BUITENLANDSCH OVERZICHT HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 19 JULI 1927 De 3-mogendhedenconferentie. Eindelijk succes. Een Engelsch- Japansch accoord. De normalisatie in Weenen. De communisten in Frankrijk. Cachin en Doriot gear resteerd. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zoo is voorloopig althans ln zekeren zin een gelukkig resultaat verbonden aan de 3 mogendhedenconferentie. De optimistische berichten van de laatste drie dagen omtrent een toenadering, die tot overeenstemming zou leiden, tusschen Japan en Engeland zyn gerecht vaardigd door de officleele mededecling van de Britsche en Japansche delegaties dat een voorloopig accoord inderdaad is tot stand gekomen. Hoofdzakelijk is de overeenstemming gevonden omdat Engeland er in heeft toegestemd dat Japan evenveel duikboo- ten zal hebben als Brittannië. Zooals onze lezers weten strandden de hier aan voorafgaande besprekingen om het feit dat Amerika niet voor Engeland wfjken wilde. Engeland met zijn groot koloniaal bezit heeft echter werkelijk een grootcrc snel verplaatsbare vloot van noode. Klaarblijkelijk handelde Ame- ka dus alleen om prestige redenen zoo averechts. Men hoopt thans echter dat onder de pressie van het gebeurde Amerika en Engeland desondanks den weg naar de oplossing zullen weten te vinden. En de kans daartoe is natuurlijk grooter al was 't alleen al omdat het halve succes de prikkel om een volledig succes te be- ha'en heeft vergroot. Over het algemeen wordt geloofd dat Jrpansch-Engelsche accordatie een svmntoom is van politieke toenadering tusschen beide landen. De leiders der delegatie van de 3 mo gendheden kwamen Maandag reeds weder biiccn. Inmiddels was Lord Jel- lieoe naar Londen vertrokken om met Bcatty. Balfour en Chamberlain de ver kregen resultaten te bespreken. In Ge- nève gaf men in dien tijd c?n officieel communiqué uit omtrent de laatste phase ln de conferentie. Bovendien bleek dat ln de op dien dag gehouden bijeen komst nadrukkelijk tot uitdrukking was gekomen, dat men het Japansche-En- 'gelsche accoord. als een zéér belangrijke factor beschouwde voor vruchtbare on derhandelingen met Amerika. Dit zijn dingen die ons» toch weer hoop mogen geven F. A. De misère in Weenen. Uit Wccnen wordt gemeld, dat de ChristeliJk-socialen een buiten Weenen gedrukt blad hebben uitgegeven. Men hoopt, dat heden alle bladen weer kunnen verschijnen, ook de„Relchspost" en de andore burgerlijke bladen, aldus do Tel. Naar de redacteuren van de „Reichs- por.t" mededeelen, kon de vernieling van de grootc rotatiepers slechts met moeite voorkomen worden. De aanval geschiedde door communisten, die bus sen benzine medebrachten, om brand te stichten. Zondagnacht tusschen twee en vier uur werden in geheel Tirol en in Vor- arlberg om het spoorwegverkeer weer mogelijk te maken alle spoorwegsta tions en andere spoorweginrichtingen door militairen, gendarmerie en de door de landsrcgccring ingestelde nood- politie bezet. De troepen zijn in het be zit van machinegeweren, borgartillerie en andere wapenen. De manschappen van den republikeinschen „Schutz- bund", die het station bezet hielden, trokken zich terug. De bezetting der stations had plaats met bteun der be volking Twee uur na de bezetting ver trok van het station te Innsbruck de eerste trein. Slechts op den Mittenwald- spoorweg kon het verkeer nog niet her steld worden, tengevolge van sabotage, waardoor het net stroomloos is.. Ook in Vornrlberg zijn alle stations