DE SERIEWEDSTRIJ DEN VAN E. D 0. De eerste dag. De eerste dag is goed geslaagd, hoe wel het er 's morgens niet naar uit zag. Stevige regenbuien voorspelden weinig goeds, maar tegen den aanvang was het weer voor voetbal en toeoohouwers uit stekend. Als de wedstrijden aanvangen is er tamelijk veel belangstelling. Het publiek zal den gang naar het terrein niet be klaagd hebben, want er werd vrij goed gevoetbald en de wedstrijden hadden een spannend verloop. De eerste wed strijd had plaats onder leiding van den heer Dankelman. R- C. H. n—KENNEMERS (3—t) De volgende elftallen stellen zich op: R. O. H. n: G. Kos, H. Wempe, G. v. Dam. N. Nieman. R. Steenken. Muller, P. Warren, J. Kedde, J. Schouwstra, C. Prevost, W. Spoor. Kennemers: N. N. Schutten, Lindner, Duiveman, Zuurbier, Vink, Stevens, Seheffers, Naberman, v. d. Berg, N. N. Nadat door beide partijen eeplge •mooie kansen zijn gemist, neemt R. C. H. het spel in handen en Ujkt het een gemakkelijke overwinning voor R. C. H. te zullen worden. Kedde geeft R. O. H. de leiding uit een voorzet van Spoor. (10) R. C. H. is het meest in den aanval, maar kan de score niet opvoeren. Kennemers brengt er niet veel van terecht, hoewel haar aanvallen niet van gevaar ont bloot zijn. Tegen de verhouding ln maakt Kennemers gelijk. Als Kos on- noodig uitloopt heeft v. d. Berg geen moeite om gelijk te maken (1—1). On danks het betere spel van R. C. H. gaat de rust in met gelijken stand. R. C. H. begint weer goed, maar Ken nemers begint uit een ander vaatje te tappen en speelt nu stukken beter, dan vóór rust. Uit een voorzet van rechts hergeeft Kedde R. C. H. de leiding (21). Weer weet Kennemers gelijk te maken uit een penalty (2—2). Heftig wordt nu de-strijd om de leiding en ten slótte weet Schouwstra voor R. C. H. de stand op 3—2 te brengen. Er komt geen verandering meer, zoodat R. O, H. ln de volgende ronde komt. V. s. V. I—E. D. O. n (1—2) V. S. V.: Brune, v. d Pietérman, v. d. Orlendt, Beohm, Buisschaar, Wey, Lokker, Heyermans, Swanenburg, Horemans, Hillekamp. E. D. O. n: Nijgh, Zoet, Zwart. Kuipers. C. Drayer, T. Vrenegoor Hansom, v. Orden. S. v. d. Laan. J. Oomen, Rietbeek. De leiding is ln handen van den heer Boeré. dien wij een extra compliment moeten geven voor zijn leiding, want de wedstrijd, die nu en dan te stevig dreig de te worden, bleef in goede banen door zijn onverbiddelijk straffen voor elke fout. Wel is de eerste aanval voor E. D. O., maar dan valt V. S. V. zóó geducht aan. dat E. D. O. met man en macht moet verdedigen. Kort achter elkaar wordt er twee keer tegen de lat gescho ten. Geweldig hard wordt er door V. S. V. gewerkt, maar E. D. O. laat het er niet bij zitten en doet enkele malen goede aanvallen. Tegen de verhouding in krijgt E. D. O. de leiding als Van Or den een kans krijgt en den bal zonder aarzelen in de touwen jaagt (01). Hard pakt V. S. V. aan, maar er wordt te onbesuisd geschoten. E. D. O., luid aangemoedigd, houdt uitstekend vol; keurig geeft v. d. Laan een pass. welke Van Orden net kan bereiken; hij glipt tusschen den back en den keeper door, die gevoelig tegen elkaar op botsen. Van Orden plaatst intusschèn den bal in doel én E, D. O. heeft met 0—2 de lei ding. Even vóór rust krijgt V. 8. V. een penalty te nemen voor een handsbal. Hard schiet Pieterman in. doch Nijgh stopt keurig den bal, waarna Zoet weg werkt. Na de hervatting is de strijd weer even spannend. Weer krijgt V. S. V. een penalty te nemen, ook nu stopt Nijgh den bal, maar hij kan niet voldoende wegwerken, zoodat de zelfde speler den bal in doel plaatst. (1—2). V. S. V. zet er nog eens alles op; bijna gelukt het haar gelijk te maken, als een halve minuut vóór tUd Zoet mist en Heyermans voor het intrappen heeft. Nijgh stopt echter en slaat den bal corner. Dan is het tijd; E. D. O. heeft onverwacht deze ronde overleefd. Op het kleine terrein bonden de ad- spiranten den strijd aan. ZEEMEEUWEN—R. C. H. B. (5—4) De jonge Meeuwen bleken danig ge oefend te zijn en hadden met de rust een voorsprong van 4—0. Na de her vatting maakten zij er 50 van. Toen kwam de ,,R. C. H.