Luxe Automobielen te huur Stalling voor Automobielen s Amsterdamsche Rijtuig Mij. SPORT EN SPEL. ZIGNEA KAMPIOEN VAN HAAR AFDEELING. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. Tarief vanaf 25 ct per K.M., plus fl.- per uur vanaf f 7.50 per maand. Garage dag en nacht geopend Afd. Haarlem, Plein 21 Tel. 10338 en 11198 HAARLEMMERMEER. HET GROOTE PAARDEN- SPORTFEEST IN HOOFDDORP. BEZOEK VAN HET KONINKLIJK GEZIN. De belangstelling voor het concours- hippique houdt stand. Het is nu al voor den 18en keer, dat het mooie sportterrein zijn hekken ontsluit voor de duizenden toeschouwers en deelnemers en nog altijd is de toe loop geweldig groot. In den regel is de eerste middag niet zoo bijzonder druk, maar ditmaal lijkt het wel of het aantal bezoekers van den eersten dag dat van den tweeden dag nog zal overtreffen. Geen wonder, want er is een bijzon dere reien voor. Wat wel eens was gehoopt en ver wacht, maar niet gebeurd, is nu geschied de Koningin komt Hoofddorp's volks feest met een bezoek vereeren. Geen wonder dat het overal even druk is, op het terrein maar ook langs den openbarpn weg, waar honderden menschen zich hadden opgesteld met de bedoeling om de Koningin en de Prinses en den Prins eens van dichtbij tö zien. Reeds vroeg in den morgen had het dorp met omgeving doordat van tal van woningen de vaderlandsche drie kleur wapperde een feestelijk aan zien gekregen. Ook het in uitstekende conditie ver- keerende concoursterrein levert met zijn prachtige groote tribune, die keurig met planten en bloemen is versierd, een recht gezelligen aanblik op. Even over 12 uur kwamen de leden van het bestuur en het eere-comité en verdere genoodigden in de bovenzaal van hotel „De Beurs" bijeen, waar zij werden ontvangen door den e.ere- voorzitter Mr. Slob, die als gebruike lijk is een welkomstwoord tot hen richtte ongeveer in dezen geest: Na er op gewezen te hebben dat het leven rijk is aan allerlei tegenstellin gen, vervolgde spr.: Zóó ervaren wij vandaag in dezen onzen kring wel op treffende wijze het schrille contrast hetwelk zich telkens in ons leven openbaart. Wy zijn verheugd, uitermate verheugd dat onze Koningin zoo geheel onge dacht en onverwacht geheel uit eigen initiatief den wensch heeft te kennen gegeven om den eersten middag van ons jaarlijksch sportfeest te bezoeken en onze vreugde is volkomen nu H. M. zal worden vergezeld van onze Prinses Juliana en den Prins der Nederlanden. Wat een greb te eer is dit voor de ver- eeniging „Vooruit", die vandaag haar 18e concours-hipplque beginnen zal en wat een waardeering voor haar arbeid, welke haar leden hebben volgehouden» en voortgezet, ondanks geweldig* groote moeilijkheden in de na-oorlogsche jaren en allerlei bezwaren daarna, telkens weer. Het is inderdaad verrassend, zóó, dat we er verlegen van zouden worden, hoe trouw en gestadig de Koningin en Haar Gemaal ons bijna ieder jaar gesteund heeft door het schenken van één. dik wijls 2, éénmaal zelfs (in 1919) van drie zilveren medailles. En de wetenschap, dat ook nu de ruitersport op het platteland en de be- teekenis der warmbloedfokkerij voor onzen boerenstand en onze nationale welvaart Haar volle belangstelling heeft, vervult ons hart met trots en met vreug de en moet U en mij zijn tot een prik kel om nog beter dan tot heden nog in tensiever en meer eendrachtig werkzaam te zijn aan de bevordering van het schoo- ne doel van ons concours, dat meer is dan enkel vermaak en genot. In scherp contrast met deze blijde stemming. Is de indruk waaronder wij kwamen en nog zijn toen het verbijste rend bericht van tragisch-gebeuren van Uit het