bezet en is bet treinverkeer heiwat. In alle bedrijven hebben de arbeiders het werk hervat. Bondskanselier Seipcl verklaarde te genover het sociaal-democratisch par tijbestuur. dat men de gemeente, in dien zij meent ln de staatspolitie geen vertrouwen te kunnen stellen, niet kan beletten de gemeentegebouwen door burgers te doen bezetten. De bondsre- geering weigert evenwel met leden van deze op onwettige wijze samengestelde gemeentelijke politie to onderhandelen Mocht deze politie in het openbaar op treden. dan zouden haar leden wegens aanmatiging van openbare bevoegd heden gearresteerd en vervolgd worden. Naar men voorts verneemt, heeft Selpel namens de bondsregeering den sociaal-democratischen eisch om af te treden van de hand gewezen. Volgens dezen correspondent is ue situatie altijd nog zeer ernstig daar de sociaal-demo cratie de leiding der massa's meer en meer verliest en onder sterke pressie der communisten staat. De wegen naar de grens zijn door leden van den „Schutzbund" bezet, die alle auto's controleeren. Uit officleele bron wordt medegedeeld, dat niets oekend is van een communi qué van den militairen commandant van den Brenner, volgens hetwelk de Italianen zelf hun treinen onder mili tair escorte over den Brenner naar Duitschland zouden brengen. KlaarbliJ kei Ijk heeft men hier dan ook met een valsch bericht te doen. Nieuwe relletjes. Maandagmorgen vroeg is het in en kele Wecnsche buitenwijken opnieuw tot botsingen tusschen arbeiders en po litic gekomen, waarbij de politie bij her haling van dc vuurwapens gebruik maakte. Verscheidene personen werden gewond en naar verluidt zijn er ook tjipn* weer dooden gevallen. Dc politie heeft in den loop van de beide laatste dagen een groot aantal oproerkraaiers gearresteerd. Het aan tal arrestanten bedraagt op het oogen- blik meer dan 270, waaronder zich ook bevindt de Dultsche communist Pieck. het bekende lid van den Pruisischen landdag, die zich Zondag met drie an dere Duilsche communisten per vlieg tuig naar Weenen had begeven, tenein de naar het heette de vakvereenigingen aldaar met raad en daad terzijde le staan. 't Einde der verkeers- staking nabij? Hedenmorgen werd gemeld door de Tel.: Naar uit betrouwbare bron verluidt, heeft het executieve comité der sociaal democratische party aan de vergade ring van het vereenigd bestuur en van de vakvereenigingscommissie, die om half zes byeenkwamen. voorgesteld, de verkeersstaking Maandag op Dinsdag te middernacht te doen eindigen. In good- ingelichte kringen verwacht men met beslistheid, dat de vergadering dit voor stel zal aanvaarden. De reden voor de indiening van bedoeld voorstel is ver moedelijk gelegen in de berichten die in den loop van den ochtend uit de provincie binnenkwamen en op een zeer ernstige situatie wijzen. Men zou probeeren te middernacht het werk althans in beperkten omvang, te hervatten. Hedenmorgen zou het ver keer. naar men hoopte weer normaal zyn. Te Innsbruck dwong de „Heimwehr" het spoorwegpersoneel weer aan het werk te gaan. De Landeshauptmann liet den Hof burg te Innsbruck met machi negeweren bezetten. In Karinthië heb ben de sociaal-djcmocratische arbeider^ de „Heimwehren" ontwapend. In Stiermarken worden de sociaal democratische soldaten in de kazernes vastgehouden, ten einde te beletten, dat zy in contact met de leiders der so ciaal-democratische vakvereenigingen komen. Officieel wordt medegedeeld, dat de sociaal-democratische leiders de ver keersstaking te middernacht zouden