OPROER IN WEENEN 45e Jaargang No. 13517 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 16 Juli 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.27H, met geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem III ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels fl.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BIJ en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H- Franco per post door Nederland I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstnivers-advertentiCn van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 3.87H- Afzonderlijke nummers 10.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haa/lem en Omstreken f0.57M; franco per post f 0.65 per plaatsing, elke regel meer 15 Cents it contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 93, Pont-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 Directeuren J. c. peereboom on P. w. peereboom Bijkantoor voor Santpoort, Volsen. Velsen-Noord, IJmulden, IJmulden-Oost, •n Administratie 10724 en 14825. Hoofdredactour: robert peereboom Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerk weg 2, Velsen, Telefoon 621 Om vrijgesproken fascisten DE RAZENDE MENIGTE BESTORMT GEBOUWEN. T PALEIS VAN JUSTITIE IN VLAMMEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN EERSTE BLAD AGENDA. ZATERDAG 16 JULI. Gemeentelijke Concertzaal Groot Ker- inesse d'Eté van „Door Inspanning Uit spanning', 8.30 uur. Kennemer Lyceum: Indische ten toonstelling van 7.30 tot 10 uur. Café Restaurant de Kroon, Groote Markt: Avondconcert. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan sing. Tivoli, Tcmpeliersstraat: Dancing. Café „Dreef zicht": Concert, Trio Stoffer. Overveen: Firma J. A. Boskamp: Tentoonstelling van sierwerk van Mevr. W. F. Brongersma Klinkhamer en kunstdrijfwerk van F. D. Duijs, van 10—6 uur. Bloemendaal, Rusthoek: Dansen van 8 tot 11 uur. ZONDAG 17 JULI Schouwburg Jansweg: Opvoering der revue ,,'k Heb jou noodig", 8.15 uur. Gemeentelijke Zweminrichting Hout vaart: Groot Internationaal Zwemfeest, begin 1.30 uur. Theater „De Kroon", Groote Markt, Bioscoopvoorstelling van 2 uur nam. af. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 uur nam. af. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling van 2 uur nam. af Scala-Theater, Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 uur nam. af. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt. Dan cing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dancing. Overveen: Firma J. A. Boskamp: Tentoonstelling van sierwerk van Mevr. W. F. Brongersma Klinkhamer en kunstdryfwerk van F. D. Duijs, van 10—6 uur. Bloemendaal, Rusthoek: Dansen van 8 tot 11 uur. MAANDAG 18 JULI Gemeenteraad Statenzaal (Prinsen hof) 1.30 uur. Schouwburg Jansweg: 'Opvoering der revue ,,'k Heb jou noodig". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. PORTRETTEN VAN STADGENOOTEN. ONZE PHOTOGRAAF EN ZIJN CAMERA. ALBERT HEIJN Bij gelegenheid van het jubileum van de firma Albert Heijn te Zaandam heb ben wij onlangs een artikeltje geschre ven over het ontstaan en de ontwikke ling van deze onderneming, die in be trekkelijk korten tijd gegroeid is tot een handelszaak van grooten omvang Wij geven hierbij het portret van den stichter en oudsten firmant, die te Heemstede woont in het groote huis aan den Heerenweg even voorbij den Hout, tegenover het groote grasveld. Onze photograaf kiekte den h«er Heijn in blijkbaar opgewekte stemming. Of schoon het aanvankelijk heette dat hij na de grenswijziging uit Nieuw-Haarlem vertrekken zou, is hij later, naar wij met genoegen vernemen, van meening veran derd: hij is nog in het kapitale huis ge vestigd. De heer Heijn is geboren in 1866 en flus 61 jaar oud. