ro/ri1iy\E&u de [47W) Col o 0n e H, J, LAMP Flinke Dienstbode DE KLEEREN MAKEN DEN MAN Haverschmidt Klaje C. G. J. BOS Hollant'ntiiïfletourvluelit Herinnering aan ditfei: Dienstbode gevraagd HelAdverfsnüeburcau Haarlem's Dagblad HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 JULI 1927 GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: A. Droog, Ju- lianapark 15, autoped: G. J. Dekkers. Duvenvcordestraat 35, stofbril; H. W. Bernhardt. Kolkstraat 20 rood. bal; N. v. Snellenberg, Adm. de Ruyterweg 237, Amsterdam, broche; B. Vergers, Pot gieterstraat 68. broche; J. Kopnekoop, Spaarnhovenstr. 27, autoband; Politic- ubreau Smedestraat, regenmantelcein tuur, lucifersdooshouder, ring en kin derschoentje; Schaafsma, Westerhout- str. 50. collier; C. Klaver, Wilgenstraat 39. takshond. Kennel Fauna: A Beers. Beukenstraat 12. geel hondje, Kennel Fauna; A. Bakkei-, D. Costastr. 31. hondenhalsband met penning; J. van Corneval, Heerensingel 87, gabardine jas; E. M. Piek. Kruisweg 70, grijs poesje Kennel Fauna; W. Stevenhage. Klarenbeekstr. 51, R.K. kerkboek; T. Bosse, Nassaustraat 16, damesporte- monnaie met inhoud; J. Duiveman, Gaeistraat G1 zw., kinderportemon- naie met inhoud; W. van Zutphen, So- phiastraat 5, damesportemonnaie met inhoud; J. Metselaar, K. v. Mander- straat 22, padvindersmes; J. Burg graaf, Brouwersstraat 78, pop; A. Metz, Zijlvest 29, padvinderspet; C. Pieterman, Zuidpolderstraat 62, ro zenkrans in beursje; J. Philippo, Lin- denstraat 12, sierspeld; J. Campfens. Zuidpolderstr. 33 zw., steppen van mo torrijtuig; Politiebureau Smedestraat melkbussleutel; IJ. Leniger, 2e Hooge- woerddwarsstraat 2, taschje met zak doek; J. Kaasenbrood, Smedestr. 7, damestaschje met inhoud; J. de Mon, Lange Raamstraat 7, actetasch met in houd; G. Poppen, Heerensingel 3. taschje met inhoud.. W. Roelse, Aal- bertsbergstr. 110, vulpenhouder; H. v. d. Berg, Leidschevaartweg 108, vrij vervoer Haagsche tram; M. Eingia, Raadhuisstraat 6, kinderwagentje; v. Steen, Kolkstraat 22 rood. armband: v. Bilderbeek, Vrouwehekstr. 55, bril in étui; Vinks, Leidscheplein 19, lees boekje; v. Steen, Kolkstraat 22 rood, broche; v. Balcel, Zomerkade 57, zil veren broche; Wesseling, Brouwersstr. 104, jongenscape; Seeltanis, Heeren singel 115, etui met potlood; Kennel Fauna, Parklaan: zwarte trekhand, herdershond, gebracht door A. Metse laar, Siwartstraat 12. grijswitte kat, gebracht door Borstlap, Joh. v. Vliet- straat 92; Bouma, W. Heerenstraat 45 stroohoed; Balwoij, Schip Zijlvest, gla cé handschoen; Boogaardt, Gr. Hei ligland 64, dameshandschoen; Bouw man. Waldeck Pyrmontstr. 39, hond je; Logmans, Alb. Thymstr. 3, moer van wagenas; Teeuwen, Lang Poel laan 5, portemonnaie met inhoud; Arts, Emmastr. 12, portemonnaie; Reg- ter, Teding van Berkhoutstr. 4 rood. 27, piketpaaltjes van kampceertentv. Accooij, Gen. Cronjéstr. 45, rijwiel- belastingmerk met étui; Groot, Nagt- zaamstraat 21, gymnastiekschoentjes; de Zeeuw, Leliestraat 19., sleutels aan ring; Concierge Lyceum, Mauritslaan 45, Overveen, paar bruine damesschoe nen; v. Brederode, Donkere Spaarne 6 een rol teekeningen. OM EEN HOED. Een omstreeks 60-jarige dame, die te Lemmer Zaterdagmorgen om 9 uur met een autobus uit Steenwijk arriveer de, zou haar reis naar Amsterdam met de oude Lemmerboot vervolgen. Toen zij op de treeplank van de boot liep, waaide haar hoed af. Zij zou .daar naar grijpen en viel daarbij van de plank in de diepe Lemmerhaven. Men wist deze vrouw, hoewel met veel moeite te redden. Door de burgerij van droge kleeding voorzien, heeft zij haar reis naar Amsterdam voortgezet. HEEMSTEDE. GD. .MEENTERA AD Donderdagavond a.s, vergadert de gemeenteraad. De volgende punten zullen aan de orde komen: 1.