Souplex „Souplex' EEN OUDE KENNIS. UIT DE OMSTREKEN SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN_ SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 JULI 1927 EEN GASDIRECTEUR BESCHULDIGD. DE JUSTITIE ONDERZOEKT DE ZAAK. Uit Utrecht wordt aan de NJt.CT. gemeld: Het raadslid de heer Frijda heeft schriftelijke vragen aan B. W. gedaan naar aanleiding van artikelen in Het Volk en het daarop gevolgde verweer in het Utrechtsch Dagblad waarin de naam van den directeur der gasfabriek te Utrecht betrokken is. In de artikelen in Het Volk wórdt een onderhoud weergegeven met den heer Van der Stel, oud-directeur der gas fabriek te Schoten, die wegens het aan nemen van een gift ontslagen is en die gevangenisstraf heeft ondergaan. De be schuldigingen van den heer Van der Stel komen hierop neer, dat er in ons land een stelsel zou bestaan, waarbij directeuren van gasbedrijven hun ge meenten benadeelen, door- van,leveran ciers van materialen als gasmeters en ovens 10 tot 20 procent van het factuur bedrag als gift aan te nemen. De beschuldiging' aan het adres van den heer Bruinwold Riedel, directeur van de gasfabriek te Utrecht en lid van het bestuur der Vereeniging van gas- directeuren, houdt in, dat hij tenzij door het toekennen van een persoon lijke bate van f 16.500, hetzij door die bate van de belanghebbende vereeni ging te betrekken, den heer Van der Stel tot zwijgen genoopt zou hebben omtrent wanpraktijken bij de leveran ties van benoodigdheden en instrumen ten, "door de Nederlandsche gasdirec- teuren over het algemeen bedreven. De heer Bruinwold Riedel stelt daar tegenover, dat zijn aanraking met den heer Van der Stel uitsluitend is ge weest een belangstèlling van een oud superieur en vriend, die met het lot van den heer Van der Stel en zijn ge zin was begaan en dat de beschuldi ging als zou de heer Riedel het zwij gen van den heer Van der Stel hebben gekocht en hem bewogen hebben tot het verzwijgen van misstanden, een volstrekt leugenachtige aanklacht is. De heer Bruinwold Riedel heeft den heer Van der Stel een enveloppe ter hand gesteld, door stille giften bijeen gekomen, ten einde den man het ope nen van een zaak in Zuid-Frankrijk mo gelijk te maken. B. en W. hebben op de vragen van den heer Frijda geantwoord, dat het hun bekend is, dat de justitie zich met deze zaak bezig houdt. Mede met het oog hierop, achten zij het voorshands ongeraden, in de vra gen te treden, zy zyn ten volle bereid de uitkomsten van in te stellen onder zoekingen, voor zoover die voor open baarmaking geschikt worden geacht, aan den raad mee te deelen. DE GRONINGSCHE NOTARIS S. ZIJN LIJK GEVONDEN. Men meldt uit Groningen aan de Msb.: Zaterdagmiddag heeft men in een kreupelbosch te Zuidwolde (Dr) het lijk gevonden van den vermisten notaris S. alhier. Door ophanging had de ongeluk- lige zich van het leven beroofd. Het lijk is naar de begraafplaats te Hoogeveen overgebracht. Het zal nog enkele maanden duren voor .een overzicht zal zijn verkregen van den toestand. ER IN GELOOPEN Aan Het Volk meldt men uit Maas tricht: Een Maastrichtsch fabrieksarbeider P. M. genaamd, werd door de politie op de fabriek aangehouden. De man was in het bezit van een spaarbank boekje met een bedrag van f 1.95 in zijn tegoed. Hij had een bladzijde uit het boekje verwijderd en hier en daar eenige getallen vervalscht, de hand- teekening van een postambtenaar na gemaakt en ten slotte had hij door het bijvullen van eenige cijfers zijn tegoed op f 1045.01 bepaald. Dapper begaf hij zich naar het postkantoor en vroeg om het heele bedrag uitbetaald te krijgen. De man liep echter onmiddel lijk in den kijker. Men liet hem een formulier teekenen en daarna moest hij maar 'afwachten tot hij „bericht" kreeg. Dat bericht kwam in den vorm van een arrestatie. Wèl DANKBAAR. In den afgeloopen winter gebeurde het, dat een Amerikaan aan het N.