HEI VERTREK VAN DE „MONTE OLIVIA" PHILIP DE TWEEDE Haverschmidt Klaje bedient U HET BEST P.C.Heyblom FLINK DAGMEISJE COIFFEUSE GEVRAAGD NET DAGMEISJE Meisje ENORME BELANGSTELLING Onze correspondent te IJmuiden schrijft: Deauville, Miami, Ostende, Schevenin- gen, ze hebben alle hunne kunstmatige attracties. Zonder deze attracties zouden deze badplaatsen niet meer zijn dan INoordwijk of Schiermonnikoog. IJmuiden bezit in z'n karakteristieke attracties ruimschoots voldoende trekkracht om een vloed van duizenden naar de mooie oevers van het Noordzeekanaal te lok ken. Eet is dit jaar al bijzonder met den vreemdelingen-vloed. Komt ge er gens binnen een 100-myls-zóne van IJmuiden een verdwaalde autobus tegen, tien tegen een dat ze op weg is naar IJmuiden. Wordt ge op uw wandeling er gens binnen die zóne aangehouden door een automobilist, wedden dat hij u den weg vraagt naar IJmuiden. Er behoeft slechts een toeristenboot te •vertrekken en niet eens een bijzonder groote of een bijzonder mooie als de Monte Olivia, of alles wat binnen die zóne een auto bezit of geld genoeg voor den spoortrein of de bus, verder alles wat fietst trekt naar IJmuiden. Dat bleek Zaterdag by het vertrek van de door de Nederlandsche Reisvereeniging gecharterde boot. In den loop van den voormiddag kwa men de toeristen te IJmuiden aan, 1500 stuks, met hunne honderden familieleden vrienden en bekenden om hen uitgeleide tc doen. De Nederlandsche Spoorwegen lieten acht extra treinen, vier héén en vier terug, tusschen IJmuiden en Haar lem loopen; bovendien reden de gewone treinen met twee extra wagens. Want de directie had er terecht op gerekend, dat het by de menschen van de N. R. v. niet zou blijven. De toeristen waren dui delijk te onderscheiden van hunne min- der-gelukkige medemenschen. Ze waren allen gewapend met een ste- vigen bergstok, waarmede ze parmantig in de straatsteenen prikten. Bij het be klimmen en afdalen van de diverse IJmuidensche hellingen bewezen deze stokken reeds goede diensten. Verder droeg het meerendeel een anti-zonnebril ter bescherming hunner oogen tegen het flikkeerende noorderlicht en tegen de verblindende sneeuw van de Noorsche bergtoppen. De minderheid schafte zich, voor zoover de voorraad strekte, een exemplaar aan by de opticiens in IJmui den. Er heerschte in de plaats een echt fees telijke stemming, niet het minst bij de gelukkige bezitters van een restaurant, KINDERHERSTELLINGS- EN VACANTIEKOLONIEf EEN WELDAAD VOOR HET KIND. In opdracht van het dagelijsch be stuur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vavantie- kolonies heeft de heer A. C. Bos een werkje geschreven ever doel en streven van dit Genootschap dat al zooveel goed werk heeft gedaan. Schrijver zegt daarin dat het Genoot schap in Nederland de uitzending van enkele honderden kinderen uit eenige steden heeft gebracht tot duizenden uit alle oorden van het land en zelfs uit de kleinste dorpjes. Het heeft de verpleging tot een vak gemaakt. Het heeft door drang op de overheid met de kracht der organisatie, van studie en ervaring, subsidies verworven van gemeente, provincie en landsbestuur. Het heeft het publiek overtuigd van de waarde der winterverpleging. van het feit dat plattelandskinderen de uit zending evenzeer en des winters soms meer noodig hebben dan kinderen der groote steden. Het heeft huizen gesticht aan zee en in de bosschen en een herstellingsoord voor langdurige verpleging. Na alzoo in het algemeen te hebben uitgeweid over het werk van de yacantiekolonies geefg schryver wenken voor de oprich ting van afdeelingen. Hy verhaalt ver der van de verpleging der kinderen. Vooral legt hy er voorts nadruk op dat kinderuitzending naar herstellingsoor den een krachtig middel onder de vele is ter bestrijding van de