wm HUISVLIJT HET HOOFDENSPEL. AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. GRAAF MOL VAN ENGERLINGENBURCHT. Kennismaking met Graal Mol na t frissche bad, dat zij van den tuinman hadden ontvangen. Zij worden uitgc» noodigd tot een bezoek aan de woning van den Graaf, doch juffrouw Vink waarschuwt ze, dat ze moeten oppassen DE RUPS EN DE MUUR. voor de donkere holen van Mol, den moordenaar. 't Model ligt weder in de Tijdingzaal ter bezichtiging. Bloemhofstraat 29rd. S. DB" i-r was etna een rups, die icctdc in den tuin in de atad. Avond* kroop zij altijd weer naar haar veilig plaatsje op den eersten tak van een groot en moerbeienboom, doch over» dag als het zonnetje lek.ker scheen, ondernam zij dikwijls den tocht over den grooten wit gek al kien muur om «en praatje te mnk<qg met haar vriendin van buurman* tuin, die in een boom leefde aan den anderen kant van den muur. Nu waren er in den muur een paar grootc scheuren gekomen, doordat er in langen tijd niet naar omgezien was «n eens op een morgen kwamen er werklieden in den tuin, die allerlei rare werktuigen bij zich hadden, wel» ke de rups niet kende. Na ccnigc da» gen was de witte muur verdwenen en nog een paar dagen later stond er in de plaats daarvftn een aardig rood muurtje, van baksteen, met een hee» lehuel witte naden er tusschcn. Het was wel een vrooiijk kleurtje vond de rups en toen het op zekeren mor» gen weer eens zoo'n echt lekker weer» tje was, besloot zij. den tocht naar boven weer eens te aanvaarden, ten» eind* den nieuwen toestand eens met haar vriendin van den overkant te bc» spreken. Zij was echter zoo gewend aan den vroegertn witten muur, dat zij, ouder» gewoonte, de witte voegen tusschen de steencn als paadje gebruikte. Het verwonderde haar echter, dat zij den bovenrand van den muur maar met bereikte, hoewel zij toch al veel lan» ger geklommen had, dan zij vroeger ooit gedaan had. Zij schoot maar met op. Hoe kwam dat toch? Zij begreep er niets van en eindelijk gaf zij, ter» neergeslagen, maar nutteloozc pogin gen maar weer op. Den volgenden dag echter probeerde zij het nog eens, want nu wÜdc zij vast en'zeker baar vriendin eens raadplegen over dit eigenaardige geval Doch het gelukte haar niet boven op den muur te ko» men. Vele dagen lang probeerde zij; zij zocht steeds een nieuw pandje op en eindelijk daar was zij er! Nu, het had moeite gekost en zij was erg blij, dat zij nu eindelijk den weg gevonden had. Willen jullie ook eens probcc» ren, den weg te vinden? Je begrijpt natuurlijk wel, dat het een klein kunstje is den bovenkant van den muur te bereiken, als je dwars over de bakstccncn gaat; maar d<at is de bedoeling niet! Neen, je moet probcercn den weg te vinden, welke (je rups gevolgd heeft en die haar eindelijk aan den rand van den muur bracht I n dat is nog niet zoo heel gemakkelijk, zooals je ulras zult zien. Drie leuke poppetjes, hè? Die moet je nu eens keurig op een niet te zwaar karton plakken en dan netjes uitknip* pen. Zooals je ziet, zitten er sommige lichaamsdcclcn los: de hoofden zitten niet vast en de bccncn ook ïiot. Dat is nu Juist het aardige van het spelletje. Als je de verschillende stukken, dus 3 maal 4 uitgeknipt hebt, kun je ze eerst aan elkaar passen, zooals ze afgebeeld staan, d.w.z. hoofd en becncn van het eerste poppetje aan elkander, hoofd en bccncn van het tweede poppetje en hoofd en bccncn van het derde poppetje aan elkaar. Dan ga je de drie verschil» lende mannetjes netjes kleuren. Je moet zelf maar uitzoeken, hoe