op heffen. Voorts wordt in een officleele mede- deeling der regeerfing gezegd, dat de po- tieke discussies, die op de gebeurtenis sen der laatste dagen zullen volgen, daarheen moeten worden overgebracht, waarheen zy behooren, nameiyk naar het parlement. Het tydstip, waarop de nationale Raad zal worden byeenge- roepen, maakt op het oogenblik het onderwerp uit der besprekingen tus schen politieke partyen. Voor het opheffen der staking schynt het feit een rol te spelen, dat in de provincie de staking met behulp der niet-socialistische vakvereenigingen werd gebroken. Onmiddeliyk na de laat ste besprekingen tusschen Seipel eener- zyds en Seitz en Bauer anderzyds was het sociaal-democratische partybestuur bijeengekomen. De situatie werci door het bestuur onderzocht en de gevaren werden overwogen, die uit den huidigen staat van zaken voor de republiek en de democratie dreigden. Deze beraad slagingen leidden tot het besluit de sta king op te heffen. Verklaard werd. dat de sociaal-democraten besloten zyn in het parlement den stryd tegen de re geering voort te zetten, die zy verant woordelijk voor het bloedbad achten. Val Salzburg uit zal het spoorwegver keer te middernacht weder worden ge opend. De sneltrein, die om 21 uur 42 uit München vertrekt zal reeds tot Wee nen doorgaan. Maandagmorgen werd in de fabrieken van Weenen het werk hervat. De ar beiders en employés werden met te vo ren aangekondigde fabriekstreinen ver voerd. Ook de noodzakelyke goederen treinen reden Maandagmoigen.Des mid dags verschenen de bladen weer. Cackin en Doriot geknipt. De communistische afgevaardigden Cachin en Doriot, die bevel hadden ge kregen zich heden om drie uur by de politie aan te melder., ten einde de ge vangenisstraf te ondergaan waartoe zij veroordeeld werden, waren niet versche nen. zy werden daarop ln het gebouw van de ..Humanité" gearresteerd. Hun politieke vrienden verklaren dat zy misschien het bevel om zich aan te melden, niet ontvangen hadden, daar zy Zaterdag en Zondag niet in Parys waren. KORT EN BONDIG. De ter dood veroordeelde Italiaansche communist Vanzetti is in de staatsge vangenis te Charlestown een hongersta king begonnen. Reizigers, die zoo juist uit Peking aankomen, deelen mede. dat aldaar een strenge censuur wordt toegepast. Alle voor Tsjang Tso-lin ongunstige berich ten worden onderdrukt. De verbinding tusschen Peking en de buitenwereld zou vrywel verbroken zy'n. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat er een nieuwe liberale party voor Zuid-Afrika ls opgericht, met als leuze: „Het land vóór de party; de party vóór de eigen persoon!" De namen der leiders zUn nog niet bekend. Als protest tegen de opheffing van het kiesdistrict Sedan hebben de geko zenen van alle partijen, met inbegrip der leden van de arrondissements- en gemeenteraden van het dictrict Sedan, hun ontslag bij den prefect van het departement Ardennen ingediend. Op het eerste internationale congres voor bodemcultuur te Washington merkte Prof. Penek van de Berlynsche Universiteit op, dat de aarde acht b*l- lioen menschen zou kununen voeden, wanneer de grond goed werd bebouwd. Berlijn wordt de laatste dagen on veilig gemaakt door een „steker". Het is een man tegen de 40 Jaar, in sportcos- tuum gekleed, die op een fiets jonge meisjes achteroprijdt en ze met een viyinscherp' mesje in het bovenbeen steekt. Een paar meisjes zyn ernstig gewond, doordien een groot bloedvat werd getroffen- Na de daad peddelt de man yiings weg. GEMENGD