DE NEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. SCHAKEN ZEILEN WATERPOLO. CRICKET IN ENGELAND SCHERMEN ZWEMMEN ROEIEN Tromp (Het Spaarne) skiff-kampioen. EEN SENSATIONEELE EINDSTRIJD. TELEURSTELLENDE GIEK-PLOEGEN. De Nederlandsche roeikamploenschap- pen. opnieuw op de kaarsrechte, maar smallc en afgelegen baan te Sloten ge houden. hebben ditmaal niet veel moois opgeleverd. Althans niet wat betreft de giek-bemanningen: de achten, vieren en t"*eën. NJord won de acht met een miniemen voorsprong op Laga. Het was dezelfde NJord-acht die zoon slecht figuur te Henley heeft geslagen. De ploeg is nu heel stijlvol om te zien. maar wat zij vertoont is geen racen. Het tempo Is veel te laag. althans voor een acht. Over de baan sloeg zy niet meer dan 30 Blagen per minuut, in de eindspurt zoo wat 34. Het bestuur van den Neder- landschen Roelbond zal wel zoo verstan dig zUn om deze acht niet naar de Euro- pcesche kampioenschappen (in Augustus op het Lago dl Como) af te vaardigen. De Laga-acht. na de vele ziektegevallen bU deze vereeniging weer uit een geheel nieuwe combinatie bestaande, toonde weinig eenheid, maar zou met wat meer oefening deze NJordplocg er m.l. glad uitroeien. Er zat althans meer leven In- Het verschil bij den finish bedroeg maar enkele meters. Het aardigste van het nummer acht was het wachten op den kamprechter, die te laat aan den start kwam. Dc Njord-acht kortte den tUd met het zin gen van vele liederen, waaronder zulke beproefde oude dienders als ..Anna Maria, waar ga je naar toe?" tot vreugde van de honderden die op den oever wachtten om mee te tuffen, te fietsen en te hollen. Laga viel spoedig ook ln: er werd om beurten en later gezamenlijk gezongen. Het Is iets nieuws, lnplaats van de traditlonccle zenuwach tigheid aan den start. Ik hoop dat het regel zal worden. De Laga-vier. die Vrijdagavond een row-over had bij gebrek aan tegenstan ders zal zeker niet naar Como gaan Van Laga's oorspronkelijke oude vier, die op de Varsity won. is alleen nog de slag over en hij (De Laive) maakt den indruk dat hij behoefte aan rust heeft. Geen wonder, na zooveel races met een tel kens-gewijzigde ploeg. Dc Amstcl-twee met stuurman, die Vrijdagavond zUn heat won van NJord (dat spoedig opgaf) en Zaterdag in den eindstrijd op overtuigende wijze Die Ley the versloeg, is wel van goede kwa liteit. De ploeg roeit krachtig met een langen, gelijkmatig doorgehaaldcn slag. en toont de eenheid die alleen door lang en serieus oefenen verkregen kan wor den. Maar meer dan een goede gemid delde twee is het m.i. niet en de ge maakte tijden zijn niet indrukwekkend, liet heeft tenslotte geen zin om ploe gen naar Como te zenden die geen schijn van kans hebben. Resten slechts de twee zonder stuur man, de double scull (in beide gevallen dc Dare Devil-ploeg v. Wankum-Van Suylekom) en de skiffkampioen Ir. Th, P. Tromp. v. Wankum en Van Suylekom roeien al Jaren samen en ieder erkent hun kwa liteiten. Hen kan de Roelbond m.i. vei lig afvaardigen, althans in de twee zon der stuurman. Zij zullen ln elk geval als doortrainde en door-en-door gerouti neerde ploeg, een zeer behoorlijk figuur maken en wellicht winnen. Na de finale van het skiff-nummer heb ik voor mij de overtuiging dat de Ned. Roeibond ook Tromp zal uitzen den. en dat hij zich zelfs tusschen de sterke buitenlanders zal weten te onder schelden. Sinds de Koninklijke, waarbij hij stevig geklopt werd door den Duit- schen kampioen Flinsch, is hij een stuk sneller geworden, en wij kunnen ons verlaten op het oordeel van zijn coach, die verklaart dat er nóg meer in zit. Nu roeide hij de 2000 M. al ln 7 min. 31 sec., hetgeen maar een seconde of vier boven het Nederlandsche record Is. En zeer waarschijnlijk zou hij dit geëven aard of zelfs verbeterd hebben a Is hii op de laatste 400 M. niét zonder tegenstan der geroeid had hetgeen natuurlijk een aanmerkelijk verschil maakte. Zijn start is evenwel nog steeds te traag; zijn coach zal daaraan