HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 14 JULI VERGADERING VAN DEN HAARLEMSCHEN GEMEENTERAAD. Uitbreiding politiekorps. Bouw woningen voor ouden van dagen. Voorbereidende school Noorde lijk deel der gemeente. Aangehouden interpellatie- Joosten. Aangehouden voorstel gemeentelijke huur- verordening. Maandag weder zitting. PUNT 7. Voorstel van B. en W. in zake de benoeming van een seroloo^-patholoog- anatoom. Goedgekeurd. Uitbreiding Politiekorps. PUNT 8. Voorstel van B. en W. in zake de uitbreiding van het politiekorps, en wel met één inspecteur 2e klasse, een klerk en vier agenten, zulks boven en behalve de versterking van dat corps tengevolge van de op l Mei tot stand gekomen grenswijziging. De heer Peper kan er zich niet mede vereenigen, dat de politie nog beter ge outilleerd wordt dan ze nu reeds is. Naar zijn meening is de noodzakelijkheid van de nu voorgestelde uitbreiding door den Commissaris van Politie niet voldoende aangetoond. Opmerkelijk ook is dat nu 7 man een verlof is gegeven voor het maken van een reisje naar Engeland naar het heet om zich de Engelsche vaal meer eigen te maken. In acht da gen doet men dat echter niet. Indien een zevental manschappen der politie zooveel dagen kan worden gemist dan is zoo is de conclusie van spreker, een uit breiding van de sterkte van het politie corps niet nooóig. De heer G e r r i t s z die er aan her innert dat de wethouder van financiën een vorigen keer aanhouding van het voorstel tot aan de begrooting bepleitte zou thans alvorens de zaak nader werd behandeld gaarne eerst een nadere moti veering van den wethouder van zijn mee- Bing vernemen. De voorzitter meent aanhouding tot aan de Begrooting te moeten ont raden. Hetgeen nu is aangevraagd is ab soluut noodig, doet spr. opmerken. De heer Slingenberg zegt, dat in Verband met de annexatie de organisatie van verschillende takken van gemeente dienst nader onder de oogen moet wor den gezien. Wij dienen dat rustig te doen, aldus spr. Wat wenschelijk is, is nog niet altijd mogelijk naar aanleiding van den 6tand der gemeente finantiën. Het is on juist nu incidenteel alleen de reorganisa tie der politie ter hand te nemen. De Raad dient eerst de begrooting voor het volgend jaar te kennen. Hetgeen nu is voorgesteld in zake de uitbreiding van het politiecorps zal een jaarlijksche uitgaaf yan 20.000 vorderen. Spr. kan niet inzien dat het zoo nood zakelijk is nu over te gaan tot uitbreiding van de sterkte van het politiecorps. Wij hebben het volledige corps van oud- Haarlem. Daarbij zijn nu nog gekomen de agenten van Schoten en eenlge van Heemstede en BloemendaaL Er kan wor den nagegaan of het aantal agenten te weinig is. Maar, indien het wenschelijk mocht zijn het aartfal agenten uit te breiden 'dhn moeten nog de gelden er voor zijn en andere belangen eveneens worden nagegaan. De politie dient te worden bezien in het kader van het ge heet Niet incidenteel dient te worden besloten tot uitbreiding der politie. De heer Heerketfs Thijssen merkt op dat in Schoten een daar noodige uit breiding van de sterkte der politie met het oog op de annexatie telkens werd te gengehouden. Het tegenhouden geschied de in het voormalige Schoten wel eens met groote zorg. Het is noodig dat spoe dig voor voldoende politie wordt zorg gedragen. Het zou ten schade van de surveillance zijn, indien het politiecorps niet op voldoende sterkte was. In het voormalige Schoten was het een alge- meene klacht, dat er niet genoeg politie toezicht was en algemeen vroeg de bur gerij naar meer geregeld politietoezicht. Het is het eerste wat de burgerij mag vragen met het oog op straatschenderijen en baldadigheden. Het drukke verkeer op den Rijksstraat weg in het voormalig Schoten maakt het ook noodig. De Rijksstraatweg daar is een kolfbaan geworden, waar snelheids proeven op worden genomen, die alléén door de politie in toom kunnen worden gehouden. Er rijden daar ook veel auto bussen die het gevaar van het verkeer doen toenemen. Het politietoezicht dient daar ten spoedigste