NIEUWS ter van Justitie, in de plaats van den vermoorden O'Hïgginc. EEN DRIFTIG OUD- ZEE-OFFICIER. DE OPLICHTER BEHEERSCHTE ZICH NIET. Een gewezen zeeofficier die reeds 12 maal wegens diefstal en oplichting was veroordeeld zou zich onlangs voor de Berlynsche rechtbank te verantwoorden hebben. Hy had zonder een cent op zak in talrijke bekende restaurants gedineerd en voorts waren op credlet gekocht en ze onmiddeliyk verder verkocht. Ten slotte had hy een arme 69-jarige we duwe opgelicht voor een bedrag van 430 mark. Voor dit laatste misdryf kreeg hy 1 1/2 jaar gevangenisstraf. In het geheel werd hij veroordeeld tot 2 jaar en 3 maanden. Toen hy uit de zaal werd gebracht begon hy den rechter uit te schelden, waarop deze beval den man opnieuw binnen te brengen. HU veroor deelde hem toen tot drie dagen gevan genis, waarop de man woedend uitriep: Look al veroordeelen jullie me tot 15 jaar gevangenisstraf, toch zullen jullie nog wat van mij ,te hooren krygen". Weer schold hij den voorzitter uit' en nogmaals werd de man die zich reeds in de gang bevond teruggeroepen. Toen verweerde hij zich hardnekkig en ging zijn cipiers te lijf, sloeg een paar ruiten in en kon eerst worden overmand toen 4 agenten met den gummistok ter plaat se verschenen. De rechtbank zag van verdere veroordeeling af. INTERESSANTE NIEUWIGHEID. TELEGRAMMEN AAN TREINREIZIGERS. In de groote sneltreinen van «ie P. L. M. (Paris-Lyon-Méditerranée) is een interessante nieuwigheid ingevoerd. De idee van het bezorgen onderweg van telegrammen aan spoorreizigers was voorheen al in principe by andere Fran- sche maatschappyen aanvaard, maar nooit in practijk gebracht. De P. L. M. is er nu toe overgegaan. Zy heeft den postautoriteiten verzocht, de proef te nemen met een bezorgings- dienst van dringende particuliere tele grammen aan personen, van wie den afzenders bekend was, dat zij met een bepaalden trein reisden. De toestem ming daartoe werd verleend, en zoo kun nen thans telegrafische missives aan elk Fransch telegraafkantoor worden opge geven met vermelding van den naam van den passagier, de klasse, waarin hij reist, het treinnummer en het station van zijn bestemming. De postautoriteiten accepteeren zulke dringende particuliere telegrammen, die geen speciale behandeling vereischen als zy aan hun bestemming zyn gekomen, De eerste proeven zyn genomen met den trein Parys-Marseille, vertrekkend om 9 uur 's morgens, en met dien van Marseille naar Parys van 9.35 's mor gens. OM SPEELVELDEN. 'N OPROEP VAN DEN HERTOG VAN YORK. De oproep, die onder^ auspiciën van den hertog van York verspreid is. om bijdragen te geven voor het aankoopen van speelvelden, heeft totdusver al 275000 pdst. aan geld opgeleverd. Voorts zyn dertien velden (te zamen 120 acres beslaande) in 12 verschillende graaf schappen ten geschenke gegeven. De koning is voornemens zes acres van de koninklijke .Paddocks" te Hampton Wick beschikbaar te steller.. Van het geld is de grootste bijdrage die van het Carnegie-fonds, nameiyk 200.000 pd.st te betalen in drie jaartermynen. De kleinere bijdragen zyn zoo talryk dat ty vijf kolommen van de Times beslaan. ZONDERLINGE MAAGVULLING. DE GEVANGENE STIERF ER AAN. Te Mannheim Ls een daglooner, die in het huis van bewaring was opgeslo ten. bezweken na een operatie, waarbij hem ruim een pond oud yzer en blik uit den maag was gehaald. Hij had het ingeslikt omdat de gevangenschap hem ondragelyk werd en hy in het zieken huis wou worden opgenomen. EEN VROUW