DATUMSTUKJES NOODWEER BOVEN OOST EN ZUID-NEDERLAND u 45e Jaargang No. 13537 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 9 Augustus 1927. HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN p«r week f 0.27M, met geïllustreerd Zondagsblad t 032; per 3 maanden: Voor Haarlem ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BIJ en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3-57H- Franco per post door Nederland I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiSn van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 3.87V>. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post f 0.65 111 per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten hef arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER DrukjcerijZ.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 Directeuren j. c. peereboom en p. w. peereboom Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmulden, IJmulden-Oost, en Administratie 10724 en 14825. Hooidredacteur: robert peereboom Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 621 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN EERSTE BLAD Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden ver» zoeken wij voor de verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere me= dedeelingen of vragen voor de Redactie: 10600; Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnemens ten en bezorging: 10724 en 14825; Voor aangelegenbeden van de directie: 13082. AGENDA. Heden. DINSDAG 9 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Jeugdbioscoop, 2.30 uur. Schouwburg Jansweg: „De tante uit Indië", 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt. Dan cing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. WOENSDAG 10 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Jeugdbioscoop 2.30 uur en „De tante uit Ir.dié" 8.15 u. Theater „De Kroon", Groote Markt, Bioscoopvoorstelling 21/2 en 8 uur. Cinema Palace. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 21/2 en 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 21/2 en 8 uur Scala-Theater, Kleine Houtstraat: 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. DE STAKING IN DE SLACHTHUISSTRAAT EENIGEN AAN HET WERK Men schrijft ons: Uit de verklaring van de besturen der bij het contract in de bouwbedrijven betrokken organisaties waaronder de Moderne, R.-K. en Chr. Bouwvakarbei dersbonden; is wel geblieken dat deze de uitgebroken staking aan de 140 ar beiderswoningen in de Slachthuisstraat afkeurden. Deze besturen waren van oordeel dat voor het vermeende eschil geen staking behoefde te zijn geproclameerd daar in een conferentie het geschil op te lossen was geweest. Verder werd door ons reeds medege deeld. dat er veel kans was dat de tim merlieden niet verder voort zouden kun nen. Nu Is juist het typische dat de tim merlieden in meerderheid behooren tot de gecontracteerde organisaties en de Land. Federatie alleen onder de metse laars en opperlieden een aantal leden heeft waardoor ze dan ook voor die groep de staking kon uitroepen. De timmerlieden poogden met hun beturen en de patroonsbond het spook der werkloosheid ver weg te houden en drongene er op aan dat het werk her vat zou worden. Hedenmorgen nu zijn een aantal met selaars en opperlieden het werk begon nen ondanks het verzet der 60 stakers. Vanwege de directie van het bouwwerk was bijtijds assistentie verzocht zoodat om het geheele bouwwerk politie aan wezig is. vooral omdat voor molestaties gevreesd wordt. CHOLERA IN MESOPO- TAMIë MODERNE BESTRIJDING Aan beide zijden van de Shatt-Al- Arab héerscht nog steeds cholera. Het aantal dooden bedraagt tot nu toe te Abadan 187, te Mohammerah 67, te Basrah 66. Onder de overledenen bevin den zich geen Europeanen. Te Basrah zijn 54.000 personen ingeënt. Een vliegtuig van de Lufthansa is van het vliegveld te Frankfort a.d. Main met een eigenaardige lading naar Perzië rvetrokken. Het had 60.000 tubes cho- lera-serum aan boord, ter bestrijding van de in