-H. Kanaal nabij Het Schouw met zijn auto in den modder wegzakte. Hij vroeg toen tevergeefs aan eenige voor bijkomende melkrijders om zijn wagen met hun paard uit den modder te trekken. Een boe renzoon uit de Broekermeer heeft ten slotte geholpen de auto op den weg te trekken. De Amerikaan dankte en no teerde den naam van ïyn helper. Eigen tijd later ontving de jonge man als belooning een radio-toestel cadeau. Daarna een huisorgel. En nu heeft hij weer een nieuw motorrijwiel van den Amerikaan gekregen. DOOR DEN ET.ECTRTSCHEN STROOM GEDOOD. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur wilde de monteur A. I.andstra uit Arnhem van dc A. P. C.. te Veenendaal, op de markt een nieuwe lamp op de benzinepomp zet ten. In de ijzeren kolom kwam hij hij meende dat de stroom afgezet 1 in aanraking met de koperen fitting van de lamp. waardoor hij den vollen stroom door zijn lichaam kreeg. Op zijn gegil werd de stroom uitgeschakeld en door zijn kameraad werd hij opgevangen en in de nabijstaande garage gedragen. Geneeskundige hulp was spoedig aanwe zig; langdurige pogingen om de levens geesten op te wekken mochten echter niet baten. De ongelukkige was 27 jaar en ongehuwd INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. t e i lig heid scheer mes jes worden vervaardigd uit PRIMA ZWEEDSCH STAAL en xijn onover trefbaar in kwaliteit en scherpte. Prijs psr pakje van 5 stok»75 ets. Ook in pakjes van 10 stuks voorradig. Verkrijgbaar bij iederen soliden winkelier. Imp. voor Nederland en Koloniën der jj KI. Houtweg 7 Telefoon 10625 Haarlem DE OPHEFFING DER HUURWETTEN. EEN ENQUêTE VAN DE HAAGSCHE VAKBEWEGING. Naar Het Volk verneemt zyn de ver tegenwoordigers van de vijf plaatselijke vakcentralen te 'sGravenhage in ver gadering bijeen geweest, waar in prin- sipe besloten is om een enquête in te stellen naar de gevolgen aldaar van de opheffing der Huurwetten. DE PRIJS „ROBIN". De Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen heeft, zoo meldt de Tel., jaarlijks een geldsom beschikbaar gesteld, de ren te van het Fonds Robin, teneinde deze aan te wenden als premie voor den Ne- derlandschen gezagvoerder, die de ge- heele of gedeeltelijke epuipage van een schip dat zich in dreigend gevaar op zee bevindt zal hebben gered, alsmede een premie aan diens stuurman of be manning. Voor deze premie komen zich jaar- lyks bij de maatschappij tal van ge gadigden melden. Dit jaar waren bij het bestuur verschillende aanspraken uit de koopvaardij ingekomen, daar zich in het afgeloopen najaar op den Atlan- tischen Oceaan heel wat heeft afge speeld. Voor 1926 was de keuze geval len op schipper IJ. Stam van den stoomtrawler Holland IV IJ.M. 180 en zijn flinke bemanning. Wij herinneren er aan, dat de Hol land IV tijdens vliegend stormweer op de Noordzee op 10 October 1926 zes man 'uit het want van den in zinkenden staat verkeerenden Noorschen motor schoener „Guthorm Alsaker" redde on der zeer moeilijke omstandigheden. door SIMON MOS. Kapitein Voordewind had v._:ger als gezagvoerder ter koopvaardij ge varen, doch de laatste jaren rente nierde hij. Een vaste woonplaats had hij niet. hij trok daarheen waar hij dacht in aangename afwisseling te kunnen ver toeven. De laatste wintermaanden had hij in een groote stad doorgebracht, en nu de zomer zich langzamerhand was begonnen te teekenen door rijken groei en bloei van allerlei gewassen en mil der, lekker zonnig weer. had