AAN ONZE WEEK-ABONNES HEVIGE BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS NABIJ LAREN '45e Jaargang No. 13536 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- en Feestdagen Maandag 8 Augustus 1927 ABONNEMENTEN per week f 0.27H. met geïllustreerd Zondagsblad t 0^2; per 3 maanden: Voor Haarlem 111 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BQ en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H- Franco per post door Nederland abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiên van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 3.87)r». Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haaflem enOmstreken f0.57Ï^; franco perpostfO.65 per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: 2.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 Directeuren :J. c. PEEREBOOM on p. w. peerebooM Bijkantoor voor Santpoort, Veisen. Velson-Noord, IJmuldon, IJmuldon-Oost, en Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerk weg 2, Veisen, Telefoon 621 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN EERSTE BLAD AGENDA. MAANDAG 8 AUGCSTUS Schouwburg Jansweg: Jeugdbioscoop, 2.30 uur. Schouwburg Jansweg: „De tante uit Indië", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt. Dan cing. Tivoli. Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. DINSDAG 9 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Jeugdbioscoop 2.30 uur en „De tante uit Indié". 8.15 u. Theater „De Kroon", Groote Markt, Bioscoopvoorstelling 21/2 en 8 uur. Cinema Palace. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 21/2 en 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 21/2 en 8 uur Scala-Theater, Kleine Houtstraat: 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoö, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. Wij vestigen er de aandacht op dat de couranten bezorgers ver plicht zijnop Woensdag de abon nementsgelden af te rekenen, ook van die abonnementen waarvoor zij het abonnements geld nogniethebbenontvangen. De bezorgers zijn niet verplicht abonnementsgeldtegoedte hou den. Wij roepen daarom gaarne de welwillende medewerking in van hen die per week geabon neerd zijn, om door betaling op Maandag of Dinsdag vlotte af rekening mogelijk te maken. DE ADMINISTRATIE EEN AARDBEVING IN JAPAN GEEN GROOTE SCHADE Met vertraging binnengekomen tele grammen maken melding van aard schokken. die zich in het Noord-Ooste- lijk deel van Japan hebben voorgedaan. Het heet dat deze schokken heviger zijn geweest, dan in dertig jaar in die streek zijn waargenomen. De spoor- en tele graafverbindingen z\jn verbroken en te Foekoesjima zijn verscheidene huizen ingestort. Verschillende personen zou den gewond zijn, naar men gelooft niet ernstig en eveneens is de schade niet belangrijk. Ook te Yokohama zijn schokken waar genomen. DE STAKING DER METSELAARS. ZULLEN DE TIMMERLIEDEN WERKLOOS WORDEN? Men schrijft ons: Reed eerder werd door ons mede gedeeld dat er alle kans was, dat de timmerlieden op het bouwwerk der 140 arbeiderswoningen aan de Slacht huisstraat. als gevolg der staking van de metselaars en opperlieden, werkloos zouden worden. Ons wordt thans mede gedeeld dat de aannemersfirma Cobe- lens al reeds een aantal timmerlieden had willen ontslaan, daar deze niet meer goed voort konden. Dit ontslag kon evenwel niet worden gegeven om reden de firma de kwestie der staking in handen der patroonsorganisatie heeft gegeven en dus pas ontslag kan wor den verstrekt als de patroonsorganisa- hie haar toestemming hiervoor heeft gegeven. Heden zal er een conferentie plaats vinden tusschen de besturen van de contrateerende weknemersbonden n.l. de moderne, de Christelijke en de R.K. met het bestuur van den patroonsbond ter nadere