je dat het liefst wilt doen. Natuurlijk is een heer anders gekleed dan een vagebond en een vagebond weer anders dun een beer of slager. Nu heb je dus drie mooi gekleurde poppetjes en dan kan het spel beginnen. De leukste verrassingen krijg je, uls je de verschillende stukken van de drie mannetjes door elkaar gooit. Je /et b.v. den heer de pet op van den vagebond en je geeft hem de kleine beentjes van den slager. Het is om te gieren van den lach! Je kunt alle mogelijke combinaties maken en ik ben ervan overtuigd, dat je er geweldig veel pleizicr mee zult hebben. Amuseer jp, hoor! EEN MOOIE SCHADUWPLAAT. Hier zie je nu eens een buiten^.woon aardige silhouet» of schaduwplant. 1*1 r staat van alles: een club»fauteuil, een schoorsteenmantel, een rookstiinlanrd,, blocmenvaas, een klein vaasje, een bloempotje, spiegel, schaal en bloemen» tafeltje. Dat zien jullie natiAirlijk allemaal wel staan, maar het staaf een beetje .schots en scheef" door elkaar. Het ccne staat recht, het andere op zijn kop, het derde ligt op zijn rug, enz., en/. De bc» docling is nu, dat je van al die meubel» stukken een aardig interieur, een sil» houctontcneur maakt. Je knipt de ver» schillende meubelstukken uit en past ze dnn op een velletje wit papier, zóó bij» een, dat het eruit ziet, alsof je een het ie kamer gemeubileerd hebt. Het ligt na» tuurlijk aan den smaak der verschillende jongens en meisjes, hóe de kamer er straks uit zal zien. Wanneer Je alles ge» arrangccrd hebt, zooals je denkt, dat het 't mooiste zal zijn. neem je een vel gekleurd karton, liefst van een lichte kleur, en daar plak je «lan in dezelfde rangschikking de meubels op vast. Ala je een licbLgrijs passepartout neemt. 'dan krijg je een zeer aardige schaduw» kamer, die je, als je er pleizicr in hebt netjes kunt omlijsten, door langs den rand een reepje zwart papier te plakken en dan in je kamertje op kunt hangen. Het is bcusch een aardig werkje, iets bijzonders en je moet er maar eens goed over nadenken, hoe je de verschillende meubelstukken wilt plaatsen. Er hangt veel van den smaak en het inzicht af. Nu ga je gang maar ecnsl Postzegelrubriek (Voor de kinderen.) BELGIc. (Vervolg) in 19u5 vcrscuccn een nieuwe serie, •aarop de beeltenis van Leopold 11 •net breede haard. De tcckcning rond de beeltenis is bij alle verschillend. Het zijn: 10 centimes (rood), 20 centi» mes (olijf) 25 centimes (blauw) 35 een» times (violctbruin), 50 centimes (grijs) 1 franc (oranje) en 2 franc (violet). Om «lerann deze zegels bevindt zich 't bc- kende strookje ,,Nict bestellen op Zon» dag". Grootte van de vakjes 3,5 bij 2.3 c.M. in 1907 werden voor de lagere waai» den 3 zegels uitgegeven, die bijna geheel gelijk zijn aan de overeenkomstige waar den van de serie 1893 -1900 (Zie voor de afwijking artikel van 15 Jan.) n.l. 1 centime (grijs), 2 centimes (bruin) en 5 centimes (groen). Grootte van «Ie vak jes 3.5 bij 2,3 c.M. In 1910 werden 2 weldadigbcidsscrics uitgegeven in dezelfde tcckcning, doch verschillende druk. De zegels stellen voor een ridder te paard met aan den voet een paar mannen. Bovenaan staat de landsnaam en 1910; onderaan de waarde in een vierkantje links en het woord „Caritas". Bij de eerste serie bestaat de druk int vele kleine lijntjes, terwijl 't woord „Caritas" in een rechthoekig vakje rechts onder voorkomt. De tweede serie is gewoon gedrukt; de omgeving van de voorstelling in effen kleur. Het woord „Caritas" staat hierbij niet in een vakje. Onderaan de zegels bevindt zich weer 't bekende