hij .de groote stadsdrukte verwisseld met het leven op het land. Hy was geïnviteerd door een nicht, die woonachtig was in een mooie streek, waar zee, duin en bosch elkaar afwisselden en waarin te vertoeven het een waar genot was. De oude scheepskapitein, die uit hoofde van zyn beroep, slechts zelden in de gelegenheid was geweest, zich dagelijks te kunnen bewegen in een varieërend natuurschoon, profiteerde veel van zijn verblijf in deze heerlyke omgeving, door het maken van uitge breide wandeltochten. Het was een echt landelijk oord. de naastbyiiggende stad was er minstens een half uur sporens vandaan. Alleen een groote inrichting voor geesteszie ken was in deze rustige streek geves tigd, op een plaats daartoe als bij uit stek geschikt. Meermalen was de kapi tein dezet inrichting gepasseerd en al tijd weer trof het hem, dat de patiën ten, waarvan enkele zich in den, tuin van het gesticht vrij konden bewegen, daar zoo magnifiek waren gehuisvest. Een dergelijke omgeving, rustige na- tuurpracht, kon niet anders dan zeer heilzaam op de patiënten van invloed zyn. Op zekeren avond, toen hi) de dag was redelijk warm geweest zich door een kleine wandeling eenige frischheld wilde verschaffen, passeerde hij. bü het naar huis gaan, weder die inrichting. Juist aan het hek bij de ingang ge komen, zag hy eenige employe's op het voorplein op en neer wandelen, biyk- baar na de dagtaak eenige verpoozing zoekend; op een bank naby het poort- hek, zat genoeglyk rookend, iemand in witte kleeding, het hoofd gedekt door een dito muts, hoogstwaarschynlijk een kok van de inrichting. Plots hoorde de heer Voordewind roepen: Dag kaptein! De oud-gezagvoerder hield even stil, gelykertyd zag hy den kok opstaan en naderby komen. Kent u me niet meer? vroeg hij lachend. Kapitein Voordewind keek den kok scherp aan, en onmiddellyk drong het tot hem door, dat hy dien man meer had gezien. Waar kan dat geweest zyn?... Wacht eens Een van zijn eerste reizen als gezagvoerder... Ja nu was hy er.Raman, is het niet?. De kok van de Urania? In orde, kappieGeef me d vyf!... Hoe maakt u het? Best!... en jy? 'Kan niet beter.zooals u riet! Je schijnt hier een goed baantje te hebben? Dat zou ik denken, kaptein, beter dan aan boord. En ben je hier al lang? De kok vertelde, dat het zeeleven hem op den duur niét beviel, en hy toen gesolliciteerd had naar de be trekking van kok in het gesticht al hier. Uit meer dan honderd sollicitan ten, had men hem uitverkoren, en nu was hij hier reeds jaren werkzaam. En. het wordt goed betaald! ging hij verder, je kunt er best een vrouw van onderhouden.nou, toen ben ik getrouwd! Ja. had u dat gedacht?. uw oude vrijgezel-kok getrouwd? ....Ik heb 'n pracht van een vrouw en vier lieve kindertjes... Kijk! wees hy. in westeiyke richting, ziet u dat torentje daar.achter die boomen.nou, dat is mijn villa.een keurige woning. 'kmag nou niet weg. anders zou ik m'n huis eens laten zien.Maar, kom mor gen eens kyken, dan heb 'k een dag vrij.Nou, dat mag wel eens.u be grijpt. er komt hier heel wat kyken. En je beleeft hier wat, zoo'n heelen dag met die lui om je heen.Daar moet je aan gewend raken.Je hebt er bij nou!. ziet u die daar! Ja, die onder diend boom staat.Dat is ëen gewezen bankdirecteur, heel kalm. mag zich vry bewegen, maar tusschen- beiden, nouIn de keuken heb 'k er ook eenigen, die men helpen.Wilt u de keuken niet eens zien? Mag dat? vroeg de kapitein, Iaat ik u niet in ongelegenheid brengen, Raman. - Volstrekt niet, kaptein, ik ben de chef van keuken en voedïngmagazyn. Ik heb 't vaste vertrouwen van den di recteur. Wat ik doe, vindt hy goed. - Dan gaarne, zei de heer Voorde