BINNENLAND DE GEHEIMZINNIGE ZAAK VAN STYLES FLITSEN HANDELSBLAD HET BIJKANTOOR HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 JULI 1927 HET ONWEDER. nog meer slachtoffers. By een kort doch hevig onweder dat Woensdagmiddag boven Budel woedde, sloeg de bliksem in een koren- myt en doodde den daarachter schui lenden ongehuwden 30-Jarigen land bouwer A. 8. Woensdagmiddag is te Twelloo tydens een hevig onweer de 17-Jarige H. uit Gorssel door den bliksem ge troffen en gedood. De jongen was in de nabijheid van een bocrdery aan het hooien. Tydens het hevige onweder van dien middag is de 60-jarige H. de G. uit Voorst te Empe door den bliksem ge troffen en gedood. Twee kinderen, die by hem waren, sloegen tegen den grond, doch bleven ongedeerd. Bij een te» Maastricht gewoed heb bende onweersbui vielen stukken ys ter grootte van kleine duiveneieren. Verschillende boomen braken doormid den. terwyi veel ruiten werden ver nield. Te Stadskanaal sloeg de bliksem tot tweemaal toe in de behuizing van den bakker W Schuiling. aldaar, die onmiddellijk in lichtelaaie stond. De motorspuit der gem. Onstwedde wist den brand tot dit perceel te beperken. De inboedel kon grootendeels gered worden. ZWAAR WEDER IN TWENTHE. windhoos over gronau. Tydens het zware onweder dat Woensdagmiddag boven Twenthe woed de is te Lutte de bliksem ingeslagen in een kapitale boerdery van den landbouwer S. Ze is tot aan den grond toe afgebrand; niets kon worden ge red. Het vee was in de weide. In tal van plaatsen is de bliksem in de electrische geleiding geslagen, waardoor hier en daar de lichtvoor ziening gestoord werd. Door de zware hagelsteenen die in de streek vielen, werd groote schade aan het gewas aan gericht. Langs de grens, op korten afstand van Enschedé, heeft een windhoos gewoed. In Gronau heeft de windhoos In het hart der stad groote schade aangericht. Zware boomen zyn ont worteld. Van byna alle huizen zyn de daken beschadigd en vele ruiten zyn inge drukt. De draden van de electrische geleidingen en van de telefoon liggen over de straat. In de fabriek van G. van D. waar eveneens vele ruiten werden vernield hebben eenige meisjes kwetsuren beko men. de windhoos te weesperkarspel. De heer Doyer, directeur vtvn de am- moniakfabrick te Weesp, deelt mede, dat de z.g. nieuwe afdeellng: zwavel zuren ammoniak, waar driekwart van de productie plaats heeft, een half uur na de windhoos weer geheel ln bedryf was, terwyi de z.g. oude afdeeling Maandag a s. weder volop zal wer ken. De fabricage van vloeibaar kool zuur kan ongehinderd worden voort gezet. DOOR KANTWERKJE VERRADEN. avontuurlijke haagsche Men schryft aan de N.R. Crt. het volgende: De hedendaagsch% mode in de haar dracht maakt het den dienaren der wet Jn de uitoefening van hun ambt niet gcmakkeiyker. Dit ondervonden Dins dag j.l. politiemannen aan de grens te Nispen onder Roosendaal. By het nazien van de papieren van een als handwerker in blauw pak gekleed persoon kwam door een kleine slordigheid aan den hals een fyn bewerkt kantwerkje te voor- echyn. De handhavers van de wet bekeken Clen vreemdeling wat scherper en kregen wantrouwen. Marechaussees geleidden „hem" naar Roosendaal, waar men bleek te doen te hebben met een 18-Jarig meis je uit Den Haag, dat. in linnen werk manspak gestoken, het ouderlijke huis was ontloopen en een avontuurlijke reis naar Parüs dacht te