-Onderzoek geloofsbrieven der tot lid van den Raad benoemden. 2. Notulen der .vergaderingen van 27 Mei 1927 en 23 Juni 1927. 3. Ingekomen stukken. 4. Uitloting aandeelen geldleeningen. 5. Onderhandsche verhuur weiland bij Heemsteedsche Kanaal. 6. Onbewoonbaarverklaring van het huis Raadhuisplein 36. 7. Aanvulling Bouw- en Wonihg- 8. Vaststelling huurwaarde woning concierge Bronsteeschool. 9. Verordening aanstelling en bezol diging concierge Bronsteeschool. 10. Voorstel tot instelling oudercom missie Bronsteeschool. 11. Benoeming van eeri hoofd nnn de openbare school aan den Voorweg. 12. Voorstel tot intrekking der aanwij zing van den heer D. R. J. Koste tot plaatsvervangend hoofd der openbare scholen aan den Voorweg tengevolge van reorganisatie van het onderwijs. 13. Voorsted tot overplaatsing van mej. J. W. Dijkstra als onderwijzeres op de openbare lagere school aan den Voorweg naar de openbare lagere school aan den Bronsteeweg. 14. Voorstel tot verkoop van grond ran terrein Valkenburg. 15. Verordening op woonwagens en woonschepen. 16. Verordening op de heffing- en invordering van staangeld voor woon wagens. 17. Voorstel tot aanvulling der in structie voor den doodgraver. 18. Voorstel tot het verleenen van vergunning aan de gemeente Amster dam tot den bouw van een brug over de Leidschevaart bij de Amsterdamsche Waterleiding. 19. Voorstel tot aanleg en overne ming van wegen. 20. Vaststelling aanvrage tot schade loosstelling ingevolge art. 19 der wet van 21 Apdil 1927 tot grenswijziging dezer gemeente. 21. Vaststelling aanvrage tot schade loosstelling ingevolge art. 22 der wet van 21 April 1927, tot grenswijziging dezer gemeente. 22. Vaststelling kohieren gemeentelij ke inkomstenbelasting. 23. Ontheffing gemeentelijke inkom- tenbelasting. BEGRAFENIS G. GOOSENS. Heden had op de R.-K. begraafplaats St. Bavo de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den 68-jarigen G, Goosens besteller in dienst van den heer H J. H. Reinierse te Heemstede die Donderdagmiddag door de electrische tram is overreden en die kort na het ongeval is komen te over lijden. Er werd veel belangstellng betoond. De baar gedekt door fraaiee kransen, waaronder van den patroon van den overledene en van het personeel der zaak. De beaardingspïechtigheden we: den verricht door den zeer eerw. heer kapelaan Heskes. BLOEMËNDAAL. MIJN AANGESPOELD Zondagmiddag werd de politie i kennis gesteld, dat er ongevee»3 K.M. te Noorden den Zeeweg een mijn aangespoeld. Oogenblikkelijk begaf de politie zich naar de gevaarlijke plaats, om veilig heidsmaatregelen te nemen. Bij haar aankomst bleek haar dat het gevaarlijke monster in 't geheel niet gevaarlijk meer was, aangezien 't een groot gat vertoonde. Waarschijnlijk was de mijn al lang geleden op zee onschadelijk gemaakt. