DATUMSTUKJES RAADSVERGADERING INGEZONDEN WEERBERICHT THERMOMETERSTAND UIT DE OMSTREKEN. BURGERLIJKE STAND Amsterdamsche Reurs. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 AUG. 1927 daarcr- niet ver tc zoeken is, zelfs voor 't grfjpen ligt. Het gevolg Is, dat de weinig kapitaalkrachtige inwoners zoo danig worden belast, dat zij het bedrag van den aanslag onmogelijk kunnen vol doen en derhalve in gebreke blijven. Bij executie is weinig of niets te verhalen. Om den dienst af te werken volgt meest al ontheffing. Maar nu is alweer de ge meentekas gedupeerd. De uitgaven die gebaseerd waren op de inkomsten, zijn geleidelijk voortgezet. Thans komt an dermaal de fiscus, maar nu niet bij den belastingschuldige, doch bij de gemeente zelf en wel om betaling te vragen van haar aandeel in deze kwade posten. En deze loopen in de duizenden. Want het is nog immer te betreuren, dat de gemeente is overgegaan, om de plaatselijke belastingen te doen heffen door de rijksadministratie. In de verste verte is geen staat te maken op het be lastbaar inkomen, door de rijksadmi nistratie aan te geven, uit welke gege vens de gemeentelijke inkomsten uit be lastingen moeten worden opgebouwd, door toepassing van de desbetreffende verordeningen. Zeer zeker waren hier menschen te vinden geweest, die bekwaam en gene gen waren om zitting te nemen in een commissie van aanslag. Ook de vervolging van nalatigen had bete en doelmatiger kunnen geschieden. De laatste jaren in 't algemeen is voor Zandvoort in het bijzonder waren niet rooskleurig. Menig belastingplichtige zou aan zijn verplichting hebben vol daan, indien een meer soepele toepas sing van het systeem van vervolging had plaats gehad en eenig uitstel was gegeven van betaling. De achterstand bij het rijk was ech ter van anderen aard en zóó groot dat men er geen raad meer mee wist. Men zette het er blijkbaar op, om schoon schip te maken. Het gevolg is dus, dat thans de kwade posten op de gemeente worden verhaald. Zelfs van 1923 af. Het is absud dat de belastingfactor, c.q. de opbrengst der belasting, de sluitpost der begrooting is. B. en W. zijn zich bewust dat bron nen moeten worden aangeboord, waaruit nieuwe levenssappen kunnen worden verkregen. Dit college meent, dat het thans een nieuwe bron ontdekt heeft en tevens den tijd gekomen acht om '2 te exploi- teeren in den vorm van een straatbelas ting. Hierdoor worden de eigenaars van perceelen, die tot dusverre weinig of niets bijdragen „in de belasting getrof fen", zooals zij zeggen. Uit de concept verordening op de hef fing ontleenen we het volgende: Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot 31 December, terwijl wordt voorge steld, de belasting te doen ingaan op 1 Januari 1927 voorts is belastingplichtig hij of zij die krachtens recht of bezit of eenig ander zakelijk recht het genot heeft van gebouwde eigendommen. Als grondslag voor de heffing wordt genomen de huurwaarde van de perso- neele belasting. Er wordt een afzonder lijk percentage geheven voor verharding van de straat, voor de rioleering en de verlichting. Indien de straat enz. is voorzien van verharding, rioleering en verlichting, wordt geheven van een perceel met een huurwaarde van: beheden 150 verharding 2 pCt.. rioleering 3/4 pCt., verlichting 1/2 pCt., totaal 3 1/4 pCt. 150—250 verharding 2 1/4 pCt., riolee ring 1 pCt., verlichting 3/4 pCt., totaal 4 pCt. 250400 verharding 2 1/2 pCt., riolee ring 1 1/4 pCt., verlichting 1 pCt., totaal 4 3/4 pCt. 400-000 verharding 2 3/4 pOt., riolee ring 1 1/2 pCt., verlichting 1 1/4 pCt., totaal 5 1/2 pCt. 600800 verharding 3 pCt., rioleering 1 3/4 pCt., verlichting 1 1/2 pCt., toaal 6 1/4 pCt. 800—1200 verharding 3 1/4 pCt., riolee ring 2 pOt., verlichting 1 3/4 pCt., totaal 7 pCt. 1200—1600 verharding 3 1/2 pCt., rio leering 2 1/4 pCt., verlichting 