-toekomst" opzetten en wist vier maal tegen te scoren. ZANDVOORT A—E. D. O. A (5—1) De sterke Zandvoort-adspiranten brachten aan de E. D. O.-dlto's een ge duchte nederlaag toe. Met de rust was de stand 31, waarna zij nog tweemaal scoorden. De tweede dag ls minder vlot verloo- pen. Wel zag het weer er bij den aan vang der wedstrijden goed uit. maar toen de tijd aangebroken was. dat Haar lem en Stormvogels in het veld moes ten komen, begon het zóó geweldig te regenen, dat èn voor de spelers èn voor het publiek de aardigheid er af was. Begonnen werd met den wedstrijd: HAARLEM II—SCHOTEN I (3—0). De volgende elftallen komen onder leiding van scheidsrechter Bessen in het veld; Ha arlêm; Hoeben, Van Balen Blanken, Saeya. Vuhringer, Goedhart. Murlnger. ^Aouts, Hoepermans. Van Hetem, Mos. B. Kammeijer. Schoten: Kion, Lohmann, de Goede, Koeleman, Rootlieb, Steenbergen, De Wit. De Bruin, Koeleman, Klein, Boes er, Beide partijen beginnen enthousiast: eenige kansen worden gemist, vooral door de geel-zwarten. Haarlem daaren tegen doet het beter en weet door Van Balen Blanken de leiding te nemen. (10) Even daarna lost B. Kammeijer een hard schot, doch Boeser stopt fraai. Ook Schoten tracht te scoren, maar de Haarlem-achterhoede, met Hoeben aan het hoofd, weert zich goed, zoo dat succes uitblijft. Na de thee pakken beide partijen weer flink aan. We denken Schoten ge lijk te zien maken, doch de gemakke lijke kans wordt door Rootlieb gemist. Haarlem ls voor doel gevaarlijker; Van Hetem weet uit een corner den stand op 20 te brengen. B. Kammeijer brengt met een hard schot den stand op 30. Haarlem II plaatst zich dus in de volgende ronde. De Schoten-voorhoe- de speelde zeer slecht, maar zij vond Hoeben weer in een buitengewoon goe den vorm. T GOOI—A.D.O. (5—2). Bij het begin van dezen wedstrijd was het nog prachtig weer; een talrijk pu bliek was aanwezig, toen beide elftallen in het veld kwamen, 't Gooi is geheel volledig, A.D.O. met vijf invallers o.a. voor Tap Jr. en Quax. AJD.O. heeft den toss gewonnen, zoo dat het Gooi aftrapt, De Hilversummers forceeren direct een corner, die niets oplevert, 't Gooi is in de meerderheid doch weet dit voorloopig niet in doel punten uit te drukken. Verschillende spelers geven blijk van ongeoefendheid, daar de gemakkelijkste kansen worden gemist. A.D.O. weet door Tap Sr., met een fraai schot te scoren (01). t Gooi komt dan fanatiek opzetten, zoodat de A.D.O.-achterhoede een zwa- ren druk heeft te doorstaan, maar tot de rust weet zij zich staande te houden. Na de thee is het Gooi weer het eerst in den aanval. Valk redt door tijdig uit loopen een zeker schijnend doelpunt. Dan weet Meilof den lang verdienden gelijkmaker te scoren (1—1). Nu heeft het Gooi den smaak te pak ken; even daarna maakt Campman in zijn eentje er 21 van A.D.O. geeft nog niet gewonnen en weet door Van Soldt den stand weer gelijk te maken (2—2). 't Gooi stelt echter alles in het werk om den wedstrijd te winnen, wat haar dan ook gelukt. Zij weet nog driemaal den A.D.O.-keeper te passeeren (52). HAARLEM—STORMVOGELS (1—0 ^:staakt.) Dan komen de ploegen van Haarlem en Stormvogels ln het veld. Door den geweldigen plasregen, die intusschèn was gevallen, geleek het veld meer op een zwembassin, dan op een voetbal- terrein. In overleg met de elftallen en den scheidsrechter werd toch maar begonnen. Beide elftallen komen onder leiding van scheidsrechter Van Lennep in het veld: Haarlem. De Vries. Oats, Molenaars, Dik, Van Daalen Sr., Torringa, J. Kammeijer, Van Daalen Jr., Huijsmans, Levie, Fiévez. Stormvogels: De Jonge, v.d. Velde, v. Pel, Oldenburg. Blinkhof, v. d. Velde. Snoeks, Vlsman, Haak, Koster. ThUssen, Door den slechten toestand van het veld is balcontróle