in de komende weken wel bijzondere aandacht wijden. De finale van het skiff-kampioen schap. tusschen de belde Spaarne- roeiers Cox en Tromp, had een sensa- Het Wereldschaaktournooi. Aan „De Crt." ontlecnen we het vol gende over bovengenoemd toumooi: Weenlnk was te vermoeid in de par ty tegen Riverolla en overzag een winstkans, maar tegen Gilg kwam hy een pion ln het voordeel. Deze party werd toen afgebroken. Aangezien Euwe tegen Réti een pion achter was. beslo ten. zooals gemeld, de captains Prokes en Euwe. beide partijen tegen elkaar uit te wisselen. Euwe en Weenink kre gen dus elk 1/2 punt. Kroone won tegen Hromada zyn party uit de zesde ronde, zoodat Hol land van Ccchoslowakye won met 3—1. doordat ook Te Kolsté zyn afgebroken party tegen Pokorny won. Een fraaie prestatie! In zUn party tegen Acuna won Kroo ne een vol paard, zoodat de match Hol- land-Argentinic dank zy Kroone. nog remise werd: 2—2. Euwe maakte met Coltanowski, na een oogenblik aarzelen met winst ne men, kort proces. Hy speelde een ma gistrale party. Weenlnk het met Maurice Censer meer moeite, maar won ten slotte, doordat de Belg zich mat liet zetten. Kroone had Isidore Censor, tegen over zich. maar de zwarte kleuren wa ren hem ditmaal niet welgezind. Bo vendien zag de vermoeide Kroone niet scherp meer cn hy verloor twee pion pen en daarop de party. tioneel verloop. Kamprechter was de heer Fokker. Er stond een straffe wind die de roeiers mee hadden - ofschoon niet geheel in de baan-rlchting. Zuiver roeien werd er ietwat door benadeeld. Cox startte sneller dan Tromp en nam even een kleinen voorsprong, maar met zyn langen, moolen slag en keurig wa terwerk liep de laatste weldra ln en kwam eenlge meters voor. Hy behield dit voordeel en beantwoordde alle spurts van Cox. Tromp's roeien was rustiger en veel zuiverder van styi, maar met zUn feilen, stootenden slag wist Cox toch voortdurend den gelljkmatig-doorloopen- den tegenstander by te biyven. Het werd een buitengewoon spannende, opwinden de race een strijd zooals men slechts zelden tusschen skiffeurs aanschouwt. Op 1000 M. leidde Tromp met ongeveer een halve lengte en scheen het resultaat nog volkomen onzeker. Daama spurtte zyn tegenstander cn liep wat in. zoodat dc booten bUna gelijk lagen, maar Tromp antwoordde, opnieuw en behield het voordeel. Het was duidelijk dat Cox veel meer van zyn krachten moest ver gen dan Tromp, maar opnieuw bleek zUn buitengewone ..fighting spirit". Tot hy. op ongeveer 1600 M. plots teekenen van vermoeidheid begon te ge ver. Hij rukte zyn riemen op na het Inpikken, roeide een slag of vier. vijf diep er ineens zagen wy Tromp vooruit schieten tot wel een anderhalve lengte voorsprong. In onze volgauto werd ge vraagd ..wat scheelt Cox?" en opge merkt „nu heeft Tromp gewonnen". Nauwelijks was het gezegd of Cox ver loor blijkbaar de controle over zyn bak boord-riem en sloeg plotseling om! Het. was een oogenblik van algemeene ontsteltenis. Al de volgauto's stopten, sommigen sprongen er uit en snelden al naar den oever. Maar het bleek dat de sktffeur zich best zwemmende kon hou den. Men gooide hem een kurken zak toe uit de motorboot van den kamp rechter. den heer Fokker, en na eenige zielig-onhandlge manoeuvres van den bestuurder van dit vaartuig slaagde men er eindeiyk ln om Cox aan boord te hljschen. Gelukkig bleek dat hem niets mankeerde. ZUn skiff was nogal be schadigd. biykbaar tengevolge van het omslaan. Tromp, inmiddels doorgeroeid naar den finish, werd daar met gejuich ont vangen. hetgeen de nieuwe kampioen van Nederland tenvolle verdiende. Hij heeft bewezen dat hy sneller dan Cox is. hetgeen deze laatste ruiteriyk erken de door'te zeggen: „Je zoudt in elk ge val gewonnen hebben". Naar myn over tuiging sloeg Cox om doordat hij teveel van zUn krachten gevergd had, en op een critiek moment zyn bakboord-riem losliet. Als hy verder geroeid had zou Tromp met groot verschil gewonnen hebben. In elk geval heeft zyn tegen stander