strookje „Niet bc» stellen op Zondag". )c waarden van beide series zijn ge» lijk. n.l. 1 centime (grijs), 2 centimes (bruinlila), 5 centimes (blauwgroen) en 10 centimes (rood). De kleuren voor de 2c serie zijn achtereenvolgens: grijs» groen, lilnbruin, blauwgroen rn kar» mijn. De waarden waarvoor de zegels zijn verkocht, bedragen: de 1 c. voor 2 c.. de 2 c. voor 4 c., de 5 c. voor 10 c. en de 10 c. voor 15 c. Grootte van dl* vakjes 4 bij 3 c.M. Zie voor de indce» ling 't schetsje. Nieuwe deelnemers; 157. Piet de Rooij, Jansweg 4.8. 158. Theo Covers, Brouwersstraat 92. 159. Sjoerd Groot, KustenbJaan 19. löö. Ferdinand Wernik, Frans Hals» Straat 48. Jf>l. Johnn Jordan, Vrouwchckstr. 31 162. Mart Cr.imcr. Nieuwe Gracht 1. J63. Jan Alscma, Potgieterstraat 41. 104. Tinus Kuij', Ten Katestr. 7. No». 150 en '60 mogen Maandag eer. inooic zegel bij inij komen uitzoeken. Gijsbert I looguuiijk kan een zending komen luien voor hoofdgroep B. JHoemhofstraat 29rd. S. RAADSELS (Deze raadsels zijn alle ingezonden door jongens en meisjes, die „Voor onze Jeugd" lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers drie boeken in prachtband verloot. Per abuis zyn 2 raadsclprijswinnaars in het vorig nummer niet vermeld. Dat zijn: BLOEMENMEISJE en KNAGE» LIJNTJE. Woensdag mogen ze by my haar prijzen komen halen. 1. (Ingez. door Vèrspringcr.) Wie kan van onderstaande letters een Rubrickcrtje maken? oooccccuMdddrrsstth. 2. (Ingez. door den Zwarten Neger.) Ik ben een Ncdcrlandsche stad. Neem van mij weg een waterkccring en ik ben een riviertje, waaraan die stad hgt. 3. (Ingez. door Prikkcbccn.) Met o breng ik droevig of prettig bericht. Met e ben ik een ziekte, waar een ieder voor zwicht 4. (Ingez. door A. Koel). Mijn geheel bestaat uit 10 letters en is een instrument, dat dient voor lucht vcrvcrsching. 8 9 10 is een insect. 1 2 3 4 5 6 vindt men aan een fiets. 6 7 is een bergplaats. 5. (Ingez. door Harold Loyd.) Mijn geheel is een artikel, dat in Groningen verkocht en verhandeld wordt. Het bestaat uit 40 letters. 35 36 37 38 39 40 is plantaardig voedsel. 28 2«» 30 31 32 33 34 zijn edele dieren. 12345678 9 is een stad in Gro» ningen. Als 't koud is kruipt men graag on« der de 16 17 18. 22 23 24 25 20 27 is drooggemalen land. 13 14 is het bepalend lidwoord, even» als 19 20. 10 11 12 is de gebiedende wijs van een werkwoord. 15 is 2 is 21. 6. (Ingez. door Theo Kruijt.) kruisrandscl. X X X X Eer. medeklinker Een jongensnaam Een familielid. Een ander woord voor aangenam Een plaats bij Haarlem Een werkwoord Schoeisel. Een vaartuig. Een medeklinker. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: 1. Fazant. 2. De beste stuurlui staan aan wal. 3. Staal stal. 4. Napels, 5. Zuidcrzcevisschcr. 6. Kaarsenstandaard. Goede oplossingen ontvangen van: Wouter' Dardenne Ankringa 4 De kleine Vogelvriend 6 De kleine Violist 6 Capi Riks 4 Ucrlincrbo! 6 Bloemen prinsesje 5 Huishoudstertje 5 De kleine Koerier 5 Prinses Evclicntjc 4 Mosterd pot 4 6 De kleine Engclschman 6 Bruinvellctjc 6 Baanvegertje 5 Heem» stedenaar 5 Gazelle 6 Mccrmcisjc 6 Oliebol 5 Zeeuwinnetje 5 Goudkopje 5 liet Negertje 5 Bosch» nimf 5 Betrprinsesjc 5 5 Beertje 5 Borduurstertje 5 Brutaaltje 5 Amico 4 Mientje Huisman 4 De kleine Chauffeur •1 Rank voet je 6 Mimi Pocsckat 6 Sneeuw lulletje 5 RelEiroontje 4 Gondel! ie ft Gitrenkoning 5 Woudnimfje 4 Ribbe» moes 6 Roodhuid 6 Wilgenroosje 6 Pianist 6 Muurbloem 4 Disa 5 Pietje Bell ii Vogeltje Fuit I uit 5 Jerry Creed 4 Juffertje Onrust 4 