Perzië heerschende cholera. De tocht duurt 36 vlieguren. Een lid van het Perzische gezantschap maakt de reis mede. Haarlem, 9 Aug. De zege van de „France" Vier Oceaan-reuzen zijn om 't snelst den grooten haringvijver overgestoken. Het waren; de Leviathan (Amerika) van 59.957 ton inhoud, de Olympic (White Star Line, Engeland) van 46.439 ton. de Aquitania (Cunard Line, Enge land) van 45.649 ton en de France (Frankrijk) van 24000 ton. Op Maandagmorgen 1 Augustus ver trok dit internationale viertal uit New- York Op Zondag 7 Augustus arriveerde de France qm 4.45 v.m. te Plymouth, de Aquitania om 12.30 te Southampton, de Olympic om 2.30 n.m. in dezelfde haven en de Leviathan om 3 uur n.m. even eens. De .France", die Le H&vre als eindpunt heeft en Plymouth moest aan doen, zou met groot verschil eerste zijn geweest als zij ook naar Southampton was gegaan, hetgeen afdoende blijkt uit haar uurgemiddelde van 17 2/3 mijl over den ganschen Oceaantocht, dat hooger is dan dat van de andere schepen. Het verreweg-kleinste schip werd dus nummer één, hetgeen een totaal-onver- wacht resultaat is. Begrijpelijkerwijze zijn de Amerikanen en de Engelschen er niet bar mee ingenomen, maar hun red ding uit de moeilijkheid ligt in het feit" dat de France niet naar Southampton kon varen. De Engelsche kranten, hier van gebruikmakend, vergeten alle aan kondigende berichten van ruim een week geleden waarin de France wel dege lijk genoemd werd en negeeren het Fransche schip eenvoudig. Voor hen be staat het niet meer. Het gaat te hard; je kunt het niet bijhouden. De Daily Mail, die zich heel listiglijk bepaalt tot een bericht uit Southampton (wat heeft de correspondent te South ampton ook met andere havens te ma ken?) schrijft: „Binnen drie uur tijds vielen hier drie van de grootste transatlantische sche pen, n.l. de Aquitania, de Olympic en de Leviathan binnen. Het was de eerste maal in de historie van de transatlanti sche scheepvaart (de Daily Mali bedoelt dus: sinds Columbus) dat drie schepen van zulke afmetingen op denzelfden dag de haven bereikten. Het gerucht dat zij over den Oceaan een race hadden ge houden was natuurlijk zonder grond, maar het voor ons een genoegdoening dat de twee Britsche schepen de leiding hadden". Deze laatste zin is meesterlijk. Werke lijk meesterlijk. Menschen die onver hoopt toch mochten hooren van de prps- tatie van de France zullen nu zeggen: „Nou ja, maar 't was geen race. Alleen die opgewonden Franschen hebben zich natuurlijk weer een ongeluk gehaast, en wij Britten hebben er ons met een be daarden en (vooral) superieuren glim lach niets van aangetrokken". De lieden daarentegen die niets van de France weten (de meerderheid) zal zeggen: „Wat zijn wij toch weer sportief. En wat zijn wij bescheiden! Nou hebben we 't schitterend gewonnen, met een mooien voorsprong, en met de onverge lijkelijke bescheidenheid, die de Brit sche natie zoo roerend pleegt te kenmer ken, zeggen wij nog: „Het was eigenlijk geen race" om de gevoelens van onze Amerikaansche vrienden te sparen. Maar het was wèl een race. want ruim een week geleden hebben wij er aankon digingen van gelezenEnzoovoorts, enzoovoorts. Aan 't einde van het afgeloopen voet balseizoen wen het Nederlandsch Elftal met 40 van de Engelsche kampioen club der professionals-League, Newcastle United. Na eenige dagen werd er één Engelsch dagblad ontdekt (de Daily Chronicle) die het feit vermeld had. er gens verstopt in een hoekje. Het systeem is om alle Engelsche nederlagen in het buitenland te verzwijgen en alle oer winningen met groot misbaar te vermel den. Deze zelfde Britsche pers schrijft zoowat elke week: ..Wij lceren de wereld wat sportmanship is. wy leeren de wereld fair plav. wy allen beoefenen een zuiver amateurisme" en nog een heeleboel zelfverheerlijking in denzelf den trant. Intusschen komen de Engel schen niet uit in het Olympisch voet- baltournooi en hun amateurselftal speeit nooit meer in internationale wedstryden. Voor hun roeiers geldt