in orde te komen. Fr is nu een leemte, die niet onaange- vuld kan blijven tot aan de begrooting. De heer Van Liemt kan zich niet aan de zijde van den heer Heerkens Thljssen scharen. Het kan zijn dat het politioneel toezicht te wenschen over laat. Maar kan niet een andere methode worden gevolgd wat aangaat de indee ling van den dienst op straat? De voet blokken zijn hier klein. Als men die voet blokken gaat uitbreiden, dan kan men meer manschappen voor den dienst per fiets krijgen. Kan aldus niet met één zelfde sterkte van het corps een meer intensieve bewaking worden bewerkt? Ten slotte nu worden klachten geuit, maar de toestand zooals di« nu is, was er al jaren. Spr. kan dus n&degaan met de idee van den heer Slingenberg. Dan kan de zaak nader onder de oogen wor den gezien. De heer Kees en kan medegaan er mede, de zaak aan te houden tot aan de begrooting. Verder wenscht spr. te vra gen of het waar is dat de onderteeke naars van het adres van de organisaties dat den Raad bereikt heeft, door den' Burgemeester ter verantwoording zijn geroepen. De Voorzitter zegt dat nu eerst de quaestie van al dan niet aanhouding moet worden afgehandeld. De heer Gerritsz herinnert er aan dat een der redenen waarom den vorigen keer dc zaak is aangehouden, was. dat men de organisaties gelegenheid wilde ye ven him oordeel kenbaar te laaken. In den regel is spr. genei ;d mede te gaan met het oordeel van het overleg, maar in dit geval zal spr. dat niet kunnen. Spr. wencht dan te komen op de quaes tie die ook de heer Keesen wenschte te bespreken. De Voorzitter:'Dat is nu niet aan de orde. De heer Slingenberg merkt op, dat de heer Heerkens Thijssen de urgen tie van de zaak zou aantoonen. Door diens redeneering is spr. daarvan echter niet overtuigd. De argumenten voor meer uitbreiding van de politie waren: gevaren van straatschenderij en het ingooien van ruiten en het verkeersgevaar. Voor zich meent spr., dat de politie ter zake van kiïlne overtredingen van verkeersregelen niet zoo spoedig bekeuringen moet doen. bijv. ter zake van het rijden per fiets zonder licht, waaraan spr. zich nogal eens schuldig maakt. Wat aangaat het gevaar van het ver keer op den Rijksstraatweg is spr. van meening, dat dit nu minder is geworden. Volgens hem is niet aangetoond de groo te urgentie om nu het voorstel ts gaan behandelen. Ik kan mU begrijpen, zoo richt spr. zich tot den voorzitter, dat u de zaken aan den raad mededeelde. U als hoofd van de politie is dan voor een deel van de verantwoordelijkheid af. Maar de raad moet de zaken bezien in het kader van het financieel mogelijke. Een paar maanden zijn nu al sinds de annexatie verloopen en er is niets ge beurd. Ik voor mij durf de verantwoor delijkheid voor den gang van zaken zoo als die nu is, aanvaarden. De heer B r u c h is ook tegen een uit stel. De heer Slingenberg, aldus spr., ging de politie ridiculiseeren. Een primaire taak van de Overheid is de politioneele. Over die taak mag niet worden gepraat, zooals de heer Slingenberg deed op een dergelijke manier. Een feit is dat in het voormalige Schoten het politietoezicht onvoldoende was. Van verschillende scho len kwamen daar reeds klachten over in by spr. Als de burgemeester en de heer Heer kens Thijssen oordeelen, dat zijn mannen die het weten kunnen, dat er een tekort aan manschappen bij de politie is, dan mag de raad zich wel ten ernstigste be denken gaan alvorens te besluiten, geen gehoor te geven aan hetgeen de burge meester noodig acht. Tot den voorzitter zegt spr. nog dat hij het jammer vindt dat deze niet door de heeren Keesen en Gerritsz te laten uitspreken de gelegen heid gaf een misverstand uit den weg te ruimen. De heer Reinalda: Zeer juist. De heer Bruch vervolgt dat, daar geruchten gingen dat de organisaties op illégale wijze zijn gehoord, het gewenscht is dat de voorzitter de zaak nu aan de orde stelt. D houde mij deze kleine cor rectie op uw beleid ten goede zegt spr. ten slotte. De Voorzitter is dan bereid het woord over de zaak te geven. De heer Keesen