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopieden inzender niet teruggegeven. HAARLEM: 22 Juli 1927 De Contactcommissie, bestaande uit afgevaardigden van de Middenstands centrale en van de Ver. van Huis vrouwen, afd. Haarlem en Omstreken, richt een dringend verzoek tot alle winkeliers hier ter stede, om niet bij voortduring crediet te willen verleenen aan minderjarigen. Het bij voortdu ring koopen zonder betaling van aller lei artikelen, door minderjarigen zeker verderfelijk zyn voor het karakter van de(n) ginder jarige en kan tevens ouders in moeilijkheden brengen. Dit kwaad, dat al een grooten om vang heeft gekregen, komt in dc meeste gevallen voor, bij het koopen van sigaren, sigaretten, snoeperyen en kap persartikelen; ook het huren van auto's zonder betaling is meermalen voorgekomen. In dit laatste geval is zelfs geen sprake van het hebben van een rijbewijs; daarin wordt voorzien door een rijbewijs, geleend van den auto-verhuurder. Ook tot de ouders richt de commissie eene dringende waarschuwing, om in dezen met bizondere zorg toe te zien op hunne minderjarige kinderen. Het is bijna onnoodig te wijzen op de ontzettende gevaren, die uit dergelijke handelingen voortkomen; reden waarom bovengenoemde commissie er met den meesten klem op aandringt uw aller medewerking te willen verleenen om dit euvel niet alleen te bestrijden, maar zoo mogelijk geheel uit te roeien. Namens het bestuur dei- Contactcommissie Smit, Voorzitter. C. S. DE VEER—BLOK WIJBRANDI, Secr. LETTEREN EN KUNST. N.V. IT ALIA AN S CHE OPERA. CAV. M. DE HCNDT. De Concert-tournée der N.V. Ital. Ope ra Cav. M. de Hondt wordt geopend met een concert in het Concertgebouw te Am sterdam op Woensdag 27 Juli a.s. Een keur van Italiaansche zangeressen zangers zullen een uitgelezen programma opvoeren. Sommige dezer artisten zijn hiér reeds goed bekend, andere treden voor het eerst in Holland op. Debiteeren zullen de coloratuur so praan Guiseppina Lucchese. die tijdens haar laatste tournée door Amerika veel succes oogstte en veel schitterende critie- ken medebracht.; de mezzo-sopraan Ele na Lebedensky, die, Russische van ge boorte, buiten hadr Italiaansch reper toire, éenige zeer bekende Russische lie deren ten gehoore zal brengen; de tenor Giovanni Manuritta, die reeds optrad in de eerste theaters van Italië en juist te rugkeerde van een meer dan succesvolle tournée door Scandinavië en Duitsch- land, terwijl door eenige opnamen van de „His Master's Voice" zijn naam over de geheele wereld verspreid is, en ten slotte de Bas Luigi Balzan, die in zijn vaderland reeds een zeer gfoeden naam heeft. Een goede van de Concert-tournèe van het vorig jaar is de lyrische sopraan Alberti, die wij in verband met haar en gagement bij het Theater Regglo te Tu rin hier gedurende het winter-seizoen moesten missen, en van het vorig opera- seizoen de bariton Leo Piccioli, van wien men zich nog herinneren zal zijn „Fi garo" uit de Barbière dl Siviglia en de „Marcel" uit de Bohème, zijn mede aan het gezelschap verbonden. Het eheel staat onder leiding van Maëstro Parenti. Na 27 Juli zullen o.a. nog concerten werden gegeven: 28 Juli te Zandvoort, 30 Juli Zeist, 31 Juli Rot terdam, 2 Augustus Groningen, 4 Aug. Kurhaus Scheveningen, 9 Aug. Venlo, 10 Aug. Breda, 11 Aug. Vlissingen, 14 Aug. Haarlem, 18 Aug. Alkmaar, 21 Aug. Heer len. 23 Aug. Nijmegen en 24 Aug. Eind hoven. DE 