hetzelfde. En zy hebben er krachtig toe meegewerkt om het Olympische tennlstournooi van de baan te krygen Straks willen ze ook niet meer inter nationaal hardloopen, en discuswerpen, en zwemmen, en Pentathlonnen, en de restHet wordt erg verdacht. La sportivité est en marche, rien ne 1' arrêtera. Maar de Engelsche pers moest eens de wcorden ter h^rte nemen van een harer oudste en vermaardste leden, den parle- ments-nestor T. P. O'Connor, die op 4 Juli 1.1. in zyn openingsrede van het In ternationale Perscongres te Londen zei „Twee zwakheden mogen nooit in het hart van den journalist woekeren: lichtgeloovigheid en onoprechtheid". Een zeer waar woord. R. P. PERSONALIA Voor het examen Fransch L. O. zyn te Utrecht geslaagd de heeren M. Lunen- berg te Haarlem en D. van Holl te Bloe- mendaal. Voor het examen Engelsch L. O. Is te Utrecht geslaagd mej. T. C. Joos ten te Haarlem. JUFFROUW BETTE-KEE Het huis van juffrouw Bette*Kee is oud en stil voornaam. En staat als eenig overblijfsel van een lang vervlogen tijd, Wat vreemd met al 't moderne in de lange straat tesaam. Als zwijgend toonbeeld van vergane rust en oude deeglijkheid; En juffrouw Bette-Kee past zelf volkomen in 't geheel. Haar jonge buren groeten haar met vriendlijk en oprecht respect. Ofschoon hen. met modernen blik, in haar ménage veel, Goedmoediglijk verbaast en zelfs ook soms hun stillen lachlust wekt; De paardenharen meubels en hun kleur van glanzend groen, Haar rokken tot de hielen vallend, in hun zwaar satijnen pracht, De platen aan dc wanden, het spreekt al van tijden, toen De wieg zelfs nog niet was besteld voor het moderne buurgeslacht: Maar onbewust van dc critiek, leeft juffrouw Bette-Kee, In 't stil voorname huis den avond van haar langen levensdag. Volkomen onberoerd door de moderne kunstidee. Waarvan zij om zich heen wel vormen, maar geen diepren inhoud zag. En als er straks een tijd komt, dat de mode zich weer keert. Naar glanzend groen en paardenhaar en rokken hangend tot den voet, Als zwaar satijn naar mode's voorschrift vurig wordt begeerd, En d'oude tijd van zestig jaar gclèe den nieuw sten tijd or'.moe. Als dan het jonge buurgeslacht het oude huis aanschouwt. Dan kijkt het vol bewondering naar al die hoogst moderne pracht. En had dat van een juffrouw, zeker bij dc tachtig oud, Zoo modieus, zoo wel gecombineerd in stijl toch niet verwacht; Als straks die tijd komt, houdt het huis zijn stilvoorname rust, En passend blijft in het geheel de rust van juffrouw Bette*Kee, Zij gunt haar jongen buren graag de mode die hun lust, Maar zij blijft onbewust van hulde, p.ij deed nooit aan mode mee. P. GA SUS VEEL MATERIEELE SCHADE Windhoos boven de Betuwe. Het persbureau Vaz Dias meldt ons uit Nymegen van Maandag: Hedenmiddag heeft boven Hatert, ge meente Nymegen, een windhoos gewoed, waardoor eenige boerderyen ernstig wer den beschadigd. Aan den Vossendyk viel een boom op het huis van G. Vos, waarvan het dak geheel werd vernield. Verder werd het huis van J. Huisman gedeeltelyk vernield, alsmede het ach terhuis van den heer Facon. Verschil lende zware boomen werden ontworteld. Menschenlevens vielen niet te betreuren. Van Hatert gin$ de orkaan naar Maas en Waal. waar hy woedde boven de dorpen Ewyk en Winssen. Nadere by- zonderheden waren hedenavond, in ver band met de vele telefonische storingen, niet te verkry'gen. Naar wy echter van de bewoners uit de omgeving vernemen, moet daar nogal veel schade zyn aan gericht. Windhoos boven Friesland. Naar de berichtgever te Leeuwarden van het Hbld. meldt heeft Maandag middag half vijf boven Friesland een hevig onweer gewoed, dat vergezeld ging van veel regen. Zoo werden vele boeren plaatsen getroffen die afbrandden. Tezelfdertijd trok van Zuid naar Noord een windhoos boven een deel van Leeuwarden, de vernieling die werd aan gericht wees duideiyk den weg aan, welke de hoos heeft genomen. Zoo werd op het terrein der Friesche Land bouwtentoonstelling alles wat reeds was opgezet tegen den grond