OP AFSCHUWELIJKE WIJZE VERMOORD. OM 'T SPAARGELD. Te Maagdenburg is de 73-jarige we duwe van een leeraar in haar woning vermoord. Een onbekende die zich toe gang had weten te verschaffen, heeft de vrouw met een gewicht van een klok den hersens ingeslagen, en haar vervol gens met messteken in het hoofd gedood waarna hij haar nog den keel doorsneed. Het spaargeld van de ongelukkige is verdwenen. De politie vermoedt den da der op het spoor te zyn. SPORT EN SPEL. LAWNTENNIS. JEUGDWEDSTRIJDEN AAN DE SPANJAARDSLAAN De uitslagen van den eersten dag zyn: Juniores, Hecrcnenkelspel: le ronde: J. V. Hees w. o. F. Teding van Berkhout slaat W. Kermcr 61, 75 H. Kramer slaat A. Bakker w, o. N. Adam slaat L. de Roos 61, 62. P. Hlrschler slaat M. Visser 62, 60. Damcsenkcl: le ronde: Mej. C. Klok slaat mej. C. v. Don gen w. o. Mej. L. Jamssens slaat mej. H. Die- mer Kool 61. 7—5. Mej. L. v. Riemsöyk slaat mej. M. ten Have 63, 62. Mej. M. van Hees slaat mej. J. van Hoolwerff 75, 64. Seniores: Heerenenkel: le ronde:, A. v. d. Togt slaat W. ten Houte de Lange 64,, 63. M. Deenik slaat W. Denys 64, 46, 64. H. van Riemsdijk slaat Berkhout 62, 61. A. Hirschler slaat A. v. Dongen 86, 60. P. Huyzing slaat F. Bloemendaal 6—2, 7—5. H. Warnaar Visser w. o. F. Bakker slaat P. Dorhout Mees 6—4, 1—6, 6—3. C. van Kempen slaat P. Ruys de Pe rez w. o. W. Klok slaat A. van Hall w. o. 2e Ronde: L. Adam slaat J. Wessels 62, 63. A. v. Riemsdijk slaat R. Jongeneel 6—2, 6—2. W. Byll de Vroe w. o. F. Klinkhamer slaat C. Brants 6-^C. 6—2. J. Schnerr slaat W. J. v. Zanen 6—1, 6—2. .H. v. d. Wall Bake slaat L. R. Went- holt 4—6. 6—2. 6—4. H. v. Renesse slaat D. de Boer 6—1, 6—2. E. Schmid slaat A. de Koning 60, 6—3. B. G. Dorhout Mees slaat M. Hage- meyer 61, 63. .Heerendubbcl. le Ronde: L. Wentholt en A. v. d. Togt slaan S. Snouck Hurgor.je en W. Denys 6—2, 6—3. P. Dorhout Mees en A. v. Riems dijk w. o. F. Klinkhamer en H. Chabot slaan J. Gunning en H. Rhodius 64. 6—8, 6-4. L. Adam en F. Bakker slaan J. Wes sels en A. v. Dongen 62, 61. 2e Ronde: Warnaar Visser en A. Koning slaan L. Henning en W. v. Liemt w. o. Damescnkcl: le ronde: Mej. L. v. Hasselt slaat mej. L. Mensing 6—2 6—2. Mej. D. v.d. Stadt slaat mej. N. Ruvgrok 64. 64. Gemengddubbel: le ronde: Mej. H. Diemer Kool en B. .E Dor hout Mees slaan mej. R. Timmermans cn H. v. d. Wall 3ake 60, 64. SdHIETEN. PROVINCIALE WEDSTRIJD Voor den extra wedstrijd C XI, die ty- riens den Provincialen wedstryd op 3. 4 en 5 September a.s. te Overveen gehouden zal worden, zyn door het Kringcomité de navolgende schutters aangewezen: C. F. Visse, van Bloemendaal, 55 p. in 28 sec.; H. Prins van Bloemendaal. 54 p. in 25 sec. P. Langendonk, van Bloemendaal 54 p. in 30 sec C. H. Luttik, van Haar lem. 54 p.,in 30 min.; J. Jacobs, van Haarlem 52 p. in 27 sec. Reserven: L. de Raad van Haarlem, 52 p. in 32 sec. (2 strafp.); A. J. Hekker, van Bloemendaal. 51 p. in 28 sec.; P. J. H. Gulikers, van Velsen, 51 p. in 32 sec. (2 strafp); J. Lindeman van Bloemen daal 51 p. in 32 sec. (2 strafp.) De pry suit reiking zal plaats hebben op Woensdag 20 Juli, des avonds te 8 uur. in de voorzaal van Café Brtnkmann. SCHAKEN. HET WERELDSCHAAKTOURNQOI TE LONDEN. Maandag is te Londen de groot lan- denwedstryd begonnen Holland verloor met 3—1 van Frankryk. Euwe en Te Kolsté speelden remise resp. tegen Cheron en Bethbeder. De stand is: Hongarye 4, Zuid-Slavië 0. Zwitserland 1. Engeland 3. Duitschland 2 1/2, Italië 1 1/2, België 