tuberculose, en dat het een middel is dat het kwaad in den wortel aantast. Bijzonoder staat hij nog stil bij het nut van de winter verpleging. De ervaring der laatste jaren heeft geleefd, zegt hy, dat in vele gevallen de winterverpleging heilzamer is dan die in den zomer. Des winters wordt het zwakke kind binnengehouden liefst in te wanne en slecht geventileerde ver trekken, ingepakt in de wol. Het zwak ke kind kwijnt weg in duffe kamertjes- lucht of erger in afgesloten en muffe bedsteedjes en alcoofjes. De lichaams reinheid laat nog meer te wenschen over dan des zomers. Het kind verveelt zich gvenzeloos en weigert voeding door gebrek aan beweging en opgewektheid. Het zwakke kind kwijnt weg juist en vooral in oen winter. Hoe anders is het leven in de kolo niehuizen onder vakkundig toezicht van ïrtsen en geoefende verzorgsters geniet het zwakke kind zooveel en zoo lang de buitenlucht, als gestel, voor schriften en omstandigheden toelaten. Zeker geen dag gaat voorby zelfs in De cember of Januari, of de kinderen ko men langer of korter tyd buiten. De stemming wordt dagelyks beter. De eet lust neemt toe. De oogen worden hel der. de wangen frisch. de loomheid verdwijnt De gedrukte veer ontspant 1 lunchroom en bU vele winkeliers, die een goeden dag maakten. De toevloed zoo groot, dat om twaalf uur alle zaken waar men wat kon eten en drinken, tjok vol zaten, zoodat menige toerist met een leege maag de reis moest aanvaarden. Toen het uur van vertrek, of liever het uur waarop het vertrek was vastgesteld, naderde, was de drukte aan den kanaal kant geweldig. Politie en marechaussee zorgden uitstekend voor de regeling van het verkeer. Het was een goede maat regel van den bagagemeester, dat de ba gage der toeristen aan een speciaal daar voor afgehuurde schuit kon worden af gegeven. De harmonie Concordia had zich be- scheidenlijk opgesteld op het terras van ..de Leeuwen harmonieerde er lustig op los. Op het campagnedek van de Monte Olivia zond de scheepskapel hare fanfa res over de menschen massa. En intus- schen bleef het volk toestroomen, zoodat er om drie uur, het uur, waarop de boot zou vertrekken, haast niemand meer bij kon. Ongetwijfeld zal onze fotograaf hiervan wel een plaatje gemaakt hebben. Drie sleepbooten van Bureau Wijsmul ler lagen aan de steigers gereed om de boot naar buiten te sleepen en tevens om familie, vrienden en bekenden der toe risten gelegenheid te geven, de passa giers tot buiten de pieren na te kunnen kijken. Zakdoeken, gelukkig droge, kwamen te voorschijn en het wuiven kon begin nen. Van de huizenhooge dekken zoch ten de toeristen de hunnen op de boot jes of op de kade. Wat wel niet zoo'n gemakkelijke taak zal zyn geweest. Het vertrek van den steiger en het uitsleepen naar de buitenhaven geschied de op de gebruikeiyke wyzen. De keurig gepavoiseerde boot, met de Noorsche vlag in de voormast en de vlag der N. R. V. in de achtermast gleed langzaam en sta tig van den wal. Op den kop van de zuidpier verdrongen zich eenige honder den menschen voor een laatst vaarwel. En na een allerlaatst vaarwel met de sleepbooten te hebben gewisseld, drie stooten op de fluit, verdween het statige zeekasteel van ongeveer 18000 ton laad vermogen in Westelijke richting in een, inmiddels door de zeekoe aangekondigde lichte mist. Tot over tien dagen, wan neer ons een herhaling van dezen fees- telijken uittocht te wachten staat. Het was voor IJmuiden een goede zich. Kortom voor het zwakke kind is de winterverpleging onder vakkun dige leiding althans een ware wel daad. Nog velerlei deelt schryver mede om trent het nut van het uitzenden van kinderen naar Koloniehuizen en van het werk van het Genootschap. Hij zegt onder meer nog dat de kinderen allen hun godsdienstplichten kunnen waar nemen