«r HET UITBREIDINGSPLAN VAN VELSEN. UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 23 JULI 1927 Wat het verslag der „Vaste Commissie" daarvan zegt. SLECHTS GERINGE WIJZIGINGEN NOODIG. WAARDEERING VOOR HET ONTWERP-BRADER. £rrss correspondent te Velsen schrijft: In Haarlem's Dagblad van 16 Juli JJ. wordt mededeeling gedaan van het verslag van de werkzaamheden der Vaste Commissie voor uitbreidings plannen in Noordholland over het tijd vak van 1 November 1926 tot 1 April 1927. Aangaande het plan der gemeen te Velsen wordt het volgende gezegd: ,.In haar prae-advies kwam de Sub commissie tot de conclusie dat, hoewel het te waardeeren is, dat het gemeen tebestuur bij de herziening nogmaals het geheele plan onder de oogen heeft gezien en daarbij verschillende verbete ringen heeft weten te bereiken, niet temin de opzet van het plan veel te groot is. Naar haar meening is zulks in strijd met art. 31—1 der Woning wet en met art. 11 van het Woning- besluit; ook toont zij aan, dat de om vang buiten verhouding is tot den be volkingsaanwas. Het plan zou h.i. daar om beperkt moeten worden tot uitbrei dingen van de bestaande kernen met de daartusschen voor het verkeer noodige verbindingen: daarbij zou bebouwing aan de westzijde van de spoorbaan Haarlem—Uitgeest zooveel mogelijk moeten worden vermeden, terwijl ge tracht zou moeten worden de zeer mooie buitenplaatsen zooveel doenlijk ongerept te bewaren. Tenslotte merkte zij op, dat het nieuwe tracé van den Rijksstraat weg in het plan niet in overeenstem ming was met de plannen van den Rijkswaterstaat. Gedeputeerde Staten besloten aan de gemeente Velsen een nieuw plan te vragen. Reeds hebben B. en W. zich ter bespreking van het plan tot de Commissie gewend". Velen zullen na lezing van dit ver slag tot de conclusie zijn gekomen, dat de geheele herziening van het plan een nutteloos werk is geweest en de moeitevoile arbeid van den heer Brader directeur van Openbare Werken en!zijn staf, ten gevolge van de conclusie der Subcommissie naar de prullemar.d zou zijn verwezen. Niets is echter minder juist. De commissie erkent zelfs in haar rap port van het plan van Velsen, dat zij waardeering heeft voor de wijze, waar op het is ontworpen (Groote lijnen, detailleering, streven naar het behoud van natuurschoon). Tot goed begrip van zaken welken we allereerst In korte trekken schetsen de geschiedenis van het uitbreidingsplan dezer gemeente, die in den waren zin des woords een lijdensgeschiedenis is geworden. Het oorspronkelijke uitbreidingsplan opgemaakt door den toenmaligen di recteur van Openbare Werken, ir. H. F. de Jong werd 30 Januari 1922 ter visie gelegd. Dit plan werd. behou dens eenige wijzigingen, aangebracht naar aanleiding van eenige ingekomen bezwaren, den 25en April 1922 door den raad goedgekeurd. Uit de aan het plan voorafgaande Inleiding blijkt, dat de werkzaamheden voor het eigenlijke ontwerp-uitbreidings plan dateeren van einde 1918. Dit plan bood ruimte voor een bevolking van rond 250.000 «".zielen. Binnen dit ont- werp-uitbreidingsplan was voor groot industrie aangewezen een deel der ter reinen van „Velserbeek', dat destijd eigendom was van de heeren Alberts en Kluft, de importeurs van het denk beeld „Velserbeek-industrieterrein". Als verdere bijzonderheid van het eerste plan zU vermeld, dat daarin een spoorbaan was geprojecteerd, welke even ten Noorden van Driehuis aansloot op den sporweg HaarlemAlkmaar en de verbinding zou moeten tot stand brengen met de voor mogelijke in dustrie bestemde terreinen ten Oosten van den Rijksstraatweg Dit plan werd, zooals wij reeds mede deelden, door den raad goedgekeurd. Gedeputeerde Staten dachten er echter anders over. Dit college was van meening dat te weinig rekening was gehouden