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Onder dezen zelfden titel hebben wij in ons nummer van Woensdag 13 dezer scherpe critiek uitgeoefend op de Stads- Editie van de Oprechte Haarlemsche Courant.. Dit blad had getracht om het publiek wijs te maken dat het met de Nieuwe Haarlemsche Courant drievier den van het krantenlezend publiek be reikt. Wij schreven: „Dit is een grove on waarheid. Haarlem's Dagblad heeft meer dan achttienduizend betalende abonnés: het hoogste aantal van de Haarlemsche dagbladen. Wij zijn on middellijk bereid om dit door verkla ringen van twee bekende accountants te bevestigen. Laat de Stads-Editie het zelfde dan eens doen. Onze meening is dat de Stads-Editie het laagste aantal betalende abonnés heeft van de drie Haarlemsche plaatselijke bladen. Min der dan de helft van ons aantal en aanmerkelijk minder dan het totaal van de Nieuwe Haarlemsche Courant". In haar nummer van Vrijdag 15 Juli poogt de Stads-Editie van de Oprechte Haarlemsche Courant dit te beantwoor den, door te begeren dat wij ons boos zouden maken over een andere kwestie een aanval die het bewuste blad op den seretaris van de JXamer van Koop handel heeft gedaan. Onze lezers weten dat dit onwaar is; wij hebben omtrent dié kwestie dadelijk gezegd: „Dit is een zaak tusschen de Stads-Editie en den heer Mollerus, die ons verder niet aangaat." Op ons stukje „Oneerlijke concurren tie" antwoordt de Stads-Editie niet anders dan door te beweren dat onze hoofdredacteur: ,*,in zijn boosheid zoo ver is gegaan dat hij Haarlem's Dag blad een reusachtig aantal abonnés toedenkt, terwijl de andere bladen hier ter stede eigenlijk heelemaal geen abonnés hebben." Dit is geen antwoord. Wij herhalen: Ten eerste: Dat Haarlem's Dag blad meer dan achttienduizend beta lende abonnés heeft, hetgeen wij on middellijk bereid zijn door verklaringen van twee bekende accountants te doen bevestigen. Laat de Stads-Editie dan voor zich eens hetzelfde doen. Wij ne men acte van het feit dat zij „meer dan 18000" beschouwt als een reusachtig aantal. Het is in ierdaad zeer hoog. Ten tweede: Naar onze meening heeft de Stads-Editie (om nog wat precieser te zijn: heeft de Oprechte lïaarlemsche Courant met haar drie edities tezamen: Stads-, Kennemer- en Haarlemmermeer) het laagste aantal betalende abonnés van de drie Haar lemsche plaatselijke bladen. Minder dan de helft van ons aantal en aanmerke lijk minder, dan het totaal van de Nieu we Haarlemséhe Courant. Wij constategeren dat de Stads-Edi tie hierop het antwoord schuldig blijft. DE H. O. V. Er ontbreken nog een twee h driedui zend gulden aan het bedrag van f 6750, dat de H.O.V. door particulieren steun bijeen moet brengen om gelijke hulp van de gemeente te kunnen ontvangen en te blijven voortbestaan. Wij wekken er nogmaals toe op om deze zaak te steunen. Wij doen ook een beroep op de velen die er slechts een kleine gift aan zouden kunnen spendeeren. Laten zij die gift toezenden aan het H. O. V.-bestuur, aan ons blad of aan an deren die deze zaak steunen. Het is van veel belang. Niet alleen door het geld, maar ook omdat een groot aantal giften bewijst dat zeer velen warme belangstelling koesteren voor het voort bestaan van een korps, dat een zeer hoog peil van muzikaliteit heeft weten te bereiken. Het bestuur werkt hard om een goed resultaat met deze actie te bereiken. Het bijeenbrengen van die f 6750 is een noodzakelijke voorwaarde. Het is geen extravagante som, en wij vertrouwen dat Haarlem niet tekort zal schieten nu een dergelijke som wordt gevraagd voor een kunstinstelling, welker beteekenis al gemeen erkend is en die juist in de laatste jaren aan tienduizenden hoog muzikaal genot heeft bezorgd. STOOMBOOT VERGAAN. STOKER VERDRONKEN. Blijkens een bericht in de Dusseldor- fer Nachrichten is in den nacht van 14 op 15 dezer kort na twee uur de Neder- landsche stoomboot Mira. die ^abij het veer van Himmelgeist (by Düsseldorp) voor anker was gegaan, plotseling, zon der bekende oorzaak, gezonken. Van