of combinatie onmo gelijk. Met forsche trappen tracht men hierdoor een doelpunt te maken.De spe lers zijn ongeveer niet meer herken baar. De jeugdige Haarlemmers weten zich veel beter aan te passen bij de slechte terrein- en weersomstandigheden en zijn dan ook voortdurend in den aanval. Door zeer enthousiast spel weet Haar lem steeds Stormvogels terug te drin gen. Haak speelt te zacht terug op Thijssen; Huysmans bereikt iets eerder den bal en scoort (10). Bij een Stormvogels-aanval schiet v.d. Velde tegen den paal.waarna Kammeijer hetzelfde doet aan den anderen kant, na een fraaie pass van P. van Daalen. De Haarlemmers zitten geducht op den bal; bijna steeds zijn zij de Stormvogels te vlug af. Rust komt met 10 voor Haarlem. Het terrein is ondertusschen bijna geheel ondergeloopen, zoodat besloten wordt den wedstrijd te staken. Een woord van lof tenslotte aan de muziekvereeniging „Willen is Kunnen", die de wedstrijden op verdienstelijke wijze met muziek opluisterde en zelfs in den stortregen nog een ommegang over het veld maakte. ZEILEN Zeilwedstrijden te Hamburg. HOLLANDSCHE SUCCESSEN. Uit Hamburg wordt aan de Tel. ge meld: Wederom hebben de Hollandsche jollenzeilers een groot succes kunnen boeken, want ook ditmaal slaagden zij er in de eerste drie plaatsen van den 12-voets-jollen-wedstri)d, welke op de Buiten Alster werd gehouden, te bezet ten. Thans was het „Bern" van den heer B. Maas. die hef eerst de finish pas seerde. De heer J. Maas stuurde de Windekind II na hem over de eind streep. Lef II (stuurm. H. F. Baersel- man) werd derde. Zondag hebben de Hollandsche jollen zeilers voor de derde maal succes ge had bij de twaalfvoets Jollen wedstrijden op de Buiten Alster. Bezetten zU de eerste twee keeren alle de eerste drie plaatsen, ditmaal moest de heer H. F. Baerselman met zijn Lef n zich me* de zesde plaats tevreden stellen. Ook nu was het Bern (stuurman B. Maas) welk het eerst de finish passeerde, terwijl de heer J. Maas met Windekind II op de tweede plaats beslag legde, Cricke tbe schouwingen DE FREE-FORESTERS IN HOLLAND. „Sport en Spel" van de vorige week gaf reeds een uitgebreid verslag van den wedstrijd N.C.B. XI-tal versus Free- Foresters, zoodat wy het niet noodlg oordeelen het verloop van deze ontmoe ting nog nader te bespreken, genoeg zij het te vermelden dat het bewijs ls geleverd, dat onze Hollandsche cricketers door dit even onverwachte als fraaie resultaat een mooie propagan da hebben gemaakt. De record score van 450 is wel een schitterende prestatie, vooral indien men in aanmerking neemt, dat deze runs gemaakt werden op zeer goed bowlen; wij zijn het dan ook niet eens met eenige critici, die beweren, dat het be reiken van een dergelijk totaal nimmer op een goeden aanval zou kunnen ge schieden, waarmede dus aan de pre statie van ons vertegenwoordigend elftal maar al te zeer en geheel onverdiend afbreuk wordt gedaan. Wij willen niet beweren, dat alle bowlers die Col. Johnston aan het werk zette uitstekend gooiden, integendeel, doch het is een niet te ontkennen feit, dat Allom, Tan ner en Mac Donnel absoluut als quali- teits bowlers moeten worden beschouwd die in onze Hollandsche cricketcom petitie met phenomenale cijfers uit den strijd zouden komen. In een kort interview met Capt. Johnston werden wij bi onze meening versterkt, daar ons werd medegedeeld, dat deze Engelsche ploeg de beste was geweest die ooit in ons land «had ge speeld, terwijl Johnston ons verzekerde, dat hU op graswickets met dit elftal elke Engelsche eerste-klasse county zou durven partij geven en eervolle resul taten mocht verwachten. Wij zullen aan de prestaties van onze uitverkoren elf zeker geen afbreuk doen indien wij mededeelen, dat onze ploeg niet zonder geluk heeft gestreden, boven dien was het veld zóó uitstekend uitge zet, dat nagenoeg elke slag door de lucht een wicket opleverde. Alleen in dat onderdeel, n.l. het