1/2, Tsiecho-Slowakye 3 1/2, Argenti nië 3 1/2 Spanje 1/2, Finland 1/2, Oos- tenryk 2 1/2, en een afgebroken party. Zweden 1, Denemarken 2 ea een afge broken partij. WIELRIJDEN. HET STAYERS-KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. J. SNOEK WINT DEN TITEL. F. LEDDY RIJDT EEN GOEDEN WEDSTRIJD. (Van een specialen medewerker.) EindeUJk dan is de Ryswijksche di rectie. welke dit jaar al byzonder on- fortuinlyk met het weer is, er in ge slaagd. op het Ryswyksche hout het Stayers-kampioen te laten verryden. De duizenden bezoekers werden, toen te 7 uur (het tydstip waarop de wed- stryden waren vastgesteld) nog niets er op wees dat zou begonnen worden, zeer oproerig. Er brak een waar Duit-concert los. gepaard met een oorverdoovend ge schreeuw en geJoeL Wat toch was het geval? Snoek was tot de ontdekking ge komen dat enkele gangmakers de af meting van een welgedane olifant had den aangenomen; hy vertikte het om zóó te fietsen. Gevolg was dat de jury de gangmakers mede naar hun boxen nam en daar van de noodige overtollige kleedingstukken liet ontdoen. Inmiddels was het al over half acht geworden en toen dan eindelyk alles gereed was, wa ren er weer eenige gangmakers die met hun motoren sukkelden. Het N. W. B.- bestuur begon een en ander te vervelen en „Constant" de gangmaker van F. Leddy kreeg een boete van 25 wegens ongeoorloofde kleeding en het niet in orde hebben van zyn motor. Als eindelyk het startschot weerklinkt, is de wyzer van de klok reeds op kwart voor achten gekomen en tot overmaat van ramp blykt nu de motor van Schle- baum op écn cylinder te loopen. De wedstrydcommissie liet den start echter gelden, met als gevolg dat de titelhou der Schlebaum een rondje of vier zon der motor rondtolde en toen werd op gevangen door den reserve-gangmaker Tegelaar. Na 8 ronden kon Massicot zijn poulain weer overnemen. Begrypelykerwyze liad Schlebaum hjerd^or reeds dadeiyk een achterstand te boeken. Snoek had het eerst zijn motor te pakken, gevolgd door BTckemolen, Led dy. Dickentman en Storm op 3/4 baan. Na drie ronden gaat Leddy reeds op ..Blekie" af en weet hem de tweede plaats te ontnemen. Hij probeert in één moeite dooi* ook Snoek te naderen, doch deze versnelt zijn tempo en houdt af stand. Na 11 ronden krijgt Storm reeds een lap van Snoek en enkele ronden verder ook van de overigen, uitgezonderd van Schlebaum. Snoek heeft er een goed tempo ln; na 21 ronden moet Storm er ten twee den male aan gelooven. Als er 27 ronden gereden is, krijgt Dickentman gelegenheid om Snoek in den rug te zien. terwyi 8 ronden verder Storm van zyn stadgenoot den derden lap krygt. Als er 50 K.M. gereden is (welke wer den afgelegd in 39 min. 47 3/5 seconden staat het reeds vrij vast. dat, motorpech buiten gesloten, de wedstryd zal gaan tusschen Snoek en Leddy, aangezien Dickentman. Storm, Schlebaum en Ble- kemolen het tempo niet kunnen vol houden en allen reeds één of meer ron den achterstand boeken. Leddy was in middels een heel stuk uit de course ge raakt, doordat hy ln de 54ste ronde een lekken voorband kreeg. Schlebaum is heelemaal een pechvogel, want hy is de tweede, die een platten band krygt. Na 74 ronden zit Snoek by Leddy. die inmiddels weer op gang gekomen is en geeft hem een lap. Inmiddels verstrijkt de tUd zonder dat er, wat de leiding betreft, iets belang- ryks gebeurt. Er komen aardige momen ten van stryd tusschen Dickentman en Storm, tusschen Storm en Blekemolen en tusschen Schlebaum en Storm, doch noch Leddy noch Snoek