bespreking van dit conflict. Men vestigde er evenwel onze aandacht op dat door de Land. Federatie van Bouwvakarbeiders de staking is ge proclameerd daar bij deze organisatie het over groote deel der stakers is aangesloten, doch dat deze bond niet tot de conferentie is uitgenoodigd. zoo dat verwacht kan worden dat er geen veranedring in het stakingsbesluit komt. Hoewel de moderne en R.K. bonden niet met deze staking accoord gaan, sal toch aan de leden-stakers uitkeering worden verstrekt. DE LOTSBESLISSING Kommer Jan Kommer een nobele vent, Dien u misschien uit de „Flitsen" al kent, Was een voorbeeldeloos werker; Steeds bij zijn zaken en nooit in de kroeg, Werkte hij laat en werkte hij vroeg, Kommer wordt oud wel van al dat gezwoeg, Waar hij zoo lang reeds de zorgen van droeg, Maar zijn affaire wordt sterker. Waarmee Tc maar duidlijk wou maken die Jai Is een zeer ernstig en nauwgezet man, Altijd vervuld van zijn plichten; Vorige week echter, zooals u weet, Was het op sommige dagen zoo heet, Dat zelfs Jan Kommer, humeurig, bezweet. Zuchtend zijn dag op 't kantoorgestoelt sleet, Nauwlijks zijn taak kon verrichten. Toen kreeg Jan Kommer een prachtig idee, Jan sloot de deur en begaf zich naar zee, Om zich met rust te verstrooien Hij kon de lokstem der zee niet weerstaan, Jan dacht, ik waag er een dubbeltje aan, Munt blijf ik hier, kop ik ga hier vandaan. Maar voor het kop werd en hij dus kon gaan, Moest hij wel vijftien keer gooien. Vier dooden en zes zwaar gewonden VERSCHEIDENE LICHTGEKWETSTEN AANGRIJPENDE TOONEELEN De locomotief No13. Onder dit gevaarte vonden de ouders van het 9-jarige jongetje Nico Lisser, wiens been verbrijzeld werd, den dood. Zooals men weet werd ook het 5-jarige meisje Lisser gedood. De locomotief No. 13 werd onmiddellijk na het ongeval opgevijzeld en stortte op den weg. Zooals wij reeds Zondagavond op ons nieuwsbord meldden heeft een ramp zalige botsing tusschen twee treinen van de Gooische stoomtram Zondag middag in de gemeente Laren aan de Naarderstraat ter hoogte van de villa Groenendaal plaats gehad tengevolge waarvan, vier passagiers gedood en zes personen zwaar gewond zijn terwijl een 15-tal personen lichte kwetsuren gekregen hebben. Hoe het ongeluk gebeurde. Het zal ongeveer kwart voor éénen geweest zijn zoo meldt een speciale Vaz Dias verslaggever, toen de beide treinen tegen elkaar botsten. De eerste trein, die om 12.42 van het station Laren was vertrokken, be stond uit twee locomotieven, drie ge sloten rijtuigen en één open personen wagen, terwijl de andere trein, een z.g. extra-tram, afkomstig Uit Amster dam, was samengesteld als volgt: eerst de machinee direct daarop vol gende een open rijtuig cn vervolgens twee gesloten personenwagens. De conducteur van dien trein uit La ren had van den stationschef aldaar opdracht ontvangen om bU den „Gooische (n) Boer" de uit Amsterdam komende extratram af te wachten, opdat beide treinen daar op dubbel spoor elkaar zouden kunnen passee ren. Den machinisten van de twee lo comotieven, die de Larensche tram voorttrokken, had de conducteur van deze opdracht in kennis gesteld. Het personeel van den uit Amster dam komenden extra-trein schijnt echter van deze instructie niet op de hoogte te zijn geweest. Er werd zelfs beweerd, dat de machinist van den Amsterdamschen trein de opdracht had gekregen om over enkel spoor door te rijden tot het dubbel spoor nabij het station Laren, waar dan de trein van 12.42 gepasseerd zou kunnen wor den. Hoe 't ook zij, de Amsterdamsche trein was bij den „Gooische(n) Boer" doorgereden. Hij kwam van de Naarderhoogte met een vaart van circa 25 K M. de steile helling afrijden, terwijl van den ande ren kant. even vóór de bocht bij de villa Groenendaal de