en dat er streng op wordt gelet dat dit geschiedt. Het werkje, dat ver lucht is met afbeeldingen van kolonie huizen geeft een uitpemenden indruk van het mooie werk dat het Centraal Genootschap, dank zy den steun van velen reeds tal van jaren heeft mogen doen ten bate van het kind. Schrijver laat uitkomen hoe de gezondheidskolo nies een middel zyn tot verhooging der volkskracht, een bolwerk tegen tuber culose, een leerschool voor hygiene en een gelug voor het kind. Daarmede is in het kort aangegeven de beteekenis van den arbeid van het Centraal Ge nootschap. Het is er mede zooals schryver op merkt: „een welcftad aan de kinderen gedaan geestelyk en lichamelijk is als een graankorrel in de aarde ge legd, een wonder iets; na langen tyd zult ge haar veelvuldig in geest en li chaam van den volwassen mensch te rugvinden." Zulke weldaden bewyst het Centraal Genootschap aan de kinderen. Die iets gevoelt voor de gezondheid en het heil van het ldnd, voor de vermeerdering en verhooging van de volkskracht, zal gaarne mede willen werken zulke wel daden aan het kind te doen. Het kan geschieden door het Centraal Genoot schap finantieel te steunen in zyn mooi en voortreffeiyk werk. Ook hier ter stede is een afdeeling van het Genootschap, die veel meer leden tellen kon. Hoe meer leden de afdeeling telt, hoe meer de geldmid delen toestroomen, hoe meer kinderen kunnen worden uitgezonden. Voor wie het nog niet weten mochten herinneren wy er aan dat .penningmeesteresse der afdeeling is mevrouw RobbersTen Oever, Westerhoutpark 23. Dc heer Jan Oudcgcest, die ontslag nam secretaris ran het L y. y, MUZIEK. 2e dag. CONCOURS FANFARE EN HARMONIE GEZELSCHAPPEN TE DIE.MEN. Den 2en dag van dit concours kwamen vereenigingen in de 3e en le afd. Har monie en le afd. fanfare elkaar bekam pen. Voor een derde afd. harmonie werd er hoewel de jury blijkbaar zeer critisch oordeelde, verdienstelijk gemusiceerd. „St. Jacobus" van Haarlemmerlierie dir. J. W. Lefeber, bracht het met 109 pun ten tot een derden prys. Wij noteerden van deze vereeniging. minder goede stemming, ruwe forto's en nog al eens schommelend samenspel. Aanbeveling verdient het mede dat de Directeur wan neer één der solo-instrumenten aan het woord is en door nervositeit gaat jagen, diens tempo maar over te nemen, opdat de begeleidingsinstrumcnten dan z.g. mee kunnen gaan. Nu was er soms een kwarttel verschil tusschen solist en be geleiders. Intusschen heeft deze wed strijd voor „St. Jacobus" nut gehad daar van haar concurrenten nog wel Iets viel te leeren. „Patientia Vincint Omnia" uit Soest, de eenigste le prijswinster in deze af deeling, gaf aan vele vereenigingen dan ook een les in het samenspel en reine stemming. Het Haarl. Politie Muziekgezelschap Dir. R. van 't Hoff, deed zich van vele goede zijden hooren. Stemming en rhyth- miek waren goed verzorgd, doch door te zwakke bezetting der bugels was het klankgehalte niet sonoor le noemen. Trouwens zal het repeteeren van derge lijke muziekgezelschappen bestaande uit leden werkzaam in openbaren dienst, wij hebben het. by de Post-Harmonie ge zien, door dienstverband van sommige leden, nog al bezwaren meebrengen en daardoor grooten invloed op het samen spel hebben. In de ouverture ..Francalse" van L. Renaud zal deze vereeniging in de ru briek samenspel dan ook wel een laag cijfer der jury genoteerd zien. Gelukkig is de dirigent van 't Hoff een man met stalen zenuwen die zfjn executanten met tact en kalmte leidt. Een 2e prys met 131 punten was het resultaat van het door onze politie mannen gepresteerde. Daar er dezen middag niet minder dan 14 vereenigingen. die ieder 2 num mers hadden uit te voeren, aan den wedstrijd deelnamen, werd om 6.30 uur de le afd. fanfare afgebroken tot des avonds 8 uur. daar de dienst der Geref. kerk niet fgestoord mocht wor den. De uitslag van de reeds gekampt heb bende vereenigingen luidt als volgt Marsch-Wedstrijd. Sta Pal, Amsterdam le prys 57 pin ten: Haarlemsche Politie Muziekge zelschap 2e pr. 45 punten; De Harmonie Amsterdam. 