met de wenschelijkheid, terreinen te reserveeren voor pleinen, plantsoenen, wegen hiet boombeplanting, sportterreinen of speet- plaatsen. Ook achtte het college het niet juist, dat zoo groote terreinen voor uitsluitend gesloten bebouwing was aan gewezen, waardoor veel natuurschoon HILLEGOM. DE TWEEDE ZINGENDE COLLECTE. De tweede collecte van het Hillegomsch Gemengd Koor wordt a.s. Maandag avond ondernomen in twee auto's, die schipper W. van der Linden welwillend beschikbaar heeft gesteld. Bovendien heeft de burgemeester toe stemming verleend, dat in den middag de collectrices de kantoren en de afge legen huizen bezoeken. W\j bevelen de collecte warm aan. er is voor de slachtoffers van de storm ramp nog lang niet genoeg binnen ge komen. OVERVEEN. DE ELSWOUTSLAAN. De Erven Van der Vliet blijkbaar het gesukkel met de Elswoutslaan moede, heeft nog blijkbaarder besloten, de laan nu maar eens afdoende te verbeteren, door de oude, gehavende bazalt- en teer laag te laten bedekken door een prach tig gladde Topeca bedekking. Onze ge meentewerklieden, die hierin hun sporen verdiend hebben, knappen dit zaakje nu eens op. De brug wordt thans ook geheel ver nieuwd. Niet minder dan 17 zware ijze ren balken zullen de gewapende beton- laag voor de brug dragen. Voortaan zullen automobilisten geen gevaar meer hebben, bij het rijden over de opbollende brug een halven meter omhoog gewipt te worden. op den duur zou boeten verdwijnen. Ge deputeerde Staten gaven den raad in overweging, het raadsbesluit van 25 April 1922 in te trekken en het daarbij vastgestelde uitbreidingsplan opnieuw vast te stellen, met uitzondering van het gedeelte, waarop de door Gedepu teerde Staten gemaakte aanmerkingen van toepassing waren, welk gedeelte in hoofdzaak was gelegen tusschen den spoorweg HaarlemVelsen en den Rijks straatweg. Een voorstel van B. en W. waarbij rekening was gehouden met de bezwaren van Gedeputeerde Staten resp. den Hoofdingenieur Directeur van den Provincialen Waterstaat werd door den raad aangenomen ter vergadering van 15 Juli 1924. Het plan werd daar op door Gedeputeerde Staten goedge keurd. B. en W. hebben daarop den direc teur van Openbare Werken opdracht ge geven voor het niet-goedgekeurde ge deelte een nieuw ontwerp te maken. Dit ontwerp, dat werd opgemaakt door den opvolger van Ir. de Jong. den heer E. Brader, werd 23 April 1925 ter visie gelegd en behoudens eenige gedeelten door den raad goedgekeurd bij besluit van 1 December 1925. Het nieuwe plan veroorzaakte nog al heel wat opschudding in de kringen der grondeigenaars. Tallooze bezwaarschrif ten werden tegen het nieuwe plan inge diend, met welke bezwaarschriften zooveel mogelijk rekening werd ge houden. Nochtans moesten vele recla manten worden teleurgesteld, omdat in dien aan hun bezwaren tegemoet zou worden gekomen, veel van het principe zou moeten worden prijsgegeven. In het nieuwe plan is bijna alle ge sloten bebouwing verdwenen. Alléén rond de kernen Santpoort en Jan Gijsenvaart zijn terreinen voor gesloten bebouwing aangegeven. Overgiens is al les open of half-open bebouwing. Ver der is ook de in het oude plan ont worpen spoorlijn naar een eventueel in het polderland aan te leggen in dustrie-terrein verdwenen en is „Vel-1 serbeek" dat inmiddels eigendom der gemeente was geworden, niet meer voorbeschikt om fabrieksterrein te wor den, doch om gedeeltelijk te dienen tot verpoozing voor de ingezetenen, ge deeltelijk tot woonplaats van hen, die ingezetenen willen worden. Nu komt aan het woord de Technische Subcommissie van de Vaste Commissie voor uitbreidingsplannen, welke laatste commissie eind 1925, dus in de wordings periode van het h-lrziene plan was in het leven geroepen: zij spreekt haar veto over het herziene plan