2 pCt., to taal 7 3/4 pCt. 16002000 verharding 4 pCt., riolee ring 2 3/4 pCt., verlichting 2 1/4 pCt., totaal 9 pCt. 2000 en hooger verharding 4 1/4 pCt., rioleering 3 pCt., verlichting 2 1/2 pCt., totaal 9 3/4 pCt. Deze straatbelasting zal naar raming pl.m. 100.000 opbrengen, doch onder gaat een vermindering met pl.m. 15.000 hetgeen is geraamd voor rioolbelasting. We voorspellen dat dit voorstel weinig kans heeft te worden aangenomen. Im mers zullen de huiseigenaren wel zeer spoedig deze nieuwe lasten verhalen op de huurders, waarin zij door niemand en niets worden belemmerd, aangezien de Huurcommissiewet noch eene vigeerende verordening dienaangaande hun in den weg staat. De huren, die hier in verhou ding tot de prijzen, die momenteel voof de gemeubileerde kamers worden ge maakt zijn reeds thans exorbitant hoog te noemen en de atmslagen in de Perso- iitele belasting zijn daaraan evenredig. Het gevolg van een en ander is, dat nog grooter druk wordt uitgeoefend op de Devolking. Meent men evenwel, dat een straatbelasting billijk is te noemen, dan was deze zóó te maken, dat die per ceelen daarin werden betrokken, wier eigenaars niet in de plaatselijke belas ting naar het inkomen waren aangesla gen. Bovendien ademt de geheele veror dening een geest van ontevredenheid. Is het noodig dat de gemeentefinanciën worden versterkt, en daaraan Is geen twijfel, dan zijn er wel andere objec ten te vinden. Men denke b.v. aan de heffing van rechten voor het innemen van staanplaatsen op den openbaren weg; een belasting op aankondigingen, z.g. re clamebelasting; het heffen van een recht om een vergunning of verlofzaak tot een later uur voor liet publiek open te houden en daninvoering van een logeergastenbelasting Maar bovenal bedenke men, dat op den ingeslagen weg niet behoort te wor den doorgegaan en dat bezuiniging over de geheele linie een eerste eisch is en blijft. VAT BIER GESTOLEN. Iemand heeft zich in den nacht van 1 op 2 Augustus een vaatje bier toege- elgend dat op een stoomboot in het Spaarnc.log. Haarlem, 3 Aug. Calvin's aftocht. RAPID CITY, 2 Aug. President Coolidge heeft verklaard, dat hU zich in 1928 niet candidaat zal stellen voor het presidentschap der Vereenigde Sta ten. De mededeeling van den president ver oorzaakte groots sensatie onder het Amerikaansche volk. Sommigen achten het niet uitgesloten dat de president zich toch nog candidaat zal stellen, wanneer het publiek dit vurig blijkt te wenschen. (Tel.) Hij zal wel wijzer wezen, de zwijgende Calvin Coolidge. Hij zal wel vasthouden aan zijn plan, en zich niet meer opnieuw candidaat laten stellen voor het presi dentschap. Blijkbaar is het leven hem nog te lief om zich evenals zijn belde onmiddellijke voorgangers, onder «Jen zwaron last van liet presidentschap te laten dooddrukken. Woodrow Wilson en Warren Harding bezweken; de bedaarde Calvin Coolidge gaat uit vrijen wil heen. Tenminste als hij nog in leven mocht zijn als zijn huidig mandaat voorbij is. Maar de kans schijnt groot, want hij is blijkbaar een voorzichtig man, die zjn gezondheid heel goed weet te ménageeren en er voortdurend op uit is om het juiste evenwicht van arbeid en ontspanning te bewaren. Blijkbaar heeft hij nu precies berekend hoelang-ie nog zonder gevaar stand zal kunnen houden. Tqëkenend is het geval intusschen wel. De functie van president der Vereenigde Staten blijkt te veel te worden voor één man, zelfs voor iemand die er schijnbaar het ideale tempera ment, de ware bezonkenheid en kalm te voor bezit. Bfj herhaling is het al geconstateerd, en nu brengt het be danken van Calvin Coolidge voor 'n herbenoeming een nieuw bewijs. Het is merkwaardig dat dit bericht juist afkomstig is uit „Rapid City" letterlijk vertaald „Stad der Snelheid". Het is het geweldige tempo waarin ge arbeid moet worden, gevolg van de on matige