Klbhclgrnag 5 Plu» gelyntje 5 De kleine Engclschman 5 Koning Brombeer 5 Glosvündcr 6 Prik» fcehcei: 6 Velscnnar 5 Glimwormoogje 5 De jonge Kapitein 6 Kraaloog 4 Orchi» dcc 5 De kleine Cellist 5 Liliputtertje 6 Alpenroosje 6 Korenbindstertje 6 Heemskcrck 5 Nachtkaars 4 Walvisch 5 Eschdoorntjc 5 Zwemstertje 5 Turnster 5 Bakstertje 4 Watt en half Watt 6 Elzchootjc 6 Antastaartucl 5 Krullumic 6 Ventje Piggdmee 5 Alida v. Es 5 Len» teknopje 5 Veenmol 6 Paddeltje 5 Moe» «Iers Hulp 5 Kleine Ulbo 5 Margrietje 4 Grocnling 4 Knagclijntje 4 Brceroo 5 Gazelle 5 Boerinnetje 6 Dido 6 Puck 6 Bellefleur 6 Roodborstje 6 Lizcbcrtha 5 Klaverblaadje 4 Heideroosje Lous v d. Pcyl 6 Vadertje Langbeen 4 Wit kopje 5 Blondje 5 Korenblocmpje 5 Bibberstaurtje 5 Appelflap 4 Boekenver» shndster 4 Anemoon 5 Kaspcr Portepics 4 Goudsprietje 4 Bijdehandje 4 Tip. pic 4 Mcrcym 5 Sterretje 6 Miep 6 Frie» zinnetje 3 Mystero 5 Flap \DuinviooL tje 5 De kleine Stormvogel 4 Thee» roosje 5 Wippetouw 4 Ventje Piggcimcc 5 Meeuwtje 5 Zonnebloem 6 Kleopatra 6 Jantje lacht 4 Jantje huilt 4 Woud» nimfje 5. RUILRUBRIEK ANNIE VOS VAN ZAL1NGE dankt vriendelijk voor de ontvangen nummers van Onze Jeugd. CO ZWEERES. Gen. Oranjestraat 7Jz vraagt postzegels van Willem II en geetl er 2 et. zegel van het kind voor terug. BERTHS KUIJL. Ten Katcstraat 7, heeft Turmne punten en I lilies Beschuit bonnen en wil die ruilen voor Sickcsz» omslagen, 1 tegen 1. 's Middags na half 5 is hij thuis ROODHUID, L. Boogaardstrnat 34. deelt aan Kraaloog en verdere belang stellende Kubrickcrs mee. dat hij een voetbalclub heeft opgericht, genaamd I). V. I Er zitten 3 Rubrickcrs in. Prins Edclhnrt, Ribbcmoos en Roodhuid. Als Kraaloog mee wil doen, is hij wel» kom. Het terrein is op de Kinderhuis- vest bij de Delft, naast de terreinen van Keur, dus over het water. Eiken Woens dag en Zaterdag om 2 uur is de club dani te vinden. EEN ONBEKENDE dank ik vricn» dciijk voor de bonnen. EEN ONBEKENDE dank ik vricn dclyk voor de nrs. van Onze Jeugd. KETTINGWEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Hccmstcdcnaar. 14 jaar. Baanveger, oud? Hert oud 14 jaar. De kleine Storm» vogel 9 jaar, Berliner Bol, oud? Plagc» lijntje, oud 12 jaar. RÜBRIEKERTJES-LIJST. (Vervolg.) 191. Wim Verkes, 12 j.. Hofdijkstr. 22 192. Alida v. F.s, 10 j.„ Hof v. Eg» mond 50. 193. Corric v. 't Hoff 11 j.f v. Zeg» gclcnsti. 13. 194. M Aukes 15 jaar, Bosch en Ho» venstrnat 30. 195. W. Serno, Kampcrsingcl 4óz. 196. Frits P. Corvcr, Klcvcrpnrk» weg 114. 197. Annie Jnvaux, 14 jaar, Padangstr. 8. Schoten. 198. Johanna Portcgics, Pndungstr. 38 Schoten, 13 jaar. 199 l nnie Wever. Ancgang 13. 200. Ncllv Sicgcrist, 12 jaar. Bakker straat 74/.. Nel mag Woensdag bij n.jj een verrassing komen halen. 201A Delissen, 12 jaar, Zuid-Rrou- wersstrnat 38, 202. Jan Hismcycr 12 jaar, Duven voordestraat 81 r. 203. Bert Oomen L. Boogaardstrnat 3 14 jaar 204 Henk Oomen, 1. Boogaardstra.it 34, 11 jaar, 20.5. Dirk v. de Linden, Pictcr Kies» straat 78, 12 j. ,20(i. Henk t«*n Kate, Jnh.in v. Vliét- straat S3, 13 j. 207. lliin Maatkamp, jaar, Voorhelm straat 26/ 208. Beis Heerschop, Btouwcrsplcin 42, 11 jaar. 209. Alida Hescn, Leidschc dwarsstr. 