uit. Althans volgens het verslag, in den aanvang van dit artikel aangehaald. Maar ge lukkig is het zoo erg niet als het wel lijkt. Want bij informatie bleek ons, dat er geen sprake van is, dat een nieuw plan moet worden ingediend. Slechts eenige woonstraten moesten worden uitgelicht en eenige gedeelten die in het plan-Brader voor bebouwing waren bestemd, oningedeeld blijven. De opmerking omtrent het nieuwe tracé van den Rijksstraatweg is niet juist, immers was inmiddels het plan gewij zigd in overeenstemming met de plan nen van den Rijks Waterstaat. Aangaande de opmerking, dat de omvang van het plan is buiten verhou ding tot den bevolkings-aanwas zij ver meld, dat het plan-Brader was berekend op circa 115.000 inwoners. De woningwet (art. 31) zegt van uit breidingsplannen, dat de bestemming van de „naaste toekomst'' van den in het plan begrepen grond wordt aange geven. Het standpunt der regeering is dat het begrip „naaste toekomst" ruim moet worden opgevat. De Haag diende een plan in voor vier eeuwen Wanneer Velsen 115000 inwoners zal hebben, is natuurlijk niet te zeggen, maar als het zielental blijft toenemen als in de laatste jaren, zou het niet onmogelijk zijn, dat over 65 jaar naar nieuwe bouwterreinen buiten het plan moet worden omgezien. Gedeputeerde Staten besloten, vol gens het verslag, aan de gemeente Vel sen een nieuw plan te vragen. Welnu, het plan is er reeds, ditmaal geheel in overeenstemming, met de wenschen der hoogere college's. J. B. SCHREUR. Met leedwezen zullen velen vernemen, dat de bekende overwegwachter „Jan" wegens gezondheidsredenen voor den dienst is afgekeurd en met pensioen zal gaan. Bijna 30 jaren heeft hij dezen niet gemakkelijken werkkring vervuld. Ook zorgde Schreur elk jaar op schitterende wijze voor de bloemenversiering aan het station, welke moeite en liefhebberij door de maatschappij werden beloond met een medaille. HALFWEG. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: H. S. van der Putten. Houtr.weg. een pet; E. den Boer, Spaarn dammerweg, een gouden lorgnet; van Ewyk, Haarl.meerweg, een portemonnaie met inhoud; W. Doeven, stal Kroon, een rijwielplaatje. GESLAAGD. De heer H. Kammeraat, ambtenaar ter secretarie, slaagde voor het examen gemeente-financiën en de heer L. H. C. M. Bergman voor het examen praktijk- boekhouden (Mercurius). HAARLEMMERMEER. BLOEMPJLSDAG. Naar wfj vernemen heeft de vanwege de afdeeling Haa lemmermeer van de N. H. V. „Het Witte Kruis", bij gelegen heid van het Woensdag en Donderdag te Hoofddorp gehouden concours-hippi- oue plaats gehad hebbende verkoop van bloempjes ten bate van de tuberculose bestrijding ongeveer 375 opgebracht. BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal. te houden op Donderdag 28 Juli 1927 des namid dags 2 uur op het Raadhuis te Over- veen. Agenda: L Installatie van den heer K. Kooi man als raadslid. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw ge kozen raadsleden. 3. Verleening eervol ontslag aan E. J. Langelaan als lid der Commissie van Toezicht M. O. 4. Verleening eervol ontslag aan G. de Groot als lid der commissie van School verzuim L 5. Benoeming leden Commissie van Toezicht M.O. Aanbevolen voor: a. vacature Mettau: 1. Mr. A. Stoop, 2. Mr. F. J. D. Theijse. b. Vacature Langelaan: -. Mr. F. J. D. Theijse. 2. Mr. A. Stoop. 6. Benoeming lid Commissie tot we ring van Schoolverzuim I. Aanbevolen worden: a. S. A. Wiltson; b. G. A. v. d. Meij. 7. Benoeming onderwijzeres aan school B. De voordracht luidt: no. 1. mej. K. Dijkstra te Zwolle; no. 2. mej. C. J. van der Hor te Amsterdam; no. 3. mej. E. C. M. P. Wijntjes te Haar lem. 8. Vaststelling balans en winst- en verliesrekening van het Waterbedrijf, met voorstel tot aflossing van schuld. 