wind. Zoo waren zy in de groote keuken van het gesticht gekomen; aldaar wer den verschillende zaken door den kok verklaard. Hier zyn de bergplaatsen voor de levensmiddelen, legde hij uit, allerlei kasten openend, en hier is de molen.er gaat 300 kilo vleesch te ge lijkertijd in.hier is de electrische hakmachine.en hier de grootste oven van de drie.Ja, dat is wat an ders als op de Urania, kappie!,,, De kok opende nu van de middelste kookketel het deksel en verklaarde verder: In deze ketel worden 3000 liter soep in eens klaargemaaktkykt u er qens in. Da kapitein boog zich voorover. Nog dieper! riep de kok. De heer Voordewind trachtte het boveniyf nog meer in den pot te bui gen, doch op eens voelde hy een krachtigen slag op zyn rug met een zwaar voorwerp en hij zou voorover ge duikeld zyn, ware hy niet gegrepen door eenige employés, die juist op tijd waren gekomen, om ook den kok te gry pen, die, toen de kapitein zich voor over boog, hem met de aschschop een slag op den rug had toegebracht. Onder algemeen tumult werd ver klaard, dat zij den kok rèeds overal hadden gezocht denkende, dat hij naar buiten was gegaan, doch een der pa tiënten had naar de keuken verwezen, waar de employés net bytyds kwamen. t Is een beste man, verklaarde een der oppassers, altyd kalm en be daard, daarom mag hij ook meesten tijds helpen in de keuken, maar als-ie familie of kennissen overkrygt en zich verdiept in oude herinneringen, is het mis. PERSONALIA Geslaagd te 's-Gravenhage voor 't examen handelskennis L. O. de heer M. A. de Fockert te Hoofddorp en te Utrecht voor het einddiploma Midd. Technische School voor Bouwkunde (afd. Water bouwkunde) de heer J. P. Broekhoven te IJmuiden. ARB. MUZIEKVEREEN. EXCELSIOR. DSor bovengenoemde muziekvereeni- ging is besloten om aan de leden der Nederl. Vereen, van Spoor en Tram wegpersoneel van v/elke organisatie de muzïekvereeniging een onderafdeeling is, op Zaterdag 30 Juli een concert aan te bieden in den tuin van het Bronge bouw. Verder zal de Muzïekvereeniging met een groot aantal leden van Spoor en Tram in de maand Augustus een tocht naar Utrecht matten, waar dan in de tuin van het N. V. huis eveneens een concert zal worden gegeven. BLOEMENDAAL. NAMEN VAN STRATEN EN WEGEN. B. en W. stellen den Raad voor den naam te geven van: Verlengde Rutsenburgherweg £an den weg op de voormalige buitenplaats Rus- tenburgh, loopende van de. Bosch en Duinlaan naar den Bloemendaalscheweg, Leeuweriklaan aan den weg, ten Oos ten der Zuidlaan, loopende van den Zandvoorterweg in Zuideiyke richting door het Naalden veld; Koekoeksweg aan den weg, loopende van het kruispunt van Vollenhovenlaan- Zandvoorterweg in zuid-westelijke rich, ting naar de Leeuwerikkenlaan; Nachtegalenlaan aan den weg. loo pende van den Koekoeksweg in Zuide lyke richting naar den Boekcnrooder- weg; Zwaluwenweg aan den weg, loopende van de Nachtegalenlaan in zuid-westeiyke richting door het Naaldenveld. KASGELDLEENING B. en W. stellen den Raad voor het volgende besluit te nemen: pe Raad der Gemeente Bloemen daal; gelét op zyn besluit van 17 Februari 1927. waarby aan B, en W. machtiging is verleend om ter voorziening in het in den loop van het jaar 1927 te ver wachten gebrek aan kasgeld een tyde- lyke geldlcening aan te gaan' van ten hoogste f 100.000; overwegende, dat met gemeld bedrag vermoedeiyk in 1927 niet zal kunnen worden volstaan; besluit het hierboven aangehaald raadsbesluit zoodanig te wij zigen. dat in sub 1. van dat besluit in plaats van „ten hoogste één honderd duizend gulden (f 100.000)" worde ge lezen: „ten hoogste Tweehonderd dui zend gulden (f 200.000)" HET GEMEEXTEPERSONEEL