hem over 1600 M. schitterend partij gegeven, maar als Cox ooit het kampioenschap wil winnen, d.w.z. tot de top-class gaan bchooren zal hij zijn stijl grondig moeten herzien Op de 2000 M - baan kan zelfs een vechter zooals hij. met zijn buitengewone spierkracht, dit hooge tempo en dit gehecl-concontreeren op den inzet niet volhouden De nieuwe kampioen van Nederland werd door het Spaarne-bestuur met een krans omhangen, en moest natuurlijk poseeren voor een ry fotografen. Op de zelfde wyze lauwerde Het Spaarne den coach van den winner, den heer A. Th. G. Cobiyn. Het Is Iets nieuws om den coach te bekransen, maar het was in dit geval ongetwUfcld tenvolle verdiend. „De kampioen-coach van Nederland" (zooals het Spaarnc-bestuurslid. dat de krans kwam overhandigen, hem noem de) heeft in enkele maanden tyds een buitengewoon resultaat weten te berei ken. Het was ook voor hem een glorie rijke dag. De uit te zenden ploegen. Dit verslag was reeds geschreven toen het bericht kwam dat de Nederlandsche Roeibond heeft besloten om de Laga- vier. dc Amstel-twee. de Dare Devil- twee met stuurman en den Spaarne- skiffcur Tromp naar Como af te vaardigen. De NJord-acht heeft het verzoek ontvangen om zich „eventueel ter beschikking te houden". Laat men het bij deze beleefdheid laten. Van deze Lage-vler verwachten wy niets en van dc Amstel-twee weinig. Ook Te Kolsté maakte het niet best. Overigens stond de Hollander tegen den kleinen Belg als een huls. De party werd afgebroken in een stel ling, die misschien nog remise is te houden. De stand is thans: België 1. Hol land 2. (een party afgebroken). Enge land 1. Spanje 0. Zweden 1. Finland (3 afgebroken). Dultscliland 3. Zwitser land 1. Argentinië (1 afgebroken). Hon- garUe 3. Cechoslowakye 2. Joegoslavië 1. Denemarken 1 1/2. Frankryk 1/2, Italië 2. Oostenryk 1. De Amsterdamsche Olympiade. KOMT FRANKRIJK? Uit Parys wordt aan „De Crt." ge meld: De directeur van het dagblad „Figaro" heeft het Fransch Olympisch Comité een bedrag van één mtllioen francs aangeboden, ten einde dit co mité in staat te stellen, op de genomen resolutie om niet aan de Olympische Spelen 1928 deel te nemen, en verder geen voorbereidende maatregelen te treffen, terug te komen. Van de be- noodigde twee millioen francs is dus thans de helft ontvangen. GYMNASTIEK Turnlust te Beverwijk. Zondag maakten de adsplranten-af- deelingen van dc Beverwyksche Gym nastiekvereniging „Turnlust" een uit stapje naar Bergen. De Kaagweek. CARP KOMT TWEE MAAL ALS No. 1 AAS Mr. J. R. CARP By de Kaagweek wist Mr. J. R. Carp Zaterdag met zyn zesmeter .De Ruy- ter" twee maal als eerste aan te ko men. Aan de Tel. ontleenen we de volgen de uitslagen: Zesmeterklasse (ochtend-wedstryd) 1. De Ruyter, stun. mr. J. R. Carp, 1 uur 37 min. 26 sec.; 2. Sally, 1.38.15; 3. Piet Hein. 1.38.31. Team-wedstrijd regenbogen: I. Win dekind, st.m. D. Oppenhuizen (Sneek). 1.50.36; 2. Holiandia 1.52.17; 3. Dolfyn 1.53.43; 4. De Leede. Regenboogklasse: 1. Windekind, st. m. D. Oppenhuizen. 1.50; 2. Dolfyn 1.53.42; 3. Holiandia 1.56.4; 4. Pietei..o 16 M2. kruiserklasse: 1. Contramina, st.m. W. de Vries Lentsch, 1.50.24 2. Treub III 1.53.9. Zesmeterklasse (middag-race)1. De Ruyter, st.m. mr. J. R. Carp 1.34.21; 2. Sally 1.34.55; 3. Kemphaan 1.36.56; 4. Piet Hein 1.37.34. Aan de uitslagen van Zondag ont leenen we de volgende: Zes meterklasse (ochtendrace)1. Kemphaan, st,m. ir. J. C. van Hool- werff 1 uur 38 minuten 28 seconden, 2. De Ruyter, st.m. mr. J. R. Carp, 1.38.53, 3. Sally st.m. M. de Wit 1.40.30. Piet Hein opgegeven. Regenboogklasse: 1. Windekind st.m. D. Oppenhuizen 1.46.5; 2. Dolfyn st.m. H. H. Garbrecht 1.51.4, 3. Pieterke st.m. H. Nathan 1.52.20, 4. El st.m. ir. J. Hoekstra 1.55.15. 16 M2. kruiserklasse: 1. Treub III, st.m. H. G. Kaars Sijpèsteyn 1.54.50, 2. Treub 1 st.m. J. van Thiel 1.56.19. Vrybuiterklasse: 1. Dirk Duyvel st. m. J. F. Deenik 1.45.42; 2. Sam. Corne- lisse st.m. ir. J. Loeff 1.54.38; 3. Kaper, st.m. P. J. Bosch van Drakestein 2.4.11. Zesmeterklasse (middagrace)1. De Ruyter st.m. mr. J. R. Carp 1.38.8, 2. Kfcmphaan st.m. ir. L. Doeder 1.38.31; 3. Piet Hein st.m. K. J. Jluygers 1.39.19 Salie opgegeven. 