snelheid van het moderne leven, die de taak van het Amerikaan sche staatshoofd zoo onmogelijk zwaar maakt. Vroeger of later zullen de Amerikanen voor het feit komen te staan, dat er ver andering in de constitutie moet worden gebracht, omdat de positie van president eenvoudig niet langer door één mensch vervuld kan worden. Dit lijkt een vreem de reden om een grondwet te herzien, maar af en toe is er iets nieuws onder de zon. Hoe zal men het dan moeten doen? Het presidentschap in handen van een tweetal menschen of van een trium viraat stellen? Dat gaat veel te ver in politieken zin; het zou een groote af wijking beteekenen van de tot dusver ge volgde methoden. Wat dan? Een korter bewindsperiode? Drie jaar, of desnoods slechts twee? Mis schien zal dat tenslotte een oplossing geven. Maar eer men tot een oplossing overgaat zullen wij nog wel verscheidene presidenten van Amerika onder den last van hun ambt zien bezwijken, of het zien opgeven zooals Coolidge nu gaat doen. De volgende verkiezingsstrijd in de Vereenigde Staten zal er door Coolidge's aftocht weer des te feller en verwoeder om zijn. En misschien gaat men dan eens èxtra-aandacht besteden aan den vice- president, die steeds meer kansen krijgt om president te worden R. P. WEER EEN JUBILEUM IN DE PROVINCIE. MR. S. H. VENING MF.INESZ 121/2 JAAR GRIFFIER. Op 24 Augustus a.s. is het 121/2 jaar geleden, dat Mr. S. II. Vening Meinesz benoemd werd tot griffier der Staten van Noord-Holland, als opvol ger van Mr. P. Dozy. Te voren had de heer Vening Meinesz reeds langen tijd met groote accuratesse het ambt van loco-griffier waargenomen. Hij is de zoon van den vroegeren Rotterdamschen en Amsterdamschen burgemeester van dien naam en werd op 4 December 1873 te. Amsterdam ge boren. Hij bezocht eerst Ate Rotterdam en later te Amsterdam het gymnasium in welke laatste plaats hij ook aan de Universiteit studeerde. Tn 1899 promo veerde de heer Meinesz. Zijn loopbaan ving. hij aan als volontair op de gemeen tesecretarie te Velsen; hij was van 1901 tot 1903 ook secretaris van den Militieraad te Haarlem. Op 1 April 1903 werd hij benoemd als volontair ter provinciale griffie van Noord-Holland en werd reeds zes weken later aange steld als adjunct-commies en in 1909 tot hoofdcommies-chef eener afdeeling In verschillende functies nam Mr. Meinesz ook aan het publieke leven deel. Zoo was hij o.a. voorzitter van de Commissie van advies, ingesteld door het gemeentebestuur van Haar lem in verband met het Werklieden reglement; verder plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep inzake de Ongevallenwet; penning meester van het college van regenten van het Sint Elisabeths Gasthuis; lid van Toezicht op het M. O. en rechter- plaatsveiwanger. MUZIEKUITVOERING in den Hout. op Donderdag 4 Augus tus 1927 te 8 uur, onder leiding van Nico Gerharz. 1. „Unter dem Slegesbanner", MilltSr Marsch, P. v. Blon. 2. Ouverture „Zampa", F. Herold. 3. „Mein Traum", Concertwalzer, E, Waldteufel. 4. Fantasie „Die lustige Witwe", F. Léhar. 5. Ouverture „Die lustigen Weiber von Windsor", O. Nicolai. 6. Fantalsle „La Traviata", G. Verdi. 7. Ballet de l'Opera „Faust", Ch. Gou nod. DE GEMEENTERAADS- VERKIEZING. DE HEER GROENENDAAL AANVAARDT DEN ZETEL. Naar wij vernemen heeft de heer M. H. Groenendaal die opvolger op de lijst der S.D.A.P. van den heer Visée was, besloten een zetel in den nieuwen raad te aanvaarden. DE BEVERWIJKSCHE GASFABRIEK. VAN DER STEL'S BRIEF. Het Volk schrijft in zijn nummer van Dinsdagavond In ons eerste artikel over de misstan den, die in het gasbedrijf heerschen komt omtrent de benoemingskwestie aan de Beverwijksche gasfabriek inzake het onderzoek, door de Beverwijksche raadscommissie ingesteld naar aanlei ding van een brief van den heer van der Stel het volgende voor: „Intusschert bleek bij de nieuwe keuze