fielden, achten wij onze mannen superieur; het moet dan ook voor het talrijk opgekomen publiek een groote voldoening zijn ge weest, dat ons veldwerk zoo buitenge woon goed was. De aanval, waarvoor wij het meest bevreesd waren, heeft aan de niet hoog- gestelde verwachtingen niet alleen be antwoord, doch -zelfs eenigermate ver rast. Wat vrijwel niemand had durven hopen, n.l. een overwirmingskan6, waar bij de tegenpartij noodzakelijk tweemaal zou moeten worden uitgegooid, werd bijna een feit, doch de vier bowlers waarover Capt. de Beus de beschikikng had, hadden te vermoeiend werk ver richt, om in het laatste gedeelte van den wedstrijd het succes volkomen te doen zijn. Wij blijven evenwel nog steeds over tuigd, dat de qualiteit van de Holland sche bowlery nog lang niet evenredig is aan die van het batten en ook Col. Johnston gaf als zijn meening te ken nen. dat hij verbaasd stond over den grooten vooruitgang van het batten, doch dat de bowlery, ondanks de matige prestatie van zijn elftal, geen noemens waardige vordering had gemaakt. Alles bij elkaar genomen kunnen wij met voldoening op het vertoonde terug zien; hopen wij slechts dat Capt. John ston een volgend jaar een indien moge lijk nog sterkere ploeg naar Holland zendt, opdat alleen door de kennisma king met het betere cricket het spel peil ln ons land kan worden opge voerd. UMPIRE. NED CRICKETBOND EERSTE KLASSE HaarlemRood en Wit. Eindelijk heeft deze interessante wed strijd plaats gehad! Echter is het een groot e teleurstelling geworden. Slecht weer. weinig publiek, minder goed cricket, zie hier de voornaamste fei ten. Nadat de regen in groote stroomen begon te vallen besloten de beide cap tains wijselijk voor goed te stoppen, zoo dat aangezien er meer dan 3 uur ge speeld was, de wedstrijd in een draw eindigde. Haarlem won den toss en verkoos bat ten. Van Woerkom en Van Damme namen het eerst het slaghout ter hand, terwijl Posthuma Sr. en Hoomans den Rood en Wit-aanval vormden. Van Eeghen stumpte reeds op 0. v. Woerkom op een gelukkige wijze, doch met Bieshaar in, cuurde het zeer lang. Het batten was erg weifelend: de score steeg langzaam. De eenige verdienste was dan ook wel het goede bowlen, waarop de batsmen niet de minste risico konden nemen. Na 7 singles gescoord te hebben, was het de beurt van v. Damme om te ver trekken. Hoomans nam dit wicket op en appeal voor 1. b. w. Bieshaar en Maas zetten dan de zaak op den zelfden voet voort, zonder één moment van oplevend cricket. Bieshaar wordt gemakkelijk gevangen door Kruse- man op Posthuma voor 20 en in de laatste over voor de lunch valt nog het wicket van v. d. Lee (3), l.b.w. Adriaans. De stand met de lunch was toen 4— 53. De lunch bleek iets goed gedaan te hebben, Jasbl speelde een heel ander soort cricket en scoorde in een snel tem po 15 runs, w.o. 3 vieren: Van den Bergh heeft dan aan één bal genoeg en wordt goed achter het wicket gevangen. Hier mede nam Adriaans zijn derde wicket. Fortgens wil dan zijn wicket ophouden voor Maas. doch slaagt hierin niet geheel en kan voor 4 verdwijnen. Spoedig hierna ziet ook Maas zijn palen duikelen na 48 runs gescoord te hebben. Speciale vermelding verdient deze score niet, doch 48 runs waren het! Onkenhout liet hierna zijn bekende spel van goede kwaliteit zien. Hij scoorde in een minimum van tijd 31 voor hl) door Nagtzaam uitgerund werd. Hiermede was het vrijwel afgeloopen, zoodat het Haar lem-totaal 133 werd. Rood en Wit opende hierna met v. Bueren en Kruseman. De eerste over van Maas werd een maiden, terwijl Mazes met den derden bal Kruseman reeds clean bowled had voor 0. v. Bueren en v. Eeghen zetten dan een stand van 29 runs op. die noch door v. Bueren. noch door v. Eeghen wordt veroorzaakt. Hierbij kwam een der persoon in 't spel, xU. y, d. Bergh. c de noodige bves op de meest onnoozele wijze liet passeeren. Op 29 valt dan het wicket van v. Eeghen voor niet meer of