de bemanning konden zich drie menschen redden. Het lyk van den stoker is nog niet te voorschijn gebracht. PERSONALIA Voor het eindexamen Middelbare Technische School „Amsterdam" te Am sterdam slaagden onze stadgenooten de heeren S. van Hemert en H. Dumont, afdeeling Werktuigbouwkunde. Geslaagd voor het diploma Suiker techniek der Midd. Techn. School „Amsterdam" de heeren H. SaeUs en M. van Lissa, uit Haarlem. Bondskanselier Scipel wiens aftreden geëischwerd. Doordat 3 beklaagden vrijgesproken zyn. in het Schattendorfproces (de drie fascisten, die indertyd in het Burgen- land op socialisten hadden geschoten) was het reeds Donderdag tot ongere geldheden gekomen in Weenen, seint de United Press. Vrydagochtend begonnen deze onge regeldheden opnieuw én om 10 uur namen zy een buitengewoon i ernstig karakter aan. Een menigte duizenden koppen sterk trok tierend door de straten, en zoowel voor het Paleis van Justitie als voor het Parlement kwam het tot opgewonden demonstraties. De politie was zoo goed als machteloos. De socialistische be- toogers maakten zich gereed het paleis van Justitie te bestormen cn rieper voortdurend „Nieder!" tegen de regee ring. Tegen half 11 viel uit het politie posthuis in de Bartelsteirfgasse een schot waarop de woedende menigte het posthuis bestormde, een agent sa bel en revolver ontnam, hem de klee- ren van 't lyf rukte en hem de straat opsleurde om hem aan een lantaarn paal op te hangen. Pas op het laatste oogenblik .elukte het den ongelukkige te redden. Een razende menschenmenigte stroomde daarop onder wild wraakge roep voor het Paleis van Justitie byeen, en de politie was tenslotte gedwongen vuur te geven. ..Ondanks ..het feit, dat zy kort op elkaar 20 salvo's af vuur de,week de menigte niet, maar. .stortte zich op de genten, die ontwapend en mishandeld werden. In de omgeving van het paleis van Justitie zyn jarricades opgericht. Wanorde en wanhoop. De banken hebben in den loop van den voormiddag haar kantoren geslo ten. Ook de meeste fabrieken liggen stil. De demonstreerende menigte wordt voortdurend versterkt door de arbei dersmassa's die de fabrieken verlaten en de stad binnenstroomen. Om 2 uur werd gemeld, dat het Paleis van Justitie door de menigte bestormd is en in brand staat. De redactiebureaux van de Groot- Duitsche „Wiener Neuesten Nachrich ten", en van het officieel orgaan van de Christelyk-Sociale party, de Reichs- post", zyn door de menigte verwoest. In de gebouwen is veel schade aange richt en zyn tal van documenten ver nietigd. By het Paleis van Justitie houdt de menigte de brandweer tegen. De Brandweer tegengehouden. Nader werd gemeld: Nadat de menigte het Paleis van Justitie was binnengedrongen wierp zij alle docu menten en acten, die daar gevonden werden, ap een hoop en stak ze in brand. Men trok daarop het gebouw uit en belette de brandweer het vuur te blusschen. Het Palcis staat thans aan aan alle vier kanten in brand. Ook de brandweer, die uit de verder afgelegen kazernes naar het Paleis van Justitie trok werd overal tegen gehou den. na:j het heet door communisten, ondanks het feit, dat de burgemees ter van Weenen en eenige socialistische afgevaardigden, die op een van dc brandwagens meereden, het volk toe spraken. Veel dooden. Omstreeks half drie rukten militairen met gevelde bajonet en machinegewe ren tegen de menigte by het Palels van Justitie op. Tezelfdertyd vuurde dc politie by het Raadhuis een karabyn- salvo af. De straat by het Raadhuis ligt vol dooden cn gewonden. Hun aan tal is echter nog niet bekend. NADERE BIJZONDERHEDEN. In een groot aantal fabrieken, schryft de Telegraaf, werd he den het werk neergelegd, waarna de ar beiders groote aemonstratieoptochten vormden en naar den Ring trokken De arbeiders der electriciteitswerken scha kelden van acht tot negen uur den stroom uit, zoodat de trams midden op