9. Vaststelling balans en winst- en verliesrekening van het Gasbedrijf, waarbij voorstel tot verlaging van den gasprijs. 10. Wijziging raadsbesluit tot het aangaan c-ener tijdelijke kasgeldleening. 11. Ruiling van grond met Jhr. R. Quarles van Ufford. 12. Aankoop van grond van A. J. P. Janssen. 13. Vaststelling aanleg wegen op het Naaldenveld. 14. Benaming van wegen. 15. Verleening vergoedingen ex art. 100 L.O. wet aan de bijzondere scholes. 16. Verleening medewerking inzake beschikbaarstelling gelden ex art. 72 L.O.-wet 1920 voor uitbreiding St. The- resiaschool. 17. Verleening voorschot aan op 1 Februari j.l. in vasten dienst zijnde ge meentewerklieden. 18. Verzoek om schadeloosstelling in gevolge der z.g. annexatiewet. 19. Aanvrage crediet voor uitbreiding van topekawegen. 20. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening. 21. Ingekomen stukken. BEVERWIJK. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. Het liefdadigheidsconcert ten bate der slachtoffers van de jongste storm ramp Donderdagavond gegeven, is een succes geworden. De groote zaal van het K.SA. ge bouw was geheel bezet. De avond werd geopend door „Be- verwijk's Mannenkoor" met „De Zoe kers", van Ol. Koop. Dit koor, dat eerst 3 Februari is opgericht, beschikt over geoefende zangers. Nog beter kwam dit uit in „Het Geuzenvendel op den Thuismarsch" van Roeske. De uitvoering van dit mooie werk, was een overwel digend succes, voor zangers, zoowel als voor directeur. Het Gemengd Koor „St. Caecilia", van Krommenie, zong „Belofte" van Ol. Koop. Ook dit is een nog jonge ver- eeniging, die over goed materiaal be schikt, doch de vrouwenstemmen over- heerschen te veel. Velsen's Gemengd Koor „Zang Ver edelt", zong het zware werk van Hubert Cuypers „Super Flumina Babylonis", en deed dit op een wijze, die aller bewon dering afdwong en wat dan ook zeker als het glanspunt van den avond is te beschouwen. Gezamenlijk met Kromme nie, voerde „Zang Veredelt" nog uit. „De Winter", van Ph. Loots, wat, getuige het applaus, bijzonder in den geest van het publiek viel. Verder verleende nog medewerking het meisjes- en kinderkoor „Beverwijk", dat een aantal liedjes van Loots, heel lief zong. Een groot deel van het succes van dit laatste gedeelte, is zeker toe te schrijven aan de prachtige begeleiding van mej. Dora Loots, de bloemenhulde haar gebracht, is alleszins verdiend. Het is voor den heer Leo Pielage, den leider en ziel van dit concert, een zeer zware en vermoeiende avond geweest, maar het succes, heeft hem dit ruim schoots vergoed. VELSEN. LEDENVERC ADERING f EDERATIE S. D. A. P. De Federatie Velsen der S. D A. P belegt a.s. Maandag in „de Griffioen", Trompstraat IJmuiden een ledenverga dering. Naar wij vernemen zal in deze vergadering worden vastgesteld de hou ding der S. D. raadsfractie bij de in September te houden wethoudersbenoe ming. DE RIJKSSTRAATWEG. De asphalteering van den Rijksstraat weg onder Velsen is thans gereed ge komen. Ook het aanleggen van het rij wielpad langs het geasphalteerde gedeel te schiet nu flink op. terwijl de keien- weg naar de pont eveneens voor een groot deel gereed is. Ongetwijfeld zal de nieuwe weg over cenigen tijd over z'n geheele lengte tot aan de pont in ge bruik genomen kunnen worden. AANBESTEDING. De uitslag van de ten Raadhulze ge houden aanbesteding voor het rio- lceren en bestraten van den Engelmun- dusweg te IJmuiden. volgens bestek no. 106, dienst 197 is: Ingekomen acht biljetten. 1. H. de Weers, Haarlem f 23.200. 2. firma Hoonhout en Brouwer, Haarlem, f 22.200; 3. G. den Adel. Velsen f 19.300. 4. C. Keijzer, Schagen f 18.749; 5. H. Oudshoorn, Velsen f 18.572. 6. W. R. Re- nes, Utrecht f 18.300. 