3-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Vrijdagmiddag is een bijzondere kabi netsraad gehouden om de verslagen van Bridgeman en lord Cecil over den hui- digen toestand op de conferentie te Ge- nève te bespreken. De bijeenkomst heeft 314 uur geduurd. Reuter seint nog over den kabinets raad. dat die om 6 uur afliep, omdat enkele ministers naar de provincie moesten vertrekken. De volgende week worden er nieuwe ministerieele besprekingen gehouden. Men seinde ons gisteren nog uit Lon den, in aansluiting hiermee: In verband met de conferentie te Ge- nève is heden lord Cecil op het minis terie van buitenlandsche zaken in be raadslaging geweest met sir Austen Chamberlain. Minister Bridgeman be zocht het Lagerhuis, waar hy met een aantal kabinetsministers confereerde. Waarschijnlijk worden zij vandaag met HENGELEN. De Rietvoorn. Zondag hield het vischcollege „D< Rietvoorn" zijn halfjaarljjkschen wed strijd op witvisch in de Ringvaart tus- schen Heemstede en Bc-nnebroek. Aan dezen wedstrijd was de kampioensprijs verbonden. De eerste prijs met kam pioensprijs werd gewonnen door T. de Kort. 2e pr. L. J. v. Norde, 3 J. Moer kerk, 4 C. Scheffer. 5 C. H. Scheffer, 6 T. Leveson, 7 J. v. d. Gevel, 8 K. v. d. Burg, 9 L J. v. Norde Jr., 10 J. C/de Geus. 11 A. Ruigrok, 12 P. Scheffer, 13 A. v. d. Gevel. 14 W. Moerkerk, 15 J. Buis, 16 J. H. Graas, 17 E. de Geus, 18 S. H. Freyer. 19 F. Freyer. 20 K. Graas, 21 W. Vermond, 22 A. Smal, 23 C. Steen hoven, 24 E. Vermond, 25 H. Swart. ZWEMMEN. Acht K.M.-zwemwedstrijd te Arnhem. MEVR. B. VENEMA (ZIGNEA) TWEEDE IN 67 MIN. 2/5 SEC. In den Zondag door de Afthemsche Zwemclub georganiseerden 8 KM.-wed strijd in den IJsel wist onze stadgenoote mevr. B. Venema (Zignea) den tweeden prijs te winnen in den uitstekenden tijd van 67 min. 2/5 sec. Eerste werd mej. Lelbbrand in 66 min. 2/5 sec. De Ned. Kampioenschappen. De organisatie van de wedstrijden om de Nederlandsche Kampioenschap pen is opgedragen aan de Zwemveree- niging „Het Y" te Amsterdam en zul len worden georganiseerd op Vrijdag 5, Zaterdag 6 en Zondag 7 Augustus a.s. in het Badhuis „Obelt" over het IJ te Amsterdam. Het programma luidt volgens de „Zwemkr." als volgt: Vrijdagavond 5 Augustus, 7 uur des avonds 1. 1500 M. vrije slag heeren. 2. 1500 M. vrije slag dames. 3. 400 M. schoolslag heeren. 4. 400 M. schoolslag dames. 5. 400 M. rugslag hoeren. 6. 400 M. rugslag dames. 7. 4 x 200 M. Estafette vrije slag heeren. Zaterdag 6 Augustus, 2 uür 's mid dags: 1.. 400 M. vrye slag heeren. 2. 400 M. vrije slag dames. 3. 200 M. schoolslag heeren. 4. 200 M. schoolslag dames. 5. 100 M. rugslag heeren. 6. 100 M. rugslag dames. 7. 200 M. vrije slag heeren. 9. Schoonspringen dames. 9. 4 x 100 M. Estafette vrije slag heeren. 10. 4 x 100 M. Estafette vrije slag dames. Zondag 7 Aug., 's middags 2 uur: 200 M. rugslag heeren. 200 M. rugslag dames. 100 M. schoolslag heeren. 100 M. schoolslag dames. 100 M. vrije slag heeren. 100 M. vrije slag dames. 5 x 50 M. Estafette vrije slag heeren. 5 x 50 M. Estafette vrije slag" dames. Schoonspringen heeren. 4 x 50 M. Estafette wisselslag heeren. 