3 voets jollen A. Benn st.m. D. Maas I.6.27; 2. Snor st.m. G. Kaars Sijpe- steyn 1.7.30; 3. Anneke n, st.m. G. I. Bohré 1.7,47; 4. Karekiet st.m. E. R. Zweep 1.8,25. 5. Heela st.m. K H. Obst 1.8.37. - Dames 50 M. vrfle slag nationaal. 1 T. Meuleman (Thetis) 37 4/5 sec., 2 A. Thym (Zignea) 40 sec.; 3 H. v. Abs (idem) 42 4/5 sec. Heeren wisselslag Estafette 4 maal 50 M. 1 H. V. G. B. 2 m. 24 4/5 sec., 2 Dol fyn 2 min. 45 2/5 sec. Mej. Braun te Kopenhagen. Aan de Zondag te Kopenhagen ge houden zwemwedstryden werd ook deelgenomen door de Nederlandsche dames Baron en Braun. De eerstge noemde moest op de 200 M. schoolslag de meerderheidd erkennen van de zes tienjarige Else Jocobsens, die dezen af stand aflegde in 3 min. 20 sec. Mej. Ba ron deed er 4.1 sec. langer over, aldus .De Crt." De 100 M. vrye slag bracht echter wel een Hollandsch succes, daar mej. Braun hier van de Deensche kampioene mej. Agnete Olsen won in den tyd van 1 min. 16.6 sec. MpJ. Olsen's tijd was 1 min. 20.2 sec. Ook het 100 M. rugzwemmen was voor mej. Braun die in 1 min. 28.6 sec de twee zusters Olsen. (1 min. 37.6 sec. en 1 min. 39 sec.) achter zich liet. Overzicht N. Z. B. Het competitie-programma vlot uitste kend. Verscheidene afdeelingskampioe- nen zyn deze week te vermelden. In de eerste klasse dames heerscht voor de bezetting van de bovenste plaats echter nog groote spanning. H. D. Z., A. D. Z en R. D. Z. hebben alle nog kans. Het zal voornameiyk van de uit slagen der ontmoetingen tusschen H. D. Z. en R. D Z. afhangen, welk zeven tal den eerepalm zal wegdragen. De IJ-dames gaven den wedstryd te gen R. D. Z. gewonnen. H. D. Z. II kon slechts een geiyk spel bewerken tegen A. D. Z. n. In de tweede klasse A zorgde Zignea voor een keurige 5—0 overwinning op Thetis, waardoor het afdeelingskam- pioenschap in Haarlem kwam. D. W. R. wisten tenslotte nog een geiyk spel te bewerken tegen de dames van Zaandyk. Het Olympisch zevental speelde deze week en won. Vanzelfsprekend. D. J. K. werd het kind van de rekening. Het IJ wilde voor de natlonalen niet onderdoen en sloeg twee dagen later het D. J. K - team met 92, om daarmede in I A kampioen te zyn. Met 2—7 verloor Nep- tunus in eigen huis van Dolfyn I, waardoor de laatste den eeretitel in I B wegdroeg. A. Z. n is door het geiyke spel tegen Dolfyn II eveneens afdeelingskampioen geworden.- IJ n won van Neptunus II met 42. Voor de reserve 2de klasse A vermelden we de 5—0 overwinning van A. Z. ni op IJ in. In m.B is Zian kampioen door de 70 overwinning op Merwede. Intus- schen doen D. W. R. door de papieren overwinning op de Robben een flinken worp naar de eerste plaats in III C. Dat zou de vierde afdeelingskampioen zyn in Haarlem en omgeving, daar H. V. G. B. II Neptunus m met 21 klopte, en zich afdeelingskampioen zag. door den 3—1 uitslag van den wedstrijd Nep tunus HI—Nereus. III Cricketbeschouwingen van Hollandsche runs zooveel mogelijk beperken. Ten overvloede deelen wy nog mede, dat de Free-Foresters drie wedstrijden ln ons land zullen spelen t.w. 1 en 2 Augustus tegen de Flamingo's; 3 en 4 Augustus tegen het Noord-Hollandsch elftal te Hilversum, Vrydag wordt niet gespeeld, zoodat de laatste wedstrijd te gen het Nederlandsch elftal op Zaterdag aanvangt. UMPIRE. Rood en Wit—H. C. C. BEKERWEDSTRIJD. Deze ontmoeting tusschen beide al oude tegenstanders eindigde in een ge- makelijke overwinning van de Haag- sche met 31 runs en 5 wickets, welke overwinning zy voor een niet gering deel te danken hadden aan een fraaie 100 niet-uit van Max Jansen. De Hage naars missen vier beste spelers n.L H. van Manen, Ch. de Beus. J. Koele- man en keeper Marang. Van Eeghen wint voor Rood en Wit den toss en kiest batten; de Haarlem mers openen met Van Bueren en van