vraagt dan den voorzitter: Is het waar dat de drie on derteekenaars van het stuk der organisa ties dat den raad heeft bereikt, by u ter verantwoording zijn geroepen en naar aanleiding van het inzenden van het stuk door u met eep berisping gestraft? De heer Gerritsz merkt op, dat de voorzitter hem het woord heeft ontno men, maar dat hij krachtens art. 20 van het Reglement van Orde van den Raad een beroep op den Raad had kunnen doen om voort te mogen gaan. Den vori- gén keer gaat spr. voort, hadden'de Ïe3én van den Raad een adres van de organi saties, maar u, M. de voorzitter, had dat niet Is het nu waar dat u de onder tekenaars van het adres bij u geroepen heeft om zich te verantwoorden voor ivat ze deden in qualiteit van bestuur ders? U kan alleen politieagenten straffen voor wat se deden als politieagenten maar niet voor wat ze deden in quali teit als bestuurders. Als het zoo gaat, indien het waar is, dat de menschen ter verantwoording zijn geroepen en met een berisping zijn gestraft, dan kan ik mij indenken dat er by de politiemannen een angst komt om te gaan overleggen. Er is dan kans, dat er niet komt een geheel onafhankelijk advies. Het advies dan voor my niet die waarde hebben die het anders heeft. De Voorzitter antwoordt dat vóór de vorige raadszitting een der bladen hem vroeg of hem iets bekend was van een stuk van de organisaties. Dit stuk was niet aan den raad gezonden maar aan eenige leden individueel en ook niet aan spreker. Spr. heeft daarqp de onder teekenaars van het stuk bij zich laten komen en hun gevraagd wat hun bedoe- lang was. Hij deed him opmerken da* als ze een adres aan den raad hadden, het een behoorlijke manier is dat te den aan den voorzitter en aan den Raad. Verder dat ze nu met ljet adres een on- behoorlijken weg hadden gevolgd. Indien ik de bevoegdheid had u een berisping te geven, zoo zeide ik tot hen, aldus spr. verder, dan had ik u een be risping gegeven, maar volgens het regle ment heb ik die bevoegdheid in dit ge val niet. Ik heb de zaak ook gebracht in de commissie van overleg en daar heb ik dezelfde opmerkingen gedaan. Er waren daar anderen dan de onderteeke- naars van het adres, hoofdbestuurders Van Putten, de Jong en Klein, die het daar voor een deel met mij eens waren, dat het verzenden van het adres aldus niet had mogen geschieden. Dc heer Slingenberg verklaart dat hü niet de bedoeling heeft gehad het" werk van de politie belachelijk te ma ken. Met den heer Bruch is spr. het eens dat de primaire taak van de overheid een politioneele is. Maar de argumentatie van den heer Heerkens Thijssen achtte spr. niet gelukkig.. De Voorzitter betoogt dat Haar lem bij de annexatie wel 17 agenten er bij kreeg maar bij ziekte en verlof komt het hier op neer dat er voor Schoten slechts drie agenten zullen zijn en voor het voonnalige Bosch en Vaart slechts een agent. Op den duur is dat als onvol doende te beschouwen. Vandaar dat de voorstellen tot uitbreiding van het poli tiecorps werden ingediend. In oud Haarlem waren er 15 voetblok ken en 8 rijwielblokken. Na de annexa tie is voor groot Haarlem een indeeling gemaakt van 9 voetblokken en 14 rij wielblokken De blokken zijn dus reeds groo'.er gemaakt. Er is nu al vrees dat bij ziekte de blokken niet voldoende kun nen worden bezet. Er is gezegd tot hed n Ls er niets gebeurd. Doch er hadden in onze gemeente met het drukke verkeer ook van autobussen van 1 Mei tot 11 Juni 290 aanrijdingen plaats. Armen en beenen zijn gebroken maar er waren geen dooden. Zoo ver mag het echter niet komen. I Besluiten van den Raad ontheffen mij met van de verantwoordelijkheid, zegt spr. Indien de raad mij het gevraagde mocht weigeren, dan zal ik in ieder ge val de capaciteit van de motorbrigac r met een vierde moeten verhoogen en zyn er dan geen manschappen, dan zal ik het moeten vinden in uitbreiding van de diensturen. Daarna wordt tot stemming overge gaan over het voorstel van Mr. Slingen berg om het voorstel aan te houden tot aan de gemeentebegreoting. Het wordt verworpen met 10 