4 x 50 M. Estafette wisselslag dames. Schoonspringen Heeren: Dit nummer bestaat uit 5 verplichte sprongen van de 3 M. plank, namelijk: zweefsprong met aanloop; zweefsprong achterwaarts, stand ruglings; contra zweefsprong of snoeksprong voor stand ruglings; schroef met aanloop, minstens 6 vrije sprongen. Dames: Dit nummer bestaat uit 3 verplichte sprongen van de 3-M.-plank, namelijk: zweefsprong met aanloop; zweef sprong met aanloop; zweefsprong ach terwaarts. stand ruglings; zweef- of snoeksprong voorwaarts, stand rug lings, prinstens 3 vrije sprongen. De vrije sprongen voor heeren en dames moeten uit verschillende groe pen worden gekozen, waarbij de ver plichte sprongen niet herhaald mogen worden. De deelneming staat open voor alle Nederlandsche amateurs, leden van tot den Nederlandschen Zwembond toegetreden vereenigingen. De inschrijvingen voor de kampioen schappen moeten voor of op 29 Juli ge schieden door den secretaris der ver- eeniging aan het secretariaat van den Nederlandschen Zwembond, Kruger- straat 3, Utrecht. CORRESPONDENTIE Den heer v. E. Mogen wij u er aan herinneren, dat wy strikt neutraal zijn ten aanzien van quaesties van godsdienst en politiek? Red. instructies naar Genève teruggezonden. Praag7.36 Vreemd geld en cheques (Medegedeeld door de Nation. Bankrereen. te Haarlem) Koersen tot hedenmiddag 12 uur MAANDAG 25 JULI 1927 Biljetten Berlijn59 25 —59 40 Parijs9.75 9 85 Belga34.60 —35 00 New-York2.47 2.51 Londen12.09 12.15 Chèquea Berlijn55.T0 59 40 Parijs 9.74 9 80 Brussel34 65 —34.75 Zürich48 CO 48 15 Londen12.11 12.12J4 Rome13 50 —13 60 Madrid42 50 —42 65 Weenen35 C5 —35 35 New-York (Cable) 2 49 2 5CJ* Kopenhagen66 65 66 60 Oslo64 40 —64 60 -66.50 7 47 Lectuur voor onze Jeugd DE ELFEN PRINSES. Het was een warme zomernacht. De maan stond in vollen glans aan de nach telijke hemel en overgoot het land schap met een prachtig zilveren lucht. De nachtegaal kwinkeleerde in het lage hout aan den rand van het bosch. waar langs zich een kabbelend beekje zacht jes voortkronkelde door de welden Oveal elders was er diepe rust en er was oerder geen geluid te hooren. Midden in het woud. omgeven door oude eiken en beuken, die reeds vele geslachten hadden zien komen en gaan. lag een kleinen, open plek die met gras begroeid was. Witte nevels zweefden er overheen en door het maanlicht be- screnen, zag deze open plek er thans nog vezl sprookjesachtiger uit, dan dit reeds overdag het geval was. Maar niet alleen vanavond was deze kleine boschweide zoo sprookjesachtig van aanzien, neen, er speelde zich dfen nacht ook een werkelijk sprookje af. In het binnenste der aarde, in een prachtig slot van goud, zilver en edel gesteente, woonden de koning en de ko ningin der Feeën, die een dochter had den, zóó liefelijk en schoon als er op de menschen wereld geen enkel kind is. De Koning der Feeën en de Koning der Dwergen leefden samen in trouwen vriendschap en de laatste had heel dik wijls, wanneer hij met zijn familie bij den Feeeënkoning bijeen was het verlan gen in haar wakker geworden toch ook eens het woud der menschen met zijn boschweide bij het licht der maan te aanschouwen. Maar hare ouders hadden het nooit toegestaan, omdat zij niet, zooals de gewone elfen, de voorwaarde kende, waarop deze 's nachts op de weide mochten spelen. En hoe zij ook bad en smeekte, haar ouders gaven haar geen toestemming. Maar haar verlangen werd zóó groot, dat zij besloot op een avond als de maan weder op de weide zou schijnen, heimelijk