maken. Zy is naar den Haag terug geleid. i door AGATHA CHRISTIE. DE MOORD JN DE RIEMERSTRAAT. verdachte blijft ontkennen. De N.R.Ct. schryft: Naar wy vernémen, moet de 40- jarlge varensgezel S., die, zooals ge meld. te Rotterdam Is aangehouden, verdacht van den moord op den heer v. d. Styi. in Juli 1924 te 's Graven- hage gepleegd ook thans evenals vroeger, toen hij ook reeds door de politic werd verhoord, ontkennen, Iets met den moord te maken te hebben. Zyn wy wel ingelicht, dan zyn echter de aanwyzingcn, waarover de politie beschikt, van dien aard, dat het te verwachten is, dat S. nog deze week in het huis van bewaring zal wor den ingesloten. DE GENIE ALS LEVERAN CIER VAN ILLUMINATIE- WERKEN. toelaatbaar? Het Volk meldt dat de heer P Danz in zyn hoedanigheid van voorzitter van den Algemeenen Nederlandschen Me taal bewerkersbond den volgenden brief tot den Minister van Oorlog heeft ge richt. Naar wy vernemen zal de Genie te Utrecht optreden als leverancier van il- luminatiewerken by de feesten te Bergen. Het komt ons voor dat het niet op den weg der Genie ligt op te Treden als leverancier van particuliere festiviteiten. liet is ons niet bekend voor welken prijs de Genie genoemde leverantie op zich genomen heeft; wel is ons medege deeld dat prijsopgaaf is gevraagd aan installateurs en dat een offerte van 250.te hoog werd bevonden. Wij moeten dus aannemen dat de Utrecht- sclie Genie dc leverantie voor een lager bedrag heeft aangenomen. wy zyn van meening dat deze hande ling ten zeerste moet worden afgekeurd, aangezien de Genie hier optreedt als le verancier van particuliere electrotechni- sche werken, bovendien een oneerlijke concurrentie voert met de particuliere ondernemers en medewerkt het weinige werk dat er in dit bedrijf voorhanden is, te verkleinen. Wy hopen dat u nog gelegenheid kunt vinden de uitvoering van dit werk te verhinderen. Mocht dit niet meer 't, geval zyn, dan dringen wy er ten zeerste by U op aan dergelijk optreden van Uw onderhoori- gen in de toekomst te voorkomen. DIRECTIE DER NEDERL. SPOORWEGEN. ir. kalff gaat heen. Ir. Kalff, lid der directie van de Ne- derlandsche Spoorwegen zal, naar de Utrechtsche Courant verneemt, eerlang ontslag nemen en zich, naar verluidt, in het Geldersche metterwoon op een buitengoed gaan vestigen. IN KOKEND WATER GEVALLEN. /Te Eindhoven is een vierjarig kind bU het spelen in een waschkuip met ko kend water gevalen. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. NEDERLANDSCHE SCHOENER? AAN GEHOUDEN. kapitein en matroos gedood? De correspondent van de Tel. te New York meldt van Woensdag: De Nederlandsche schoener Elena werd verleden week niet ver van de kust van Portorico door ambtenaren van de drankwet aangehouden. De ambtenaren trachtten tevergeefs aan boord te komen en nadat eenige scho ten gewisseld waren, wist de schoener naar Curacao te ontsnappen. Gemeld wordt, dat de kapitein en een lid der bemanning ten gevolge van dé schot wonden zijn gestorven. De Johanna, een zusterschip van de Elena, is door drankwetambtenaren in ae haven van St. Juan de Portorico bin nengesleept. De kapitein beweert, dat het schip nog 45 mijl uit de kust was, toen het werd aangehouden, terwül ambtenaren beweren het schip op acht mul uit de kust in beslag genomen te hebben. DE VERPLICHTE VACCINATIE. verpand inenting en ziektege vallen? Het Tweede-Kamerlid