stemmen voor en 17 tegen. Voor stemden de leden De Boer, Kingma, Keerwolf, Boes. Koppen, mevr. Maarschall—BSomin, Peper, Gerritsz, Slingenberg en Mizérus. Het voorstel wordt nu behandeld. De heer Gerritsz die herinnert aan een wensch, vroeger door den Raad geuit, wil dat nu een vrouwelijke inspec teur zal worden aangesteld. De Voorzitter zegt dat het een naar geval met de vrouwelijke inspec teur is. Er is wel een motie door den Raad indertijd aangenomen, die de wen- schelijkheid uitdrukte dat bij de eerst volgende uitbreiding van de politie een vrouwelijke inspecteur zou worden aange- Stelt. Maar het geldt nu niet een uit breiding maar een voorziening in een te kort. Spr. zet uiteen dat de zaken zoo staan dat voor de controle slechts drie inspecteurs zijn. De zaak van de vrou we! ijke inspecteur zal bij de begrooting aan de orde komen. Het geheele voorste! van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De heeren Peper en Gerritsz vragen aanteekening dat zij er tegen zijn. PUNT 10. Woningen ouden van dagen. Ten behoeve van den bouw van 35 arbeiderswoningen bestemd voor ouden van dagen op gronden der ge meente gelegen aan de Zomerkade, de Hofdijkstraat, en de Kinkerstraat, vra gen B. en W. den raad een crediet van f 102.000. Verder wordt nog voorgesteld te be sluiten een jaarlijksche bijdrage be schikbaar te stellen groot hoogstens f 4.277 in het te kort op de exploitatie der woningen, de huur van den grond voor den bouw der woningen te bepa len op f 0.50 per M2. per jaar en B. en W. te machtigen stappen te doen om een gedeelte van de bijdrage tot dekking van het exploitatie-tekort uit 's Rijks kas te ontvangen. De heer Van Santé heeft het volgende voorstel ingediend: De Raad der gemeente Haarlem, van oordeel dat woningen voor ouden van dagen, als bedoeld in den aanhef van Raadsstuk No. 190, behooren te wor den gesticht; van meening dat tegen de inrichting en indeeling van het ter inzage gelegde plan vele bezwaren zyn in te brengen en voor den zelfden prijs beter aan het doel beantwoordende woningen te bouwen SiJrr, Besluit: 1. Ten behoeve van den bouw van 35 woningen, bestemd voor ouden van dagen, op gronden der Gemeente, ge legen aan de Zomerkade, de Hofdijk straat en de Kinkerstraat, ter beschik king van Burgemeester en Wethouders te stellen een bedrag, groot hoogstens 102.000.—; Opdracht te geven aan een particulier Architect tot (onder nadere goedkeu ring van den Raad) ontwerpen en aan- bfötïffëS"" va^'deze ^-öningen. II. Eéne jaarlijksche enz. De heer Van S a n te. dit voorstel toe lichtende. zegt dat hij geen bezwaren heeft tegen den bouw van woningen voor ouden van dagen, maar wel tegen het plan zooals dit bü den raad is ingediend. De groote kamer is goed op den ingang na, op die kamer volgt een kleine keu ken en aan een slaapkamer, waarvan het raam slechts 60 d.M.3 lucht licht doorlaat, hetgeen in strijd is niet de bepalingen der Bouwverordening en dat hoewel in een slaapkamer ruime toe voer van licht en lucht noodig is. In het midden is de W.C. zonder licht en lucht. Tot den zolder krijgt men toegang door een trap. die men eerst moet laten zak ken en die niet van een leuning is voor zien. Het is als het ware een korendra- gerstrap. Het maakt den indruk dat meer is gedacht aan een uiterlijk schoon dan aan een huis dat in de eerste plaats is een gebruiksvoorwerp. Om die redenen zou spr. een opdracht willen geven aan een particulier architect, die op het ge bied van woningbouw zijn sporen heeft verdiend. Voor ouden van dagen is. ein digt spr., een betere woning noodig. De heer Peper vindt dat met dit voorstel niet de oplossing van het vraagstuk van de woningen voor ouden van dagen is gevonden. Diege nen die nog een kiemen handel drij ven kunnen niet in deze woningen ko men wonen. De heer Reinalda verklaart, dat hij erkentelijk is dat de woningbouw voor ouden van dagen van den raad geen bestrijding op zichzelf onder vond. Er is geen behoefte aan wonin gen voor hen die f 4.50 a f 6 hyur kunnen betalen, maar voor hen die