die uit de sollicitanten moest worden gedaan, dat twee der ernstigste candi- daten no. 1 en 3! zich terugtrok ken. Zij hadden in de betrekking, die zoozeer de opmerkzaamheid van den heer van der Stel had, geen zin, meer". Naar deze beide sollicitanten ons ver zekerden, hadden zij andere redenen om zich terug te trekken dan die in het hierboven afgedrukte worden veronder steld. WERKLOOZEN. Het Werkloozen Agitatie-comité houdt hedenavond in het lokaal „De Korenbeurs" een vergadering. De heer K. van Puffelen, uit Amsterdam, zal spreken over het onderwerp: „Werkloos heid en Vakbeweging". DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR NOORWEGEN VERTROKKEN AMERSFOORT, 3 Aug. H.M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana ver trokken hedenmorgen met den D-treln van het station-Amersfoort voor de reis over Duitschland naar Noorwegen. De koninklijke spoorrijtuigen blijven de geheele reis ter beschikking. Hare Majesteit en Hare Koninklijke Hoogheid waren van Soestdijk gearriveerd met de auto's van de Koningin-Moeder. Barones van Heeckeren van Keil, hof dame en majoor De Jonge van der Ha len, adjudant van dienst, vergezelden Hare Majesteit van Soestdijk tot aan den trein, die, met tien minuten ver traging, te 9.47 uur vertrok. Een groote menigte was op het Sta tionsplein en op het perron aanwezig om Hare Majesteit een afscheidsgroet te brengen. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 3 Augustus 1927 des namiddags 11/2 ure in de Statenzaal (Prinsenhof). Voorzitter Mr. M. Slingenberg, waar nemend burgemeester. Afwezig bij het begin der zitting de leden: Adrian, Kuenen, mej. Van Vliet, de Zeeuw. Castricum en Roodcnburg. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Op verzoek wordt eervol ontslag ver leend aan den heer S. Elzinga als di recteur der Hoogere Burgerschool A met 5-j. cursus onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten aan de gemeente bewezen en aan mej. M. E. van der Boon als onderwijzeres in de nut tige en fraaie handwerken aan de school voor U. L. O, (hoofd de heer Popma) Ingekomen zijn: een brief van Gedeputeerde Staten houdende mededeeling, dat zij aan H. M. de Koningin in overweging hebben gegeven het raadsbesluit van 18 Juli 1927 tot vaststelling eener verordening ter voorkoming van onredelijke opdrij ving van huurprijzen van woningen met lage huurwaarde, te vernietigen wegens strijd met de wet en met het algemeen belang; Een verzoekschrift van de afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot behar tiging van de belangen der jonge meis jes e.a. om aan de politiemacht eene vrouwelijke hulpkracht toe te voegen, Een verzoekschrift van A. Rijs om eervol ontslag met ingang van 1 October 1927 als hoofd der school B in de Soendastraat. Een verzoekschrift van M. J. T. Bellaart om haar voor het geval zij door de reorganisatie van het open baar lager onderwijs in aanmerking mocht komen voor overplaatsing, niet over te plaatsen naar één der scholen in het No ordelijk deel der ge meente. Adhaesie-betuigingen van na te mel den vereenigingen met het verzoek schrift van J. H. Kuling e.a. om zoo spoedig mogelijk over te gaan tot stichting of inrichting van een open bare voorbereidende school In het Leid- sche Kwartier, nJ. van: de afdeeling Haarlem van den Bond van Nedoriandsche Onderwijzers; de afdeeling Haarlem en omstreken van de Vereeniging Volksonderwijs; de afdeeling Haarlem van 'het Ned. Onderwijzers Genootschap; de afdeeling Haarlem van de Ver eeniging van Hoofden van Scholen in Nederland; Een adres van G. S.' v. d. Velde en 46 andere' ouders van schoolgaande kinderen in de voormalige gemeente Schoten waarbij wordt gevraagd de re organisatie van het Openbaar Onder wijs in dat deel voorloopig aan te houden en met spoed over te gaan tot het bouwen van een school. Gesteld wordt in handen van B. en W. ter afdoening: een verzoekschrift van de weduwe J. PiggeMeijer om haar een schadever goeding toe te kennen, wgens ondervon den hinder bij het uitbreken van per ceel Ged. Oude Gracht 18. Nieuw gekozen leden van den raad. PUNT 2. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den Raad. De voorzitter benoemt daartoe twee commissies, onderscheidenlijk be staande uit de leden: Reinalda, Loosjes en van Liemt en de leden Bruch, Boes en Gerritsz. Tot onderzoek van de geloofsbrieven wordt de raadzitting gesloten. Na de heropening der openbare zit ting wordt het rapport uitgebracht dat strekte tot toelating der leden. Aldus wordt besloien. De volgende punten worden aangeno men z. h. s. PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van het le suppletoir kohier school gsiden voor het Hooger en Middelbaar onderwijs cursusjaar 1926/27. PUNT 4. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de rekening en verantwoording 1926 der bewaarschool gevestigd in het voormalige Barbaragasthuis. PUNT 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de balans enz. der woning- bouwvereeniging „Rosehaghe" over 1926. PUNT 6. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een verguld zilveren medaille voor den tooneelwcdstrijd van de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lenncp". PUNT 7. Voorstel van B. en W. tot toekenning der vergoeding volgens art. 100 der L. O. Wet ten behoeve van de bijzon dere school aan den Heerensingel. PUNT 8. Voorstel van B. en W. tot verleening van medewerking volgens art 72 der L. O. Wet voor de aanschaffing van school meubelen en leermiddelen ten behoeve der vorming eener parallel klasse voor- het eerste leerjaar der bijzondere school aan de Cruquusstraat. PUNT 9. Voorstel van B. en W. tot aanschaf fing van een verplaatsbare hulpschool en in gebruikneming van de school aan het R. 11. Kerkb&tuur van de H. Luidina te Haarlem. PUNT 10. Voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het voorschot aan de woning- bouwvereeniging „Bloemhof". - PUNT 11. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van huurprijzen der complexer! woningen van de Haarlemsche Woning stichting Vooruitgang, van de Woning stichting „Het Oosten" en van de Wo- ningbouwvereeniging „Zorgvliet". PUNT 12. Voorstel van B. en W. om hen te ver- leenen machtiging tot afwijking der be palingen van de verordening 1 krach tens art. 35 2e lid der Drankwet voor een verloflokaliteit perceel Rijksstraat weg 97. PUNT- 13. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening in zake het leg gen van buizen in particulieren wegen. (Dc zitting duurt voort). (Ongecorrigeerd.) Voor den inhoud dezer rubriek stelt ié Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. DE STAKING BIJ DE FIRMA COBELENS. Mijnheer, Wij vragen u beleefd een klein plaats je in uw blad aangaande de staking bij de firma Cobelens en Zonen. Bij voor baat onze dank. In uw blad van 2 Augustus 1927 le zen wij dat de verantwoording voor deze staking en de gevolgen daarvan geheel voor rekening komen voor het bestuur van de Land. Fed. en Bouwvakarbeiders. Wij kunnen u dan ook mededeelen dat wfj die verantwoording ten volle op ons nemen. U schrijft verder dat er in Haarlem over een commissie wordt beschikt, waar or^de arbeider en de patroon zich kun nen beroepen om een bestaand conflict uit den weg te ruimen. Wij zijn bereid om elk oogenblik van den dag te con- fereeren of te onderhandelen over deze kwestie, maar stellen er prijs op bij elke bespreking tegenwoordig te mogen zijn, daar wij niet van plan zijn om ons ach ter den rug te laten afslachten, wat toch zeker de bedoeling is van de ohder- teekenaars van het stuk in uw blad van 2 Aug. '27. Ik wil kort zijn en u er even op de hoogte van stellen wat zich vooraf heeft afgespeeld aan het loopende