de heer Kersten heeft den Minister van Arbeid, H. en N. o.a. de volgende vragen gesteld: Kan de Minister mededeelen, hoevele gevallen van encephalitis bu kort te vo ren gevaccineerde personen zich hebben voorgedaan? Uit welke koepokinrichting was in elk der gevallen de gebruikte entstof af komstig? Zijn de bepalingen omtrent vaccinatie der ter school komende kinderen de voornaamste bepalingen in onze wetge ving ter wering der pokziekte? Zoo niet, welke bepalingen acht de minister in dit opzicht belangryker? Is het gevaar voor optreden der pok ziekte bü de in Nederland bestaande toestanden op het gebied der volksge zondheid toch nog zoo ernstig, dat de wetteiyke bepalingen omtrent de ver plichte vaccinatie van ter school ko mende kinderen gehandhaafd moeten biyven, ook nu blükt, dat dientengevolge dooden vallen? Is de Minister, nog afgezien van prin- cipieele gronden, om het belang van ons volk bereid: a. maatregelen te nemen tot opheffing van den vaccinedwang; b. zoo niet, zorg te dragen tegen de zoo gevaarlijke entstof? Voorts heeft het Tweede-Kamerlid de heer Krijger den Minister o.m. gevraagd, mede te deelen of de Inspectie van de Volksgezondheid zich reeds bezighoudt met de in de laatste tijden, om. te Goes, na inenting met koepokstof, voorgeko men ziektegevallen met en zonder doo- delijken afloop. Is zoo wordt verder gevraagd de Minister bereid, mede te deelen de op vatting van den hiervoren bedoelden Ryksdienst over het al of niet bestaan van een oorzakelijk verband tusschen de inenting en de bedoelde ziektegevallen? Indien een oorzakelijk verband moet worden vastgesteld, waarschijniyk of mogeiyk geacht, is de minister dan be reid, te bevorderen, dat aan het bepaal de in de eerste alinea van artikel 4 van het Kon. besl. van 29 Febr. 1922 een zoodanige toepassing worde gegeven, dat geen entstof zal worden afgeleverd, waarvan de onschadelijkheid niet vast staat? VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 959 SPEELGOED TEVOORSCHIJN HALEN Jantje wordt eraan her innerd. dat moeder zyn kast juist heeft opge ruimd bepeinst, noe vervelend concludeert dat dit 'm netheid is en vraagt zich I moet zijn onder die sta af, waar zyn doos met I pel spelletjes en trekt „dubbele" Dostzegels I eraan staat ontdekt eerst nadat dc stapel spelletjes bezwe ken is, dat dit 'm toch niet was besluit om op dc boven ste plank te kyken en haalt er eenige boeken uit. om op te gaan ziet het doosje niet op de bovenste plank en vermoedt dat het ergens achter moet staan haalt doozen en boeken van verscheidens plan ken om er achter te zoe ken en vindt na dit systema tisch eenigen tyd te heb ben volgehouden het doosje met postzegels; fNadruk verboden.) HET METRIEKE STELSEL. wetsontwerp op komst. Op de vragen van den heer Albarda, betreffende de toetreding van Neder land tot het verdrag van Parys van 20 Mei 1875 ter verzekering van de inter nationals eenheid en de volmaking van het metrieke stelsel, zooals dat verdrag is gewyzigd door het verdrag van Sè vres van 6 October 1921, hebben de hee- ren Beelaert van Blokland en Slotema- kcr de Bruine, ministers van Buiten- landsche Zaken en van Arbeid, H. en N.. geantwoord dat. nadat de begrooting van Arbeid voor het dienstjaar 1926 aan het eind van AprU 1926 by de wet was vastgesteld, nader overleg heeft plaats gevonden met do autoriteiten te Parus en tusschen