In handen van B. en W. om advies werden gesteld: a. een adres d.d. 14 Maart j.l. van de afdeeling Bloemendaal van den Nederl. Bond van personeel in Overheidsdienst, den Algemeenen Nederl. Straatmakers- bond en a.v. en den R. K. Bond van Overheidspersoneel, houdende verzoek om opschorting van het genomen besluit tot verandering der werkweek en uit betaling der weekloonen. tijdeiyk de oude regeling weder in te stellen en ter zake de Commissie voor Georganiseerd Overleg byeen te roepen, b. een adres van den Nederl. Bond van Personeel in Overheidsdienst hou dende verzoek wel te willen bevorderen, dat het z.g. „pendagen"systeem geen toepassing vindt, althans, dat in de Commissie van Overleg deze aangele genheid een punt van bespreking zal uitmaken en in dat geval met de in het verzoekschrift genoemde bezwaren re kening zal worden gehouden. De Commissie van Overleg heeft met algemeene stemmen gemeend dat aan die bezwaren tegemoet kan worden gekomen, door aan de werklieden, die op 1 Februari 1927 in vasten dienst der gemeente werkzaam waren, een voor schot te verleenen, gelijk aan een halve week loon hetwelk by het verlaten van den dienst of indien andere omstandig heden daartoe leiden, zal worden verre kend. Voor de nieuw aan te stellen werklie den achtte men deze regeling niet nood- zakelyk, terwyi men haar voor het losse personeel niet noodig achtte. HET WATERBEDRIJF Het winstsaldo over 1926 van het waterbedryf bedraagt f31564.64. B. en W. stellen voor aan de winst de volgende bestemming te geven: le. een bedrag van f25.000 aan te wenden tot extra aflossing op het aan deel van het bedrijf in de 5 geld lcening van 3925, groot f858.000. Be doeld aandeel is dan vrywel geheel af- )st; e. de rest ad f 6564,64 te reserveeren tot het einde van het jaar 1927 om de ze dan, vermeerderd met een gedeelte van reeds in vorige jaren gevormde reserve, aan te wenden tot geheele af lossing van het aandeel ad f 13716, van het bedrijf in de 7 geldlecning van 192Ó, welke op 1 Januari 1928 con verteerbaar is. In verband met bovenstaand voorstel om een gedeelte van de over het jaar 1926 door het waterttedryf gemaakte winst tot een bedrag van f 25.000 aan te wenden tot extra aflossing op de 5 geldleening van 1925, groot f 858.000. zal althans indien de Raad met gemeld voorstel accoord gaat, tot bedoelde aflossing moeten worden be sloten. Daar nu vervroegde gedeelteiyke af lossing op bedoelde leening. ingevolge hef desbetreffend leeningsplan. be hoort te geschieden bij raadsbesluit, minstens én maand vóór het tydstip daarvan te nemen, stellen B. en W. voor te besluiten tot extra aflossing op gemelde leening tot een bedrag van f 25.000 zynde 25 obligaties van f 1000 op 1 October 1927. GRONDAANKOOP. B. en W. stellen den raad voor tot uitvoering van het plan tot doortrek king van den Militairenweg naar den Bloemendaalschenweg een strook grond van A. J. P. Jansen aan te koopen. GRONDRUILING. Naar aanleiding van een adres van Jhr. R. Quarles van Ufford te Bloe mendaal, houdende verzoek om verleg ging van het Zuidervoetpad achter zyn huis aan de Zuidlaan, onder bereidver klaring om het hem toebehoorend kad. perceel sectie C. no. 1102, groot 113 M2 te ruilen tegen het aan de gemeente toebehoorend kad. perceel sectie C. no. 1099", groot 103 M2, stellen B. en W. den Raad voor, hen te machtigen be doelde ruiling van grond onder zekere voorwaarden aan te gaan. MAIL VERZENDING 24—31 JULI Ned. Oost Indië, zeepost via Rotter dam 27 Juli laatste busl. 2.20; ld. mail via Genua 26 Juli laatste busl. 15.50; id. le nazending 27 Juli laatste busl. 14.20; id. 2e nazending 28 Juli laatste busl. 3.20; id. Engelsche mail via Mar seille 28 Juli laatste busl. 12.40; id. vliegdienst naar Marseille in aanslui ting op Eng. mail 29 Juli laatste busl. 2.20; Suriname .geen verzending; Aru ba. Curacao. Bonaire zeepost via Am sterdam 26 Juli laatste busl. 3.20; id. mail via Engeland 29 Juli laatste bus!. 9.00; id. mail via Frankrijk 27. 