met een minimum inkomen moeten rondkomen van f 11, f 12 of f 13 en die niet meer dan een huur van f 2.50 per week kunnen betalen. De heer Slingenberg is van meening dat. nu eenmaal Bouw en Woningtoezicht het plan heeft gemaakt het zou zy'n een klap in het gezicht geven aan Bouw en Woningtoezicht nu de opdracht aan een particulier archi tect te geven. Spr. heeft echter een financieel bezwaar. Het voorstel geldt een betrekkelijk geringe tegemoetko ming in den woningnood en daarvoor is dit offer te gToot. Berekend is dat alles te zamen de kostende prijs der woningen maakt dat de huur moet zijn f 5.55, om de kosten te kunnen dekken. De grond die anders f 16 moet kosten zal wor den gegeven voor f 10 en de huur van den grond zal zijn 5% hetgeen ook minder dan gewoonlijk is. Indien nu de huur der woningen is f 2.50 dan moet er per woning op worden toege legd per week f 3. dat is voor het totaal getal woningen per jaar f 5551. Daarmede kunnen dan slechts enkelen worden geholpen aan een woning Voor dat kleine getal vindt spr. het offer te groot. Indien er een voorstel mocht komen om te trachten een goedkooperc oplossing te vinden zal spr. daarmede gaan. Aan dit voorstel kan hij zijn stem niet geven. De heer Peper dient een amende ment in om de huur van f 2.50 ge middeld te doen zijn en de jaarlijksche bijdrage uit de gemeente kas niet te binden aan het woord „hoogstens". Dit amendement wordt niet onder steund, en kan dus niet in behandeling komen. De heer Reinalda zet uiteen dat als het voorstel Van Santé mocht wor den aangenomen dat be teekent een ver traging in den bouw en dat om rede nen staande bulten de zaak zelve. De gemeente heeft zegt. spr. een verplich ting te vereffenen tegenover de ouden van dagen die door de maatschappe lijke omstandigheden niet een normale woning met een normale huur kunnen bewonen. Het mag de gemeente offers kosten. De heer Wolzak dient mede na mens de heeren Roodenburg en Mizé rus een voorstel in om B. en W. uit te noodigen hun voorstel terug tc nemen en een ander van dezelfde strekking in te dienen, maar waaraan minder fi- nancieele verplichtingen voor de ge meente zijn verbonden. De heer Van Liemt is een voor stander van het particulier initiatief. Het voorstel van den heer Van Santé is hem daarom wel sympathiek. Echter het is niet juist na de geschiedenis van de zaal:, nadat zij in verschillende commissie is geweest nu in den raad te komen met een voorstel om alles naar B. en W. terug te zenden en een par ticulier architect een opdracht te geven een plan te maken. Dat is geen manier van zaken doen. Op die wijze zou men wel iedere week een raadszitting kun nen gaan houden. Had spr. er aan ge dacht dan had hij het idee van den heer Van Santé in de commissie ter sprake gebracht. Thans kan hij niet mede gaan met het voorstel van den heer Van Santc. Ten slotte komt het voorstel van den heer Wolzak in stemming. Met 22 stemmen tegen en 6 voor verworpen. Vóór stemden de leden Wolzak, Joh. Visser. Slingenberg, Roodenburg, Mizé rus en Kuenen. Het voorstel van den heer Van Santé wordt verworpen met 7 stemmen voor. Vóór stemden de leden Wolzak, Klein Schiphorst. Kingma. mej. Berdenis van Berlekom, Van Santé, Mizérus en Kue nen. Na de stemming zegt de heer King- m a zich te hebben vergist. Het voorstel van B en W. wordt daar na z.h.s. goedgekeurd. Voorbereidende school. PUNT 11. Voorstel van B. en W. om te be sluiten over te gaan tot stichting van een school voor voorbereidend lager onderwijs bestemd voor ten hoogste 240 leerlingen in het Noordelijk deel der gemeente. Mevrouw Maarschal 1—K o m i n drukt den wensch uit dat er spoed ach ter zal worden gezet dat deze school er spoedig komt. De heer Peper dient een voorstel om in 2 van het voorstel van B. en W-, achter B. en W. uJtf te noodigen de plannen voor de stichting te doen ontwerpen te lezen „en zóó tijdig ter goedkeuring aan den Raad voor te leggen, dat uiterlijk 1 Sept.. 1928 het ge bouw in gebruik zal kunnen genomen worden en de lessen zullen kunnen aanvangen. r4* De heer Bruch antwoordt dat B. en W. gaarne met deze zaak spoed be trachten. Ze zijn daarom bereid het amendement van den heer Peper over te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. PUNT 12. Voorstel van B. en W. in zake aan schaffing van gymnastiekwerktuigen voor de bijzondere school in de Lin- schotenstraat. Goedgekeurd Het is zes uur geworden toen aan de orde zou komen de Gemeentelijke hum-verordening. PUNT 15. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eencr verordening tegen on redelijke opdrijving van huurprijzen. De heer J o o s t e n vraagt het woord over de orde. Spr. zegt dat als dit voor-, stel wordt behandeld er wellicht uren mede heen zullen gaan. Gaarne echter zag spr. dat aan zijn interpellatie aan gaande het verbod der voorstelling van ..De Moeder" ook de noodige aandacht kon worden gewijd. Hoe zal dat kun nen? De Voorzitter zegt dat hij in de avondzitting wel niet tegenwoordig zal kunnen zijn. Spr heeft koorts. Besloten wordt het agendapunt en de interpellatie met een paar andere agendapunten aan te houden tot de vol gende zitting die zal plaats hebben Maandag aanstaande te 1.30 uur en thans over te gaan tot: PUNT 26. Benoemingen. Benoemd worden: aan de Hoogere Burgerschool A met 5-jarigen cursus tot tijdelijk 1 eeraar in de plant- en dierkunde de heer j. W. Wichers. tot tijdelijk leerares in de Spaansche taal mevr. J L. van Sluys —Barbiers, tot tijdelijk Ieeraar in het schoonschrijven en machineschrijven de heer H. Zanen en tot tijdelijk Ieer aar in de Maleische taal de heer W. L. Pilaar: aan de Middelbare school voor meis jes met 5-Jarigen cursus tot tijdelijk leerares in de gezondheidsleer mevr. C. C. MaschhauptVis. tot tijdelijk leerares in de plant en dierkunde mej. Dr. J. A. M. ten Broeke en tot defini tief leerares in de nuttige en fraaie handwerken mej. M. E. van der Boon. tot Armenopzichter met den rang van Hoofdinspecteur bij het Burgerlijk Armbestuur dc heer J. van den Berg adjunct commies bij het Burgerlijk Armbestuur alhier en waarnemend ar- men-opzichter met 20 stemmen tegen 8 op den heer G. D. Hagebout. armen verzorger ln de voormalige gemeente Schoten. De vergadering wordt daarna geslo ten- STADSNIEUWS. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN 60 Cents per regel. CHRISTELIJK I.ÏCEUM Bevorderd naar klasse 6 gymnasium: J. N. Bouman. A. F. van Hall. E. Jan sen. Sophia M. G. Knake. L. W. Korvi- nus, J. A. G. Zomer. Bevorderd naar klasse 5 gymnasium: Annie W. van Hartskamp. A. Hoekema. A. Sophia C. Honig. G. J. Puister. C. C. van Valkenburg, Cornelia A. M. Ver- duyn. Agatha de Wilde, O. van Wyk. Bevorderd naar klasse 4 gymnasium: Klasin3 A. Boekhout, Frederika W. van den Bosch. S. A. Dcevcndans. J. H. van Ginkel, J. D. Koers. Helena A. Krouwel. D. Kuiper. J. C. A. van Lyn- den. A. Elisabeth D. Norel, Maria W. van Riessen. H. de Wit Bevorderd naar klasse 3 gymnasium: WilhelmIna F. van den Bosch. Johan na, Frumau, W. Tensen. Maria van der Toorren. J. H. van Wijk. Bevorderd naar klasse 5 H. B. S. wisk. afd.: S. Óelgraver. E. Cassée. Aleida H. J. Daam van Tubergen, J. L Dinkla. A. Honig. J. van de Kerk. C. P. Koene, J. H. Krieiemeyen A. Rousz de Rathany, A. C. van Wleringen, Sara j. van Wijk. Bevorderd naar klasse 5 H. B. S. econ. lltt. afd.: Adriar.a W. Hulshof f Pol. M. P. Ko ning, Hermina M. J. Lieneman, G. A. van der Veen. Bevorderd naar klasse 4 H. B. S. wisk. afd.: C. Blom. A. L. G. van Doorn. P. C. van Dijk. J. C. Fockens. Cf. Cornelia Frumau. Johanna P. J. Hutte. J- M. J. Sandee, E. Schmid, J. W. Smits, P. Ver hoog. Bevorderd naar klasse 4 H. B. S. econ. afd.: Alida H. Boekhout. P. C. Kuiper. Bevorderd naar klasse 3 H. B. S.: T. C. M. Belgraver. J. Bocse. C. D. Boogaard. J. M. van Brummclen. F. E. L. van Bylanöi. W. F. Coté, J. van Doorn. D. van Duin. P. J. van der Gies- sen. P. Hogeland, Stéphanie C. Hoyer, Petronella J. Koning, Catharina J. J. Lagard, Eva Lameris, B. W. Linde boom, Wilh^lmina G. Lovink. Elisabeth Maschhaupt, G. H. Meyer, J. Meyerink, Y. E. H. Norel, Catharina