3e pr. 51 punten: St. Caecilia, Alkmaar 3e pr. 51 punten. Concourwedstrijd. 3e afdeeling Harmonie. Patientia Vincint Omnia, Soest, le prijs 163 punten; R.K. Harmonie Adolf Hel ping, Lisse 2e pr. 142 punten; Harmonie Tuindorp. Amsterdam 2e pr. 137 pun ten; St. Caecilia. Voorburg (Z.-H.) 2e pr. 129 punten; De Harmonie, Am sterdam 3e pr. 117 punten; St. Jacobus HaarlemYnerliede, 3e pr. 109 punten: Harmonie Centraal, Amsterdam 3e pr 102 punten. le afdeeling Harmonie. St. Caecilia, Alkmaar 99 punten geen prys. Ie afdeeling Fanfare. Sta Pal, Amsterdam 2e pr. 141 pun ten; Het Nieuwe Zuiden. Amsterdam 2e pr. 138 puhten; Dc Verwachting. Aveborn. 3e pr. 121 punten. Haarl. Politie Muziekgezelschap Haar lem 2e prys 131 punten. Oosterpark, Amsterdam en Euphonia Gaasterland werd later bekend ge maakt. 14 Augustus wordt dit concours voort gezet. K. H. KERKHOFF. SIMON MOS. Zij had het reeds des morgens verno men. heel vroeg nog, van een klant, dat er in de buurt een zwerver rondging met een mandje met koopwaar, zooals er vele aan den buitenkant van de stad aan de deur komen, en die een sprekend gely- kenis vertoonde met den overleden man van juffrouw MommezUn. Maar de wedu we had de schouders opgetrokken en eenigszins sceptisch het verhaal aange hoord. Sommige menschen verbeeldden zich zoo gauw in een ander geiykcnis te zien, met iemand die ze jekend hebben, en toen de juffrouw weer vertrokken was, dacht juffrouw Bommezijn aan het mee gedeelde weldra niet meer. Tegen negen uur evenwel, toen de ne ring in het kruidenierswinkeltje drukker begon te worden en de weduwe juist be zig was een meisje te helpen aan ander half pond bruine boonen schrikte ze ge weldig by het binnenkomen van een koopman met een negotiemandje, blijk baar dezelfde waarover de juffrouw des morgens had gesproken. Want de gelUke- nis met haar overleden man was zoo frappant, dat ze een oogenblik sprake loos bleef en van schrik de laatste schep bruine boonen buiten de zak stortte, zoo dat de boonen links en rechts over en van de toonbank rolden, zy dacht van schrik en ontsteltenis om te vallen, of in elkaar te zakken; ze moest zich vastgrypen aan het wiel van den koffie molen, terwyi ze haar blikken niet van den koopman kon losmaken. -- Gaat ugaat u even zitten, zei ze bevend tot den zwerver, op een bank tegen den muur wyzend, ik.... ik zal u dadelijk helpen. De koopman die wel eens een minder welwillende houding van zyn cliënten had ondervonden, kon zich best vereeni- g?n met die vrienöelyke uitnoodlglng en zette zich gemakkeiyk. Toen de laatste klant was geholpen, wendde juffrouw Bommezyn zich tot den zwerver, naar wien ze tersluiks was blijven zien, doch nu eens terdege aan keek. Wat leek hy toch precies! HU was niet al te best geschoren, doch na een bezoek by den barbier zou de gelijkenis in niets verschillen van den dierbaren afgestor vene. Ook de grootte, zyn lichaatr.spos- tuur. de vorm van het gezicht en de on- derdeelen, neus, mond, voorhoofd, de kleur van het haar alles, alles was precies eender! Zy vroeg hem of hy iets zou willen verdienen, door voor haar balen ryst en meel van den schipper aan de haven te gaan halen met een handkarretje. En toen hij haar antwoordde, dat hy graag met werkzaamheden zyn kostje wilde verdienen, schrikte ze opnieuw ge weldig, terwyl een diep roode kleur kreeg, want ook de spraak was in dc klank van zyn stem, in de wyze van zeggen, kortom in alle finesses, juist zoo als van haar diepbetreurden gemaal. Het is begrypelyk, dat toen de