Zwitsersche stadje Luzern ook ons bereikte, het ongeluk overkomen aan Prins Priedrich Siegismund von Preus- sen. Hij was verleden jaar hier met de Prinses onze hoogste gast: hij was in Hilversum en hier prijswinner in ver schillende nummers: hij was een der grootste ruiters van zijn land; zijn te genwoordigheid heeft de beteekenis ook van ons concours zeer verhoogd. En nu is hij niet meer; midden in zijn arbeid, welken hij met zooveel liefde verrichtte, is hij gestorven, op een leef tijd waarbij hU nog zooveel van het leven verwachten mocht; ontvallen aan de Prinses en haar twee kinderen die hem zoo heel erg missen zullen: ontrukt ook aan zoovele duizenden vrienden, die hem vereerden vanwege zijn ruiterkunst. Alvorens verder te gaan willen wij zijn nagedachtenis eeren door een oogenblik stille te zijn. Spr. vervolgde daarna: Laat ik nog mogen danken de talrij ke personen die ons met bun invloed .en geld hebben willen steunen, die als lid van het eere-comité of als deelnemer of als jurylid of ringmeester of als pers man of op eenige andere wijze hebben willen meewerken om ons concours weer te doen zijn tot een succes van den dag. Een bijzonder woord van dank voor de leden van de landelijke ry-vereeni- gingen uit Bellingwolde, Zevenbergen en Dubbeldam, die zoo'n groote reis heb ben willen maken om hierheen te komen om te laten zien wat een ontembare lief hebbers zij zijn voor de landelijke rui tersport en hoe zij propaganda willen maken voor deze goede zaak. Wat hebben verschillende van onze zusterverenigingen niet te tobben ge had met regen en kou en wind en daar om past ons een woord van dank aan God, die de stille bede van velen ver hoord heeft en over ons feest wil uit gieten een schittering van zonnewarmte en zonneglans. Spr eindigde met een dronk te wijden op de goede overkomst van de Konink lijke familie. Deze toespraak werd gevolgd door een heildronk op de Koningin en Haar Huis en een dankbetuiging van enkele ge noodigden. Na afloop van de lunch werd onder de vroolijke muziek van het le regi ment huzaren te Amersfoort gemar cheerd naar het terrein, alwaar op tijd werd begonnen met de afwerking van het programma (een 9-tal nummers, waaronder de parade van de landelijke rijvereenigingen, het carousselrijden en het groote springconcours (landen- wedstijd). Even na 2 uur arriveerde de konink lijke auto met gevolg op het sportter rein, waar de Koninklijke familie werd begroet door den burgemeester, die haar vervolgens geleidde naar de loge. Daar werden de bestuursleden der vereeniging „Vooruit" voorgesteld en bloemen aangeboden door twee doch tertjes van de hecren Noordam en Clay. Vermeld zij nog dat de Koninklijke familie het dorp binnen kwam langs den Hoofdweg en den Kruisweg en naar het sportterrein reed langs den weg bij de Patrimoniumwoningen, alwaar een groote schare schoolkinderen, getooid met oranje en vlaggen, stond ongesteld om het Vorstelijk gezin toe te juichen, een aardige attentie, die op hoogen prijs werd gesteld. Door een geestdriftige menigte, die zich op verschillende plaatsen langs de wegen had geschaard, werden de Vorste lijke personen ook op hartelijke wijze verwelkomd Morgen komen we op het verloc*) van de ontvangst van de Koninklijke familie terug en zullen dan ook den uit slag van den eersten dag vermelden. POSTDUIVEN. POSTDUIVEN VEREEN. DE SNELVLIEGER Uitslag wedvlucht vanaf Eindhoven, afstand 120 KM. De duiven werden losgelaten te 11.15 uur. De aankomst was als volgt: H. Willemsen le, 4e. 5e; J. J. Petrie 2e, 22e, 44e; J. de Vries 3e, 36e, 40e, 45e; P. A. Bosse 6e, 17e, 16e 24e, 39e; J. H. Wilton 7e, 8e, 