam heeft? Omdat ik b.-.ar zelf ooi- benieuwd maar was, heb ik er een; paar geiaifomieerd. Heel vroeger woonde daar een Gennaaneohe volksstam, de Chatten of Katten genaamd. Later zijn zc door de Ro meinen en nog later door de Franken ver drongen Snap je nu den nann Kntwitk? WEU II. Er is al een Sterrol je. du» fcfefl d*n in tclien Maa je n Zoonet je. 't Laatste lijk: mo 'i aardigst. W. BLOMBERG—ZEEMAN, v Vinnestraat 21r. Haarlem 17 Juli 1926.

Haarlem's Dagblad | 1926 | | pagina 14