de by deze aangelegenheid betrokken ministers. Met het overleg over deze aangele genheid is uit den aard der zaak tyd ge moeid geweest. Intusschen is een wets ontwerp tot goedkeuring van de toetre ding gereed gemaakt. De ministers ver trouwen. dat dit binnen niet te langen tijd de Staten-Generaal zal kunnen be reiken. VOOR ANDEREN UITWIJKEN. zelf slachtoffer. Woensdagavond is de timmerman J. W. uit Castricum, die op een motorfiets zat, toen hu wilde uithalen voor eenige spelende kinderen, onder een met zand geladen vrachtauto van den heer S. te Alkmaar geraakt en bekwam zwaar let sel. Hij werd naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Men vreest voor zün leven. KIND UIT TWEEDE VER DIEPING GEVALLEN. oogenschijnlïjk ongedeerd. Ter observatie in het Binnengasthuis te Amsterdam is opgenomen een 2- jarig kind, dat uit de armen zijner moeder op straat was gevallen, toen deze uit het raam harere woning op de 2de verdieping van een perceel in de Dirk van Hasseltsteeg keek. Oogen- schunlijk heeft het kind geen letsel be komen. NEDERLANDSCHE MIJNINDUSTRIE. de doodeLijke ongevallen. Gedurende het eerste halfjaar 1927 hadden bü dc Limburgsc'ne münen 19 doodelijke ongevallen plaats, tegen in liet eerste halfjaar van 1926; een toeneming derhalve van nog geen 6 pCt. Deze toeneming houdt echter niets verontrustends in, aldus het Hbld., om dat de stüging der steenkool-productie in het eerste half jaar 1927 vergeleken bu dezelfde periode van 1926 bijna 11 pCt. en die van het aantal arbeiders ruim 6 pCt., beide te boven gaan aan de per- centsgewüze toeneming van het aantal doodeiykc mijnongevallen. Hieruit volgt dat het ongevallencijfer in verhouding tot de productie zoowel als tot het aan tal arbeiders is verminderd. De toeneming van het aantal doode lijke mynongevallen vindt daarin haren grond, dat het aantal, bovengrondsche ongevallen over het eerste halfjaar 1927 hooger is dan over hetzelfde tydsverloop van 1926; over het eerstgenoemde tyds verloop bedroeg het aantal vüf, tegen slechts drie over het eerste halfjaar van 1026. Het aantal ondergrondsche doode lijke münongevallen nam echter geluk kig af en daalde van 15 tot 14 in dezelfde perioden. GEHEELE ETALAGE VERNIELD. het paard dat niet te houden was. Het persbureau Vaz Dias meldt ons uit Amsterdam van Donderdag: Hedenmorgen te half elf kwam een sleeperswagen van een expeditiefirma te dezer stede de brug van de Prinsen gracht naar de Utrechtschestraat af rijden. Vermoedelük tengevolge van het feit, dat de wagei} zwaar beladen was met balen suiker, kreeg hü op de hel ling van de brug een groote vaart en waren de pogingen van den voerman het paard in te houden, vergeefs. Het dier maakte eensklaps een zwenking naar rechts en liep pardoes met zijn kop door een kleine spiegelruit van het sigarenmagazyn van den heer Albert Lam, dat zich op den hoek van de Prinsengracht en Utrechtschestraat be vindt. Stukken van de verblüzelde ruit sloegen in het rond terwyi vrywel alles wat zich aan sigaren in de etalage be vond, vernield werd: tot groote ontstel tenis van de winkeliersvrouw, die op dit cogenblk juist een klant hielp. Het paard bleek aan borst, kop en pooten ernstige verwondingen te hebben op- geloopen en zal moeten worden afge maakt. Het geval trok op dit drukke stadspunt uiteraard ontelbare nieuws gierigen. MILITAIR VLIEGTUIG NAAR OMLAAG