minder dan 0. als Nagtzaam één van zijn goede ballen gooit Hierna wordt Bultman nog mooi ge vangen door den thans weer opnieuw op tredenden Fortgens voor 5 op het bowlen voor Maas. terwijl met Adriaans ln, op een totaal van 49. waaronder liefst 23 extra's gestopt wordt voor den regen. Deze regen bleek van langen duur; na eenigen tijd werd besloten te stoppen, zocxiat de wedstrijd in een draw eindigde. Van Bueren bleef met een goede 16 not out, Voor scores zie verder hieronder. Ie innings Haarlem: A. v. Woerkom st v. Eeghen b. C. J. Posthuma 0 F. v. Damme 1. b. w. b. Hoomans 7 A. Bieshaar c. Kruseman b. C. J. Posthuma 20 A. Maas bowled Krult 48 W. F. v. d. Lee 1 b.w. b. Adriaans 15 P. v. d. Bergh c. v. Eeghen b Adriaans 0 J. Fortgens bowled C J. Posthuma 4 W. Onkenhout run out 31 N. Nagtzaam c. Hoomans b. C. J. Posthuma 2 J. Hazes not out 0 Extra's 3 Totaal 133 C. J. Posthuma 28 1 6—9 4 56 P. Hoomans 14 1 1 35 J. Kruit 7 3 1 6 A. v. d. Togt 1 -0 0—5 J. Adriaans 8 1 3 28 le innings R. en W. P. v. Bueren not out 16 H. Kruseman bowled Hazes 0 J. v. Eeghen bowled Nagtzaam 0 C. Bultman c. Fortgens b. A. Maas 5 J. Adriaans not out 5 J. Kruit did not bat C. J. Posthuma did not bat J. G. Börneman did not bat A. v. d. Togt did not bat P. Hoomans did not bat J. v. Baasbank did not ba' Extra's 23 Totaal 49 A. Maas 13 6 i 17 J. Hazes 6 5 1 3 N. Nagtzaam 7 3 1 4 W. F. v. d. Lee 1 0 0 2 TWEEDE KLASSE R. C. H. I—V. V. V. II V.V.V., dat den toss gewonnen had. trok met een zeer sterk elftal het veld in, waar P. Dik en J. Segerius de R. C. H.-Innings openen op het bowlen van Jeuken en v. WermeskerkenJDe bcw- lery neemt voorloopig de overhand, zoo dat op 11 reeds 5 wickets down zijn. Het is ook inderdaad niet makkelijk bat ten. Aan den eenen kant de geweldige fastballen van Jeuken, aan den ande ren kant de verraderlijke slows van v. Werkeskerken. Doordat N. N. met 10. Krom met 22 (1 zes) en Kuyt met 13 (1 zes) nog eenige runs maakten, werd liet totaal nog 67. BowlingsciJfersH. Jeuken 526, A. J. v. Wermeskerken 4—31, B. C. Ooms 1—1. A. J. v. Wermeskerken en W. Dijkhuis openen hierna op het bowlen van de Graaf en H. de Jong. Beide batsmen spelen uitstekend en de score gaat zeer snel omhoog. Eerst op 37 komt de schel ding. als eerstgenoemde over een bal van den inmiddels aangezetten Klein heen zwengelt, waardoor hij kan ver trekken voor een uitstekende 26. Ook de volgende batsmen scoren snel aan aan tal runs. Vooral de innings van A. v. Stuyvenberg was hard en bevatte 3 vie ren en 2 zessen. Toen de laatste man inkwam was het totaal 116, doch alvo rens dit laatste wicket viel, was het to taal nog met 24 runs verhoogd. Vooral de Graaf moest het ontgelden en ging o.a. in lover voor 16 runs. Zoo sloeg Jeuken op 2 achtereenvolgende ballen 2 harde zessen. Dubbele cijfers: v. Wer meskerken 26; Dijkhuis 12; Stuijven- berg 41; Ooms 10; Jeuken 28 no: out. Bowlingcijfers: de Graaf 357; de Jong 2—29; Kle.n 3—19. V.V.V. wilde nog een poging doen voor een derde punt. doch de regen maakte verder spe len onmogelijk. Als merkwaardigheid dient vermeld, dat in dezen wedstrijd niet minder dan 8 zessen geslagen wer den, 3 door R. C. H. en 5 door V. V. V HAARL. CRICKETBOND Haarlem 3BBloemendaal. Bloemendaal heeft Zaterdag de kan sen voor het kampioensohap weer doen stijgen, door een ferme inningsover winning op de jongere Haarlem-garde. Het bowlen van den Bloemendaal- aanval bleek te goed voor de Haarlem mers; totalen van 39 en 37 zijn hier het beste bewijs van. Bij Haarlem ontbraken eenige spelers, vooral Misset als bowler werd danig ge mist Haarlem batte eerst en kwam slechts tot 39. Hierbij was Jansen met 7 topscorer. v. Dam bowlde 4—14 en Bergh 416 Bloemendaal overschreed dit totaal verre. Toen er 6 wickets neer waren voor 128 sloot Beyk. om het nog eens voor een derde punt te probeeren. Beyk 40 en v. d. Meer 36. Bowlingcijfers Haarlem: Healy 252; Teschmacher