Huisapotheek voor 60 centen rtïanjeïi0o BIEREN HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 1 AUG. 1927 EEN UITSTAPJE IN DE MIDDELEEUWEN. Het rijke land van Bourgogne. (Van onzen Parijschen correspondent). Er zijn menschen, Nederlanders, die zoodra ze in het buitenland ergens in een hotel afstappen het eerst van alles het vreemdelingenboek nasnuffelen on te kijken of er zich niet een landge noot bevindt En niet zoodra heeft de etensbel geluid of ze maken zich op om met een: ma-k-es-effe! op den dier baren compatriot af te stevenen. Zoo menigmaal werd mijn vac an tie er door bedorven, het plezier van eens abso- luuut vrij te zijn er door vergald, dat ik heb gezworen om nooit meer die plaatsen op te zoeken waar „men" naar toegaat, meer voor zijn fatsoen dan voor zijn plezier. Deauville, Ca- bourg, Luchon, Bagnères de Bigorre, Aix les Bains, Nice, Vichy, Annecy, Grenoble, hoe mooi die plaatsen ook zijn, schuw ik uit principe, 't Maakt dan wel een heel pooveren indruk wan neer men op de vraag waar men de vacantie heeft doorgebracht een onbe kend gehucht moet noemen, een plaatsje waarvan niemand ooit heeft gehoord, maar wanneer men na een heel jaar zwoegen veertien dagen rust heeft ver diend dan is men er zuinig mee en tracht zooveel mogelijk te genieten. En vandaar dat we elk jaar belanden in een streek waar men niet eens een woord Engelsch hoort spreken, waar je 's avonds niet verplicht bent om een smoking aan te trekken om soep te eten, waar je zelfs niet hoeft te bridgen maar waar je kunt genieten van de heerlijke landelijke rust, de voortref felijke Fransche keuken, de charmante nieuwsgierigheid van de bevolking voor menschen die uit Parijs komen, van de eigenaardige gewoonten ook van de bevolking en ten slotte van een be lachelijk laag notatje na van alles het beste te hebben genoten. Daarbij komt dan nog een niet te versmaden voor deel dat je fatsoenlijk wordt bediend, iets wat men in Parijs en aanver wante season-steden niet kent en dat je en dat vind ik wel de grootste attractie omringd bent door men schen die niet verschillen van de goede, voor-oorlogsche generatie welke eveneens in Parijs, Deauville etc. totaal is uitgestorven diet het laatste fiacre-paard. Ziezoo, deze inleiding was noodig en misschien ook nuttig wanneer er enkelen zijn die htm vacantie nog in het vooruitzicht hebben. Mogen ze hier iets uit op steken. We hadden voor dit jaar Bourgogne de Cöte d'Or' gekozen. Om alle schijn van reclame weg te nemen zullen we geen adressen van hotels vermelden. Een reisje door Bourgogne is een uit stapje door de middeleeuwen. Alles is er zoo oud en zoo verlaten, de stad jes zoowel als het land met de duizen den herinneringen aan vervlogen eeuwen, ruïnes en vervallen kerkjes, oer-oude bruggetjes en kloosters zoo in stilte en rust verzonken dat men zich niet kan voorstellen dat dit hoekje ligt in een moderne wereld. En dat is niet een .indruk maar een waarheid. De oude conservator van Chatillon sur Seine toonde ons een oud paneel uit de VXe eeuw, een stadsplan en zoo juist hadden we in werkelijkheid nog