GESTORT.. twee gewonden. Uiit Gilze meldt het persbureau Vaz Dias ons van Donderdag: Op het vliegterrein „De Molenheide" is Donderdagmiddag het instructie vliegtuig S. 4 uit Soesteberg afkomstig naar omlaag gestort. Kort na het star ten is het ongeval gebeurd, toen het vliegtuig circa 35 M. boven den grond zweefde. Het vliegtuig werd zwaar bescha digd. De twee inzittenden werden ge wond; de aviateur-sergeant Radsta- ken kreeg een beenfractuur en de leerling-vlieger korporaal Posthumus bekwam vrij ernstige inwendige kneu zingen en een hoofdwonde. Nadat dr. Htfeks uit Gilze de eerste hulp had verleend, werden de beide gewonden naar het hospitaal in Breda vervoerd, waar zü ter verpleging wer den opgenomen. VADER EN ZOON VERDRONKEN. voor oogen familieleden. Donderdagavond is de twaalfjarige Johan Lievers, die speelde aan dek van het beurtschip ,X)e tijd zal het leeren", een vaartuig, dat den dienst van Rotterdam op Zaandam onder houdt en in de Zuidblaak te Rotterdam ligt, over boord gevallen. De vader, de 42-jarige H. Lievers. die getuige was van het ongeval, sprong zün zoontje onmiddeliyk na. Na vüf minuten slaag den menschen, die zich op den wal be vonden en die waren komen toeloopen, er ln den jongen boven te brengen. Toe passing van kunstmatige ademhaling mocht evenwel niet meer baten. De knaap was reeds overleden. De politie heeft een half uur gedregd naar den schipper. Ook bij dezen kon slechts de dood geconstateerd worden. De vrouw en zes kinderen van den schipper, die aan boord waren, hebben het ongeluk voor hun oogen zien gebeuren, zonder dat zü hulp konden bieden, zü waren na het ongeluk radeloos. NATURA ARTIS MAGISTRA. Het bestuur van het Konlnkiyk Zoölo gisch Genootschap „Natura Artis Ma- gistra" te Amsterdam heeft, met ingang van 10 October ek„ tot adjunct-direc teur benoemd Dr. A. L. J. Sunier, ex- hoofd van het Laboratorium voor het onderzoek der Zee te Batavia, conserva tor aan het Rijksmuseum van Natuur lijke Historie te Leiden. 16) Vertaling van A. d. Z. John stond dadelUk op. „Breng hem naar mün studeerkamer". Toen keerde hü zich tot ons. ..De no taris van mün moeder", legde hü uit. En op zachter toon: „HU moet ook het onderzoek leiden, ziet u. Misschien wilt u met me meegaan?" We stemden toe. en volgden hem de kamer uit. John liep vooruit en ik nam de gelegenheid waar, om Polrot toe te fluisteren „Er zal dus een gcrechteiyk onder hoek zün?" Poirot knikte verstrooid. HU scheen in gedachten verdiept; zoozeer, dat mün nieuwsgierigheid werd opgewekt. „Wat is er? U luistert niet, naar wat ik zeg". „Dat is waar, m'n vriend. Ik pieker ergens over." „Waarover?" „Dat mademoiselle Cynthia geen sui ker m haar koffie neemt". „Wat? U kunt het niet meenen?" „Maar ik meen het. daar is iets, wat ik niet begnipen kan. Mün instinct had het bü het rechtb eind". „Welk instinct?" „Het instinct, dat me liet aandringen, om die koffiekopjes te onderzoeken. Nu niet meer!" We volgden Jchn in zün studeerkamer en hy sloot de deur aohter ons. Mr. Wells was een aangename man van middelbaren leeftyd met doordrin gende oogen en den typischen mond van een rechtsgeleerde. John stelde ons bei den voor en verklaarde de reden van onze tegenwoordigheid. „Je zult begrüpen. Wells, dat dit alles strikt vertrouweiyk is We hopen neg nltyd. dat een onderzoek, van welken aard ook, zal biyken, niet noodig te