Larensche trein in een kalm vaartje van circa 15 KM. reed. Eerst op het allerlaatste oogenblik door de bocht was het uitzicht be nomen zag men van beide treinen het gevaar naderen. Uitt alle macht werd er geremd. De machinisten van den Larenschen trein slaagden er in nog bijtijds te stoppen. De Amsterdamsche trein kon echter niet meer tot stilstand worden gebracht en reed met groote kracht tegen den Larenschen trein op. Het geraas, door de botsing veroor zaakt, was zoo ontzettend, dat het tot ver in den omtrek gehoord werd. De machine van den Amsterdamschen trein werd door den schok opgewipt en Nog een foto die de situatie ter plaatse aangeeft daarop werd het eerste open personen rijtuig gedeeltelijk onder den locomotief geschoven. De kap en de steilen van dit rijtuig kraakten af en voor zoover zooals dit met het voorste gedeelte gebeurd het rijtuig door de ma chine niet was weggedrukt, werd de wa gen geheel versplinterd. De inzittenden eenige waren tij dens de botsing uit het rijtuig gevallen en bleven daardoor gelukkig ongedeerd raakten bekneld tusschen het ver splinterde rytuig dat zooals gemeld deels onder de machine was plat gedrukt. Aangrijpend was het gekerm der slachtoffers die zoo snel als het maar kon uit hun ongelukkige positie bevrijd werden. Van alle kanten was direct hulp ko men opdagen. Auto's met verpleegsters kwamen aanrijden van uit het St. Jans- Ziekenhuis te Bussum. Ook een Roode kruis-auto uit Hilversum was naar de plaats des onheils gedirigeerd. Spoedig waren ook verschillende ge- neesheeren uit Laren. Blaricum en Hil versum. o.w. dr. Holtman uit Laren en dr. Barendrecht uit Hilversum, ter plaatse. Ontzettend tragisch schouwspel. Ontzettend tragisch was het schouw spel, dat de tehulp gesnelde doctoren en verpleegsters te aanschouwen kre gen. Twee lijken werden door hen uit de verwoesting te voorschijn gehaald. Verder hadden zij verschillende perso nen. die slechts met groote moeite uit het versplinterde houten overblijfsel van het open rijtuig te bevrijden waren, directe assistentie te verleenen om hen in leven te houden. Daar men merkte, dat ook nog twee menschen onder de machine lagen, werd de locomotief opge vijzeld. Bij het opvijzelen kantelde de machine waardoor de weg versperd werd. Van de beide personen, die eronder hadden gelegen, waren de levensgeesten al geweken. Een jongetje was onherken baar verminkt. Vier lijken, vijf zwaar gewonde en zes lichtgekwetste passagiers werden naar het St. Jansziekenhuis te Laren vervoerd. De overige lichtgekwets ten konden op de plaats, waar het on geluk gebeurd was, ggholpen worden. De machinist van den Amsterdam schen trein B. J. v. d. Berg, werd met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Hilversum vervoerd Zijn toestand was van dien aard, dat hij Zon dagavond nog niet gehoord kon worden. Drie van de doode lichamen konden dens avonds nog niet geïdentificeerd worden. Een slachtoffer bleek te zijn een Sch. uit Amsterdam. Drie dooden uit één gezin.. Nader meldt het persbureau Vaz Dias ons nog uit Laren: Als een zeer tragische bijzonderheid vernemen wij, dat drie van de vier doo den tot één gezin behooren. Ze zijn de 33-jarige Emanuel Lisser, wonende Langs Neckstraat te Amster dam. zijn vrouw Jeannette Lisser- Vischraper en hun beider vijf-jarig dochtertje, Margaretha Lisser. Het eenig overgebleven kind uit het gezin, het 7 of 8-jarig zoontje Nico Lisser is ernstig gewond. Het vierde slachtoffer is de heer Schreuder, uit Amsterdam. De namen van de zwaar gewonden, van wie een drietal in zeer zorgwek- kenden toestand verkeeren. zijn; Mej. Annie Kerbeek. dienstbode te Hilver sum, mevrouw Wevers en haar dochter uit Amsterdam, die een bezoek aan haar man en vader, die in