komen ook maar een oogenblik in het gevaar. Pogingen van Leddy om op Snoek een lap terug te nemen, falen. Als de helft verreden Is, luidt de volgorde: 1 Snoek, 2 Leddy op 4 ron den. 3 Blekemolen op 5 ronden, 4 Storm op 5 ronden; 5 Dickentman op 7 ron den en 6 Schlebaum op 8 ronden. Op een gegeven moment krygt Leddy ten tweeden male bandenpech, wat hem weer twee ronden achterstand bezorgt en tevens dc tweede plaats aan Bleke molen brengt. Toch slaagt Leddy er ln. later de tweede plaats weer te hernemen en twintig ronden vóór het einde zelfs Snoek plotseling te verrassen. Het einde van den wedstryd is meer aan sensationeel, want als er nog 9 ron den gereden moeten worden, stuurt Snoek in volle vaart het middenterrein op; hy biykt een lekken achterband te hebben. Dit is het moment voor Leddy. om er alles op alles te zetten Hy vliegt over de baan en neemt een tweetal ronden terug. Snoek komt vri*J.poedlg weer op gang. doch kan het niet bol werken tegen Leddy, als deze een krach- tigen aanval op hem onderneemt. Hij rankt even los. Er is echter geen tyd meer voor Leddy om de kleine 3 ronden, die hy dan nog achter is, in te halen. Leddy blijft ten slotte 2 ronden en 186 M. achter. Dickentman, die enkele malen had los gelaten, was inmiddels naar de laatste plaats verhuisd. De tijd van de afgelegde afstanden luiden: 10 K.M. 8 m. 27 2/5 sec.; 20 K.M. 16 m 6 2/5 sec.; 30 KM 23 m. 47 4/5 sec.; 40 K.M. 31 m. 44 3'5 sec.; 50 K.M 39 m. 47 3/5 sec.; 60 K.M. 47 m. 48 4/5 sec.; 70 K.M. 56 m. 05 1/5 sec.; 80 K.M. 1 uur 4 m. 35 1/5 sec.; 90 K.M. 1 uur 12 m. 47 4/5 sec.; 100 K.M. 1 uur 21 min. 41 sec. De eindstand luidt: 1 (kampioen van Nederland) J. Snoek (Kaeser) in 1 uur 21 m. 41 sec.; 2 F. Leddy (Constant) op 2 ronden pl. 180 M.; 3 Blekemolen (Slesker) op 6 ronden pl.m. 220 M.; 4 Storm (Colombatto) op 8 ronden pl.m. 150 M.; 5 Schlebaum (Massicot) op 10 ronden pl.m. 60 M.: 6 P. Dickentman op 19 ronden pijn. 100 Meter. Als toegiftje werd een 12 K.M. koppel wedstrijd van amateurs verreden met 3 klassementen. De uitslag is hier: 1 v Rossum-Wild- schut 10 punten: 2 v. Diik-de Bruin 7 punten: 3 Herkus-de Leur 7 punten. Tyd 16 m. 39 3/5 sec. Er nameu 13 koppels dee' DE WERELDKAMPIOENSCITArrEN TE KEULEN. F. LEDDY ZAL WEL STARTEN. De Haagse he stayer Fr. Leddy die aanvankelyk had medegedeeld, niet te zullen starter, bij de wereldkampioen schappen in Duitschland, ls op dat be sluit terug gekomen; hU zal wel starten. MOTORWIELRIJDEN* J. J. VAN KOOTEN IN DE ENGELSCHE ZESDAAGSCIIE Het secretariaat der K. N. M. V. be richt, dat het officieele Nederiandsche team tot deelneming aan de Engelsche zesdaagsche is samengesteld uit J. J. van Kooten, John Moos, en W. Smit. Allen zyn stadgenooten. ROEIEN. DE NATIONALE ROEI- KAMPIOENSCHAPPEN. De loting der wedstrijden om de na tionale roeikampioenschappen, welke a.s. Vrydag en Zaterdag op de Ring vaart te Sloten worden gehouden, had het volgend resultaat: Vrijdag 22 Juli: 6 uur n.m.: Skiff le heat: boei 1 Am- stel (Gunther)boei 2 Spaarne (Tromp) De 2e heat. een w.o. van Cox, wordt niet geroeid, aldus lezen we in de Tel. 6.30 n.m.. twee met stuurman: le heat boei 1: Willem III, boei 2: Die Leythe. 7 uur nam.: 2e heat: boei 1 Njord, boei 2 De Amstel. 