7. firma Joh. Die naar en Zonen. IJmuiden f 18.299; 8. P. C. Langeveld. Hardinxveld f 17.980. De guunlng is aangehouden. GEVONDEN DIEREN EN VOORWER PEN. Een rozenkrans, een portemonnaie met inhoud BIJEENKOMST VAN RAADSLEDEN Door den heer J. P. Nijssen. als voor zitter van de R.K. raadsfractie zijn alle herkozen en gekozen raadsleden uitge- noodigd tot bijwoning eener bijeen komst ten gemeentehuize op a_s. Dins dag 26 Juli tot het houden van een bespreking van de verkiezing van Wet houders in September a.s. SANTPOORT. RINGRIJDEN Het jaarlijksche ringrijden. georgani seerd door de verecniglng „Santpoorts Ringrijden". wordt dit jaar gehouden op Woensdag 24 Augustus, tenminste wan neer de toestemming van B. en W. van Velsen verkregen wordt. Reeds in 1752 vond vóór .De Wey- man" een ringrUderU plaats. Het zal dus dit jaar 175 jaar geleden zijn. dat de eerste ringrfjderij plaats vond. In verband met dit feit. zullen eenige bij zondere attractie* aan het ringrijden worden toegevoegd. OPBRENGST BAZAR De op 24, 25 en 26 Juni j.l. gehouden bazar ten bate eener muziektent heeft netto f 1140 opgebracht. Een mooi be drag voorwaar, vooral als men bedenkt, dat het muziekfestival en de gymnas- tiek-demonstratie „een schip van bij leg" zijn geweest, doordat het weer zoo zeer heeft tegengewerkt. IJMUIDEN. Engelmundusweg. GEVONDEN DIEREN EN VOORWER PEN. Een ring met sleutels, een konijn, een rijwielmerk, 5 ijzeren pennen, een porte feuille, een rijwielmerk met een sleutel, een sportwagen. Willemsplein. GEVONDEN DIEREN EN VOORWER PEN. Een portemonnaie met inhoud, een broche, een voorhamer, een vulpen, een broche, vijf speren, een slinger van een auto, eenige gewichten, een rozen krans een kindertaschje een huissleu- teL BENNEBROEK. GEVONDEN VOORWERPEN Bij den Gemeenteveldwachter zijn in lichtingen te bekomen omtrent het vin den van een gouden broche, een overjas en een bos sleutels. LAWNTENNIS. DE HAARLEMSCI1E JEUGDKAM PIOENSCHAPPEN. De laatste uitslagen zijn: ..Seniores, heerencnkel. semi-finale: A. v. Riemsdijk slaat H. v. Riemsdijk 61. 61. Bakker slaat Renesse 64. 6-4. Finale: A. v. Riemsdijk slaat Bakker 6—3. 3—6. 6—3. Heerendubbel. semi-finale: P. Dorhout Mees en A. v. Riemsdijk slaan B. Dorhout Mees en H. v. Riems dijk 67, 54. Schnerr en Renesse slaan de Boer en Kuitert. Finale: P. Dorhout Mees en A. van Riemsdijk slaan Schnerr en Renesse 6—2, 6—0. Dames-enkel: semi-finale: Mej. Over de Linden slaat mej. Men- sing 61. 6—2, mej. Vuyk slaat mej. v. d. Stadt 8—6. 6—3. Finale: mej. Vuyk slaat mej. Over de Linden 6—1. 7—5. ..Dames-dubbel, semi-finaJc: Mej. Vuyk en mej. v. d. Stadt slaan mej. Gratama en mej. Vinke 64. 6i. Finale: mej. Vuyk en mej. v. d. Stadt slaan mej. Wentholt en mej. Brouwer. Gemengd dubbel, semi-finale: Mej. Over de Linden en Hirschler slaan mej. Men sing en Dorhout Mees 26. 61, 52. mej. L. v. Riemsdijk en A. v. Riemsdijk slaan mej. Maks en van Kempen 60. 64. Finale: mej L. v. Riemsdijk en A. v. Riemsdijk slaan mei. Over de Linden en Hirschler 64, 62. ..Juniores, heerencnkel, semi-finale: Adam slaat E. Rhodius 64, 60, H. Rhodius slaat Nienhuys 61, 6—2. Finale: Adam slaat Rhodius 61, 6—1. .Heeren-dnbbcl, semi-finale: Nienhuys en Rhodius slaan v. d. Zouwe en Klok 53, 62. Adam en Cra mer slaan de Groot en de Roos 63, 6—3. Finale: Adam en Cramer slaan Nien huys en Rhodius 3—6. 6—2, 62. Dames-enkel, semi-finale: Mej. Wentholt slaat mej. Klok 6—3. 6—3. mej. v. Riemsdijk slaat mej. van Hees 6-4. 1—6. 64. Finale: mej. Wentholt slaat mej. L. van Riemsdijk 4G. 6—3. 