de Bogaardt op het bowlen van Jansen en Hoeksema de Groot, welke slow- bowlde en hiermede de batsmen zooals zou blijken het noodige ontzag inboe zemde, tenminste, vooral vóór lunch werd er weinig op hem gescoord. Als de telegraaf 11 aanwyst noteert hy zyn eerste succes, als een leg-break van hem Van Bueren te machtig blijkt en diens leg-stump velt voor 9. S. Posthuma verdwynt ook vry spoe dig voor 7, uitstekend op het bowlen van Max Jansen door De Groot in de slips gevangen. Van Manen, die dan inkomt, legt er direct flink het hout op en slaat als resultaat hiervan eenige boundaries o.a. vlak achtereen op Jansen een vier en een zes. Als hy wederom een bal (thans van De Groot) hard en laag naar squaere-leg slaat doet Vis hier echter een zeer mooie vang, waardoor Van Manen onverwacht en met eere kan verdwynen voor een goede snelle 22. Met Van Eeghen samen zet v. d. Bogaardt zyn innings voort en belde batsmen houden tot de lunch, waarby de telegraaf 70 aanwyst, stand. Na lunch is v. d. Bogaardt de eerste om te verdwynen voor een langzame 24, l.b.w Jansen, spoedig daarop ge volgd door zyn aanvoerder die zich van een in de lucht gewerkten bal op De Groot door keeper Asman gevangen zag; Van Eeghen had een goede 30 achter zyn naam. Van de overige zyn het alleen Swens en Börnemann die in de dubbele cijfers komen met resp. 16 en 17; de andere vier maken er samen 7, zoodat het totaal, als de in nings beëindigd is met inbegrip van 6 extra's 138 is geworden. Max Jansen en De Groot deelden de wickets eerlijk en namen er ieder vyf, resp. voor 53 en 70 runs. Aanvoerder Fokker bowlde 7 overs, waarin hy 9 runs op zich zag slaan zonder een wicket te kunnen veroveren. H. C. C. trekt dan met Jhr. C. Feith en Jhr. J. v. d. Bosch naar de wickets, waar C. J. Posthuma en P. Hoomans den aanval vormen. Feith staat mooi te spelen; het te werkeiyk een genot zfjn prachtige strokes te volgen, die diverse boundaries tot resultaat hebben. Na de thee, met Max Jansen samen op de mat, als v. d. Bosch en Jhr. P. Feith inmiddels ieder voor 3 verdwenen zyn, wordt hy tenslotte voor een prima 37 door C. J. Posthuma gebowld, welk wicket tevens het 50ste van onzen Bent- veldschen veteraan oplevert in dit seizoen. Bravo, Posthuma! Max Jansen doet dan ln gezelschap van R. Vis de score, die op dat mo ment voor het verlies van 3 wickets 67 bedroeg, flink stygen nadat hy aan vankelijk vry voorzichtig gespeeld had. Speciaal op S. Posthuma. wiens slows hy thans zonder het minste ontzag be handeld, slaat hy diverse boundaries en een zes. zoodat hy spoedig zyn 50 runs byeen heeft. Vis is er niet erg in en staat hoewel vry zeker, toch uiterst voorzichtig te spelen en waagt niets. Nadat er in het samenzyn van deze beide Hagenaars 83 runs aan de score zyn toegevoegd (het meerendeel natuur lijk door Jansen) verdwynt hij tenslotte voor een langzame 22, gebowled door de jongen A. v. d. Togt, die met zyn vol genden bal wederom succes heeft, als hij E. A. Schill die Vis opvolgde, l.b.w krUgt. Dan. met de Groot ln, die met 2 not out bleef, maakt Max zyn 100 vol, die hy in schitterenden styi en in snel tempo gescoord heeft, onder luid applaus met een twee op Adriaans die nog even aangezet was. Hierna verklaart Fokker de Haagsche innnings voor gesloten, welke 169 runs bedraagt: v. Eeghen liet hierby slechts 2 byes door. De bowlingcyfers der Haarlemmers waren niet zoo mooi als dit anders het geval pleegt te zyn: A. v. d. Togt met 2287 C. J. Posthuma met 254 had den nog het meeste succes met den bal. S. Posthuma nam één wicket, (dat van Jhr. P. Feith) voor in het geheel 59 runs, terwyi Hoomans en Adriaans in het geheel geen succes hadden en resp. 20 en zes runs op zich zagen slaan. Volgende week de herhaling van dezen match, thans voor de competitie we- derom^aan de Spanjaardslaan. H. C. C.-comb.Haarlem. De eerste wedstryd van Haarlem voor den „Telegraaf-Beker" is tevens de laatste geweest. En dat nog wel tegen een zwakke H. C. C.