zwerver voor zyn werkzaamheden een flinke fooi had ontvangen, hy er geen bezwaar in had ook de volgende dagen nog eenige kar weitjes voor de winkelierster op te knappen. Da weduwe had hem niet zoo dadeiyic weer kunnen laten heengaan, zy kon dat gezicht, de stem, den persoon, welke ln geheel zyn doen en laten zooveel geleek op haar overleden echtvriend, niet zoo ineens weer missen. Vooral niet, toen het bleek, dat de zwervende koopman, die zich vermoedelijk van een en ander op de hoogte had gesteld, ook Philip heette. Philip! gelyk haar dierbare man. zaliger. 's Avonds, wanneer de winkel was ge sloten, gebeurde het meermalen dat juf frouw Bommezyn haar nieuwen hulp verzocht een kopje koffie te biyven drin ken. Onder aangenaam gekout werden dan gezellige uurtjes gesleten. Daarby overdacht ze wel eens. of hy soms niet een geschikte tweede man voor haar zou zyn. ze meende, dat hy er wel eens op had gezinspeeld. «Te voren had ze er nooit eenige aanvechting voor gevoeld Minister Kan bracht een bezoek aan de heidcontginning. welke by het Peel- dorp Uden door de Ned. Helde MU- wordt uitgevoerd. .Burgemeester .Thl'ssen roept toekomstbeelden op. weer in het huwelijk te treden, omdat ze steeds in de meening had verkeerd, dat niemand haar eersten man ooit zou kun nen vervangen. Met angstvallige nauw keurigheid had ze uit een zeldzame pië teit voor de overledene, alles gelaten in den toestand, zooals die W3S bfj den dood. daaraan niets veranderd, en geen enkel voorwerp, zelfs niet dat van de gering ste waarde, weggedaan. ZUn laatste eindje sigaar lag nog met de asch op het bakje, zooals hij het daar had ge deponeerd; zyn pijp nog half gestopt in het tabakskistje; zfjn wandelstok met zil veren knop stond nog in den standaard; zijn gouden horloge werd nog eiken avond opgewonden; zyn beste costuum en nieuwe overjas hingen keurig gebor steld in de kleerenkast en in een der por.talonzakken bevond zich nog de por- tcmonnaie. met 9 gulden en 65 cent 3 rijksdaalders. 2 guldens. 1 dubbeltje en 4 centen. Neen. nooit had ze kunnen denken, dat die kleeding en de andere voorwerpen door een ander, een tweeden man. zouden worden gedragen en benut. Maar thans was het een ander geval. Nu zou er immers iemand aanspraken op kunnen doen gelden, die door postuur, houding en voorkomen er als het ware mee vereenzelvigd zou zyn. En toen de zwerver op een zekeren avond weer eens by haar in de huiska mer zat, wilde ze toch eens 'de proef op de som nemen. Hy moest het beste cos tuum van haar overleden man eens aan passen. En toen dit hem als geschilderd stond, rustte ze niet, of hy moest er nu geheel uitzien als haar overleden Philip. Met het gouden horloge en ketting, de dasspeld met briljant, de gouden ring met robyn, de nieuwe overjas en hoed en den wandelstok met zilveren knop bleek het daarop dat Philip de Tweede ln niets, letterlijk in niets verschilde van Philip I. En toen kreeg juffrouw Bommezyn een origineel idee. zy stelde voor samen de deur uit te gaan en een paar straten om te wandelen. Zij wilde zich eens overtuigen, of ook andere menschen de treffende geiykenis met haar diep be treurden man zouden opmerken. Er. ze had succes, de meeste voorbygangers. die haar man hadden gekend, stonden paf. B'J het passeeren van een sigarenwin kel. die zich in een zystraat bevond, gaf de zwerver te kennen aldaar eenige siga ren te willen koopen. Hcb-ie dan geld? vroeg de weduwe belangstellend. De man wees op den zak van zyn pantalon, waarin zich immers bevond de portemonnaie met 9.64 van zyn voorganger. O nee! schudde de Juffrouw heftig met het hoofd, daar mag je niet aan komen. dan zal ik je wel geld geven. Terwyl de weduwe langzaam doorliep, verdween de zwerver met den ontvan gen rijksdaalder om sigaren te koopen in de