7.30 n.m.: achtriémsgieken, le heat boei 1: Triton, boei 2: Laga. De 2e heat een w.o. van Njord wordt niet geroeid. Zaterdag 23 Juli: 2:30 n.m.: vier met stuurman: Laga, walk over. 3 uur: twee zonder stuurman: Dare Devil Club, walk over. 3.30 uur: finale skiff: boei 1 Cox. boel 2 winnaar le heat. 4 uur: finale twee met stuurman: bcel 1 winnaar le heat, boei 2 winnaar 2e heat. 4.30 uur: Double scull; boel 1: De Hoop, boei 2 Dare Devil Club. 5 uur: finale achtriemsgiekenboei 1 Njord, boei 2 winnaar le heat. ZEILEN. HAARL. ZEILVEREENIGING. Bijkans de geheele H. Z.V. vloot was uitgezeild om deel te nemen aan den feestdag ter eere van het vyfjarig be staan. Na vlagvertoon gingen de schepen, vele versierd met vlaggetjes, naar het feestterrein. Het weer, wel dreigend, gaf nog eenige hoop op een redelijken dag. Wel is het verkeerd uitgekomen! Een fyne, tergende motregen zou haast de stem ming bedorven hebben, Gelukkig had de feestcommissie voor zulke aardige nummertjes gezorgd, dat de animo on verflauwd bleef en het ruim zes uur was voor de talrijke mooie pryzen uitge reikt werden. Het waterprogramma slaagde beter dan het landprogramma'. De vliegers, op te laten door bejaarde dames, waren spoedig nat en letterlyk in het water „gevlogen". Het nummertje sprtetloopen voor Jon gelui verwekte nog al wat hilariteit.Bij roeien voor bejaarde heeren bleek, dat er werkeiyk roeiers onder waren. Voor de aanwezige kinderen was ook iets aardigs nl. prikken met pop op een groot schilderij. Ringsteken voor dames eisch te èn van de steekster èn van den schipper nogal wat handigheid! Met veel animo wierp men zich in den strijd. By een enkele dames ontbraken aelfs de „schermhandschoenen" niet. Een draaiorgel verhoogde de gezel ligheid en gaf met een aan de sty fgeze ten onderdanen gelegenheid zich in de bekende gracieuse bochten te wringen. Een versierde motorboot ontbrak niet; evenmin een ververschingstent. We meenen niet te veel te zeggen, dat niettegenstaande de by uitstek slechte weersomstandighedene de feest commissie succes van haar werk gehad heeft en daar is het toch maar om te doen. 19 Juli, de eigeniyke dag van oprich ting een réunie in Geko. HAR MIEN WATERPOLO. HET PROGRAMMA VAN DEN N. Z. B. Voor de eerste klasse dames moeten nog enkele wedstryden worden ge speeld. Door de omzetting van data zijn wij echter nog niet bekend met het programma, dao deze wezk in de wa- terpolowereld der dames zal worden af gewerkt. Hedenavond speelt Zignea te Koog Zaandijk tegen Thetis. Het Olympisch zevental zal deze week uitkomen tegen D. J. K. Indien Plan- tenga evenzeer op schot is tegen het Olympisch zevental, als hy het vorige week was, toen hy Van der Velden in dat zevental verving en de stryd ging tegen de Dolfijn, dan kunnen we op hoo ge scores rekenen. Een tweede ontmoeting wacht D. J. K. tegen het IJ. Ook nu verwachten we een IJ-overwinning. Neptunus ontvangt Dolfyn om te verliezen. De drie ont moetingen in de reserve-eerste klasse zyn zoo langzamerhand van beslissing voor de bezetting van de bovenste en onderste plaatsen. Deze wedstrijden zyn d.j.k. n—g.z.c. n, ij n—Neptunus n, Dolfyn II—A. z. II. Nereus zal de Amersfoorters ontvan gen, t beslissing valt in de reserve tweede klasse A. met de uitslagen van de ontmoetingen IJ ni A.Z. III en Nereus II—A.Z.P.C. EL In de derde klasse gaan de Bergen-op- Zoomers naar Leiden; D. W. R. krijgt bezoek van de Otters, terwyi de Rob ben Triton ontvangen. Na die wedstry den zijn we omtrent den stand in 3 C heel wat wyzer. Dolfyn III en A.Z.P.C. III bekampen elkaar te Amsterdam, terwyiH.V.G.B. n Neptunus m ontmoet. Daarmede is het programma in de reserve-derde Idasse afgewerkt,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10