zün". „Juist, juist", zei Mr Wells kalmee rend. „Ik wilde dat we u het püniyke en de openbaarheid van een gerechtelijk onderzoek hadden kunnen besparen, maar dat is natuurlijk absoluut onver mijdelijk bü ontstentenis van 'een dok tersverklaring". „Ja. dat zal wel". „Een knappe man. die Bauerstein. Een groote autoriteit op het gebied van vergiftenleer, geloof ik". „Inderdaad", zei John met een zekere stijfheid in zyn houding. Toen voegde bil er ccnigszins aarzelend bij: Zullen we als getuigen moeten verschijnen wü allen, bedoel ik?" „U, natuurlijk en, ah e Mr. eInglethorp". Er volgde een kleine pauze, voordat de notaris op zijn kalmeerende manier voortging „Iedere andere getulgeverklaring zal slechts bekrachtigend zijn, enkel voor den vorm". „O juist". Een vage uitdrukking van verlichting trok over Johns gezicht. Dit verwon derde me, want ik zag er geen reden voor. „Als u niets weet. wat het verhin dert". vervolgde Mr. Wells, „dan had ik gedacht over Vrijdag. Dat geeft ons ruim den tüd voor .'.tt doktersrapport. De lijkschouwing zal vanavond plaats hebben, meen ik?" „Dus dan komt u die schikking goed uit?" „Uitstekend". „Ik behoef u niet te zeggen. m'n beste Cavendish, hoe ontdaan ik ben over deze zeer tragische zaak". Kimt ii ons niet helpen om die op te lossen, monsieur" kwam Poirot tusschen beide, voor het eerst sprekend, sinds we de kamer binnen waren gekomen. „Ik?" „Ja. we hoorden, dat mevrouw Ingle thorp u gisteravond geschreven heeft. U moet dien brief vanmorgen ontvan gen hebben". „Dien heb Ik ontvangen, maar die bevatte geen inlichting. Het was maar "een kort briefje, dat me vroeg, vanmor gen by haar te komen, daar ze mün raad noodig had in een zaak van groot belang". „Ze zinspeelde er niet op, wat die zaak kon zijn?" „Ongelukkig genoeg niet". „Dat is jammer", zei John. „Zeer jammer", gaf Poirot ernstig toe. Er was een stilte. Poirot bleef een paar minuten in gedachten verzonken. Ein- deiyfc wendde hü zich weer tot den no taris: ..Mr. Wells, er is één ding. dat ik u gaarne zou vragen, tenminste, als het niet tegen de étiquette van uw beroep is. In geval van mevroitw Inglethorps overlijden, wie zou dan haar geld er ven?" De notaris aarzelde een oogenbllk, en antwoordde toen: „Dat zal spoedig algemeen bekend zün, dus als Mr. Cavendish er niets tegen heeft „In 't geheel niet", voegde John er- tusschen. „Dan zie ik geen reden, waarom ik uw vraag niet zou beantwoorden. Vol gens haar laatste'testament, gedateerd verleden jaar Augustus, gaf ze. na ver schillende onbeteekenende legaten aan bedienden, enz. haar geheele vermogen aan naar stiefzoon, Mr. John Caven dish". „Was dat niet vergeef de vraag, Mr. Cavendish vrij onbiliyk tegen over haar anderen stiefzoon, Mr. La wrence Cavendish?" ..Neen, dat vind ik niet. Ziet u, vol gens de bepalingen van hun vaders tes tament. zou. terwül John de bezitting erfde, Lawrence by zün stiefmoeders dood een aanzieniuke som geld krijgen. Mevrouw Inglethorp liet haar geld na aan haar oudsten stiefzoon, wetend, dat hü Styles zou moeten onderhouden. Het was. volgens mün opvatting een heel billijke en onpartijdige verdeeling". Poirot knikte in gedachten. „Juist. Maar ik heb gelijk, als ik zeg, nietwaar, dat volgens uw Engelsche wet dat testament automatisch herroepen werd. toen mevrouw Inglethorp her trouwde?" Mr. Wells boog het hoofd. ..Zooals ik wilde