zijstraat. Juffrouw Bommezyn was reeds een heel eindje opgewandeld en nog was de zwer ver niet met sigaren weergekeerd. Wat talmde hij nu. zy liep terug totdat z.y weer in de zijstraat was gekomen. Nog steeds kwam hy niet. zy informeerde in den sigarenwinkel. Hij bleek er niet te zijn geweest. Dat was vreemd. Vaar was hij dan heen gegaan? Dit Is *ot he den onbekend gebleven. Philip de Tweede is nooit teruggekomen. Vreemd geld en cheques (Medegedeeld door de Nation. E&nkvereen. teHaar'em" Koersen tot hedenmiddag 12 uur MAANDAG 8 AUG. 1927 Biljetten Chèques New-York (Cable) 2 49 2.50!* Kopenhagen ADVERTF.NTIEN Heden overleed onze lieve Moeder. Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw de We duwe M. E. ASSELBERGSH- ROELAND in den ouderdom van byna 70 Jaar. Haarlem: C. E. VANDER— ASSELBERGHS A. C. VANDER L. CORNELISSEN ASSELBERGHS. L. CORNELISSEN Tebing Tinggl, (O.K. Sumatra): E. D. W. ASSELBERGHS M. C. ASSELBERGHS V. BEAUMONT Haarlem; 40 N. ASSELBERGHS en Kleinkinderen. Haarlem. 6 Aug. 1927. Huize Overbosch, Dreef 38 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 9 Augustus 1927 te 11.45 uur, op de Algemeene Begraaf plaats tc Haarlem, ingang Kleverlaan. Met groote dankbaarheid geven ij kennis van de geboorte van onzen Zoon PIETER WILLEM W. HART J. C. HART—DE JONG Haarlem. 7 Aug. 1927. Dlaconessenhuis. 8 Heden overleed tot onze groote droefheid, na langdu rig lijden, zacht en kalm. onze lieve Vrouw. Behuwd- rn Grootmoeder JOHANNA PETR0NELLA TINH0LT Geboren DE CAKrENTIBB, in den ouderdom van 77 Jaar Amsterdam: C. TINHOLT 's-Oravenhage: M. VERSTEEG— TINHOLT G. M. VERSTEEG Haarlem: Mevr. A. L. TINHOLT Doom: M. S. VAN GORCUM— TINHOLT C. VAN GORCUM Wzn. Delft: C. VERSTEEG. 's-Gravcnhage DIES VERSTEEG Amsterdam, 6 Aug. 1927. Van Breestraat 185. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Op verzoek van de over ledene geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 10 Augustus te 12.30 uur op de begraafplaats ..Zorgvlicd" aan den AmsteldUk. 4 Algemeene kennisgeving. DANKBETUIGING Voor de vele biyken van belang stelling bij ziekte en overlijden van onze lieve JOPIE betuigen wü !.u;::s dezen weg onzen hartcltjken dank. H. LOK W. J. LOK— HANSELAAR Tandarts heeft dc praktijk HERVAT. Arts Tervooren AFWEZIG. Waarnemers de doktoren VAN DER BELT. (Kleine Houtweg 43) TJEB- BO FRANKEN. MULLER Klever- laan 163), ROORDA. J. C. DE GROOT Arts te Heemstede hervat morgen dc prakt Uk EEN WIJZE MAN IN 1 GOOI Er woont, een poëet in het Gooi, Die viel den rooklust ten prooi. Nu loopt hij steeds rond Met 'n BIG BEN ln z'n mond. Andere pijpen vindt hy niet mooi. Voor direct gevraagd een boven de 16 Jaar. by Mevr. ALINK Kruisstraat 17 rd. 6 NET MEISJE gevraagd. Groote Houtstraat 151. Br. no. 1356 bur. van dit blad. Biedt zich aan vergevorderd Strijkster Br. no. 1355 bur. van dit blad. GEVRAAGD een net dagmeisje. Spaamwouder- straat 62. 4 GEVRAAGD net meisje voor bediening Lunch room. Botermarkt 23. 4 BIEDT ZICH AAN net B K. tweede meisje, v. g. g. v. Br. no. 1359 bur van dit blad 4 Flinke Meisjes gevraagd Stoomw, ..FEMINA", Wilhelmina- laan 20. b. d. zyiweg. 4 gevr., in kl. gezin. Zondags vry. Adres J. CORNELISSEN, Kamper vest 1, hoek KI. Hout-straat. 6 Huisnaaister biedt zich aan voor alle voorko mende werkzaamheden. Omtrek Haarlem. Br. no. 1369 bur. van dit blad. 5 Tegen half Aug. wordt gevraagd een net voor noodhulp of voor vast, voor koken en werken. Zich te vervoe gen Houtplein 32. 7 DIENSTBODE gevr.. tegen 1 Oct.. v. d. en n goed kunn. k. en v. g. g. v., voor direct MEISJE Leeft, niet onder 16 Jaar. van 8 tot 3. Adres Westerhoutstraat 16. Nette WERKSTER gevraagd, voor 3 halve dagen tn de weck. 18 Oude Groenmarkt. i

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 3