10e, 20e. 30e; P. J. van Dr.sJcn 9e, 31e. 32e; H. Fikkert 11e, 14e. 13e, 27e. 29e. 34e. 35e; J. H. v. d. Broeke 12e; H. HölSken 13e, 38e, 49e, 5Ce, 51e, 52e; R. Slot 18e, 25e, 28e, 33e, 53e, 54e; J. J. Doeglas 19e, 23e; Joh. van Zalem 21e, 26e, 37e 46e; H. Roosdorp 41e, 47e; A. Brunsting 42e, 48e; J. J. v. d. Meijden 43e, 55e: Eerste duif 1.28.44; laatste duif I.57.22. Een feestelijk tooneel op het plein voor de Canadeesche parlementsgebo Ottnwn. wn.ir 35.000 Canadeexen bijeen waren gekomen om Lord Willington, den gouverneur-generaal, een boodschap van koning George te hooren voorleren. De Amcrikaansche president Calvin Coolidge in zjjn cowboycostuum, een geschenk, dat hem op zijn 5Ssten verjaardag in Zuid^Dakota is aangeboden. Op den grond zittend mevrouw Coolidge, Gertrude Ederle, de bekende waterkampioene de eerste vrouw die het Xanaal overzwom wordt, naar men weet, filmster. „Trudy" te Los Angeles vaar Bebe Daniels haar de geheimnieaen van het „make-up" leert Afdeeling B: 80 meter: 1. C. Dorsman 101 2 sec. 2. A. Leeuwin 10 4 5 sec. 3. H. de Koe 10 4/5 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. H. de Koe 1.47,5 M. 2. W. H. Vermeer 1.37,5 M. Vèrspringen met aanloop: 1. C. Reu rink 4.38 M.. 2. F. W. Freymuth 4.76 M. 3. F. Claassen 4.68 M. Speerwerpen (bamboe-speer): L F. W. Freymuth 34.11 M. 2. F. Claassen 32.59 M„ 3. C. Reurink 31.77 M. Kogelstooten (3 K.G)1. H. de Koe 10.58 M., 2. A. Leeuwin 10.26 M., 3. C. Dorsman 9.74 M. Afdeeling C: 80 Meter: 1. J. Hartog 12 sec. 2. P. Dankelman Jr. 121/5 sec. 3. H. Les 12 3/10 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. P. Dan kelman 1.27,5 M. 2 J. Hartog 1.22,5 M. Vèrspringen met aanloop: 1. H. Les, 4 M. 2. H. Bannink 3.41 M. Speerwerpen (bamboe-speer)1. H. Les 20.66 M. 2. J. Hartog 17,18 M. Kogels too ten (3 K.G.) 1. P. Dankel man Jr. 7.48 M. 2.C Moolenaars 6.24 M. 3. H, Bannink 5.09 M. Gemengde estafette 4 maal 100 M. 1. Ploe gErlings (Leeuwin, Dankelman, Smit, Er lings) 53.2/5 sec. 2. Ploeg Hoppe (Hoppe, Freymuth, Banink, de Koe) 54 3/5 sec. BILJARTEN. Prof. Soliën zal Donderdagavond in café de Kastanjeboom te Heemstede een demonstratie houden. Tevens speelt hy een partij van 500 —100 vermoedeiyk tegen W. Kobus, of, zoo die verhinderd is, tegen P. Kobus. OM DEN HILLEN-BEKER. De opening van de wedstrijden om bovengenoemden beker, georganiseerd door de biljartvereeniging „Vrienden kring" in haar nieuwe clublokaal, café ..De Doelen" in de Doelstraat, heeft een feestelyk karakter gedragen. In dit rui me lokaal staan twee mooie Wilhelmina biljaras van de vereischte weclstrydmaat, nl. 2.30 M. op 1.15 M. Er om heen is volop gelegenheid om een rustig kijkje op het spel te nemen. Ter gelegenheid van dezen openings avond had de feestvierende vereeniging, behalve brieven en telegrammen, een drietal fraaie bloemstukken ontvangen. De beker en een plaquette, welke de hoofdpryzen vormen, stonden ter be zichtiging. Toen te ongeveer half negen de heer Boon, voorzitter van de club „Vrien denkring", dit tournooi met een korte toespraak opende, was de zaal reeds gevuld met spelers, genoodigden en toe schouwers. Terecht mocht de heer Boon zeggen, dat zyn vereeniging nu einde- lyk gevonden heeft, wat zij lang gezocht had: een ruim, comfortabel lokaal met prima biljarts. Ook de heer De Foeljager sprak als vertegenwoordiger van den Nederland- schen Biljartbond eenige woorden van hulde tot de feestvierende vereeniging. Hierna namen de wedstrijden een aan vang. Dezen avond zouden de clubs „H. B. C." en „Vriendenkring" den strijd aanbinden. Alle partyen, acht in getal, te beschrijven zou ons