Laren ver pleegd wordt, wilden komen brengen; de heer P. N. v. d. Berg, wonende, in de Narcisstraat 4 te Amsterdam en het zesjarig jongetje Nico Lisser te Amster dam. De zes lichtgewonde passagiers kon den na verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. De op de plaats des on heils geholpen passagiers waren meerendeels door vallend glas licht ge kwetst. De passagiers uit den Laren schen trein bleven allen ongedeerd. Door de botsing waren op den Naar- derweg groote verwoestingen aange richt. Aanvankelijk wilde men direct met het opruimingswerk aanvangen, maar op last van de Justitie moest alles blij ven liggen tot na het onderzoek, dat door het Parket zou worden inge steld. Omstreeks vier uur verschenen ter plaatse namens het Amsterdamsche Parket de subst. officieren van Justitie Mrs. H. W. Massink en J. Versteegh, alsmede de Rechter-commissaris mr. Swagerman. Het parket nam de verwoestingen in oogenschouw en liet op het Stadhuis te Laren verschillende personen bij zich ontbieden, die aan een verhoor werden onderworpen. Het justitioneel onderzoek heeft ten doel na te gaan. wie van de employees der Gooische Stoomtram, hetzij de sta tionchef van Laren of wel de controleur van het station Muiderberg, een ver keerde order heeft gegeven. Immers zou de stationschef van La ren opdracht gegeven hebben om bij „De Gooische Boer" te stoppen en den trein uit Naarden af te wachten, ter wijl de controleur te Muiderberg den machinist van den Amsterdamschen trein opgedragen heeft tot Laren door te rijden cn daar den trein uit Muider- berg te passeeren. Ook de burgemeester van Laren Jhr. H. L. M. van Nispen tot Sevenaer en andere plaatselijke en politle-autoritel- ten waren ter plaatse, om zoo spoedig mogelijk orde te brengen in den chaos, die door het ongeluk was ontstaan. Het rij verkeer werd ten tijde dat de hoofd weg versperd was langs zijwegen geleid. Tot zoover de mededeelingen van den specialen verslaggever van Vaz Dias. Omtrent het onderzoek door de justi tie lezen wij verder nog in De Courant het volgende: Het onderzoek heeft, naar wij ver nemen uitgewezen, dat de chefs der verschillende stations telefonisch van gedachten wisselen omtrent de plekken op de lijn, waar de tramtreinen elkaar kunnen passeeren. Vaste regelen be staan niet en men begroot over en weer langs de telefoonlijn wat de beste plaats zal zijn. Is eenmaal zoo'n plan vastgesteld, dan wil zulks nog niet zeggen, dat het aldus wordt uitgevoerd. Want de tram leider. dat is de conducteur, althans een der conducteurs kan telefonisch over de speciale telefoonlijn der stoom tram vragen of hij op de plaats, waar hU stoppen moet, weer door mag rijden. Indien meer dan een order gegeven is. heeft de treinleider zich slechts aan de laatstgegeven order te houden. Het gebeurt soms wel dat de chefs niet weten, dat hun order Is veran derd. daar er een ander bevel kan zijn. dat het zijne heeft achterhaald of nie tig heeft gemaakt. De oorzaak. De directeur van de Gooische Stoomtram, de heer Augustijn, ver klaarde: Zeker is dat twee verschil lende chefs twee .verschillende .orders hebben gegeven omtrent het laten pas seeren van trams op de wissels en dat hierdoor het ongeluk werd veroorzaakt. Na het bezoek der justitie werd toe stemming gegeven het materieel te ver wijderen. Te' ongeveer acht uur was de baan weder vrij. Op het tooneel van de ramp Wij begaven ons Zondagavond nog even per auto uit Haarlem naar Laren, om de plek des onheils zelf in oogen schouw te nemen. Het was al donker, en onze tocht over den beruchten Mui- derstraatweg, via Naarden, waarbij wij voortdurend het traject van de Gooi sche Stoomtram volgden, gaf ons alle gelegenheid om op te merken hoe dit ouderwetsche vervoermiddel