straat bleven stilstaan. De eerste botsingen vonden voor dc hoogeschool plaats, welker bordes door de menigte werd bestormd. De pedels slaagden er echter bytyds in de yzeren deur te sluiten, waarna de ruiten werden ingegooid. Aan een aantal politieagen ten werd de sabel ontrukt en de uni form van het lichaam gescheurd. Nadat de politie versterking had gekregen, slaagde zy er echter in de demonstran ten achteruit te dringen. Ook voor het ministerie van Justitie en het parle mentsgebouw geraakten de politiebeamb ten in ernstig gevaar; zy moesten door bereden collega's worden bevrijd. Tus schen laatstgenoemden en de demon stranten ontspon zich een hevige klop- party, waarby drie personen werden ge wond. De arbeiders poogden vergeefs het par lementsgebouw binnen te dringen. Zy werden door de politie in de richting van het paleis van Justitie teruggedrongen, waar de eerste schoten vielen, klaarbiy- keiyk uit de rijen der demonstranten. Daarop trokken ook de politiebeambten de revolvers en vuurden twintig schoten af. Onder de "menigte ontstond daardoor een wilde paniek, waarby talryke vrou wen in onmacht vielen en veertig per sonen kwetsuren opliepen. Algemeene staking. Omstreeks het middaguur staakten de arbeiders en employés in vrywel alle ondernemingen; de beweging neemt het karakter van een algemeene staking aan. Tegen den middag drongen de demon stranten het gebouw van het Groot- Duitsche orgaan, de „Wiener Neueste ifachrichten". binnen, zy sleepten het voorhanden zynde materiaal de straat op en staken het daar in brand. Ook slaagden zy er in. door een der ramen het paleis van Justitie binren te dringen, e zich in het gebouw bevindende wacht dolf het onderspit, waarna de demon stranten den beambten de uniformen uittrokken en er triomfanteiyk mee uit het raam zwaaiden. ..Inderdaad bereikt ons het bericht dat de algemeene staking is geprocla meerd. Telefoon-, telegraaf- cn postbe ambten doen er aan mee. De Oosten- ryksche S. D. A. P. heeft besloten een deputatie naar Bondskanselier Seipl te sturen met het yerzoek af te treden. ..Om halfeen werd gemeld, dat de de monstranten achter het paleis van Ju stitie en op den Schmelingplatz vracht auto's en groote particuliere auto's ver zamelden en zich daarachter verschans ten. De menigte achter deze barricades werd op zeven- a achtduizend man ge schat. Politie was nergens meer te bekennen, nadat eenïge agenten deeriyk waren mishandeld. Even over halfeen drong een sterke troep het paleis van justitie binnen. De dossiers werden de straat op geworpen, terwyl in het gebouw zelf brand werd gesticht. Dikke rook- en vuurzuilen sloe gen uit de vensters, terwyi zich op het plein woeste scènes afspeelden. Voortdurend kwamen afdcelingen van den republikeinschen „Schutzbund" aan, die er in slaagden de menigte achteruit te dringen en de brandweer in staat stel len het blusschingswerk ter hand te ne men. Ook van het Oostenrijksche Bonds- leger verschenen sterke afdeelingen ter plaatse. De manschappen drongen het gebouw binnen, waar tachtig politiebe ambten in levensgevaar verkeerden, zy waren in een vertrek gevlucht waar de demonstranten hen niet uit wilden la ten. zoodat zy reeds door de vlammen werden bedreigd. Ondanks het woedende getier der menigte werden zy door de militairen bevrijd en in veiligheid ge bracht. Ook het gebouw der chrtsteiyk-sociale ..Reichpost" werd door de demonstranten bestormd en in brand gestoken. Tegen twee uur hadden militairen en politie voor het paleis van justitie de overhand gekregen; de demonstranten trokken zich toen successleveiyk van het plein voor het gebouw terug. Tegen drie uur hielden de Weensche ..Oberbürgermeister" Seitz en de leider van den Nationalen Raad. Deutsch. toe. spraken tot de menigte. Dringend ver zochten zy den demonstranten uiteen te gaan. ten einde aan het bloedvergieten een einde te