te ver voeren. Gerust mag gezegd worden, dat er over het algemeen goed is gespeeld. De partyen G. Metz (H. B. C.) tegen H. Boerwinkel (Vriendenkring) en L. de Zwart (H. B. C.) tegen W. Verheyde (Vriendenkring) waren het belangrykst. De uitslag van de acht partyen was. dat „Vriendenkring" deze ontmoeting gewonnen heeft met een voorsprong van 143 caramboles, zy wordt dus in de tweede ronde geplaatst. Naar het zich laat aanzien, zullen de ze wedstrijden een succes voor de In richtende club worden. Heden spelen „D. O. S." uit Oud-Schoten en „Insu- linde" uit Amsterdam tegen elkaar. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 20 JULI 1927 Hiorboven het eerste zevental van „Zignee", dat Dinsdag avond kampioen der Noordelijke tweede klasse werd. WATERPOLO. DAMES, THETIS—ZIGNEA (0—5) ZIGNEA KAMPIOEN. Dinsdagavond half acht speelde Zig- nea haar laatsten competitiewedstryd van dit seizoen te Koog-Zaandyk.. De volgende zeventallen verschenen tegenover elkaar: Thetis: A. Bauling. T. RUneman, J. Dykman, v.d. Berg. J. Bakker. T. Meuleman, N. v.d. Stadt, M. v. d. Stadt. Z lgnea: C. Kammeyer, B. Venema, A. Tym, B. Witkamp. A. de Koe. A. Kruger, H. van Abs. fn het begin van den wedstryd was Thetis iets in de meerderheid; echter wist de Haarlemsche achterhoede het gevaar te keeren. De bal verhuisde naar de voorhoede van Zignca en bleef daar voor het grootste deel van den wedstryd. Nadat cr eenigen tyd gespeeld was, wist mej. Tym het eerste puntje to ma ken (0—1). Vervolgens werd een keer tegen dc lat geschoten, en wist de keepster van Thetis 'n schot te stoppen. Een oogenblik later vergrootte mej. Kammeyer den voorsprong (02). met welken stand rust Inging. Na de hervatting werd de opstelling van Thclis veranderd. Mej. Rüneman ging voor- en mej. Meuleman achter spelen, welke verandering echter niet veel verbetering bracht. Het duurde dan ook niet lang, of mej. Tym wist voor goal no. 3 te zorgen, spoedig gevolgd door een puntje van mej. Kruger, die mooi opzwom (04). Nu was het voor Thetis een verloren strijd, hoewel een kleine jongen uit het publick riep: „Maken jullie nou de geiykmaker, zeg!" Mej. Tym maakte nog een goal, waar na direct tyd gefloten werd (0—5). Zlgnea heeft een goeden wedstryd ge speeld, de achterhoede was safe, ter- wUl de voorhoede goed samenspeelde. Als Zlgnea in dezen vorm den kam- pioenswedstryd tegen no. één van de Zuideiyke afdeelingen speelt, dan be staat er kans op een overwinning. SCHAKEN. DE LANDENWEDSTRIJD. FRANKRIJK SLAAT NEDERLAND. Het groote schaaktoumooi te Lon den, waaraan viertallen van niet min der dan zestien naties deelnemen, is Dinsdag te Londen begonnen. Neder land begon niet best door van Frankryk te verliezen met 1—3. Dr. Max Euwe speelde remise met Chéron en Te Kolsté met Bébeder, maar Weenink verloor van Muffang en Kroone van Renaud. De volledige uitslag van deze eerste ronde was: Hongarye (met Maroczy, dr. Nagy, dr. Vnjda en Steiner) wint met 40 van Joego-Slavië (Vulkovics, Kostltch. dr. Asztalos en Kalabar); NederlandFrankryk 13; Finland Oostenryk 1/21/2 (en een hangpar- ty); Zwitserlang—Engeland 1—3; Duitschland—Italië 2 1/2—1 1/2; Zwe denDenemarken 12; (nog niet be slist, want er ls nog een hangparty); België—Tsjecho-Slowakye 1/2—3 1/2, ArgentiniëSpanje 3 1/21/2. Duitschland komt uit met Tarrasch. Mietsscs, airs en Wagner, Engeland met Atkins, Yates, Thomas en Michell. LAWNTENNIS. DE JEUGDWEDSTRIJDEN AAN DE SPANJAARDSLAAN. Tweede dag. De uitslagen van Dinsdag zyn: Juniores, Heerenenkel, le ronde: W. Kakebeeke slaat S. M. Snouck Hurgronje 64, 61. H. Nienhuys slaat P. Quarles van Uf- ford 2—6, 6—4, 8—6. E. Schümann slaat H. de Roos 64, 6—0. 