precies de zelfde huizen gezien, het zelfde torentje en bruggetje hetwelk de middeleeuwsche schilder tot model had gekozen .Revoluties en oorlogen wa ren over het land gekomen maar dat is alles nog precies zoo gebleven. Zoo is het letterlijk alles. Er zijn sommige straatjes welke men slechts gebukt kan binnengaan, een heel doolhof van steegjes alles dateerend uit de mid deleeuwen toen de menschen nog zoo veel mogelijk op elkaar hokten. Troyes is iets moderner, er hob belt zelfs een smerig trammetje door de hoofdstraat van het station naar het stadhuis, maar verder is het ook dood en leeft de bevolking slechts op wanneer de onder-prefect een feest geeft. Dan nemen de menschen groot- steedsche allures aan en daarom is me Chatillon eigenlijk nog liever. Want in Chatillon is niets. Het ver zamelpunt is het café op de Place dc l'Hötél de Ville, waar heel de vrouwe lijke bevolking met jaloersche blik ken naar kijkt omdat er een knappe boerendeern serveert die zeer vrijelijk omgaat met het man-dom van stad en omtrek. Maar dat is dan ook het eenige vertier. Op het bureau d'initiative kan men wel den laatsten roman van Victor Margueritte krijgen maar ge zult er niet moeten vragen om een gidsje van Chatillon; sedort 1914 heeft de Duitsche firma die daar voor zorg de niet meer geleverd en de voorraad is uitgeput. Op de Bank, centrum van handelsmenschen biedt men u kalm 86 francs voor honderd gulden; de wisselkoers-ellende is nog niet tot hier doorgedrongen. En toen we een laatste kistje van 25 sigaren hadden opgekocht toen was er in de heele stad geen rookbare sigaar meer verkrijgbaar en ik ben er zeker van dat, wanneer ik over tien jaar er nog eens terugkom, het wenschelijk is om dan een voorraad mee te brengen. De bezuinigingsmaatregelen van Poin- caré hebben een doodsteek toege bracht aan zoo'n stadje. Vroeger was er nog een onder-prefecture. een recht bank. een gevangenis, maar dat alles is opgeheven. Het geestelijke leven, voor zoover dat er bestond concen treert zich weer om de oude kerk van Saint Vorles, in de schaduw van het kasteel van de hertogen van Bour gogne. Maar denk niet dat dit alles vervelend is. Integendeel. Het stadje is zoo schil derachtig cn de omstreken zijn zoo onvergelijkelijk mooi en afwisselend dat men er zich dadelijk zeldzaam gelukkig en tevreden voelt. Maar hoe deze streek is uitgestorven en meer en meer achterlijk is geworden dat merkt men wanneer men enkele schreden slechts buiten het moderne hotel heeft gezet. Vlak bij Chatillon begint een bosch van twaalf duizend hectaren, daar waar vroeger wijngaarden waren. Ik herinner me een wandeling van zevenen tot half twee en in al dien tUd, stevig aanstappend zonder een oogenblik te rusten zijn we niemand, maar ook niemand, geen sterveling tegengekomen. En belandt men dan eenmaal in een dorpje dan frappeert het weer hoe de menschen daar nog eeuwen ten achter zijn. Praat er b.v. niet van hygiëne, want de menschen weten niet wat dat is. Men zou vroolijker en meer oirbare voorbeel den kunnen aanhalen maar deze is dan toch wel zoo typeerend dat we hem