gesmakt. Ver volgens werden noordelyker vele boomen ontworteld en ten slotte werden In de Dokkumer Ee planken uit een praam gelicht en geworpen op de sleepboot die deze praam trok. Een andere corespondent in Friesland seinde dat te Heerenveen en omstreken een hevig onweer woedde waardoor de boerderij van v. d. Zwaag te Terband werd getroffen en geheel afbrandde. Ook het aanwezige geld en een stier gingen in de vlammen verloren. Fraaie kerk bijna getroffen. By het kort maar hevig onweder dat Zaterdagavond boven Westervoort woed de, sloeg de bliksem in den toren van het prachtige kerkje der Ned. Herv. Kerk en veroorzaakte een begin van brand, die door den zwaren regenval echter geen ernstige gevolgen had. De kerk is een fraai Gothisch bouwwerk, dat op de lyst van Ryksmonumenten- zorg staat. Voorts wordt nog uit verschillende plaatsen gemeld dat boerderyen door den bliksem zyn getroffen. wy maakten reeds melding van het zware onweder dat zich Zaterdag bo ven Assen en Oostelijk Drenthe heeft ontlast. In de dorpen Eext en -Anderen was het een geweldige wind, die de derpen teisterde Het huis van den landbouwer J. Kamming te Eext werd geheel ver woest en het huis van L. Warring werd zwaar beschadigd. Tevens werden 25 zware eiken geheel ontworteld. In Ammen werden twee huizen van de weduwe Keizer door den sterken wind zwaar beschadigd en de landbouwschuur achter het huis geheel ineengedrukt. Veel schade is aangericht aan het te velde staande koren. De schade is zeer aanzieniyk. In Limburg is het ook boos weer geweest. Tydens een hevig onweder. dat Zaterdagmiddag boven de gemeente Beesel woedde sloeg de bliksem in het woonhuis van den heer P. F. Wilms Het huis brandde totaal uit. De naast de woning gelegen sigarenfabriek kon behouden biyven.#De inboedel van het verbrande huis ging zoo goed als ge heel verloren. Voorts sloeg de bliksem nog in enkele andere huizen, zonder evenwel noemenswaardige schade aan te richten. Eenige telefoonpalen in het dorp werden versplinterd. WETSARTIKELEN DIE NIET TE VINDEN ZIJN GEVAAR VAN OVER SCHRIJVEN Het Lid van Gedeputeerde Staten van N. Holland, de heer A. W. Michels schrijft het volgende in „De Gemeente": In de mededeeling, die de gekozenen van den voorzitter van het Hoofdstem- bureau voor de verkiezing der Provincia le Staten van Noord-Holland ontvingen, komt ongeveer de volgende passage voor: „Wy wijzen u tevens op het tweede lid van artikel 10 der Provinciale Wet, dat deze stukken U tevens tot geloofs brief strekken". We hebben ons gek gezocht naar een tweede lid van artikel 10 der Provinciale Wet; doch het is er waariyk niet. De hier bedoelde bepaling is n.l. het 4e lid van artikel 11, welk artikel zelf in bo vengenoemd stuk eveneens in herinne ring wordt gebracht. Hoe de fout is ontstaan? We hebben eens opgevraagd den brief van het Hoofd stembureau van 1923 en 1919 en daarin troffen we dezelfde passage aan. die steeds, zonder dat de Wet er op is na gezien. schynt te zyn overgenomen. De bepaling, waar het hier om gaat, kwam n.l. vóór 1921 als 2e lid van artikel 10 voor en is pas later verhuisd naar arti kel 11. vierde lid. Het is niet erg, maar het staat een beetje slordig, als men wetsartikelen in herinnering brengt, die niet te vinden zyn. We achten het veiliger op deze fout te wijzen nadat de Statenleden allen zyn toegelaten. Verbeeld je. aat om deze informaliteit alle geloofsbrieven eens on geldig waren verklaard. GEKLEURDE FOTO- TELEGRAFIE ZENDVERGUNNING AAN GEVRAAGD De heer John D. Aukes, radio techni cus alhier, meldt ons dat door hem en Ir. C. Schellenberg te Amsterdam een byzondere zendvergunning by den Minis ter van Waterstraat is aangevraagd, ten einde hunne proeven betreffende ge kleurde phototelegrafie ten einde te kun nen brengen. Aangezien reeds eenige goede resulta ten zijn verkregen en deze de eerste ter wereld zyn, wordt door hen er niet aan getwyfeld dat de zendvergunning zal worden verleend. Hieruit blykt dat de Hollandsche amateurs niet