er naar toe zou gaan. En zoo gebeurde het ook. Op een warmen zomerfavond toen de koning en de koningin zich ter ruste begeven had den. verliet de schoonc prinses haar slaapkamer en verliet zachtjes, heel zachtpjes het vaderlijk slot. Zy was wel een beetje bang, want zij wist. dat zU iets deed, dat hare ouders haar verbo den hadden. Maar zij wilde toch zoo graag die open plek in het bosch eens zien. Door lange nauwe onderaardsche gangen moest zij gaan om op de opper vlakte der aarde te komen. Het was een zeer groot waagstuk en reeds voelde zij het berouw opkomen in haar hart. omdat zij het ondernomen had. Daar kwam zij een hoek om en een koele nachtlucht sloeg haar in het ge laat. Nog een paar schreden voorwaarts en zij stond in een opening, die naar bo ven de aarde voerde. Zij had het wat koud in haar fijn dun kleedje, maar de spanning waarin zij verkeerde, welke te weeggebracht werd door de gedachte, dat zij nu eindelijk op de aarde zou komen en de boschweide zien zou, deed haar de koude vergeten. Moedig steeg zij geheel naar boven en toen o. welk een pracht! Hoewel de maan reeds laag aan den hemel stond, overgoot zij toch het woud met een vloed van zilveren licht en vlak bij haar lag de bosch weide, waarnaar zij zoozeer verlangd had. Men enkele lichte schreden was zij er en onwillekeurig, door de lichte nevels verlokt, begon zij zich te wiegen en te dansen. Ach. hoe heerlijk was het toch hier boven! Onvermoeid danste zij heen en weer en bemerkte in haar vroo- lijke opwonding niete dat de maan minder en minder licht begon te ver spreiden. Opeens echter hield zij stil en keek om zich heen. Waar was het zilver glazende maanlicht gebleven? Het was zoo donker om haar heen geworden en de voor eenige oogenblikken nog zoo lieflijk glanzende boschwende joeg haar thans schrik en angst aan. De oude hoogee boomen in het rond zagen eruit, ausof zij haar dreigen wilden, omdat zij zoo ongehoorzaam was geweest. Spoe dig wilde zij terugkeeren, maar waar was de ingang naar de onderaardsche gangen? Zij liep heen en weer en in ahar angst begon zij bitter te weenen. Twee kleine dwergen echter hadden gezien dat de Elfenprinses heimelijk het slot verlaten had en naar de aarde gegaan was. Daar de Prinses echter zoo lang was bleek, maakten zij zich over har bezorgd, steken ieder een kaars aan en gingen har zoeken. Toen zij met hun lichtjes aan den uitgang der onderaardsche gang kwamen hoor den zij de Prinses weenen. GOED VERZORGD DRUKWERK VERGROO". UV OMZET VOOR GOED VERZORGD DRUKWERK DRUKKERIJ LOURENS COSTER HAARLEM ADVERTENTÏEN. •.Tuwawfigarii iMBi» "4711" bij Tennis sport. De kleinste speelpauze is vol doende om gezicht en handen met "4711" af te koelen. "4711" verfrischt en verlevendig!, ver hoogt slagvaardigheid en ener gie. Zelfs felle kamp is ont spanning, als "4711" voor verfrissching zorgt. Wacht U voor namask. Echtheid en kwaliteit der *4711" IBLtuw- Ooud-Etlketl wordt alleen ge- w#aroorg<l, als de ruc*l)de der llesch voorzien is vanonderslaand Blauw-Goud Controle-Etiket. Gafegasggsj "4711" tau de Cologne-Zccp "4711 Mat Cièino cn Cold Cream 10C De Heer en Mevrouw DE WILDE—VAN NIEL geven kennis van de geboorte van hunne Dochter IDA CATHARINA. Heemstede, 22 Juli 1927. Geboren: KLAAS EESGE Zoon van H, J. C. HOEKSTRA— SCHUCKINK KOOL Wijlen E. K. HOEKSTRA Overveen. 