het ver keersgevaar voor iedereen verhoogt. Als auto's elkaar tegenkomen terwijl de lange tram-trein met een snelheid van 35 K M. al jengelend .voortkachelt" dit is geen mooi woord, maar descrip tief het beste is de situatie al niet plezierig, en een fietsrijder die er tus schen raakt mag wel een schietgebedje doen. en moet maar 't beste hopen. Er ger is het bij de bruggen cn op andere punten waar de tram verrassender wijze dwars den weg oversteekt. Het is wel wonderlijk dat er op deze route niet dagelijks ernstige ongelukken gebeuren, en wij vinden het onverantwoordelijk dat men deze oud-Aarleveensche toe standen gedurende de lange jaren van modern snelverkeer maar heeft laten voortbestaan De automobilist en de wiel rijder die hier passeeren kunnen niet meer vertrouwen op hun eigen kennis van den weg. maar worden speciaal op Zondagen overgeleverd aan de ontoerei kende capaciteiten van rijders die er maar zelden kpmen en die de tallooze gevaarlijke punten niet of maar vagelijk kennen. Voor een hinderniswedstrijd tusschen beroepsrijders zou het een prachtig traject wezen. De Gooische Stoomtram zou daarbij dan als hoofd obstakel fungeeren. Enfin, deze inleidende woorden zijn niet bedoeld als toelichting op het on geluk van dezen Zondagmiddag, waarbij immers alleen de tram betrokken was. maar kunnen bij voorbaat dienen ter verklaring van de eerstvolgende ver- keersramp on dit traject. Die wel niet lang zal uitblijven, nu het zulk mooi weor is en er zooveel gereden wordt. De tramboting heeft plaats gehad op den Naarderstraatweg den bekenden ver bindingsweg van Bussum met Laren. Als men dien rijdt, in de richtlng-Lc^en gaande, passeert men eerst het bekende hotel Jan Tabak, daarna de ultspannlifg De Gooische Boer. waarbij het dubbel spoor van de stoomtram in enkelspoor overgaat, een paar kilometer verder den ingang van de Legerplaats. Vlak daar voorbij begint de weg een eind te stij gen dit is de z.g. Larensche Berg. Er volgt een even lange daling op. en pas ais die voorbij is. na een vlak gedeelte later alweer ln een lichte stijglne overgaat komt men aan de scherpe bocht, waarin het verschrikkelijke on geluk heeft plaats gehad. De weg is hier vrU smal en de bocht geheel gemaskeerd door de aaneengesloten beplanting cn het zware bladerdak van de boomen. Aan weerszijden rijen zich de villa's: het is de ingang van het eigenlijke dorp Laren en de plaats des onheils ligt niet verder dan eenige honderden meters van de Brink, met het hotel Hamdori De stationschef te Laren had den machinist van zijn vertrekkende tram opdracht gegeven dat bij De Gooische Boer gewisseld moest worden. De sta tionschef te Muiderberg had zijn man gezegd: te Laren. Tusschen De Gooische Boer en Laren ligt. zooajs uit het bo venstaande blijkt, een lijn van eenige kilometers enkelspoor. De conducteur die uit Muiderberg kwam was dus al vlak bij het punt waarop hij volgens zijn opdracht ..wisselen" moest: die uit Laren was nog kilometers van het zijne verwijderd. Men zou daaruit kunnen af leiden dat de opdracht van den stations chef te Muiderberg logischer was (om dat zij beter met de rijtijden klopte) dan die van zijn collega to Laren. Het ongeluk heeft nu gewild dat de beide trams elkaar juist in dien scher pen bocht ontmoetten, maar wij vragen ons af hoeveel malen dit al bU vorige gelegenheden had kunnen gebeuren, in dien het juist is dat de ontmoetings punten van de trams telefonisch dcor de stationschefs geregeld worden terwijl de conducteurs daar soms nog wijziging in brengen. Het Justitioneel onderzoek zal in finesses moeten vaststellen hoe de dageliiksche organisatie bij de Gooische Stoomtram eigenlük werkt. Het feit dat twee stationschefs aan twee conducteurs tegenstrijdige