ten achter staan by de buitenlandsche. Door de N.V. Philips Radio, welker medewerking niet genoeg te waardeeren, valt. werden de benoodigde zendlarapen welwillend afgestaan. VOLKENBOND HENRY DE JOUVENEL UIT DE FRANSCHE DELEGATIE Henry de Jouvenel heeft aan den mi nister van Buitenlandsche Zaken Briand medegedeeld, dat hy dit jaar geen deel meer uit zal maken van de Fransche delegatie op de Assemblee van den Volkenbond. ONS DILETTANTEN- TOONEEL STADSSCHOUWBURG EN JANSWEG-SCHOUWBURG Van het groot aantal dilettanten- tooneelgezelschappen dat Haarlem telt bespelen er. naar wy vernemen, slechts vyf vast den Stadsschouwburg en ook dit aantal schynt naar hetgeen &y hoorden, voor de toekomst niet vast te staan, maar kans op vermindering te hebben. Verreweg het grootste aantal der dl- lettantenvereenlgingen bespeelt den schouwburg aan den Jansweg. De ver- eenigingen betalen daar dan f 80 a f 100 per avond: plaatsbespreken is verplicht. Voor den Stadsschouwburg wordt f 125 per avond gevraagd; plaatsen be hoeven hier niet vooruit besproken te worden. De meeste dilettantenvereenigingen verkiezen dus den schouwburg aan den Jansweg. omdat die goedkooper is. Maar ook nog om andere redenen. Voor nadansen is in den Stadsschouwburg geen gelegenheid. Wanneer dus op een dilettanten-tooneelvoorstelling een bal volgt, moeten de leden der vereeniging daarvoor naar een andere lokaliteit (meestal het gebouw van den Haarlem- schen Kegelbond). Velen hebben daar geen lust in en zoo „verloopt" dan de avond wel eens. Dan nog dit: de meeste vereenlgingen hebben niet zulk een groot aantal leden dat dezen den Stadsschouwburg geheel kunnen vullen., zoodat ook om deze re den de Intiemere Jansweg-Schouwburg zich beter voor dillettantentooneel- voorstellingen leent. Hiertegenover staat dat er ook ver- eenigingen zyn. die wat tooneel en en tourage betreft, den Stadsschouwburg de voorkeur geven boven dien aan den Jansweg. DE GROOTE DAHLIA TENTOONSTELLING ZEER VEEL BELANG. STELLING Reeds eerder is medegedeeld, dat de groote speciale Dahlia-tentoonstelling en keuring van 9—11 September a.s. te Haarlem gehoude.n zal worden. De spe ciale Dahlia-keuring is elk jaar een zeer belangryke gebeurtenis en duizenden, uit het geheele land, bezoeken haar Dit ls niet te verwonderen, want de Dahlia behoort tot de meest populaire bloemen en iedereen, die een tuin heeft wil niet ontbreken op de jaarlyksche monstering, welke men speciale keuring noemt. De allernieuwste en allerbeste dahlia's worden er getoond, zoodat de bezoeker yiet en weet welke verschei denheden hy in 1928 moet hebben, op dat zyn tuin hem volle voldoening geeft. Voor de speciale Dahlia-keuring, dit jaar te Haarlem te houden, bestaar reeds byzonder groote belangstelling. Alle zalen van de Gemeenteiyke Con certzaal in de Lange Begynestraat, zoo wel boven als beneden, zyn gehuurd en nog vreest de tentoonstellingscommis sie ruimte te kort te hebben. Bij de kweekers is de lust tot inzenden heel groot, maar ook anderen zyn bezig zich voor te bereiden om aan den strijd deel te nemen. De yverige oud-leerlingen, ontwikkel de tuinbouwers als zy zyn. huurden een groot terrein en daar worden Dahlia's gekweekt, elke eerst te velde gekeurd worden en daarna op de tentoonstelling aan den critischen blik van een scherp kijkende Jury zullen worden onderwor pen. De leden van „Eigen Tuin" zullen la ten zien wat zU als amateurs op het gebied van dahlia-kweeken vermogen en met hen nog vele andere liefheb bers, terwyi van onze bloemenwinkeliers mooi bloemwerk van dahlia's verwacht wordt. Vele mtda'.lles zUn reeds toegezegd, vele worden nog.verwacht aan het adres van den heer R: M. v. d. Hart, Gael- straat 51. Uit alles blykt. dat Haarlem en omstreken straks getuige zal zyn van een dahlia-demonstratie, zooals er tot dusverre nog niet gezien is. DE KENNEMERBRUG DE WERKZAAMHEDEN BEGONNEN Het bouwen van een nieuwe brug juist ten Westen van de tegenwoordige Ken- nemerbrug is onlangs door B. en W. aanbesteed. Thans