citeeren: de toilet in het eenige ge- huchts-herbergje was een onbeschrijfe lijke ruimte waar tegelijk het brood werd gebakken en jonge konijnen -er- den opgefokt! En toch zijn we hier in een van de rijkste hoekjes van Frankrijk. Hoe meer men den kant van Dijon uitkomt, hoe menigvuldiger en weliger worden de wijngaarden. Dijon zelf getuigt er da delijk van dat deze streek geen gebrek kent. Het is een mooie en prachtig aangelegde stad, gezellig, luxueus, vol historische herinneringen. met een museum zooals er geen tweede in Frankrijk is, met een Jardin Botanique welke werkelijk ideaal is, met groote parken, breede avenues, mooie winkels met uitstekende hotels en restaurants, waar overal muziek klinkt, waar de studenten en het garnizoen voor de noodige afwisseling zorgen, kortom een stad welke in de meeste, zoo niet alle opzichten Parijs glansrijk slaat. En niet zoodra komt men weer buiten de stad of het eene mooie landschap volgt op het andere, men rolt voort tusschen volle wijngaarden, door het heerlijke land van Chambertin en Fixin door het echte Bourgogne. En als men dan de bouwers ziet, elk blaadje, elk steeltje betastend en omkeerend om te kijken of de vrucht wel alle krachten krijgt om volop sap te geven dan begrijpt men eerst dat deze en al de voorgaan de generaties eender en de zelfde zijn gebleven, dat er voor hen geen tijd, geen plaats, geen belangstelling was voor vooruitgang, dat ze als in de tijden van Philips de Stoute cén zijn en één vormen en aan één toebe- hooren: Bourgogne. Parijs, Juli. HENRY A. TH. LESTURGEON. SPORT EN SPEL. ATHLETIEK Kampioenschappen District Noord- Holland Runia vestigt een nieuw Nc- dcrlandsch Record polsstok- verspringen! On het schitterend ingerichte „Haar- lem"-terrein hadden Zondag bovenge noemde vóórwedstrijden plaats, die in elk opzicht uitstekend geslaagd mogen heeten. Dank zy de gunstige weersom standigheden en de goede conditie van het veld werden op sommige nummers uitstekende resultaten bereikt. Dat de wedstrijden een half uur over tijd eindigden was zeker niet de schuld van de ijverige jury, maar vond haar oorzaak in het feit dat binnen een paar uur niet minder dan 7 spring- en 3 werpnummers moesten worden afge werkt, waartegenover slechts 7 loop nummers stonden. Niettemin wist het publiek, dat in vrij grooten getale was opgekomen, ondanks de mindere be langrijkheid der wedstrijden, goede prestaties te appreciëeren. Men kan er dan ook op rekenen, dat het a.s. Zater dag en Zondag aan den Schoterweg, wanneer de beste Nederlandsche ath- leten uit alle oorden van het land van de partij zijn. storm zal hvipen. Een verrassing voor alle aanwezigen was de deelneming van A. Paulen op de 400 Meter. De Haarlemmer was op zijn eerstgenomen besluit om niet aan de vóórwedstrijden deel te nemen, in verband met zijn starten te Keulen Dinsdag a.s. teruggekomen en smaakte in de finale het genoegen, om een tijd te maken van 511/10 sec., een resultaat dat hem voor de volgende week in den grooten strijd tegen Broos on getwijfeld het nooodige zelfvertrouwen zal hebben geschonken. Het