H- Poolman. K. G. B. Severs, A. W. Schaafsma. J. Spruit, H. E. van der Steur, J. A. Ver sluis. J. Vreugdenhil, G. J. Wassenaar, H. W. Wierda. Bevorderd naar klasse 2: T. Biemond, J. A. Cassée, P. A. Crom- melin. J. van Duin, Avina Eskes, Dirk Eskes. Gezina, J. Fockens. J. W H. Halsema. Geertrulda C. van der Ham. H. Hasper, J. L. Hemmes, W. J. H. Hes- seling. A. C. W. J. Hoyer. Greta Hultzer. Cornelia Koelewijn, A. Lekkcrkerker. J. Leniger, A. van Leeuwen, J. Neef, C. Ouwehand, Huigtje Polderman. Baudina, A. M. Post ma. M. A. Rees. Cornelia H. Robbers. Cornelia E. C. Smits. A. Ver- kuyl, F. W. J. Vermeer. J. Dorothea Westerdyk, J. Witkamp, D. Zwitser. KANTONGERECHT. G. v. d. IC. overtreding der Vleesch- keuringswet 2 maal f2 subs. 1 d. h. voor iedere boete. C. J. he» als bestuurder van een voertuig in het belang van de veiligheid van het verkeer op plaatsen, waar markt wordt gehouden, niet vol doen aan do bevelen van de politie om- trènPde pTaaTsmg""van zyn voertuig f4 subs. 1 d. h. J. v. d- M. het sfivpnds met onverlicht rijwiel rijden f2 subs. 1 d- h P. S. idem f 1 subs. 1 d. h. P. D. het te Wijk aan Zee en Duin als bestuurder van een motorrijtuig daarmede op de wegen binnen de bebouwde kom der ge meente rijden met eene grootcre snel heid dan 20 KM. per uur f4 subs. 1 d. h. J. N. het te Zandvoort op straat een motorrijtuig doen verblijven zonder voortdurend toezicht van een daartoe bekwaam persoon f2 subs. 1 d. h. H. van B. het als ondernemer van een openbaar middel tot vervoer van personen, den dienst uitoefenen met een rijtuig ten aanzien waarvan geene goedkeuring van kracht is. met het oooog op de vei ligheid der reizigers verleend door of vanwege het gemeentebestuur der plaats, waar het hoofdkantoor der onderne ming is gevestigd f3 subs. 1 d. h. C. C. v. O. overtreding der wet op de open bare middclccn van vervoer f 1 subs. 1 d. h. W. v. d. P. idem f3 subs. 1 d. h. J. P. v. d. G. het in staat van dronken schap verkeerende rijden als bestuurder van een vierwielig motorrijtuig f40 subs. 10 d. h. F. H. overtreding van art. 436 Wetboek van Strafrecht f300 subs. 20 d. h. Th. J. v. O. overtreding der ver ordening op de winkelsluiting f3 subs. 1 d. h. 1. J D. 2. W. J. K. 3. C. V. V. ieder 10 geldboeten van f0.50 subs. 1 d. h. v. i. boete. S. de V. 12 geldboeten a f 0.50 subs. 1 d- h. v. 1. boete, telkens terzake overtreding der Invaliditeits wet A. V. overtreding der Loterijwet f 10 subs. 4 d. h. H. O. overtreding der Motor- er RUwielwet f8 subs. 1 d. h G. B. overtredihg van het Alg. Regl. Dienst spoorkegen f20 subs. 5 d. h. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Lewis, H. van Alphenstr. 8. boord; v. Soest, Oosten de Bruinstraat 77. beursje met inhoud: Sabelis, Oranjeboomstr. 65, badmutsen; v. d. Poorte, Gen. Cronjéstr. 69, be- hangselrand: v. Breukelen. Ged. Oude Gracht 97 rood. bril; De Weers. Haas straat 8. badpak; Prent, Westcrboo- gaardstraat 5. collier: v. d. Kimel, Talmastraat 29. duimstok; Kennel Fau na. gebracht door Hoonhout, zwart bruine hond: gebracht door Blom. hond: gebracht door Hoorn, kat; Pientjes. Plataanstr. 38, hond; Mevr. Romijn. Nassaupleln 8, grijze kat; Gel dorp, Lindenstraat 3. messen en kwast; De Zaayer, K. Zijlstraat 11, manden; Vroom en Dreesmann, Gr. Houtstraat, parapluie; Postkantoor Ged. Oude Gracht, parapluie: Gasthuis, Gasthuis- vest, parapluie; Hoofdbureau van po litie Smedestraat, hondenpenning; Haak o. d. Kales, Sophiastr. 11 rood. pakje met inhoud; MarUnen. Spaarnhoven- straat 25. pakje schermesjcs; Henser.. Parkweg 9 (Blocmendaal), portemon- nale met inhoud; Schreiers, .Padang- straat 10, pakje kleeding; Donselaar, De KeUstraat 10 rood. rijwielbelastlng- merk; Hoodzuster St. Elizabcthsgast- huis. rijwiel; B. Heerooms Oranje Nas- saulaan 143 (Overveen). sleutel; Burg graaf. Brouwersstraat 78, sleutel; Sie- val, Preangerstr. 