-combinatic. Ech= ter is de nederlaag meer dan verdiend. Een oorzaak hiervan zal echter wel lig gen ln het gebrek aan animo by en kele spelers, zoodat de reis naar Den Haag met vele invallers aanvaard moest worden. Het winnen van den toss was van groot belang en aangezien dit niet aan Maas is toevertrouwd, kon Haarlem het veld Ingaan. De van het oorspronkeiyke team over gebleven bowlers Maas en Nagtzaam begonnen te gooien op N. N. en A. van Manen. Dit openingspaar liet zeer behoorlijk cricket zien; vele bowlers kregen hun kans op hen. De score ging regelmatig omhoog en eerst toen Teschmacher ging bowlen, kwam de scheiding, op een totaal van 71, al was het dan door een run out. N. N. was de gelukkge (17>? v. Manen kon niet zonder hem. en volg de direct hierna zyn voorbeeld door voor een goede 47 evenzoo run out te gaan. De hierna komende batsmen wisten ook wat runs maken was. zoodat Maas zich genoodzaakt voelde aan zijn kant onophoudelijk te changen met dien ver stande, dat hy nu eens over het wicket bowlde en dan weer round het wicket. Vóór de lunch doet Maas dan een goe den vang. waarmee v. Dijk voor een ge lukkige 34 kan gaan. De stand met de hinch is dan 126 voor 3, waarbij Maas dan de „fraaien" cyfers van 0 voor 60 heeft. Na de lunch ziet deze laatste dan in, dat het niet langer zoo gaat. Van c'on anderen kant bowlende neemt hy nu 5 wickets en dank zy diverse goede in gooien gevolgd door plichtsgetrouw op treden van Van den Bergh, zit H. C. C. voor 179 aan den kant. Haarlem heeft dus lang nog niet ge wonnen en dit is dan ook aan den lyve gevoeld geworden. Op 30 valt het eerste wicket, als v. Woerkom aan leg gevan gen wordt voor 7. Maas hierna staat direct safe te spe len er. straft de slow-bowler v. Manen naar behooren af als hij echter met een slechten bal van Van der Leo idem idem wil doen. gaat hij ongelukkig plazed-on voor 28. Van Damme brengt dan weer moed in de gelederen, doch als Tekelenburg na goed verdedigend spel voor 24. v. Lee met den eersten bal gebowld en Nagt zaam voor 4 is uitgegaan, is de kans veel kleiner geworden. Cofo brengt de Hr C. C. comb, weer in gevaar, doch wanneer hy 21 runs heeft gescoord, wordt hy l.b.w. gegeven, zoodat de ne derlaag reeds in zicht is. De rest geeft oudergewoonte weinig steun en tens" ut ie ziet v. Damme op een full-pitch zijn palen nog duikelen. (32). waarmee v. d. Bergh met zegge 0 not out blijft De scores zullen in ons volgend num mer gepubliceerd worden. Gentlemen-Players; York shire wint weer eens; Mead honderd centurieseen fraaie score van dc New. Zealandploeg. Regen was oorzaak, dat de jaariykschb Gentlemen-Playerswedstrijd op Lords voor een groot deel mislukte. Op den eersten speeldag hebben de amateurs tot circa 5 uur gebat; Donderdag werd in het geheel niet gespeeld. Eerst Vrijdags in den namiddag kon de innings der Gentlemen hervat worden, hoewel het veld nagenoeg doorweekt was. De ama teurs brachten het tot 276, waarbij de Surreyspeler D. R. Jardine met een fraaie 123 topscorer was; de rest faalde op het zeer goede bowlen van den Prof-aanval. In den nog beschikbaren speeltijd van twee uur zag het Yorkshire-openingspaar kans om den 34sten openingsstand van drie cyfers te maken. Holmes 50 en Sut- cliffe 64* waren de menschen, die het totaal der Players op 152 voor 2 hadden gebracht, toen gestopt werd. Het heeft ruim een maand geduurd, alvorens Yorkshire kans heeft gezien, om een volle overwinning te behalen. Dit maal werd Essex het slachtoffer. De 100 runs van Essex werden beantwoord met slechts 186 van de Tykes, doch de voor sprong van 86 runs bleek evenwel ruim voldoende om een gemakkelijke overwin ning te behalen. Wel deed de ploeg van Douglas in de tweede innings iets beter, door 175 runs te maken, doch de ex- kampioenen scoorden de benoodlgde runs voor slechts 3 wickets zoodat de 8 pun ten in het Noorden bleven. Tegen Middlesex eindigde de wedstrijd onbeslist, hoewel de punten voor den voorsprong op