Jr.. 0—22; Smits 012; Tuinman 08 en Nachtwehr 332. Het Haarlemtotaal werd hierna nog minder, nl. 37; (Smits 15), zoodat een inningsnederlaag voor Haarlem het resultaat was. Beyk 614; v. d. Mey 0—5; v. Dam 2—9 en Strik 2—3. BUITEN DE COMPETITIE Met Haarlem naar Nijmegen Vrijdag en Zaterdag speelde Haarlem (met Hoomans aangevuld) twee wed strijden in bovengenoemde plaats tegen Quick. De bedoeling was een tweedaag- sche; echter waren de wickets zeer goed koop op den eersten dag. zoodat Haar lem reeds op den vroegen Vrijdagmid dag een inningsoverwinning kon boe ken. Zaterdag werd aangevangen tegen een versterkt Quick, wat dezen wed strijd zeer veraangenaamde. Thans kon ie Haarlem een kleine overwinning notee- e ren, zoodat het resultaat van deze twee genoeglijke dagen, zeer goede prestaties 1 opleverde. Wat de wedstrijden nu betreft het volgende; EERSTE DAG. Na het winnen van den toss trekt v. Damme met zijn elftal het veld in. De le elftal bowlers Hazes en Nagt zaam openen den aanval, die al spoedig van zeer goede kwaliteit blijkt te zlln. Op 8 valt reeds het wicket van v. d. Meeren als Nagtzaam een vang op eigen bowlen doet. Alle batsmen falen op het goede bowl en, voor al van den kant van Nagtzaam. Deze clennt o.a. M. den Hartog voor 8, terwijl Burggraaf voor 0 zijn voorbeeld volgt. Behalve een ll-tal extra's bereikt niemand de dub bele cijfers, zoodat Quick voor het lage totaal van 40 aan den kant zit. Nagtzaam had de fraaie cijfers van 7—13 tn 9 overs, w.o. 4 maidens. Hazes nam de overige 3 wickets voor 16 runs. Haarlem doet het hierna stukken be ter. Het totaal wordt zonder wicket- verlies gepasseerd, doch 3 runs later is v. Woerkom de eerste om te gaan. r.a op solide wijze voor 20 runs te hebben gezorgd. Hoomans ziet dan. r.a 2 runs gemaakt te hebben, zijn palen duikelen, doch Tékelenburg en v. Damme voeren 't totaal weer flink op! Dit wordt ten slotte 168. Hiervan scoorde J. Tekelenburg als eerste man een kalme uitstekende 52. v. Damme 30. Sasburg 13 en extra's 20. Quick krijgt hlema de follow-on. doch ontgaat deze niet. Ook thans falen ge deeltelijk de goede bats, zoodat het to taal op 36 sluit. TWEEDE DAG. Deze wedstrijd had een veel spannen der verloop, dan die van den vorlgen dag. Ook nu weer batte Quick het eerst. Kregen den vorigen dag slechts 2 bowlers een beurt* thans kwamen liefst 9 menschen daarvoor in aanmerking. Quick had nu den len-elftalspeler Blok in de gelederen, die voor een keurige 20 not out zorgde. Een geheele beschouwing over alle batsmen zou te ver voeren, echter x1J speciaal vermeld de catch van Hazes waarop Visser E. den Hartog 13 uit kreeg. Ook v. d. Lee liet zich in vangen niet onbetuigd en mede door goed fiel den werd het totaal met inbegrip van 18 extra's. 80. Nagtzaam had ook nu weer goede cijfers, nl. 5—14.. Na een spannend verloop, posseerde Haarlem dank zy v. d. Lee 15. v. Damme 31. en Hoomans 18, het Quick totaal voor 9 wickets, waarna het spoedig gebeurd was en de innings sloot op 82. CRICKET IN ENGELAND Averages tot 4 Angustns. Hallows heeft do leiding: Root als bowler nr. 1. 'De bckmde Lancashire-batsman Hal lows heeft op de battingaverages nog steeds de leiding. In 32 innings scoorde hij in totaal 1903 runs, bleef negen maal niet uit en noteerde als hoogste totaal niet minder dan 233*. Zijn gemiddelde van 82.73 is even schitterend als verdiend en dat dC2e batsman dan ook in eigen land geëerd wordt, blijkt wel uit het lelt dat bekende cricketdeskundlgen hem reeds gaan rangschikken onder de cate gorie van Grace, Hobbs, Ranjl of een Mnccartney. De hooge plaats op de rang lijst van Lancashire is wel voor een zeer groot deel aan dezen prima batsman te danken en mocht deze county ten slotte met het kampioenschap gaan slrliken, dnn gaat de eerepalm zeker naar hun besten batsman. De veteraan Mead staat op de tweede plaats met een eveneens zeer fraai ge middelde, n.l. 78.91 