Col lectieve Land. Contract. Ons hoofdbe stuur heeft alles in het werk gesteld om ook onderteekenaar van dit contract te worden om zoodoende ook van de partij te kunnen zijn. Dit is al door af gestuit op den onwil van de patroons en de gecontracteerde bonden. Zoodoen de staan wij buiten het contract. En nu de hoofdzaak. Daar wij ons hoofd steeds hebben moeten stooten op den onwil van patroons en gecontracteerde bonden, kan elk gezond mensch met hersenen in zijn hoofd begrijpen dat wij voor zoo een arbitrale uitspraak harte lijk bedanken. Namens het Comité uit de stakers gekozen D. LANSBERG. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Augustus medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.3 mM. te Havre. Laagste barometerstand 753.3 m.M. te Akureyri. Verwachting: Zwakke, veranderlijke wind, later uit Oostelijke richtingen, helder tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 764 m.M. Stand van he den 772 m.M. Achteruit. JOH. OPGAVE VAN M. SCHMIDT, OPTICIEN niet meer dan één flauw briesje. In den wedstrijd over 16 zeemijlen voor de internationale achtmeter-klasse won de H„ollandia" van de heeren Doedes en De Wit met 4 min. 35 sec. voor sprong op no. 2, de „Norn", eigenaar lord Forster, die weer 1 min 23 sec. voor was op no. 3, de „Emllie", eige naar mr. Roney. ZWEMMEN. DE KILOMETERWEDSTRIJD EN DE HAARLEM'S DAGBLAD-BEKER Van den voorzitter der Heemsteed- sche Zwem- en Poloclub H. P. C. ont vangen wij het navolgend schrijven: Wij kwamen in het bezit van de door u aangeboden beker, bedoeld als club prijs, voor onzen jaarlijkschen 1000- Meter-wedstrijd. Namens het bestuur van mijne ver eeniging zeg ik u gaarne hartelijk dank voor dit prachtgeschenk, hetgeen ze ker animeerend zal werken voor den strijd. De bijzonder goede tijden, ditmaal gemaakt, bewijzen dat er, voor den aanval op uw geschenk, serieus is ge traind, waardoor reeds de eerste maal de" beker alleszins aan zijn doel heeft beantwoord. Het team van H.P.C., dat dit jaar den beker won, deelde mij mede, dat het steeds zijn uiterste best zal doen, den beker te verdedigen. Als nu andere vereenigingen zich voornemen zich goed te trainen voor een aanval op den prijs, zal de lange-afstand-zwem- sport er in onze omgeving alle voor deel van hebben. Hoogste gisteren. Laagste hedennacht Hoogste heden 10 uur 3 Aug. F. 69 F. 56 F. 67 HAARLEM. Ondertrouwd: 2 Aug. P. I. Rippen en G. Bos. Bevallen: 31 Juli: R. E. Bandsma- Greaves, z. 1 Aug. M. Vink-Wegman, d. 2 A. de Haan-de Wit, z. 31 Juli H. A. Halbertsma-Waller, d. 30 J. Koster-Evers, z. Overleden: 31 Juli: W. Hartkamp, 65 j., Spaarnwouderstraat. C. J., 9 mnd. z. van J. C. Hogeboom van Buggenum, Schoterveenstraat. 2 Aug. C. Gran- dia-v. Andel, 57 j., Kinderhuisstraat. 1 D. Toepoel, 83 j., v. Marustraat. Opgegeven door de Nat. Bankvereeniging WOENSDAG 3 AUG. 1927 1.30 uur 1.45 uur Staatsieeningen 6 Ned. 1923 5% Ned. 1919 Scheepvaart 82—83 Scheepv. Unie... 188 Holl. Lioyd 45# 101# 101# Nievelt.... Rotterd. Lloyd.. Marine Comm.... 7# 43 Industrieën Ned. Kunstzijde. 345 -345# 344—346 111 111 1. Holl. Kunstzijde. 1189* 118# Oude Philips Gew. Jurgcns.... 166# Cen!r. Suiker.... Ind. Oud. Buitenl. Anacondacepper 96 130# Bank Kol. Bank 2724* 272 V*—272# Indische Bank... 174 1751. Cert. Hand. Mij. 173 1727s Petroleum 15# Gec. Holl. Pctr. Kon. Petroleum. 342 341# -342 Geld - Cultuur Mij. H.V.A...., 723 722-723 Cult Vorstenl... 178 f 1601. 1601. 137 136# 132 1321. Tabak Deli Mij 45S# - 459 467 467-4674^ 505 5C5-5C6 Oostkust 244# 245# Rubber Amst. Rubber... 