2e ronde: E. Rhodius slaat D. Kolk 63. 63. N. Adam slaat W. Kakebeeke 63, 6—2. L. Hooft slaat A. Romeyn 75, 63. H. Rhodius slaat H. v. Zouwe 64 6—0. Heerendubbel, le ronde. A. Romeny en W. Kakebeeke slaan H. van Olphen en F. Teding var. Berk hout w.o. 2e ronde: N. Adam ën H. Kramer slaan P. Hirschler en P. Quarles van üfford 61, 6—2. A. de Groot en H. de Roos slaan B van Sambeek en D. Ccn'^ndso 62. 7—5. Damesenkel, le ronde: Mej. M. Wentholt slaat mej. L. Vinke 6—3, 6—1. Mej. W. Haagmans w.o. 2e ronde: Mej. C. Klok slaat mej. L. Jan só ons 5—7, 6—4, 6—4. Damesdubbel. le ronde: Mej. L. Loeff cn mej. I. Verwey slaan mej. T. v. d. Baren en mej. B. Harstman 7—5, 6—2. Mej. J. v. Eek en mej. M. ten Have slaan mej. H. Diemer Kool en mej. G. Edel 6—3, 6—4. Seniores, Heerenenkel, le ronde: 6* J. B. Kruyt slaat W. Meyer 60, 7—5. 2e ronde: v. d. Togt slaat M. v. d, Voort 6—0, 6—1. H. v. Rlemsdiik slaat M. Deenilc 61 4—6, 6—1. A. Hirschler slaat P. Huyzing 6—1, 6—1. F. Bakker slaat H Warnaar, Visser 6—1, 6—2. J. B. Kruyt slaat C. v. Kempen 6—1 3—6, 6—1. M. Klok w.o. 3e ronde: A. v. Riemsdyk slaat L. Adam 6—3, 6—3. Klinkhamer slaat v. d. Togt 6—2, 7—4. Bakker slaat Kruyt 62. 64. Schnerr slaat Klok 60, 60. Renesse slaat d. v. Wall Bake 60, 6—0. Schmid slaat Dorhout Mees 16, 7—5, 64. Heerendubbel. le ronde: Brandts en Schmid slaan Kenner en Berkhout 63, 64. v. d. Wall Bake en Bloemendaal slaan de Vogel en Poederbach 62, 60. Schnerr en Renesse slaan Byll de Vroe en ten Houten dc Lange 6—0, 6—2. 2e ronde: Hirschler en N. N. slaan Cramer en v. Kempen 63, 60. Dorhout Mees en H. v. Riemsdyk slaan Hooft en Hagemeyer 6—2. 62. P. Dorhout Mees en A. van Riemsdyk slaan Wentholt en v. d. Togt 60, 6—2. Damesenkel, le ronde: Mej. Over de Linden slaat mej. Van Hartskamp 61, 6—0. Mej. Kruger slaat mei. Honing 46, 6—2, 8—6. 2e ronde: Mej. Mensing slaat mej. v. Hasselt 6—4, 6—4. Damesdubbel, 2e ronde: Mej. Vuyk en mej. v. d. Stadt slaan mej. v. d. Loeff en mej. Terwey w.o. Gemengddubbel, le ronde: Mej. L. v. Riemsdijk en v. Riemsdyk slaan mej. v. Hees en v. Meuwen 61 61. Mej. Eeftink Schattenkerk en Schmid slaan mej. v. Hoolwerf en Warnaar Visser 6—1, 4—6, 6—3. Mej. Schner en Schner slaan mej. Loeff en v. d. Zanen 62, 61. ZWEMMEN. VIJF-JARIG BESTAAN VAN „DE WATERRATTEN". A.s. Zaterdag is het vyf jaar ge leden. dat de Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten", opgericht werd. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum zal het bestuur Zaterdagmiddag van 3.30 tot 5.30 uur receptie houden in de beneden zalen van het Gemeentelyk Concrtgebouw. Des avonds zal aan leden, donateurs en genoodigden een feestavond aange boden worden in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. ATHLETIEK. ADSPIRANT-LEDEN VAN „HAARLEM" Avondwcdslrijd. De eerste onderlinge wedstryd voor junior-leden der H. A. V. „Haarlem" mocht zich Dinsdagavond in een flinke deelneming verheugen. Het programma bestond uit 80 M. hardloopen, benevens een keuze uit een spring- en werpnum- mer, waarvan de beste resultaten hier onder volgen: Afdeeling A: 80 Meter: 1. A. Hoppe 10 1/10 sec., 2. G. Lamp 101/5 sec., 3. R. Erlings 10 2/5 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. A. Hoppe 1.37,5 M. 2. G. Lamp 1.32,5 M. Vèrspringen met aanloop: 1. ,R. Er lings 5.48 M. 2. P. W. Hettema 5.11 M. 3. D. J. Smit 4.93 M. Speerwerpen (model speer)1. G. Lamp 34.65 M. 2. A. Hoppe 33.85 M., 3. R. Erlings 28 M. Kogelstooten (5 KG.): 1. D. J. Smit 9.22 M. 2. P. W. Hettema 8.46 M.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12