5—3. Dames-dubbel, semi-finale: Mej. v. Riemsdijk en mej. Maks slaan mej. Loeff en mej. Terwey 62, 64. mej. Hoolwerf en mej. Kiok slaan mej. v. Eek en mej. ten Have 6—1, 61. Finale: mej. v. Riemsdijk en mej. Maks slaan mej. Hoolwerf en mej. Klok 6—1, 6—4. GYMNAQrr K. BOOTTOCHT VAN CONCORDIA Zondag 31 Juli zal Concordia voor rijn adspiranten een boottocht onder nemen onder leiding van de direct, de heeren T. Dekker cn J. J. Bolland, die door een aantal dames- en hecren- leden zullen worden bijgestaan. Het vetrrek is bepaald op 7 uur van het Noorder Buiten Spaame. De tocht gaat per boot over de Zaanstreek en het Alkmaardermeer naar Alkmaar, en vandaar per locaaltrein naar Ber gen. Dan wordt een duinwandeling ge maakt naar Schoorldam, waarna de tocht per boot via de Nauersche vaart wordt geëindigd. Tusschen half negen en negen uur komt de boot in Haar lem aan. De gelegenheid tot deelneming wordt dit jaar ook opengesteld voor familie leden en kennissen van adspiranten, mits zfj hoogstens 17 Jaar oud zijn. Een muziekkorps zal den tocht op luisteren. De boottochten van Concor dia zijn altyd buitengewoon in den smaak gevallen en dus is ook nu een groote deelneming te verwachten. CRICKET. OVERZICHT. Voor den Té'.egraafbeker wordt a.s. Zondag aan de Spanjaardslann de be langrijke ontmoeting Rood en Wit tegen H. C. C. I gespeeld. Emdigde de com petitiewedstrijd in de Residentie in een groote overwinning voor de Groote Haagsche. ditmaal zal de wedstrijd voor de a.s. kampioenen zeker geen walk over zijn, omdat C. J. Posthuma op eigen grond steeds uitnemend werk met den bal verrichtte. Wij verwachten dus een spannenden strijd, die naar wij hopen, eens door een record aantal toeschou wers zal worden bijgewoond. Haarlem caat Zondag me: een op Jaski na volledige ploeg naar Den Haag om het derde elftal der H. C. C. te be kampen. Indien de wedstrijd van meet af serieus wordt opgevat, bereiken onze stadgenooten natuurlijk de volgende ronde. Voor de oompetitie zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld: Ajax—V. O. C. V. V. V.—V. R. A. Hilversump. W. A. C. C.—H. D. V. S. Vooral de derby V. V. V.—V. R. A. zal de noodige belangstelling hebben, daar van het eventueel resultaat niets te voorspellen valt. Beide ploegen verricht ten tot nog toe uitstekend werd: het zal ons dan ook benieuwen welke fast- bowler, Grootmeyer of Rlncker met de beste cijfers uit den strijd zal komen en waarmede het succes der betreffende vereeniging ten nauwste zal samen vallen. Hilversum krijgt tegen P. W. een kans om weer eens de overwinning te beha len. terwijl H. D. V S. met A. C. C. we! weinig moeite zal hebben. Aan den Schoterwcg wordt reeds di rect de returnwedstrijd tegen de Rood en Wit-reserves gespeeld. Hoewel ook as. Zondag de veteraan Healy de gele deren der Haarlem-rserves zal verster ken, gelooven wij niet In een herhaling van zijn prestatie aan de Spanjaards laan en verwachten dus een victorie voor mr. Davidson c.s. R. C. H. gaat tenslotte naar Zaandam en zal o.i. moeite genoeg hebben om de ploeg van Cl. van Orden er onder te houden. Sterkere elftallen zijn op 't ter rein aan de Hembrug gesneuveld: al leen behoorlijk batten van onze stadge nooten kan oorzaak zijn. dat de winst punten op de terugreis kunnen worden medegenomen. UMPIRE. H. C. C H. A V. Vrijdagavond had het vervolg van bo- vengenoemden wedstrijd plaats. Tli. v. 't Lam en „Lofo" openden op Sasburg en Visser. De eerste verdwijnt reeds op den tweeden bal, doch met Ba len Blanken In komen er eenige runs. De stand van den avond wordt echter opgezet met „Lofo" en v. d. Schaar op de mat; v. d. Schaar was specialist in het forceeren van leg-byes; van 3—24 werd het 451. Hierna was het vrijwel gedaan. Eysker zorgde nog voor 2 harde vieren en Har- tog voor een in aantrekkelijken stijl ge speelden 5. Met 9 extra's sloot de Innings op 74. Voor Haarlem bowlde: Sasburg 3—32; Helm'.g 4—4; Visser 1—8. de Noo 0—14 en Van Thijn voor het breken van den laatsten stand 1—6. Aangezien „de H. C. C." 116 runs had gescoord verloor het „zusje" dus