maken. Niemand luisterde echter naar hen en opnieuw hadden ern stige botsingen plaats tuschen de be- toogers en de met karybynen uitgeruste 1 politiebeambten. Tegen vier uur begon de politie met het schoonvegen der eerste dwarsstra ten die van den Ring naar het zeven de Weensche district leiden. Met salvo- vuur werden één voor één de van barri caden voorziene zijstraten gezuiverd en de met revolverschoten antwoordende verdedigers successievelijk teruggedron gen. Inmiddels had zich de woede der menigte tegen den republikeinschen „Schutzbund" gekeerd, welks leden zy met revolvers te lyf ging. ten gevolge waarvan een bloedig gevecht ontstond. Alle auto's werden aangehouden en naar het paleis van Justitie gebracht, ten einde voor het vervoer van gewon den te dienen. Op verschillende punten werden ook vreemdelingen bedreigd, doch zoodra zy als zoodanig werden her kend, liet men hen verder met rust. 40 dooden 200 gewonden. Tegen halfzes nam de stryd even in hevigheid af. doch daarna ontvlamde hij opnieuw, thans by het universiteits gebouw. zoodat de politie wederom van de karabynen gebruik moest maken. Om halfzeven verklaarde de chef der vry willige reddingmaatschappy, dat vol gens de tot op dat oogenblik binnenge komen berichten het aantal slachtof fers 40 dooden en omstreeks 200 ge wonden bedroeg. Naar het hoofdcommis sariaat van politie meldt, zyn de helft der slachtoffers polittebeamtbten. Intusschen brandde het paleis van Justitie geheel af. Om halfzes was de groote koepel reeds uitgebrand. Ondanks het groote aantal aanwezige spuiten vermocht de brandweer tegen de vuurzee die door de geweldige papiermassa's werd gevormd, niets aan te vangen. Om halfzeven had de brand zyn hoogte punt bereikt en was het geheele reus achtige gebouw één enkele vlammen zee. waaruit 20 meter hooge. vurige en dikke rookwolken naar boven sloegen. De hemel verlichtte dit gruwelyk fan tastische schouwspel, dat de by den bondskanselier, mgr. Selpel, op den Ballplatz (het gebouw van het ministerie van Buitenlandsche Zaken) verzamelde buitenlandsche gezanten aanschouwden, terwijl ook het geluid der telkens op nieuw weerklinkende schoten tot hen doordrong. Terwyi aldus In een deel van Oosten- ryks hoofstad het bloed by stroomen wordt vergoten, biedt het overige deel der stad een beeld van Zondagsche rust. Overal zyn de winkels gesloten, terwyl er slechts weinig voetganger zyn te zien. Hoewel er ten gevolge van de in omloop zynde wilde geruchten uiter aard groote zenuwachtigheid heerscht. is iedereen er van overtuigd, dat de op stand zal worden bedwongen. Dat de zaken door de onlusten groote schade zullen ïyden. staat echter wel vast, te meer waar de te Weenen ver toevende vreemdelingen naar vertrek- mogelijkheden uitzien. Het spoorweg verkeer, inzonderheid op het Zulder- en Westerstation, is echter nog onderbro ken. Van officleele zyde wordt ontkend, dat de republikelnsche „Schutzbund" zich overal bereid heeft getoond tegen de oproerlingen op te treden. Wel is waar hebben de onder bevel van dr. Deutsch staande afdeelingen in belangryke mate hun steun verleend, doch een ander deel stond zonder een hand uit te ste ken de plunderingen en brandstichtin gen aan te zien. 't Communisme We oorzaak Naar voorts wordt gemeld, is het niet juist, dat de arbeid in de verschillende bedrijven heden spontaan is neerge legd. Het biykt namelijk een ernstig verzuim van het sociaal-democratisch partijbestuur te zyn geweest, dat het de agitatie der communistische agenten heeft onderschat. Men neemt aan. dat de communisten hun vertrouwenslieden op uiterst handige wyze hebben weten te verdeelen, want in talryke bedryven werd het parool uit gegeven het werk neer te leggen en naar den Ring te marcheeren. Klaar blijkelijk zyn de communisten er daar- by in geslaagd de bedryfsraden in de groote fabrieken te misleiden. In dc