de eerste innings aan Yorkshire kwamen. De totalen van dezen wedstryd luiden: Yorkshire 490 voor 9 (Leyland 204); Middlesex 302 (Hendren 127) en 218 voor 2 (Haig 80 Hendren 62*). Yorkshire is nu een weinig op de con currenten ingeloopen en heeft thans 90 punten van de 144 punten in de wacht gesleept. De strijd om de eerste plaats gaat overi gens uitsluitend tusschen Lancashire en Notts. Wel bezetten de kampioenen van het vorige jaar nog steeds de eerste plaats doch het verschil met A. W. Carr's ploeg is heel miniem. Notts behaalde in de afgeloopen week een regelmatige over winning op Northants, in welken wed stryd zch vooral de batsmen Payton (143) en Flint (100*) onderscheidden. Lanca shire kon het daarentegen niet tot de volle overwinning tegen Surrey brengen en moest met vijf punten genoegen ne men, ondanks fraaie battingprestaties van Tyldesley (103) en Makepeace (152). Ook Hobbs was van de party en scoorde in de eerste Surrey-innings 83, terwijl Sandham met een kanslooze 156 in de tweede innings not out bleef. Alfred Mead is er in den wedstrijd te gen Northamptonshire in geslaagd, de honderd centuries vol te maken; hy be hoort dus thans tot de vier grootste batsmen van het vereenigde Koninkrijk, t.w. J. Hobbs met 142 honderden; W. C. Grace met 126 honderden; Hay ward met 104 honderden en Mead met 100 honder den. Ondanks de prestatie van Mead is Hampshire er niet in kunnen slagen ook den wedstryd zelf tot een goed einde te brengen. Wel werd op dc eerste innings een voorsprong verkregen, zy het slechts met 8 runs, doch de tweede Humpshue- innings n.l. 358 voor 4 kestvec-1 ti.:d om den tegenstander nog binnen den speeltyd uit te gooien, zoodat de wed stryd onbeslist eindigde. De ploeg van New-Zealand heeft weer eens bewezen, op vry zwakke bow'.ery een behoorlijke score te kunnen maken. Tegen de Civil Service he!: jen dc hc - ren zich tenminste van hun beste zUde laten zien en voor slechts 7 wickets het hooge totaal van 421 bijeengebracht. Blunt met 90. Mills met 104* en Allco'.t met 102* waren de gronci k :gers vuor deze score. De wedstrijd werd tenslotte gemakkelyk door de touristen gewonnen, want de tegenpartij werd gem kkc ik tweemaal uitgegooid voor rc-sp. 5 er. .0. UMPIRE. De wedstrijden te Arnhem. By de schermwedstryden te Arn hem werd de landenwedstryd op sabel volgens De Crt. door Denemarken vra Nederland gewonnen met 9 gewonnen partijen, 54 ontvangen er* 60 geget a treffers. Daama volgden de floretwedstryden voor dames, waaraan ook onze s - noote mevrouw Admiraal deelm.n. Zij verloor met 5—4 van mevr, Klint. Wedstrijd te Krommenie. Bij den Zaterdag gehouden zwemwed strijd te Krommenie in de Nauernasche vaart, afstand 1000 M, behaalde mevr. Swaalf, wonende alhier, een mooie her inneringsmedaille; haar 13-jarig doch tertje Nelly won een herinneringsme daille en eèn zilveren medaille als derde aankomende. Dit is een zeer mooie pres tatie aangezien er vijftig goedgeoefende deelnemers waren. Haarlemsche successen in Purmerend. Zondag nam een aantal leden van Zig nea en van H. V. G. B. deel aan de na tionale wedstrijden te Purmerend, uit geschreven door de P. Z. en P. C. Van de dames behaalde mej. Bongert- man ln het nummer na loting met mej. Thym die denzelfden tyd maakte, den eersten prys. Mej. Van Abs won den eersten prys in de 50 M. rugslag. Van de heeren behaalde de H. V. G. B.'er S. v. d. Meer niet minder dan 3 eerste prijzen in de nos. 50 M. vrije slag. 50 M. rugslag en 200 M. vrije slag, terwijl bovendien de estafette ploeg van H. V. G. B.. bestaande ut de heeren S. v. d. Meer. J. Bouwer. P. v. Ommeren en J. Schouw in het nummer wisselslag Estafette 4 maal 50 M. eveneens op den eersten prys beslag legde Behalve in het nummer 50 M. vrye slag dames, dat door mej. Meulemans van Thetis werd gewonnen met mej. A. Thym (Zignea) als goede tweede, werden alle nummers door de Haarlem sche deelnemers gewonnen. In totaal werden 12 prijzen naar Haar lem medegenomen. Wel een byzondere prestatie wegens de deelneming van vele concurrenten. De gemaakte tijden zijn ln alle op zichten zeer goed te noemen. Dit succes zal zeker een prikkel zyn om nog meer dan tot nu toe het geval was. uit te ko men op diverse zwemwedstryden. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Heeren 50 M. vrye slag nationaal: 1 S. v. d. Meer (H.V.G3.) 28 2/5 sec. 2 J. Schouw (idem) 29 sec.: 3 P. van Ommeren (idem) 29 4 5 sec. Dames 59 M. schoolslag nationaal: 1 Pum Bongertman iZianca) 45 2/5 sec. (na loting)2 A. Thym (idem) 45 2'5 sec.. 3 T. Meuleman (Thetis) 45 3 5 sec. Heeren 50 M. rug natonaal. 1 S. v. d. Meer (H. V. G. B.) 38 2/5 sec.. 2 S. Koë Chet IJ) 40 1/5 sec.. 3 H. Noome (D. A. W.) 46 sec. Dames 50 M. rug nationaal. 1 H. v. Abs i Zignea) 48 2 5 sec.. 2 A. Madderom (D. A. W.) 60 sec. Heeren 200 M. vrye s!ag nationaal. 1 S. v. d. Meer <H. V. G. B.) 2 min. 48 2/5 sec.: 2 P. v. Ommeren (idem) 2 m. 50 2/5 sec 3 T. Kobes (P. Z. en P. C.) 2 min. 55 3/5 sec. De Rhine-Army in de Resi dentie. Het Nederlandsch .elftal te Haarlem. Een sterke ploeg der Free-Fo resters Ook in den derden wedstryd tegen een Flamingo-combinatie in Den Haag heeft het Rhine-Army team een schitterende prestatie geleverd, door op een behoor lijken eerste klasse Hollandschen aanval die o m. bestond uit C. J. Posthuma, Max Jansen en Koeleman, een kleine vier honderd runs te maken. In dezen wed- stryk kwamen vooral de zoogenaamde staartmenschen los; Arthy, die in den wedstryd te Hiversum op J. J. Groot- meyer stond te schutteren, toonde zich in de residentie al een zeer nuttig bats man, door in minder dan geen tijd een schitterende, slechts door één kans ont sierde 98 te scoren; ook Daly legde er aan het einde der Engelsche innings zóó ongenadig het hout op. dat men werke iyk verbaasd was. dat hier Nr. 10 van de order of going in aan het werk was. Snailes scoorde verder een kalme 62, ter wijl Carr overigens het beste bat als derde man ingaande vry nonchalant op 30 zijn wicket vergooide. De veteraan Posthuma maakte er nog het beste van; hy wist vier wickets te veroveren voor een goede 100 runs. Het batten der Hollanders in de twee de innings begon aanvankeiyk slecht, doch toen Van Manen steun kreeg van den Rood en Wit lefthander Posthuma, kwam de draw in zicht. De bowlery der Engelschen, speciaal die van capt. Sutton, was heel wat minder dan in de vorige wedstryden, hefgeen voor een groot deel aan vermoeidheid moet worden toege schreven. Niettemin blyft de fraaie 145 van Holland's besten batsman Van Ma nen een schitterende prestatie; het deed ons werkeiyk genoegen, dat de lange Ha genaar door zeer oordeelkundig batten er in slaagde, de derde Hollandsche ne derlaag in successie te voorkomen. Het Nederlandsch elftal, dat op 6 en 7 Augustus aan de Spanjaardslaan de zeer sterke ploeg van de Free-Foresters zal moeten partij geven, ls als volgt sa mengesteld: A. de Beus (aanv.),* J. J. Grootmeyer. T. Rincker, R. Vis. E. Schill, A. Maas. H. van Manen, G. Bouwmees ter, P. Feith en Max Jansen. Wie de elf de plaats zal bezetten is nog een open vraag. Mogelyk, dat de Ned. elftalcom missie. nu de Rood en Witter Van Bue ren zoo goed in vorm is. hierin aanleiding mag vinden om hem in de ploeg op te nemen. Bovendien is de Haarlemmer een uitnemend fielder en alleen daarom sün plaats reeds volkomen waard. Het zal onze vertegenwoordigende ploeg zeker niet gemakkelyk vallen, te gen een zoo sterk team als de Free Fo resters succesvol uit den stryd te komen. Spelen de Engelschen ln de reeds gepu bliceerde samenstelling, dan zal het pu bliek zeker kunnen geni?ten van cricket, dat in de perfectie wordt gespeeld. Bats- men als Crutchely, Burrows. Johnston en Isherwood verstaan de kunst om ook op goede fast bow Iers als Grootmeyer en Rincker vlug te scoren: omgekeerd zal de aanval, waarby o.a. de Cambridge bowler AUom van de partij zal zyn, het maken

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10