met 42 runs. BOKSEN. DEMPSEY WINT VAN SHARKF-Y. y! •EMPSEY. Uit New York wordt over dit gevecht he tvolgende aan de N. R. Ct. ge meld: Twee en tachtig duizend toeschouwers volgden ademloos den spannenden strijd en werden gek van opwinding over de overwinning van Dempsey. die zeer populair was. Over het beloop van den strijd wordt gemeld: Aan het einde van de 1ste ronde waggelde Dempsey op zijn bcenen. maar hij vocht met de hardnekkigheid van een bloedhond terug. In de 2de ronde Wï3t h{j reeds het spel gelijk te ma ken en de 3de. 4de cn 5de ronde waren voor hem. ondanks een bloedend oog en opengeslagen lip cn wang. Hij ver ijdelde alle pogingen van Sharkey, be dwong hem met hoekslagen en op- stooten en vocht in. terwijl zijn armen in het Ujf-aan-lijf als pistons heen en weer gingen. HU trof Shnrkey herhaal de malen zwaar op het lichaam en baande zich den weg tot overwinning in de 6de ronde door drie geweldige stooten te plaatsen op Sharkey's hoofd. Echter, toen nog scheen Sharkey geheel ongeschokt en het einde, dat na 45 se conden in de 7de ronde kwam. was volkomen onverwachte. Dempsey sloeg Sharkey neer met een rechtsche. die aankwam als een smidshamer, waarop hij een schrikkelijk rechtsche op den maag deed volgen. Sharkey sloeg dub bel en protesteerde dat het een ver boden slag was geweest, maar werd met een geweldige linksche op de kaak neer gehaald. HU trachtte op te staan, kwam op zUn knieën, waggelde en viel toen „10" klonk, voorover op het gelaat. De scheidrechter besliste, dat de stoot van Dempsey, volkomen eerlijk was ge weest. VOETBAL. DE ZEEMEUWEN. Zondagmiddag 3 uur wordt gespeeld Zeemeeuwen II—Rodl II (Amsterdam): 's avonds 7 uur de bcsiissingswedstrüd om den zilveren lauwertak tusschen Zeemeeuwen I ep Rodl I (Amsjerdam). BILJARTEN. Sé ANCE VAN PROF. SOLIëN De Heemsteedsche biljartliefhebbers waren Donderdag avond in grootcn ge tale opgekomen om de verrichtingen van prof Soliën uit Rotterdam In café „De Kastanjeboom" te Heemstede te volgen. Dc prof trof het niet. wat het weer betreft, want vochtigheid is voor een biljart niet de goede weersgesteld heid in een tUd dat men in huls niet stookt. Toch wist hU met aardige se ries voor den dag tc komen. Vooral de begin-serie van 72 was zeer mooi; zoo doende was al dadelUk de aandacht van de toeschouwers gewekt In de der de beurt alweer 58. Ongelukkiger wUzc brak de queue van den prof. bU een zware massé. Het bleek dat hU hierdoor zeer zwaar gehandicapt was en om te eindigen op 500 met meer beurten, dan hy anders noodig had gehad. Toch wist hU door rijn zuiver tn gemakkelyk spel de aanwezigen te boeien. Dc rap pels vooral waren op maat. De mas ses zUn gewoon „af" te noemen. Geen wonder dat de Heemsteedsche biljarters van dit spel genoten hebben. Na de séance gaf de prof. nog tal van kunst en fantasiestooten te zien. 8 Om den Hlllen - beker.. Donderdag was het de derde wed- striJdavond in dit tournooL De B. V. „Ons Genoegen" uit Zaandam trad in het strijdperk tegen de B.V. „H.E.T. E. IJ" uit Amsterdam. Beide biljartvcreeniglngen hadden behalve de spelers een groot aantal supporters meegebracht. Ook dc Haar- lemsche biljarters waren wederom naar het lokaal van den heer Slot in de Doelstraat getogen, om den strUd op het groene laken tusschen deze twee bekende vcreenigingen te aanschou wen. Het is een spannende kamp ge worden. In het begin waren de Zaan- landers in de meerderheid cn kreeg het den schUn alsof zU de overwinning zou den wegdragen. Maar ook de groot-Mo- kummers gaven niets toe. En toen de laatste partU namelUk die tusschen de nummers 1 dezer clubs, begon, waren de achterstallige punten van lum vereeni ging ingekrompen. Er was dus oen ge weldige spanning in dezen strUd geko men. Delsen (H.E.T. E.IJ) stak