29 Juli laatste busl. 18.30; Saba st. Bustatius st. Martin zeepost via Amsterdam 26 Juli laatste busl. 3.20; id. mail vla Engeland 26 Juli laatste busl. 9.00; Noord Amerika vla Rotterdam alleen op verzoek per s.s. Burgersdyk 26 Juli laatste busl. 15.50; id. via Engeland 26. 29 Juli laatste busl. 9.00; ld. via Frankryk 26. 27. 29 Juli laatste busl. 13.30; Canada via Engeland 26. 27, 29 Juli laatste busl. 9.00; id. via Frankryk 26. 27, 29 Juli laatste busl. 18.30; Bra zilië Pernambuco en Bahia) via Southampton 28 Juli laatste busl. 2.20; via Lissabon 29 Juli laatste busl. 15.50; Brazilië (Rio de Janeiro en Santos) via Genua 28 Juli laatste busl. 2.20; via Lissabon 25, 29 Juli laatste busl. 1A50; Uruguay CMontevideo) via Ge nua 28 Juli laatst» busl. 2.20; via, Lis sabon 29 Juli laatste busl. 15.50; Ar gentinië (Buenos Ayres) vla Genua 28 Juli laatste busl. 2.20; via Lissabon 29 Juli laatste busl. 15.50; Chili (Valpa raiso) via Engeland Panama 26. 29 Juli laatste busl. 2.20; via Frankryk Pana ma 26. 27, 29 Juli laatste busl. 15.50; Aden. Britsch Indië, Australië, Siam via Marseille 28 Juli laatste busl. 12.40; Nieuw Zeeland via Southampton 29 Juli laatste busl. 9.00; via Cherbourg 29 Juli laatste busl. 18.30; Ceylon via Tou lon 28 Juli laatste busl. 12.40; via Na pels 28 Juli laatste busl. 17,10; China en Japan via Siberië 27. 30 Juli laat ste busl. 19.10; Zuid Afrika 28 Juli laatste busl, 9.00, Algorab 22 Juli te Bahia van Buenos Ayres, vertrok n. Rotterdam. Albireo 23 Juli van Amsterdam naar W.-ATrika. Alderamin 22 Juli van Melbourne n. Port Said. Blitar p. 23 Juli v.m. Ouessant, Rot terdam n. Java. Breda 20 Juli van Talcahuano naar Corral. Calypso 23 Juli te Amsetrdam van W.-Indië. Delfland 23 Juli te Accra verwacht. W.-Afrika n. Amsterdam. Grijpskerk 12 Juli te Rotterdam van Belra. Gorontalo 23 Juli v.m. 2 uur van Port Said, Rotterdam n. Java. Helder 21 Juli van Conakry naar Amsterdam. IJStroom vertrekt 23 Juli van Accra n. Amsterdam. Jan Pietersz. Coen. 22 Juli van Colom bo. Batavia n. Amsterdam. Juno p. 23 Juli Dungeness. W.-Indië n. Amsterdam. Kieldrecht 23 Juli te Rangoon van Rotterdam. Merauke 22 Juli te en van Sabang, Rotterdam n. Java. Moerdyk 23 te Antwerpen van Rot terdam. Meliskerk p. 23 Juli Vllssingen, Ant werpen n. O.-AfHka. s Menado 23 Juli van Rotterdam naor Hamburg. P. C. Hooft 23 Juli te Sabang van Amsterdam. Poeldijk 22 Juli van Buenos Ayres n. Rotterdam. alembang 23 Juli van Batavia naar Rotterdam. Scheldestroom 23 te Grand Bassam verwacht, W.-Afrika n, Amsterdam Siantar p. 22 Juli Kaap del Armi Rotterdam n. Java. Sommelsdyk 22 Juli te Karachi van Rotterdam. Sumatra 21 Juli te Delagoabaai van Rotterdam. Texel 22 Juli te Cotonow van Amster dam. Tapanoeli p. 22 Juli Perim, Australië n. Rotterdam. Tabanan 23 Juli te Rotterdam van Batavia, Urania p. 22 Juli Ouessant, Amster dam n. Buenos Ayres. Vlieland 22 Juli te Port Harcourt v. Amsterdam. Volendam wordt 25 Juli v.m. te Plymouth verwacht, New York naar Rotterdam. Zyldyk 22 Juli van Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Boskoop 23 Juli van Amsterdam n. Hamburg. Gelria 23 Juli van Amsterdam naar Spitsbergen. Giekerk 23 Juli van Algoabaal naar East Londen. Hoogkerk p. 22 Juli Oitavos, Bombay n. Rotterdam. Jan van Nassau 23 Juli van Amster dam n. Hamburg. Madoera 23 Juli van Amsterdam naar Breinen. Maasdam 23 Juli te Rotterdam van New Orleans. Nieuw Amsterdam 21 Juli van Halifax Rotterdam n. New York. P. C. Hooft 23 Juli te Batavia van Amsterdam. Saleier 23 Juli van Amsterdam naar Hamburg. Vondel 24 Juli v.m. 7 uur te Genua verwacht. Batavia n. Amsterdam. Bintang 22 Juli van Colombo, thuis reis. zSoemba, 22 Juli van Suez, uitreis. DINSDAG 26 JULI HILVERSUM. 