is reeds een begin gemaakt met de werkzaamheden. Maandag is een houten schutting gemaakt in de gras berm van den Schotersingel vóór het Frans Halsplantsoen. In het bolwerk werden enkele maanden geleden al eenige boomen en heesters gerooid; de hooge zandrug heeft men nog onaange roerd gelaten. Er zullen jammer ge noeg nog een paar zeer mooie boo men gerooid moeten worden, o.a. een tweetal prachtige beuken. Maar daar mede kan gewacht worden tot de boo men hun bladerenpracht verloren heb ben. Alex Faassen, de bekende acteur, viert heden t« 's-Gravenhage zyn 8&>ten verjaardag REIZIGERS NAAR EN VAN IJMUIDEN STATIONS UIT- EN INGANG AAN HET KENNEMERPLEIN? Een onzer correspondenten schrUft ons: wy vernemen dat er by de spoorweg directie plannen bestaan, om den uit en ingnnr van het station a^n de zyds van het Kennemerplein in gebruik te 'aten nemen, uitsluitend voor passagiers vervoei naar en van IJmulden. Voor de richtingen Amsterdam en Rotterdam blüven dan in- en uitgang aan 't Sta tionsplein gereserveerd. De treinen naar en van IJmulden zullen dan vertrekken en aankomen aan de Noordzijde van het perron, zooals de Haarlemmermeer lUnen aan de zuldzyde gestatlonnecrd zyn. Hierdoor meent men een groote ver betering te zullen bereiken, daar de drukke toevoer van passagiers naar IJmuiden thans door den eenlgen in gang en over het perron moet plaats hebben tot aan het westelijk einde van het perron. Als de Noordeiyke uit gang in gebruik wordt genomen en de treinen naar IJmuiden vandaar vertrek ken en aankomen, zal het perron- en zullen de tegenwoordige in- en ultgan- ge,n van veel passagiersdrukte ontlaat worden. wy herinneren er aan. dat reeds eer der het verzoek tot de directie gericht werd om den uitgang van het Kenne merplein geregeld in gebruik te nemen voor passagiers van- en naar Haarlem- Noord. Dat verzoek werd toen niet Inge willigd. mede omdat by dezen in- en uitgang voortdurende controle zou moe ten zyn. Wanneer de directie thans ook nog aan dat verzoek wilde tegemoetkomen, zou daardoor de verkeersveiligheid op het Stationsplein bclangryk gediend worden. Vooral in de nabyheid van het Kruiwegviaduct, wanneer dc honderden forensen vertrekken en aankomen. Tot zoover dit bericht. wy informeerden nader by de Ned. Spoorwegen te Utrecht, waar men ons mededeelde dat aan het hoofdbureau van de genoemde plannen niets bekend was. Het kan zyn dat er vage plannen bestonden maar een bepaald voorstel was in ieder geval niet aanhangig. HET BLOEMENDAAL- SCHE STRAND BLOEMENDAAL EEN DUB BELE TAAK Onze correspondent te Bloemendaal schryft: We moeten toegeven, dat 't voor Zandvoort een moeiiyke zaak ls. vol doende toezicht te houden op zyn lang strand. Maar als men nu pogingen zag. om die moeiiyke taak zoo goed mogciyk te vervullen, dan zou dat tenminste nog waardeering verdienen. We willen aannemen, dat bewaking en veiligheidsmaatregelen op 't gedeelte van Zandvoort by de badhotels perfect in orde zyn, maar men zal ons moeten toegeven, dat èn reddingsbrigade èn po litie zich van het gedeelte strand, gren zende aan 't Bloemendaalsche al heel weinig aantrekken, èn zóó ze zich daar van iets aantrekken, daar al heel weinig, zegge niets, van te bespeuren valt. En toch heerscht op dat strandge- deelte een druk strandleven, met al de gevaren en de kleine ongevalletjes, daaraan verbonden. De Bloemendaal sche politiepost is 't dichtst by. Gebeurt er iets op dit gedeelte van Zandvoorts grondgebied, dan Ls natuurlijk de eer ste gang naar den politiepost op den Zeeweg. Hieruit volgt, dat dc Bloemendaal sche politie voor een dubbele taak staat. Nu is zij tot dusver daartoe wel in staat gebleken, maar 't wil ons voor komen, dat deze toestand toch niet is „comme il faut". Zou dc Zandv. Red. Brigade ook niet op dit NoordelUk strandgedcelte een verbandkist en een gediplomeerd eerste helper kunnen plaatsen om by eventueele ongelukjes de E. H. te kunnen verleenenX

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1