kleine fabrieken, waar men -wilde door werken, verschenen groepen arbeiders, die de werkwilligen dwongen den arbeid te staken. Alle pogingen, die het sociaal-demo cratisch partybestuur en de vakvereenl- gingen in het werk stelden om de menig te te doen uiteengaan, bleven zonder resultaat. Ook onder de menigte ble ken zich namelijk overal communistische agitatoren te bevinden; telkens als een sociaal-democratisch leider zich ver staanbaar trachtte te maken, werd hy door hen overschreeuwd. Het is aan geenerlei twyfel onder hevig. dat het sociaal-democratisch partijbestuur en de vakvereenigingen door de wilde staking volkomen over rompeld zyn. Door de sociaal-democra ten is geen parool tot staken uitge geven. De toestand in de avonduren was nog altyd zeer ernstig en men vreesde nieuwe bloedige botsingen by het in vallen der duisternis. De volkswoede keerde zich ook legen Mussolini De Weensche correspondent van het „Berliner Tageblatt" meldt nog Tegen den middag is ook gede monstreerd voor hot Italiaansche ge zantschap. welks poort, onmlddeliyk werd gesloten. Stormachtig werd er geroepen ..Weg met Mussolini!" ..Weg met het fascisme!" De demonstranten werden door de politie uiteengedreven. In het gebouw van de „Wiener Neues te Nachrichten" is groote schade nange- richt; schryfmachines, meubilair en alle mogeiyke andere voorwerpen wer den op straat geworpen. Het blad kon hedenavond niet verschyncn. In het gebouw van de „Rclchspost" zyn de zetmachLnes cn een groot deel der rotatiemachines vernield. De in het gebouw van het blad gevestigde boek handel werd in brand gestoken en wel dra breidde het vuur zich over het ge heele gebouw uit. By het afzenden van dit bericht waren reeds twee verdiepin gen volkomen uitgebrand. In de.stad deed het gerucht de ronde, dat de nationaal-socialistische advo caat Riehl (een der verdedigers van de beklaagde frontstryders) vermoord zou zUn. De Bondsregeering moet voorne mens zUn. militairen van buiten de stad naar Weenen te dlrigeercn. EEN SCOT IN HET ROTTERDAMSCHE STADHUIS. AGENT GEWOND Toen de zitting van den gemeente raad van Rotterdam Vrydagavond was gesloten en de leden zich gereed maak ten huiswaarts te gaan, klonk plotseling door de hal van het Stadhuis een revol verschot. Eenige raadsleden gingen op onder zoek uit, waarby bleek, dat een der dienstdoende rechercheurs, die de bo dekamer bericht ging brengen, dat de zitting gesloten was. op een der gangen was uitgegleden, tengevolge waarvan zyn revolver die ln een koppel zat, was aTgegaan. Ongelukklgerwys was daarby de ko gel hem in het rechterbeen gedrongen. Toegesnelde boden droegen den man naar de bodekamer, waar het Raadslid Dr. Klelpool de eerste hulp verleende. De man werd daarna naar het zieken huis overgebracht. WEGVAK SLOTERDIJK- HALFWEG. VOORLOOPIG GEEN ASFALTEERING Aan de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer op het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Wegenfonds Is het volgende ontleend: Ten aanzicin van de bestaan de klin- korbctsrating op het wegvak Sloter- dyk—Halfweg, zegt de minister, dat dit werd aangelegd toen nog geen zekerheid bestond dat een asphaltverharding op dat gedeelte zou voldoen: zy wordt niet vernieuwd, maar moet evenals met alle bestratingen op nieuwen ondergrond het geval ls worden verstraat. Als de klinker-verharding is versleten, zal ook po dit wegvak vermoedclUk asphalt verharding worden aangelegd. Nog merkt dc minister op dat In de laatste laren de qualiteit an den straat klinker belangryk is vooruitgegaan en dat er z.l. t« gerecder aanleiding zal zUn aan dit verhardngsmaterlaal een plaats in te ruimen, wanneer het inderdaad zal gelukken neg groote re vastheid te be reiken en door moderner constructie ook ten aanzien van deze wegverhardin» hooger elschen te bevredigen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1