1050 M. 12.00 Politleber. 12,35—2.00 Luchmuzlek door het trio van het restaurant „De Rozenboom" te Bussum, o. 1. v. Willem Lohoff. 6.008.00 Vooravondconcert door het A. N. R. O.-orkest. Lily Koekoeks. so praan. 7.45 Politieber. 10.30 Perber. 8.10 RK. Radio-avond. „Eindho- vensch Vocaal Kwartet", bestaande uit de heeren H. Notermans, le tenor. A. Zimmerman, 2e tenor. E. Maas. le bas. F. Claes, 2e bas. mej. Toska v. d. Burg. alt. le. Geloof (Allee Nahon), Wierts, b. Ave Maria Stella. Thieken (kwartet). 2a. Lasciar d'amanti per non penar, Casparinl. b. Sen core l'agnellatta. Sarri (alt). 3. Rede door Dom. Con- stantinus Brosschacrt O. S. R.. over: Hereeniging der Kerken. 4a. Matro- sengrab, Sonnet, b. Wiegenlied, Brahms (Vocaal kwartet). 5a. Geheimnis. Brahms, b. Immer lelser wird meni Schlummer. Brahms (alt). 6a. Ave Maria, Bröll. b. Meisje, Adema v. Scheltema. (kwartet). 7. M'ha preso alia sua ragna. Paradies (alt). 8a. Landknechtstandchen, dl Lasso, b, In- dichas Wiegenlied, Wesseler (kwartet). 9. Quella flamma che m' accende, Marcelie. (alt). 10a. Der letzte Gruss, Greget. b. Kerstliedje, Diamant, c. Die Muhle im Thalc, Kraemer, (kwartet). DAVENTRY, 1600 M. 12.20—2.20 C. Windcatt's band en so listen (sopraan, bariton, syncop. zan gers). 3.20 Daventry-kwartet en solisten (viool, sopraan, bariton) 4.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.50 Tyds., weerber., nieuws. 7.05 Daventrykwartet. 7.20 Lezing: Water divining. 7.35 Liederen van Rich. Strauss. J. Armstrong, tenor. 7.50 Her-uitzending van andere En gelsche stations. 8.35 Plantagelied Jes. O. Kavann. contra-alt. R. Newell, bariton. Koor en stryUkwartet. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 Lezing: Music and the ordinary listener. 10.00 E. Colombo's orkest. M. Thomas sopraan. 11.05—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 10.50—11.20Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. 8.5010.50 Concert. L. Kartun, pla no. MUe. Katowska, zang. Orkest. LANGENBERG, .469 M., .MÜNSTER, 242 M. en DORTMUND, 283 M. I.30—2.50 Orkestconcert. 5.506,50 Orkestconcert. 8.5010.50 Concert. Mannenkwartet De vroeger militaire kapel. II.00 Sluiten. KöNIGSWUSTERHAUSEN,1250. .AL en BERLIJN, 484 en 566 M. 12.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Uitzending van de muziekfeesten in Crefeld. Frankfurt en Baden-Ba- den. Het Schubert-kwartet G. Bamber ger, plano. HAMBURG, 395 M. 4.35 Ouvertures, van Adam. Orkest. 6.20 Vroolijk concert. 8.20 „Johannisfeuer", tooneelspel In 4 acten van H. Sudermann. Tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 595 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.2010.35 Galaconcert. Orkest o. 1. v. Flor Alpaerts. VOOR DE KINDEREN. Snuffrlgraag rent naar de deur, als bij van zijn schrik hekomen is. Hij zal Vader en Moe» der aan de deur ontvangen en ze naar dc huis kamer leiden. Want op zoo'n feestdag meet alles natuurlijk plechtig toegaan Dag, Vader en Moeder, zegt Snuffclgraag nccl netjes. Een goede reis gehad? Hier is alles óók in orde, hoor. Komt u maar binnen.. U zult wel trek hebben in een kopje koffie, niet? Nu, dan moet u even wachten, want onze centen waren op, weet uf.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7