25 Juli 1927. Kweekduinweg 7. 1877 1927 Den 8sten Augustus hopen onze geliefde Ouders HENDRIK KLOOS en JANSJE B0UMAN den dag te herdenken, dat zij 50 jaar in den echt zijn verbonden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Uit aller naam: 14 M. KLOOS Heden overleed in het Din- conessenhuLs te Haarlem onze lieve Man, Broeder en Behuwdbroeder FREDERIK JOHANNES TEN KATE in den ouderdom van bijna 59 jaar. Uit aller naam: M. TEN KATE—PRINS Bergen (N.H.) 24 Juli 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 27 Juli 1927 te 1 uur op de Alg. Begraafplaats te Haar lem, ingang Kleverlaan. bedient U HET BEST Dr. L. C0ENEN ZENUWARTS, is tot Vrijdag 29 JULI niet te con sulteeren. 5 Henriëtte de Kruyff Gemeentelijke Spraakleerares KONINGINNEWEG 112 rood Ls tot nadere aankondiging 7 AFWEZfG Arts AFWEZIG TOT 10 AUGUSTUS. Echt Delftsche Tegels 10 x 40 c.M. 19 Verkrijgbaar a 6,50 bij Barteljorisstraat 18 Frau Swaap Gr. Houtstraat 99 A. such per I September nettes Alleinmiidchen in kleinen kinderlosen Haushait. Anmelden abends van* 79 uhr. Gevraagd een net DAGMEISJE in klein gezin, zelfst. k. koken en werken. Aanmelden: EMMALAAN 3 b. d. Julianalaan. 7 Stockholm 66 75 VRIENDIN zoekt leuk meisje met fiets, niet ouder dan 21 jaar. Geen dienst bode. Br. no. 1030 bur. van dit blad. A Om iemand 3 a 4 weken te vervangen wordt zoo spoedig mo gelijk een beschaafde Hulp gevraagd, die bekend is met ver pleging. Persoonlijke aanmelding 's avonds na 7 uur Rustoord Boschrand. De Genestetweg 1, Bioemendaal. 7 DAGMEISJE gevr.. in ge.- van 3 personen. C. HOOG EN DIJK, Javalaan 10. Heemstede. 4 GEVRAAGD waschvrouw voor dienstboden- wasch. Aerdenhout. Catslaan 4. Gevraagd voor direct NET DAGMEISJE boven 16 jaar. hoofdzakelijk voor kinderen. Aanmelden des avonds 7—9 uur. Kenaupark 11. 5 Bekwame Coiffeuse b. z. a.. als noodhulp. Br. no. 1019 bur. van dit blad. 4 v g. g. v., in gez. van 2 pers. J. M Molenaerplein 8. by de BI. brug Gevraagd bekwame Tulpenpelsters bU ROOZEN v. DAALEN. Hout- vaart 30 A. Overveen. 5 Met 1 Sept. te Aerdenhout gevr. Meid-Huishoudster of meisje-alleen, goed kunn. ko ken en zelfst werken. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 8 uur Verl. Kocpellaan 4, Bioemen daal. 7 GEVRAAGD een rank. meisje voor lichte hul sel. bezigh. van 93 uur. Aanm. Kerklaan 44. Heemstede. 5 gevraagd, voor den dag of voor dag en nacht. Tevens een nette WASCHVROUW gevraagd. Adres: Mevr. C. J. KRIETEMEIJER, Kle verparkweg 199 9 Gevraagd een flink meisje in de hulshouding. Ged. Gracht 68. VRIENDIN Net beschaafd meisje. R.K., 26 jaar. vraagt dito vriendin. (Br. no. 1032 bur. van dit blad. 5 Hulp in de Huishouding gevrk. en lnw. en kl. verg. P.G. nib. 1. Zd. Polderstraat 106. 4 Nette DIENSTBODE gevraagd, voor Ainsterd. Aanm. 7- 8 Bloemendaalscheweg 251. 4 GEVRAAGD voor direct in klein, stil gezin, flink meisje, circa 16 Jaar. liefst P.O., van 8 tot 3 uur. Adres Raam- vest 7, 's avonds na 7.30 uur. 6 van (van 1883) Groote Houtstr. 93 belast zich met de plaat singvan Advertentiên l.d. Niouwe Rotterdamsche Courant, het Algemeen Handelsblad, De Tele- graat on vorder in alle Dag-, Week- en Maand bladen In Binnen- en Buitenland. Prijsopgaven worden gaarne verstrekt

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 3