tweede evenement van den mid dag vormde de recordverbctering van Runia op polsvèr. Het record stond op 8.82 1/5 M. en werd gebracht op 9.06 M. Verder meenen we nog de aandacht te moeten vestigen op de navolgende zeer goede resultaten: Hoogerwerf, die Dinsdagavond te Keulen zijn eersten Internationalen wedstrijd loopt, won de 800 M. in den zeer goeden tijd van 2 min. 4 1/2 sec. Op de 400 M. plaatste Veen uit Den Helder een jongmensch, dien we eenige malen helaas tevergeefs in de aandacht van trainer Kreigsman heb ben aanbevolen voor de vóórtraining 1928, zich tweede te plaatsen achter Paulen, met een tijd van 52 7/10 sec. Op hoogspringen met aanloop be reikten 3 deelnemers de 1.70 M. n.l. v. Musscher, Stelling en Schenk. Bij verspringen met aanloop haalden Van Musscher en Van Welsenes resp. een afstand van 6.44 M. en 6.50 M. Een mooi succes boekte de Jeugdige Haarlemmer Henneman op verspringen zonder aanloop. Hij sprong 2.81 M, en verzekerde zich hiermede van de eerste plaats en het kampioenschap N. H. A. B. Op hink-stap-sprong, welk nummer door v. Musscher werd gewonnen met 13.89 M. was deze al heel onfortuinlijk. Van hem moest de jury n.l. een sprong van pl.m 14.50 M. afkeuren wegens het overschrijden van den balk met enkele m.M. De nieuwe springgelegenheid vóór de groote tribune, van waar het publiek de nummers polshoog, hoogspringen Vyf Kihikihi's. Deze fantastisch gekleurde, vreemdgevor mde visschen vindt men in de Stille Zuidzee. verspringen en hink-stap-sprong op gemakkelijke wijze kon volgen, bleek een goede aanwinst voor de aa. Na tionale kampioenschappen. Dc gedetailleerde uitslag luidt als volgt: 100 Meter: le serie 1. Eijsker „Haar lem" 113/5 sec.; 2. Stelling Z. A. V. 121/10 sec.; 3. Schoutc „Haarlem" 12 4/5 sec. 2e serie: 1. Rinkel „Haar lem" 114/5 sec.; 2. v. Welsenes „Haar lem" 12 3/10 sec.; 3. Kaan „Haarlem" 12 3 5 sec. Beslissing: 1. Eysker „Haar lem" 11 1/2 sec.; 2. Stelling Z. A. V. (op 10 M.); 3. v. Welsenes „Haarlem" 114 5 sec. 200 Meter: 1. Rinkel .Haarlem" 24 3,10 sec.; 2. Nooij „Haarlem" 24 4'5 sec.; 3. B. Henneman „Haarlem" 251/10 seconde. 400 Meter: le serie: 1. Hoogerwerf „Haarlem" 531/5 sec.; 2. A. Veen, den Helder 53 9/10 sec.; 3. Nooij, „Haar lem" 55 sec. 2e serie: 1. A. Paulen „Haarlem" 59 9/10 sec.; 2. Branden burg „Haarlem" 59 9/10 sec. Beslissing: 1. A. Paulen „Haarlem" 511/10 sec.; 2. A. Veen den Helder 52 7 10 sec.; 3. A. Hoogerwerf „Haarlem" 53 3/5 sec. Kampioen N. H. A. B. 1927A Paulen. 800 Meter: 1. A. Hoogerwerf. Haar lem, 2 min. 4ys sec.; 2. J. Branden burg, Haarlem. 2 min. 10 2/5 sec.; 3. Joh. Pennekamp, Anna Paulowna. Kampioen N. H. A. B. 1927: A. Hoo gerwerf. 1500 Meter: 1. Effern, Haarlem, 4 min. 31 sec.; .2 S. Bleijenberg, „Haar lem", 4 min. 31 2/5 sec.; 3. P. Peper, „Haarlem", 4 min. 32 9/10 sec. Kam pioen N.H.A.B. 1927: W. Effern. 5000 Meter: 1. Klaase, „Haarlem", 16 min. 30 3/5 sec.; 2. Bleijenberg, „Haarlem", 16 min. 51 3/5 sec.; 3. J. Fer.nekamp, A.Paulowna. 17 min. 27 3/5 sec. Kampioen N.H.A.B. 1927: A. Klaase. 