6 r. 12 j. 210. Teuntje Berkhout, 8 j. Houtral: polder, Mnchincwcg 23 Aan Teuntje zal een verrassing wor den gi ■onden. (Wor.l: vervolgd.) BRIEVENBUS Brieven aan de Reduau de Kin» der»Afdccling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG ZEEMAN' v. d. Vinncstraat 21 rood. (In de bus gooien zonder unn» bellen.) GAZELLE. Je vorig briefje zon» der oplossing is vernietigd. Nu heb ik een oplossing zonder raa 'scl. Daar heb ik dus niet aan. Stuur me nu nog het raadsel en de oplossing HEEMSTEDEKAAR Je hebt een langen ketting. Nog wel gefeliciteerd met moeders verjaardag. Gelukkig, dat jullie weer gezond waren. De wedstrijd was dus een prettige afleiding in de zieke dagen. Knap, dat je zelf een por» tefcuillc voor de nummers gemaakt hebt Ja. hoor je bent een trouw klantje. Je raadsels zijn goed. BA A NV EG ELRTJ E - Jij hebt ie ook dapper geweerd. Jullie waren een pear ondeugende rekels toen je ziek was. Was de dokter niet boos om die vcrschuilpartij? Je raadsel is goed. BRUIN VELLETJE - Deze brief was ook weer te laat. Je raadsels zyn goed. EEN NAAMLOOZE stuurt een raad» scl, dat ik niet plaatsen kan. omdat de afzender niet vermeld is. W. v. d. L. - Wel bedankt voor je kaart. MOSTERDPOT Elcctricicn lijkt me een mooi vak. En me dunkt een vak der toekomst. Wat lijkt nio die Cora een goede waakhond. Natuurlijk 15 voor zoo'n beest de vrijheid hixl wat waard. Ik zou maar niet ui te kwaad op hem zijn, als hij eens ui'gebroken is. PRINSES EVEt.IENTJE. Dus broer had je het gras voor «Ie voeten weggemaaid. Dat kon wel eens lastig zijn. Zoo'n habbcluurtjc nij grootvader lijkt me heel gezellig. En opa «ai wel heel leuk vertellen kunnen van toen hij nog jong was. Wat handig. dat hij zelf koken kan. Jullie komt zeker dikwijls naar de kanarie-kwcckcrij Kijken. Is 't eitje nl uitgebroed? 't Hindert niets, of je op een gewoon velletje s-hryft. Post* papier is hcusch niet noodiv'. DE KLEINE KOERIER. Zoo'n 1 is juist heel geschikt. Daar kan van alles op. Vast hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Ik hoop, dat het een fijn dagje voor je zal wezen. BLOEMEN'PRINSESJE en HUIS» HOUDSTERTJE mogen de schuilna» men houden. Nu je de oplossing van de Rebus ziet. snap je 't zeker beter. BERLINER BOL. Is de verrassing naar je zin? CAPI RIKS. Je naam staat bij mij opgctcekcnd. Je raadsels zijn goed. Aan 't eind van een maand wordt er om de raadsclprijzcn geloot. DE KLEINE VIOLIST. - Je kunt wel niet aan muziek doen, mn.ir toch cel van muziek houden. Vader /al ze» ker wel een goede zangstem hebben. Ik kan me voorstellen, dat vader en moeder het prettig vinden, «Jat jullie zoo flink vorderen met het vioolspel. De kinderen van de klas vonden het zeker wel fijn. als je mocht spilen. OEPOET1E irtag zijn schuilnaam houden. Als je al zoo vaak de Rubriek gelezen hcht, zul je zeker een flink Ru» briekertje worden. Je in zonden raad» scl is goed. maar nogal - n«f. BOSCHKONINGINNETJE. Je mag dezen schuilnaam houden, 't Is echt gezellig voor j«\ dat je in zoo'n bekend kringetje komt. Ik denk nog niet, dat je deze week je naam op de Rubrieken tjes lijst vindt. Nog even'ie» geduld hebben. OLIEBOL. Ja, In rn.vJsel 5 was de weggevallen. Snap je nu raadsel 3. BRUTAALTJE:. Trui-s W. is een heel trouw Rubrickcrtje. Jn, z-'i ligt nog altijd, maar schrijft me toch altijd opge wekte briefjes. Wat heeft lulUe hond een zcldzamcn naam. Be rekent het iets? Ik kan me begrijpen, dot jullie al lemaal veel van hem houd n. BORDUURSTERTJE. Omdat jij nu je schuilnaam onder ie briefje zette heb ik dien ook gebruik'. Er zijn wel kinderen die voor bun briefje hun eigennaam willen hebben, 't Is mij na» tuurlijk "t /.elfde. AMICO. Nu je -ssing van raadsel 3 leest, denk Ik. dat je zult zeggen: ik had het Ock wel kunnen vinden.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 14