orders om trent de plaats-van-wisselen meegeven geeft geen fraai beeld van deze organi satie. Op de spoorwegen bestaan toch heel andere regelingen en allerlei mo derne s-gnaal-systemen. Is er in de or ganisatie en de signaal methodes van de Gooische Stoomtram in de laatste t'en jaar iets gemoderniseerd? Dit is een lce- kenvraag. maar men mag haar stellen in verband alleen reeds met het feit. dat in diezelfde tien Jaar het verkeer op den weg zoo enorm is gegroeid. Het is daarbij in evenredigen mate la- waaiiger geworden, zcod er geen spra ke meer van kan zijn dat een machi nist, een scherpen en getnaskeerden bocht naderer een •-am van de an dere zijde kan hooren aankomen. Het geluid van vele motoren en van k'axons en toeters, die zich natuurlijk bij zoo'n bocht ook alle laten hooren, over stemt allicht dat van de tram. Blijkbaar is dat in c gevnl ook ge beurd, want de extra-dienst uit Mulder- berg is met een snelheid van 30 K.M. op de gewone tram uit Laren die heel langzaam reed. gebotst. Nu lijk* een 30 K.M.-gang vrij laag (het maximum dat de tram mag rUden is 37 K.M., en wij constateerden gisterenavond dat nabij Muiderberg 35 K.ï -rereden werd) maar door het geweldige doode gewicht van zoo'n tramtrein heeft deze gang bij bot ing natuurlijk een veel erger effect dan bij de collisie van b.v. twee atuo's. Het blijkt, uit de bijzonderheden van dit ge val. De locomotief uit Muiderberg werd opgelicht door de botsing met de twee locomotieven uit Laren cn het open tramriltulg dat volgde schoof er onder, hetgeen tot zulke verschrikkelijke gevol gen leidde. Er moeten minstens dertig menschen in dien open wagen hebben gezeten, en er werden er drie van gedood 'bet vierde slachtoffer zat ln een an deren wagon) vflf zwaar gewond en de overigen licht gekwetst. (Dit ongeluk heeft dus minstens even ernstige gevolgen gehad als de beruchte spoorwegramp bil de uitspanning Do Vink. nabij LeSden. Dat gebeurde op 8 September en is dus nu een klein Jaar geleden). U Het moet da: Zondagmiddag om éen uur een ontzettend tooneel geweest zijn. Eenige menschen die op een 100 M. afstands in het hotel Blom zaten, vlak om den bocht, hoorden naar zij ons vertelden plotseling een hevigen slag, waarop doodsche stilte volgde. Zij begrepen nog volstrekt niet wat er ge beurd was. maar holden dadelijk ln de richting vanwaar die „harde klap" ge klonken had. Daar zagen zij het: de uit brakende en stoomslssende drie locomo tieven. éen hoog opgejaagd tegen de beide andere, cn er onder ecnig^ ver- schrikke'.ijk-verminktc lijken en tusschen 't wrakhout van de wagons de kermende gewonden. Tientallen passagiers spron gen uit de trams en velen renden in hun ontzetting in 't wilde weg van de onhcllsplek. Maar weldra was men be zig met het opvijzelen der locomotief van dc tram uit Muiderberg cn slaagde er vrij spoedig in om die te kantelen en de slachtoffers er onder vandaan te halen. Naar men ons te Laren mededeelde was medische hulp niet onmiddellijk ter plaatse geweest. Het ongeluk wilde dat verscheidene doktoren uit waren, maar „later had men er wel tien bU". De vijf zwaarst gewonden werden naar de R.-K. Ziekenverpleging St. Jan te Laren gebracht. Vanmorgen om elf uur informeerden wij daar en vernamen dat alle vijf een rustigen nacht hadden ge had. Hun toestand is evenwel ernstig. Andere gewonden werden nog opgeno men ln de Gerard as Majeilastlchting te Bussum. De tijding van het ongeluk maakte ook te Haarlem diepen indruk. WIJ ga ven er Zondagavond uitvoerige bijzon derheden van op onze nieuwsborden, rn gedurende den ganschen avond stond het zwart van de menschen, die n et ont steltenis van dit vreesolUke ongeluk kennis namen. R. P.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1