4 x 100 M. Estafette: 1. H. A. V. Haarlem", 45 1/ 5sec.; 2. Concordia, Haarlem, 47 3/10 sec. 3. Z. A. V., Wormen-'er. Hoogspringen met aanloop: 1. S. v. Musscher, „Haarlem", 1.70 M.; 2. W. Stelling, Z. A. V„ 1.70 M.; 3. K. Schenk, „Haarlem", 1.70 M. Kampioen N.H.A.B. 1927: S. van Musscher. Hoogspringen zonder aanloop: 1. Rigter, Purmerend, 1.35 M.; 2. Kaper, Wormerveer. 1.30 M. 3. By le veld, Zaan dam, 1.30 M. Verspringen met aanloop: 1. A. van Welsenes, „Haarlem", 6.50 M.; 2. S. van Musscher, „Haarlem", 6.44 M.; 3. P. J. Ham, Z. A. V., 6.065 M. Verspringen zonder aanloop: 1. B. Henneman, .Haarlem", 2.81 M.; 2. J. de Bakker, Alkmaar, 2.76 M. 3. J. Bijle- veld, Zaandam 2.73 M. Kampioen N.H.A.B. 1927: B. Henneman. Polshoog: 1. K. Runia, den Helder, 3.40 M.; 2. A. Hartman, „Haarlem", 3.30 M.; 3. G. Borkent, „Haarlem", 3.10 M. Polsvèr.: 1. K. Runia, den Helder, .06 M.; 2. A. Stins, Alkmaar, 8.70 M.; 3. B. Henneman, „Haarlem", 7.80 M Kampioen ë-H.A.B. 1927: K. Runia. Hink-stap-sprong: 1. S. v. Mus scher ..Haarlem". 13.89 M. 2. K. Schenk „Haarlem", 12.81 M. 3. D. A. van Dalen, Concordia, 12.435. M. Speerwerpen: 1. J. Bolland „Haar lem", 41.32 M.; 2. H. de Bakker, Alk maar, 40.94 M. 3. P. J. Ham, Wormer veer, 39.87 M. Kampioen N.H.A.B., 1927: J. Bolland. Discuswerpen: 1. G. Eijsker, „Haar lem", 31.83 M.: 2. G. Sevenhuyzen, Alkmaar, 30.83 M. 3. B. de Boes, Edam, 29.91 M. Kampioen N.H.A.B. 1972: G. Eijsker. Kogelstooten: 1. G. Eijsker, „Haar lem", 11 M. 2. B. de Boer. Edam. 10.11 M. 3. G. Sevenhuijzen, Alkmaar, 9.96 M Kampioen N.H.AJ3. 1927: G. Eysker. Nederlandsche records verbeterd. Elders in dit nummer kan men lezen dat Runia van de Heldersche Zeemacht het Nederlandsch record polsstok vèr- ;pringen heeft verbeterd. G Lamore bracht het (aldus De Crt.) in Delft zelfs tot 31 1/2 c.M. boven de 3.82 1/2 M. In dezelfde stad wist W. Kronshorst (Sparta) zonder aanloop 3.09 M. ver te springen, hetgeen 2 c-M. verder dan het Ned. record is.- P. Huis her (J. O. S.) zorgde op de Amsteröam- sche Sintelbaan vcor een verrassing op de 800 M.. door enkele bekende cracks als Balten. A. Zeegers en Lyflander te kloppen. Zijn tijd. 2 min. 22 sec., is slechts 4.4 sec. boven het record van Paulen. Op den eersten dag der voorwed strijden (A. A. B.) der Nederlandsche athletiekkamploenschappen slaagde Jan Zeegers er in het sinds 1922 op naam an A. Paulen staande record over 1500 M. met 2.2 seconde te verbeteren. Zee gers liep den afstand in 4 min. 10.8 sec. en won geheel onbedreigd. GYMNASTIEK. Boottocht van „Concordia". Zondag hield Concordia een boottocht voor zijn adspiranten-afdeelingen onder leiding van de directeuren, de heeren T. Dekker en J. J. Bolland. Bijna 200 adspiranten namen aan de zen tocht deel. Bij het vertrek voorspelde het weer weinig goeds (het motregen..j zelfs), maar voorbij Spaarndam klaarde de lucht reeds geheel op. Over het Alkmaarder meer ging de tocht naar Alkmaar, waar de boot werd verlaten. Met muziek trok het gezelschap door de stad naar het station, vanwaar de tocht per trein naar Bergen werd voortgezet. Na een bezoek aan den speeltuin ,X>uinvermaak" wandelden de Concor- alaantjes langs den straatweg naar Schoorldam, waar de boot reeds klaar lag. Over de Nauemasche vaart werd dc tocht geëindigd, en ruim 9 uur stond de jeugd weer aan wal. Na algemeen gejuich werd afscheid genomen, en zoo behoorde ook deze boot tocht van Concordia weer tot het verle den. Tot het welslagen van dit uitstapje heb ben de musici ook nu bijzonder bijge dragen. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK Ondertrouwd: H. Slurger en T. van Braam. HILLEGOM Ondertrouwd: P. Vreeken en P. Hel- lendoorn; L. F. Commissaris en A. Boele. Getrouwd: J. Pruyssers en A. J. v. Dreunen. Bevallen: G van der SchierBak ker z. J. van dar LansRaaphorst z. A. H BouwmeesterKor te d. M. van der Ploegvan Duin z. J. M. Philippo- Schrama d. J. van Diestvan der Zande d. E. v. d. Loo-van den Berg z. H. P. van der Jagt-Snel d. Overleden: M. Droog wed. S. Kops. vr., 92 jaren. J. Lciten, m., 70 jaren. TT A ART.ItMMRRMFRB Bevallen: C. E. Eveleens—Huurman dochter. Ondertrouwd' K. de Regt en M. Roos; J. Romeyn en A. H. Hartge- rink. Gehuwd: C. Zoeteman en G. den Dekker; J. den Rooijen en P. Noorman J. Peters en T. Vaalburg. OverledenMaria Wilhelmina van der Meeren, 70 j„ gehuwd met A. van Leeuwen; Wouter Pruissen, 76 j„ wed. van A. J. Pruissen: Lijntje Hol, 1 Jr., dochter van T. Hol. VELSEN Geboorten: P. Kosterde Vries z. F. PorckGonkel d. D. P. KinSmout z. N. v. d. HooftDikker d. J. Karmeijer- Nol z. J. Koster—v. d. Doel d. T Böt- ger—Langedijk d. J. de BruynSmit z. T. van Moorsclaar—Groot. Overleden: Dirk Bruijn. 3 j., echtg. van E. Jilaijboer. Ondertrouwd: G. J. Veldhoven en B. Schmitt; G v. d. Outenaar en J. Hoo gerwerf; C. van Duijn en E. E. J. Els'.rodt; D. J. dc Vries en A. Katers; M. M. Bal en N. Baas; A. v. d. Lugt en C. Schaaphok; B. J. Sweeris en M. Vleghaar; W. P. de Gelder en A. He- lemigh. Getrouwd: KI. Broekhuizen en W. Dijkhuizen; G. A. Visser en A. Komin. A. Kruk en H. Duyn. P. van Zonne veld en A. R. de Lateijne. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cent» per regeL goed voor brand-, snij- en stoot- wonden. verouderde wonden.zonne brand. aambeien, spierpijnen, spit. rheumatische pijnen, wintervoeten, springende handen en nog veel ineer, koopt ge met een pot Akker s Kloosterbr.lsem. de snel werken de merkwaardige veelzijdige zalf. ALS T OOGSTTIJD IS IN T HEILIGE LAND. Er is veel nieuw» in Palestina gebracht. Moderne cultuur eischt moderne middelen. Maar hier en daar vindt men nog het stempel van een tijd, die eeuwen voorbij is. Zoo hier: de oogs^ wordt vervoerd, niet per tractor, maar op het schip der woestijn, dat, beladen met koren, droomerig over de velden stapt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Naar ieders keuze Naar ieders smaak saouwseu yjMw: .vcm sorrraom RADIO-PROGRAMMA. DINSDAG 2 AUGUSTUS HILVERSUM, 1050 M 12.00 Politieber. 12.35—2.00 Luchmuzlck door het trio van het restaurant „De Rozenboom" te Bussum, o. 1. v. Willem Lohoff. 2.30—4,00 Militair concert door de Kon. Mil. Kapel, directeur C. L. Boor. op het Binnenhof te Den Haag. ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder. 6 008.00 Concert door het A.NH.O. orkest. Alida HUgel. plano. 7.45 Politieber. 8.10 RK. Avond. Mej. Gizi Toth de Kisker. sopraan. H. Ehrcnfeld. fluit. H. Brandts Buys, piano. Mar Ogier. viool. Ir. P. v. Noorden, piano. Pater Dalmatius v. d. Geest spreekt over: Paulus van Tharsus. 1. Drie liederen met begel. van piano en fluit. Brandts Buys. a. Nachtruf, Helndl. b. Abend- standchen. Brentans, c. Brautfnhrt. Heindl. (sopraan, fluit, plano). 2. Rede van Pater v. d. Geest O. P. tc Nijme gen. .SSonate C. klein. Corellt. a. Ada gio. b. Vivace, c. Adagio Cantabile, d. Vivace, e. Giga. viool, plano). 4a. Frühlingtsrauw. b. Der Wegweiser. c. Die Stadt. d. Wohin. Schubert (so praan. piano). 5. Vier flultliederen. Brandts Buys. a. Andante, b. Lento. c. Menuet, d. Allegro (piano, fluit). 6. Sonate C-klein op. 137 no. 3. Schu bert. a Allegro-Guisto. b. Andante, c. Menuetto, d. Allegro moderato (fluit, piano). 10.30 Nieuwsber. DAVENTRY, 1600 M. 12.20—2.20 H. Sensicle's Quintet cn solisten (sopraan, banjo, komiek). 3.20 Daventry-kwartet en solisten (bariton, piano). 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: The diploma gallery 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerb. nieuws. 7 05 Lezing: Eye-Witness account of Cowes Regatta. 7.20 Lezing: A new use for barns. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.50 Zang in het kamp van de Duke of York. New Romney. Rede van de Duke of York. 8.20 Carmen, opera van Blze1. 9.20 Weerber.. nieuws, 9.40 „William Blake and his poetry", lezing. 9.55 „Carmen", vervolg. 10.5012.20 Dansmuziek. PABIJS „RADIO-PARIJS", 1750 M. 10.^0—11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055,55 Concert voor piano, viool en cello. 8.5010.50 Fragmenten uit de opera Henry VTII", van St. Saëns. Groot orkest en solisten. KöNI G SWU STER H AUSEN,1250. M. BERLIJN 484 en 566 M. 12.20—8.05 Lezingen en lessen. 8.50 Orkestconcert. Volkmann: Ou verture Richard III. Serenade. Raff: Symphonie im Walde. LANGENBERG, 469 M. MUNSTEtt, 242 M. DORTMUND, 283 M. 1.30—2,50 Orkestconcert. 5.506.50 Kamermuziek. 8.50—10.20 Populair orkestconcert, R. Grote, cello. W. Strienz, bas. B. Ztm- mermann- leider. HAMBURG, 395 M. 4.35 Orkestconcert 6.20 Concert. 8.20 Rich. Wagner-avond! Dc Bay- reuther Feestspelen, Orkest en solis ten. Daama dansmuziek tot 11.10 BRUSSEL. 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.20—10.20 Concert in de Antwerp- sche Diergaarde. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. VOOR DE KINDEREN. Neen, meester, zegt Knagclijntje een beetje verlegen, komt u maar binnen. Dan fclïcitccren wc eerst jou, glimlacht dc Mees» ter. Ik hoop dat jullie brave ouders nog veel plci/.ier van hun tien muisjes mogen be leven.Dat hoop ik óók. zegt mevrouw Taai- leven. Ja, die Knagclijntje ij niet mis, zegt de Meester tegen zijn'vrouw. Vanmorgen heeft ze in drie kwartier vijf moeilijke staart' sommen gemaakt. En Cr zat letterlijk geen foutje in. Neen, ze kan het bc>! als ?e maar wil, die verlegen juffrouw 1

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7