vervolgen, monsieur Poirot. is dat document van nul en gee- ner waarde". „Hein!" zei Poirot. Hij dacht een oogenbllk na en vroeg toen: „Was me vrouw Inglethorp zelf op de hoogte van dat feit?" „Dat weet ik niet. Ze kan het ge weest zyn". „Ze was het", zei John onverwacht. „We hebben nog gisteren gesproken over dc kwestie, dat testamenten door hüwelijk herroepen worden". „Ah! Nog een vraag, mr. .Wells. U zegt haar plaatste testament. Had me JUWEELENDIEFSTAL* voor aanzienlijk bedrag Uit een glazen uitstalkastje vqn een juwelier, dat geplaatst was in de hall van hét restaurant Royal te den Hjuig is dezer dagen voor een waarde van 7 k 10 duizend gulden aan sieraden ont vreemd. Het gestolene was verzekerd. GEëLECTROCUTEERD. De 37-jarige hulsschilder H. te Mill (N.-B.) is bij het verrichten van schil derwerk in contact gekomen met de electrische leiding. Hij viel van drie meter hoogte, kreeg een hersenschud ding en is aan de gevolgen overle den. HET FOKKER TORPEDO VLIEG TUIG. Ten overstaan van een commissie van marine-autoriteiten heeft te Schelling- woude de eerste officieele demonstratie plaats gehad met het nieuwe Fokker torpedo-vliegtuig. Van de Marine waren aanwezig de vice-admiraal J. H. Zeeman, chef van de afdeeling materiaal van het departement van Marine, de 1. t. z, le kl. S. Woldringh, de offióier-machinist J. N. Kramer, alsmede de marine-vlie gers 1. t. z. 2e klas M. T. Eikerbout en J. Broesder. Het vliegtuig, dat uitgerust is met twee Lorraine-Dietrich motoren van elk 450 P.K., vloog jnet een volledige belasting van meer dan 2300 K.G. Het vliegtuig zelf weegt 4100 K.G., zoodat het totaal gewicht 6400 K.G. bedroeg. Met volle last en bü het volle motorvermogen, was 't toestel los van 't water na een aanloop van 25 seconden: met 4/5 van het maxi mum motorvermogen kwam de machine uit het water in 35 seconden. Geduren de de vluchten, die uitgevoerd werden door den ingenieur-vlieger Bert Gresé werd een maximum snelheid gecontro leerd van 210 K.M. per uur, waarbü ge vlogen werd met wind mee. De normale kruissnelheid van de Fokker T IV be draagt 160 K.M. per uur. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter 18 plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen bij: Tempeliersstraat 32 - Tel. 10209 vrouw Inglethorp dan verscheidene vroegere testamenten gemaakt?" „Gemiddeld maakte ze minstens eens per jaar een nieuw testament", zei Mr. Wells onverstoorbaar. „Ze had de ge woonte, van gedachte te veranderen wat betreft hare testamentaire beschikkin gen, nu het éene, dan het andere lid van haar familie begunstigend. „Stel eens", opperde Poirot. „dat ze, buiten uw weten, een nieuw testament gemaakt had ten gunste van iemand, die in geen enkel opzicht een lid van de familie was laten we zeggen miss Howard bijvoorbeeld zou het u dan verwonderen?" „In 't geheel niet". „Ah!" Poirot scheen zün vragen te hebben uitgeput. Ik ging dicht bij hem staan, terwül John en de notaris de kwestie bespraken, of ze de papieren van mevrouw Inglethorp zouden door zien. „Denkt u, dat mevrouw Inglethorp een testament gemaakt heeft, waarbij ze al haar geld aan miss Howard naliet", vroeg ik niet zonder nieuwsgierigheid op zachten toon. Poirot glimlachte. „Neen". „Waarom vroeg u het dan?" „Stil!" John Cavendish had zich tot Poirot gewend. 'Wordt v°rv'it?d)

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6