uit 30 innings en het ls dan ook wel merkwaardig, dat deze Hampshireprof voor geen enkelen be langrijken wedstrijd als' bijv. Gentlemen- Payers, test-trials etc. in aanmerking komt. Hij wordt eenvoudig niet gekozen en hoewel zijn prestaties op het groene veld (zoowel zijn batten als fielden Ls momenteel uitstekend), vrijwel door geen anderen crack wordt geëvenaard, schijnt men in Engeland het principe te huldigen, dat oude spelers voor de toe komst geen nut meer hebben. Holmes de Yorkshire crack, Hendren en Hammond behooren mede tot de „big five", terwijl beroemdheden als Sutcliffe. Hobbs en Hearne zich met bescheidener plaatsen moeten tevreden stellen. Zoo staat good old Jack nr. 19 met 913 runs uit 21 innings en gemiddeld slechts 43.47. Zeer verdienstelijk is de prestatie van Maurice Tate, den bekenden Sussex-bow- ler. Reeds scoorde hU over de duizend runs en haalde eenige dagen geleden zijn honderdste wicket. Zij die dus meenden, dat Tatc zich meer op batten zou gaan toeleggen en de bowlery er aan zou ge ven, zijn wel bedrogen uitgekomen: het feit, dat deze prof reeds begin Augustus deze all-round prestatie gaf. bewijst, dat hU nog steeds als een der beste cricketers moet worden beschouwd. Ondanks het feit, dat Worcestershire dit seizoen maar weinig goed kan doen en nog steeds hopeloos onderaan de ranglijst bengelt, gaat Root moedig door met zijn zeer succesvol seizoen. Werd hy het vorige seizoen in de tweede Test Match op Lords feitelijk pas ontdekt, sindsdien schijnen de diverse batsmen hem niet meer met het zoo noodige ver trouwen te spelen met het gevolg, dat de Worcester-bowler succes op succes haalt en thans na een kleine duizend overs 115 wickets nam cn met het mooie gemiddelde van 16.43 bovenaan op de bowlingaverages prijkt. Ook Root moet reeds onder de catego rie Veteranen worden gerangschikt; ook van hem wil de selectioncommissie niets weten, doch wij kunnen niet aan nemen. dat de heeren bij hun eens geno men besluit zullen blijven volharden. Wel beschikt Engeland over een groot aantal goede jonge bowlers, maar zU hebben nog lang niet de hoogte van een Root of Tate bereikt en zonderen wij Larwood uit, dan geven de averages hiervan vol doende bewijs. Larwood. die onder lei ding van A. W. Carr juist zijn honderd ste wicket heeft genomen, blijkt toch wel een bowler van extra klasse te zijn. Zijn prestaties tot nog toe zijn ln cijfers maar iets minder dan die van Root. n.l. 100 wickets in 620 overs en gemiddeld 16.64, zoodat de Britsche toekomst wat fast- bowling betreft, voorloopig althans verze kerd is. Een andere bowler met toekomst ls ongetwijfeld de Northampton amateur V. W. C. Jupp, terwijl Freeman van Kent cn Skelding van Leicestershire eveneens in aanmerking komen om Engeland ln belangrijke Internationale ontmoetingen te vertegenwoordigen. UMPIRE. ZWEMMEN Int. Zwemfeest te 's-Gravenhage. Waterpolo Holland-België. (Van een onzer medewerkers). Onder vrij gunstige weersomstandig heden nam dit zwemfeest Zondag in het mooie zwembad ln het Zuiderpark te 's-Gravehh&ge een aanvang. Eerst latex in den middag kwam do regen wat be derven. Ongeveer 1500 menschen waren aan wezig toen starter H. Vintges de deel nemers voor de 300 M. vritc slag water liet gaan. 1. H. 1». van Haselen CA. 3. en B. O 2 min. 49 4'10 sec. 2 J. Schouw (H.V.OJ.) 2 min. 53. 3 P. r. Ommeren iH.V.O.BJ en J. H. Brink (Dolfijn) in 2 min. 54 sec. De 100 M. vrije slag dames verloor wat van zijn belangrijkheid, door het start verbod voor de dames Vierdag. Braun en Baron. Toch leverden de dames den Turk en Klapwijk, beiden van R. D. Z„ een schitterende race. MeJ. Smits die eerste aankwam werd gediskwalificeerd. 1 W. den Turk 1 min. 17 4 10 sec. 2. H. G Klapwijk 1 min. 19 3'10 sec, 3 J. Korthof, H. D. Z„ 1 min. 22 110 seconde. Het schoonspringen van de heeren boeide daarna het publiek zeer. Toch werd over het geheel, door het minder geschikte materiaal, niet zoo goed ge sprongen. Dat bewijst ook de slechts plaatsing der belde IJ-springers Lot gering en Davidson. 