296 296 - 297 Lampoug Sum Wai Sumatra.... Vico 192# 192# Silau Sumatra... Deii Bat. Rubber 240ged b Intercont. Rubb. 127a Amerika Southern Rails Wabash 73 ZEILEN. DE „nOIXANDM" TE COWES. De zeilwedstrijden te Cowes werden Dinsdag onder begunstiging van mooi weer voortgezet, aldus wordt uit Lon den aan de Tel. gemeld. Er woei echter HEEMSTEDE. DE FEESTEN DER INDISCHE BUURT VEREENIGING. (Zie ook elders in dit nummer) Hedenmorgen 9 urn- werden de feesten voortgezet met kinderspelen op het R.K. Sportpark aan de Molen- werfsiaan. De ruim 200 kinderen zijn verdeeld in groepen volgens den leeftijd. De kleintjes van 4—6 jaar werden bezig, gehouden met schoolspelletjes. Ook voor hen zijn fraaie prijzen be schikbaar. f Meisjès van 6 jaar deden aan blok- jesrapen; van 7 jaar vlaggetje-steken;, van 8 jaar zakloopen; van 9 en 10 jaar blaasslaan; van 11 jaar wasch ophan gen; van 12 jaar schuimspaanloopen; van 13 en 14 jaar touwtje springen. Voor jongens van 6 jaar vlaggetje steken, 7 jaar turfrapen, 8 jaar knik- kersrapen, 9—10 jaar blaasslaan, 11 jaar hardloopen met hindemissen, 12 jaar zakloopen en 13en 14 jaar drie- beenloopen. Te 10 uur waren de spelen in vollen gang. Er was een feilen strijd te zien; de talrijke toeschouwei's genoten van het werk der jeugd. Tusschen de spe len door werden aan de kinderen weer volop versnaperingen aangeboden. Te 12 ^ïur waren de spelen afgeloo- pen. Om. 2 uur moesten alle kinderen weer present zijn om de. prijzen in ontvangst te nemen. Hiermede waren de kinderfeesten af- geloopen, maar om 3 uur was er als extra attractie ringsteken op rijwielen voor meisjes en jongens. Ook dit zal wel belangstelling getrokken hebben. Hedenavond om 12 uur sluiting. IJMUIDEN. EEN NAAKTLOOPER Dinsdagmidda.. bemerkte een be woonster van de Breesaap, dat iemand zich geheel naakt in de boschjes bij de Hoflaan ophield. Zij telefoneerde de politie, die daarop de man arres teerde. Het belek te zijn zekere C. M., een zenuwlijder wonende in Den Hel der. Nadat de man zijn kleeren, die hij bij zich droeg, had aangetrokken, is hij naar het politiebureau geleid en later naar Den Helder overgebracht. VELSEN^ VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Het voorstel inzake den wo- ningdienst verworpen. Vast stelling van het rioleerings- plan aangehouden. De winkel sluiting met één uur ver vroegd. Geen losloopende honden in Velsen. Dinsdagavond vergaderde de raad de zer gemeente ender voorzitterschap van den burgemeester R. G. Rijkens. Afwezig de heer v. d. Steen. De heer Dalmeijer stelt eenige vra gen ten opzichte van het voorstel inzake pensionneering van wethouders, de stu diebeurs, verder waarom niet aan de goedkeuring van den raad is onderwor pen de wijze waarop voorziening is geno men in de vacature van den gemeente secretaris. Verder stelt de heer Dalmeijer voor, punt 22 als punt 1 op de agenda te plaatsen. Hij noemt verschillende data, waarop de installatie van raadsleden aan den aanvang der vergadering is geschied. De Voorzitter antwoordt, dat hij thans niet overzal gaan tot het beëedigen van den heer Baarda. Spr. merkt op, dat hij ook naar aanleiding van een kranten artikel des te minder hiertoe zal over gaan, omdat hij niet den schijn wil wek ken, dat hij zich daardoor heeft laten in- timideeren. De heer Dalmeijer stelt daarna voor, punt 2 van de agenda te schrappen. De voorzitter zegt, dat hierover bij de behandeling van dat punt gesproken zal v/orden. Uitrekking van de uitnoodiglng om te komen met voorstellen ter instelling van een woningdienst. In de vergadering van 11 Juli j.l. staak ten de stemmen over het voorstel van den heer J. A. Dalrheijer om dit punt naar B. en W. te renvoyeeren met het verzoek het raadsbesluit van 12 Januari 1926, waarbij B. en W. werden uitgenoo-" digd voorstellen in te dienen ter instel ling van een woningdienst alsnog uit te voeren. De heer Dalmeijer stelt voor dit punt van de agenda af te voerene, op grond van het reglement van orde. Spreker leest het betreffende artikel van het reglement van orde voor. Spr. meent,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2