dadelijk van wal en' kreeg een flinken voor sprong. Doch Lammers (Ons Genoe gen) kwam hem achterop met een paar mooi gespeelde series. Delsen toonde zich een goed wedstrUdspelcr en liet zich niet van de wUs brengen. HU wist aan den kop te blUven en sleepte zoo doende rijn vereeniging in veilige haven met precies 50 winstpunten. Het is thans zeker dat de twee Am- sterdamsche vereenlglngen in de voor laatste ronde zullen te kampen hebben tegen twee Haarlemschc. Heden spelen de B.V. „Olympla" en „D.E.S." beide uit Haarlem, tegen el kaar. BU de spelers van laatstgenoemde club gevindt rich de kampioen van Haarlem, de heer De Foeljacgcr.. HENGELEN. „DE BRASEM". Opgericht is het vischcollege „De Brasem". Het doe! dezer vereeniging Ls. om met under e vischcollcge's water tc pach ten. teneinde daarin de hengelsport te beoefenen. Het secretariaat is govetsigd bij den heer M. Jak, Zuid Polderstraat 47. POSTDUIVEN. „DE LUCIITGIDS". Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag 17 Juli een wedvlucht met Jonge duiven broed 1927 van Eindhoven al, afstand 119 K.M.. waaraan door de le den werden deelgenomen met 475 duiven, welke tc 11 uur 15 min. werden in vrij heid gesteld. De prUzen werden als volgt behaald: W. Spoor lc, 11e. 29e. 37e. 44e; T. Cornet 2e, 5c, 18e, 50c. 57c. 94e; B. H. Gort 3c, 4e, 12e, 16e. 38c, 76c. 91e; G. ZomerdUk 6e. 24c. 51e. 54e. 64c. 82e; F. Kuyken 7e., 9e, 42e, 48e, 52c; Th. Mens 8e, 85e; L. van Bragt 10e. 17e, 84c. 95e; H. J. PhUippa 13e. 28e. 73e. 81c; H. van Oldenmavk 14e. 34c; H. Ban- nink 15e, 58e. 80e, 83e, 92c; J. J. Vrugt 19e, 45e; J. F. Hirmsen 20e. 33c. 65e. C9e: J. vnn Duin 21e. 25c, 26e, 59e, 60e; J. W. Rndsma 22e, 66e; A. van Hoerden 23e, 30e, 61e, 87e; P. Brakel 27c, 35e, 67e; P. Kruyer 31e, 46e. 88c; II. dc Lugt 32e; M. Burger 36e; P. Bannink 39e, 56c, 86e; K. Wit 40e, 43e, 47e, 93c: G. J. Kors 41e, 70e; J. J. Kan 49e; Jac. Lasschult 53e; J. G. N. Leurs 55e; J. Hartel 62e; R. S. Korver 63e. 77e. P. M. Kok 68e; J. v. Alphen 71e, 89e; E. van Brce 72e. 78e, 79c, Joh. v. d. Pol 74e, Adr. Helns 75e; F. J. Lourenburg 90c. Eerste duif te 1 uur 26 min. snelheid van 907 meters per minuut; laatste prUswlnncr te 1 uur 53 min. POSTDUTVENBOND (H. C. C.) Bovengenoemde bond nlcld Zondag 10 Juli een wedvlucht met Jonge duiven, broed 1927. van 's-Hertogenbosch af. af stand 89 K.M., waaraan door dc aange sloten vereenlglngen werden deelgeno men met 1960 duiven, welke tc 10 uur 5 min. werden losgelaten, dc eerste 1D0 prUzen werden als volgt behaald: E. Koning le, 22e, 30e, 40e. 43e, 89e; J. Dorsman 6e, 19e; A. Fikkert 9e; H. Lansdorp 10e, 11c, 46c, 79e: R. N. Heiloo 13e, 14e. 45e; A. Voordenhake 15e; W. Keur 11e, 16e, 37e: P. J. van Daalen 17e; J. Klumper 18c; E. v. Bree 20e; W Doarsman 21e, 26e: G. van Ak- kooy 23e: J. G. v. d. Meer 24c; P. Stak- man 25e: G. Hirs 27e; G. Mollema 23c; Th. v. Deursen 29e; J. Th. Bakker 31e, 76e; H. Velllnga 32e. 77e; J. de Vries 33e. 53e. 66e; G J. Kors 34e; P. Mar tens 35e. 82e; W. Keur I 36c. 50e; N. Schaap 38c. 62c; H. Maks 39c; A. van Zadel 31e, 49c. 63c; L. v. Bragt 42e. 47e 48e, 8Ge; P. Vergers 51e; H. Stappers 52e; P H. Boeree 54e; L. Muteaers 55e; A. J. Kloek 56e; W.Eekhof 65e; H. Hols- ken 67e; B. H. Gort 68e, 69c; J. Broek hof 70e; J. Groot 71e; IL Velllnga 72e; O. ZomerdUk 73e; J. J. Hart 74c, B. C. v. d. Meer 75e; A. Schuiten 78c; E. Hug- tenburg 80e; J. J. Petri 81. 85e; A. Brunsting 83c; J. H. v. d. Broek 84e; H. J. Petter 87e; J. Groot 81e: H. Wit- tcvcen 92c; J. F. Oudolf 93e: A Paap 96e; J. Libbenga 97e, 98e: B. Roemees 99e, 100e; Eerste duif t« 12 uur 2 min, snelheid van 786 meters per minuut: laag stc grijswinner i392e) te 1? uyj; 18 ma

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7