1 L. Gompers, IJ. 2. J. L. Stotijn. H. Z. P. C. 3 H. Lotgering. IJ. 4 E. Davidson. IJ. Voor de 200 M. schoolslag dames kre gen door de afwezigheid der cracks, d» mindere krachten een kans. De Haarlemse he dames zwommen vrij goed. 1 C. van Gelder, R.D.Z.. 3 min. 35 S/10 seconde. 2 M. van Norden. DAV.R. 3 min. 41 seconde. 3 P. Roosen, Zignea. 3 min. 43 3/10 seconde. Er waren voor de 100 M. vrije slag hee ren 22 deelnemers aan den start ver schenen. Verscheidene series waren zeer spannend, doch bijzonder goede tijden werden niet gemaakt. Als zoodanig was dit nummer een teleurstelling. 1 P. Bannenberg, A. Z. 1 min. 8 4/10 seconde. 2 J. v. Suylekom. Maas. 1 min 9 sec. 3 J. Schouw, H.V.GJJ* 1 min. 10 3/10 seconde. Vervolgens werd gestart voor de lan- den-estafette Holland-Belgié over 4 maal 200 Meter vr|te slag. Voor Holland startten achtereenvol gens: S. van der Meer H.V.G.B., H. K. van der Kolk. B.Z.Z.. Th. J. dc Man. U. 7,. C. en A. J Braam. H P. C. België stelde daartegenover: Stijsscl. Brussels. Urschedt. Brussel. Thienpondt, Gent S. C. en H. Depauw. Gent S. C. Onze gasten waren dus. evenals onze ploeg, niet op zUn sterkst. De eerste 100 M. gaat gelijk crp. doch bij het wissel punt is Van der Meer 11/1 M. vóór. Van der Kolk verliest dezen voorsprong en is tenslotte 3 Meter ach ter. een ecliterstand dien De Man noch Braam meer kunnen inhalen, daar ook de Eelgen de beste zwemmers voor de laatste baan hadden bewnRrd. Tijd België 10 min. 57 110 sec., van Holland: 11 min. 13 2 10 sec. Evenals bij den selectiewedstrijd op Dinsdag jl. zwom Brnnm ook nu weer het snelst, op hem volgden De Man. Van der Kolk en S. van der Meer. dooh alle zwemmers hadden Iets meer tijd noo dlg over de 200 M. dan op den selectie wedstrijd. Op de 200 Meter schoolslag heeren bevestigde Korpershoek wederom <Jen goeden roep, die van zUn zwemmen uit gaat. HU was verreweg de beste op de zen afstand. Vrugt kon hem onmogelijk houden. 1 L. Korpershoek. R.Z.C.. 3 min. 3 7/10 sec. 2 C. Vrugt. D.W.R., 3 min. 16 see. 3 Schaap, IJ, 3 min. 21 sec. Mej. Den Turk had op dc 100 M. rug- slag damw geen tegenstand en bleef ruim 5 sec. boven haar wereldrecord. 1 W. den Turk, RB.Z, 1 min. 27 1/10 seconde. 2 G. C. Baumelster, O.D.Z., 1 min. 34 2/10 sec. 3 C. van Oord. OD.Z.. 1 min. 41 sec. Het behoeft geen betoog dat de 400 Meter vrije slag heeren geen goede tU- den heeft opgeleverd, daar de beste 400 M. zwemmers ln de estafetteploeg had den gezwommen. 1 Th. J. de Man, U.Z.C., 6 min. 6 3/10 seconde. 2 A. J. Braam. H.p.O., 6 min. 11 2/10 seconde. 3 H. K. v. d. Kolk. B.Z.Z., 6 min. 25 seconden. Ook het dames-schoonspringen had te lijden van het stugge materiaal. Annie van Leeuwen had niet veel concurrentie, daar de dames Klapwijk en Braun niet mcosprongon. 1 A. v. Leeuwen, LJ. 2 B. Kosterman. IJ. 3 A. de Groot. U. Z. C. De 100 M. rugslag heeren leverde een mooie race op tusschen de oude rivalen De Haas en Llezenberg. 1 J. H. de Haas, Zlan. 1 min. 24 4/10 seconde. 2 A. Liezenberg. D.W.R., 1 min. 25 2/10 seconde. De Amsterdamsche Juffrouw E. Smits A.D.Z. bleef op de 400 M. vrije slag dames haar concurrenten gemakkel{fl?de bans. ZU nam direct den kop cn won in 6 min. 58 2/10 sec. 2 J. Korthof. H.D.Z., 7 min. 9 1/10 seconde. 3 G. Vierdag, Nept. A., 8 min. 18 210 seconde. HOLLAND—BELGIë. Daarna kwam de groote waterpo'.o- strUd tusschen Holland en België. De dertiende officieele wedstrijd. Reeds rif maal hadden de Hollanders verloren cn eerst verleden jaar werd den Belgen de eerste nederlaag toegebracht zoodat deze ontmoeting met groote spanning tege moet werd gezien, temeer daar door ons het Nederlandsch zevental niet hoog werd aangeslagen Met rust was de stand 3—2. Het einde kwam met 5—2 voor Holland,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11