32, taschjo met in houd; L. de Vries, Zonnelaan 51, vul penhouder: Coblens, Klarcnbeekstraat S6 w-, zwempakje met doek. EXCURSIE. Door de commissie van maatschap pelijk werk uit den Algem. Ned. Typ. Bond is Zondag 17 Juli een excursie georganiseerd voor de leden, naar Wes- terveld, tot bezichtiging van het nieuwe Col om barium van het Crematorium. VAN EEN LADDER GEVALLEN Woensdagmorgen kwart over vijf stond Th. G. V.. controleur der open bare verlichting, op een ladder, die ge plaatst was tegen een lantaarn onder het viaduct aan den Kruisweg. Plotse ling draaide de ladder door onbekende oorzaak, ward oor de man viel en op het IJzeren hek aldaar terecht kwam. Na ln het politieposthuls aan het Stationsplein door leden van den Onge- vallend lenst voorlopig verbonden te zUn. werd hij per ziekenauto van den heer Mathot naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. Hier werd een lichte hersenschldding geconstateerd. PERSONALIA. Onze stadgenoot, de heer W. F. Krocse slaagde voor de L. L. T. E. H. earn en Engelsche en Fransche Handels correspondentie. ITALIè EN HET KUNSTTOURNOOÏ. In overleg met het Italiaansch Olympisch Comité en den bekenden kunstenaar Michele Benedettl, heeft de oud-consul-generaal van Nederland, Mr. T. Fokker te Rome stappen ge- daan bij de vooraanstaande kunst-orga nisaties in Italië, teneinde een belang wekkende Italiaansche inzending voor het Olympisch Kunsttournooi te be vorderen. RADIO-PROGRAMMA. VRIJDAG 15 JULI HILVERSUM. 1060 M. 12.00 Politicber. 12 352.00 Lunchmuzick door het A.N R.O.'trio o. 1. v. Dick Grocncveld, viool, A. v. Leeuwen, cello 1'. Jochcmsc, pin no. 3.15 Pianoooncext door den heer Henri Gcraedts. 5.457.00 Vooravondconcert door hot A. N. R. O «orkest. 7.007.45 V. P. R. O.ruttzeiwling. 7.45 PoDticbcr. 8 10 Lezing door den heer V. J. P. dee Blocq van Kuffelcr. hooPdingem. van «jen Kvks-waterslaat ovc-r^ j jDe u ad èïz cc w 'e rlcer 855 ca. Aansluiting van het Kuc» naus »n Scheven in »cn, Syphon ©cor* eert door he: R<sid en tic -orkest o. L v. Prof. G. Schncevoigt. 10.15 Pcrsbcr. 10.30 Uitzending van dc N. O. V. Dans* en soupcnmuzick in het Casino tc Noord-wijk door The Berkeley's en het Rocmecnsche Orkest Cornelius Codolban. DAVENTRY. 1600 M 1120 Het Da ventry A-war tot cn so» listen (alt, tenor, piano) 12.50 Orgelbespeling. 1.05 Toespraak van Rev. Dr. Parkes Cadman van Brooklyn N'. Y. 1.35 Versla}» van het open golf» kampioenschap. St. Andrews. 1 502 20 Orkestconcert. 3.15 Voorlezing: An inland voyage. 3.20 Lezing: An M. P.'s day in the house. 3.50 Lezing: Let's go round the world. 4.10 Volksdansen en volksmuziek. Lozing cn gang. 5.10 Duetten. 5.20 Lezing: A Garden dhat. 5.35 Kindcruurtjc. 6.20 Orhcstcor.cert. 6.50 Tijds.. weerber., nteuwa. 7.05 Orkcsfconccrt. 7.29 Causerie. 735 Liederen van Brahms door D. Smith. 7 45 Lozing: Carriers of d-isCasev flies and .mosquitoes. 8.05 Daventrv«kwartet. 8.15 Verslag. Open GolFkampioen» schappen. St. Andrews. 8 30 „De Klokken van Corneville", opcra«comique in 3 .acton v. R. Plan/ quet-te. Koor, orkest cn solisten. 9.20 Wecrhcr-, nieuws. 9.40 .jDc klokikcn van Oorneville (vervolg). 10.40 Lczêng: Arc 4oo many books written and published. 1055—11.20 Rokoko, zang en orkest 11-201220 Dansmuziek. PARTIS ..RADIO/PARIS" 1750 M. 1050—11 20 Concert. 12.50—2.10 Orkest con cat. 5 05555 Sofisten concert (piano, wool, sopraan, declamaties. LANGENBERG. 46!) M. 1.25—250: Orkestconcert. 5.50—62)0: Concert door de kapel van het 3c Batt. 13e Inf. Reg. 9.20: Josef Keim vertelt geschiedenis sen u. d. geheele wereld. Wcrag orkest. Daarna tot 12.20: dansmuziek. Lutter- kapel. KÖNTGSWUSTERHAU8EN. 1250 M. en BERLIJN 181 en 566 M. 3 55—6.06: Lezingen en lessen. 8.50: Groot orkestconcert. 10.50—1150: Volksdansen en -liederen. Orkest, koor en solisten. vnn?q *04.7 M 4.35: Orkestconcert. 6.20 Populair orkest-concert. 7.20: Orkestconcert. 8.20: ..Gee", plat-Dultaeh tooneelspel in 4 acten van Erich Schlff. Daarna tot 11.10 dansmuziek in Bremen. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20: Trioconcert. 8.20: Orgel- cn orkestmuziek. 95010.20: Vlaaqjsche literatuur.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7